Reklama

čtvrtek 24. ledna 2019

Peklo jménem Osvětim!

Přemysl Votava
24. 1. 2019     VašeVěc
Před 74 lety sovětská armáda osvobodila největší nacistický koncentrační tábor Osvětim . 27. ledna 1945 zde přežívalo posledních 7650 lidských trosek. Svět se nad touto hrůzou otřásl, fotografie z tohoto pekla smrti obletěly celý svět. Osvětim, to byla nacisty vybudovaná továrna na smrt, včetně plynových komor, spalovacích pecí. Tyto zločiny a svou vinu na nich ponese německý národ na věky. 27. leden si připomínáme, jako Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.


S koncentračním táborem Osvětim je spojena také největší hromadná vražda československých občanů spáchaná v době šestileté německé okupace. 8. března 1944 zde bylo usmrceno v plynových komorách 3700 našich občanů z tzv. rodinného tábora.

Hitlerovy myšlenky na „konečné řešení židovské otázky“ našly naplnění při jeho tažení na Východ. Postupně zde vznikaly desítky vyhlazovacích táborů, Treblinka, Sobibor, Chelmno, ale tím největším peklem byla Osvětim v Polsku. V těchto táborech smrti probíhalo hromadné vraždění mužů, žen i dětí, dle zvrácené nacistické ideologie o nadřazené rase, zde měly být méněcenné rasy vyhubeny. Na šest milionů židovských obětí bylo v těchto táborech smrti zavražděno, zplynováno, umučeno hladem. V Chelmnu našlo smrt i 82 dětí z Lidic.

Umírají poslední pamětníci této osvětimské hrůzy. Zůstávají za nimi jen pomníky, vzpomínky. Holocaust to nejsou jen počty obětí, to jsou i osudy celých vyvražděných rodin, včetně žen a dětí.

Za hitlerovským Německem a zejména za jeho tažením na Východ zůstaly desítky milionů mrtvých, zmrzačených, zničená města, vypálené vesnice. To jsou i miliony statečných, kteří se podíleli na porážce nacistického Německa. Spojené úsilí vítězných mocností přineslo svobodu okupované Evropě i světu. Pomníky padlých připomínají tyto události. Nezlehčujme jejich oběti, nepřebarvujme dějiny! Nekácejme pomníky hrdinů!

Poučili jsme se? Jak dnes vypadá svět, jak vypadá naše Evropa ? Neslyšíme jen prázdná slova, plané sliby… ? I přes obrovské náklady na zbrojení, se mír ve světě nepřiblížil ani o kousek, opět umírají lidé v Iráku, Afghánistánu, Sýrii, ale i v Evropě.

15. března si připomeneme 80. výročí německé okupace pomnichovského Československa a vzniku tzv. Protektorátu. Okupace rozvrátila naši ekonomiku, přinesla i na 360 tisíc obětí. V souvislosti s německou okupací si připomínáme i vypálené a vyvražděné Lidice, Ležáky, ale i smrt děti z těchto českých vesnic. Nezapomínejme!

37 komentářů :

 1. Děkuji panu P. Votavovi za připomínku nelidskosti a vyvražďování nevinných ze strany Německa.

  My starší nepolitici, nezapomeneme!

  Co s těmi, co ani neví? Co mají zapomenout, mladá generace ignorantů, proškolována našimi německými poskoky ...!

  Zeptal jsem se mladé učitelky "dějeBISu", proč nevyučují o tragédii u Duchcovského viaduktu, střelba do dělníků za TGM? Čučela na mě a odpovědi jsem se nedočkal!

  Zapomenuto?!

  HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pohádkám o střílení do dělníků si nechte pro své hloupé věrné. Teď se konečně děti dozví i o zvěrstvech spáchaných Čechy na nevinných - viz Švédské šance nebo poválečné vyhnání. Učitel Zš

   Smazat
  2. Miuane „anonymní“ 24. ledna 2019 21:48

   „Dne 4. února 1931 se začal v brzkých odpoledních hodinách v obci Ledvice nedaleko Duchcova formovat dav demonstrantů, přicházejících z města i blízkých menších obcí. Zhruba ve dvě hodiny se vydal průvod, v jehož čele stál senátor KSČ Petr Stránský, směrem k centru Duchcova. Jeho cílem mělo být zprvu náměstí v centru města, kde se měla konat úředně nepovolená demonstrace, neboli tábor lidu. Po formulaci požadavků se měl kordon stávkujících vydat k okresnímu hejtmanství, které tou dobou sídlilo v místním zámku, kde chtěli své návrhy předat. Kordon nezaměstnaných dělníků české i německé národnosti, čítající 150 až 500 osob, byl od počátku sledován skupinou 12 četníků, dohlížejících na průběh pochodu. Krátce před třetí hodinou odpoledne došlo celé shromáždění k železničnímu viaduktu na jižním okraji Duchcova. V úzkém prostoru silničního podjezdu čekala na procesí četnická uzávěra, která měla za úkol nevpustit demonstranty do města. Po výzvách k rozchodu vznikl mezi stávkujícími dělníky zmatek, zapříčiněný nejspíše stísněným prostorem bez možnosti snadného úniku v místě střetu, i skutečností, že byli obklíčení zepředu skupinou deseti četníků pod vedením Ferdinanda Emmera, i zezadu již zmíněnou jednotkou dvanácti četníků, která průvod od počátku sledovala.

   V nastalé vypjaté situaci došlo k potyčce mezi předními řadami demonstrantů a četníky, kteří začali pálit do demonstrantů. Na zem padlo nejspíše devět dělníků, z nichž tři na místě zemřeli. Jednalo se o Josefa Kadlece (30 let), Josefa Studničku (27 let) a Aloise Lamače (32 let). Těžce zraněný devatenáctiletý Antonín Zeithammer zemřel téhož dne v nemocnici!“.

   Čest jejich památce!

   HUAWEI®

   Co nato tento zduoj, duouhouetý puoetáf a miuicionáf, původem kuak Miuan Štěch, nyní Masauikouec na Aktuáuně buogu?

   http://blog.aktualne.cz/blogy/milan-stech.php?itemid=17506

   Smazat
  3. 21:48 Jestli jsi opravdu učitel, no tak pozdravpanbů.
   To znamená, že naše vnuky a pravnuky učí sprostý fašoun.
   Neboj se, historie tě dožene.

   Smazat
  4. Takze Nepovolane demonstrace byly duvodem k strasnym masakrum pod vladou presidenta Masa/ry/kra.Jestli pak slavny Vele Humanista aspon neco kviknul do celeho sveta ? A zacal hledat jako osvedceny pravdobijec zlocince. I kdyz obeti byli jen cesi #%&^***!
   Metoda policie dnes ovsem zdokonalena se nazyva KETTLE /konev/. Masy tezkoodencu , obrnenych vozidel /maji toho hodne, na bezbranne mirumilovne demonstranty/,rozdeli protestujici na mensi skupiny obklici je a pak nasleduji zatykani , mlaceni , vezneni soudy a koncentracni tabory jsou jiz nedaleko v blizke budoucnost, iatd..Cokoliv

   Smazat
  5. Oprava -Nepovolene.

   Smazat
  6. Rusáci si z toho udělali lunapark pro účely propagandy! 13 let tam nikoho nepouštěli a do tý doby točili pýčoviny, jako scéna z filmu Osud člověka, kde do jakési podivné čtvercové nízké budovy s vysokým továrním čoudícím komínem trčícím přesně z jejího středu vcházejí čtyři fronty postaviček! To ještě netušili, jak by to mělo vypadat aby to nebylo spíš komický a pak pořád upravovali ty čísla - ze 4 milionů se dostali až na "něco přes milion", jak jim ty cancy věda postupně nabourávala. A definitivní vidle jim do toho hodily nedávno zveřejněný fotky pořízený britským letectvem za války který se významně lišej od těch po provedených úpravách ...

