Reklama

čtvrtek 17. ledna 2019

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

Finian Cunnigham
Finian Cunnigham
17.1.2019  ICH,  překlad Zvědavec
Proč Británie vynakládá miliardy dolarů na dvě nové super letadlové lodě? To je otázka, kterou si klade státní BBC. Nicméně neočekávejte, že vám Britská Blbákovská Corporation poskytne nějaké chytré odpovědi.
Obě dotyčné lodě - nyní vstupující do služby, jedná se o HMS Queen Elizabeth a HMS Prince of Wales - jsou láskyplně pojmenované po britské monarchii. Celkové náklady na stavbu těchto „obrů“ jsou podle BBC přibližně 6 miliard liber (8 miliard dolarů). Ale až budou plně vybaveny novými bojovými letouny, náklady prudce stoupnou a cena se znásobí.


V době, kdy chudoba v Británii dosáhla rekordní úrovně a kdy země čelí ekonomickému kolapsu kvůli brexitu, rozvodu s Evropskou unií, je jistě případné zpochybnit podle všeho překroucené priority britských státních plánovačů, že vůbec zařadili tyto mega obrovské válečné lodě do služby.

Jistě oceníte rozměry těchto plavidel. HMS Queen Elizabeth je dlouhá 280 metrů, je tedy delší, než ikonická budova Parlamentu v Londýně. Na palubě může být umístěno až 60 letadel.

BBC nazývá tyto dvě nové super lodě jako „diplomacii dělových člunů pomocí steroidů“. Jsou větší, než kterékoli jiné předchozí letadlové lodě, vyrobené v Británii, které byly všechny vyřazeny z provozu kvůli stáří.

Americké námořnictvo má v současnosti 10 takových plavidel. Čína, Francie a Rusko mají jen jednu takovou loď. Se dvěma letadlovými loděmi tak Británie předvádí své „globální ambice“. Ale jaké jsou tyto ambice?

Je důležité poznamenat, že obě tyto britské válečné lodě jsou údajně navrženy tak, aby byly kompatibilní s americkými protějšky. Británie si pro své nové lodě konkrétně objednala 48 amerických bojových stíhaček Lockheed Martin F-35B s technologií stealth. Plánuje nakoupit celkem 138 letounů F-35, aby byla bojová skupina kompletní.

Každý bojový letoun F-35 má cenu kolem 100 milionů dolarů. Takže za celkový počet 138 letounů pro dvě lodě by konečné náklady mohly činit téměř 18 miliard dolarů. To vše navrch k rozpočtu 8 miliard dolarů na stavbu lodí.

Opět je třeba říci, že to je omračující rozhazovačnost peněz britských daňových poplatníků v době, kdy země trpí velkou chudobou a veřejné zdravotnictví - které jim kdysi záviděl celý svět - se zoufale zhoršilo.

Projekt nových britských lodí - zejména kompatibilita s americkým námořnictvem a vzdušnými silami - je možná klíčem k tomu, jaké jsou doopravdy „globální ambice“ Británie.

Británie zaujímá pozici jako pronajatá zbraň pro americký imperialismus v 21. století. Přemýšlejte o tom. Z jakého důvodu by Británie postavila tyto obří válečné lodě takovým způsobem, aby vykonaly službu pro americké bojové letouny, a nikoli pro britsko-evropské protějšky, jako je např. stíhačka Eurofighter Typhoon?

Funkce Británie coby vojenského komplice Spojených států není samozřejmě nic nového. Během studené války byly britské síly spolehlivým partnerem v rámci amerických intervencí v zámoří. Role přisluhovače, kterou Británie sehrála, byla eufemisticky nazvána jako „zvláštní vztah“.

Po studené válce „zvláštní vztah“ pokračoval, Británie se zapojila do válek, které USA vedly v Afghánistánu a Iráku. Britové jim poskytli nejen důležitou palebnou sílu a bojovníky pro terorizování okupovaného lidu jménem Američanů, ale role komplice také poskytla důležitou nálepku „multilateralismu“, a tudíž legální krytí pro to, co bylo ve skutečnosti nehoráznou zločinnou agresí.

Při pohledu do budoucna zjistíme, že imperialističtí plánovači Washingtonu jsou fixováni na návrat „velké mocenské rivality“. Na Čínu a Rusko je otevřeně ukazováno jako na cíle. Jak se ekonomická síla USA zmenšuje, je role americké armády větší, neboť má vykompenzovat tuto slabost s ohledem na uplatňování americké globální moci.

Ale americká vojenská moc je také omezena historickým ekonomickým zánikem. Při státním dluhu ve výši 22 bilionů dolarů - když si to spočítáme - mají vyhlídky pro americký militarismus nevyhnutelná omezení.

V tom právě spočívá nový úkol pro Británii - partnera Washingtonu v militarismu. Zejména jde o sdílení vojenské zátěže, týkající se „zabezpečení“ světa v 21. století pro anglo-americký kapitalismus.

Dvě britské super letadlové lodě se pro tento úkol hodí. Nepopírám, že stavba lodí byla zahájena před 10 lety, ale hovoříme zde o strategickém plánování a o tom, jak američtí a britští plánovači předjímají geopolitické trendy.

Je také znepokojivé, jak britští političtí a vojenští vůdci, stejně jako státní propagandistická média (jako např. BBC a expertní skupiny, jako je jako Integrity Initiative), v posledních letech horlivě urychlovali rusofobii.

