Reklama

úterý 15. ledna 2019

Prznění paměti národa, fašismus. Lenka Procházková velmi zle o naší současnosti. A o ČT

Rozhovor s Lenkou Procházkovou
15. 1. 2019  ParlamentníListy

 „Lid, zakotvený v Ústavě jako zdroj veškeré moci, je ve skutečnosti jen zdrojem financování cizích záměrů. Platíme armádu, která stát neubrání, platíme školství, které už z druhé generace našich dětí vyrábí bioroboty, platíme veřejnoprávní média, která do svého sterilního bazénku pouští jen šlapače vody,“ komentuje Českou republiku třicet let po revoluci spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Podle ní svoboda myšlení leká i mnohé současné politiky, a proto by chtěli, aby se informace a názory šířily kontrolovaně a pouze v určených mantinelech. Hledání pravdy však prý není koupel v dezinfekcí vonícím bazénu, ale spíše plavání v divoké řece.


Jste signatářka Charty 77, za minulého režimu jste nemohla psát a živila se uklízením. Letos budeme slavit třicet let od sametové revoluce. Co to pro vás znamená?

Za minulého režimu jsem patřila k autorům, jejichž díla vycházela jen v samizdatu. V současnosti jsem na tom opět dost podobně. Knihy sice vydávat zatím mohu, ale mé články, politické komentáře a fejetony se objevují jen na alternativních webech. Pokrok je v technice, díky internetu mám větší okruh čtenářů než v mládí. Nicméně mnozí z těch, co se mnou kdysi psali pro samizdat nebo jej vyhledávali jako vzácné koření, pokládají dnešní alternativní média za cosi nepatřičného. Jejich polistopadové nadšení, že cenzura byla zrušena, vyprchalo. Dokonce i mnohé současné politiky svoboda myšlení leká, a proto by chtěli, aby se informace a názory šířily kontrolovaně a pouze v určených mantinelech. Na pravdu však nikdo nemůže mít copyright, protože pravda je ustavičné hledání. Není to koupel v dezinfekcí vonícím bazénu, spíš je to plavání v divoké řece. Takže já jsem ráda, že to, co jsem se v mládí naučila, jsem schopná používat i v pokročilejší fázi života.

Dodnes se diskutuje o tom, jak by Česká republika vypadala, nebýt privatizace a rozkrádání státního majetku těmi, kteří byli v devadesátých letech takzvaně „u toho“. Jaké otázky z té doby podle vás nejsou dořešeny? Měli bychom se některými zabývat?

Otázku kladete v množném čísle. Ale kdo patří do té množiny, kdo je to MY? Těch pár televizních odborníků na cokoliv, kteří se na obrazovce střídají jako apoštolové na točně orloje? Ti ale občany ani stát nereprezentují. Pod pojem MY nepatří ani mnozí zástupci politických stran, kteří už dávno rezignovali na práci prospěšnou celku. Ti všichni, včetně dalších kategorií lidí využívaných jako převodové páky při usměrňování a odkloňování finančních toků, jsou dnes NÁMI znovu vnímaní jako ONI. A nad nimi jsou další ONI. Takže by bylo na místě onikání. JIM je jedno, co si MY myslíme, čeho se bojíme a v co ještě – aspoň někteří – věříme.

Řeknu vám jeden důkaz a příklad za všechny. Když jsem před lety se skupinou stejně odhodlaných lidí varovala před chystaným podvodem nazvaným církevní restituce, podařilo se nám rozšířit zatajované informace mezi širokou veřejnost a získali jsme obrovskou podporu. Nebudu tu kauzu rozebírat, protože pořád ještě cítím hněv kombinovaný s úžasem. Ten úžas plynul z poznání, že se nám tehdy podařilo v odporu proti nemravnému zákonu téměř sjednotit národ. Ale ONI a další ONI nad nimi ten podvod stejně prosadili. A Ústavní soud jim to odklepl. Kdyby existovalo obecné referendum, prohráli by ONI. To byl ale jen viditelný vrcholek ledové kry, ukázka toho, že lid, zakotvený v Ústavě jako zdroj veškeré moci, je ve skutečnosti jen zdrojem financování cizích záměrů. Platíme armádu, která stát neubrání, platíme školství, které už z druhé generace našich dětí vyrábí bioroboty, platíme veřejnoprávní média, která do svého sterilního bazénku pouští jen šlapače vody...

To nejsou nedořešené problémy naší v uvozovkách stále mladé demokracie, to je postupná proměna v jiný druh totality. Naštěstí si to lidé, kteří nemyslí jen na sebe a své místečko na výsluní, už začínají uvědomovat a snaží se vyhledávat si informace o stavu země a světa i z jiných zdrojů než z mainstreamu. Máme v tom praxi z minulého režimu, pouze ta technika je pokročilejší. Samozřejmě i metody inkvizice jsou pokročilejší. Kdyby se tátův film Ucho natáčel dnes, jmenoval by se spíš Oko.

Co jsme od roku 1989 jako Češi a Slováci z vysněných věcí zapomněli, i když jsme si je přáli, protože jsme je neměli?