   Smazat
 2. Obávám se že si 15 března nic nepřipomeneme. Maximálně se řekne, že sem přišli jacísi nacisté, aniž by někdo znal stát nacisticko. Německo při té příležitosti určitě zmíněno nebude. Zajímavé pak bude srovnání se srpnem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přeci pochopitelné. Němečtí nacisté přišli jen sebrat nám naši zemi, obyvatelstvo z části vyhnat, z části poněmčit a z části pozabíjet. To jsou takové normální sousedské, řekl bych v podstatě hezké vztahy.
   Zato zlí Sověti nejen že překazili takovéto naše perspektivní vyhlídky, ale navíc když naši nejmoudřejší a nejušlechtilejší představitelé chtěli otevřít brány nepřátelům SSSR, praštili do stolu a připomněli jim výsledek 2. světové války. Omezili jejich pravomoce a ustanovili se vrchním dozorem nad jejich rozhodováním. To je přeci ten nejodpornější zločin, jakého může být lidská bytost schopna a nikdy to nesmí být zapomenuto.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 18.17.Obavam se ,ze Rusove o 2.svetove toho vedi urcite vic nez vy.Blby zatemneny zvanile.

   Smazat
  4. Je dobre si tyhle veci o obetech fasistickych germanu pripominat casto. Jedna vec neni vubec jasna a nikdy nebude. Spojenci zapadni , meli mimo nekolik dobre umistenych spionu a
   take dalsi v Abwehru atd.
   Mimo to "cetli" Enigma komunikace , vsechny tajne komunikace hitlerovcu od zacatku valky , ALE...Dodnes tvrdi /s vaznou tvari/,, ze o zadnem z koncentracnich taboru ,zalozenych jiz od 1933 !!! a kdy se do Nemecka jezdilo bez omezeni , ze nemeli ani trochu potuchy a tedy ani nemohli nic udelat pro zachranu zidu.
   Ale vedeli treba I co ma Hitler k veceri...
   O je, tak to je...

   Smazat
  5. 0:26 je trochu mimo historii.

   Smazat
  6. Rusáci si z toho udělali byznys a propagandu současně! 13 let tam nikoho nepustili, mezitím natáčeli fantasmoagrie (ve filmu Osud člověka ukázali záběr na jakousi čtvercovou nízkou budovu, ze které uprostřed trčel tovární komín a dovnitř ze čtyř stran vstupovali ve frontě jakési postavičky), který navíc měnili podle toho, jak se jim jedna verze (ta o 4 milionech, pak 2,5 až skončili u "něco přes milion") hroutily!

   Smazat
  7. oprava: ... po druhé postupně hroutily! A to nemluvím o tom, jak jim do toho hodily vidle ty nedávno zveřejněný fotky Anglánů pořízený z letadel za WWII., který jsou zásadně odlišný od těch pořízených dnes!

   Smazat
 3. Dle strýce byli zde hlavními dozorci banderovci z okrajiny, které dnes podporuje socan bande s hamáčkem v čele...

  OdpovědětSmazat
 4. To byla opravdová továrna na smrt mám knihy kde přeživší popisují co se tam dělo.

  OdpovědětSmazat
 5. ...Svět se nad touto hrůzou otřásl, fotografie z tohoto pekla smrti obletěly celý svět. Osvětim, to byla nacisty vybudovaná továrna na smrt, včetně plynových komor, spalovacích pecí. Tyto zločiny a svou vinu na nich ponese německý národ na věky....
  ------------------------
  Přemíku, mýlíte se.
  Z těchto dobových fotografií, bylo zděšeno i Německo !!!
  Katolická, fašistická propaganda, důsledně tajila, před občany Německa, co se v táborech smrti děje.
  Tahle rasistická ideologie, se zrodila ve Vatikánu !
  Tyto zločiny a svou vinu na nich ponese katolická církev na věky*
  --------------------------------------------------

  http://www.iniciativy.nazory.cz/vatikan/index.htm
  L. H. Lehmann

  Vatikánská politika za druhé světové války

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady máte k výročí dárek,
   jen jeden z dalších dobrých katolíků.*

   Bernd Posselt v ČT: Extrémisté jsou placeni Putinem. Le Penová zastupuje nacismus

   24.01.2019 7:40

   Smazat
  2. " ...Československo...

