Reklama

pátek 25. ledna 2019

Renomovaný advokát JUDr. Aleš Rozehnal, Ph.D.se výjádřil k údajnému ovlivňování soudců...Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vznesl vůči prezidentu republiky velmi vážné obvinění...

25.1. 2019 výběr z PL
Pro úvahu o tom, zda došlo ke spáchání trestního činu, je však podstatné, zda došlo k působení na soudce, které mělo povahu výhrůžek, podplacení, úplatné intervence, přemlouvání nebo přesvědčování. Trestného činu zasahování do nezávislosti soudu se dopustí pachatel, jenž působí na soudce, aby porušil své povinnosti v řízení před soudem. Podle zpráv z médií se nic takového nestalo.
Velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu.


 I kdyby chtěl prezident ovlivnit výsledek jednotlivého soudního řízení, těžko bychom to mohli označit jako jednání proti demokratickému řádu naší republiky. Zákonodárci by se ale měli zamyslet nad tím, jak zajistit institucionálně nezávislost soudů. Té se dá dle mého dosáhnout pouze zmenšením možnosti exekutivních zásahů do justice. Samozřejmě při vědomí toho, že i nad justicí, jakožto jedné ze složek státní moci, musí být nějaká veřejná kontrola, aby nedošlo k jejímu zapouzdření.

32 komentářů :

 1. Naše justice, je skutečně dostatečně nezávislá a to až tak že i na zákonech, které si upravuje podle svých potřeb a záměrů, chcete-li. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 2. Nedopustil se naopak pan Baxa trestného činu křivého obvinění? Myslím, že žaloba na něj by mu slušela. Aby neměl pocit, že přichází o ten mediální humbuk, který je kolem prezidenta. :)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:40- v USA by Baxu už měla ve spárech CIA pro neoznámení (údajného) nátlaku v čase vzniku, tedy podezření z akceptování (údajné) nabídky výhody, což je u soudce trestný čin! U nás to ovšem vypadá na trestné spolčení proti hlavě státu a to je vlastizrada. Budou-li aktéři souzeni, záleží na nás voličích!

   Smazat
  2. 17:28

   Že to neoznámil už dávno je opět věc, která nasvědčuje spíš jeho křiváctví. Nehledě na to, že ten druhý soudce přímo vyloučil nátlak, pouze potvrdil ty schůzky. A Ústavní soud je plně obsazen, to opět nesvědčí o pravdivosti tvrzení pana Baxy. Opravdu si pan soudce zahrává, že na něj bude podána žaloba a je v podstatě ostudou České republiky, pokud se soudce cítí být natolik nedotknutelný, že toho může zneužívat k šikaně a pomluvám, protože skoro nikdo, ani politici, se neodváží poštvat proti sobě soudce Nejvyššího soudu ap. V takovém případě ta deklarovaná nezávislost soudců bohužel nepomáhá a naopak škodí.

   Trestné (zločinné) spolčení proti hlavě státu je v zákoně nějak definováno?

   Tidehunter

   Smazat
  3. Jen v obecné rovině ale proti hlavě státu jistě navyšuje "taxu".

   Smazat
  4. Tidehunter Bylo by dobré kdyby aspoň přišel baxa o koryto.

   Smazat
  5. 23:03- jako, že by justiční mafie přišla o jednu hlavu?

   Smazat
  6. Miroslav Povolny Tak nějak to by byl pro něj trest.

   Smazat
  7. 0:02- pro něj možná, z pohádky víme, že Mafii(draku) naroste hlava nová.

   Smazat
 3. Nezávislá tiskovina Respekt, spoluvlastníka pana Bakaly a nezávislý soudce, není na tom něco divného? :))))))) Dobře jsme zvolili.

  OdpovědětSmazat
 4. 16:31
  Nezávisle soudnictví a nezávislá tiskovina Reflex.....TJ.PROTIMLUV P PŘÍMO VÝSTAVNÍ!!!!!:-DDD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:37- asi jste nepochopil ironii 16:31. Ta dobrá volba je prezident.

   Smazat
  2. Ale nebojte,protimluv s demokratickým Respektem i soudama je v pořádku.

   Smazat
  3. 17:16, máte pravdu, zmátla mne Vaše reakce na 16:31 a nepochopil jsem, že ji jen "umocňujete".

   Smazat
  4. PS.- nemám rád velká písmena, hodně vykřičníků a smajlíků.

   Smazat
  5. 17:53 To je styl toho dementního zřízenec z pitevny v Mostecký nemocnici, co každej den převáží do márnice mršiny zdechlejch komoušskejch gerontů, až se z čuchání jejich posmrtných prdů začal sám vznášet a stal se ubohým rudoprdem!:)) A to měl našlápnutý na pěknou kariéru, zmrd jeden! Toho sere nejvíc, že ten zrzek v ošuntělejch džínách a vytahaným svetru udělal jemu a podobnejm rudejm čurákům pořádnej rejhanec přes plány! Páč totiž jeho zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědí a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Vod tý doby je denodenně zlitej a často na sál doveze už odpitvanou mršinu a tak primář zařve "ty jednobuněčnej Gonkoku" nebo něco podobnýho a to je tak jediný co mu utkvěje v tom jeho odulým mozolu kterej mu raší mezi ramenama ... smutný případ!

