Reklama

čtvrtek 24. ledna 2019

Puškov o krizi v Radě Evropy: sami si jsou na vině

Inna Vasejkinová
24. 1. 2019   mk.ru/politics
Senátor je přesvědčen, že situace se v EU přiostřila následkem projevů "rusofobie". Generální tajemník Rady Evropy Thorbjørn Jagland*, když hovořil o zbavení ruské delegace práv v Parlamentním shromáždění Rady Evropy, prohlásil, že odchod Ruska z PACE vyvolal skutečnou krizi Rady. Podle vyjádření generálního tajemníka Rady Evropy nebyly dosaženy cíle, které organizace sledovala, když zbavovala Rusko volebního práva. V samotné Radě jsou však pozorovány tendence, jež vyvolávají mimořádné obavy.


"Zbavení ruské delegace práv v PACE nenapomohlo návratu Krymu do struktury Ukrajiny a ke zlepšení situace v oblasti lidských práv v Ruské federaci. Zato vyvolalo krizi v samotné Radě Evropy ... V důsledku toho ruská delegace nepředložila žádost o účast na zasedání v roce 2019 a zdržela se úhrady příspěvků do rozpočtu Rady Evropy", uvedl Jagland a dodal, že pokud členové PACE plní své povinnosti, je nezákonné je zbavovat jejich práv.

Předseda výboru Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov, který komentoval na svém blogu na Twitteru přiznání Jaglanda, že Rada Evropy prožívá velmi hlubokou krizi, uvedl, že současný stav je způsoben "rusofobními rozhodnutími", která rada přijímala.

"Jagland přiznal, že po zbavení Ruska hlasovacího práva v PACE nenásledovalo navrácení Krymu Ukrajině. Toto rozhodnutí však vedlo k vytvoření hluboké krize v Radě Evropy. Ve Štrasburku jsou si sami na vině - neměli se řídit primitivní reflexy rusofobů", napsal Puškov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 
* Thorbjørn Jagland je bývalý ministerský předseda Norska za sociální demokracii

40 komentářů :

 1. PACE zažívá krizi zejména proto, že Rusko se už nechce nechat "dojit", tj. přestalo platit příspěvek přes 30 miliónů euro, když není rovnoprávným členem hlavně díky úsilí kyjevských banderovců, které PACE sice vyhnal ze všech výborů, ale to Rusku nestačí, když nemůže hlasovat a účastnit se běžné činnosti. Žirinovský nedávno označil PACE za celoevropský Hyde Park, který je jinak k ničemu. Ze srdce s ním souhlasím :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příspěvek Kyjeva prý nestačí ani na toaletní papír. I v reálu přežívá Ukrajina jenom díky obchodní výměně s Ruskem (10 miliard dolarů a je nejvyšší ze všech zemí). Proč nepomáhá Ukrajině třeba taková EU, když ji dostala jako dáreček na výkrm od USA?

   Smazat
  2. Pro 10:18 Přesně! Jde ji pouze o koryta a ta nejsou tak plná, jak si představovali. Nějaká práva jsou jim u zádele. Kdyby ano, museli by nastoupit na Porošenka kvůli útlaku menšin (zdaleka ne jen ruské, ale i polské a maďarské), zavírání, omezování přístupu k médiím a i vraždám novinářů a opozičních politiků, kvůli útokům na zastupitelské orgány Ruska a Polska, adorace banderismu jako hnutí, které bylo odsouzené jako zločinecké a prokazatelně se dpouštělo genocidy polského, židovského, ruského, ale i vlastního národa atd. atp. Je to naprosto zbytečný spolek, který nemá na nic vliv. Jen spolehlivě dojí naše peníze. A Rusové řekli "šmytec".

   Smazat
  3. Já myslím, že nejde jenom o ty prachy, i když ty jsou vždy až na prvním místě. Myslím, že důležitá je i ideologie v jejich hlavách. I Ukrajinci, včetně těch nejbohatších, už měli dost té své "východní méněcennosti" v očích Západu, a tak nějak přirozeně a naivně se chtěli vecpat do řad západních lepšolidí a tím nemyslím jenom kavárnu, ale Západ jako takový, který východem obecně pohrdá celou popsanou historii lidstva a to často platí i o těch, co sami mají holou řiť, jen jsou tak nějak automaticky "lepší", protože se narodili víc na Západ (někdy jenom o malý kousek víc, jako třeba my), neboť tady mají teoreticky deklarované ty správné demokratické hodnoty.. Nezáleží na tom, že v jejich jménu humanitárně bombardují domorodce a celkově v praxi vlastně vůbec nefungují. Pod heslem "nevěř tomu, co vidíš, ale co ti říkají" máme ze sebe tak nějak lepší pocit, že víme, co je správné, co si myslet můžeme a co už ne, koho následovat a kým pohrdat.. Ukrajinci by si tohle všechno nejspíš rychle osvojili, vlastně už toho tam spoustu aplikovali, aby se zavděčili, ale jedno jim v očích Západu nikdo neodpáře. Dokud to budou jenom Ukrajinci, budou ten špinavý a divný Východ, o který si lepšosvět bude pucovat boty, kdykoliv to bude potřebovat. Čím dřív jim to dojde, stejně jako Rusům, tím větší šance, že z Ukrajiny ještě něco zbyde. Ale čas pracuje proti nim...J.