   Vatikán nebyl českému národu příznivě nakloněn po všechna ta léta od roku 1415, kdy Jan Hus, upálený pro kacířství, zdvihl ve svém lidu ducha odporu proti papežské svrchovanosti. Nezničitelná touha českého národa po nezávislosti a po svobodě nebyla však nikdy zlomena přes staletí útlaku a krveprolití, jež byla výsledkem nuceného spojení s papežstvím.

   Nedalo se proto očekávati, že by Vatikán přál a pomáhal pokroku slibné mladé československé demokracie, vytvořené po první světové válce. Páter Hlinka, vůdce vatikánské strany na Slovensku, pustil se ihned z počátku do práce na podkopávání základů nové republiky a s pomocí svých "Hlinkových gard" usnadnil svému nástupci monsignoru Josefu Tisovi odevzdání republiky v roce 1938 do rukou Hitlerových. Slovenský lid neměl na vyhlášení nezávislého Slovenska, kterým Československá republika byla okleštěna a Hitlerem pohlcena, ani nejmenší účasti. Byla to výhradně práce vatikánských politiků a Hlinkových ozbrojených gard, které zaplavily zemi, lámajíce s nacistickou krutostí všechny pokusy o odpor. Jejich kněžský vůdce Josef Tiso se stal Hitlerovou loutkou a později slovenským presidentem. Papež Pius XII. jmenoval jej brzy nato papežským komořím a dal mu titul monsignora.
   O spojení mezi katolickou církví a nacismem nebylo v případě Hitlerova loutkového slovenského státu nikdy pochyby. Podle zprávy Newyorských Times z Bratislavy dne 28. srpna 1940 prohlásil ministerský předseda Vojtěch Ťuka veřejně, že "slovenský vládní systém bude v budoucnosti kombinací německého nacismu a římského katolicismu". Monsignore Tiso sám pak řekl, že "katolicismus a nacismus mají mnoho společného a pracují ruku v ruce, aby reformovaly zemi". Bezohledný antisemitismus byl jednou z prvních reforem. V interviewu s redaktorem německého týdeníku Neue Ordnung dne 22. prosince 1941 prohlásil Tiso, že slovenský antisemitismus je zdůvodněn "láskou k našemu vlastnímu lidu" a je v zájmu nacismu. "Vše, co podnikáme proti Židům" pravil, "činíme z lásky k našemu vlastnímu lidu. Láska k bližnímu a láska k vlasti se vyvinuly v plodný boj proti nepřátelům nacismu" Už v roce 1941 se mohlo Tisovo Slovensko chlubiti, že je první zemí na světe, která je prosta Židů... "

   L. H. Lehmann

   Vatikánská politika za druhé světové války

   Přeložil K. V. Vít

   Tiskové a nakladatelské družstvo "Blahoslav" v Praze, 1947

   Smazat
  3. 11:31 Osvětim byla jedna část, druhou částí bylo střílení u jam, zejména na východě. Tam si to germáni fotili a posílali domů na vyvolání, taky jezdili domů na dovolenou a tam o tom mluvili. Takže němci - civilisti o tom věděli, dokonce si mysleli, že je bombardují odvetou za to židům dělají. V té době už to bohužel měla většina židů za sebou. Stejně tak je nesmysl, že se na tom nepodílel wehrmacht.

   Smazat
  4. ..omlouvám se Přemyslave za i...*

   Smazat
  5. Wehrmacht se podílel, to nemůže nikdo popřít.
   Ovšem zrůdnosti z koncentračních táborů, byli utajovány !
   Dokonce rodiny oficírů, jenž měli na starosti koncentrační tábory, neměli ani tušení, co tam jejich otcové provádějí.
   To co tvrdím, je historicky zdokumentované,
   včetně psychických problémů samotných tyranů*

   Smazat
  6. Wehrmacht se na tom samozřejmě podílel.

