Reklama

pondělí 21. ledna 2019

Palach nespáchal sebevraždu

Ivan David
21. 1. 2019    TV Prima


https://www.facebook.com/ftvprimazpravodajstvi/videos/807080659684236/
 

67 komentářů :

 1. Palach nespáchal sebevraždu? V tom případě se Ježíš Kristus na kříž přibil sám... a pak se s ním postavil. Také sám...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to dávno, ale indicie naznačují, že to byla iluze. Velké divadlo, proto také Ježíš nabádal učedníky, bděte a nespěte, aby to divadlo prohlédli. Cílem bylo udělat z Ježíše antikrista, už by lidem nevysvětlil, že to židé na něj narafičili (indicie je, že žádali u Římanů ukřižování, když si mohli kamenovat koho chtěli a kdy chtěli - potřebovali tělo neporušené, aby ho mohli oživit). Jenže zasáhla ruka prozřetelnosti (náhoda) a Ježíš jim utekl (někdo mu třeba pomohl utéct), pak nastala u režiséru panika a museli improvizovat a nějak vysvětlit jeho zmizení.

   Smazat
  2. 18:07
   Hodně dramiticky podáno. Ale skutečnost bude asi jiná. Prostě byl zblbnut a s ním i mnoho jiných.
   Ale to se už asi nedozvíme. Byla to prostě hloupá smrt.

   Smazat
  3. Tak jsem si přečetl všechny příspěvky. Osobně si myslím, že to opravdu nebyla sebevražda. V restauraci v televizi, už snad před 25 roky mluvili o Palachovi a seděl tam kluk, který před těmi 50 roky dělal u Ingstavu v Praze, a ten vždy říkal co si myslí, třeba i vulgárně i na veřejnosti. A tak k tý televizi prohodil sem tam někdo pár slov. Já řekl jen, že je divný, když se polil, jak se mohl zapálit. A ten kluk, Jirka, vyhrkl, "Ale on se nezapálil, to ho zapálil někdo z těch co tam byli s ním, Vždyˇjsem tam byl poblíž a viděl jsem to". Já na to, takže to byla vražda? Ještě teď vidím, jak se zarazil, šel zaplatit a odešel. Takže asi tak.

   Smazat
  4. tady\ je to samy vatikansky agent avykladač udajneho mučednika ježiše a všichni jakoby u toho byli když snad jedině ja jsem přesvědčen otom že tato bachorka je zakladem k oblbnuti duševně chudych vovčanu kdy někteři jsou už tak mimo že dokonce tuto pohadku rozvijeji jak poupatko ad absurdum ovšem cirkev ma z za teto situace velkou radost jak se neustale rodi nove a nove švestičky z jejich stromečku poznani adokonce statni zloději si tu cirkev plati aby se nevzpouzela při svych kazanich a neukazovala na podvodne mafianske a oligarchicke praktiky těch samych podvoniku jako je ona sama

   Smazat
  5. 19:57

   Laciné proti-křesťanské dezinformace.

   1) Žádní židé tehdy neexistovali. V čase SZ i NZ žádný židovský národ neexistoval. Starý zákon žádný židovský národ nezná – ve Starém zákoně je řeč o Izraelitech. O nějakých židech není nikde ve Starém zákoně ani jediná čárka.

   Žid není produkt Tóry, nýbrž produkt Talmudu. Jak prohlásil rabín Wise: “Moderní žid je produktem Talmudu”. Tedy produkt kabalistické chaldejské sekty farizejů, kteří infiltrovali původní izraelské/hebrejské náboženství.

   2) Židé (produkt babylonské chaldejské sekty farizejů) ukřižovali Ježíše Krista skrze Římany jednak z důvodu zakrytí výlučně židovského-náboženského motivu vraždy Ježíše Krista. Za další jím byla fanatická židovská nenávist ke Kristu - kamenování by byla hodně milosrdná smrt. A farizejové chtěli, aby Kristus co nejvíce trpěl. Ukřižování bylo nejvhodnějším nástrojem.