Na tak zobecňující dotaz nedokážu najít odpověď. Takže jenom pár postřehů. Pozoruji, že v období těch třiceti let se rozvolnily a mnohdy zničily rodinné vazby, že naše někdejší schopnost hlubokého přátelství je dnes stále vzácnějším úkazem, že mnohdy ztrácíme i schopnost empatie... jinak řečeno, stáváme se osamělejšími a tudíž křehčími bytostmi. Propast mezi generacemi asi nikdy nebyla hlubší, nicméně na Slovensku a v menších městech a obcích Moravy ta tendence k atomizaci společnosti pokračuje pomaleji. Minulý režim chtěl každého člověka vychovat pro službu kolektivu-celku, což v zásadě není špatná myšlenka. Ale protože to chtěl, spíše musel, udělat rychle, používal násilné metody, čímž probouzel přirozený odpor. Hlásal solidaritu, ale myslel tím poslušnost: drž jazyk za zuby, makej a dožiješ se třeba i ráje na zemi nebo alespoň tvoje děti. S neposlušnými jednal jako s nepřítelem. A protože se tím netajil, každý člověk si mohl vybrat, kam se zařadí.

Povaha člověka vždy předurčuje jeho osud. Po takzvaném Velkém listopadu se o solidaritě a poslušnosti přestalo mluvit, všichni jsme byli ujišťováni, že jsme na startovní čáře. Akorát, že někteří vyběhli pěšky a jiní měli předjednané spřežení. Mnozí z nás si ale ani nevšimli, že probíhá nějaký závod a pochopili to až tehdy, když skončil, a jejich závod, továrna a tak dále, ukončil provoz. Nebo se změnil v kolečko zařazené do soukolí řízeného ze zahraničí. Při kácení lesa samozřejmě létají třísky. Jenomže kácet zdravý les udržovaný dvěma generacemi není z hlediska celku, natož třísek, žádným vítězstvím. Když jsem jako mladá holka podepsala Chartu, nebylo to proto, že bych odmítala ideály socialismu. Odmítala jsem ale metody, jimiž režim znásilňoval svědomí lidí a činil z nich pokrytce a přitakávače pro svou vlastní zbabělost.

V průběhu listopadu 1989 jsem doufala, že ten humanistický socialismus dokážeme uskutečnit, protože historicky jsme k němu měli ze všech států takzvaného východního bloku nejblíže. Návrat ke kapitalismu mi připadal jako krok zpátky. O globalizaci jsem tehdy téměř nic nevěděla. Dnes jsem .... .... .... ....

86 komentářů :

 1. Kdyby kolunisti nevladli jako idioti z pomocne skoly ,byli by u moci dodnes nebyla by emigrace a Ceskoslovensko diky lidem kteri vse umeli vyrobit vykoumat a uskutecnit mohlo byt na urovni Nemecka a ne byt jeho kolonii horsi nezli za Protektoratu .Koruna se udrzuje jen proto ze po skrte mene po Klausove idiocii povysila na 1:10 a lide se stali milionari ,jako v Africe ci jizni americe Dnes se ani na Euro prejit neda neb by bandu ktera to vse zavinila lide asi defenestrovali ,berou totiz cca 25% mzdy svych nemeckych sousedu ,a bez zaruk ve stari a vecny bordel. Vlady se stridaji jako kdysi v Italii a nikdo neruci za nic jen si prinakrade a prakticky povysi -cim vice toho zkurvil tim vyse .Je to jen hebelbordel tot vse

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Špatně! Nebyla by emigrace a Československo mohlo být na úrovni Německa a Rakouska právě kdyby si komouši neukradli na 40 let moc!

   Smazat
  2. PRO 23.53

   Nedřistej tu svoje sračky a zalez zpátky do hrobu!

   https://legacy.blisty,cz/art/48053.html

   Smazat
  3. Jé to nefunguje,ten web neumi odkazy kliknutim
   no to je chyba,škoda,že ji neumi odstranit!

   https://legacy.blisty.cz/art/48053.html

   Smazat
  4. 0:07
   Franta Nevařil - hlavní ekonomický poradce, Štrougala a Adamce.
   Právě ekonomičtí diletanti ve vedení jako Nevařil byli příčinou úpadku naší země. A jsou tak drzí, že ještě dnes žvaní svoje hloupé rudé nesmysly.

   Smazat
  5. 0.13 to ses jeste nenaucil copy-paste ? Kdyz ne zeptej se nekoho kdo ma aspon 4 pomocnou

   Smazat
  6. Jsem počitačový analfabet,ale proč takové jednoduché věci maji všechny weby a tady to chybi vo tom to je přiteli střecho!

   Smazat
  7. 0:15
   Vy vypadáte jako opravdový expert, byl byste tedy prosím tak hodný a mohl vyvrátit údaje uvedené ekonomickým diletantem panem Nevařilem? Předem velice děkuji.

   Smazat
  8. 0:52
   Prosimvás, co to na mě zkoušíte? Já jsem v té době žil!!!
   Prázdné krámy, zboží se nekupovalo, ale "shánělo" po známostech, pod pultem, přes pořadníky a ode všeho maximálně 1 typ. Auta, kola, motorky, televize, všechno. Kdo stavěl dům svépomocí (jinak to ani nešlo) tak dobře ví. K tomu přemlouvání ožralých řemeslníků po hospodách.

   Nebyli ani moderní léky, češi se ještě v 60 letech dožívali stejně jako Němci, ale v roce 1990 už nás Němci předběhli o 4 roky!!!

   Naproti tomu v Německu, Rakousku krámy přetékaly zbožím, které navíc bylo 10 let vpředu.

   Nechte si ty bláboly různých Nevařilů pro slaboduché soudruhy pro obveselení do knajpy, ale raději až po 10. pivu.