   Smazat
  7. 24. ledna 2019 14:01
   Porovnejte dobové fotky střílení u jam a Osvětim.
   Možná i vy najdete rozdíl *

   Smazat
  8. Wehrmacht byla a je prodloužená ruka Vatikánu.
   Druhou světovou válku,
   berou tito tyrani pouze za prohranou bitvu.
   Naši hrdinové a osvoboditelové,při vší úctě,
   se generálně mýlili.
   Fašizmus, nikdy nebyl poražený*

   Smazat

  9. Nejbohatší florentské rodiny jsou na vrcholu už 600 let
   Rodiny, které byly v italské Florencii nejbohatší v roce 1427, jsou nejbohatší i dnes.

   VTB 13.01.19
   Foto Luca Giordano, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)
   Sdílej
   Zajímavý poznatek přinesla nedávná studie dvou italských ekonomů Guglielma Baroneho a Saura Mocettiho. Porovnávali daňová přiznání z roku 1427 s těmi z roku 2011. Když srovnali rodinná jmění dle příjmení, přišli na to, že nejbohatší rodiny ve Florencii jsou stejné jako na sklonku středověku. „Vypadá to tak, že mezi dnešními daňovými poplatníky jsou nejvýdělečnější rodiny ty, které byly nejvýdělečnějšími už před 600 lety,“ uvedli Barone a Mocetti pro VoxEU. Studie dovedla využít naprosto jedinečnou sadu dat – daňová přiznání z roku 1427 byla totiž nedávno digitalizována a zveřejněna na internetu za účelem zkoumat z dlouhodobého hlediska ekonomickou mobilitu.

   Studie dosvědčuje, jak účinně si nejbohatší rody dokáží předávat bohatství z pokolení na pokolení a držet se stále na ekonomickém vrcholu společnosti.
   Ačkoliv výzkumníci přiznávají nedokonalost metody, která porovnává rodinná bohatství pouze na základě uvedeného příjmení, tvrdí, že italská příjmení jsou velmi často regionální a přecházejí lineárně z pokolení na pokolení. Rodiny, které byly na vrcholu socioekonomického žebříčku před šesti sty lety, jsou těmi nejvýdělečnějšími i dnes. Ačkoliv není nijak překvapivé, že rodiny své bohatství odkazují dále svým dětem, je přeci jen dosti neuvěřitelné, že tyto rodiny dovedly své jmění udržet i v dobách obléhání Florencie, napoleonského tažení v Itálii, vlády diktátora Mussoliniho či za dvou světových válek.

   Studie tak dosvědčuje, jak účinně si nejbohatší rody dokáží předávat bohatství z pokolení na pokolení a držet se stále na ekonomickém vrcholu společnosti. Jiná skupina vědců již dříve v Británii ukázala, jakým způsobem se rodinný status může uchovávat i po více než osm staletí, tedy přes 28 generací.

   Smazat
  10. Mimo jiné,
   těmto lidem dnes patří české minerální vody...
   sponzorují Českého slavíka a Českého lva...
   taky podle toho, obě soutěže vypadají*

   Smazat
 6. Pane Votavo, byl bych opatrný s tou zátěží německého národa na věky. Němci jistě nebyli žádní lidumilové a jejich rukama byly spáchány odporné zločiny, ale v ničem si nezadají s lidskými vraždícími a mučícími bestiemi z Polska, Ukrajiny, Kosova, Turecka, USA, prostě odevšad, kde někdo dá těmto bestiím beztrestnou moc a určí cíle. A jsme u jádra věci, kdo je to ten v pozadí, kdo tyhle bestiální zrůdnosti, vymykající se těm nejodvážnějším představám "obyčejných" lidí, organizuje? Kdo je financuje a komu slouží? Kdo z nich má prospěch? Tímto směrem je třeba pilně uvažovat. S jediným zločincem, který může za všechno a sám všechno spáchal, ať už je to Hitler, Napoleon nebo Hashim Thaci, si už nelze vystačit.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdež jest ten český Marinetti /italský pěvce fašismu/, který zde tiskne dlouhé komentáře s básnickým nádechem o ruských stepích a boji nizozemských, francouzských a dalších vlastenců rozuměj fašistických kolaborantů během německého přepadení Sovětského svazu, z neznámých pro mně důvodu zde se stále producirující, nebyv mazán zdejším cenzorem mgr Dvořákem. Co též asi vymyslí na tenhle článek? A co si zase přečteme? Z neznámých pro mně důvodů se to tu zase zřejmě objeví.
  Panu Votavovi nezbývá než poděkovat, stejně tak komentátorům, hned od prvního - 10:07.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.Radosta Vám určitě bude chtít udělat radost. On něco už něco úderného vymyslí. V.J.Horák