   2) Že ukřižování Ježíše Krista proběhlo, potvrzují i římští historici (např. Tacitus, Suetonius atd.).

   3) Židé se sami v Talmudu hrdě hlásí k ukřižování Ježíše.

   Vaše manipulace a překrucování Písma ani nebudu komentovat.

   Smazat
 2. Monoteistická náboženství vykládají jednání Krista jako sebeobětování za celé lidstvo. Jednání Jana Palacha bylo sebeobětování, protože on to tak cítil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KAŽDÝ VYKLÁDÁ COKOLIV VE SVŮJ PROSPĚCH; opravdu podle vás Islám vykládá, že J.K. zemřel na kříži pane doktore?

   TO SNAD NE, v době, kdy lze Korán a Hatíthy studovat v českém jazyce to je hrubá chyba, nebo víra v naši ignoranci.

   A pro Židy je Ježíš a Křesťanství vůbec DUALISTICKOU HERESÍ IUDAISMU!

   A legendy svatých se tvoří obvykle o mrtvých. Proč? Přeci proto, že jim lze podsunout jakoukoliv myšlenku, jakýkoliv cíl, a sebeobětování u obyčejného psychicky nic moc sebevraha je stejně reálné, jako v tom vtipu, kdy v Legendě o hrdinném sebeobětování se mladý sovětský voják, ověšený granáty, vrhl s výkřikem "ZA STRANU, ZA LIDI" pod nepřátelský tank a explozí jej zničil. Až jeden jeho starý spolubojovník a svědek zničení toho tanku prozradil, že ten voják zoufale zařval "ZASRANÝ NÁLEDÍ" ... Jako SEBEVRAH Palach řval "HOĎTE NA MĚ KABÁT!" Takže, pane doktore, buď sebevražda, nebo demo sebevražda. Ovšem to je už dávno zúmyslně zamlžené, tak volba mezi sebevraždou či demo sebevraždou má pro každou z obou variant dost indicií. Nechat to být kam to patří, t.j. před padesáti lety, by bylo nejrozumnější.

   Smazat
  2. Čím se liší sebeobětování JP od demonstrativní sebevraždy?
   Sebeobětování například je, když část vojenské jednotky jde na jistou smrt, aby se zbytek mohl probít z obklíčení. Nebo, když se parašutisti obklíčení v kryptě rozhodnou zastřelit.
   Za koho ale položil život Palach?
   Já si nemohu pomoci, ale pro mne je to co udělal Palach trapná póza.
   Víte, kdyby předtím seděl 15 roků v komunistickým kriminále, ale přijet ze sovětské brigády a upálit se na Václaváku, to je směšné!

   Smazat
  3. 21:25

   Podle mě v tom hrála roli jeho nevyzrálost. Jistě je fajn a pojí se to s mládím, když je člověk idealista odhodlaný obětovat pro své přesvědčení (téměř!)vše. Ale jít se pro to upálit? To je daleko za hranou. Něco jiné by bylo, kdyby žil v nějakých strašlivých podmínkách, kde každý den bojuje o život a není ani krátkodobá perspektiva přežití. Třeba ve vyhlazovacím táboře. Ale celkem dobře zaopatřený mladý člověk, který má co jíst, má kde spát a má perspektivu úspěšného studia, umožňující dobré budoucí uplatnění a zajištění rodiny. To je přece blbost hodit to za hlavu kvůli z podstaty svinské politice.
   Nechci aby to působilo netaktně, vnímám však takové počínání jako dětskou umanutost. "Buď bude po mém, nebo všichni uvidíte a bude pozdě litovat!" V podstatě citové vydírání. Což bývá i ta demonstrativní sebevražda. Nechci tím však shazovat pohnutky, které k tomu lidi vedou. Možná mají slabší kontrolu nad emocemi, možná trpí nějakou psychickou anomálií.

