Reklama

sobota 5. ledna 2019

Představte si to: Gazdík má vizi!

Lubomír Man
5. 1. 2018
Jsme lidé různí. Většina je nás ale taková, že se zabýváme dneškem, zítřkem, příštím měsícem, příštím rokem či dokonce i příštím desetiletím, ale dál už nehledíme. Nějak bylo a nějak bude, říkáme si – a zůstáváme tzv. v klidu. A je, bohužel, mezi námi jen nepatrná hrstka lidí, řekl bych vyvolených, kteří dokáží vidět dál, kteří z jevů našeho dnešního života, jež my, lidé prostí a nevybavení dálkovým a analytickým zrakem nadutě přehlížíme, dokáží oni vytvářet cosi pro nás, obyčejné smrtelníky nepředstavitelného. Totiž obrazy a vize budoucího světa – včetně jeho nadějí i hrozeb. Byl takovým člověkem Marx, byl jím i americký prezident Eisenhower, když při odchodu ze své prezidetské funkce varoval své krajany před dalším rozvojem vojenskoprůmyslového komplexu USA, a stal se jím i někdejší dlouholetý americký ministr zahraničí Henry Kissinger, když prohlásil, že to, co se stalo v Kyjevě, je pouhou generálkou na to, co Západ připravuje pro Moskvu. A byl svého druhu prorokem i Němec Günther Verheugen, když už pár dnů po kyjevském majdanu prohlásil, že tohle nové, co v Kyjevě vzniklo, není nic jiného než vláda čistých fašistů z masa a kostí, jak dnes jeho slova pochodňové průvody banderovců v početných ukrajinských městech až nadmíru přesvědčivě potvrzují.

Ano, byli či jsou těmi vzácnými lidmi, schopnými vidět do budoucna, jen cizinzi, i když jsem jako národovdec pochopitelně též dumal, neměl-li bych mezi ně zařadit i našeho Komenského či Masaryka. Ale cosi mi s tímto zařazením jaksi neštimovalo a stalo se, že právě ve dnech mých váhání se na monitoru mého počítače objevil rozhovor internetového serveru Seznam.cz s dosavadním předsedou politické velkéstrany STAN Petrem Gazdíkem. A on, představte si tu náhodu, mluvil právě o tom, o čem jsem já zrovna psal. O vizích do daleké budoucnosti, které by měl správný politik mít, má-li být správným politikem. I o tom, že právě tyhle vize naše současná politika absolutně postrádá. Čímž samozřejmě naznačoval, že právě on, na rozdíl od těch dalších ašich politiků, tu vizi jako jediný má. A hned též dával k dobru, o čem tedy ta jeho vize je.

A teď se tedy raději něčeho chytněte, než to s vámi sekne. Protože víte, co on to za svou vizi označil? Přimknout se ke sjednocené Evropě, potažmo tedy k Evropské unii.

Čili to, co všechny strany našeho tzv. demobloku (ODS, lidovci, Piráti, TOP 09) a vedle nich i ANO a ČSSD už roky dojemně a svorně vzývají jako svůj svatý grál, má být čímsi Gazdíkovým naprosto originálním, novým a převratným, co zde dosud nebylo – čili jeho vizí. Jeho odkazem pro budoucí pokolení.

Prvním impulzem člověka, když takto celou věc domyslí, je začít se huronsky smát. Ale pak, jak se to stalo zrovna mně, vám rysy ve tváři nejspíš ztuhnou. Protože vás napadne, že tuhle ohranou písničku nemohl pan Gazdík, ať už si o jeho duševnu myslíte cokoli, za svou vizi považovat a dokonce ji za svou vizi i označit. Tímhle přimknutím k Evropské unii musí on myslet něco naprosto odlišného, něco radikálního, co před ním snad ještě nikdo neřekl, či se k tomu zatím ještě nepřiznal.

Což je nejspíš ze všeho zřeknutí se všeho našeho národního, naší vlastní politiky, naší kultury, možná i našeho jazyka. Naší svébytností. Máme se zkrátka stát částí evropského kadlubu, v němž všichni budou myslet stejně, to je evropsky, a ne česky, maďarsky nebo polsky. Televize nám bude i nadále a stále hustěji dávat jen evropské pořady v Bruselu či v Paříži vymyšlené, jako jsou Zázraky přírody či Star Dance, a jednotně uváděné od Giblartaru až po Čiernou nad Tisou. Zapomenout tedy nám bude třeba na stokrát úspěšnější zábavní české pořady pana Pixy, pana Opluštila, pana Podskalského, pana V. Dvořáka, pana Nekudy, pana Kaisera a Labudy, a ovládnout nás musí nikoli náš cit národní ale cit evropský. Protože nač všechno národní pinožení, když je zde možnost vyvořit velkou a sjednocenou Evropu, ve které, jak řekl kdysi Goebbels, i Čech bude se moci radovat z Hamburgu jako z přístavu a města svého. Zpoza drátěného plotu koncentračního tábora, chce se vám dořici, ale to už by bylo na článek další.