   Smazat
  9. 1:12

   Nechci vám sahat do svědomí, ale vágními bláboly se oháníte pouze vy. Já jsem vás zcela konkrétně vyzval k vyvrácení údajů uvedených "ekonomickým diletantem" panem Nevařilem. Co je na tom tak složitého k pochopení? Zdroje a informace které jsou volně k dispozici(viz např. o znárodňování, nebo o vývoji dluhu, nebo o bytové výstavbě), se s jeho údaji kupodivu rámcově shodují, proto sázím na vaši zasvěcenost insidera a obsáhlé národohospodářské znalosti podložené ověřitelnými údaji, abych konečně přestal žít v bludech. Ještě jednou vás tedy na kolenou žádám, můžete prosím vyvrátit a napadrť roztrhat údaje pana Nevařila? V očekávání věcí velikých, ba přímo převratných předem moc a moc děkuji. Pište, prosím pište a nešetřete detaily.

   Mimochodem, netušíte, proč statistiky ČSÚ tak zřídkakdy zahrnují období před rokem 1989? Docela mě otravuje, když musím ještě v dnešní době počítačů pro zjišťování informací prolézat svou knihovnu a listovat ve statistických ročenkách, abych si mohl udělat svůj obrázek o realitě. Myslíte že je takový problém s digitalizací starších údajů? Nebo to vázne v něčem jiném? Jaký na to máte názor?

   Smazat
  10. 01.12 Za Husáka obchody rozhodně nebyly prázdné , nikoho jsem neuplácel a měl jsem všechno , dr.byt , auto bez čekání , chatu , jezdil k Černému moři , v žádné straně jsem nebyl ! Proč myslíte , že se stavěly obchodní domy Prior , aby tam nic nebylo ?? V prosinci 89 na Letné poskakovalo několik set pěkně napapaných a oblečených a cinkalo klíči od bytů ,aut, chat , chalup , ti snad přilétli z Marsu ? Co dnes bezdomovci a lidé v exekuci ??

   Smazat
  11. 9:31 - opravuji " několik set tisíc " !!

   Smazat
  12. No, to je jistě slovo do pranice, kdo je vinen našim dnešním srabem. Zda budování socialismu v podmínkách sankcí a obchodních i skutečných válek kapitalismu. Nebo zda je za našim dnešním srabem diktatura kapitálu, která uchopila moc po r. 1989 a která rozkradla státní majetek za 7 bilionů Kč a za další 4 biliony dalším kradením zadlužila stát, kraje, obce, občany! Co je na tom ale komické? Že titíž "budovatelé" někdejšího socíku a největší sekerníci a buzeranti občanů se po hadrovém/šmirglovém puči a jejich kopie a duplikáty obratem stali největšími bojovníky za naši soudobou diktaturu kapitálu a také největšími zloději. Prostě politruci z dob socíku a jejich dvojníci v diktatuře kapitálu jsou jeden a týž druh lidí (ten termín "lidi" je pro ten druh dravců hodně vznešený). Z toho se nedá vykecat. Ale abychom nebyl tak zlí na domácí zloděje - o dalších 400 miliard ročně je stát okraden vývozem kapitálu! Tak prosím x 29!
   No a dokud se země nezbaví vlády zločinu, nebude lépe.

   Smazat
  13. 1:12 Je možné, že jsi v té době žil. Ale to všechno ti
   vyprávěla až si nabral trochu rozumu, maminka, disidentka. Že, Pepánku.

   Smazat
  14. Já bych rád vyjádřil svůj pohled na těch minulých čtyřicet a posléze třicet let. Válku nepamatuji, narodil jsem se v jejím posledním roce. Za to, že jsem tady i s rodiči a sourozenci mohl dál žít, vděčím nesmírné oběti Rudé armády i ruského lidu. Jen při osvobozování ČSR padlo na 140000 jejich vojáků. Ať dnes chce přepisovat dějiny naše BISka jak chce, žádný z představitelů moskevského režimu NIKDY neplánoval nějakou likvidaci, či transfer našeho národa, jako nacistický hitlerovský režim, např. ústy Haydricha i jiných. Proč se politika v naší zemi ubírala po válce tak, jak si mnozí pamatujeme? Protože k moci se vždycky derou ti dravější, zpravidla lidé bez morálky a skrupulí. Přesvědčuje nás o tom ostatně i posledních třicet let. O rozkradení tohoto státu po onom "sametu" už psát nebudu, je toho v příspěvcích nade mnou dost. Q.,

   Smazat
  15. 18:59

   Mohl byste prosím uvést zdroj svých informací, že německé obyvatelstvo(kterého mimochodem nebyla 1/4, ale rovných 30%), vytvářelo ve 30 letech 20 století 60% HDP ČSR?

   Víte o tom, že sudetští němci byli ve většině velice nepřátelsky naladěni proti Čechům a že přes milion sudetských němců dostalo od Hitlera vyznamenání za zásluhy o odtržení českého pohraničí a připojení k Německu?
   Víte o tom, že zdaleka ne všichni Němci byli odsunuti a že potomky těch, kteří nezradili ČSR, lze dodnes najít v téměř všech obcích v pohraničí?

   Přijde vám normální po všem tom, čeho se Němci vůči nám dopustili během i před 2. světovou válkou, jen tak otočit list, zapomenout a nechat je nepotrestané? Ostatně sami přeci chtěli do Říše. Tak dostali možnost. Co se vám na tom nezdá?

   Mohl byste prosím rozvést detailněji své hypotézy o tom, jak by Henleinovci, členové NSDAP, SS a Freikorpsu udělali z ČSR Švýcarsko? Jak si to představujete? A proč jej neudělali za ta staletí před válkou?

   Mimochodem, víte o tom, že HDP na hlavu v Československu se mezi lety 1948-1990 zvýšilo 6x? Pokud vím, byli v té době sudetští němci už dávno odsunuti. Jak je to možné? Jak to že HDP rostlo, namísto toho aby se podle vašich hypotéz logicky mělo propadat. Umíte si to vysvětlit?