Údajný pokus o otravu bývalého špiona Sergeje Skripala v Anglii v loňském roce je toho ukázkovým příkladem. Britský politický a mediální establishment bil na poplach kvůli tomuto pochybnému incidentu a obviňoval ruskou vládu, že nařídila „atentát v ulicích Británie“ - což není nic menšího, než „válečný akt“, jak tvrdí.

Podněcování Británie k válce s Ruskem se také projevuje na vyšším počtu „zachycení“ ruských bojových letounů a válečných lodí v mezinárodních vodách; na bezprecedentním rozmístění britských vojsk v Arktidě a Baltském moři (včetně prince Harryho!) - aby „vyslali signál Moskvě“; a na nedávném vyslání britské válečné lodě do Černého moře na podporu neonacistického režimu v Kyjevě, který „čelí ruské agresi“, jak tvrdí britský ministr obrany Gavin Williamson.

Mylné představy Británie o majestátnosti jako o bývalé imperiální síle jsou patetické. Ale tyto bludy jsou také nebezpečné, vždyť Británie dostává novou roli coby imperialistický přisluhovač Ameriky pro 21. století. A ve snaze prokázat svou „hodnotu“ se Británie stává stále útočnější vůči Rusku.Why Britain Aggresses Russia yšel 8.ledna 2019 na ICH. Překlad v ceně 353 Kč Zvědavec.68 komentářů :

 1. Docela by mne zajímalo, za kolik minut se dá předělat letadlová loď na ponorku:).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se Rus dobře trefí,tak za pár chvil!☺

   Smazat
  2. 19:33 - to se nedá minout.))

   Smazat
  3. Asi bude záležet na tom, jak velkej "pracant" se toho ujme. Q.

   Smazat
  4. 19:22

   Jako pokus o vtip dobrý, ale stačil by jeden podobný zásah a Rusko bude proměněno na poušť Gobi. Nikdo na světě nebude tolerovat podobné prasárny.

   Své varování už dala Čína a drtivá většina jejich PRO se koncentruje podél hranic s Ruskem. Tedy ne v oblasti Jihočínského moře, jak se nám zde stále snaží redakce předeslat, ale naopak na severu.

   Čína seká rakety jako párky v Kosteleckých uzeninách a sází jednu baterii za druhou k ruským hranicím přímo horečným tempem. Pročpak asi? Proč buduje raketová sila právě na severu, mohutné báze, proč ne v oblasti Hong Kongu?

   Čína sice Američany nemiluje,nje to konkurent, ale ví, že USA je možná konkurent ale není nepřítel. Ruskem si jisti nejsou. Zároveň svou vojenskou přítomností si pojišťují své budoucí investice na Sibiři.

   On o totiž v Chabarovské oblasti a Zaamursku najdete víc Číňanů než Rusů. Rusové tam slouží jako ... no něco jako nádeníci. Číňané jimi opovrhují. A Rusko s tom nic nemůže udělat.

   Rusku už značná část Sibiře nepatří. Proto se znovu ozvalo Japonsko ohledně Kuril a také je ve hře Sachalin.

   Smazat
  5. 23:36 - pokus o hezkou desinformaci. Číňané už před rokem a půl začali jižní Sibiř pouštět. V Číně jsou vyšší výdělky. I ostatní "zaručené zprávy" jsou jen kecy, vlhké sny "prágrcafé".

   Smazat
  6. Nechápu tady blbečky ! jak to praskne tak nestačíte vlézt do rakve , to skutečné !

   Smazat
  7. 23:36 Takové řeči jsi strčte za klobouk Čína ví že by byla druhý cíl pro usa. Tak spolupracují s Ruskem poušť by byla ale z usa.

   Smazat
  8. 19:33 Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2!

   Jinak na veškerej jejich lítající i plovoucí šrot postačí prak Frantíka z Kotěhůlek a oni to tušej! Jejich tajná zbraň - ten bohatýr výše, nesmí proto přijít do styku s Bojaryšnikovem! To by do minuty na zádech a kopal bezmocně nožičkama! Pak by museli nasadit "zbraň posledního soudu", kterou si šetřej - samotného Putlera! Ten je obojživelnej a umí joudo! Západ by musel proti němu povolat všechny Postradatelné ze všech dílů, aby ho zmákli a pro svět to šťastně skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  9. 0:52

   hochu, Číňan nikdy v Rusku nepracoval, ale podnikal. Že odchází pryč drobný podnikatel, to ukazuje, jak velmi se zhoršily podmínky. Nemá kdo nakupovat jejich zboží, v regionech okolo čínské hranice je bída.

   Ale velkopodnikatelé z Číny naopak profitují. Legálně i ilegálně. Hranice je pro Čiňany naprosto propustná, Rusove mají zaracha. V tamních městech vidíš v ulicích jen Čiňany, Rusové jsou buď v rachotě nebo zfetovaní ve svých polozborenych panelácích.

   Činane na Dálném východě a na Sibiři už řídí celé regiony a místní obyvatelstvo začíná pomalu přecházet z amerických neziskovek na čínské. Centrum v Moskve na tyto prostory nemá žádný dosah už celá léta. V podstatě od pádu SSSR. V zaamursku se fakticky mluví čínsky, ruské nápisy tam ani neuvidíte. Tím jsou Rusové tam žijící považováni za negramotnostné.