   Smazat
  4. Anonymní24. ledna 2019 12:09
   Tak nějak to bude. Akce proti Rusku na všech frontách, tedy i v PACE, je řízena připravovači války. Rusko musí být špiněno a izolováno, potom se ujme jakákoliv lež, kterou bude možno zdůvodnit válečný konflikt s Ruskem.
   Ta touha Ukrajinců, patřit Západu je trapná a ubohá. Podobné to je i u našich politiků, kteří si myslí, jak jsou západní, když jim lezou do zadku a oni si s nimi vypijí kávu.
   Západ, to jsou koloniální země a koloniální mentalita. V jejich očích, všichni ostatní patří ke kolonizovaným. Jestli k tomu použijí bič (EU), nebo med (ta kávička), není důležité. P.K.

   Smazat
  5. Podstatná oprava:
   Ta touha Ukrajinců, patřit K Západu je trapná a ubohá. P.K.

   Smazat
  6. Ad P.K. 12:37
   Pak je trapná a ubohá i ta naše touha (a já to tak i vidím). Tisíciletá.
   Protože kde západ začíná? Jsme my západ? Vidí to tak třeba Macron nebo Juncker?

   Jsme jenom protektorát.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  7. Kde ZÁPAD začíná a končí? To je oč tu běží... Co "intelektuál", tu různá lepšodefinice zavánějící hamižností a mamonem.

   Pane 13.22 já vypozoroval a zatím mi to nikdo nevyvrátil, že i SLUNCE vychází na východě, září, hřeje... aby vyčerpané odešlo na ZÁPAD. Je ovšem zajímavé, že po té západní zkušenosti ráno střízlivě VYCHÁZÍ NA VÝCHODĚ.

   Mocný grizly by dávno zabil malinkého slaboučkého polárního králíčka... Ale ten Američan trpí ke stáru hemeroidy a potřebuje je pravidelně čistit... a malí polární králíčci mají hebkou srst A JSOU SAMOČISTÍCÍ jako naši i další "východní politici - specialisté na rektoskopii. Pro TRUMPA JSOU I ŠPANĚLÉ, FRANCOUZI A NĚMCI pakáž z východu, jejíž předci neměli odvahu emigrovat za velkou louži, kde bájný západ leží...

   Smazat
  8. Anonymní24. ledna 2019 13:22
   Vláďo, v tom jsme nejspíš ve shodě. Viz Anonymní24. ledna 2019 12:34. P.K.

   Smazat
  9. Utlak mensin v Rusku?A co utlak v pobaltskych zemich,co v Izraeli?A v Barcelone?

   Smazat
 2. Západní svět se rozpadá.
  Od ještě rychlejšího rozpadu je dočasně zachraňuje dojení protektorátů na východní periferii EU, ale to katastrofu jen odkládá.
  Vedoucí klany západu tohle vidí, ale zatím mylně pořád doufají, že nebudou muset sáhnout ke kompletní rekonstrukci systému.
  Zatím žádný náznak, že by se západ mohl zachránit.
  Chyba ČR je, že se hloupě odkláníme od států, které na rozdíl od západu mají větší šanci si pravděpodobně i po nevyhnutelné ekonomické katastrofě udržet fungující ekonomiku.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 3. Buď se eu zreformuje po volbách nebo se rozpadne a já budu jen rád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:20 Už se nemohu dočkat až se EU rozpadne. Včera bylo pozdě. Závidím Britům, že díky jejich vládě vystoupí ze spolku zvaného Evropská unie. Plně doufám, že je bude ČR co nejdříve následovat.

   Smazat
  2. Vletdop.delecka ČR bude setrvavat v EU i kdyz se EU davno rozpadne.

   Smazat
 4. EU je nereformovatelná, stejně jako naše soudnictví a vláda.