   Smazat
  16. Kdyby komunisti neukradli , TAK BY UKRADLI JESTE VICE ZAPADNI KAPITALISTI. Vatikan,obrovske zidovske majetky, nabite za Rakouska a prvni republiky,nakradene majetky slechty a jejich sluhu,Snad jeden pohled do USA a E!!!
   a KUPODIVU TI JECI NEJVIC A BEZ PRESTANI...
   Kde vidime /a kdo to vidi ?/,ty miliony, tuny zlata a obrovske palace a majetky , ktere udajne si komuniste ukradli..

   Smazat
  17. Je to zcela naopak ted se rozkrada v miliardach a v tunach zlata, temi co kvici a obvinuji komunisty !!
   A co vlastne komunisti nashromazdili A neudelali zadne astronomicke dluhy ...Havel byl prvni lupic.
   To neni tajemstvi. Zapadni kapitalisti- banditi pak jeste daleko vetsi.
   A lupici si poridili organizace placene za jejich medialni pokrik proti komunistum.
   Obava vazna a opravnena je zde o psychicke zdravi tech co stale dokola a dokola , misto havlu a spol obvinuji komunisty...
   Snazi se dle prislovi ,ze pod svicnem je nejvetsi tma ana nas obyc lidi /VYHRADNE NA NAS/ posilaji teroristicke bandity - exekutory.
   A tvrdi s vaznejma ksichtam ,ze nam poridili raj na zemi.. ten bude samozrejme az je do tech ksichtu nakopeme a vykopneme pryc z nasich zivotu okovanejma botama...

   Smazat
  18. 19:21 Naprostá blbost a rudocanc! Práv naopak - nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Samotní Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat.

   Smazat
  19. 20:15 Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum!

   Smazat
  20. 17:59
   Takže ty rozumy máte od Krystlíka. To mi stačí, jak k posouzení relevance, tak k získání obrázku o vaší ineteligenci. Víc není třeba dodávat.

   Smazat
  21. 22:50 Nejen! I z originálních zdrojů vím např. to, že židobolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven! Ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!Jediným vítězem WWII. se tak stal tenhle! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/g1xrrtgo.jpg

   Smazat
  22. 7:21

   Mohl byste prosím ty originální zdroje odtajnit? Opravdu by mě to velice zajímalo.

   Smazat
  23. 9:05 Je tam celé prohlášení našich rytířů uvedeno! Cituji:

   „Kamarádi, válka rozhodující o bytí či nebytí evropských národů dostupuje nejvyššího vrcholu. Německý voják a spolu s nim mnoho desetitisíců dobrovolníků různých evropských národů, stojí dnes v těžkém obranném boji. Nebojují jen za záchranu a trvání vlastních národů, ale společně za život celého evropského společenství, do kterého také náš národ náleží svou slavnou tisíciletou historií. Česká mládež již téměř 3 roky svou prací a jednáním ukazuje, jak mnoho ji záleží na vítězství Říše a Evropy, jež zajistí také budoucnost našeho národa. Mnoho kamarádů se však nechce spokojiti jen tímto postojem a vyslovují opětovné přání, aby také se zbrani v ruce pomáhali chránit vlast, trvání a budoucnost českého národa. Ve svatováclavské idei vidí tito mladí ušlechtilou tradici českého vojáctví, božího bojovnictví a ve svatém Václavu příklad vznešeného bojovníka, který osobní statečnosti ukazoval nám vždy převahu nad hmotou a svou duchovní sílu nadřadil již tenkráte přesile fysické. Ti, kteří si přejí uchopit zbraň v této válce, ví, jak tento se svými spojenci jedná a co za osud také připravuje pro náš národ, kdyby jeho východní hordy rozbořily pevnou baštu evropanství - obranu Velkoněmecké Říše. Nejmladší vývoj v těchto národech a státech, které se octly pod bolševickou hrůzou ukázal, že bolševický režim nejenom nemilosrdně odstraňuje své politické protivníky ale především ničí a rozleptává národní podstatu každého národa, vraždí systematicky nejcennější jeho vedoucí vrstvu, zabíjí přímo v duši člověka vrozenou evropskou velkomyslnost, šlape v prach lásku k Bohu i k lidem, ničí víru v božský řád světa, v jeho zákonitost a spravedlnost a rozvrací veškeré zákony národní evropské vyšší rasové pospolitosti.

   Dílem bolševismu je robot, zbavený své lidské hodnoty, robot, který nezaslouží jména evropský člověk. Jestliže snad někteří naši lidé ještě nemají pravou představu o bolševismu, pak by si tuto v krátké době udělali, až by bolševismus pronikl do Čech a Moravy a obsazoval naše drahé země. Pak by všichni naši lidé byli fanatickými protivníky tohoto moru.

   Jestliže tedy nechceme zůstat bezbrannými tváří v tvář bolševické příšeře, pak proti asijskému robotu, zbavenému lidské tvářnosti i oné vládě, kterou nám věčně dodává tradice národní, náboženská, umělecká a vůbec duchovní, musíme postavit vedle své práce také bojovníka s jehož zbraní září znamení spásy. Proti lavinovitě se řítící příšeře stmelené ze strojů, z kovu, krve a bídy může Evropa a každý člověk zrozený pod jejím nebem postavit jen bojovníka a jeho rytířský štít ducha, který ví, zač bojuje. Jen takový duch a takový bojovník a takové stmelení všech uvědomělých Evropanů je schopno odolat a také odolá přívalu moderního Džingischána.

