Reklama

úterý 1. ledna 2019

Revoluční Kuba změnila svět !

Přemysl Votava
1. 1. 2019
Před 60lety to bylo možná jen nepatrně, ale přesto na mapu Latinské Ameriky zamířila pozornost všech politiků světa. Ta malá karibská Kuba, jako první stát Latinské Ameriky, se vymanil z amerického sevření k nelibosti americké administrativy. Nezalekla se mocného souseda. Tamní proamerická vojenská diktatura byla svržena, generál Fulgencia Batista v noci na 1. ledna 1959 uprchl do USA. Hned následný den do Havany vstoupili vítězní kubánští revolucionáři. Revoluce zvítězila. Pro Spojené státy před 60 lety se zrodil velký problém.

Od počátku Kuba čelila americké politice sankcí a vojenských hrozeb. Tedy z dnešního pohledu, nic nového v politice USA. Nátlak USA vyvrcholil již v roce 1961 vyloděním několika tisícové tzv. kubánské exilové armády zcela v režii USA. Rychlá porážka agresora a tím i posílení kubánské revoluce jen vystupňovalo nátlak USA na Kubu. Hrozby USA přerostly v roce 1962 k krizi světovou a hrozil válečný konflikt mezi USA a SSSR.

I přes politiku sankcí a vyhrůžek ze strany USA, Kuba se nevzdala své cesty a v roce 2014 i slavila, to když prezident USA Barak Obama přiletěl do Havany. Byly navázány diplomatické vztahy mezi Kubou a USA. V americké politice zvítězil zdravý rozum. Kuba se radovala,…. Do Havany přiletěl i papež František. Fidel Castro si tak mohl před čtyřmi lety zapálit svůj „vítězný doutník“. Dožil se vítězství a uznání revoluce. Přesto i dnes, po čtyřech letech od obnovení diplomatických vztahů, americké sankce stále pokračují. Pokračují i přes odpor samotné americké veřejnosti, pouze 20% vyjadřuje podporu politice sankcí.

Obdobnou cestu, jako Kuba, nastoupily později další státy Latinské Ameriky, Venezuela, Bolivie, Nicaragua, Argentina, …. Kuba se pro ně stala vzorem a to je hlavní přínos kubánské revoluce. Úspěchy Kuby v lékařské oblasti, ve vzdělání, jsou výkladní skříní revoluce. Spojené státy i vlivem Kuby musely pozměnit svou politiku vůči státům v Latinské Americe. Pravda, nikoliv zásadně, ale přesto americká politika hledala nové cesty ke smíru. A vítězní revolucionáři, jako byl Fidel Castro, Ernesto Che Guevara, Raul Castro, … ?

Ti se stali již před desítkami let symbolem revoluce, tedy revolty, zejména mládeže v celém světě. Jejich odkaz není zapomenut ani dnes, po 60ti letech od revoluce. Revoluční Kuba jde svou cestou, navzdory přítomnosti tisíců vojáků USA na vojenské základně Guantánamo na Kubě. A to je její přínos kubánské revoluce i po 60letech. Kubou dnes zní známá revoluční píseň „ Cuba si, Yankee no ! “

Autor je mpř. strany Národní socialisté

143 komentářů :

 1. Škoda, že revolta naší "mobilizované" mládeže jde opačným směrem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 20;23
   Dnešní dementi se po vzoru USSA bez návodu ani nevyserou.....ovšem,nechávají se demokraticky popravovat negrama z afrohoven ve jménu pedofila Allaha!!!!!!

   Vymazat
  3. Za to ty jsi kokot z čeledi tchoř smrdutý anonyme 20.23 - zase už se rochníš ve svých přitroublých nadávkách? Děláš vůbec někdy něco jinýho, než je dřepět u počítače a ťukat do klávesnice ty přiblblý žvásty? Taky jsi dědek, protože kdybys byl mladej, u počítače a u diskuzí bys nedřepěl. Mladí nemají ve zvyku lézt mezi staré a žvatlat blbosti. Jsi odpornej senilní dědek.

   Vymazat
  4. 20:19 Škoda? No nevím. Já jsem teda rád, že si u nás mládež nebere za vzory tyhle zoufalce a nesnaží se tu o nějakou revoluci kubánského typu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 22:19 V rudostánech kubánskýho typu se hlasuje nohama! - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podle-osn-z-venezuely-za-posledni-roky-uprchly-tri-miliony-lidi-59993

   Vymazat
  7. 9.20 Na Kubě nikdo nemá hlad , ani nežije v bídě , ani kolem měst nejsou chudinské slumy , ani nikomu nechybí lékařstá péče ! Nepište blbosti a zajeďte se tam podívat !!

   Vymazat
 2. P.Radosta - bože můj, nejde tohle zablokovat? Kdo má na to koukat, nepíši číst - ty by záleželo na mě, ale koukat že takové ho..do existuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak některý jeho text stojej za hovno, to je fakt, ale zjevně to je študovanej člověk, vzdělanej historik a literát, takže nad místním ansámblem užgryndaných čechomužiků, pravidelných to konzumentů výblitků lžidavida a lžidvořáka ční jak Mount Everest nad hromadou jačího trusu při svém úpatí ...

   Vymazat
 3. Soudruh Votava nam muze dat za priklad dnesni Venezuelu, ktera kazdemu ukazuje, kam to muzou komousi dotahnout ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komouši ve Venezuele??? Božínku, co vy jste za vola.

   Vymazat
  2. 21:52 No každopádně jejich pojetí socialismu je přivedlo tam, kde jsou. A kde bych teda já být rozhodně nechtěl.

   Vymazat
  3. Venezuelu privedl tam kde jsou,boj o vliv a ruzne "sankce"....ale vy si svet zjednodusujte...

   Vymazat
  4. 23:50
   Jaké sankce? Nebylo právě vyhnání Amíků, znárodnění všeho cílem všech těch protiamerických revolucionářů? Konečně maj přesně to co sami chtěli! Můžou oslavovat.

   https://www.novinky.cz/ekonomika/491680-exodus-zahranicnich-firem-venezuelu-kvuli-krizi-opousti-i-goodyear.html

   Vymazat
  5. Kolikrat vam mam rikat,ze nemame vlastni zahranicni dopisovatele...prejimame "reprodukce"....V tom jsem zasadova..nez reprodukci,to radsi nic

   Vymazat
  6. 23:50 To už jsou na tom líp i ufňukaný ruský mužici se svejma ušmudlanejma rublíkama! - https://echo24.cz/a/SYTz9/inflace-ve-venezuele-v-listopadu-presahla-milion-procent

   Vymazat
  7. Venezuela je vystavena neskutečnému teroru obchodní války a záškodnictví - terorismu - řízeném z USA. To je jasné "jako facka", nic jiného v tom není, diverze a jen teror, teror, teror USA.

   Vymazat
 4. Přemysl Votava - místopředseda strany Národní socialisté.

  Tak, aspoň vím, komu se mám při volbách obloukem vyhnout.
  Aspoň teď vím, co a kdo je vzorem těchto národních socialistů a Nové republiky co maj plné huby demokracie.
  Aspoň vím kam kam by chtěli naši zemi směřovat.
  Obdivují totalitní zemi kde se lidí nikdo na nic neptá. Obdivují revoluci po které se chopil moci na desítky let nikým nezvolený a nevolený diktátor.
  Obdivují z dnešního pohledu nefalšovaného teroristu CheGuevaru.
  Obdivují zemi kde občané neváhali riskovat svoje životy a každoročně tisíce a některé roky desetitisíce z nich prchali 100 km přes rozbouřené moře na vratkých kocábkách do té hrozné Ameriky.
  Obdivují zchudlou zemi a vyzdvihují její "úspěchy".

  Takže "Národní socialisté". Hmmm, to si musím zapamatovat tento spolek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, na Votavovo vyzdvihování revolučních úspěchů Venezuely bych málem zapomněl. Jsou tak úspěšní, že to dotáhli k inflaci milion procent a nemaj co žrát. A to přesto, že maj největší zásoby ropy na světě. Neuvěřitelné.

   Vymazat
  2. Sám píšete: Neuvěřitelné.

   Vymazat
  3. Kdyby na nás uvalili embargo, přežijeme tak maximálně týden.

   Vymazat
  4. 21:36 největší zásoby ropy na světě Venezuela zdaleka nemá. Protože si ale svůj národní majetek vzala zpět, je vystavena embargu a všem myslitelným tlakům USA a jejich vazalů tak, že skutečně směřuje k bankrotu. Pokud by se tedy nebránila, zřejmě by na tom byla méně špatně. Tedy tak nějak jako dřív, když se právě proti tomu Venezuelané postavili a prosadili politické změny i znárodnění zdrojů nafty. Z rukou cizích vlastníků, kteří sklízeli z Venezuelských zdrojů zisky. Je to logické? Co je a co není, podle vás, spravedlivé? Odpovězte laskavě.