   Smazat
  6. 16:05- mám z vás obou rozporuplný dojem. Něco jako ze společnosti. Z vaší osobní averze v krátké úsečné komunikaci mezi sebou, neumím vás často odlišit, kdo je větší hlupák, promiňte, když vím, že v solo vyjádřeních, delších, jste inteligentní, velice oba. Jen s jiným názorem, možná nespojitelným ale snad kulturně sdělitelným, možná s nutností "šifrované" řeči, jako za ukomunistů. Za to ale NR nemůže, i mne občas maže, sama se musí krýt, proto jsem ji vděčný, může být hůře, nepospojí-li se ostrůvky nového disentu.

   Smazat
 5. Justice by mohla být jednou nezávislá, ale jen v případě, že soudci jako jednotlivci i skupiny ponesou za svá rozhodnutí a jednání jak hmotnou, tak právní zodpovědnost. A to jak za správnost rozsudku, korupci a též za povinost přijmout a posoudit důkazy obou stran. A to bez promlčecí doby. Apropó, jak soudce Nagy, nesoudi už zase náhodou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svata pravda,je to tak,do doby nez to bude,funguji tu je ruzne mafie.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Ruska PVO byla v Syrii kompletne znicena. Rusak je vsem pro smich!

  https://www.info.cz/svet/opevovany-rusky-protiletadlovy-system-pancir-neobstal-izraelci-jej-nicili-jako-na-strelnici-39779.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už ti tu bylo několikrát vysvětleno, jak to ve skutečnosti bylo a jak Izraelci zhotovili fotografie bombardování odstavené staré kraksny. Ale ty jsi takový trouba, že se tu chceš opakovaně ztrapňovat. No budiž, trapni se dál.

   Smazat
  2. A co to má co společného s článkem, vygume?

   Smazat
 8. To že je justice a policie prolezlá vlastizrádci a hoštaplery je známo. Jinak by opravdu česká republika nebyla zaplavena zločinci kteří nás připravili o miliardy KČ. Nakonec není třeba chodit daleko i premier tohoto státu spolupracuje se stranou, která nerespoktuje zákon a odmítá zaplatit své pohledávky ze soudního sporu. Zatímco žalobce musel určitě pohledávky obhájcům od haléře zaplatit.

  OdpovědětSmazat
 9. Teď bude sranda, všichni Sorošovi soudci začnou vypovídat, jak byli ovlivněni Milošem Zemanem, to zase bude komedie. Předpokládám, že na to vytvoří v EU nezávislou demokratickou komisi, která to odsoudí:))))

  OdpovědětSmazat
 10. v řadě duševně zdravych zemi nemaji koryto pro prasedidentovani a přitom i u nas je vidět že toto koryto toliko pro dobytek dobre jest jestliže se ohanime domokraciie
  tak netřeba aby někdo seděl na trunu a byl takovym malinkym diktatorkem ktery ve svem jajinkovstvi děla božiho neomylneho kazatele nadčlověka a davy nevzdělancu tajou jak předlonsky snih nad jeho moudry ato nemluvim o apanaži ktera je neomezena stejně jako vladni cestovka za hranice všednich dnu a jak řika olda řiha někdy přiště až lidi procitnou tak možna ktomuto bolestně dojdeme

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... milý 7:15, mohl bys ten svůj koment graficky rozdělit "interpunkcí" ?! takhne to ztrácí informační hodnotu - je to nečitelné ...

   Smazat
  2. Ta blbe , se teprve učíš mluvit a psát? Piš do mateřídoušky, jestli víš co to je.

   Smazat
 11. Dyslektiku 7:15, Tvoje vzpomínka na V.Havla přišla o něco později a proto opravdu: "někdy příště"...! V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 12. Mám úctu k justici, jsme lid hříšný a hřichy se musí odsoudit a napravit. Tak vznikla dělba práce, na nebi nás bude soudit Bůh a tady na zemi soud, který musí mít autoritu. Tu nemá soudce danou talárem, ale každodenním postojem a rozhodnutím. Žel i soudce je jen člověk, proto máme více stupňů soudů. Lepší systém nelze vymyslet. Jak řešit ztrátu autority soudce opravdu nevím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:33
   Hlavně ten nekonečný kolotoč. Normální člověk nemá tolik peněz na advokáta a soudní poplatky. Takže je vyloučen v prvním kole cca po roce čekání na soud.
   A nenom boháč nebo politická strana (např ČSSD ) může úspěšně čelit někdy(ale vskutku někdy) správnému rozhodnutí soudu. Nakonec i někteří milionáři které soudy poslali do aukce skončili jako téměř bezdomovci. Dřívější poslanec Fischer musel dokonce utéci zpět do Německa. A dne úspěšně podniká. Jo české soudy, prokuratura, policie to je stát ve státě a dnes se k tomuto přidala (tedy viditelně i BIS).

   Smazat
 13. České justici by prospělo trochu ovlivňování. Stačilo by, kdyby začala jednat podle českého práva a bylo by to lepší. Soudci dnes fungují, tak nezávisle, že je ani zákony nezajímají.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.