Reklama

úterý 1. ledna 2019

Projev předsedy Senátu Jaroslava Kubery

1.1.2018  PL
„Dobrý den, je mi ctí, že vás mohu pozdravit ze sídla Senátu, horní komory českého parlamentu,“ začal Kubera. „Možná, že některé z vás svým projevem zklamu,“ pokračoval, s občasným nahlédnutím do připravených poznámek.„Neuslyšíte rozbor domácí ani zahraniční politiky, ani vymezování se nejlépe proti všem. ... Chci mluvit o tom, co je pro mě důležité a co nepochybně trápí mnohé z vás,“ prohlásil.

Prozradil, že politika je jeho druhou lásku, hned po jeho manželce. Zamrzelo ho proto, že oslavy stých narozenin našeho moderníhi státu pokazily kytice prezidenta republiky Miloše Zemana a dalších představitelů státu vhozené do koše. Kubera má za to, že do koše rozhodně nepatřily. „Skoro se bojím, co se bude dít při letošním kulatém výročí,“ zaznělo z úst předsedy Senátu.

„Naštěstí naši milí dobrodějové nezařadili 17. listopad mezi dny zavřených obchodů, takže vášně bude tlumit nakupování, často na dluh,“ posteskl si.

Je však přesvědčen, že naše země je plná úžasných a schopných lidí, jen nám prý často chybí pokora a úcta k práci druhých. „Typický je přezíravý postoj k lidem, kteří se živí manuální prací,“ pokračoval Kubera. I lidé pracující rukama si zaslouží naši úctu. uvědomí si to každý člověk, který se rozhodne, že je načasovat renovovat koupelnu nebo jinou místnost v bytě, případně rovnou celý byt. Pak pochopí, že i lidé živící se manuální prací si zaslouží respekt.

„Na opačném konci je nedostatek sebevědomí a víry v naše schopnosti. Jsme neskutečně šikovní,“ zdůraznil.

Přesto se nad naší společností vznáší mrak. „Sociální sítě jsou plné zloby a nenávisti. Dokonce i štědrovečerní pohádka vyvolává vlnu nenávisti, Jeden nestačí žasnout,“ kroutil hlavou Kubera.

Nejsme ale horší než jiné národy. To se nám jen někteří snaží namluvit, že je korupce u nás horší než jinde, aby si mohli z boje proti korupci udělat dobrý byznys,“ varoval politik. A jako by to nestačilo, ještě je tady stát.

„Je tady Stát. Stát s velkým „S“. Stát, který nás považuje za služebníky. Už je skoro jedno, kdo nám zrovna vládne. Polovinu roku pracujeme pro stát, aby nám zejména před volbami něco málo vrátil, a když má málo, tak si půjčí. A ještě se diví, že někteří lidé se chovají stejně a po jeho vzoru si také půjčují,“ zlobil se Kubera.

Aby se o nás stát mohl starat, potřebuje nás mít pod kontrolou. Proto zakazuje to či ono. „Ale k vymáhání práva stát nemá sílu a nedovoluje mu to ani politická korektnost, která už dávno přesahuje všechny meze,“ varoval předseda Senátu.

Poté se Kubera zastal kuřáků. To jsou prý lidé, které stát diskriminuje, jako by mu oněch 80 miliard, kterými ročně přispívají do státního rozpočtu, nevonělo. A mnozí lidé to ještě podporují. Tentýž stát se snaží vše digitalizovat, prý pro usnadnění života občanů. Jenže digitalizovaná hloupost zůstává hloupostí,“ připomněl Kubera všem.

Proto bychom si měli chránit svou svobodu a trvat na tom, že do některých oblastí stát zkrátka nepustíme. Dovoluje nám to ostatně občanský zákoník, přesněji jeden z jeho tisíců paragrafů. „Jeden z nedůležitějších paragrafů říká, že osobnost člověka je chráněna a každý je povinen ctít rozhodnutí člověka žít podle svého. Tento paragraf je soustavně porušován a svoboda nám protéká mezi prsty,“ pokračoval Kubera.

Přitom každý, kdo si stáhne do mobilu nějakou aplikaci, povolí přístup ke všem informacím v telefonu. „Je to, jak říkal Ludvík Vaculík, jako když držíme býka za rohy a někdo nás přitom neustále kope do zadku,“ sáhl k příměru Kubera.