   Vymazat
  5. 0:23

   Samozřejmě že má. Nelžete, nebo si aspoň nevymýšlejte a zjistěte si fakta. Vypadáte pak maximálně hloupě a nevěrohodně.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_proven_oil_reserves

   Jo, vzala si svůj majetek zpět ale hlavně ukradla Americké a jiné investice. A protože si s tím majetkem ani s těmi investicemi neví neschopní socialističtí vůdcové evidentně rady tak ho teď pro změnu darují Rusům.

   https://echo24.cz/a/SLgbe/dohoda-za-137-miliard-kc-rusko-bude-ve-venezuele-investovat-do-ropy-a-zlata

   Vymazat
  6. 0:46 ani pořádně číst neumíte

   Vymazat
  7. Po všechny kaváreníčské povaleče a bezmosky:
   hesta la victoria siempre

   Vymazat
  8. oprava: https://www.google.com/search?newwindow=1&biw=1242&bih=569&tbm=vid&ei=2uksXJmxGoyiwALUrqfoAg&q=natalia+oreiro+hasta+la+victoria+siempre&oq=natalia+oreiro+hasta+la+victoria+siempre&gs_l=psy-ab.3...6338.6338.0.7036.1.1.0.0.0.0.81.81.1.1.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.wa4J5luNPGs

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Ano Kubánci jsou skvělý a nenechají si nic vnucovat dodavateli „demokracie".

  OdpovědětVymazat
 7. El comandant, i celá Kubánská země, jsou obdivuhodný.*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A že za ty roky už tolik Kubánců z té skvělé země zdrhlo právě do USA? Petr

   Vymazat
  2. :))) a kolik se jich rádo vrátilo :)))*

   Vymazat
  3. 23:39
   No, kolik? Řekni.

   Vymazat
  4. A že za ty roky už tolik Kubánců z té skvělé země zdrhlo právě do USA? PetrNo, kolik? Řekni.

   Vymazat
  5. 23:54 urcite ne tolik kolik Ukrajincu po majdanu a nebo ostatnich po "demoratizaci"...ale to se tady "panum" nehodi

   Vymazat
  6. 23:54
   https://www.migrationpolicy.org/article/cuban-migration-postrevolution-exodus-ebbs-and-flows

   23:57
   Ukrajinci nikam neemigrovali, magore. Zcela svobodně dočasně či trvale odešli do zahraničí a mohou se kdykoli vracet, stále tam mají své majetky, které jim nikdo neznárodnil, stále tam mají své rodiny, kterým se nikdo nemstí.

   Vymazat
  7. Sve majetky?:-)

   Vymazat
  8. Jinak ti Kubanci "znarodnili" cizince....Nechteli jim delat ve sve zemi sluhy,vam to prijde divne?

   Vymazat
  9. 0:12
   Jo, své majetky. Byty, domy, pozemky... Nevím, diskutuju vůbec se svéprávným jedincem, když tohle misím vysvětlovat?

   0:15
   Znárodnili a znásilnili všechny, včetně Kubánců na 60 let. Klan Castrů a jejich poskoci si ukradli celou Kubu i s jejími obyvateli, prohlásili sami sebe neomezenými vládci. Samotní Kubánci o ničem nerozhodli a nerozhodují, mohli a můžou jen držet hubu a krok. A nebo uprchnout z "ostrova svobody" na floridu.

   Vymazat
  10. Petře 23:20, vy jste skutečně prostého ducha. Jsou lidé, kteří se chtějí mít líp a líp. Půjdou kamkoli, kde se domnívají, že uspějí. A budou dělat pro kohokoli cokoli. Že se lidský svět rozvívíjí nerovnoměrně, je samozřejmé, když geografické i geopolitické podmínky jsou různé a i v důsledku toho, se různě rozvíjí populace a kultury. Zda a jakým přínosem byl kolonialismus, do jaké míry a za jakou cenu požehnal bílé kultuře, zřejmě nechápete. Svým rozoumkem nutně zůstáváte na povrchu. Takových vás je mnoho, jste neštěstím lidského rodu. Bez vás by se ti největší hajzlové neobešli. Styďte se.

   Vymazat
  11. Ja vam reknu jak je to s majetky..Byt v Kyjeve ted stoji 18 tisic euro.... velky..Takze si ho kupuji ti,co jsou dlouhodobe v zahranici jako investici (doufaji,ze ho tedy nikdo nezbori a mozna kdyz budou mit stesti i pronajmou) ale vracet se tam opravdu nechteji

   Vymazat
  12. 0:51
   Prosimvás , nežvaňte. Lžete i v tom co se dá snadno ověřit během jedné minuty.
   Nejlevnější maličký byt z 1300 bytů v nabídce stojí 57.000 dolarů, nejdražší 9 milionů dolarů.
   http://www.allstarkievrealty.com/en/apartment-sale-kiev.html
   A o tom co chtějí nebo nechtějí Ukrajinci, vy evidentní neználku a pohádkáři, nežvaňte vůbec.

   Vymazat
  13. Ted si ho jeden nas znamy koupil

   Vymazat
  14. 1:09
   Bohužel. Fakta proti žvástům.

   Vymazat
  15. Vy jste vtipny..Ci fakta?On ma kupni smlouvu:-)

   Vymazat
  16. Vtipný jste vy. To je jako když na sreality.cz stojí průměrný byt v Praze 6 milionů a vy byste tvrdil, že váš známý koupil velký byt v praze za 500.000 a má prý na něj smlouvu.
   Jak jsem psal, zkoušejte si ty pohádky na někoho negramotného.

   Vymazat
  17. Byt na Brovarovském prospektu v nabídce za 24 000 dolarů. Tedy 21 000 eur. Ano, jen 43 m2. Minutové hledání. Kecale.

   https://www.house-ua.com/en/7402-flat-for_sale-kyiv-desnyanskiy-brovarskoy-prosp.html

   Vymazat
  18. Snad je jasné, komu to bylo určeno. Ostatně soudím, že zdejší disksuse musí být moderovaná.

   Vymazat
 8. No, to už musí být pan doktor David hodně zoufalý, když sem vkládá bláboly takového lůzra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boze boze blabolo....vzdyt vy sem tyhle ptakoviny pisete skoro u vseho

   Vymazat
  2. Víte vy 23:18 co je rozuměno pod pojmem lůzr? Tedy mezi lidmi s obvyklým kulturním rozhledem?

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Radosto, mám dotaz. Nejsem příznivcem Soroše, ani jeho kagana, nemám rád Rusy, padlé revolucionáře a Sorošovy neziskovky mám u prdele, v čele s Pochvem a Langsádlovou, Zaorálkem a tím sráčem, co dělal dluhy a dostal za to svinstvo od Soroše místo komisaře v EU. Mám rád Českou republiku. Máte mě rád?

   Vymazat
  2. 23:57 A pročpá nemáš rád Rusy, to budeš obřezanej gauner což? Asi spolupracovník této anti-ruské bandy kremelských zločinných židovorů, co? - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Radši koukni co ruskému národu způsobili! - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Vymazat
 10. Mne se libi,ze se Kubanci nevzdavaji sveho pristupu k zivotu........V dnesnim svete to neni jednoduche

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kubáncům nic jiného nezbývá. O ničem nerozhodují. Vládne jim samozvaný diktátor. Je moc hezké, že se ti to líbí.

   Mě se zase líbí, že po odstoupení komoušského úchyla, který si na půl století Kubu přivlastnil, už i tam začínají ledy povolovat.

   https://zpravy.idnes.cz/kuba-havana-fidel-castro-raul-ekonomika-d95-/zahranicni.aspx?c=A180416_160406_zahranicni_aha

   Vymazat
  2. Jdete s idnes....to jsou opravdu zarucene zpravy.....vzdyt dnes vetsina z tech pisalku nikdy nebyla jinde nez na dovolene s cestovkou

   Vymazat
  3. 0:17
   No a jaký zdroj uznáte? Český zasi žádný. A zřejmě vůbec žádný který se vám nehodí. Anglicky aspoň umíte? Ale klidně strčte hlavu do písku když vám to vyhovuje.

   Ke psaní zpráv ze zahraničí je zásadní kvalifikací cestování bez cestovky?

   Vymazat
  4. Najdete si primo z mista...nebo jste vazne tak naivni,ze si myslite,ze nikdo nema sve vlastni zajmy a kazdy to s vami mysli dobre?

   Vymazat
  5. Kubáncům nic jiného nezbývá? Opravdu? Tak to jsou na tom jako my v EU, kde nám diktuje nikým nevolená EK a diktuje nám místo užitečných prasat a něžných, věrných pejsků ubytovat a živit vetřelce z lenochstánů celého světa. Když někoho pokouše pes, majitele odsoudí a psa, který zabije člověka, utratí - aniž by zkoumali jeho rasu a náboženství. Sorose ani jeho pohůnky nikdo nesoudí, neodsuzuje, a agresivní vetřelce chrání proti poškozeným eurodomorodcům - lidem, čímž diskriminuje naše pejsky - i pejskaře. Ač zájmů jsme různých, jsme jedné rasy, jednoho plemene a měli bychom se podle toho začít chovat dříve, než nás dovyžerou a sežerou.