   Smazat
  10. 0:52 To je pravda, jako vo ni se glazoocíkosoglazci na Sibíř moc necpou, je to teplomilnej druh, radši ostrovy Jižních moří, ale drancujou ji, svině mizerný, za přihlížení Putlera a jeho bandy zlodějů! - https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-rusko-kaceni-lesu-tajga-ekologicka-katastrofa.A181101_111015_zahranicni_baje

   Smazat
 2. Od Iraku je na GB uplne spolehnuti a jak vidime, vzorne posluhuje. Neprekvapuji proto ty lode. V zadnych kapitalistickych zemich nezalezi na lidu, zalezi na kapitalu a zisku. A o to pujde i v jejich planovenem stretu s Ruskem a Cinou, jenze to odnese lid. A nejen USA a GB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malá Británie se svými hrdiny zdrhla z Afghánistánu a nechala tam Amíky a české vlezdoprdelky umírat samotné. To je tedy spojenec.

   Smazat
  2. Ode dávna je známo, že Británie všech velikostí vždy znala své spojence jenom tehdy, když z nich měla zisk, když za jají zájmy chudli a umírali. Sama je odedávna zná, jako znala nás v Mnichově, když měla plnit své závazky.

   Smazat
  3. Britanie posluhuje od té doby ,co hrozil debakl na Falklandách a co je z toho Amíci vytáhli, když se takzvaná železná Lady vrhla do války s Argentinou a neměla na to. Jinak to jejich "fair play" platí, jen když vyhrávají.

   Smazat
  4. Nechte Británii Británií, oni se rozhodli pro Brexit proto, že již odmítali živit východní exoty a vyžírky s nimiž nic nemají. Stačí, že jich mají plno ve svých vlastních městech a musí je živit tam.

   Británie je jednotkou ve finančních službách. V tom je na prvním místě před USA a Čínou a tyto služby tvoří Británii extrémní zisky. Proč by se měla dělit?

   Británie je taktéž třetí zemí v oblasti vysokých technologií za USA a Čínou, kupříkladu jako první vyvinula kvantový počítač a je špičkou v oblasti robotizace, biochemie a genetiky. Tam kraluje spolu s Amerikou, ostatní se nechytaji, dokonce ani Čína ještě ne. Ačkoliv vydatně dýchá na záda.

   Rusko vyprovokovalo svět tím, že navzdory dohodám nepřestalo zbrojit. A jelikož je v hlubokém propadu a očekávají se masové nepokoje, všechny státy přehodnocují svou obranu a přistupují k modernizaci zbrojního arzenálu.

   Pamatujte si to dobře. Je to Rusko, které se vytasilo s novými zbraněmi a začalo vyhrožovat. Svět musí urychleně reagovat, než agresor vyrobí dostatečné množství zbraní a zaútočí. Koneckonců to už předvedlo tím, že okupují Krym a válčí a Ukrajinou a Syrií.

   Smazat
  5. Kolik utratí za zbrojení USA a kolik Rusko ?Sotva desetinu jak USA.Rusko musí mít moderní zbraně ,aby se ubránilo americké agresi.USA je světový četník /zatím/chcípající kobyla před kterým se musí mít na pozoru každý stát ,který chce dělat samostatnou politiku

   Smazat
  6. 22:54

   Takže ještě jednou. Kdo vyrobil nové zbraně a porušil všechny dohody o jaderných raketách středního doletu? Kdo se cpe sr svou armádou do sousedních států (Ukrajina, Gruzie, Srbsko, Bělorusko, Tádžikistán..), kdo napadl další státy jako je Sýrie, Irak, Lýbie atd.?

   A s tou chcípající kobylou jste mě pobavil. Vlastně máte pravdu, nějaká chromá kobyla těsně před smrtí tady je, ale je to Rusko. Americe se daří více než dobře. Vidíte to na růstu a stabilitě, technologickém progresu va také na tom, že do USA se hrnou kvanta lidí, zatímco z Ruska každý prchá všemi směry. Dokonce už i do Číny.

   Smazat
  7. Moc mne bavíš, puberťáčku 22:24 resp.23:03. Co věta, to perlička. Fakta pro vás nic neznamenají, jen papouškujete propagandu NATO. A přidáváš ze své iniciativy hlouposti. Až prozříš, to bude úleva. Přeji ti, puboši, aby ten okamžik prozření přišel co nejdříve. Dosud jsi jen komická figurka.

   A jen pro pořádek:

   Je Srbsko soused Ruska?
   Libyi napadlo Rusko? Kdy?
   Irák napadlo Rusko? Kdy?
   Rusko napadlo Gruzii? Kdy?
   Rusko má armády na Ukrajině? Kde?
   Rusko porušilo dohodu o raketách-nosičích středního a krátkého odletu? Jak?

   Americe se daří jít mílovými kroky k občanské válce. To je podle tebe, bobku, dobře?

   Kvanta lidí se hrnou i do Evropy. Co to podle tebe, uhříku, znamená? Super progres?

