Reklama

čtvrtek 17. ledna 2019

Putin pred dôležitým rokovaním v Srbsku: NATO na Balkáne znamená eskaláciu napätia

17. 1. 2019  HlavnéSprávy
Ruský prezident Vladimir Putin sa pred oficiálnym stretnutím so svojim srbským kolegom Alexandrom Vučičom vyjadril pre médiá na viacero politicko-ekonomických témNa snímke ruský prezident Vladimir Putin


Počas štvrtkovej návštevy má byť podpísaných takmer 20 strategických dohôd v hodnote niekoľko sto miliónov eur. Pôvodne sa mala návšteva ruského prezidenta v Srbsku konať až na jeseň, pre aktuálne udalosti ju však presunuli na skorší termín.

Srbské médiá uviedli, že Putin prinesie dohody na spoluprácu v oblasti infraštruktúry, energetiky, poľnohospodárstve, obrany a cestovného ruchu. Pre Rusko je prioritou pripojenie Srbska k plynovodu Turecký prúd a jeho potiahnutie k hranici s Maďarskom. Srbsko má tiež záujem o ruské tanky T-72, protivzdušné rakety a o vývoz potravinárskych výrobkov na trhy Euroázijskej únie.

“Rusko bude pri ďalšej stavbe plynovodu Turecký prúd brať do úvahy postoj Európskej komisie, ale počíta s tým, že sa postoj Bruselu neobmedzí na politickú svojvôľu,” vyhlásil prezident RF Vladimír Putin. “Predpokladáme, že členské štáty EÚ, ktoré majú záujem o ruský plyn, musia dostať od Európskej únie záruky, že plány na pokračovanie Tureckého prúdu nestroskotajú na svojvoľnom politickom rozhodnutí Bruselu.“

Prezident RF tiež dodal, že Rusko sa zasadzuje za ozdravenie nepredvídateľnej a napätej medzinárodnej situácie. S Vučičom preto plánujú hovoriť o riešení situácie Kosova a jeho novo vzniknutej armády. “Pri čom v mnohých ohľadoch taká situácia aj vznikla v dôsledku neustálych jednostranných, vrátane silových prejavov USA a radu iných západných štátov. Výsledkom je, že sa zintenzívňuje celková atmosféra konfrontácie a nedôvery,“ poznamenal Putin pred cestou do Belehradu.


Porošenko zneužíva náboženstvo

Ruský líder sa vyjadril aj na adresu prezidenta Ukrajiny: “Kyjev je pripravený obetovať medzináboženskú harmóniu vo svojej krajine predvolebnej kampani súčasnej hlavy ukrajinského štátu Petra Porošenka, ktorá je založená na hľadaní nepriateľov a na pokusoch za akúkoľvek cenu udržať si moc, myslí si prezident Ruska. Je zrejmé, že vedenie Ukrajiny nemôže nechápať, že pokusy násilne vohnať veriacich do cudzieho chrámu hrozia vážnymi následkami“, – povedal.

Vytvorenie Pravoslávnej cirkvi Ukrajiny je podľa Vladimira Putina čisto politickým projektom namiereným na rozsievanie medzi Rusmi a Ukrajincami nielen národnostných, ale aj náboženských treníc, myslí si Vladimír Putin.

„Nová cirkevná štruktúra je výlučne politickým, svetským projektom. Jeho hlavný cieľ spočíva v rozdelení národov Ruska a Ukrajiny, v rozsievaní nielen národnostných, ale aj náboženských treníc“, – povedal.


NATO na Balkáne znamená eskaláciu napätia


“Upevňovanie NATO na Balkáne vedie k rastu napätia v Európe a vytvára deliace čiary,” vyhlásil ďalej prezident RF Vladimír Putin. “Už sme viackrát vyhlásili, že smerovanie na rozširovanie NATO je prežitkom „studenej vojny“, chybnou a deštruktívnou vojensko-politickou stratégiou“, – povedal V. Putin.

Prezident RF Vladimír Putin obrátil pozornosť na pasívny postoj Európskej únie ohľadom plánov na vytvorenie v Kosove plnohodnotnej armády. „Nebudem skrývať, že sme boli prekvapení dostatočne pasívnou reakciou Európskej únie na rozhodnutie kosovského „parlamentu“ o transformácii Bezpečnostných síl Kosova na plnohodnotnú armádu. Veď je zjavné, že podobný krok Srbi žijúci v tejto provincii pokladajú za priamu hrozbu svojej bezpečnosti“, – povedal prezident RF Vladimír Putin.


16 komentářů :

 1. Destrukce náboženstvi,miru,instituci a států,válečné štvani připrava války i na Balkáně je to ten neomarxismus majitelů velkých peněz kteři umi jen vyrábet a prodávat zbraně na kterých válkami a zabijenim vydělaji dalši hory peněz?