   Pro ty české jednotlivce, uvědomělé kamarády z řad naši mládeže, pro ty české chlapce, kteří znají velikost nebezpečí a jsou si vědomi povinnosti vůči svému národu, pro ty byla povolena německým státním ministrem Svatováclavská dobrovolnická rota, jež má sdružit české dobrovolníky k ochraně národa i vlasti k boji na území Čech a Moravy proti bolševickému nepříteli. Ti, kteří opravdu dobrovolně a bez jakéhokoliv nátlaku i nucení budou se chtít postavit do řad svatováclavské roty, pro ty pak platí příkaz nejvyšší osobní statečnosti, vůle k nasazeni a odvahy k sebeobětování pro národ a vlast. To jsou vojácké ctnosti, které si musí každý dobrovolník přinést s sebou.
   Každý opravdový Čech, který má odvahu k boji a kterému budoucí život národa leží na srdci, přijme tuto zprávu se srdcem naplněným radostí a hrdostí.
   Vy všichni, kamarádi, kteří jste žhavými vlastenci a kteří chcete pro vlast vše obětovat, hlaste se do Dobrovolnické svatováclavské roty. Pamatujte, že nic není čestnějšího a nic vyššího, než oběť, kterou přinesete přítomností svého národa i jeho krásnější budoucností ve světě, který se zrodí z utrpení a hrůz této velké války.
   Věříme, že Všemohoucí Bůh je s námi a nedá zahynouti nám ni budoucím."

   Smazat
  24. 0:56
   Tak ještě jednou a ještě pomaleji, když pomineme výplody pošuka Krystlíka - mohl byste prosím uvést zdroj svých informací, že německé obyvatelstvo vytvářelo ve 30 letech 20 století 60% HDP ČSR?

   A abychom nezapomněli, víte o tom, že sudetští němci byli ve většině velice nepřátelsky naladěni proti Čechům a že přes milion sudetských němců dostalo od Hitlera vyznamenání za zásluhy o odtržení českého pohraničí a připojení k Německu?
   Víte o tom, že zdaleka ne všichni Němci byli odsunuti a že potomky těch, kteří nezradili ČSR, lze dodnes najít v téměř všech obcích v pohraničí?

   Přijde vám normální po všem tom, čeho se Němci vůči nám dopustili během i před 2. světovou válkou, jen tak otočit list, zapomenout a nechat je nepotrestané? Ostatně sami přeci chtěli do Říše. Tak dostali možnost. Co se vám na tom nezdá?

   Mohl byste prosím rozvést detailněji své hypotézy o tom, jak by Henleinovci, členové NSDAP, SS a Freikorpsu udělali z ČSR Švýcarsko? Jak si to představujete? A proč jej neudělali za ta staletí před válkou?

   Mimochodem, víte o tom, že HDP na hlavu v Československu se mezi lety 1948-1990 zvýšilo 6x? Pokud vím, byli v té době sudetští němci už dávno odsunuti. Jak je to možné? Jak to že HDP rostlo, namísto toho aby se podle vašich hypotéz logicky mělo propadat. Umíte si to vysvětlit?

   Smazat
  25. 9:38 U toho článku snad byly, ne? Na hlavu HDP kleslo katastrofálně! - https://byznys.ihned.cz/c1-65880470-cesi-nebyli-vzdy-chudaky-evropy-podivejte-se-do-dob-kdy-se-ekonomicky-vyrovnali-norum-rakusanum-a-valcovali-finy

   Autoři ovšem dávají vinu komoušům a jejich devastační politice ve prospěch kolosu bídy a zmaru - tzv. SSSR (který sám nikdy nedosáhl blahobytu na hlavu z roku 1913 - vrcholu tzv. stolypinských reforem, které se ještě opíraly o germánskou sílu, krev ducha!), což je jenom část pravdy (i východní spolkové země mírně poklesly oproti stavu z dob Třetí říše).

   U nás mohlo být dosaženo švýcarské úrovně pouze v případě kdyby nebyl Židy Stolypin zavražděn! On by zabránil stupu Ruska do války na špatné straně a pokud ne, zavedl by válku do situace kdyby Němci nemohli prohrát s masonskými pankharty z Paříže a Londýna v tom případě by býval byl zrealizován odsun čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!".

   Takže odpověď je jasná - stejná jako u Rusáků či Balkánců! Lze z nás udělat Švýcarsko, ale předpokladem je výměna obyvatelstva.

   Smazat
  26. 14:46

   Nevím kde jste to v odkazovaném názoru jakéhosi kohosi vyčetl, já mám naopak tvrdá data o růstu HDP, což je ostatně i logické.
   příp. s podrobnějším komentářem

   Z toho plyne, že v Československo došlo v porovnání s okolními zeměmi k poměrně rychlé obnově průmyslu a hospodářství

   K prudkému propadu, ze kterého jsme se dostávali přes dlouhých 10 let, došlo až po roce 1989:

   Mohl byste tedy prosím rozepsat a doložit statistikami, nikoli dojmy a názory kohosi, vaši podivnou hypotézu o "katastrofálním poklesu HDP" po odsunu němců? Což by se ostatně dodnes nemělo zastavit.

   Mohl byste také prosím konečně doložit, že německé obyvatelstvo vytvářelo ve 30 letech 20 století 60% HDP ČSR?

   Takže jste změnil názor a momentálně se domníváte, že sudetští němci by z nás mohli udělat Švýcarsko, ale pouze kdyby došlo k "výměně obyvatelstva"? Mohl byste se prosím rozepsat, jak byste si to představoval?