   Vymazat
 11. Pane Votavo, děkuji Vám za objektivní článek k 60. výročí kubánské revoluce, pod který se s plným souhlasem podepisuji!
  Dnes po porážce socialismu v Evropě a dočasném vítězství imperialismu a fašismu ve světě jsou Kubánská republika a KLDR jediné dva opravdu socialistické státy, které se i navzájem podporují a žijí v pevném a nerozborném přátelství. Však také se tyto dva socialistické státy při nedávné návštěvě Miguela Mária Diaze Canela Bermudéze, presidenta Kuby v KLDR navzájem ujistily, že budou i nadále budovat socialismus ve svých zemích, bez ohledu na to, co se děje v imperialistickém, válkychtivém a fašistickém světě kolem nich!!
  Tak to má být, psi (pindostán, alias tzv. "usa", tzv. "eu" a "nato"!) štěkají a karavana jde dál!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako satira fakt dobrý. Dík, zasmál jsem se :-D

   Vymazat
  2. 0:16- občas se smějí i hlupáci, aniž jsou schopni vyjádřit čemu, tak snad to nejste Vy. Svět spěje k levicovosti dvěma směry. Globalisty přímo a nacionalisty oklikou přes nacionalismus. V obém k diktatuře. Časem se mohou zdát výše uvedené země jako oázy demokracie, včetně Číny, nevěříte? Jaký to bude Svět, už na nás nebude záležet, teď však ještě odpovědnost máme!

   Vymazat
 12. Nedávno jsem se nasmál, v USA je nezaměstnanost, ale lidi nevezmou do práce, protože nemají zuby. Demokracie, nebo fašismus, je to úplně jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zuby si neporidi protoze maji drahe zdravotnictvi...Jen injekce na pohotovosti,kdyz vas chytnou zada pry stoji asi 700 dolaru

   Vymazat
  2. 0:39 kdyby jste trosku premyslel,pochopil byste to

   Vymazat
  3. 0:39 "...nejnižší nezaměstnanost za posledních 60 let." A to kolik % prosím? A jak se tam vlastně ta nezaměstnanost počítá? Víte to? Na jak že dlouho bude tak "nízká"? Sluší se vůbec, aby byla nezaměstnanost? Komu to slouží a vyhovuje? Komu ne? Odpovíte?

   Vymazat
  4. 0:57

   3.7% Máte spoustu otázek a já nejsem základní škola. Googlujte, hledejte, vzdělávejte se.

   Vymazat
  5. 1:13 cosi tvrdíte, něco evokujete. Ptám se po vašich argumentech k tomu, co chcete svým komentářem ostatním čtenářům vnutit. To nemá se základní školou, jako vzdělávací institucí, pranic společného. Nevykrucujte se, argumentujte!

   Vymazat
 13. Můj životní zážitek byl, že jsem vedle Castra stál metr a poslouchal překlad, co říká.Mráz po zádech, silná osobnost a charizma.Castro byl rozený vůdce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezky jsem tě nasral blbečku z kliniky co?Debile kolaborantskej, špinavej!!

   Vymazat
 14. Příznivce tohoto webu velmi přitahují despotické režimy.
  Kuba, ta revoluční a osvobozující, se změnila na policejní stát s bídnou životní úrovní, poněkud excentrickými vůdci, vyvážející žoldáky. Jo jo, ta revoluce, zase zklamala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:04 Zato ty magore, odchovaný tímto hnusným režimem s vymytým mozkem jsi vůbec nezklamal svojí blbostí a ubohou prázdnotou! Takové nesmysly může napsat jen naprostý idiot a ignorant.

   Vymazat
  2. 13:04 má naprostou pravdu.

   Vymazat
  3. 17:06

   "Stoddardova kniha ve kterém pojem poprvé formuloval - "Revolta proti civilizaci" (1922) popisuje tehdy aktuální událost převzetím moci v Rusku bolševiky. Dokazuje, že byla země spravována nejvíce degenerovanými lidmi co kdy chodili po Zemi!"

   To je pravda. Je jen "náhoda", že těmito bolševickými vládci byli židé. Židé, kteří stvořili a řídili komunismus a Sovětský svaz, jsou skutečně nejvíce zdegenerovaní lidé, jací kdy chodili po Zemi. To je dokázaný nejen historický, ale i vědecký fakt.
   https://www.youtube.com/watch?v=AGe4_tDDGeM&bpctr=1546454621

   Grigorij Klimov - Boží národ (1989)
   http://www.nwoo.org/download/knihy/Grigorij_Klimov-Bozi_narod.pdf

   Vymazat
  4. 19:17 Přesně tak! Ale tu se to nesmí psát, protože lŽIDavid a lŽIDvořák, placení agenti těchto obřezaných kremelských gaunerů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   k nim patří! Proto jim vadí každá tzv. despocie krom té zřízené bolševickými podlidmi, dle hesla vrána vráně oči nevyklove ...

   Vymazat
 15. Jiří Jírovec2. ledna 2019 14:07

  Přínos Kuby byl oceněn Mezinárodním měnovým fondem (pokud si dobře pamatuji) jako vzor pro země, které z různých důvodů trpí tím, že na zeměkouli není všeho dost pro všechny.

  Dostupnost vzdělání a zdravotní péče je nesouměřitelná s jinými zeměmi Karibiku. V USA existovala organizace, která plánovala návrat Kuby ke kapitalismu (až sankce zvítězí a nebo Castro zemře). První na ráně byla "přebujelá" zdravotní péče.

  Je zajímavé, že bývalý diktátor Batista neměl za své vlády přístup do barů pro bílé, protože byl mulat.

  Kubánci měli právo na azyl a po roce na povolení k trvalému pobytu, pokud se suchou nohou dotkli americké půdy. Na Floridě byla silná kubánská komunita a její hlasy se ve volbách vyplácely. Když ale bylo Kubánců v pobřežních vodách příliš, pobřežní stráž je odháněla vodními děly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiří Jírovec

   "Když ale bylo Kubánců v pobřežních vodách příliš, pobřežní stráž je odháněla vodními děly."

   Krásně jste se střelil do vlastní nohy. Když údajně na komunistické Kubě je pomalu "ráj na Zemi", proč teda sta tisíce Kubánců z ní vzaly roha a utekly raději do těch "hrozných, kapitalistických a imperialistických" USA, než by si užívaly "socialistický ráj" na Kubě?!

   Vymazat
  2. Kdepak soudruzi udělali chybu? :-)

   Vymazat
  3. 19:10 Soudruzi neudělali nikde chybu, ale tvoje máma udělala chybu, že takového zmetka, jako jsi ty vůbec porodila!! Forever slav? Ty že jsi Slovan?!? To si snad děláš srandu, ne?! Ty jsi horší, než ten poslední zcela primitivní a naprosto blbý anglosas!!

   Vymazat
  4. 0:02

   Copak, došly argumenty?
   Jak typické pro rudé - když dojdou argumenty, hned druhé začnou, místo slušných argumentů, urážet a napadat. Prostě typické bolševické geny.

   Vymazat
  5. 9:17 A také proto totální vyhlazení bolševických podlidí může být pro civilizaci jedině přínosné!

   Vymazat
 16. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět VŠECHNY své příspěvky.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 17. Významná výročí, na něž s.s. Votava zapomněl

  Jistě, výročí kubánské sociatické revoluce je velmi významné – byl to počátek procesu, jenž vedl ke vzniku prvního státu dělníků a rolníků na západní polokouli.
  A také málem k definitivní likvidaci USA se všemi USáky, díky přítomnosti sovětských mírových jaderných raket na Kubě.

  (Samozřejmě: My všichni roduvěrní Češi a Rusové bychom HLUBOCE litovali ztrát mezi USáckými proletáři, způsobených sovětským preventivním mírovým jaderným úderem (cca 150 000 000 potenciálně humánně zlikvidovaných USáckých proletářů).
  Ale jak říká Veliký Putin, BJJP: „Když se kácí les, létají třísky!“
  Ano, bez určitých ztrát se vítězství nás roduvěrných Slovanů nad zbytkem světa neobejde.
  Tak neplačme nad zlikvidovanými USáckými proletáři, nýbrž nad vlastními dětmi umírajícími hladem a zimou, vinou USáckých vykořisťovatelů.
  Tečka.)

  Ale my Češi a Rusové nesmíme zapomínat na výročí nám mnohem bližší:

  1.1.1949: Naši soudruzi otcové a dědové
  • přejmenovali neslavně proslulý Baťův Zlín na PŘENÁDHERNÝ Gottwaldov.
  • zrušili odporný tmářský systém dělení naší vlasti na „země“ -> další rána do rozšklebených tváří moravských buržoasních nacionalistů

  Ale pak už jsou většinou negativní výročí:

  1.1.1977: Tzv. Charta 77 (havlisti, kavárníci a lepšolidi) vydala svůj první tzv. dokument, tzv. Prohlášení Charty 77 -> počátek nové kontrarevoluční vlny, financované a řízené CIA a Mossadem

  1.1.1993: Dočasně zaniklo Československo, vinou intrik Západu, především CIA a Mossadu. Současně vznikla tzv. Česká republika a směšná nelegální tzv. Slovenská republika. -> DĚSIVĚ smutné výročí!

