Reklama

pátek 18. ledna 2019

Palach z toho, kdo si jej nyní bere do úst, by se musel znovu upálit

Petr Štěpánek
Petr Štěpánek a -ps-
18. 1. 2019 facebookový profil autora a PrvníZprávy
"Pokud byl Jan Palach tak citlivý, jak ho líčí, musel by se dnes při pohledu, kdo všechno si ho bere do úst, znovu upálit," napsal na facebookový profil známý komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek. Komentáře jeho čtenářů většinou s ním souhlasí.


"Asi by se v hrobě obracel, kdyby slyšel třeba Halíka," komentuje Štěpánkova slova jeden ze čtenářů, aby další potvrdil, že má stejný pocit.

"Když ale lidé mají rádi dojemné pohádky, proč jim je nedat," konstatuje další.

"Hlavně z Němcové a Halíka je mi v této souvislosti na zvracení. Ale ono jich je víc," konstatuje další.

"Musel by být konsternován ze slov rektora Beka, bývalého komunisty a jistě mnoha dalších," podotkla jiná čtenářka.

Na obranu pana rektora je nutno dodat, že podle Wikipedie se Mikuláš Bek v roce 1988 stal kandidátem KSČ, k členství ve straně ovšem jeho kandidatura nedospěla. 17. listopadu 1989 se zúčastnil protirežimní demonstrace na Národní třídě a poté na FF UK spoluzakládal stávkový výbor a v týdnu po 17. listopadu svou kandidaturu zrušil.

Nakonec je to pěkné, že bývalí komunisté hovoří o památce Jana Palacha a nutí posluchače k zamyšlení," napsal někde jinde další komentátor současného dění.
38 komentářů :

 1. Znáte ten vtip o hrdinovi SNP, který se ze skály vrhnul na německý tank se slovy za vlast a svobodu? Pak se ptali jednoho spolubojovníka, jak to bylo a odpověďˇ zněla: byl to chudák, akorát sačil jen říct zasraný náledí a už byl dole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten vtip máte úplně špatně, údajně měl dle legendy zvolat "za stranu a za lidi". ��

   Smazat
 2. To Zima (rektor UK) a dnešní až fanatický antikomunista je lepší než Bek! Do KSČ vstoupil ještě na střední škole a vydržel tam až do konce r.89!
  Slováci teď hledají "největšího Slováka". To ale už dávno za totáče vyřešil český vtip:
  první byl Janošík - naučil je krást, druhý byl Štúr - naučil je psát, třetí Tiso - dal jim samostatný stát ale největší nakonec Husák - připojil k Slovenskému štátu Čechy a Moravu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale no - Palach nebol vyšinutý jedinec, niekto mu tú bandasku s benzínom a zápalky poskytol, akosi ste zabudli kto a čo sa stalo predtým činom, hlupáčika a dychtivého dedinského chlapca postrčili do dejín, cieľ bol jasný, motív sa vymyslel ... a ako povedal železničiar ktorý ho hasil, ... to bolí, to byla hloupost, pomozte ... dnes ? vzor vzdoru ? proti komu, a za aký ideál to vlastne zomrel ?

   Smazat
  2. Ad 11:56 - racionální komentář! Je pozoruhodné, jaká informační válka se již tehdy vedla, ale uspěla až o dvacet let později. A intenzivně hoří i dnes.

   Smazat
 3. Měl jsem souseda po 68 ho vyhodili z SNB jako nadstrážmistra a komunistu. Po 89 ho jako rehabilitovaného starce vzali zpět k policii a to jako kapitána. Když jsem se ho zeptal, jestli si dovedl představit, jak to tu bude po vítězství pravdy a lásky vypadat, tak jsem byl ujištěn, že jim šlo o rehabilitaci socialismu. A silně pochybuji, že by to Palach viděl jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nešlo o pravdu a lásku (ta nastoupila nejpozději v Rumunsku), ale degeneraci a rozvoj korupce po roce 1970. V roce 89 už to vzdali v Moskvě, to už to komunisti v Itálii, Francii, Španělsku i Portugalsku projeli. Před 50 léty Československo zdaleka nebylo rozvojová země jako je tomu dnes. Ale v roce ´68 šel ještě socialismus rehabilitovat. A možná, že po válce ještě půjde (pokud tu nebude vládnout Bilak s Brežněvem).