   Smazat
  4. Palach smrdí sluníčkářstvím na sto honů.

   Smazat
  5. Myslím, že nejserioznější by bylo napsat, že Palach byl obětí davové hysterie tehdejších havloidů.

   Smazat
  6. Proboha, Palach byl levičák zrazený svými! Reformními komunisty i jejich oponenty! Byl velký diskutér o formě socializmu a nepřenesl přes srdce okupaci! Měl zůstat živý a dát se do boje intelektem, proti komunistům i ukomunistům, tam chyběl. Směšné je, jak jej vzývají dnešní šmejdi. Dnes by JP s KK byli potřební v "Národní frontě", dle šmejdů "krajní pravice". JP veřejně deklaroval vztah k "Husitům", národu.

   Smazat
  7. Ze ty pujdes k Davidovi?!!

   Smazat
 3. Mohu se zeptat pane doktore, proč jste ve vysílání neupozornil na to, že upálený muž měl podle některých svědků sebou transparenty? Chápu, důkaz nemáte, ale dalo se to alespoň zmínit. Pavel Šišma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:39
   Asi jste neviděl první záběry kdy odatraňovali vlajky : ČR, EU, NATO.

   Smazat
  2. Měl tam nápis "Evropa patří Kristu" v angličtině a arabštině.
   Takže nevím, co už by mělo být více politické. Prostě to ututlali a zametli pod koberec. Protimigrační Palach, režimní noční můra!

   Smazat
 4. To máte těžké, nevíte, kolik dostanete ve studiu času, otázka směřovala jinam, a netuším, co bylo na těch transparentech. Údajně vypadal jako bezdomovec a prý cosi nesrozumitelného mumlal. Za těchto okolností je těžké spoléhat na to, že šlo o politickou aktivitu, k níž by se lidé mohli hlásit. Těžko se to už dozvíme, policie to nesdělí a rodina si to nepřeje. Mnoho politických prohlášení je poněkud podivných a není jisté, zda tento případ nespadal do této kategorie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Posledních pár minut stálo za to. S odstupem mnoha let si myslím, že Palach těžce ublížil své matce. Byla vdova a zřejmě se upnula na svého syna a ten spáchá zcela zbytečnou sebevraždu. Mohl dostudovat, ale nechal se vyhecovat. Na PL v anketě si jen 15% čtenářů myslí, že je hrdina.

   Smazat
  2. 9:37
   Těcch cca 15% jsou buď blbci nebo to dělají za peníze. Ano v době kdy se to stalo byla samozřemně raakce jiná. Ale normální člověk uvažuje, zhodnocuje a vyhodnocuje. Bylo to řízeno a tito mladí lidé byli neskutečně zneužiti. Hrozné je, že nejvíce ublížili svým rodičům a blízkým kteří je mněli rádi. ( ne blbcům kteří se na jejich smrti přiživili a přiživují)

   Smazat
 5. Listopad
  „Itálie: neomezené volání a SMS + 50 GB mobilního internetu = 204 Kč Česká republika: neomezené volání a SMS + 60 GB mobilního internetu = 2499 Kč.“
  https://blisty.cz/art/94225-v-listopadu-jsme-chteli-dohnat-rakousko-dnes-neumime-dohnat-ani-polsko.html

  OdpovědětSmazat
 6. Děkuji za odpověď, navíc bychom možná přišli o celý pořad, který by pak z webu zmizel.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Davide,
  proč děláte z psychického pomatence hrdinu ? Studentíka bez životních zkušeností, smrkáče, který si hrál s výbušninami a chemikáliemi a který naprosto nemohl chápat politickou situaci, kdy Brežněv byl donucen jednat tak , jak jednal ?
  Kdy v Německu k našim hranicím byly přisunovány jaderné zbraně podobně, jako to udělala Amerika v Turecku a vznikla pak Kubánská krize ?
  Kdy v ÚV KSČ byla krize, kdy diletantský a neschopný populista Dubček se stýkal se Sorošem ? Co měl asi v úmyslu ? Demontovat socialismus tak, jak se pak stalo v r. 89 a skočit do náruče západním imperialistickým hyenám ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpoved 19:24 pripomina jednosmerny prud.