Vedle osobní svobody bychom si také měli trvat na tom, že muž, žena a rodina ční nad vším ostatním jako Mount Everest, ční nad přírodou, zkrátka nade vším.

„Chovejme se k ostatním lidem tak, jak bychom chtěli, aby se chovali oni k nám,“ požádal Kubera spoluobčany, když se blížil k závěru svého projevu. „Přeji vám vše dobré v roce 2019.“

60 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I tenhle projev něco říká...:

   http://narodnidemokracie.cz/novorocni-slovo-predsedy-narodni-demokracie-2/

   Smazat
  2. Tubera už svým zjevem přitahuje poválečné proletáře ze Sudet spolehlivěji, než tuční socani. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme i na Teplicku zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply.

   Smazat
 2. Moudrý to projev!
  Děkuji Vám pane Kubero. Budu Vás vždy volit a prosím pracujte tak dál pro náš národ, pro naši zemi a pro naši svobodu.
  V.T.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Modrý projev by to byl,kdyby vysvětlik všen svým voličům jak se zbavit kapitalismu bez přivlastků,který vycházi z gangsterismu,tak by to nebyly prázdné kecy§

   Smazat
  2. 22:24 Zbavit se kapitalismu samo o sobě nejde. Musel by být něčím nahrazen. A ono není čím.

   Smazat
  3. 22:27 - Kapitalismus lze nahradit parlamentní sociálně-demokratickou společnosti, která by ze své podstaty vyloučila vykořisťovaní a imperialismus a by se rozvíjela na zásadě rovnoprávnosti všech občanů.

   Smazat
  4. 7:15 - Kapitalismus je liberály velebený společenský hodnotový systém, který teoreticky na vrchol hodnotové pyramidy staví ekonomickou výkonnost. Prakticky představuje kapitalismus takřka bezuzdnou honbu za bohatstvím. Hrdinou kapitalismu je zbohatlík, který se z chudáka vlastním úsilím vyšvihl na milionáře, jehož prostřednictvím liberálové (buržoazní levice) demonstrují onu kýženou „rovnost šancí“. Skutečná pravice vždy zaujímala vůči kapitalismu stejně jako k liberalismu rozhodný odpor, přirozeně však z poněkud odlišných důvodů nežli radikální levice. Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit.
   Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem?

   Smazat
 3. Podle počtu různých projevů soudím, že se vrátilo PŠM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už tu probíhá v kapitalistickém duchu 29 let , díky němu si lidě nechali zničit , rozkrást a zadluži stát a nechat si navléct na krk oprátku , kterou kapitalisti pomalu utahují !!

   Smazat
  2. 18:55 Němce, Maďary a zrádce českého národa nikdo od nás nevypudil a neoloupil. Na základě rozhodnutí mocností v Postupimi byli dle příslušných zákonů z Ćeskoslovenska odsunuti a jejich majetek zkonfiskován... Podobně tomu bylo i z jiných států, např. z Belgie, Francie, Jugoslávie, Maďarska, Polska a dalších.
   Nešiřte dezinformace...!!

   Smazat
  3. 18:55 To není poprvé, co nás ohromujete stejnou myšlenkou, dokonce slovo od slova stejně formulovanou. Že vás to nenudí, to je zvláštní. Nás teda ano. Zkuste zase něco jiného. A nebo se na to úplně vybodněte. Zjevně víc nedáte.

   Smazat
  4. 17:59 - Zřejmě jste zaťal tupou sekerou. PŠM (politické školení mužstva) bylo v armádě počas zákl. voj. služby a ne v civilném životě. V civilu existovaly např. VUML a vnitrostranícké vzdělávání.

   Smazat
  5. Šlo mi o intezitu. Jinak dík za poučení, doufám, že jste všechno stíhal oběhat a nabyté vědomosti předat. Asi jako teď.

   Smazat
 4. Od Jaroslava Kubery, člověka, který už od 19. listopadu 2000 působí v Senátu Parlamentu ĆR je opravdu "pozoruhodné" slyšet, že občanský zákoník je ĆR soustavně porušován a stát občany diskriminuje...
  Kdy na to přišel, až teď... ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kubera na to poukazuje, bohužel jako jeden z mála, už řadu let. Ale máme demokracii a i on má právo pouze jednoho hlasu.