   Smazat
 4. 17. listopadu 1989 to přece nebyla protirežimní demonstrace, ale oficiální pochod ke dni studentstva, který organizoval Socialistický svaz mládeže v čele s kariéristy připravujícími se na kariéru nomenklaturních kádrů.... Že to pak StB zmanipulovala, je věc jiná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemýlím-li se, mezi organizátory byli Žáček, co se dnes vydává za historika ÚSTRku, Pánek - Člověk v tísni... kdo z vás doplní?

   Smazat
  2. Anonymní 18. ledna 2019 11:01 - 11:31

   Oba dva se nemýlíte, ještě se té svazácké taškařice 89 v režii StB zůčastnili, karierní předsedové SSM Václav Marhoul, Martin Mejstřík, Monika Pajerová a další, nikdo z nich netušil, kam je StB vmanipuluje a vše dokonal StBák Zifčák, alias umlácený Šmíd, který v tu dobu seděl doma a nic netušil.

   Ani kluci s Pohotováku v Hrdlořezích netušili co se děje, kam je velení vmanévrovalo, bez možnosti úniku? Jeden velký galimatiáš v režii StB a dalších rozvědek a povstali mladí svazáčtí kapitalisté, dodnes nakýblovaní ve státní správě za peníze a práci, těch co nikdy, nikde necinkali klíčemi a makaj jak motroci na tu chátru novodobých, svazáckých karierních kapitalistů a jejich spratků, stejných jako jejich rodiče (genová retardace)!?

   Vidíte to u rektora Tomáše Zimy z UK Praha, aktivního člena KSČ, dnes "Vlajkonoše sametové revoluce" a jeho dětech!? Promiňte, musím se jít vyzvracet... :O


   Tento pro mne Vážený pán, vše popsal do puntíku a slyšeli jste o něm v médiích???

   https://uloz.to/!KQw4jUmEa/3-analyza-17-11-1989-vice-google-cz-autor-miroslav-dolejsi-politicky-vezen-po-r-1989-vladnoucim-teatrem-opet-zatracen-prestoze-si-odsedel-19-let-o-sametu-napsal-r-1990-a-skoncil-25let-zde-media-mlci-osvetlil-osobu-havel-pdf

   HUAWEI®

   Smazat
  3. Anonym 11:01.Nepíšete pravdu.Pochod byl povolen od kolejí Albertov na Vyšehrad.Nic víc!Že se budoucí "inteligence" tak snadno nechala přemluvit k pochodu do centra Prahy svědčí o jejich tuposti.Je zcela zřejmé,že takový návrh je veden snahou o nějakou konfrontaci.Inteligentní študentíci po spolkli o s navijákem.Když chcete něci komentovat,tak si zjistěte fakta.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Na památku proto stojí před Letištěm Drahomíry Dražské lavička Ludvíka Zifčáka.