   Smazat
  2. Sorosuv dalsi robot , uz jich maji tisice na Trolovani..

   Smazat
 8. https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/jaka-je-budoucnost-zlutych-vest

  OdpovědětSmazat
 9. A kdy se upali cvokar David?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až dostanete rozum.

   Smazat
  2. 20:18
   To u blbů jako je 19:44 opravdu nehrozí.
   Václav

   Smazat
 10. Brilantní vystoupení dr. Davida. Obdivuji ho, jak se držel při projevech Žáčka. V závěru ho skvěle usadil vzpomínkou na atmosféru ve společnosti v roce 1969. Rezignace, smutek ze ztraceného mladého života a rozpaky nad Palachovým činem.

  OdpovědětSmazat
 11. Ten pan oponent I. Davida povídal něco, co snad nemělo ani hlavu, ani patu. Mluvilo o pistoli, kterou si vzal Palach po svém otci (v červnu) a chtěl zastřelit sovětského, teda okupačního vojáka, ale neudělal to. Pak v červenci do odjel do Francie, a pak že zase chtěli přepadnout rozhlas atd. Měl to holt ten oponent jaksi popletené, vždyť okupace nastala z 20 na 21 8. 1989 !!! a to byl Palach ještě v červenci v SSSR na komsomolské brigádě!

  Volaaké čudné,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pán velkomožný, skontrolujou si ta data, ať to nevypadá tak palachiádovsky... "přesně"

   Smazat
 12. Nemohl by anonym 19.24 odhalit svoji identitu a uvést, kde se o něm můžeme dozvědět více, abychom mohli obdivovat jeho rozhled a statečnost?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Davide,
   zkuste přestat šmírovat , zkuste pokládat argumenty a protiargumenty !
   O tom je diskuse a svoboda projevu nebo ne ?

   Smazat
 13. Neměl jsem sílu doposlouchat ty teorie o tom, jak duševně
  vyšinutý jedinec pod tlakem všem známého okolí (na př. Žáček,
  který byl zřejmě ještě žáček), byl dotlačen ke smrtelnému
  gestu, aby byl ústy p. Davida označen, že není sebevrah.
  Sleduji, jak se "Nová republika" mění, také pod tlakem režimu, který napodobuje ten režim, proti kterému měl Palach
  protestovat, protože se nechoval podle představ oněch zfanatizovaných mládežníků.
  Byla to už generace poválečných dětí, kteří nepoznali do té
  doby nic tak hrozného, pro co by bylo nutno zemřít.
  Mezinárodní situace byla naprosto jasná i pro méně chápavé,
  kterou ti mladí inteligenti nechtěli pochopit.
  Nebylo úniku z pod vlivu SSSR, jako nebylo úniku pro mnohé
  na západě z pod vlivu USA. A nedějme si iluze, že všichni
  na tom bájném západě byli naprosto spokojeni a šťastní že mají tu bájnou demokracii.
  V tu dobu Francii otřásaly události, ve kterých hráli také
  prim studenti. Těm ale šlo o úplně jiné věci.

  OdpovědětSmazat
 14. A jejda. Už se tady chtějí přiznávat identity. Diskutuje se s
  Žáčkem.
  Je načase tento web opustit.
  Nechtěl bych se bavit někde s p. Koudelkou. A že by mně zavřeli se nebojím. Jsem starý a nemocný, zdravotnictví je v troskách a tak bych na tom mohl, co by pacient vězeňské
  nemocnice i vydělat.