  OdpovědětSmazat
 2. NATO na Balkáně znamená stabilitu, tohle vyhlásil před pár lety W.Clark a každý demokrat to po něm opakuje. Srbové si ruským flirtem koledují o další dávku, aby konečně prozřeli. Žádný ruský plynovod tudy nepůjde. A pokud si oni myslí, že se dostanou do EU bez vstupu do NATO, tak jsou hodně naivní. V NATO možná budou, v EU rozhodně ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy 17:41 jste jen omezený americký trouba, kdyby jste vytáhl hlavu z jejich pozadí tak by jste musel vidět jak se svět změnil od vládnutí amerických pucfleků Gorbačova a Jelcina !!

   Smazat
  2. NATO na Balkáně znamená chaos, etnické čistky v Chorvatsku, na Kosovu, v Bosně... znamená zločinné vydírání suverénních států.
   NATO na Balkáně se opírá o chorvatské ustaše, slovinské nacionalisty, bosenské džihádisty, kosovsko-albánské obchodníky s lidskými orgány a s drogami a konečně s černohorským postkomunistickým gangsterem Dukanovićem, známým pašerákem cigaret a zbraní.

   NATO je zločinec a my jsme jeho spolupachatelé.
   Společně chyceni - společně pověšeni! To je naše budoucnost.

   Leo

   Smazat
  3. 17.41 , jestli Srbsko vstoupi do NATO ,proda samo sebe a tim legalizuje humanitarni bombardovani sve krajiny s 2.500 obetmi...je to na nich !

   Smazat
  4. Politruk 17:41 se probudil a ruka v nočníku.

   Smazat
  5. 17:41
   Pán asi zapomíná, že Rusko není to co představoval zrádce Gorbačev a opilec Jelcin. Asi by se NATO divilo. Ale pochybuji, že mimo USA a M.¨británie by někdo šel do podobné hry podruhé. Jen šašci ČS army by možná byli vhodní.

   Smazat
  6. 22:47 Rusko je země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  7. Co čekat od bálkánomužiků? Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán odtrhl od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončil přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a čechomužyci budou jenrádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
  8. 18:57 další Leův výšplech. O koho se opírá NATO, nechte na laskavě nich. Typické pro vás je to, že podle vaší teorie jsou všichni na území bývalé Jugoslávie kromě Srbů zločinci. Jen Srbové jsou hotoví andělé. Je zajímavé, že pokud existovala Jugoslávie, všechny tzv. "bratrské" národy přemýšlely, jak se jha Srbů zbavit.

   22:47 pán zas zapomíná na to, že dnešní Rusko není SSSR, a dokonce ani Jelcinova Federace. Dnešní kleptokratický, kompradorský konglomerát, kde každý bojuje s každým, načichlý putinovským nacismem skrz na skrz, je každému pro smích.

   20:38 mladá generace Srbů si vůbec nemyslí to co vy. Mladí přijedou třeba jen do hloupého Česka a vidí, jak vypadá země, která se nesnaží podrážet a dráždit Ameriku a dodržuje pravidla.

   V posledních dnech proti Vučičovi a Putinovi demonstrovalo v Bělehradě okolo 200 tisíc lidí a nejen mladých. To je ohromné číslo. V EU vidí svou šanci a budoucnost. Ovšem do EU se nedostanou, pokud nebudou členy NATO. A těmi se stanou až tehdy, když si bude srbský stát plnit povinnosti.

   Jednou z nich je uznání Kosova a souhlas s případným přičleněním dalších albánských oblastí, které jsou dosud součástí Srbska. Stejně tak musí souhlasit s vytvořením albánské armády, která má narozdíl od té srbské řádný výcvik a zkušenosti. Srbská armáda by se tak zařadila pod velení albánské, které již přímo spolupracuje s velitelstvím NATO podobně jako je Česko pod velením německým.

   No a samozřejmě, všechna ta trapná paráda s Putinem probíhající v právě těchto hodinách musí být s okamžitou platností anulována. Mladí tohle dobře vědí a proto ty masivní protesty proti tomu.

   Smazat
  9. 8:33
   Tyhle """"moudra""""máš z BLICÍCH listů nebo z FUCKINGTOWN post nebo od ty uASSacký MEGAUNTERMENSCH ALBRIGHTOVÝ????!!!!!!!!

   Smazat
  10. 8:33 je ubohý ulhaný blbeček:

   Včera večer přišlo v Bělehradě pozdravit Putina přes 100.000 lidí (!) před chrám sv.Sávy. Putin tam zasadil poslední kamínek do mozaikové výzdoby.
   Srbové mu provolávali slávu.

   Smazat
  11. 8:30 debilní tapetář

   Smazat
  12. 17:33 Hm, píše to celkem přesně. Jinak k 17:12 - je to jinak - https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zpravy/589650/putin-v-belehradu-vyznamenal-vucice-podepsano-mnozstvi-dohod.html

   Demonstrace se v Bělehradu konají dlouhodobě a to proti putleroffskému přískočoj Vučićovi, který zneužil návštěvy Putlera k manifestaci asi 120 tisíc bálkanomužiků svezených za tím účelem do Bělehradu z celý Srbije!

   Smazat
 3. Vstaňte paše i ustaše
  nezdirajte to je naše
  mi volimo pravoslavje

  OdpovědětSmazat
 4. NATO na Balkáně znamená vystupňování napětí v budoucí válce by si armáda ani nevrzla jaderné zbraně mažou počty lidí i techniky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.