23 komentářů :

 1. Ale kdepak nějaký výtrysk intelektu a vizí!
  To jen učitel z Horní Dolní dal vědět, že odchází do polit. důchodu, a shání další angažmá.
  Při korytě.
  Třebas i v nějaké té sörösovsky "hodnotové" oplývající nadhodnotnými mzdami svých jidášů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je volnej flek po jednom gigantickým humanistovi, když se zahledí do dáli a nasadí vhodnou grimasu, třeba ho povýšej.

   Smazat
 2. Gazdíkova vize? Jeden za všechny a všichni za hovno!
  Západ vykazuje všechny známky svého úpadku. Stačí si něco přečíst z historie Kartága, Říma a jiných velkých civilizací a porovnat to se současným západem.
  Paradoxně, jedna z příčin zániku těchto civilizací byla i ztráta pudu sebezáchovy. Evidentně jí ztratil i Gazdík. Mamon si do hrobu nevezme a pokud má nějaké potomky, bude jim hovno platný. Když ne jeho parchanti, tak zcela určitě jeho vnuci, ho jednou proklejí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to viděl s tím sebezáchovným pudem obráceně. Právě naopak, prasečin nadělal dost a když zjistil, že výtah k moci (lépe řečeno plným korýtkům se nekoná, tak prostě zvednul kramle. Veden seberefexí nehledí na to, že na palubě ještě tancuje rozjařený Kalousek s Němcovou v náručí a s šampáněm v ruce a mizí jako správná krysa z potápějící se lodi. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Kolaborant gazdík musí zákonitě skončit v propadlišti dějin společně s kalouskama, němcovými atd,atd. Je třeba intensivně ukazovat mládeži reálný pohled na svět a zvrátit to nekonečné vymývání mozků ve školách všech stupňů. Jen tak máme ještě šanci přežít jako národ a ne jako stádo ovcí.

   Smazat
 3. Kdo je to Gazdík? Ta nula, kterou přeskočil i jeho pucflek Farský, Rakušan a další? Ten starosta, který chtěl vyrůst do nebe? Te ubožák, který toho o politice ví méně, než pracující občané z okolních vesnic? Ten nwstojí za zmínku. (To jsem se tím psaním unavila, unavila, unavila (baba Jaga z pohádky Mrazík).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. udelal to sikovně pan řídící z dvoutřídky v suché lozi. vyprvokoval béma že primátorování v praze je jednoduché, ten mu to na dva dny přenechal a pak už se gazdík v praze upelešil nastálo. náplava jakých je v praze velká většina a všichni si hrají na veliké pražáky. joo když to nese...

   Smazat
 4. Pokud tady přátelé chcete rajtovat na mrtvých oslech typu Gazdik tak jen do toho,brzy vás ONI LIBERÁLNI LHÁŘI oberou i o trenýrky a vystavi je jako vlajku na Hradě!.
  Já jsem pro Národni program občanů voličů,četl jsem ho včas, než se stal podpultovkou a tak ho žádejte vy ve svém vlastnim zájmu jako vizi budouci ČR nsbo taky ne!!.

  KDO BY NEVĚDĚL CO OBSAHUJE ZKUSTE KLIKNOUT VLËVO JE TAM ZAČÁTEK PANELOVÉ DISKUSE-VIZE ČR A NE,ŽE NE ANO!

  Tak pokud to umite dejte slovo do pranice dřive než to vnitro ČSSD polit Šmejdů nařidi smazat!!

  OdpovědětSmazat
 5. Jedním z negativních rysů současného Česka jsou podle Rychetského vrchnostensky uvažující úředníci, který tvrdí: „Z dob Rakouska-Uherska stále trvá jakési těžké mentální zatížení úředníka na každém stupni, že on je vrchnost a že ten, kdo od něj cokoli požaduje, tak ne že by na to měl právo, ale musí se toho doprošovat,“ popsal Rychetský. I proto správní řízení často trvají roky, předseda Ústavního soudu v této souvislosti přímo hovoří o katastrofě.
  Možná by stálo za to (a Gazdík by to určitě podpořil) zauvažovat o tom, zda do našeho právního řádu znova neimplementovat robotní patenty z r. 1717 a 1738, kterými bylo poddaným určeno, jak mají postupovat při styku s vrchností.
  Hlavní povinností bylo, že poddaní, dnes občané, by museli svou žádost přednést skromně a uctivě. Stížnosti určené vrchnosti musely mít proto podobu pokorných suplik žádajících vrchnost o laskavé svolení. Každý poddaný, který se dostal do křížku s vrchností, musel stylizovat svoji vlastní roli v případu do podoby, kterou očekávala vrchnost. Potom mohl poddaný doufat v milost nebo alespoň mírnější trest. Celý proces by měl být dokončen tím, že z norem, které tvoří náš ústavní pořádek, budou vypuštěny zmínky o České republice, jakožto o demokratickém státu, aby to poddaný lid nemátlo.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdejaký blb, který přijde do vedoucí funkce, vždy hledá vizi a připadá si světoborně. Naši politici, vyjma Kubery, k vůli hledání vizí zapomínají na problémy občanů. Bylo by potřeba ve volbách je poslat s těmi vizemi do pr…. .