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby jenom krize v Radě Evropy, ale ona se nachází v krizi celá tzv. euroatlantická civilizace. A co hůř, blbci, kteří svojí debilitou, neschopností, leností a pokřivenými charaktery krizi způsobili, jsou stále u kormidla a tváří se, že to vše chtějí řešit.
  Kdo nezažije, ten neuvěří jak rychle lze provést výměnu na pozicích nejvyspělejších a nejmocnějších civilizací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JK24. ledna 2019 11:26
   „Kdo nezažije, ten neuvěří jak rychle lze provést výměnu na pozicích nejvyspělejších a nejmocnějších civilizací.“
   Ano, je to tak. Ironicky bych dodal, važme si toho. že žijeme v této době a můžeme to vidět na vlastní oči.
   Nyní se odhaluje, kdo vlastně ovládá svět. Jistě to nejsou politici, likvidovaných mocných států. P.K.

   Smazat
 6. Jen blbec si mohl myslet , že Rusko vrátí ruský Krym !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V podstatě nemají ani co vracet, obyvatelé Krymu se svobodně rozhodli co chtějí. To že tam Rusko v té době mělo smluvně vojáky, vůbec nic neznamená, jenom snad to, že kyjevská banda nemohla použít stejný scénář jako na Majdanu, kde ostřelovači stříleli i po svých aby bylo hodně obětí a bylo to na tehdejšího presidenta. Už byla připravena stavba americké vojenské základny. Proto to bylo svobodné vyjádření lidu Krymu, ať už si kdokoliv cintá cokoliv, Krym byl, je a zůstane s Ruskem. Rudý dědeček

   Smazat
  2. No tak tam se těch lidí zeptali..Ne teda Ukrajinci, ale Rusko. Chápu Ukrajince, že je to štve a chápu taky Rusko, že to byl nezbytný tah, navíc profícky provedený. Ukrajinu už roky decimuje pár prozápadních šmejdů a obyčejní Ukrajinci opouštějí svou vlast a příliš se nehrnou zpátky, pokud nebudou muset. To svědčí o všem. Ale je to daň za jejich přesvědčení, že Rusko je celé roky utlačovalo, tak se chtěli vrhnout do náruče "láskyplného" Západu, jen jim tak nějak zapomněli říct, že to už bude jenom za jejich prachy, jiné ceny a tučné úroky...a spoustu dalších věcí. Přesně to vyjádřila jedna ukrajinská spisovatelka, která na začátku podporovala Majdan, ale dnes už prozřela.."že Ukrajina je jako dcera, která odešla z náruče své matky (Ruska), aby se provdala za zámožného strýčka, který ji ale moc rád nemá.." J.

   Smazat
  3. Citát z článku na "euserver": Dlouhá léta si do zpravodajských pořadů ČT zvali velkého novináře a rozhlasáka Jana Petránka (zemřel 10.11. 2018), ba dá se téměř říct, že byl v jejích studiích pečený i vařený. Ovšem jen do momentu, kdy prohlásil, že Krym je ruský už od roku 1783 a že dnešní Ukrajina a Porošenko jsou ostudou historie začátku 21. století. A že majdan spískali Američané hlavně proto, aby Rusům nejdříve vzali jejich námořní základnu v Sevastopolu a pak je vyhnali jak z Černého tak z Azovského moře. A že jestli se EU obává, že Rusko ohrožuje Evropu, tak pravda je taková, že samo EU ohrožuje Evropu daleko víc, protože neumí hodnotit situaci, jaká je.

   Smazat
  4. 12:29, v této souvislosti Ukrajina už začala se staronovou agendou, že ji patří i Krasnodarský kraj a země v jižním Rusku - tzv. Cossackia. Západ tuhle myšlenku vždy podporoval, obzvlášť největší Evropan všech dob, O.v.Habsburg. Ten tvrdil, že Rusko vlastně neexistuje, že to je jen nějaká malá zemička uprostřed stepí ve východní Evropě, která ani nemá přístup k moři. A dokonce se nejmenuje ani Rusko, jelikož na tuhle značku pretenduje víc útvarů. Když to tak vezmu, ani se Ottovi, dejž mu pánbůh věčnou slávu, moc nedivím, že chtěl krájet a krájet. Celý život se musel koukat na to, jak odvěký protivník Rakouska po 2.sv.válce pohltil skoro celé bývalé impérium jeho rodu, na jistý čas dokonce i zemi s hlavním sídlem jejich císařského majestátu. A když se v 90.letech zdálo, že se konečně uskuteční jeho odvěký sen "dekolonizace" Ruska, prásk a přijde démon Putin.