  Takže tak, drahý soudruhu a soukmenovče Votavo: Příště piš lépe, a tím pádem i radostněji.
  Děkuji Ti předem jménem všeho našeho horšolidu.

  „Učit se, učit se, učit se!“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 18. Panebože, jak někdo může oslavovat komunistickou Kubu?
  Místo, které ekonomicky zaostává, kde byla prakticky zničena veškerá střední třída. Kde je totalitní stát. Které šíří marxistickou protibělošskou propagandu. Režim, jehož vůdce Fidel Castro byl připravený (a udělal by to, kdyby jej Chruščov nezastavil) spálit celý svět v jaderném ohni a udělat ze světa jeden velký koncentrák.

  Škoda, že se Kennedymu nepovedla ta invaze v Zátoce sviní (kvůli zradě a také diletantství CIA) - dnes by na tom Kuba byla mnohonásobně lépe (zhruba jako Chile).

  PS: Sám Castro, včetně jeho soudruhů, byl velký pokrytec. Zatímco lid žil a žije v chudobě a zaostalosti a Kuba stagnuje, on a jeho rodina si hověl v miliardách. Jak typické pro komunistické farizeje.

  OdpovědětVymazat
 19. Forever Slav, jojo, v miliardách se válel Miloševič, Chavéz, Kastro, válí se v nich Putin ... Jen ne třeba Bush starší či mladší, nebo Trump Doník. O těch prvních se to všehovšudy tvrdí, u těch druhých je to jisté. Já vím, ti první si to měli "nakrást", zatímco ti druzí odevzdali až tolik užitečné práce. Středověký fanatiku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:01

   Nevím, co má Bush či Trump společného s tím, že Fidel Castro byl jeden velký pokrytec, ale nechme to tak.

   Vymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 21. 21:20 A zde k nám "promlouvá" jakýsi duševně zk...... a mozkově zakrnělý výlupek českého původu, žijící v pindostánu alias v tzv. "usa" a jsa jistě patřičně na to ještě "hrdý"?!? Kdyby ten odporný státní paskvil, nazývající se tzv. "usa" neexistoval, mohl by svět konečně žít a nemusel se obávat takového zločineckého státního paskvilu, jakým tzv. "usa" (Rusové tento státní paskvil nazývají posměšně пиндостан a mají zcela pravdu!!) skutečně jsou. Znáš české přísloví, "poturčenec horší Turka", že ano?! Moje nebožka máma také o takových lidech, jako jsi ty říkala; "Když h.... plave s jablky na hladině řeky, tak se naparuje a vykřikuje MY JABLKA PLAVEME, to platí o takových individuech, jako jsi ty naprosto zcela!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S těmi jablky to jsem jeětě nelyšel a je to trefné. Problém těch poturčenců je ten, že vědí, někteří tuší, že jejich páníček USA, jde do kopru a komu potom polezou do zádele? Naštěstí to je jenom jejich problém a vůbec jim jejich pomýlenost nezávidím. Rudý dědeček

   Vymazat
  2. Michal Masopust

   Proč tak americký národ nenávidíte? Jakým právem urážíte syny George Washingtona, Benjamina Franklina a Thomase Jeffersona? Co vám Amerika udělala špatného, že ji tak nenávidíte?

   PS: Krásně vám došly argumenty a musíte hned agresivně útočit a druhé urážet. Jak typické pro komunistu.

   Vymazat
  3. 0:06

   Jak můžete oslavovat ten satanský komunismus, který vyhladil až 100 000 000 lidí? To nemáte žádný soucit s těmito obětmi? To jste tak sobecký a cynický?

   Vymazat
  4. Pokud chcete nějaké argumenty, tak každé malé dítě ví že Amíci jako jediní bombardovali jadernými bombami Hirošimu a Nagysaki, civilní obyvatelstvo a tím ztratila veškerý morální kredit navždy, jakožto i její příznivci. Na internetu lze lehce najít historii 200 let válek a rozpínavosti Ameriky. Jak můžete Ameriku urážet, nenávidět, co udělala špatného, že ji tak nenávidíte? Já nejsem Japonec, Vietnamec, Lýbiec, Korejec, já jsem jen rudý dědeček, takže předkládám pouhá fakta.

   Vymazat
  5. Ad 9:25. Jak bychom mohli oslavovat ten satanský kapitalismus, která sprovodil ze Světa přes 3/4 miliardy lidí a pokračuje v hubení svými agresívními válkami dál, v Iráku hnedle více již jak milion.... a co Vietnam, Korea, Libye, Sýrie, Panama, 1. a 2. světová.....to vše jsou kapitalistické války, za bohatství hrstky oligarchů....

   Vymazat
  6. 9:13 pro tzv. "Slovana na věky", chtěl jsem vám odpovědět argumenty, ale moji dva předchůdci udělali práci za mě, díky jim!

   Škoda, že administrátor blogu smazal ten váš psychicky patologický tzv. "komentář" z 21:20. Moje odpověď na něj tam teď trčí příslovečně jako ten "nahý v trní"! Ale to nevadí, ano nenávidím pindostán alias tzv. "usa" už jen za to, že existuje!! Byl jsem tam jednou v životě v r. 1996 a už nikdy, nikdy více tam nevkročím! Ta neinteligentní, primitivně pitomoučká, nafoukaná a arogantní masa lidí tam mně stačila na celý život!

   Zato na Kubě už jsem byl dvakrát a chystám se tam tento rok znovu! Ta země mně doslova učarovala; ti příjemní a vzdělaní lidé (ovládám dobře španělštinu), jejich smysl pro kolektiv, práce pro společnost a ne pro hrstku nenasytných oligarchů, jako u vás v pindostánu, všeobecně jejich způsob života, bezplatné a naprosto VŠEM dostupné, zároveň kvalitní zdravotnictví, totéž platí i o školství! Nikde jsem tam neviděl bezdomovce, zubožené, hladové, agresívní a žebrající děti; toto VŠE jsem však viděl v pindostánu skoro na KAŽDÉM KROKU!! Děti jsou tam dobře živené, čisté, upravené, v pionýrských stejnokrojích (které skoro zdarma poskytuje rodičům stát!) chodí do školy, opravdu hezký pohled na ně.
   Ale, proč já se vůbec namáhám a ztrácím s vámi čas; nějakému zparchantělému GRINGOVI, jako jste vy chtít něco vysvětlovat, to je jako házet hrách na stěnu!!

   Na rozdíl od vás, já jsem opravdu Slovan tělem i duší, kromě své vlasti miluji Rusko a Srbsko a respektuji i ostatní Slovany, i když Ukrajince, Chorvaty a Poláky osobně pro jejich řiťolezectví vůči pindostánu vůbec NEMUSÍM!

   Už jen to, co ten váš státní paskvil udělal v r. 1999 se SRJ (pro vás, při vašem "vzdělání" Svazová Republika Jugoslávie!) byl válečný zločin, jeden z nepřeberného množství ostatních, z asi 225 let co tato bývalá trestanecká kolonie, dnešní pindostán existuje, JENOM asi 23 let nevedla nikde žádnou válku, stačí?! Ještě jste na ten váš pindostán "nesmírně hrdý"?!? No, já bych na vašem místě nebyl, proto nevnucujte ty vaše psychicky patologické výlevy zde jiným, já vám moje názory a přesvědčení také nevnucuji, pouze je zde neadresně komentuji. Jsem ateista, na boha nevěřím, ale na vaší víru vám nesahám, ač mně je naprosto lhostejná!

   Vymazat
  7. Šíříte samé laciné komunistické lži a nesmysly. 

   1) Kapitalismus není politický režim, nýbrž ekonomický systém (založený na svobodném trhu - na svobodné výměně zboží a služeb) - proto kapitalismus nezabíjí. Politický komunistický režim zabíjí. 

   2) Za válku v Koreji a ve Vietnamu jsou odpovědní komunisté, kteří ze Severního Vietnamu agresivně napadli Jižní Vietnam a ze Severní Koreje Jižní Koreu. Amerika (která zde byla na základě pozvání legitimní vlády Jižního Vietnamu a Jižní Koreje - v případě Koreje navíc na základě Rady bezpečnosti OSN) zde bojovali proti bezbožnému ďábelskému mezinárodnímu komunismu, který usiluje o jeden velký globální totalitní koncentrák. Proti tomuto zlu je třeba bojovat, ať to stojí co to stojí.

   3) Bezcenné argumenty na úrovni:"Vy zase bijete černochy!". Hlavně odvést pozornost od satanských bolševických zločinů, v jejichž důsledku bylo zavražděno více než 100 000 000 lidí. 

   4) "Jen" je Kuba zotročena bolševickou tyranií, která z Kuby vybudovala jeden velký totalitní koncentrák, kde je šlapáno po vnitřní svobodě a duchu člověka, byla zničena prakticky celá střední třída a Kubu ekonomicky stagnuje. "Jinak nic". 
   Hlavně nezapomeňte odvádět pozornost od zdejších bolševických zločinů. 

   PS: Proč sta tisíce Kubánců zdrhly z tohoto "ráje na Zemi", když je tam údajně tak "krásně". 

