Reklama

úterý 29. ledna 2019

Rusko: Jak je to s Boltonovou poznámkou o „vojácích do Kolumbie"?

John Bolton, poradce pro národní bezpečnost
-kou-
29. 1. 2019   Facebook a  PrvníZprávy
Po tiskové konferenci o Venezuele v bloku poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Johna Boltona fotografové zaznamenali jeho ručně psaný záznam „5 tisíc vojáků do Kolumbie".
Podle Marie Zacharové, zástupkyně ruského ministerstva zahraničí, tak byla Washingtonu naznačena možnost vojenské intervence USA do vnitřních záležitostíi Venezuely „s určitou mírou nestydatosti".

„Televizní kanál NBC, který citoval tři vysoké představitele Pentagonu, dnes uvedl, že americké vojenská velení neposílá vojáky do Kolumbie ani do Venezuely. Podle zdrojů televize Spojené státy nepřeváží do těchto zemí ani vojenský personál, ani vojenské vybavení," pokračovala Zacharová a poznamenala, že nikdo se oficiálních komentářů „ale naději neztrácíme“.

Nicméně připomněla, že „návrat demokracie" do Venezuely a znamená v přesném označení věci, že „destabilizace situace v této zemi probíhá přesně z území Kolumbie".

„Zeptejte se: Ale co neintervence do vnitřních záležitostí, od voleb po kybernetickou bezpečnost, kterou se kolektivně Západ v posledních letech tak znepokojoval? Inu, tak nějak, že," napsala ironicky na Facebooku mluvčí ruského ministerstva zahraničí.


Zápis v Boltonově bloku
Předtím Zacharová komentoval Boltonovo nesprávné hláskování jména šéfa Venezuelského národního shromáždění, Juana Guaidó. Podle ní „by nebyl žádný důvod věnovat pozornost této věci, ale jeden z významů slova Guiado se z španělštiny překládá jako „řízený".

P.C.Roberts: Jak dlouho budou státy tolerovat chování Washingtonu?

Sám americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton uvedl, že Washington nadále hledá možnosti zbavit venezuelskou vládu zdrojů příjmu.

„Pokračujeme ve vyhledávání všech způsobů, jak přerušit zdroje nelegitimnímu režimu Madura, stejně jako poskytnout dočasnému prezidentovi Guaidóovi a obyvatelům Venezuely prostředky a podporu, kterou potřebují k návratu demokracie do země,"napsal na Twitteru.15 komentářů :

 1. Může to být jako s Kubiceho správou, kde řetězec Kubice > Langer > Severa > média + rozprášení vyšetřovacího týmu Inspekce ministra vnitra Langerem,
  byl kompletně domluven, včetně zejména přesného načasování mediálního zveřejnění před volbami.

  Tyhle věci se málokdy dějí náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá jako Jiří Dědeček.

   Smazat
  2. A je to tak, opravdu se tyhle věci málokdy dějí náhodou. Právě se objevila zpráva:

   Maduro šokuje: Trump rozkázal kolumbijské vládě, aby mě zavraždila, chtějí ukrást naší ropu!
   http://pravdive.eu/news/95832/maduro-sokuje-trump-rozkazal-kolumbijske-vlade-aby-me-zavrazdila-chteji-ukrast-nasi-ropu

   Možností výkladu je víc, jeden z nich může být ten, že to je pohrůžka Kolumbijsk vládě, aby plnili, co se ponich chce.

   Smazat
 2. To je hnus,co se dnes ve svete deje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozooor, tohle je Hitler v tom ze chce porad masakrovat ve valkach proti vsem..A samozrejme lze a nevi co je pravda..Zlocinec ,terorista , kterej davno patri pred mezinarodni tribunal..

   Smazat
  2. Tim si ovsem Trump asi polozil ten posledni hrebik vsichni tohoto knirace znaji vzdy stekal a vzdy skodil .Trump se obklopil vojaky(ti mu utekli) znepratelil si FBI CIA a vsechny pouzitelne okolo neho a jeho zidovska rodina ho nezachrani ,ti pojedou jeste pred nim . Dnes to nejak polopate vysvetlil Christie

   Smazat
 3. za tuto kurvárnu si také Kurvice vysloužil všeobecné opovržení od slušných lidí, kam se ztratil? Už jezdí u Uberu?

  OdpovědětSmazat
 4. No, kam Maduro Venezuelu dovedl, to asi vidí všichni. O tom žádná...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak jako Husajn Irák, Kadáfí Libyi...atd.atd...atd..

   Smazat
  2. 16:39 chlapče,zkus se dovzdělat,přemýšlet a vystoupit ze své idiocie a pak se tě třeba povede zjistit,že "všechno je opravdu jinak"

   Smazat
  3. 21:32 A k čemu by to bylo dobrý? Ano, vzpoura proti nerovnostářskému řádu světa je podstatou i té tzv. Nové republiky! Ovšem už samotný požadavek rovnoprávnosti, jakožto základní levicové dogma, nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Jedině boj vynáší na povrch vynikající jedince, kteří píší dějiny a určují tím co je pravda a naopak vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 5. Dovedl jí tam kde ho chtěli amíci mít je to jako v Chile v 70.létech!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak.Kdo chce vidi celek,kdo nechce spokoji se s kouskem mozajky.Pak ale zustava jen obycejnym ignorantem

   Smazat
 6. Američani jsou průhlední jak plankton.

  OdpovědětSmazat
 7. To je pěkný šmejd ten bolton krást ropu ve Venezuele je národní zájem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.