Reklama

čtvrtek 17. ledna 2019

Politik SPD americkému vyslanci: Německo není protektorátem USA!

Bernd Westphal, SPD
-rp-
17. 1. 2019 Focus a PrvníZprávy
Za sankční hrozby německým společnostem za účast na plynovodu Nord Stream-2 je americký velvyslanec Richard Grenell stále kritizován, píše se v článku německého portálu Focus.

Grenell zašel příliš daleko, řekl politik SPD pro energetiku Bernd Westphal.

„Vyslanec Grenell není guvernérem v Německu, ale pouze vyslanec jeho vlády. Podobně, Německo není protektorátem Spojených států a neposlouchá povely nepředvídatelného prezidenta,“ uvedl Bernd Westphal.


Americký velvyslanec Richard Grenell před tím pohrozil sankcemi německým firmám, podílejících se na plynovodu Nord Stream-2 ,

„Společnosti pracující v ruském energetickém sektoru riskují možné sankce," uvedl Grenell v "Rheinische Post“.

V dopise, který byl tento víkend zveřejněn, vyhrožoval americký velvyslanec společnostem, zapojených do stavby plynovodu, "významným rizikům sankcí".

Stavba 1200 km dlouhé trasy přes Baltské moře již začala a to včetně Německa.

US sankce proti Nord Stream-2 hrubě porušují evropskou svrchovanost

„Je to úplně nepřijatelná hrozba,“ pokračoval Bernd Westphal.

Steffen Kotré, politik AfD kritizoval "zásahy" amerického velvyslance v Německu.

„Neustálé snahy ze strany Američanů torpédovat bilaterální ekonomické projekty pro energetickou bezpečnost Evropy a Německa pokračují hrozbou sankcí,“ kritizoval Steffen Kotré .

Rakouská ropná a plynárenská skupina ÖMV, zapojená do výstavby plynovodu, reagovala také rozhořčeně na hrozbu velvyslance Grenella.

„Dopis je zcela nepřijatelnou hrozbou pro německé společnosti," řekl generální ředitel společnosti ÖMV Rainer Seele pro "Handelsblatt".

„Evropa by neměla dovolit Spojeným státům, aby jí ve věcech energetické politiky určovaly co má dělat,“ pokračoval Rainer Seele.

„Evropa potřebuje dodatečnou kapacitu prostřednictvím nového plynovodu v Baltském moři více než kdy jindy. Pokles produkce plynu je rychlejší, než očekával průmysl, dodal Seele.


- - -

37 komentářů :

 1. USA už mají z ostudy kabát a chovají se jak řeznický pes! Na to už jsme si zvykli, jenom do té doby, až se začne počítat, má dáti, dal a potom možná spadne rychle USA hřebínek! Jenom bych vznesl drobný dotaz a možná některý čtenář je lépe informován. Nevím přesně, jak je to doposud s právní subjektivitou Německa , pokud vím , je tam ještě nějaký relikt od roku 1945.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. do roku 2099 budou pod dohledem mocností, přesněji už jenom USA

   Smazat
  2. Vážený pane,tam je jen jeden "relikt",a to 50 000US vojáků v 15ti voj. základnách.Německo je tudíž od r.1945 okupovaná země.Proto se zcela logicky v řadě případů chová jako lokaj-o tom jsme se v poslední době několikrát přesvědčili.

   Smazat
  3. 16:37 Ale kus ty rudy brepto:-)

   Smazat
  4. 16:37 Proto bylo poněkud směšné nedávné prohlášení nějakého Němce (asi ministr zahraničí), že Německo nebude souhlasit s rozmístěním amerických raket s jadernými hlavicemi. A řekl to člověk ze země, kde už dnes jsou americké jaderné zbraně na skladech :-)

   Smazat
  5. NĚMECKO PODEPSALO JEN BEZPODMÍNEČNOU KAPITULACI

   a pozor, žádnou Mirovou smlouvu.
   To znamená,že existuje pouze de fakto a nikoli de jure.
   Důkazem je,že má pouze provizorni ZÁKLADNI ZÁKON a žádnou opravdovou Ústavu.
   Naši naprosto neschopni ministři zahranici neumi DOPOSUD požadovat důrazně od poraženého Německa REPARACE VE VÝŠI 3,6 BILIONŮ korun a proto je tam dnes i dalši bulatý ministr,který snad ani o tom neví.
   Je třeba mu to připomenout odvolenim ČSSD,která ho tam drži jako by za něho neměla žádnou odpovědnost a tak nás o ty biliony chce okrást či co si vlastně to papalášstvo ČSSD mysli,že se budou v křeslech povalovat věčně a nepracovat,nebo jak to vlastně s jejich padajicimi preferencemi je?

   Smazat
  6. Ve Varech jsem viděl vystupovat z autobusu skupinku Američanů na výletě z Německa. Chlapi byli černoši a běloši normálních postav. S nimi vystupovaly poněkud objemnější manželky. Tehdy jsem si vybavil ženskou Klapzubovu jedenáctku v pořádně nafouknutých skafandrech :-)

   Smazat
  7. Neurážejte řeznické psy.