  OdpovědětSmazat
 15. Mnoho lidí se ptá, kdyby byl za normalizace uskutečněn atentát například na Jakeše, zda-li by útočník nebyl vnímán jako bratři Mašínové. Takže se Palach rozhodl jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:36

   Mašínové vraždili obyčejné lidi a lidi v nejnižší vrstvě systému. Nikoli skutečné škůdce a už vůbec ne v nejvyšších vrstvách. Z toho důvodu by bylo nečestné takového člověka stavět na roveň Mašínů. Ale musel by to být nejspíš nějaký zatvrzelý bolševik stalinista, protože Jakeš podporoval Gorbačova a přestavbu. Mohl by tedy být vnímán jako reformista. Pokud vím, i Palach podporoval reformistickou vládu KSČ v r.68.
   Takže vám to všechno nějak kulhá.

   Smazat
  2. Já jsem Jakeše obdivoval jako Troubu.
   Po přečtení intervivária ve Spieglu už jsem ani nechtěl zastřelit Bilaka.
   Husáka, protože jsem o něm měl dostatek zpráv bych se neopovažoval soudit.
   A čučkaři jako Indra, Kapek nebo Fojtík?
   Jakápak dramatická gesta proti bahnu?
   S autorem pendrekového zákona Dubečkem si to koneckonců vyřídili sami privatizátoři.

   Smazat
  3. Anonymní 21. ledna 2019 22:58

   Ty Dubčekovi (alias funusní plačky) pendreky, nebyly ty krátké černé "na hraní". Dubček podepsal pendrekový zákon na tzv., paradoxně "Bílé mamby" FEDERÁLY, čili tak třikrát delší a třikrát těžší radost, pro lidi co se rádi baví (sadlomaso)!

   Pokrokový to IDOL, co prohlásil: "Načo vodičiak, veď ma tu všeci na dědině znajů?". Většího vidláka si "moudrá" Praha, nemohla vzít za vzor "revolucie 68", zlatý dobrodruh Novotný, to byla ta skutečně nová baVLNA, zlitých šedesátek ...?!


   HUAWEI®

   Smazat
  4. 0.09
   Čo tu šírite za bludy? Niečo ste počuli v krčme a na základe toho robíte z Dubčeka blba? Určite poznal právo a takú sprostosť by sa nepýtal! (Aj keď priznávam, nebol veľmi prezieravý...)

   Smazat
 16. Pan doktor David se bude chtít angažovat v politice. V rozhovoru se Žáčkem mu nabídl dočasný kompromis, který spočíval v tvrzení o sebeobětování místo sebevraždy. Podle mne by se měl rozepsat, co to sebeobětování vlastně je? Kdo ví jestli je příběh o vojákovi, který svým tělem ucpe střílnu pravdivý, ale je to dobrý příklad sebeobětování pro záchranu jiných. Po vstupu vojsk se začaly poměry uklidňovat, což někomu nevyhovovalo a potřeboval neklid. Rusáci se vcelku do ničeho nepletli v porovnání s dobou, kdy do Protektorátu vstoupil wehrmacht. Přišel na to Palach sám nebo ho někdo ukecal? Pan doktor by měl vysvětlit, proč vydíral dalšími dobrovolníky? Byli nebo nebyli? Také po Václaváku nelítal s transparentem požadujícím malichernosti jako zakažte Zprávy a cenzuru. Palachův případ čeká na někoho, kdo všechno rozplete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou věci které se nikdy neobjasní. A to prtoto, že nemají logiku.

   Smazat
  2. 23:48
   Vy nevidíte v příběhu rozpory?

   Smazat
  3. Vlastně dr. David to řekl, že u 80% sebevražd nelze najít důvod.

   Smazat
  4. Zatimco u 80% scizofrenních vrahů on důvod najít umí.

   Hu!
   Teď sem pan Jekyll a čekám tu s nožem za dveřma na tebe.
   Až řeknu Baf!, tak tě trefí, nebo nehraju.