   Fakt, puboši, bavíš!
   Posílám ti smajlík. :-o)

   Leo

   Smazat
  8. Milý Leo, nejsem si vědom, že bychom si potykali, ale OK. Od podobných lidí jako ty, jsem zvyklý na poněkud obhroublé chování. A rozhodně nejsem žádný "puboš". Stejně tak nechápu, z jakého důvodu by mělo být mládí znakem hlouposti, když to dost často bývá naopak.

   Je těžké s tebou diskutovat, když nečteš i jiné zdroje, než je kremelský Sputnik v češtině.

   Takže ani nevíš, že invazi do Iráku, která byla se souhlasem OSN a byla potřebná. Husajn byl hrozbou pro Blízký východ. Stejně tak i Lybie pro Afriku. Rusko narušovalo průběh invaze působením svých diverzních jednotek. Už dávno mohl být v předmětných zemích mír, kdyby Rusko nedestabilizovalo tamní situaci. Viz ISIL.

   Gruzii, milý Leo, Rusko napadlo v nočních hodinách 7.8.2008.

   Co se týká emigrace Rusů, píšou o tom oni sami. Podívej někdy do jejich diskusí. Dokonce i týpek, co u nás dělal nějaké věci pro výpočtáře mi řekl, že jeho spolužák vydělal během fotbalu (MS2018) hodně peněz a ty uložil do nehnutelnosti ve Španělsku. A stačí se rozhlédnout třeba po Dejvicích. Tolik Rusů tam nebylo ani za komárů.

   A Leo, zkus třikrát hádat, proč Rusy každý, pokud ne zrovna nenávidí, tak alespoň nemá rád. Já ti to prozradím. Dělají ramena tam, jde na to nemají. Nikdo nemá rád někoho, jehož ekonomika patří mezi velmi slabé, když se cpe do věcí příslušející silnějším. Proto skupina BRICS v podstatě už neexistuje, jelikož Rusko tenhle i tak nesouměrný, leč nadějný spolek rozložilo.

   Země se usilují být vyspělé, ne rozvojové. A Čína sama se považuje být za zemi vyspělou, i když v platech a HDP na hlavu ještě trochu pokulhává. Leč všeho do času. Rozhodně jsou na tom ostatní země BRICS dnes mnohem, mnohem lépe než Rusko, které se propadá stále hlouběji.

   Každý ví, že to je tím, že Rusko není schopno technologicky napředovat, že ignoruje sociální politiku a ekologii. A to je tím hlavním cílem, k němuž všechny ostatní země spějí. Narozdíl od Ruska, které ztrácí stále více a více, jelikož ti nejlepší odsud prchají jako o závod.

   A to nejhlavnější, Leo, každý ví, že stabilita v této zemi je nebezpečně vázána na jediného člověka. Ne funkci, ale konkrétního člověka. To je velmi nebezpečné. Takové zemi nedůvěřují nejen investoři, ale ani vlastní občané.

   Smazat
  9. 6:18 Všechno jde překroutit, když se manipuluje s fakty, v tom jste opravdu mistr. Bohužel je těch odstavců tolik, že se mně ani nechce reagovat, nadto je to stejně jenom standardní rusofobský výlev. Myslím, že jedno jediné veřejné vystoupení ruského ekonoma a analytika Michaila Chazina osvětlí aktuální problémy Ruska daleko objektivněji a hlavně v souvislostech. Jedno je jisté, Rusko je možná poslední zemí na světě, která žije za své a nikoliv na úkor někoho jiného. Na rozdíl od USA (a jejich mopslíků) nepotřebuje kolonizovat a drancovat další teritoria ke svému přežití.

   Smazat
  10. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/230701-kto-vyvolal-vojnu-vysetrovatelia-prisudili-vinu-gruzinsku/
   Pre americkeho zväzáka 6:18

   Smazat
  11. 6:18 Píšeš to pro místní pátou kolonu užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků moc komplikovaně! Zkrátka prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
  12. Člověče, vy potřebujete odbornou pomoc. Jděte se léčit!!!

   Smazat
  13. 12:46 No jo, je to debilní čechomužik! Prej "nezáleží na lidu"! Tak lid má tu moc a může rozhodovat, na papíře! Ovšem protože nic jako unitární "lid" v realitě NEEXISTUJE, je to celé pofiderní! Lid je velice fragmentovaný a jednotlivci si nejsou rovní! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit.
   Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
 3. HMS Queen Elisabeth je druhou z řady lodí toho jména v RN. První byl superdreadnought s 15 palcovými děly sloužící za obou světových válek, byl nejsilnější lodí v bitvě u Jutska/U Skageraku. Její sesterskou loď Barham potopila v roce 1941 německá ponorka - slavná filmová sekvence převracející se bitevní lodi explodující dnem vzhůru... neplést s našim Szent Isztvánem - ten neexplodoval.

  Totéž platí pro HMS Prince of Wales, osmou loď toho jména. Její předchůdkyni, "moderní" bitevní loď, potopila japonská letadla v roce 1941 (10. prosince).

  Británie dobře ví, že lodi, zejména ty prakticky "nepotopitelné" se potápí, často s circa celou posádkou... a Rusko má čím lodě potápět, což ví i většina dementů. Takže by mohli být informováni i britští poslanci a lordi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potřeba VB zadlužit, vo to de.

   Smazat
 4. Už se klepněte strachy, co? Ale chápu vas, rusofily, protože situace vypadá velice špatně. Dávám bolševikovi rok, maximálně dva.