   5) Za americké tažení do Jugoslávie a na BV nejsou odpovědné USA, ale globalističtí sionističtí židé, kteří zotročili USA. A jsou odpovědni za americkou prohru ve Vietnamu i za kulturní marxistickou revoluci v 60. a 70. let a za řízení a stvoření mezinárodního komunismu jako takového. 

   6) Šíříte protibělošskou propagadu. Hlásit se ke komunismu je jako kdyby jste říkali: "Vyhlaďte bělochy!" nebo:"Vyhlaďte Slovany!". Už sám otec zakladatel komunismu Karel Marx vyhlásil vyhlazovací válku Slovanům na život a na smrt. A jeho marxističtí bolševičtí potomci jeho dílo po VŘSR začali naplňovat - vyhlazením 40 000 000-60 000 000 Rusů. 

   Komunisté také stáli za propagací zvrhlých ideologií a hnutí, jako feminismu, homosexualismu, rasového míšení, multikulturní diverzity a likvidace křesťanství a bílé identity jednotlivých národů bílé rasy. 
   ...

   Když váš charakter shrnu: 

   JSTE OSTUDOU ČESKÉHO NÁRODA! OSTUDOU CELÉHO SLOVANSTVA! Svojí obhajobou komunistických řezníků slovanských národů. Svými ohavnostmi plivete na Slávi dceru. Plivete na svatou Rus, která byla bolševiky brutálně zmučena a ukřižována. Uctíváte bezbožné a amorální vrahy, kteří zabili svatého cara a jeho rodinu. Kteří zavraždili nejlepší syny a dcery Rusi. Kteří znesvětili svaté křesťanské chrámy. Svatý Kristův kříž. 

   JSTE JEN DĚVKY PRODEJNÉ, KTERÉ ZA KUS ŽVANCE PRODAJÍ SVOU SVOBODU ZA TEPLÉ MÍSTEČKO VE VĚZENÍ. 

   SNAD VÁM TO BŮH ODPUSTÍ. 

   Vymazat
  8. 16:52 Vy jste případ pro psychiatra! Takové žvásty, co tu plodíte, to nemůže psát normálně.myslící člověk, běžte se léčit a nechte pana Masopusta na pokoji! On.vás vystihl zcela přesně, nejen vás, ale celé USA!

   Vymazat
  9. 18:24

   U vás platí - potrefená husa nejvíc kejhá. :-)

   Vymazat
  10. 11:34 Zaplaťánbu aspoň za to! Jenže jak se ukazuje, tak to nestačí. Máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané barevné sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Vymazat
  11. 15:22 Je to tak, podrasy se množí jak filcky v kožichu smrdutých čechomužků! Vyřešit je může jedině válka!

   Vymazat
 22. Radosto, či jak se vůbec pravdivě jmenujete, vy jste zřejmě sebestředný NARCISTA, který se rád předvádí, že? Vy si myslíte, že ty vaše pitomosti vůbec ještě někdo rozumný čte?! Kopírujete to skoro ke každému článku zde a připadáte si jistě, jako správný narcista "nesmírně vtipný", že?! Přitom jste pouze nesmírně UBOHÝ a nevíte o tom! Jednomu vás může být akorát líto, nic více a nic méně. Člověče, kdyby lidská blbost bolela, vy byste musel řvát bolestí na každém kroku!!

  OdpovědětVymazat
 23. "Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy." - Winston Churchill

  "Socialismus jakéhokoli druhu vede k úplnému zničení lidského ducha." - Alexandr Solženicyn

  "Demoralizovaná osoba není schopna přijmout pravdu. Fakta jí nic neříkají. Když takovému člověku ukážete autentické informace, důkazy, statistiky, fotografie... neuvěří, dokud neobdrží kopanec do zadku. Až vojenská bota rozdrtí jeho koule, tak pochopí." - Jurij Bezmenov (bývalý agent KGB o příznivcích komunismu)

  "Mám pro tyto vládce jednu otázku: Pokud je komunismus vlna budoucnosti, proč stále potřebujete zdi k zadržení lidí a armády tajné policie je drží zticha?" - Ronald Reagan

  "Komunisté jsou odhodláni nás zničit a bez ohledu na to, jakou ruku přátelství budeme mít, nebo jaké argumenty budeme moci postavit, jedinou věcí, která tento rozhodující rozdíl změní, je síla Spojených států." - John F. Kennedy

  "V sociální rovnici je hodnota jediného života nula; v kosmické rovnici je to nekonečné ... Není třeba jenom komunismus, ale každé politické hnutí, které se implicitně spoléhá na čistě užitkovou etiku, musí být obětí stejné fatální chyby. Je to klam, stejně naivní, jako matematický chyták, a přesto jeho důsledky vedou přímo ke Goyovým katastrofám, k vládě gilotiny, mučírnám inkvizice nebo ke sklepení Lubjanky." - Arthur Koestler

  "Mám za to a se mnou i devadesát devět procent Američanů, že totalita, ať už nacistická nebo komunistická, je ohavná. Oba systémy jsou nemorální, protože odmítají náboženství a neuznávají plnění slibů. Jsou proti zdravému rozumu pro své nepopsatelné krutosti a odporné zabíjení miliónů lidských bytostí. Hnusím si jakýkoliv druh kompromisu nebo spojenectví Ameriky s nimi. A co bude s miliony lidí ujařmených v Rusku a celé Evropě a s naší vlastní svobodou, jestliže máme posílat své syny vyhrávat válku pro komunismus?" — Herbert Hoover

  "Patřil jsem k podivnému společenství lidí, pro které jakési budoucí vidiny jsou vším a současné utrpení milionů ničím, kteří nenávist vydávají za vyšší lásku a násilí za vyšší svobodu, nadekretované formule za pravdu a mít vlastní odlišný názor za zločin." — Luděk Pachman

  "Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá mít žádné jmění, nýbrž aby bylo všechno společné a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tady hned na první pohled každý, že takové učení je nanejvýš bláznovské a že se mohlo jen vyrojit z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy chtěli z člověka učinit něco buď lepšího, neb horšího, ale vždy něco jiného, než je člověk." — Karel Havlíček Borovský

  Jelikož komunismus je zevnitř zvrácený, opravdu mu nemůže pomáhat nikdo, kdo má v úmyslu uchránit před zkázou křesťanský a slušný způsob života. — Pius XI.

  „Komunisté nejsou strana, nýbrž spiknutí.“ - Robert Hamilton Bruce Lockhart

  „Zhovadilost všeobecná povstane byť by komunisté jen jedné generaci panovati měli.“ - František Palacký

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Forever Slav neví o čem mluví. I tím svým nickem si odporuje.

   Vymazat
  2. 17:24

   Já teď nic neříkám. Jen sem nechal promluvit významné světové osobnosti. Nic víc, nic míň. A tito lidé moc dobře věděli, o čem mluví. Mezi nimi samí solidární lidi, kteří soucítili se všemi lidmi - s bohatými i chudými, se silnými i slabými, s šlechtou i prostým lidem. A přesto byli velcí odpůrci komunismu. Proč asi?

   Vymazat
  3. 16:56-Slave. Zkusme rozebrat citát Winstona Churchilla slovy Ježíše! Která společnost je blíže "Království nebeského"? Ta která nerovnoměrně rozděluje, nebo spravedlivě rozděluje "bídu"? Není psáno v Bibli něco o tom, kdo má tam "nahoře" protekci oproti těm, co ji mají zde "Dole"? V jednom Vás chápu. Vy v USA se musíte sešikovat v boji proti "Globalistům" pod praporem Kříže ale přesvědčujte své, my v Evropě rádi přispějeme k vítězství vaší bitvy. Teprve po ní si to můžeme spolu rozdat o Bohu a co to znamená.

   Vymazat
  4. PS: Nežiji v USA, ale v ČR. :-)

   Vymazat
  5. Miroslav Povolny

   Komunista, tj. zrádce a hrobník Slovanstva a bílé rasy a heretik a bojovník proti božímu řádu, nemá právo hovořit jménem Evropy, Slovanstva a bílé rasy. A zneužívat boží jméno nadarmo.

   Vymazat
  6. Miroslav Povolny

   Bůh vám odpusť vaše pomatení a protikřesťanskou herezi.

   Vymazat
  7. 19:56- tedy navrátilec, v Česku tolik fanatiků není. 19:59- komunista nejsem a nikdy nebyl, naopak jsem neagresívní antikomunista. Přesto jim musím v dnešní době často dát za pravdu, Bohužel! 20:00- Bůh mi odpouští hodně věcí i proto, že nejsem v žádné sektě, neb skutečný Bůh nezná herezi, vykladače pozemské!

   Vymazat
  8. Miroslav Povolny

   Ale no tak. Komunismus z vás kouká, jak sláma z bot. Rudá vám kouká z očí. Z těmihle krypto-komunistickými žvásty choďte k někomu jinému, který vám na to skončí. Vás morální relativismus, pocházející z marxistického relativismu, je také více než výmluvný. Vaše obhajoba, v duchu morálního a duchovního relativismu, zla mezinárodního komunismu je více než výmluvná. TEN, KDO HÁJÍ ZLO, SE PROTIVÍ BOHU. OBHAJOVAT JEJ NEVĚDOMKY JE LIDSKÉ. ALE OBHAJOVAT ZLO VĚDOMĚ JE ĎÁBELSKÉ (evidentně váš případ).