   Smazat
 8. Komu: B.P.@seznam.cz,
  Předmět: Re: Fwd: Nabídka příspěvku k posouzení
  Datum: 22.11.2018 11:51:15

  Vážený pane, Ing. Pauku,

  děkuji za dokument, ale opravdu se necítím kompetentním ho posuzovat. Kromě toho se nám hroutí fakulta a já nestíhám udržovat ji v chodu aspoň ještě nějaký semestr. Kvůli tomu jsou mé možnosti dělat cokoliv jiného velice omezené.

  Děkuji za pochopení.
  Jan Keller.

  Šlo o tento dokument, jak je vidět níže na Merkel a Macrona má času habaděj, multikulti evroposlanec:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Borivoj-Pauk-PRAVNI-STAT-jako-predmet-spoluvlastnictvi-obcanu-a-ne-jako-korist-politiku-279758


  Jan Keller o smlouvě Merkelové a Macrona: Je to skrytý plán. Není to náhoda | ParlamentniListy.cz – politika ze

  OdpovědětSmazat
 9. Jako děti jsme byly na exkurzi v Osvietimi.Nikdy nezapomenu.
  Jednu dobu jsem farál v PL. Po noční šichtě pouštěli rádio v rozhlase,když jsem slyšel zprávy o počasí a hlásili město OSVIENČIM ,tak to bylo hodně nepříjemné.
  V Orlové Lazy byl památník vězňů z koncentráku.Po sametu zmizel bronzový trojúhelník ozačení vězňů. Později zmizel i památník. To je demokracie a její údržbu památníku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Památníky Čechům se nestaví, nejsou peníze, jsou politicky nezneužitelní, ale Židům se dělají i bronzové dlažební kostky a Němci likvidovali "jenom je"... a osvobodil nás Paton. Alespoň podle trub z Jericha a z Průmyslu holokaustu. Aby se tak dlouho necitlivě netlačilo na pilu, až zase vyšlehnou plameny. Když Židé u nás zase němčí, ...

   Smazat
 10. Doporučuji k tématu přečíst

  https://www.databazeknih.cz/knihy/prednasky-o-holocaustu-268118

  OdpovědětSmazat
 11. Láska a pravda jsou na vrcholu, stačí si přečíst slova šéfa košer restarace Aarona Gunsbergera: "Udělali jsme obrovskou chybu a ty bolševiky jsme všechny neoběsili. Bohužel toto video už není na PL dostupné, protože i cenzor pochopil, že se jedná o vyjádření neslučitelné s morálním principem na kterém má být současný režim založen. Podle tohoto exota(jeho fotorafie by mohla strašit malé děti) za zablokování může STB. To je hnus velebnosti. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 12. Ten dlouhý název, "Den památky obětí holokaustu ..." by měl
  být zkrácen jen na tu první část.
  To další, je už vlastně nechtěná obžaloba kapitalismu, protože předcházet zločinům proti lidskosti, znamená zničit kapitalismus a vyhnat ho z hlav lidstva.
  Kapitalismus je příčina veškerého zla, a je i matkou následků
  tohoto zla, ve formách všech těch nepokojů, teroru a revolucí, které jsou pak jen mstou za předešlá příkoří.
  Nějaká liberální demokracie peněz, na tom moc nezmění.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.