   Smazat
 5. Porovnavejte slova a činy těch kdo kteří je říkají. Slova politiků jsou jako mýdlové bubliny jsou prázdná a dlouho nevydrží G. Orwel měl prorockou vizi naší budoucnosti. Demokracie je už jen slovo kterým se zaštiťuje kdejaký ksindl. Vzali mu význam je jen otázka času kdy zmizí i toto slovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokracie v Česku nemůže být už ani "vyprázdněná" prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla.
   Základem pokrytecké parazitické politiky je nemravné a nemyslící husitsko-bolševické chlastoslovanské stádo voličských býložravců a jalových žlučovitých diskutérů, kolem něhož krouží vlčí smečky partají a šakalí smečky politologů. Volení anonymním a nikomu neodpovědným voličským stádem, chvíli poměrně, chvíli většinově, vedoucí hovado stáda dokonce manifestačně přímo. Neadresné referendum nezodpovědných a nikým nevolených jurodivých anonymů je podvod a zločin! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Mají-li být zdaněny církve - pak také zdanit politické partaje a provést jejich odluku od státu - jako u církví.
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce politického padělku - neživotné ČSR: TGM).

   Smazat
 6. Slova, slova, slova, co více na to říci. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Kubera, ačkoliv je z ODS tak si jej vážím a zdá se, že o vztahu lepšolidí k občanům, kteří tvoři hodnoty a chtějí se podílet na chodu obce, státu a podávají k tomu návrhy, podněty a připomínky, avšak úředníci občana ignorují, vyjádřil se k tomu i předseda US:"Jedním z negativních rysů současného Česka jsou podle něj vrchnostensky uvažující úředníci. „Z dob Rakouska-Uherska stále trvá jakési těžké mentální zatížení úředníka na každém stupni, že on je vrchnost a že ten, kdo od něj cokoli požaduje, tak ne že by na to měl právo, ale musí se toho doprošovat. I proto správní řízení často trvají roky, předseda Ústavního soudu v této souvislosti přímo hovoří o katastrofě." řekl předseda Ústavního soudu JUDr.Rychetský. Vždyť nabubřelí úředníci např. v Holešově Vám doslova vyráží dech tím, že odmítají uznat přestupky vandalů a dokonce je chrání.

  OdpovědětSmazat
 8. Citace : Přesto se nad naší společností vznáší mrak. „Sociální sítě jsou plné zloby a nenávisti. Dokonce i štědrovečerní pohádka vyvolává vlnu nenávisti, Jeden nestačí žasnout,“ kroutil hlavou Kubera.

  Ano, pane předsedo Senátu. A ti, kdo tyto nálady, zlobu a nenávist vyvolávají a živí jste především vy, politici, kteří namísto služby státu (který vy píšete s velkým "S" a ani se tomu nedivím) sloužíte (čest výjimkám) především sobě, svým rodinám, kamarádům a rodným "stranám". Štvete lidi svou nenasytností a nekonečným vlezdoprdelstvím. Zavedli jste zde konzumní společnost vyhovující především bohatým a nadnárodním koncernům. Z lidí jste udělali slouhy mamonu, kdo nemá, nic neznamená a ničeho se nedovolá.
  Všeobecné referendum z panického strachu, že by se občané mohli začít chovat skutečně občansky, odmítáte. Také se nedivím. Z armády jste udělali expediční sbor ve službách NATO a USA, není schopna zajistit obranu státu ani omylem. Policistů a "měšťáků" máme jako nikdy v historii. Proč asi?


  Takže pane Kubero, projev jste měl pěkný, ale já Vám nevěřím, že to myslíte vážně a odpovědně, neboť "svoboda nám skutečně protéká mezi prsty".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jste to popsal a dodávám jen sedí jich tam celý čas více a nejsou tam nic platní protože jsou úplatní.

   Smazat
 9. Snad bych se zamyslel nad tím, co říká, než kdo to říká, byť i jeho strana nese vinu na rozpolceností společnosti. Ale který z politiků nám dnes může kázat o morálce a alespoň se při tom nezačervenat? Q.

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Kubera je chabé mysli, protože vnímá demokracii a kapitalismus jako nedílný celek. Bohužel je takové vnímání společnosti vlastní většině společnosti.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kubera je bývalý komunista a musel projít školeními o kapitalismu. Moc toho nepochopil. Navíc reprezentuje sbor, který volilo jen asi 10% občanů. Koho reprezentuje neví ani moc sám. Nebudou to poctiví občané.