   A nemluvte jménem Boha, když jej neznáte. PRAVDA JE TOTIŽ JEN JEDNA. VŠE OSTATNÍ JE BLUD. A jedna pravá(křesťanská) víra, která zná a vede k pravému Bohu. HEREZE znamená odpadnutí od dogmat této pravé víry v pravého Boha - tedy odpadnutí od Boha.

   A to se komunistické hereze a jejich přitakávačů zrovna týká.

   Vymazat
  9. 21:47- tak dík za diagnózu, doufám, že nebudu upálen. Někdo jménem Boha může mluvit, jiný ne, to bylo i za toho Boha komunistického. Tak jsem zase druhý, co dělat. Beru to úkorně být věčný Ahasver. PS. Mám rád kecy: "Hereze znamená odpadnutí od dogmat této pravé víry v pravého Boha". To znám již od komunistů a byl na to paragraf debile!

   Vymazat
  10. Miroslav Povolny

   Ale no tak, vaše obhajoba zla vás usvědčuje. Svou krypto-komunistickou orientaci neskryjete.

   Co se týče ostatního:
   Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Komunisté žádného boha nemají - jejich otcem je Ďábel, kterému se komunisté koří a uctívají jej.

   Církev, založená Synem Božím Ježíšem Kristem, má naopak skutečný božský původ. Je pokračovatelkou božího lidu - Izralele - pokračovatelkou Abraháma, Izáka, Jákoba a Mojžíše - těch, kteří sloužili pravému Nejvyššímu Bohu.

   Vymazat
 24. Oprava: Jen jsem
  solidární lidé
  se šlechtou

  OdpovědětVymazat
 25. Michal Masopust3. ledna 2019 17:54

  17:24 Máte naprostou pravdu! Pindosáci a jejich poskoci z řad přivandrovalců nejsou schopni absolutně ŽÁDNÉ SEBEREFLEXE, a pak se ještě drze diví, že jsou v zahraničí právem nenávidění, v lepším případě k smíchu! Jejich nabubřelost, arogance a vrozená hloupost jim to prostě nedovoluje. Škoda s nimi ztrácet čas!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Michal Masopust

   K vaší smůle žiji v ČR. Nějak jsem vám vaše komunistické teorie čím dál více rozpadají. :-)

   Vymazat
 26. Před 60 lety, 1. ledna 1959, po několikaletém boji kubánského lidu utekl z Kuby diktátor Fulgencio Batista. Tento den coby Nový rok se na Kubě slaví jako den vítězství Revoluce. Končí tím krutá vláda zkorumpovaného vládce Batisty, kterého podporovala vláda USA. Spojené státy se ani nestyděly dodávat tehdejší kubánské vládě napalm, kterým bombardéry zapalovaly kubánské vesnice již osvobozené během revoluce. Následující dny přijeli mladí revolucionáři v čele s Fidelem Castrem do Havany a zahájili pokrokový rozvoj země. I po vítězství kubánské revoluce si USA chtěly udržet svou imperialistickou moc, a tak hledaly způsoby, jak zemi rozvrátit. Příkladem nezdařilého pokusu americké CIA o rozvrácení státu byla např. americká invaze na Playa Giron v roce 1961. Všechny podvratné pokusy amerických imperialistů selhaly díky jednotě kubánského lidu v boji za socialismus a komunismus - cesta, kterou vyhlásil Fidel Castro právě ve dnech invaze. Kuba za 60 let dokázala překonat překážky včetně ekonomické krize po porážkách socialismu v Evropě, tak i přes stále trvající ekonomickou blokádu Kuby ze strany Spojených států amerických. I přes nenávist mocného souseda se Kubánská revoluce stala zdrojem inspirace a síly pro další národy, které čelily imperialismu, osvobozovaly se od koloniální nadvlády a vydávaly se socialistickou cestou. Připomeňme jen podíl kubánských dobrovolníků na uhájení angolské nezávislosti a porážce politiky apartheidního režimu Jihoafrické republiky, která vedla k jeho pádu.
  Kubánský lid ani za 60 let od vítězné Kubánské revoluce nevzdal svou odhodlanost a odvahu čelit překážkám, které s sebou přináší svět, kde stále vládne imperialismus v čele s USA.
  Vloženo z www.ksm.cz. Článek odhaluje pravou tvář pindostánu alias tzv. "usa" v historii kubánské revoluce! Patria o muerte, socialismo o muerte, Fidel y Che viven para SIEMPRE!!

  OdpovědětVymazat
 27. Miroslav Povolny

  Váš komunistický pohled vám zaslepuje mysl a brání vám poznat skutečnou podstatu křesťanské víry, kterou měníte na komunistickou herezi.

  Písmo jasně praví:"NEPOKRADEŠl!" Tím je jasně komunismus, který propaguje a legalizuje kradení soukromého majetku pod záminkou "třídního rovnostářství". Stejně tak písmo zakazuje jakýkoli "třídní boj" a kradení soukromého majetku slovy:"nebudeš dychtit po domě svého bližního, nebudeš dychtit po ženě svého bližního ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem, co
  patří tvému bližnímu."

  Tím je "třídní nenávist", rozdmýchávaná komunisty proti bohatým kvůli majetku, přísně zakázána.


  Písmo navíc samo zakazuje jakoukoli sociální revoluci a hlásá úctu křesťanů ke svým pánům:

  • Služebníci, poslouchejte pánů tělesných s bázní a třesením,
  v prostnosti srdce svého, jako Krista. (Efeským 6:5)
  • Ti však, kteří za pány mají věřící, nepohrdejte jimi proto,
  že jsou bratry, nýbrž tím ochotněji služte jim, protože to
  jsou věřící a miláčci (Páně), kteří se vynasnažují dobře
  činiti. Tomu uč a to přimlouvej. (První list Timoteovi 6:2)
  • Služebníky (napomínej), ať jsou svým pánům poddáni
  ve všem, příjemni, neodmlouvajíce, neokrádajíce, nýbrž
  v každé příčině věrnost pravou osvědčujíce, aby ve všech
  věcech byli na ozdobu učení Boha, Spasitele našeho. (Titovi
  2:9-10)
  • Služebníci, poddáni buďte ve vší bázni pánům, nejen
  dobrým a mírným, nýbrž i zlým. (První list sv. Petra 2:18)

  Komunistická revoluce proti "kapitalistickým buržoazním vykořisťovatelům" je tak přísně zakázána.

  Když to shrneme:
  "Nezabiješ, nesesmilníš, nepokradeš, nevydáš proti svému bližnímu křivé svědectví, nebudeš dychtit po domě svého bližního, nebudeš dychtit po ženě svého bližního ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem, co
  patří tvému bližnímu."

  KOMUNISMUS PORUŠIL VŠECHNA TATO BOŽÍ PŘIKÁZÁNÍ. ABY NE, KDYŽ JDE O SATANOVO EVANGELIUM, MAJÍCÍ SATANSKÝ PŮVOD - TEDY PŮVOD VE VZPOUŘE PROTI BOHU A JEHO ŘÁDU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slave, mohu Vás utlouct citáty z Bible. Neudělám to, protože jste věřící ale ne vzdělaný, jen mícháte sociologii z Bible s politikou současnosti bez odezvy ve Vašem mozku. Možná Vám nedošlo, že Ježíš byl prvně zdokumentovaný komunista, který převracel stoly -penězoměncům(bankéřům). Revoluce se nepodařila, byl ukřižován. Možná Váš antisemitizmus pramení z víry ale současným světovým židům nejste nebezpeční, neb vás ovládají již hodně století.

   Vymazat
  2. Miroslav Povolny

   Ježíš nebyl komunista - TO JE HEREZE. JEŽÍŠI KRISTU NEŠLO O SOCIÁLNÍ ROVNOSTÁŘSTVÍ A SOCIÁLNÍ REVOLUCI, ALE O VNITŘNÍ DUCHOVNÍ REVOLUCI. CESTU, KTERÁ VEDE K ŽIVOTU VĚČNÉMU - SKRZE VÍRU V NĚJ.

   A stoly nepřevracel penězoměncům proto, že by byl pro sociální rovnostářství, nýbrž protože znesvětili půdu božího Chrámu.

   "Slave, mohu Vás utlouct citáty z Bible. Neudělám to..."

   Vím - protože víte, že se mýlíte. Pravdu nemůže změnit svými rovnostářskými komunistickými satanskými lžemi. Pravda je jen jedna. Vše ostatní je blud.