   Smazat
  27. dodatek

   Ještě jsem se podíval na srovnání našeho HDP s HDP Německa a Rakouska. No neudělalo mi to radost. Představte si, že stále, i po 30 letech, jsou vysoko nad námi a dokonce se nám vzdalují. Jak je to možné? No rozumíte tomu? Komunisti už tady přeci 30 let nevládnou, 30 let už jsme v dobrých rukách kapitálu. Co na to říkáte a co na to asi říká váš odkazovaný dojmolog? Není to nějaké podivné?

   Smazat
 2. Minulý režim mě nic nevnucoval to až tyhle rádoby demokrati vnucují svůj pokřivený pohled na svět. Migraci, nenávist k rodinným hodnotám, propagace menšin, Ruského nepřítele a příprava k válce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
 3. MY JSME NEPOLITICKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ OSV A IÍ VY JSTE ČLENKA

  hezky píšete pani Procházková,ale neni na čase navrhovat řešeni?
  Je tu plno popisů dnešni situace ,ale nejsou tu návrhy na řešeni.
  Kdy se vy přidáte k diskusi o článcich Národniho programu občanů voličů která v prvnich nesmělých krocich už visi vlevo pod plakátkem

  VIDEA-BUDOUCNOST ČR?

  A navrhnete dalši články,co myslíte i my dalši občané?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda pravda,ty mlýny by měly zrychlit a potom pomož pánbůh těm co přicházeji vraždit naše věřici i nevěřici a oni budou hloupě drzet krky a ani neceknou!

   Smazat
  2. Řešení "problémů", tj. zločinnosti soudobého imperiálního Západu: revoluce a pád diktatury kapitálu. Pokus o zrod lidské společnosti bez nadvlády peněz! Třeba nový pokus o společenství, ve kterém bude zakotvena nejen slovy, ale též skutky humanita. Sociální i právní spravedlnost nejen ve velkohubých proklamacích politruků, ale v praxi běžného života lidstva. Až padne kapitalismus, padnou i jeho politické loutky, které řídí náš svět a lidské osudy často s drsností masových vrahů.

   Smazat
  3. 18:33 To mohli požadovat přemnožení rudí podlidé! Jejich vzpoura proti Nadčlověku a jeho Řádu, který jest smyslem Země, je podstatou existence i té tzv. Nové republiky! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
 4. Paní Lenka Procházková je mimořádná žena. Naprosto se s jejími názory ztotožňuji.

  OdpovědětSmazat
 5. Všechny války a revoluce končí útokem na Rusko, už od dob Napoleona a možná dříve. V těchto válkách umírají lidé, kterým Rusové nevadí. Přinutit národ, aby šel umírat na ruskou frontu docílíte tak, že národ zadlužíte, seberete mu zdroje, jídlo a tak ho dostanete na náměstí a uspořádáte revoluci. Tam ho nakrmíte kecama o demokracii, nebo o volnosti, svornosti a bratrství, dosadíte vůdce a hlupáci jdou zase umírat za demokracii na ruskou frontu a je jedno, který rok se píše. No a to se děje dokola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 0:48 - jaký hulení svinstva? Nám komunisti pořádali zájezdy do Osvětimi. Viděl jsi někdy ty obrovské hromady brýlí a za každými brýlemi byla lidská tragedie a utrpení. Nepřipadá ti divné mluvit o humanitárním bombardování? Viděl jsi někdy bombami rozervané lidi? Nebýt desítek milionů mrtvých Rusů, tak už nejsme. Četl jsi, jak plánoval Heydrich co udělá s národy Evropy? Vždyť ti "demokraté" jsou naštvaní na Rusy, že porazili Hitlera!

   Smazat
  3. 1:08
   Hele, a víš ty vůbec, že pro Sověty (je hezká jak zaměňujete Rusy se Sověty, ale jen když se vám to hodí a naopak) začala 2. světová válka až v červnu 1941, když Hitler porušil dohodu a nečekaně Sověty napadl? Do té doby, když už válka 2 roky probíhala byli Sověti s nacisty největší kámoši. Sověti útočili na Finsko, spolu s nacisty na Polsko, povraždili 22.000 poláků v Katyni, anektovali Pobaltské země. K tomu zásobovali Hitlera ropou....
   Tak kurva nedělej z nouze ctnost!

   Smazat
  4. 1:08 - Je zajímave číst o Velkém říjnovém socialistickém Majdanu. Podívat se na složení "sovětské" vlády, na šéfy Gulagů, na modrooké blonďaté Němce jako Hitler, Goebels, Himler, Mengele, na Bériu, Jagodu .... je to pořád dokola to samé. Máš pravdu, to nebyli Rusové.

   Smazat
  5. 1.28 - hezky jste to všechno překroutil , 10.7.2014 vydal Evropský soudní dvůr ve Štrasburgu usnesení , že Sověti nemají s Katyní nic společného , protože na podzim roku 1941, kdy se to stalo tam už dávno sovětská vojska nebyla , území bylo obsazeno Němci , Sověti vstoupili do Polska až 17.9.1939, kdy už polská vláda nefungovala a obsadili pouze území západní Ukrajiny a západního Běloruska , které k Rusku patřili až do roku 1920 ! Američani dodávali Němcům a Japoncům ropu a výrobky až do poslední chvíle , některé americké továrny pracovaly pro Němce až do roku 1944 , atd. !!

   Smazat
  6. 11:40
   To máte těžké.
   Ten jeho canc je výsledkem křížení vrozené DEBILITY a inkluze ve školách!!!!!!