   Smazat
 5. Co Bek, ale Zima..
  Tak jako každý rok, letos ke kulatému výročí, proběhl týden vzpomínek na upáleného studenta Jana Palacha. Pietní vzpomínkový akt tradičně organizovala akademická a studentská obec. V přednesených projevech byla připomenuta postava Jana Palacha v kontextu dané doby a jeho čin především jako výzva proti nastupující letargii a pasivitě společnosti. Zazněl i jeho odkaz transponovaný do současnosti. Slova o tom, že je třeba nadále připomínat hodnoty, které jsme nabyli v roce 1989 a stále je bránit, ujištění, že současní studenti Palachův odkaz udržují stále živý, ale i to, že je potřeba za svobodu bojovat a bránit pomalému vkrádání totality zpátky do života. V rámci Palachova týdne měl obligátně slovo rektor UK profesor Tomáš Zima. Již v minulosti při výročních vzpomínkách na Palacha uvedl, že Jan Palach chtěl svým činem vyburcovat spoluobčany, aby se postavili nastupující normalizaci. Též, mimo jiné, připomněl, že demokracie a svoboda nejsou samozřejmé a je třeba je hájit a za ně bojovat, a že za ně někteří z nás přinesli oběť nejvyšší. Označil Jana Palacha jako jednu z nejvýznamnějších osobností moderních československých a českých dějin a jako předního bojovníka za svobodu a demokracii.
  Tomáš Zima do znormalizované husákovské Komunistické strany Československa vstoupil mladý. Měl proto jistě nějaké důvody, je jedno jestli ideové či kariérní. Byla to jeho, stejně jako i většiny ostatních svazáků, osobní věc. Asi již dnes nikomu nepřísluší to posuzovat.
  Ale… Výroční připomínání upálení Jana Palacha je cosi víc než tuctový politický vzpomínkový akt, víc než kladení věnců ke hrobu neznámého vojína. Jeho čin přesáhl životy většiny lidí. Zdravý mladý Jan Palach sdělil, že existuje ještě cosi víc. Člověk, který měl před sebou celý bohatý život, se rozhodl obětovat, jako Ježíš, aby lidé dál uchovali to, čeho je žel ve společnosti tak málo. Ducha, ideály, lásku. Aby se neztratilo to, co bylo pro šedesátá léta charakteristické a co nakonec vykrystalizovalo v šedesátém osmém v touhu o vytvoření nejlepšího státního uspořádání na světě. Většina národa to tehdy tak cítila, Jan Palach za to umřel. Vždyť přece tanky nemohou vzít z duše lidem ideály. Přesto se časem jednota národa začala drolit a většina lidí, téměř dobrovolně, společné ideály opustila. Většina pomýlených straníků se s pokáním vrátili do lůna očištěné Strany, ostatním při prověrkách stačilo souhlasit se vstupem spojeneckých vojsk a s novým vedením. Naději, za kterou se umíralo, nahradili komediálním pokrytectvím, bezideovostí, kariérismem.
  Výzvu, za kterou se Jan Palach a ostatní mučedníci obětovali, je třeba brát stále jako poselství lidí, kteří k nápravě světa svými dalšími činy již přispět nemohli. Byl to poslední a ten nejsilnější apel, jaký mohl člověka v dané situaci napadnout a pro nějž se mohl rozhodnout. Od ostatních lidí očekávali jen mnohem menší oběti. Proto by dnes odkaz Jana Palacha i jeho nástupců měl zůstat puristicky uchováván v ryzím duchu jejich bolestného poselství. V této souvislosti mi vtípky typu letitého Steindlerova silvestrovského skeče „Jen počkej, Zajíci! Jan Palach“, stejně jako i výroční proslovy bývalého člena znormalizované KSČ připadají při nejmenším nevhodné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A sečte dnes někdo, kolik lidí se upálilo po roce 89?Podle Fojtíka za Palachovým činem stál šachista Pachman a klub. Byl v tom prý i Zátopek co to donesl. A prý se Palachovi moc umírat nechtělo.

   Smazat
  2. O Emilu Zátopkovi najdete zmínku v pořadu Trikolóra
   v archivu stanice
   www.slobodnyvysielac.sk
   Pořad je věnován vzpomínce na Jana Palacha pohledem českých a slovenských diskutujících.

   Smazat
 6. Pokud je mi znamo, tak Palach se upalil na protest proti okupaci ČR cizimi vojsky a kvuli ztratě suverenity - možnosti rozhodovat sami o svem osudu a o sve budoucnosti.