   Smazat
  2. Víte, Štefane 20:07, že nelze vědět, jak kdo co skutečně vnímá? Ani co si skutečně myslí (alespoň prozatím)? Takhle pouze podsouváte, což není fér. Argumentujte k tomu, co je dáno, odvozujte z faktů a jejich logiky. Pokud kdo lže nebo se přetvařuje, tak mu to dokažte. Tím se občana Kubery vůbec nezastávám.

   Smazat
  3. 2:19
   Jednání je důsledkem vnímání. Já netvrdím, že pan Kubera lže. Tady není co dokazovat. Můj argumentem k tomu, že kapitalismus a demokracie jsou neslučitelné společenské systému: Kapitalismus je postaven jen na individualismu, kdežto demokracie je postavena na individualismu i kolektivismu. V demokracii jsou individualismus a kolektivismus dvěma stranami jedné mince.

   Štefan

   Smazat
 11. To je dojemné od pana Kubery, že "i lidé pracující rukama" si zaslouží "naši" úctu. On skutečně neví, že bez nich by si nesednul ani na židli, neměl střechu nad hlavou, nestrčil do svých senátorských úst ani sousto, nepřečetl ani jenu knihu, protože veškerý materiální společenský svět stvořili právě ti "lidé pracující rukama. A nechť si porovná příspěvek těchto lidí společnosti a ten svůj. A potom co od společnosti tito lidé dostávají a co dostává on na základě rozhodování právě lidí jako on o rozdělování bohatství vyprodukovaného těmi "lidmi pracujícími rukama"..

  OdpovědětSmazat
 12. Zasnu, pane Kubera, a smekam! Tak jsem si predstavoval, ze se o nas budou starat polici, kdyz nebudou mit legitimaci KSC. Tak mela vypadat ODS. Nikdy, nikdy jsem se nesetkal s nekym z pravice a zvlaste ODS, kdo by takhle mluvil. Mate nejake roky, mozna trosku vic nez ja, ale pamatujete CSSR a vite, jak se tenkrat zilo. A jasne vidite, ze ted je na tom spolecnost a politika hur nez tenkrat. Za takovy projev by se nestydel zadny president pri novorocnim projevu. Bohuzel, zadny neco takoveho nerekl po r. 1990. Takze dekuji, dekuji moc. A vim, ze to nejsou reci, je treba ale tohle promenit v ciny, coz lze, ale politici v drtive vetsine, statni zamestnance a uz jen trochu bohati, o tohle zajem nemaji. Ale rozhodujici vetsina upadla do spanku Sipkove Ruzenky. Nadeje mala, je treba najit vice Kuberu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.32 "...pamatujete ČSSR a jak se tenkrát žilo..."

   Měl jste na mysli tuhle informaci:

   https://aeronet.cz/news/vanocni-poselstvi-prezidenta-milose-zemana-se-dotklo-i-globalizace-a-4-prumyslove-revoluce-proc-je-v-cr-vice-jak-200000-lidi-bez-prace-to-jsou-vsichni-lemplove-a-flakaci-pravda-je-mnohem-horsi/

   Smazat
  2. To se dalo očekávat" neb Tubera už svým zjevem spolehlivě přitahuje poválečné proletáře ze Sudet spolehlivěji, než tuční socani. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme i na Teplicku zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply.

   Smazat
 13. Pan Kubera odstartoval volební kampaň na příštího prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze by kandidoval ve forme popelu v popelniku?

   Smazat
 14. Panečku, ten dobrý člověk to ale s námi myslí dobře. Proto také činí dobro skrze tu nejlepší partaj, která nám už přinesla tolik dobrého během světlých chvilek, kdy byla u kormidla. Jen víc takových dobrodějů. ať ODS a její klony prosperují, jako prosperují za vlád ODS a jejích klonů opečovávaní lidé živící se manuální prací.

  OdpovědětSmazat
 15. Většina lidí pracuje rukama,to je dobrý že si taky zaslouží úctu .Pane Kubera budu vás volit i za 13tisíc minimální mzdy. Byt stojí 14tisíc , jak ho zaplatit. Najít si další práci ? Asi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Najít si levnější byt?