   Samo Písmo odmítá a zakazuje jakoukoli vnější sociální revoluci:

   "1Každý ať se podřizuje vládnoucí moci. Veškerá moc je totiž od Boha, takže současné vlády jsou zřízeny od Boha. 2Kdo odmítá vládu, bouří se tedy proti Božímu zřízení; a vzbouřence čeká jistý trest. 3Vládcové přece nejsou postrachem pro ty, kdo konají dobro, ale zlo. Chceš se nebát vlády? Konej dobro, a vláda tě pochválí; 4je přece Božím služebníkem pro tvé dobro. Pácháš-li však zlo, boj se! Vláda netřímá meč nadarmo; je přece Božím služebníkem, jenž po zásluze trestá pachatele zla.
   5Proto se musíme podřizovat – nejen kvůli hrozbě trestu, ale i kvůli svědomí. 6Proto také platíte daně – vždyť jsou to Boží služebníci a pilně se věnují své práci. 7Každému dávejte, co jste povinni: komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo, komu vážnost, tomu vážnost, komu čest, tomu čest." (Římanům 13,1-7)

   ...

   Boží zákon se vztahuje na vše - na sociální, hospodářský i politický život člověka. Neexistuje žádná výjimka v životě země, národa či jednotlivce, která by z něj byla vyňata.

   A děkuji za potvrzení, že jste komunista. Že jste se nakonec dobrovolně přiznal. :-) Ach, ti komouši.

   Vymazat
  3. 22:00- no, nic se nedá dělat. Kdybyste se Vy nadchnul pro Maovi citáty, argumentoval byste stejně. Pro začátek zkuste nastudovat autentická slova Ježíše, oddělit je od přenosu "apoštolů" a pozdějších heretiků při skládání "Knihy knih"! Jednu radu, víra v Boha nesouvisí s "biblemi Světa", není nad přímý kontakt, zkuste to někdy a dejte vědět.

   Vymazat
  4. Miroslav Povolny

   1) Bible není od člověka, ale od Boha. Mao Bůh není.

   2) To naopak přesně platí pro vás - nastudovat si skutečná Ježíšova slova. Pravdu se ve vašich satanských a démonských zdrojích, ze kterých vycházíte, nedozvíte. Slova apoštolů jsou stejně svatá, jako slova Ježíše - jelikož jejich ústy hovořil Duch svatý. Apoštolové byli Ježíšem ustanoveni jako první kněží Jím vytvořené a ustanovené Církve. Stejně jako celá Bible jako taková je BOŽÍ SLOVO. Ruku pisatelů vedl Duch svatý, který přebýval v Církvi. Křesťané právě že každý den mají osobní kontakt s Bohem - skrze Ježíše - tuto zkušenost zažívají denně nejen svatí kněží, biskupové a poustevníci-asketi, ale i prostí věřící - skrze modlitby, svaté přijímání, zpověď, myropomazání, křest atd. Jedině křesťané však Boha nalézají - skrze Ježíše, Syna Božího. Bez víry v Ježíše Krista, který sňal otroctví hříchu člověka a vstal z mrtvých, není cesty k Bohu.

   Křesťanská dogmata naopak popírají samí boží nepřátelé a sluhové Satana - židé, gnostici, muslimové, svobodní zednáři (z jejichž zdrojů také vycházíte) - poslední čtyři vyjmenovaní byli stvořeni Satanovou Synagogou - židy (jaká "náhoda"). Samí nepřátelé pravé víry v pravého Nejvyššího Boha.

   A vy jste jeden z nich (vědomě či nevědomě). Jste také typická ukázka modláře, dopouštejícího se modlářství:

   1) Úcta k satanskému kultu komunismu = judaismu.
   2) Svévole – s jakou arogancí si vybíráte z Bible jen to, co se vám hodí. A ignorujete Bibli celkově v kontextu jako boží slovo. A svévolně si arogantně vytváříte o Ježíši a Bohu domněnky. Bible mj. také hovoří, že svévole je modlářství.

   “…zlá jak modlářství je svévole.” (1 Samuel 15,23)

   3) Podpora nepřátel Kristova kříže a obhajoba zla – byl jste to vy, kdo podporoval komunistické bezbožníky – např. bezbožné vietnamské komunisty, kteří bestiálně vraždili vietnamské křesťany. Lidé vám podobní vydali naše vietnamské bratry v Kristu (podobně jako někteří lidé, jako příznivci amerických neokonů, vydali naše syrské bratry v Kristu bezbožným islamistickým hordám) rudým bolševickým hordám, kterým nic nebylo svaté. Lidem, kteří usilovali a usilují o zničení křesťanské víry. Podporovat nepřátelé Krista rovná se být NEPŘÍTELEM SAMOTNÉHO BOHA.
   Kéž vám tuto hloupost a pomatení (pokud to nečiníte záměrně) Bůh odpustí.

   Vymazat
  5. Oprava: židé, gnostici, muslimové, komunisté, svobodní zednáři

   Vymazat
 28. Ve jménu té vaší "víry" už bylo za více než 2000 let spácháno tolik zločinů, že proti tomu blednou všechny despotické režimy v následujících stoletích! Nacisté měli na opascích "Gott mit uns" a co to bylo za otřesnou svoloč a dobytek! Co tady pořád otravujete s tím vaším 'náboženstvím" a vírou v nějakého imaginárního boha, který neexistuje!! ČR je ATEISTICKÝ STÁT, vemte to už jednou na vědomí a zalezte s tím vaším misionováním vašich hovadin, na které 90% našeho národa není vůbec zvědavých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Michal Masopust

   Nevím, o čem to mluvíte. Já tíhnu k pravoslaví. A nevím, v čem (ohledně např. počtu obětí) pravoslaví překonalo nejhorší despotické režimy. To by mě fakt zajímalo.

   Dokonce i taková ŘKC ani zdaleka nedohání ty nejhorší despotické režimy - i podle nejprestižnějších historiků i hrozivá inkvizice má ZA CELÝCH 800 LET NA SVĚDOMÍ 10 000-25 000 obětí. Což zcela bledne v porovnání s počtem obětí např. komunismu.

   Historická praxe naopak dokazuje, ŽE NEJVÍCE ZLA A VRAŽD SPÁCHALI ATEISTICKÉ IDEOLOGIE - NAPŘ.:

   Velká francouzská revoluce - 800 000-1 000 000 obětí

   Komunismus - více než 100 000 000 obětí

   Atd.

   Vymazat
  2. Slave, možná mi vysvětlíte války a počet obětí mezi pravoslavím a (levoslavím?) v historii a převedete oběti v % tehdejších obyvatel.

   Vymazat
  3. Prostě s náboženským fanatikem nemá cenu se vůbec chtít bavit! Vy nemůžete nikdy přesvědčit mě a já vás, tak si dejte pohov, ano?!

   Víte, já to mám v příbuzenstvu z otcovy strany, to jsou zažraní mormóni a musel jsem s nimi přerušit veškeré styky už před řádkou let. Ti také nechtěli pochopit, že na tu jejich "jedinou pravdu" KAŠLU Z VYSOKA, až to došlo tak daleko, že jsem je poslal všechny tam, kde už záda přestala mít slušné jméno!! Od té doby jsem pro ně "umřel", i když se v mých 72 letech těším na svůj věk dobrému zdraví?! Jestli jsem někdy v životě měl problémy a mám je dosud, tak jsou to právě takoví pánbíčkáři a modláři, jako jste vy! S opravdovámi marxisty a komunisty se dá diskutovat a nechá se najít konsens, se zažranými modláři a pánbíčkáři, jako jste vy NIKDY!!!!

   Vymazat
  4. Miroslav Povolny

   Ne, je na vás prokázat, kolik údajně má na svědomí obětí pravoslaví. Evidentně nikterak velké, když i proslulá inkvizice ŘKC stihla ZA CELÝCH 800 LET dostat jen 10 000-25 000 lidí.

   Proti jakobínům (vyhladili během ani ne jednoho desetiletí kolem 1 000 000 lidí) a komunistům (vyhladili během ani ne jednoho století přes 100 000 000 lidí) byla ŘKC jeden velký přídil.

   Vymazat
 29. Pro ilustraci přikládám odkaz z youtube, sice to sem tématicky až tak nepatří, ale pro toho výše uvedeného pánbíčkáře a modláře to snad bude zajímavé, ovšem za předpokladu, že tento ovládá perfektně ruštinu, o čemž si dovolím pochybovat, ale to je jeho problém, ne můj!
  https://www.youtube.com/watch?v=6RA6Xp5h07M

  V Británii dostávají kopřivku z toho, že stále více mladých lidí, hlavně studentů vysokých škol tíhne k marxismu, o tom to video je. Nedivím se, čím vyšší vzdělání, tím větší odklon a odmítnutí všech náboženství. V. I. Lenin pronesl onu známou větu; "náboženství je OPIUM lidstva" a měl stoprocentní pravdu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Michal Masopust

   No to se fakt máte čím chlubit - svým uctíváním satanské komunistické sekty, která zavraždila více než 100 000 000 lidí a způsobila totální degeneraci lidstva.