  Teď jsem četl jeden článek o úpadku ruské ekonomiky. Rubl zas ztrácí a centrální banka očekává tento rok hluboký propad rublu s extrémní inflací.

  Každý, kdo má v Rusku nějaké peníze, vyváží je za hranice. Masově. Hlavními bankami ruských peněz jsou paradoxně USA, Británie, Švýcarsko, Izrael a dnes už i Čína.

  Odchází skoro všechen kapitál. Extrémní odliv a nejsou žádné investice. Některé oblasti zaznamenávají masovou nezaměstnanost a odchází i stabilní gastarbeiteři ze Střední Asie. Vznikají hladové oblasti, kde nenarazíte na obchod s potravinami, nežto na nejaky větší market nebo nemocnici.

  Čína na konci loňského roku odmítla dedolarizaci, a po Rusku žádá platbu buď v dolarech nebo jüanech. Což je zajímavé, protože výměnu mezi Indií vede v rupiích a jüanech až ze 40%.

  Výměny v národních měnách uskutečňuje také Turecko s Íránem, Indie s Tureckem a Saúdy, a k podobným výměnám přistupují i další státy. Rusko z toho vynechaly.

  Narozdíl od Ukrajiny. Ukrajina za svůj export, který je produktový, ne surovinový jako v Rusku, dostává platbu v hřivnách. Také v našich bankách dostanete spíš hřivnu, ale rubl ne. Ani ho pro vás nenakoupí.

  Takže možná malá dedolarizace nastává, přičemž dolar se stále považuje za světovou rezervní měnu s velmi pozitivním výhledem. Ovšem co je zřejmé, svět se již shodl na derublizaci. Rubl nikdo nechce.

  Sankce s tím nic nemají, jelikož na Írán jsou také uvaleny, ale o Íránské produkty svět stojí a Írán vesele obchoduje. Dokonce ve své národní měně.

  Rusko dramaticky pokleslo v HDP a ocitlo se daleko za státy BRICS. A nejen za nimi, ale dokonce i za Polskem a přitom Polsko není vývozcem surovin. Významně pokleslo v HDP na hlavu a přiblížilo se státům jako je Pákistán a Bangladéš.

  Rusko je čistý surovinový exportér a i v této oblasti prohrává, jelikož jeho zákazníci velice snadno nachází náhradu. Ruský partner je brán jako nespolehlivý vyděrač a tím ztrácí všechny zákazníky.

  Navíc je tak technologicky slabé, že nedokáže své suroviny získat a dopravit k zákazníkovi. Bez zahraničních technologií by jim byly všechny zdroje k ničemu.

  Nic použitelného Rusko nevyrábí, což je ve světě celkem ojedinělé a na podobné státy narazíte skutečně už jen v Africe.

  Ukázkou totální neschopnosti je jejich tzv. "byznys centrum", kde fakticky nejsou žádné firmy a finanční společnosti, a budovy jsou téměř prázdné. Centrum je úplně mrtvé.

  Podstatně menší centrum ve Varšavě běží na plné obrátky a má mnohem vyšší indexy než to ruské. Tedy pokud budete chtít spekulovat třeba s ruským dřevem, dostanete se k tomu spíš v Polsku než Rusku. Přitom Polsko rozhodně není žádný gigant. Rusko má v tomto horší indexy než Nigérie.

  Infrastruktura je v katastrofálním stavu. Těžko to k něčemu přirovnat, možná k některým státům subsaharské Afriky. Není jediný kilometr dálnic, tohle se nevidí už ani v Africe, protože každý stát má alespoň něco.

  Rusko aspirovalo na Silk Road. Během jednání v Číně zažili těžký debakl, jejich železnice se ukázaly být naprosto nezpůsobilé této funkce a severní větev nakonec nepůjde přez Ruskou federaci, ale pouze jižním tahem.

  A to jsem nezačal rozebírat tamní tíživou sociální situaci, ktera si v mnohém nezadá s Bangladéší. A všichni víme, ze Bangladéš není zrovna sociálně přívětivá země. Rusko je na tom ještě hůř v tom, že 90% mladých rodin nedosáhne na bydlení, což je v tak chladné zemi hodně velký problém.

  Není se co divit, že Británie posiluje svou obranu, podle průzkumů se ukazuje, že Rusko čekají velice, velice horké chvilky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bravo, bravo... Asi tvoje zivotne dielo

   Smazat
  2. 22:08
   Malá Británie by si dnes asi nedovolila útočit ani na své bývalé kolonie: Indii, Pakistán, Austráii a pod. Myslím, že by s nimi zametl dvorek i SeverníKoreec.

   Smazat
  3. Stačí jedna ruská ponorka a letadlová lodička jde ke dnu.Když je na tom Rusko tak špatně jak to ,že ovlivnilo americké volby dosadilo do Bílého domu svého prezidenta ?

   Smazat
  4. 22:32

   Británie nechce na nikoho útočit, lodě má na obranu a je na ně jak se patří pyšná. Něco takového by Rusko nikdy nedokázalo vyrobit.

   23:00

   Ale hochu, tyto lodě jsou dostatečně vybaveny protiponorkovymi torpédy a protiraketovými střelami. Ruské letadlo, raketa nebo ponorka budou mít díru v trupu dřív, než si vůbec uvědomí, že je podobná loď poblíž. Bude to QE, která nakonec osvobodí Krym, Osetii a Abcházii.