   Smazat
  2. Tolik stojí byty v Havířově.Bakala je prodal,ale ne nám.Čekal jsem tuto radu je ohraná.Jdu do baráku HERY.

   Smazat
 16. Kubera může jen komentovat. Vyzývat občany k poctivé práci a sjednocení je zrovna od něho jako člena ODS pošetilé. Starší lidé mu neuvěří. Měl by se nejprve omluvit a napáchané zlo odškodnit.

  OdpovědětSmazat
 17. Může kecat jak chce jeho partaj je pro mě nevolitelná.

  OdpovědětSmazat
 18. Co to plácáte že ho volilo 10% občanů copak bylo u voleb 100% občanů. Jinak je to od pana Kubery snad pokání nebo skutečně přemýšlí o funkci prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 19. Kubera je ODSák, nemám ho rád, ale je lepší než falešný profesor Drahoš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tys taky volil jistoty, proseritu a důchody ze zisku ČEZ, co? Je fantastické, jak vzal Bakala se Sobotkou a Zaorálkem dementy u huby, to je léčba! Tak to ma byt, tak je to správné!

   Smazat
  2. Nevím, jestli odpovídáš na můj příspěvek, ale já jsem volil SPD. Kuberu jsem nevolil, ale upřednostňuji před Drahošem.

   Smazat
 20. Je to lapka jako každý vrcholový politik ODS.
  Když ovládal tuším severočeský kraj,
  jeho úlohou bylo přivést do strany co nejvíce černých peněz.
  Tito krajový lídři, mají v náplni práce angažovat co nejvíce podniků a podnikatelů.
  Dej dar, budeš mít státní zakázky.
  Jinými slovy, ničitel naší kultury a politiky*

  OdpovědětSmazat
 21. Sorošovy neziskovky mu to vysvětlí, aby plácal kraviny. Co to je chránit svoji svobodu, jakou svobodu, kde ten kašpar žije?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neplácá kraviny,
   žije na svobodě, i když patří za mříže...
   ..to je ta z jeho úhlu pohledu svoboda :))
   Mluví ke stejným zlodějům a ty mu rozumí*

   Smazat
  2. To poznáš až ji ztratíš, blbe. A když si jí nevážíš tak si to zasloužíš.

   Smazat
  3. 2:25
   Pěkně prosím, mohl bych tu svobodu pana Kubery aspoň na chvíli zažít? Abych věděl o co přicházím.
   Já jsem zatím poznal jen svobodu fungování v režimu nalajnovaném pány Kubery a spol. A upřímně tedy nic moc. Zrovna loni jsem chtěl jako zaměstnaná dojná kráva při podávání daňového přiznání uplatnit odpočet nákladů. No, neprošlo to. Tak se ptám, jestli bych mohl aspoň nakupovat bez DPH. Představte si, ani s tím jsem nepochodil. To už mě tedy naštvalo a říkám, že odteď se považuji za svobodného člověka, budu si dělat co budu chtít, jak budu chtít, kde budu chtít a kdy budu chtít. A nebudu už platit složenky. Paní se ke mně otočila, posunula si brýle dolu ke špičce nosu, vzniklou mezerou se na mě pohrdlivě podívala a řekla, "jen to zkuste". Řekla to tak výhružným tónem, že jsem se až orosil. Zmohl jsem se jen na špitnutí "zlatý komunisti", na což mi paní suše odvětila, že se dopouštím trestného činu a můžu být rád, že to nebude rozmazávat.
   Tak jsem odcválal domu, sundal ze sebe smoking po dědečkovi, zaplul zpět do monterek a naskočil do své nalajnované role lidského zdroje.

   Smazat
 22. Jo Kryl opět aktuální: Vlk o morálce káže.