   Smazat
  5. 23:37 protestuji proti vašemu názoru. Váš názor lze ve zkratce zjednodušit na pojem - vstup vojsk-. Pro mne to zůstane vždy intervencí.Mimochodem v rozsahu (počtem a technikou) odpovídajicím vylodění spojenců ve Francii během II.WW. Snad sám nevěřite svým slovům, že noví okupanti do ničeho nezasahovali, tak kde se vzal Gustav Husák? Naštěstí tu ještě žijí pamětníci. Palacha neřešte. Stal se záminkou pro lepšolidi ke kladení věnců.

   Smazat
 17. Sebeobětování je jednání, které vede k těžkému poškození nebo až ke smrti a je obětí chápáno jako společensky prospěšné(pomoc nebo záchrana jiných lidí, snaha vyburcovat veřejné mínění, zabití nepřátel při níž nevyhnutelně zahyne). Vlastní smrt není cílem.

  OdpovědětSmazat
 18. Teda, vlastně je to asi pan Hyde.
  Jenže já bych se bál každýho paka, zvlášť dyš je doktor.
  -sChizofrénních je to správně, aby dvořák zas nemudroval-

  OdpovědětSmazat
 19. Pro 22.08. Máte pravdu i sluníčkáři chtějí svého Juldu Fučíka.

  OdpovědětSmazat
 20. Jestli to, co udělal Palach (a další), je sebevražda nebo ne, záleží na vkusu každého soudruha.

  OdpovědětSmazat
 21. Pravdou je, že doba není normální ani lidi, co tu žijí. Obvykle přijdou k sobě, když nemají co žrát a žijí ve vyhloubené díře v minus deseti bez topiva a zablešeni.
  Sebevražda není hrdinství, je to jen útěk z reality a odsuzuje to každé náboženství. Otázkou však zůstává, co člověka donutí takový čin provést. Obvykle je to okolí, nikoliv materiální, ale splečenské. Tedy za každou sebevraždou hledej někoho živého. Obvykle je to rodina nebo atmosféra vztahů mezi lidmi. Dříve tuto atmosféru vytvářel farář, dnes ji vytvářejí sdělovací prostředky. Pokud člověk nežije jako poustevník bez rádia a televize, či dnes i internetu, je ovlivněn zvnějšku argumentací, proti které je odolný jen silný jedinec. Tam je třeba hledat viníka.
  Evidentně Palach nepřišel na plac sám, musel tam mít nějaké diváky, jinak by byl bez motivace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čtu: "Sebevražda není hrdinství, je to jen útěk z reality a odsuzuje to každé náboženství."
   Jinak? Palach zaútočil na vzrůstající lidskou pasivitu v lednu 2019. Sebevražda? - sebeoběť? - útok.
   Kdežto pouhý sebevrah nenachází řešení vnímaných problémů, proto odchází.

   Smazat
 22. Tragedií současnosti je, že na USTRku, který by měl být apolitický a nezávislý pracují poslanci vybraných politických stran, navíc ve volbách nepříliš úspěšných a dokonce stran, které se nestaly ani členem současné vládní koalice. Historii si upravují podle vlastních politických potřeb a prohlašují ji za jedinou správnou a 30 let už drží v šachu ty, jejichž staré prohřešky zveřejňují výhradně podle vlastních stranických potřeb - většinou před volbami. Kdokoliv dnes může být těmito lidmi označen za bývalého agenta stb, kdokoliv tak může logicky být označen za udavače a vlastizrádce na objednávku. Stačí k tomu starý formulář, staré razítko a nějaký klikyhák. Nebo snad mají v USTRku dnes zastoupení poměrově všechny demokraticky zvolené strany ajá se mýlím?

  OdpovědětSmazat
 23. Informační ticho zavládlo několik dní poté, co se na Václavském náměstí den po 50. výročí sebeupálení Jana Palacha pokusil upálit 54-letý muž.