   Jen tak naokraj, víte že šéf gen.štábu Turecka včera prohlásil, že v případě dalšího konfliktu v Azovu nedovolí ruským voj.silám proplout Bosporem, zatímco přátelé z Velké Británie jsou v Černém moři vítáni?

   Smazat
  5. Zdá se, že Josef Gebls ještě nezemřel!!! Bravo! Bárová Ti sice již zemřela, ale HavloBára Ti ji jistě ráda nahradí!

   Smazat
  6. 23:12
   No to bude asi tak jako když vyslala své lodě na Japonsko na začátku 2sv. a Japonci si z jejich bitevních lodí udělali leteckou střelnici.
   Dnes by přiletěl jeden Kalibr a engleš.marina by se seznamovala s mořským dnem.

   Smazat
  7. Pro blbečka kadeta Büglera 23:12: letadlové lodě jsou útočná zbraň. Z toho vyplývá, že Malá Británie chce na Rusko útočit. Oprav si noty, Bügler, ať nejsi za blba.

   Smazat
  8. 22:08
   Zuřivé smolení výmyslů svědčí akorát o tvých plných trenkách a zoufalé snaze nám vehementně ukazovat jakousi svou převahu, abychom si jí konečně všimli. Bohužel páníčkové ti zapomněli vysvětlit, že tvůj stažený ohon není znak odvahy nebo síly. :)

   Tidehunter

   Smazat
  9. Hloupá noční holátka 1:10, 4:58, tohle přece nepíšu já, tohle píšou v samotném Rusku a není to Nová Gazeta. Sám Putin ve svých veřejných vystoupeních potvrdil, že je čekají velmi krušné chvilky. Velké obavy mají tamní ekonomové.

   Podobně jako v 90.letech se znovu začínají objevovat úvahy o pádu země a jejím dělení na více částí. Z diskusí je patrno, jak velkou nenávist mají k vládnoucí elitě a jedná se o konkrétní jména se statusem, ne o trolly.

   Stejně tak vím, jak z Ruska prchá každý, kdo má možnost. Ostatně v mém okolí skoupili znacnou část nemovitostí právě Rusové, kterých tu je mnohem víc, než tomu bylo kdy v minulosti.

   A protože čtu i anglické mutace čínských novin, tak vím, že Rusko rozhodně není ten důležitý partner, kterému by se věnovali, a pokud ano, nešetří kritikou stejně jako tisk na Západě. Rusko není žádný partner, a už vůbec ne přítel.

   Dokonce ani Sýrie není Ruskem nadšená a Asad se už obrací ke skutečným budoucím partnerům.

   Takže žijte ve své bublině dál a sněte své sny.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 5:32
   Pozor, aby ses nezadusil, bublino. :)

   Smazat
  12. 23:00 Na tom není nic divnýho! Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 5. VB je jen malý dotěrný mopslík velkého bratra
  Václav
  Ps. kdyby nemněl podporu velkého bratra tak si s ním i Argentina vytřela ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to je směšné. A lživé. Argentina odtáhla se staženým ocasem a dostala dokonalou příručku. Teď jsou s Británií velcí kamarádi. Kromě toho obyvatelé Falkland se v referendu vyjádřili k SETRVÁNÍ v sestavě s Velkou Británií, takže Falklandy Argentině nepatřily ani předtím. Což v žádném případě nelze říct o Krymu.

   Smazat
  2. 23:16
   Hlavně k
   dyž tě to řádně politicky vysvětlili.
   Sni dál své vlhké sny.

   Smazat
  3. Pro kadeta Büglera 23:16 - opět apeluji, aby sis opravil notičky: na Krymu bylo regerendum a Krym, mimo krátkou epizodu bolševické zvůle, patřil vždy k Rusku!

   K.

   Smazat
  4. Na Krymu bylo referendum AŽ POTÉ, co byl obsazen. Z právního hlediska se skutečně nejedná o anexi, protože anexe může být i na základě dohody, ale jedná se o okupaci. A je úplně jedno, co si myslíte o sovětských potentátech a komu Krym patřil v minulosti. Koneckonců nejdéle v "moderní" dobe patřil Turecku a Tatarům. Dokonce podle dohod ze 40.let patří v podstatě USA.

   Smazat
  5. A ty patříš do klecovýho lůžka,havlopussynko jednobuněčná!!!!!!:-D

   Smazat
  6. 5:40 Blbost, čistě ruskojazyčný Krym nebyl a nemusel být nikým obsazován, protože tam na byla dostatečně velká ruská (zejména sevastopolská) posádka na základě dlouhodobé smlouvy s Ukrajinou. To, že i oni svým způsobem bránili své rodiny před kyjevskou popřevratovou chuntou, když v mundůru a beze zbraně pomáhali s krymským referendem, to není nic proti ničemu.

   Smazat
  7. 9:58

   snad nemyslíte vážně, co jste napsal. Kdo že měl jaká práva na obranu, to jakože vážně? Tak žoldák cizí země má právo bránit cosi v mé zemi, co on považuje za své. Přitom jemu na mém území patří maximálně škatule se špinavejma fuseklema. Jakou má mít v mé zemi rodinu?