  Dnes by se musel upalit znovu kvuli tomu, že "česka" armada je v mnoha zemich stejně okupačni jak byly v 68-mem armady Varšavske smlouvy. A tež kvuli tomu, že ČR nema ani takovou samostatnost a suverenitu jak v 68-mem. Ekonomicky je zadluženym kolponijalnim podvěškem Zapadu v podřizenem postaveni, politicky nam dktuji z Berlina, Brusele a Washingtonu protektoři, nemame vlastni armadu, ktera by byla schopna branit zejmy a zajmy jejich občanu a nemame ani vlastni statni hranici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlíte. Palach se upálil proto, že chtěl, aby přestaly vycházet časopisy okupantů vydávané v Drážďanech (tehdejší NDR) a rozhlasové vysílání okupantů v blbé (sudeťácké) češtině. Jako další bod byl protest proti defétismu národa. Z textu vyplynulo, že Palach chtěl pokračovat v tendencích Pražského jara 68.
   Kuriózní je, jak se jeho odkazu chopila katolická církev (ukradla ho), s kterou Palach ani jeho rodina neměli nic společného.

   Smazat
 7. Nejsmutnější na tom je, že za celé funkční období rektora Karlovy univerzity se nenašel žádný student, který by tuto skutečnost T. Zimovi připomněl. Nikdo mu neřekl, ať proboha při pietních aktech nic neříká, ať jen mlčí a svými proslovy akt nezlehčuje. Je vidět, že znormalizovat společnost se jim povedlo opravdu dokonale. Přesto však jednu otištěnou reakci jsem zaznamenal. Bylo to vloni 17.1. na adrese http://mluveny.panacek.com/radiodokument/175971-jak-to-vidi-tomas-zima-2018.html
  kde Petr Kreuz poznamenal:
  Dnešní výroky rektora Univerzity Karlovy T. Zimy na ČRo 2 v pořadu „Jak to vidí“ o Janu Palachovi svědčí o neuvěřitelném marasmu a bezhodnotovosti české akademické obce i české společnosti jako celku. Aby někdo, kdo byl v době nejtužší normalizace přijat v 17 letech do KSČ, kdo se v lednu 1989 podepsal na titulní straně hlavního partajního „orgánu“ pod text, kde se označoval Palachův čin jako „nesmyslný skutek“ a kdo ještě v létě 1989 aktivně perzekuoval (skutečné i jen domnělé) účastníky demonstrací tzv. Palachova týdne, dnes jménem Univerzity Karlovy vyjadřoval k demokratickému odkazu Jana Palacha, je opravdu nehorázné a je mi z toho fyzicky zle. Neméně zle je mi ze všech těch členů akademické obce UK a FF UK, kteří budou Zimovi tento týden statovat při palachovských vzpomínkových akcích, a neozve se při tom proti Zimovi ani myš! („Akademici“ tím, žel, vlastními činy potvrzují výroky Miloše Zemana, že si nezaslouží žádný respekt… ) A proč se, proboha, na tyto obecně známé a snadno dohledatelné skutečnosti nezeptala novinářka Zita Senková, která vedla se Zimou interview? Nebo proč (když už neměla dostatek odvahy se zeptat) se Z. Senková alespoň tomuto tématu nevyhnula?!? Vždyť mluvit se Zimou o Palachovi je horší než mluvit o provaze v oběšencově domě… — Není vůbec divu, že za tohoto stavu věcí, historického vědomí a duchovních hodnot volby dopadají tak, jak dopadají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé, vidíte jací hajzlíci si přihřívají svoji polívčičku na Palachově ohníčku?

   Smazat
 8. On to není je halík ale všichni kavárníci a další protinárodní elementy.