  OdpovědětSmazat
 7. Babu Jagu Filipovského všichni pamatujeme, jak v předklonu dělal pukrlata před Husákem na tribuně prvomájového průvodu.
  Fotka, která mě vždycky zahřeje u srdce, stejně jako fotky z Anticharty v ND.

  V DH jsem shodou okolností byl a vyslechl KG, jak žádá o klid na práci.

  Všechny kydy kdo podepsal a kdo nepodepsal mi tudíž slzy do očí nevhánějí.
  Mimochodem, my jako kolektiv jsme, díky agitaci jakéhosi Nováka en bloc odmítli podepisovat odsudek něčeho, co neznáme.

  Šéf mu ale jeho pokus oddělit zrno od plev, který by při individuálních výsleších nastal překazil.
  Nechal to sekretářku, která měla výplatní archy opodepisovat bei voko za nás.
  A bylo po ftákách.

  To je zhruba, jak to v životě chodí.
  Navíc je to každýmu u p., jen Franta Čech se zbytečně rozčiluje.

  OdpovědětSmazat
 8. Odporná a slizká kopie sobotky zas blbě mektá takový lidé nesmí v ČR vládnout no naštěstí tenhle vlastizrádce končí.

  OdpovědětSmazat
 9. Kurdové předložili návrh na přechod jejich území pod kontrolu Damašku:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201901058875585-kurdove-media-uzemi-damasek-prechod-rusko-garance/

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Přijde doba, kdy národ prozře a Gazdikovy vize podobně jako vize dalších nynějších "demokratů" označí za halucinace a řekne si, že jsme ty "vizionáře" měli zavřít v psychiatrickém ústavu. Přejme si jen, aby se tak nestalo příliš pozdě.

  OdpovědětSmazat
 12. Gazdíkova vize
  rozumu je krize.

  OdpovědětSmazat
 13. Jaké máme šance na přežití? Zvyšují se, nebo snižují se "přimknutím" k EU nebo NATO? Tedy: kdo má větší šance přežít - kmeny divochů v pralesích kolem Amazonky nebo v centrální Africe, nebo Čech v srdci Evropy!? Chrání nás nebo naopak obětuje jako kanonenfutr NATO? Zvyšují se šance na přežití těch států a národů, které se vydaly cestou neutrality? Není bez zajímavostí, že to jsou státy malé, jako my - tedy v Evropě: Rakousko, Švýcarsko, Švédsko, Finsko, Irsko, Kypr... Jsou tyto státy a jejich občané zkaženější, než militantní státy a národy, toužící si nakrást z cizího. A kdo si potřebuje nakrást z cizího? Občan - pracující, nebo občan - kapitalista. A kde si lze nakrást - poté když byly vykradeny socialistické státy po r. 1989 - zbývá Rusko a jeho báječné bohatství. Komu by to bohatství Ruska mělo sloužit? Oligarchům, kteří vládnou válečnými agresorskými strukturami a ve vlastních zemích toho k ukradení již moc není - snad že jeden oligarcha okrádá druhého? Takže hurá do 3. světové války!

  OdpovědětSmazat
 14. Pan Man je zřejmě fajnšmekr, když si vychutnává proslovy takovýchto individuí.

  OdpovědětSmazat
 15. soudruzi !!! - sem s Váma, dejte flek !!! - sem váš !!! - navždycky !!! opravdu, jsem napravenej !!!

  OdpovědětSmazat
 16. Což o to. Gazdik se nedávno nechal slyšet v ČT že pracuje spolu s akademiky na nové vizi českého školství. Určitě tomu rozumí, v Suchéj lozi přece učí češtinu a tělocvik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je možné poslechnout 14.12.2018 v Událostech ČT.
   Gazdík se nechal slyšet že už na na nové vizi českého školství pracuje spolu s akademiky - byvalým předsedou Akademie věd ČR panem profesorem Jiřím Drahošem a s rektorem Masarykovy univerzity panem Mikolášem Bekem.
   Že vlastně "Otevřený dopis politikům na záchranu českého školství" od Pedagogické komory (viz Nová republika 13.12.2018) - nic nového...
   Mimo jiné sdělil národu, že vlastně proto zanechává vedoucí funkci ve STAN a rozhodně nechce kandidovat do Bruselu.
   Stojí za shlédnutí v archivu ČT

   Smazat
 17. Škoda že to ČT nenechala na Silvestra

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.