  Podle některých informací chtěl muž upozornit na problém Evropy s cedulí “Europe belongs to Christ,” neboli “Evropa patří Kristu.” Vyplývá to alespoň z krátkého videa, které vydal Blesk.cz.
  http://www.stop-multikulti.cz/muz-ktery-se-pokusil-upalit-na-vaclavskem-namesti-mel-u-sebe-cedulku-evropa-patri-kristu/

  OdpovědětSmazat
 24. O sebeobětování se dá mluvit tehdy, když svým životem zachráním život jinému, nebo jiným. Když už to jinak nejde, než položit svůj vlastní život.
  Určitě ne v případě, když doufám, že snad někoho na něco "upozorním" nebo možná někoho k něčemu "vyburcuji". Takové jednání svědčí spíše o pomíchaných hodnotách a naivních představách.
  Protože možná taky nic. Možná si ze mě jenom havloidi po letech udělají idol a možná udělají havloida i ze mě...

  OdpovědětSmazat
 25. Byl Jan Palach "osamělý vlk" nebo člen nějaké "smečky"?
  "Osamělý vlk": proškrtaný vlastnoručně psaný seznam možných motivů protestu;
  Pokud "osamělý vlk" - odhadl dobře rozložení politických sil a okamžik, kdy takovým aktem ještě bylo možné zvrátit vývoj? Domyslel následky varianty "b", tj. když jeho protest neuspěje a nastupující normalizátoři vyhrají, tak jaký režim nastolí?

  Člen "smečky" určitě: jestliže je pravda, že ho zapálil někdo jiný;
  Člen "smečky" možná: 1. jeho vzkaz, aby to nedělali - jenže to nemuselo být adresované cíleně možné své "smečce", ale i obecně humanisticky jiným možným "osamělým vlkům"; 2. Zajíc a další, ovšem opět s otazníkem, zda jde o "osamělé vlky" inspirované JP nebo o členy "smečky";
  Pokud člen "smečky", tak jaké? - proti normalizaci, nebo pro normalizaci (tj. provokace k vybuzení mocenské akce)?;
  Pokud protinormalizační: učinil JP vědomě svůj akt, nebo byl "postrčen" "kamarády"?;
  Pokud pronormalizační, provokační "smečka", tak JP jako vědomý provokatér, nebo jako tzv. užitečný idiot?
  Pokud člen "smečky": proč se nikdy "smečka" nepřihlásila? - u provokační, pronormalizační je to jasné, k podvodu se nepřizná, ale protinormalizační se mohla přihlásit jak za totáče jako disentní, tak po listopadu jako vítězná.

  Podtrženo, sečteno: Polojasno. Komu dnes vyhovuje JP jako symbol sebeobětování, jako jen takový symbol soustředěný na akt sebeupálení jako protestu proti narůstající apatii bez toho, že by se probíralo, jaké měl jeho čin tehdy skutečné následky, jak dopadl na rychlost a formy nástupu normalizace a i na její formy po celou dobu jejího trvání?
  Přišla by normalizace bez JP dříve nebo později, byla by tužší či mírnější?
  Normalizační cenzura určitě přišla rychleji, už pár dní po JP. Normalizace jako celek - ? Rozšířil JP zbytku obrodných sil jejich manévrovací politický prostor nebo zúžil? Posílil jejich odhodlání nebo podtrhl? Nezaskočil je? Jak se to odrazilo u politických špiček a jak u běžných občanů?

  O tom všem byla, je a bude politika. Pokud se někdo vloží do politiky, tak - pokud je rozumný a jde mu o věc - by měl velmi dobře zvážit formu svého aktu. Aby nenahrál oponentovi. Aby přehodil vývoj tím směrem, kam chce, třebaže málo, ale ne tam, kam nechce a navíc o hodně.
  V závěru podzimu 1968 už ve vedení KSČ a státu nabyli vrchu normalizátoři. Mezi občany zdaleka ne, avšak ti neměli už velkou šanci apelovat a podržet polednové předáky. Lednový apel tak už byl pozdní a v důsledcích negativní.