   Cizí žoldák nemá žádná práva v mé zemi. Pokud to neni někdo z přátelského národa, kterého jsem si sám pozval. Alr tím země agresora rozhodně není a nikdy nebyla. A taky nikdy nebude. Žoldák cizího agresora nemá právo určovat, jakou vládu si já vyberu ve své zemi a koho si zvolím za přítele. I kdybych náhodou chtěl polovinu země postavit ke zdi jako zrádce, jimiž byli, nemá žoldák žádná práva mi v tom bránit.

   Žoldák má trčet na základně, držet hubu a platit nájem. Pokud zjistím, že mi vadí, má táhnout odkud přišel.

   Smazat
  8. mluvíš o všech žoldácích nebo jen o ruských a američtí jsou ok?

   Smazat
 6. no HMS Princ of Wales je příhodné jméno (bitevní loď tohoto jména) byla během chvilky zlikvidována japonskými bombardéry.

  OdpovědětSmazat
 7. 5:40
  A ten Krym byl obsazen kým? A patří v podstatě USA????? A co ta zpráva z Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU (AALEP)? Pán je docela zdravý, nebo analytik z Evropských hodnot?

  OdpovědětSmazat
 8. 8:13 Židé po druhé světové válce chtěli na Krym a nikoliv do Palestiny mezi Araby, ale Stalin tomu zabránil (zřejmě hlavní důvod, proč ho otrávili). S Krymem to nevyšlo ani napodruhé v r. 2014, proto dnes probíhá druhá etapa, vylidnění území Ukrajiny pro židy, není proto žádná, že úplně celá popřevratová vláda je stejného vyznání a původu, bez jediného Ukrajince! Již americký ministr zahraničí Henry Kissinger prohlásil před lety, že stát Izrael časem zanikne, a proto musejí před Araby někam přesídlit. Západ bude muslimský a židovská autonomní oblast (jediná!) v Ruské federaci má pro ně nevhodné klima. P.S.: mimochodem, třetina Izraele dnes má jako rodnou řeč ruštinu a mluví rusky.

  OdpovědětSmazat
 9. Před časem Pjakin prohlásil, že Cameron se stáhnul a na brexit nasadili dva politické klauny (May a Johnson), kteří budou obětováni (jsou postradatelní, z nižších kruhů britské elity), kteří mají brexit ve skutečnosti sabotovat a nikoliv realizovat, protože VB si žije dobře jenom díky EU. Zatím mu ta prognóza vychází!

  OdpovědětSmazat
 10. 9:58 mimochodem, po nelegálním převratu v Kyjevě, který si zorganirovaly a zacálovaly USA, tak obyvatelé Krymu pouze splnili usnesení svého krymského parlamentu z roku 2006. Pouze pro připomenutí z diskuse k jinému článku: "...na Krymu bude postaven památník (zatím je tam jenom základní kámen u Starého Krymu) k událostem, ke kterým došlo mezi 27.5. až 22.6.2006. Bude to památník Krymčanům, kteří zabránili v r. 2006 výstavbě americké vojenské základny na Krymu. Dne 27.5.2006 připlula do přístavu Feodosie loď Advantage s nákladem stavebního materiálu na výstavbu americké vojenské základny s 200 lidmi na palubě. Tehdy Krymčané zatarasili nákladními vozidly cestu na polygon. Američany proto odeslali do sanatoria v Aluště, ale ani tam je personál nechtěl obsluhovat, odpojili jim vodu a elektřinu. Následně museli Američany odeslat ze země letecky. Výsledkem událostí bylo usnesení krymského parlamentu (Krym byl vždy autonomií), že Krym je teritorium bez NATO. P.S.: k událostem došlo za Juščenka, proto lze lépe pochopit reakci Krymu pár týdnů po kyjevském převratu"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D

   Práci čest pohádkáři. I kdyby to byla pravda, Kyjev měl plné právo rozehnat tu sebranku na všechny strany a pozatýkat vůdce. Kdyby byl Juščenko co k čemu, nejen že by tam dnes už US base dávno byla v počtech řádově desítky tisíc vojáků, ale samozřejmě ruská báze by tím pádem musela jít doprdele. A samozřejmě by dnes byl Krym stále nejen ukrajinský, ale plně ukrajinizován. A kdoví, možná by dnes Rusko ani nemělo přístup k Černému moři. Což by byl první krůček k jeho dekolonizaci.

   Smazat
  2. Pepku, kdybys nebyl retardovaný a vachmajstrem lépe placený, tak by sis to na netu sám našel, včetně fotky toho zakládajícího kamene. Z tvých příspěvků na NR číší jenom nenávist a zloba, jako od správného reprezentanta pravdy a lásky. Čau obecní blbečku :-D