   Smazat
  7. 11:40
   Opět a znova, stále dokola jednoznačně a prokazatelně lžete. Lhaní je zřejmě zakódováno ve vaší bolševické DNA.

   https://echo24.cz/a/w5wCB/rusko-nema-katyn-na-svedomi-to-je-ruska-propaganda-v-cesku

   V dnešní době, kdy se Rusko ke Katyni dávno přiznalo, je vaše lhaní vyloženě sprosté a drzé vůči obětem, jejich pozůstalým, vůči Polákům. Jen tím ukazujete co jste za sebranku a že jste se vůbec nezměnili. Zkuste ty vaše bláboly někdy začít žvatlat před Poláky.

   Smazat
  8. 12:35 To známé pořekadlo, oko za oko, zub za zub,
   ty hlupaňo asi neznáš.
   Zločiny tehdejšího fašistického polského režimu, plného "šlechty" a vysokých oficírů na ukrajinském a běloruském lidu, musely být potrestány.
   Nejednalo se vůbec o prosté polské vojáky. Ti byli
   vlastně zajetím zachráněni před německými nacisty.

   Smazat
  9. 1:28 Hele germán co umí šešky. Zalez svině fašistická.

   Smazat
  10. 0:43
   Myšlenka útoku na Rusko, jak ji předpovídáte, zní docela pravděpodobně.Ještě se proti ní dá zapracovat.
   Za Protektorátu se nic podobného nepovedlo.

   Smazat
  11. Ad 1:28 SSSR uzavřel smlouvu o neutočení s Německem v r. 1939, poté co Velká Británie odmítla koalici se SSSR proti Hitlerovi. Tedy jak Mnichov, tak i celá 2. světová válka byly dílem Německa a Velké Británie a také obě země jsou odpovědné za ty desítky milionů obětí této války. SSSR v r. 1919 napadl polský diktátor i 1. nacista Evropy, učitel Hitlera, Pilsudski. Vraždil velkoryse po Bělorusku a Ukrajině, nadělal desítky Lidic a plánoval kolonizaci dobyté země Poláky. Poláci až do r. 1939 okupovali rozsáhlá území SSSR (viz. Coursonova linie 1919). Za Pilsudského genocidu (choval se jako Pol-Pot o půlstoletí později) se pak pozůstali mstili - a i to byl pak základ příslibu odsunu Němců vítězných velmocí do jejich domoviny ze zemí nacisty okupovaných, Západu i Východu, aby se pozůstalí občané po vražedném nacismu vrahům nemstili. A dobře je známo, jak Němci vraždili civilisty u nás masově do posledních hodin 2. světové války (Brno, Velké Mezeříčí, Třešť....) a spíše lze se divit, že odveta na prchajících Němcích do USA zajetí nebyla větší.

   Smazat
  12. 1:08 Blbost na Entou! Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  13. Rudožvásty místních užgryndanců vycházej z neopodstatěný propagandy že kdosi civilizovaný usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově kde lišky dávaj dobrou noc. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka
   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes NATO ... byli zatlačený zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Smazat
  14. Anonymní 18:50

   Kromě toho, co uvádíte vy k postupu ke smlouvě Německa a SSSR, je také vhodné doplnit, že podobnou dohodu v té době už mělo s Německem mnoho jiných zemí:

   - Polsko (1/1934)
   - Itálie (9/1938)
   - Velká Británie (9/1938)
   - Francie (12/1938)
   - Dánsko (5/1939)
   - Estonsko (6/1939)
   - Litva (6/1939)

   Smlouva s SSSR byla až poslední a SSSR k ní přistoupil poté, co selhaly všechny ostatní možnosti čelit hrozbě z nacistického Německa.

   Smazat
  15. 18:06 Hlavně Polákům vděčíme dnes zato, že ruskej Mongol, který se od dob Ivana IV. - potomka to Čingischánova dral k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu a dere neustále už těch zmíněných 500 let, byl zastaven. A stačilo dokonce kdyby bývali byli Poláci rozumný v 39. roce a vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  16. Pak je také zajímavé třeba zapojní Poláků do obsazování Československa spolu s německými nacisty v říjnu 1938.

   Smazat
  17. Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa byla součást komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  18. 14:30

   Nejlepší je chleba s máslem. A vůbec, je nutné dbát na to, že do libely vodováhy se hledí jedním okem a pokud možno v pravém úhlu. Pokud by tomu bylo jinak, budou nudle převařené, nebo naopak nedovařené.

   Smazat
 6. 0.48 ty zase nechlastej a klidne se podepisuj
  Nesahej mi na Havlicka

  OdpovědětSmazat
 7. Vždy platilo a bude platit - dva se perou, třetí se směje. Na čem je založeno poválečné panství USA- rozesírat, vysát a ničit národy světa. Nyní jim vadí i ta přátelská Evropa. Pěkně se jim podařilo znepřátelit Evropu a Rusko a válka mezi nimi je cíl USA. Domnívají se, že jim to vyjde. A kolik si i u nás našli poskoků a přisluhovačů. Všichni ti vyškolení na jazykových kurzech v USA a další havloi,lepšo atd se můžou přetrhnout aby plnili příkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Státy jedou podle římského a později britského hesla: rozděl a panuj (divide et impera). Dokázali takto rozdělit nejenom Československo, ale dnes jejich agenti a poskoci rozeštvávají už i samotné Česko.

   Smazat
 8. 1:28
  Pro jednoduchého je vše jednoduché. Chce to si taky něco přečíst a a nastudovat než papouškovat jednoduché výplody.

  OdpovědětSmazat
 9. Odmítat metody jimiž režim znásilňuje svědomí lidí a činí z nich pokrytecké přitakávače, je je dnes aktuálnější více než kdykoli předtím.