  OdpovědětSmazat
 9. Česká televize a ostatní havloidní média, spolky se snaží, seč můžou, dát smrt Palacha, jako příklad boje proti komunismu. Skutečnost je neúprosná v tom, že to byla úplně zbytečná sebevražda, dnes zneužívaná těmi, kteří nikdy proti komunismu nebojovali a k boji se probudili až tehdy, kdy komunismus sám a dobrovolně odešel. Kdyby všechny ty kreatury měl možnost Palach vidět, sám by svého činu musel litovat. Je zvláštní, že nikdo dnes neprotestuje žádnou formou proti zabíjení civilistů, které provedlo NATO v Srbsku, Iráku, Afganistanu, Libyi a Sýrii pod heslem rozsévaní demokracie. Ti co kolem Palacha byli a na jeho smrti se podíleli, když to věděli a asistovali mu v tom, mají určitě do konce života černé svědomí. Byla to zbytečná sebevražda zdravého mladého člověka, která nic nevyřešila a dnes je zneužívaná lidmi, kteří nemají čisté svědomí.
  A nyní pravda o Palachovi. Jeho profesor z vysoké školy sdělil, že ho vnímal jako arogantního, nepřirozeně ambiciozního mladého člověka, který se víc, než je zdrávo hnal za funkcemi ve funkcích mládežnické organizace SSM. Ze střední školy byl přijat na Vysokou školu ekonomickou, to znamená na školu, kde se dostal student střední školy, který měl odpovídající kádrový původ. Po dvou letech studia, zjistila škola a sám Palach, že na tuto školu jeho vědomostí nestačí a bylo mu doporučeno, aby přešel na fakultu, na kterou bude stačit a vzhledem k tomu, že byl muž a jak víme na pedagogických fakultách a filozofických fakultách je převaha studentek, byl přijat na filozofickou fakultu, bez nějakých problémů, právě kvůli tomu. Opět je nutné připomenout, že jak na pedagogickou fakultu tak na filozofickou fakultu přijímali studenty, jenom s patřičným kádrovým profilem odpovídajícím požadavkům doby, před rokem 1989. Jinými slovy, povídačky na ČT o tom, že nebyl přijat na filozofickou fakultu, protože ho tam režim nepřijal, jsou výmysly, které mají za cíl glorifikovat Palacha a udělat z něho mučedníka, který od samého svého zrození bojoval proti komunistickému režimu, kterému se podařilo tento režim porazit. Všechno toto jsou účelové lži neodpovídající skutečnosti. Jeho čin byla obyčejný sebevražda, kterou se snažil Palach využit společenské situace, aby upoutal na sebe pozornost, což odpovídá jeho otázkám v nemocnici po jeho činu, kde se zdravotního personálu hlavně ptal, jaký měl jeho čin odezvu. Jeho sebevražda měla být demonstrativní, což odpovídá jeho požadavku na Václavském náměstí, aby ho uhasili, tedy nebyl odhodlaný se sebeobětovat, tak jak je to dnes prezentuje televize a všichni ti, co ho glorifikují. Palacha dnes zneužívají na boj proti prezidentovi, proti předsedovi vlády a snaží se ho využít na rozvrácení České republiky, tak aby k moci se dostali "havloidi", kteří umožní západu ještě rychleji rozkrást v České republice, to co se do dnešních dnů rozkrást ještě nepodařilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda o Palachovi. Není co dodat.

   Smazat
  2. Asi jste tu dobu nezažil nebo si to nepamatujete. Já jsem byl na FSI a J.Müller byl do vyhození v r.65 můj spolužák a soused na koleji, L.Holeček byl o ročník níž. Tak tedy, J.P. se nemohl "honit za funkcemi v SSM", protože tato organizace vznikla až někdy v r.1970 a její předchůdkyně ČSM se fakticky rozpadla v r.1967. A ve vedení Studentské Akademické Rady (L.Holeček a spol.) byl Palach až do svého činu naprosto neznámý. Dále, VŠE nebyla žádná elitní škola, naopak tam šel např. "odpad" od nás z ČVUT. A vůbec - v 60tých letech byl při výběru na VŠ kádrový profil uchazeče a rodiny vcelku málo významný, takže v těch letech VŠ vystudovsli např. R.Slánský (otec popraven), J.Čarnogurský (otec náčelník Hlinkovy gardy), J.Křižan (otec popraven za velezradu), I. a V.Havlovi... .

   Smazat
  3. 11.40
   Vzniku SSM se Jan Palach již nedožil. Předchozí ČSM se rozpadl roku 1968.