   A zrovna tito marxističtí studenti budou součástí této degenerace - budou to oni, budoucí levicoví sluníčkáři či antifáci, kteří budou podporovat masivní nebělošskou imigraci do Evropy a Ameriky, rasové rovnostářství, LGBT agendu, feminismu atd.
   https://m.mojevideo.sk/3zlp

   Byli to totiž vaši komunisté, kteří nesou odpovědnost za degeneraci lidstva - prosazením a podporou následujícího:

   - feminismu (včetně práva na potrat)
   - sexuální volnosti
   - homosexualismu a agendu LGBT (mj. KGB např. infiltrovala pravoslavnou církev homosexuálními a pedofilními biskupy a kněžími - zde mají původ mnohé pedofilní skandály v církvích).
   - rasového rovnostářství
   - multikuturní diverzity (v Americe, i v Evropě)
   - protibělošského rasismu
   - morální a kulturní relativizace
   - odstranění křesťanství z veřejného života a prosazení ateistického sekularismu
   Atd.
   ...

   Btw. větu, že "náboženství je opium lidstva", nepronesl Lenin, ale Karel Marx. Aspoň se trochu dovzdělejte. Ani neznáte svou vlastní sektu. ;-)

   Vymazat
  2. Jednak je ten citát od V. I. Lenina, to za prvé a s RASISTY A FAŠISTY TVÉHO TYPU se nadále nehodlám zabývat. Zdrhni zpátky do pindostánu a přihlaš se tam do ku klux klanu, tam je tvoje místo, ty skrz naskrz ODPORNÁ RASISTICKÁ "NÁDHERO" Je mi z tebe a jistě i jiným zde na BLITÍ!!!!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Michal Masopust

   Dovzdělejte se:
   "Náboženské utrpení je současně výrazem skutečného utrpení a protestem proti skutečnému utrpení. Náboženství je vzdychem utlačeného tvora, srdcem světa bez srdce a duší podmínek bez duše. Je opiem lidstva!" - Karel Marx
   https://cs.wikiquote.org/wiki/Karl_Marx

   Vymazat
  5. Jinak sluníčkář a neomarxista Masopust se nám krásně odhalil. :-)

   Vymazat
  6. Aha velerasista z pindostánu se nám "vzdělává" z vikipedie, no to je ten správný pramen pro rasisty a pindostánské zabedněnce, tak se "ZDĚLÁVEJTE" dál. Ačkoliv vy už BLBĚJŠÍ ani být nemůžete, kde v hlavě nic ne ní, ani smrt nebere!

   Vymazat
  7. 16:41 Nejlepším řešení je nadělat z bolšánů výhřevný palivo - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   dle patentu tohoto inženýra! - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Vymazat
  8. Michal Masopust

   Nedělejte prosím ze sebe idiota. Co takhle přiznat chybu?

   Uvedený citát pochází z Marxova článku -"Zur Kritik der Hegelschen Rechtsphilosophie"

   Vymazat
  9. Jetli je tady někdo idiot, tak jsi to ty rasistický zmetku sám. Divím se jen p. Masopustovi, že se s tebou vůbec baví. Rudá armáda marxužel nestačila vás v r. 1945 VYBÍT DO POSLEDNÍHO a to je velká škoda, protože se mohly narodit takové příšery, jako jsi ty. To dračí sémě fašismu marxužel přežilo. Jen se tady onanuj ve svých tmářských hovadinách dál, jsi jenom pro srandu králíkům. Žádný bůh neexistuje, leda ve tvých vlastních fantasmagoriích. Ty jsi přímo studijní případ pro psychiatry.

   Vymazat
  10. 22:31 Realita je přesně opačná! I s významnou českou pomocí bylo u nás zlikvidováno něco okolo 300 tisíc židů, cikánů a komunistů (škoda že to nestačilo)! Samotní Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Největší ztrátou pro tzv. ČSR byli ti, které při nepřiměřené obraně zavraždili bolševici na frontě když bojovali v uniformách Wehrmachtu za naši rasu a novou Evropu!

   Židobolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven! Ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Vymazat
 30. Alé, copak to je? ;-) Tak učení o "křesťanském socialismu" (tzv. "teologie osvobození") a o tom, že "Ježíš byl první komunista", STVOŘILA SOVĚTSKÁ KGB. To je ale "náhoda".
  http://rexcz.blogspot.com/2015/06/my-jsme-stvorili-teologii-osvobozeni.html?m=1

  Je vidět, odkud pan Povolny čerpá své informace a zdroje. Bolševické geny v sobě zkrátka nezapře.

  OdpovědětVymazat
 31. A nakonec vtip týdne:
  "Jsem ateista, na boha nevěřím, ale na vaší víru vám nesahám, ač mně je naprosto lhostejná!" - Michal Masopust

  Aha. :DDDDDDDDDDDDDDD Říká člen a fanoušek sekty, která vyhladila desítky miliony křesťanů a všude, kam její vojenské boty vkročily, šlapala po náboženských svobodách křesťanů - ať už v Rusku, Španělsku, Polsku, Maďarsku, Československu, Vietnamu, Severní Koreji, Kubě atd. Ach, ti rudí. Jedním slovem - KOMOUŠI. ;-)

  OdpovědětVymazat
 32. Oslavili jsme 111. výročí narození významné americké soudružky a sovětské rozvědčice!

  Ano, Soudružka Elizabeth Bentleyová, dlouholetá věrná členka Komunistické strany USA a rozvědčice SSSR, se narodila 1.1.1908, tedy právě před 111 lety. To je ale hezké číslo, že, drazí soudruzi a soukmenovci?

  Na příkladu s. Bentleyové se můžeme poučit, že není USák jako USák, podobně jako není Němec jako Němec: I v zemích našich dědičných nepřátel se může zrodit komunista či putinista.
  Viz např. soudruh rozvědčík Erik Best, zdejší oblíbený autor.

  Čest a sláva padlým revolucionářům a putinistům!


  P. Radosta


  -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětVymazat
 33. Mladý je každý komunista, i s. Raul Castro!

  Soudruh Raul Castro, první tajemník Komunistické strany Kuby, je mlád 87 let.
  Je mlád jako revoluce, proto volá hlasitě a prudce: „Ruce pryč od socialistické Kuby, pyšná Ameriko!“

  A USA se třesou, třesou se jejich práchnivé kosti před mladou kubánskou revolucí, mladou, prudkou a krásnou jako každá opravdová revoluce, světodějná událost plná jásavé červeně zpěněné tryskající krve, krve brutálně zavražděných dělníků-horšolidí i humánně zlikvidovaných vykořisťovatelů-lepšolidí.

  Ano, dokud žije kubánská revoluce, dokud je Kuba Leninsky svobodná, tak žije naděje na snadnou likvidaci USáckého kapitalismu a demokracie: Náš Doník není žádný John Kennedy, aby štval Ameriky do války proti Ruské federaci, až Veliký Putin, BJJP, rozmístí ruské mírové jaderné střely na Kubu.
  Ano, náš Doník, zvolený JEDINĚ díky Velikému Putinu, BJJP, po rozmístění ruských převratných nadzvukových mírových jaderných střel sklopí uši, stáhne ocas mezi nohy a zaleze do boudy.
  Čili nebude žádná „Kubánská krize“ jako za zarytého obránce evropských hodnot Kennedyho, díky Leninu zlikvidovaného soudruhem Oswaldem.

  Ano, opět a znovu se potvrzuje Leninská genialita Velikého Putina, BJJP, největšího žijícího leninisty.
  My Češi můžeme být šťastní, že takový Opravdový člověk je osobním přítelem a soudruhem všech našich národních Vůdců: V. Klause staršího, Miloše a Babiše. Který jiný národ by se tím mohl pochlubit, než my?
  Ano, my Češi jsme JEDINÝM národem v lidské historii, jenž si zvolil komunistickou stranu do svého čela v buržoasních volbách! To ani Rusové nedokázali!!

  Proto si všichni zazpívejme radostnou píseň o mladých komunistech: Castrovi, Milošovi, Babišovi, Velikém Putinu, BJJP. A nesmíme zapomínat na soudruha Přemka Votavu, samozřejmě:

  Vítězslav Nezval: STM 1950 (Všichni jsme mladí)

  Modré a bílé průvody mužů a žen,
  červené šátečky pionýrů.
  Mladý je ten, mladý je ten,
  kdo bojuje za Šťastný život s armádou míru.

  Hoch s hrdým čelem, osmahlý od práce,
  má jasné oči, otužilé svaly,
  a dívka sličná jak růže v zahrádce,
  tká zítřejší den, v němž ženy neplakaly.

  Mladý je ten, kdo obrozuje svět,
  jenž upadl málem do rozvalin,
  ať je mu šestnáct či sedmdesát let,
  mladý, ach mladý je soudruh Stalin.

  Mladí jsou všichni, kdo nás převedli
  do nové epochy s Klementem Gottwaldem v čele,
  mladý je Zápotocký, mladý je Nejedlý,
  mladá je strana a její ručitelé.

  Mladý je básník, jenž zpívá pro mladé,
  mladá je píseň, holubička čistá.
  My všichni jsme mladí, měšťácký západe,
  mladý je každý komunista.

  Modré a bílé průvody mužů a žen,
  červené šátečky hochů a mladých dívek,
  mladý je ten, mladý je ten,
  kdo běží o závod jak koník zlatohřívek.

  Mladý je básník, jenž zpívá pro mladé,
  mladá je píseň, holubička čistá.
  My všichni jsme mladí, měšťácký západe,
  mladý je každý komunista.  P. Radosta

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.