  OdpovědětSmazat
 10. "Lid je zdrojem veškeré moci ve státě". To je jistě nejvelkolepější lež, samozřejmě nejen u nás. Veškerá moc ve státě s kapitalistickým zřízením je v moci těch, co mají kapitál. Peníze jsou tím, co hýbe našim světem, co určuje právo, pravdu, soudní rozsudky, co určuje kroky "sloupů" republiky. Občané jsou méně, než páté kolo u vozu - určitě méně než i rezerva u auta. Diktatura kapitálu, vlastně zločin proti lidstvu, ten vládne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdy mám pocit, že jim v SEVTu vypadl háček nad "č"... u nás lid může být tak akorát zdrojem veškeré "moči" ve státě, protože moc již uzurpovali šmejdi a cizáci...

   Smazat
 11. Ano, je to přesně tak, jak píše autorka. Já jsem se za minulého režimu angažoval proti němu a poslouchal Hlas Ameriky. Byl jsem na pohřbu Palacha, v ulicích při protestech, na Škroupově náměstí. Mnoho známých nechápalo, proč to dělám. No a teď čtu Protiproud, Novou republiku a podobně no a ti, co poslušně sledují ČT a jejich zneužité oslavy a tenkrát byli doma, se mi zase diví.

  OdpovědětSmazat
 12. Jenom debil si mohl myslet, že v listopadu 89 šlo o blaho obyčejných lidí. Na to všechno šlapalo jako na drátku, cizí tajné služby dodaly dlouho připravované notičky a orchestr, v čele s dirigentem V. Havlem, to podle nich zahrál. Výsledkem je africká kolonie ve středu Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 12.59 se představ jménem ty hybateli dějinami. Ty seš tak blbej, že jsi dodneška nepochopil svou tehdejší nicotnou roli. Kdo by ti dával noty, když seš rád, že se trefíš lžící do huby. Křoví.

   Smazat
  3. 13:25
   Opravdu mám škodolibou radost a hřeje mne u srdíčka fakt, že ludry jako ty jsou už 30 let úplně v řiti na dně společenského žebříčku a opovrhováni dožívají své zbytečné a marné životy bez jakéhokoli náznaku možného obratu. A jediné co vám zbývá je vaše bezzubé prskání, neškodné šermování pěstičkama a kopání naprázdno nožičkama. Tak vám třeba, ubožáčci :-D

   Smazat
  4. 13.35 je mi 17 troubelíne, takže jestli je někdo 30 let v řiti, tak jsi to ty. Milosrdná příroda to ovšem zařídila tak, že už vnímáš málo co. Tak si omílej listopadová hesla a mysli si jak to vyšlo. Komparzisto z václaváku.

   Smazat
  5. :-D Tak to mě poser :-D
   17 letý ňouma mi bude mektat něco o 17. listopadu a o mé roli v něm.
   Běž si raděj udělat úlohy ať nedostaneš zítra poznámku do žákajdy, blbečku :-D

   Smazat
  6. 14.08 představ se partyzáne, nebo uveď nějaký tvůj hrdinský skutek. Tu tvou "roli" tipuju maximálně na příživu. Už jen to vyjadřování.

   Smazat
  7. 14;08
   A kolik je tobě soudruhu Zifčáku,no?????☺

   Smazat
 13. 13:56
  Mladý a vlastní myslící MOZEK?
  Bravo Vám mladý muži,palec nahoru:-)

  OdpovědětSmazat
 14. 15:59
  Kvičení zbylo leda vám,když zdechnul ten UDAVAČ a vlastizrádná svině CHRCHEL KOLOBĚŽKA!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Chrchel, chrchel ... to mi něco říká, hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu?!☺

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. 19;13
  Podle sebe soudim tebe viď ty HALDO PAUKOSRAČEK????!!!!!!☺
  Máš smůlu,ten zrzavej KOLOBĚŽKA A PIJAN JE TVOJE příBUZNA!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 12:13 Už jen málo jich nemáme u strejdy "G" umístěnejch - dík za kooperejšn!!!!!!☺

   Smazat
 17. Je to jednoduché - ti, co si nakradli, naloupili, zrestituovali a mohou existovat parazitickým způsobem života, budou vždy hájit tento zdegenerovaný systém. A ti, co vidí jak jejich celoživotní práce pro společnost byla rozkradena, promrhána, zničena a pošpiněna, budou tento systém vždy nenávidět. Tento antagonismus je pro kapitalismus zákonitý a neodvratitelný a lze jej vymazat jen likvidací kapitálových vztahů.

  OdpovědětSmazat
 18. Procházková, za tuto dehonestující změnu režimu,
  můžu poděkovat právě chartistům a jiným ničitelům
  národního ducha.
  Pročpak v dnešní hrozivé době,
  nepodepisujete charty ukazující na bezpráví obyvatelstva ?
  Je pohodlnější být dneska medailistkou shnilého systému ! *

  OdpovědětSmazat
 19. Mladou generaci nezajímá Stalin , Hitler,Lenin , Dubček ,Palach , Havel , Hus , Žižka . První máj , sedmnáctý listopadu atd.
  Mají jiné hodnoty : prachy ,drogy , silikóny , rychlá auta a Švédskou trojku obojího pohlaví na hromadě.
  Nepomůže ani propaganda čt,reflexu a seznamu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Hezky jsi napsal vo sobě svůj životopis a morální profil anonyme 12:00. Jen tak dál, hezky se na sebe podívej do zrcadla a pokračuj dál ve své autobiografii.

   Smazat
  3. 15:26 Asi taky nějaký Putlerův přískoč, podčlověk typu LŽIDavida či lŽIDvořáka, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Kdy konečně začnou prchat do svého ráje v Chujlostánu?!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.