   Smazat
 2. Vzhledem k dokumentu "Patrioct Act", který podepisují od války všichni němečtí kancléři, je SRN zcela bez diskuse protektorátem USA. Díky tomu jsou řízeni na dálku a musejí dokonce strpět každodenní kontrolu a strpět dokonce i odposlouchávání bez jakéhokoliv reptání! Ten politik Bernd Westphal z SPD je buď hloupý nebo zcela nevědomý.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan politik SPD se plete. Německo JE protektorátem USA. USA tam mají základny a nepotřebují k tomu souhlas vlády Německa. Německý kancléř musí po svém zvolení jet osobně do Washingtonu a požádat prezidenta USA o schválení této volby. Teprve pak se může ujmout funkce. Tedy velvyslanec USA je guvernérem USA v Německu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německo si uschovalo gigantickétuny zlata v USA,nyni jsou jim vydiráni a nemusi ho dostat zpět,ovšem existuji i dalši páky a uvidime s čim ještě gangsteři vyrukuji,aby uškrtili konkurenci Evropy,která gangsterský amikapitalismus nechce!

   Smazat
  2. 17:32 Amerika odmítá Německu vydat 1.200 tun zlata. Dokonce je ani nepustili, aby se na to své zlato uskladněné v americkém bezpečí mohli podívat :-)

   Smazat
  3. danny Přesně tak pěkně si to tou válkou podělali.

   Smazat
 4. Nespletli se??? Vždyť na světě vydírá jenom Rusko, USA to dělá jenom v zájmu hloupých evropanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a především nezištně, čistě demokraticky...

   Smazat
  2. Rusko je země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.

   Smazat
 5. Přeji pěkný den.Jsem přesvědčen o tom, že na zdejší stránky, ať už ze svého zájmu, nebo prostě jako zaplacení aktivisté, zavítají i zarytí amerikanofilové, liberálové a demokraté tělem i duší. Prostě ti všichni, kteří se před vlajkou hvězd a pruhů každý den s nábožným rozechvěním pokloní a snad i pokřižují, jak už to fanatici dělávají. Ale mne spíše zajímá jejich názor na toto v podstatě bezprecedentní vměšování americké moci do ekonomických záležitostí suverénních zemí Evropy.Má toto ještě co dělat s demokratcou ekonomickou soutěží, nebo se už jedná o politický a ekonomický nátlak, vedle kterého diktát komunistických mocipánů kdysi dávno z Moskvy směrem k zemím seskupeným v RVHP(pro mladší generaci studující hlavně na "gúglu" socialistické země sdružené v tzv. Radě vzájemné hospodářské pomoci) byl jen slaboučkým čajíčkem. Rád si přečtu zdůvodnění tohoto v podstatě "zkroucení rukou" neposlušných zemí. Či jak jinak mám chápat neustále vyhrožování tu sankcemi, tu ekonomickým zničením vlastních spojenců a vůbec všeho a všech, kdo se za ropovodem Nord Stream II jen ohlédnou. Jen bych prosil o zdůvodnění oproštěné od vulgarismů, ideologické zaslepenosti a hlavně zdůvodnění věcné opírající se o fakta. P.S. Nikdy jsem nebyl ani kandidátem a ani členem KSČ, moje nejvyšší dosažená politická funkce byla člen SSM na gymnáziu před 40 léty. Rovněž se necítím být bolševikem, či rudohnědou sviní.Pravda, nejsem z Prahy, ale z venkova na ostravsku, ale jsem schopen číst, psát a domluvit se anglicky, německy a částečně i rusky, vzhledem k tomu, že jsem odkud jsem rozumím obstojně i polsky. Tak bych prosil o opravdu fundovanou odpověď, která bude mít jiný level, než jaký používá jakýsi protekční spratek či bývalá hvězda pornofilmů pro gaye. Děkuji František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Franto, máš smůlu.Každý kdo bydlí dál než je hranice velké Prahy a jen vidlák a vesničan. Pokud jsi v Praze nezapálil aspoň několikrát do roka svíčku na Národní třídě, jako vzpomínku toho masakru kdysi dávno v listopadu, pokud jsi neučurával při pohledu na Havlovo voskové srdce a neposeděl na Havlových lavičkách v Praze bratru za statisíce korun, a nepodporoval sestru Šojdrovou při hledání syrských sirotků, nevolil knížete za prezidenta a každý týden nevyřvával a neprotestoval na václaváku proti kdečemu, tak jsi prostě hluboké myšlenky pražáků nechapající trotl a odpovědí se nedočkáš. Navíc máš kaňku jak prase, protože jsi byl jako kluk členem SSM a tím jsi podporoval politiku KSČ, a to se holenku nepromíjí. Teda, kdyby jsi z KSČ demonstrativně vystoupil někdy v prosinci roku 1989, kdy už vše bylo jasné, jako bývalí soudruzi Dlouhý, Kočárník a jiní, či by jsi byl vyhozen jako třeba Pithart, nebo prohlédl jako třeba Plavec, eh sorry Štětina. To by byla jiná, ale takto jsi jen stará struktůra. A že rozumíš rusky, to jsi sdělovat neměl, nejsi ty Putinův agent?