  OdpovědětSmazat
 23. Co pan Kubera vyjádřil?
  Pane Kubera, manuální práce je a bude základem fungování každé společnosti. Příznakem konce rozvoje společnosti a její cesty k úpadku je znevažování manuální práce a výrazně vyšší oceňování a "vážení si" prací, na kterých prosperita a budoucnost společnosti nestojí. Ať už se jedná o práce v zábavním průmyslu, či takzvanou "manažerskou" činnost bez odpovědnosti za rozhodnutí, nebo každou administrativní sílu státního aparátu vytvořenou nadbytečně .. atd.
  Zamysleme se, jakými "hrdiny" nás dnešní "elity", mezi něž pan Kubera patří, zahrnují. Schopnými "privatizéry", lobisty, firmami žijícími s dotací, neziskovkami, podvodníky .... atd.
  V jeho hodnocení mi chybí shrnutí, že ani v uplynulém roce státní aparát nekonal pro dobro občanů, ale zejména pro dobro své a pro zájmy zahraničních "partnerů". Můžeme se potom podivovat nad odlivem pracovníků "demokraticky" vyjíždějících za prací do zahraničí, aby jejich místa zaujímali méně placení pracovníci z východu? Nejedná se náhodou o důsledek plynoucí z dlouhodobého nekoncepčního vedení státu?
  Společnost cítí, že je potřeba změna a jednou ze změn by mohlo být, méně naslouchat takzvaným "elitám" a spíše se zaměřit na vlastní úsudek. Odtržením se "vládnoucí třídy" od většinové společnosti a její naprostá ignorace zájmů státu a jeho obyvatel je původcem napětí ve společnosti.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 24. To je zvláštní, s jakým obrovským zpožděním přicházejí funkcionáři na to, co prostý lid chápe tak nějak automaticky. Přitom si myslí, že učinili objev a očekávají asi potlesk a obdiv. Hurá, sláva, pan Kubera už si také všiml několika z tisíců střípků každodenní reality, to je ale kabrňák. U nás máme ve funkcích vždy jen ty nejosvícenější, jsme v dobrých rukách. Už je pár trablů pojmenováno, takže nejpozději za 20-30let se můžeme dočkat prvních náznaků řešení.

  OdpovědětSmazat
 25. Já vím, že má pan Kubera jen jeden hlas, ale po osmnácti letech strávených ve vrcholové politice mluvit proti nešvarům v této politice mi přijde fakt nepatřičné. Mě se jeho projev nelíbil, cítila jsem se až trapně za něj jak to tak lovil z těch papírků a jak se (nepřekvapivě) snažil zalichotit některým skupinám potenciálních voličů (sportovních fanoušků, konzumentů piva, cigaret, atd...), pro mě nenápadný populismus. Ale palec nahoru mu dávám za zastání se normální rodiny na závěr projevu. To NORMÁLNÍ zdůraznil a tím mě potěšil. To populismus ( doufám) není, to se dneska "nenosí"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak vrcholný politik ODS má starost o rodinu. A to má být jako co? Dělá si z lidí legraci? Víceméně výhradně "prorodinnou" politikou ODS se rodina dostala na pokraj vyhynutí. Nic drzejšího než ODS na politické scéně neexistuje.

   Smazat
 26. Jen k některým diskutujícím: Zde i k jiným publikovaným statím se stále více ozývá hlas čistokrevného nenávistného protikřesťanského nacismu, za který by se možná zastyděl i Eichmann či Mengele. Jeden skoro pochybuje, že tu nenávist k lidem dovedou vůbec stvořit takélidé. Kdo jsou ti vyznavači nenávisti ještě pod úrovní nacistických dozorců v Osvětimi? To chtějí svojí odpornou tvorbou otrávit ostatní diskutující na NR? Až tak hluboce klesla pražská kavárna?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem přesvědčen, že těch nenávistných lidí moc nebude. Tipuji tak 3 až 4. Zato jsou ale velice plodní, což při značně monotónním náboji jejich komentářů není zase tak těžké. Ve výsledku to může budit dojem až pandemického návalu hlouposti a nenávisti, ale skutečnost určitě nebude zdaleka tak vážná.
   Kolik takových exotů znáte ve svém okolí? Já jednoho, možná dva. I s přihlédnutím k tomu, že anonymita dodává podivínům větší odvahu se projevit soudím, že poměry se nebudou tolik lišit. A vůbec, nemá smysl se jimi zaobírat.

   Smazat
 27. Nevím, jak pro koho, ale pro mě zůstane ODS navždy symbolem bezbřehé korupce a bezohlednosti s Kuberou nebo bez Kubery.

  OdpovědětSmazat
 28. Není to nahodou ten člověk ktery nechal zaneřadit Teplice?

  OdpovědětSmazat
 29. Mají už Teplice minaret?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.