  Jan Palach byl hrdina ("osamělý vlk"), hrdina proti své vůli ("postrčený" člen protinormalizační "smečky"), zneužitý hrdina ("užitečný idiot" provokační, pronormalizační "smečky"). Jako pozdější symbol vykonal koncem 80. let více než jako živý. Dnes jako symbol je opět postrčen, opět užit proti své tehdejší vůli, a to lidmi, jejichž vzorec myšlení a morálky je obdobný lidem, proti nimž tehdy svým činem vystoupil, proti pokrytcům s ústy plnými vznešených idejí, ale ve skutečnosti hájícími své posty, kvůli čemuž si chtějí monopolizovat informace, politickou moc a vytlačit oponenty mimo, jen aby mohli v demokratických kulisách manipulovat zmanipulovanými voliči.
  KR

  OdpovědětSmazat
 26. Tedy sebeobětování cestou demonstrační sebevraždy a ve snaze zviditelnit se a vstoupit do "dějin". O to se už měsíc snaží i propogandistická ČéTé a u nemyslících i možná úspěšně! Jenže český národ má jiné hrdiny a jiné osobnosti a tak "výpomoc" falšovatelkou dějin nebude úspěšná. ČéTé, jak vím, se pustila do sestřihu dějin, z nichž vypouští vše, co by nebylo k prospěchu naší totalitní diktatuře kapitálu i soudobé stb. Nic se nezměnilo, lidé žijící ze znásilňování státu a národa zůstávají zatím jakoby věční a jen se přesunuli jako 1A prznitelé českého lidu ze socíku do kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
 27. Dostává mě, jak krypto-komunista David z NR, která publikuje filokomunistické texty, oslavující komunstické zlo (Marxe, Castrovu Kubu, Severní Koreu, marxistickou Venezuelu, ČLR atd.), povídá něco o Janu Palachovi.

  A ještě více mě baví, jak se tady fanatičtí komunisté hádají mezi sebou (dokonce útočí i na krypto-komunistu Ivana Davida). To nevymyslíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při vašich kognitivních "schopnostech" zřejmě nevycházíte z údivu prakticky neustále. Berte to z té lepší stránky - aspoň se nenudíte.

   Smazat
  2. Slávku 11:35 největším zločinem čs. komunizmu zdaleka nebyly jen stovky zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze). Řešení viz na konci příspěvku.
   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a oportunistického huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili neužitečného idiota Dubčeka.
   Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.
   Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje. Ani „levicová“ křídla v šovinistické, izolacionistické a kleptokratické nabídce nezůstávají pozadu a občas si s „pravičáky“ navzájem prohodí klíčové členy (Rath) a papouškované fráze.
   Ing. Bořivoj Pauk, Brno

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Máte v tom diery, Bořivji,
   na Slovensku najviac ari-- ehm, privatizovala SDKU - a to aj strategické odvetvia, ktoré sa zaprisahávala, že nebude! Spis GORILA je o tom!
   A ako vpád islamistov uľahčí pravosláviu? Naopak, vrhnú ich na nich!

   Smazat
 28. 11:35
  Ty a vlastní myšlenka je díky TVEJM """arijskejm""" genů jedna velká SCI-FI!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepindej a uháněj, tepl(ick)ej zřízenče, primář cink, že máš na příjmu další komoušskou zdechlinu! A moc nečuchej jejich posmrtný prdy, pak tě z toho šálí zrak a nepřečteš správně ceduli přivezeš jim na pitevnu ještě nezdechlýho rudozmrda z LDN-ky a to je důvod proč na tebe doktoři řvou "ty a myšlení je jedna velká SCI-FI!":)))

   Smazat
 29. 12:34 Jdi se léčit, je to vážné, kdyby došlo k sebepoškození, tak kdo by nás místo tebe vzďělával...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O vzdělávání rudých podlidí tu nikdo zájem neprojvil! Leda tak o jejich zpracování na výhřevný biopalivo podle patentu tohodle inženýra! - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   v takovýchto zařízeních!:))) - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.