   Smazat
  5. Ten vas Otto prosvihl Petra Velikeho i Katerinu.Neni divu,ze s takovymi veleduchy dostali vsichni zapadni vojevudci v Rusku na prdel.Ti soucasni se taky nepoucili.

   Smazat
  6. 23:38 Tak ten Otík nebyl tak daleko od pravdy! Realita jevšak mnohem horší! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými a hlavně nepoučitelnými rusofilními čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 7. Na Západě si mysleli, že honem na Rusy po celém světě vyvolají v Rusku " Majdan". Jenže se děje něco jiného, "nečekaného". Rusi se stahují domů i se svými penězi. Raději se podvolí Putinovi, než aby riskovali zabavení všeho, co z Ruska vytáhli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No není ten Putin borec? Skvělý kormidelník v rozbouřených vodách..a kdyby něco, určitě neopustí loď, raději zahyne spolu s ní.. Je u nás někdo takový? J.

   Smazat
  2. 12:14, a to kde jste vzal, že Rusové nesou peníze ze zahraničí zpět, když se oddtok kapitálu naopak urychlil? Rusko je druhým státem na světě s největšími úniky do offshorů. Pokud by vše zůstalo doma, do tří let mají vysokorychlostní tratě po celém státě včetně Arktiky, jinak by se velkolepý restart kosmického průmyslu a hravě by zvládli relevantní investice do jejich obdoby Silicon valey.

   A to jsem jen popsal offshore, což teprve vývoz obyčejných lidí, kteří, pokud jen mohou, nakupují nehnutelnosti po celé planetě, jako by se už zítra mělo Rusko propadnout do pekel.

   Tohle dělat nějaký subjekt v Británii, s podnikáním může skončit. A když už tedy miliardáři nechtějí platit, nechápu, proč Rusko už dávno na svém rozsáhlém území nevymyslelo pro ty svoje mazlíky nějakou tax free zone.

   Smazat
 8. Mimořádně schopný státník. Těžko, přetěžko budou v Rusku hledat podobně kompetentního člověka. Rusi by měli zvážit klidně i změnu ústavy, aby Putina udrželi ve funkci, klidně časově neomezeně, dokud to jeho zdraví dovolí. Je to vyloženě v zájmu celé země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nesouhlasím, každý je nahraditelný, Rusko má dost patriotů, kteří ho mohou nahradit, vždyť za Jelcina o Putinovi také nikdo naprosto nic nevěděl, klíčová otázka je, aby se na dost kvalitním nástupci dohodlo ruské zákulisí, nepochybujte o tom, že i Rusko má svůj "deep-state", který třeba udělal tragickou zkušenost s prezidentem Medvěděvem, doufejme, že si to nezopakují :-)

   Smazat
  2. Ano, každý je nahraditelný, ale přeci jen si dovolím tvrdit, že Putin je jen jeden. Po odchodu Jelcina bylo Rusko v podstatě na rozpuštění. Taková současná "mega-Ukrajina".To, co se Putinovi podařilo, nemá v poslední době ve světě obdoby.

   Smazat
  3. 13:13, no nevím nejsem si jistý, protože zatím nikdo vhodný na obzoru. V rámci polit. stran už vůbec nikdo, mimo těžko říct. To je hodně velký problém.

   Smazat
  4. Gorby ,Jelcin rozbili co mohli.Zda se opravdu,ze Putin je jedinečny.

   Smazat
  5. A jsme u té tolikrát nezodpovězené otázky úlohy osobnosti v dějinách!

   Smazat
 9. Dotaz pro místní diskutující: znáte někdo jméno alespoň jednoho jediného českého zástupce v PACE a to bez hledání na netu? Za sebe se přiznám, že nikoho v tomto celoevropském Hydeparku jménem neznám!

  OdpovědětSmazat
 10. Tipoval bych to na Štětinu, kdo jiný se tak stará o světový mír. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ne, ne, tenhle banderovec je v Europarlamentu :-)

   Smazat
  2. 13:54 Děkuji, vím, jen jsem si chtěl ironicky rýpnout do toho politického giganta(kdo ho jen mohl zvolit?).
   V.J.Horák

   Smazat
 11. To je osekaná a zkreslená zpráva jak z doby Rudého Práva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak je tedy ta neosekaná? Vyveď nás z omylu, prosím, prosím, prosím ...

   Smazat
 12. Reakce Jaglanda ukazuje, jak hodně je RE mimo realitu. Nechápu, kde se tyhle lidi berou? Už se těším, když nám budou zasahovat i do běžného života v Spojených státech evropských.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.