   Smazat
  2. Pro pisatele z 16:35
   Vím, že víra je vyhrazena hlavně Bohu, přesto věřím, že kdosi se najde. Když si tak čtu Tvůj vzkaz, tak asi idealista František

   Smazat
  3. 16:35 Opravdu vam tak hrozne moc krivdili po listopadu 89? Vy jste stary ukrivdeny kadr?

   Smazat
  4. 16:35 správně odsoudil kverulanta Frantu, ruského švába a putleristu. Naše republika potřebuje ještě víc takovýchto bdělých a ostražitých lidí s pevným ideovým ukotvením v rámci božské EU a chrabré NATO.
   Tak vy dva (16:39 a 16:45) zmlkněte a běžte se rychle někam doškolit! Jste-li homosexuálové, pak víte kam, ostatní odkazuji na BIS, Člověka v tísni a ministerstvo školství.

   Smazat
  5. Jak "suverénní", co to žvaníš? Neslyšel o tom, že byla druhá světová a studená války? Že náš skutečný osvoboditel Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. A tak musela být vybojována dlouhá studená válka, za vítězství v ní budeme muset americkému lidu ještě tisíc let platit?!??

   Smazat
 6. Pokud je mi známo, je Německo stále ještě okupovanou zemí s kterou dosud nebyla po prohrané válce uzavřena mírová smlouva. Takže názor německého politika není relevantní a Amíci si tam mohou v podstatě dělat co chtějí a to také dělají. Rusové se této pozice vzdali díky naivitě / debilitě jistého Gorbyho.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klidně nám ukradněte i naše rudé trenýrky a pověste je misto presidentské vlajky na hrad,bude to váš dalši hřeb do vaši rakve.
   To chcete fakt zpopelnit,aby váš popel byl aspon užitečný na posyp chodniků v zimě tak jenom pokračujte tak dál!

   Rudí dědečkové a vaše babičky!

   Smazat
  2. 17:27
   To myslíte toho stěžujícího si politika z německé SPD, nebo velvyslance jednotek USS, pana Gravella, který brečí a buší pěstičkou, co si to ti skopčáci dovolují - Wehrmacht byl přece vždy pod velením SS, nyní USS, že ano? :)

   Smazat
  3. 18:08
   pardon, pana Granella, omlouvám se jeho generalisimu, vyslanci jednotek USS, za zkomolení :)

   Smazat
  4. 18:08 To se mi nezdá že by se dali k námořníkům, to by bývali museli být u Kriegsmarine a tam žádný SS (které mimochodem podléhalo vlastnímu vedení a s velením Wehrmachtu mělo co do činění jen potud, že mu podléhalo během nasazení na frontě) nebylo ...

   Smazat
 8. Hirošima, Nagasaki, Vietnam, Afghanistán, Irák, Lybie, Syrie, Nord stream, WW, Huawei a mnoho dalších, neméně významných, to vše má jednoho společného jmenovatele.

  Otázkou je, jak jej pojmenovat výstižně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Notorický mezinárodní zločinec, českou zkratkou SS.

   Smazat
 9. Herr Westphal se mýlí. Německo je protektorátem USA a to už od r. 1949.

  OdpovědětSmazat
 10. Když plyn, tak americký, když letadlo, tak americké, když smyčku kolem krku, tak americkou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.24 Zapomněl jste na americkou bednu od americké whisky... bez ní by ta smyčka nemusela stylově fungovat... a kopanec od samozřejmě americké nohy v americké botě... nejdříve do (_!_), potom "do tý bedny"...

   Smazat
 11. noviczech
  ...jedna roura na položení do moře stojí 18000,- euro. Slovy osmnáct tisíc euro! V Německu je 5%ní nezaměstnanost a letošní rok bude stoupat! Firmy si tuto příležitost vydělat peníze a zaměstnat lidi určitě nevemou! :-) Když jsou schopní prodávat zbraně Saudům i přes zákaz, tak tady pochybuji o zastavení stavby!!!
  ...můj názor: :-)))

  OdpovědětSmazat
 12. Můj názor: raději budeme prodávat ruský plyn a ropu blcům z bývalého východního svazu než kupovat drahý zkapalnělý plyn do strejdy SAMA. Tak asi uvažují k Germáni.

  OdpovědětSmazat
 13. 17:17 ale on přece protestoval jenom proti rozmístění "nových" amerických jaderných zbraní na území Německa, proti těm "starým", které jsou v Německu již dávno uskladněny, ani nemuknul

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.