   Smazat
  3. 15:18 kašlete na Pepka, je tu nasazenej od čučkařů

   Smazat
 11. 14:25 Kdopak asi jsou ti vaši Ukrajinci? Procestoval jsem Ukrajinu křížem krážem a tvrdím, že Ukrajinci jsou většinově jenom ruskojazyční potomci etnických Rusů a uvízli na území Ukrajiny po rozpadu SSSR (v ČR si o tom promluvte třeba s Čechy z Volyně). Banderovským násilím z nich nikdo Ukrajince jako národnost neudělá, protože Ukrajina je uměle vytvořený státní mnohonárodnostní útvar (jako domino ho skládali Lenin, Stalin a Chruščov) a pokud se chtěli udržet pohromadě, měli už dávno vytvořit ukrajinskou federaci, pak by nepřišli ani o Krym a Donbas. Doposud je nechtěli přijímat ani v Rusku, protože to není sranda přijmout v krátké době třeba pár desítek miliónů utečenců (za čtyři roky absorbovali už snad pět miliónů), ale teď už v ruském parlamentu schválili (ve druhém čtení) zákon na usnadnění získání ruského občanství, tak to půjde daleko rychleji. A udělat to Putin musel, protože jim Ukrajina tak jako tak po defoltu přestane vyplácet důchody a výplaty. Podle demografů je cílovým stavem asi 15 miliónů lidí na Ukrajině. Opakuji, nelze v žádném případě říct, že obyvatel Ukrajiny znamená většinově ukrajinskou národnost, to v žádném případě! A nacistická metoda transformace ruské národnosti (jazykovým zákonem) a ruského pravoslaví na Ukrajině na vše "ponaduse" ukrajinské, to už ani není směšné, to je přímo tragické. Prostě Ukrajinu rozbíjejí sami banderovci ve stávajícím vedení země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zakarpatí Maďarsku, Lvov a Halič Polsku, JV Ukrajiny Rusku. Zbytek se už tak jako tak rozprodává Číňanům, takže se tam banderovci ze vzteku vymlátí sami mezi sebou a bude po ptákách.

   Smazat
  2. 15:23

   "....Banderovským násilím z nich nikdo Ukrajince jako národnost neudělá..."

   Ale udělá, chce to jenom pevnou vůli. Národnost je pouze sociální konstrukt a to můžeme na Ukrajině vidět už dnes.

   Rusofobie naprosto všech ukrajinských politiků, i těch, kteří v minulosti úzce s Ruskem spolupracovali, je dána veřejným požadavkem. Veřejnost žádá rusofobii. Kdyby se považovali za Rusy, přece by nešli tak masově proti vlastním v takovém množství. Stejný požadavek byl rozkol církve, vláda pouze plnila vůli veřejnosti.

   V podstatě drtivá většina Ukrajinců, včetně těch z východních regionů, nenávidí Rusy a vše ruské. Horečně se přepisují všechny nápisy, boří památníky, knihovny vyhazují tištěnou ruskou literaturu, filmy a video produkce, hudba, to už dávno na Ukrajině není.

   Ukrajinci jsou přesvědčeni, že stačí vstoupit do NATO a následně EU a jejich život se okamžitě změní k lepšímu. O tom, že za vše zlé je zodpovědno Rusko, ani nepochybují. Nejste sám, kdo má přímé informace z Ukrajiny.

   Smazat
  3. BANDEROVCI se z mapy Evropy musí buď vyhnat nebo po vzoru Babiho jaru je """láskopaly a něhomety"""""eliminovat úplně!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. 19:04 To jsou jen rudocancy pro putlerprdy! - https://www.protiprudu.org/babi-jar-stezejni-otazky/

   Smazat
 12. Příčiny brexitu? Britská elita chce zachovat Londýn jako finanční centrum a zdroj příjmů pro britskou elitu, chtějí a musejí vybudovat vlastní valutovou zónu. Jednak se britská elita nechce připojit k USA, ke své dřívější kolonii, jednak se nechce podřídit Bruselu a Berlínu. Boj s Ruskem je mj. bojem za dominanci v arabském světě, ze kterého právě couvá Trump. Arabský svět by pro VB byl ideálním teritoriem pro britskou libru, teritoriem rasy, která časem ovládne celou Evropu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britské impérium si dovedlo v minulosti poradit i s Araby. Ty hranice, které jim nakreslili podle pravítka v minulosti jsou příčinou hraničních sporů mezi arabskými zeměmi dodnes. Když k tomu přidáme britské heslo "divide et impera", tak je vymalováno.

   Smazat
  2. Jaké britské rasy?, vždyť Británie je směs různých národů, tzv. tavící kotel. Navíc anglosaský "duch" už dostatečně do světa pronikl. Linguou franca je přece angličtina a platí i spousta pravidel anglosaské společnosti.

   Zde se jedná se jen o ty finančníky a ti jsou také mezinárodní. To, co se tvoří, je globální feudální vrstva se stejnou strukturou jako ty regionální. "Císař a jeho rodina" je etablován už dávno. Samozřejmě se nejedná o jedince, ale skupinu.

   Samozřejmě ti úplně nahoře nebudou vládnout, na to jim budou sloužit vlády, tak jako ostatně dosud. Nejvhodnější režim je tzv. "demokracie", tam není třeba na prosazení zájmů používat vojenskou sílu.

   Smazat
 13. Letadlove lode USA I GB jsou dnes jednoduchy cil pro Rusko! Jednoduchy cil jsou i velke zakladny USA a GB (Ramstein, Kosovo, Kypr,..a pod). Postupna likvidace, nebo soucasna a USA i GB budou prosit !!!! Nema cenu rozepisovat to co je jasny fakt!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2!

   Jinak na veškerej jejich lítající i plovoucí šrot postačí prak Frantíka z Kotěhůlek a oni to tušej a proto tak furt kvičej ...

   Smazat
  2. Ovšem, pokud budeš těmto hrdinským válečným rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   krýt záda ty, veteráne-rudoprde, nikdo a nic na světě je nezastaví!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.