   Smazat
 10. I Palach, když hořel a zmateně pobíhal, si to rozmyslel: včera v autentickém záběru z té doby vypovídá muž: volal na mne: "Hoˇdte na mne kabát". Určitě ne proto, že by mu byla zima, ale aby uhasil oheˇn. A tak jak dnes dehonestujeme katolickou církví pro pravdu upáleného Jana Husa, tak vyzdvihujeme dokonaný pokus o demonstrační sebevraždu Jana Palacha. Vyzvedáváme masové vrahy katolické církve, která se nakonec spřáhla s Hitlerem a německými nacisty v tažení nejen proti Židům, ale také Slovanům. BYL TO VATIKÁN, KTERÝ ŽEHNAL ZBRANÍM SS A WEHRMACHTU! Byl to Vatikán, který zachraˇnoval a skrýval po válce nacistické vůdce před spravedlností!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. I tu demo sebevraždu zvoral... DOPROVODU BYLO ZŘEJMĚ LÍTO OBĚTOVAT VČAS KABÁT... Ale kdyby přežil, žil by si dnes jako rodina od Natálky...

   Smazat
  2. Naopak, před rudou zlovůlí! Náš skutečný osvoboditel Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy. Nespěte!Nebo zas skončíte v rudý prdeli a podruhý vás už z ní nikdo zachraňovat nebude, čecháčci!

   Smazat
 11. keď ide o peniaze, tak Ježiš musí dolu z kríža

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, KLÉRUS ZESILUJE POTAJÍ HŘEBY, ABY SE KRISTUS NEUTRHL A NEVYPRÁSKAL JE JAKO KDYSI ŽIDY - BANKSTERY/PENĚZOMĚNCE - Z CHRÁMŮ.

   Smazat
 12. S tou katolickou církví je to přece složitější, kolik stovek katolíků za Hitlera zemřelo! To moc nevypovídá o tom, jak se církev spřáhla!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i tady platilo a platí, že ryba smrdí od hlavy!

   Smazat
  2. Já nevím kolik katolíků zemřelo, ale určitě ne proto, že byli katolíci. Byli to však katolíci, kteří byli v zemích jako Slovensko, Španělsko nebo Chorvatsko oficiálně a aktivně zapojeni do fašistického režimu. Byli to katolíci, kteří po válce skrze tzv. krysí stezky zachraňovali významné nacisty a pomáhali jim uniknout do Ameriky. Katolická církev také nikdy neexkomunikovala ze svých řad preláty kolaboranty.

   Smazat
  3. Četl jsem, že exkomunikován byl Goebbels (oženil se s evageličkou). Ostatní zemřeli jako řádní katolíci

   Smazat
  4. V koncetracnim tabore Jasenovac byli katolicti knezi(!)nejhorsimi dozorci.Srby tam mucili a zabijeli se sadistickou surovosti.

   Smazat
  5. " ... kolik stovek katolíků za Hitlera zemřelo..."
   ---------------------------------------

   To je demagogie. Copak církev jsou všichni katolíci? Církev je organizace se svojí hierarchií ata od svých špiček kolaborovala s Hitlerem.
   Velmi poučné čtení o německé katolické církvi a jejích kolaborujících špičkách uvádí ve své knize "S Bohem a fašisty" německý autor Karlheinz Daschner.

   Velmi poučné čtení!

   P.S. Ve vraždění Sbů a srbských dětí v Chorvatsku v době WW2 se nejvíc "vyznamenávali" františkáni!!!
   Když čtete o jejich zločinech, chce se vám zvracet!


   Leo

   Smazat
 13. Nejen Palach ale mnozí další dnes rotují v hrobě. A šmejdi si je berou jako mrtvé štíty, které se již bránit nemohou.

  OdpovědětSmazat
 14. To je dobře, že čím více a častěji budou sluníčkáři, kavárenští povaleči a dobroserové v čele s presstitutskou chátrou lhát, tím rychleji naštvou normální lidi a pravda jako olej vyplave na povrch, tím dříve dojde k nápravě.

  OdpovědětSmazat
 15. Demonstrace v roce 1989 byla oficialne svolana SSM .A honem vystupovat tyden po 17.11.kandidaty a cleny KSČ jsme videli vsichni.Nevidim v tom ale pranic hrdinskeho.Prave naopak.Krindapana!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.