Reklama

úterý 29. ledna 2019

Rychetský hodil Baxu přes palubu

Erik Best
28. 01. 2019 - EB
Už v březnu roku 2015 předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský poprvé veřejně prohlásil, že by se mu líbilo, kdyby prezident Miloš Zeman jmenoval jako jeho nástupce tehdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu. Když se loni v květnu Baxa sešel se Zemanem, aby probrali jeho vlastního nástupce u NSS, plán Rychetského rošády byl znám už tři roky.

Minulý týden sdělil Baxa sněmovnímu podvýboru pro justici, že měl během schůzky se Zemanem pocit, že mu prezident nabízí výměnný obchod - post předsedy Ústavního soudu za soudní rozhodnutí, která by byla Zemanovi po chuti. Rychetského o tom ale Baxa nikdy neinformoval. To alespoň tvrdil v pátek v České televizi sám Rychetský. Nepřišla na to prý řeč ani během společné večeře. Rychetský bývá jinak vůči Hradu velmi kritický, když ale teď došlo na lámání chleba, vymezil se vůči hnutí #JusticniMeToo a zpochybnil Baxovu verzi událostí.

19 komentářů :

 1. JUDr.Baxa rentiér...!!?

  "...při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnami objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI.

  Tak elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné.

  Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut AV požádal NSZ, zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti. Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ nemá tyto informace a státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu."

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Alena-Vitaskova-Kdo-nas-to-vlastne-soudi-Soudce-Baxa-soudce-Elischer-568331

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha? Takže nemáte v ruce vůbec nic. Jen potřebu špinit.

   Smazat
  2. čeští lokajíčci musejí přece udržovat penězovod do ciziny v provozu (velké FVE jsou v zahraničním vlastnictví) a aby to fungovalo, musela jim pomáhat i státní správa, no a někteří jako Baxa se přiživili

   Smazat
  3. 14:04 Za odpověď, kterou NSZ dalo tazateli bych se na jejich místě "styděl". Vyvolává řadu otázek...

   Na základě NSZ čeho konstatovalo, že "státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu", když "nemá tyto informace"?
   NSZ rozhodně má "nástroje" si žádané informace spolehlivě zjistit...!

   Smazat
  4. 14:04 ychtila hraješ nebo jsi ?

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. mikkesh29. ledna 2019 15:19
   pro 14:04
   Zkuste si preslapnout. "...při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy"
   - to, ze tedy je pan "soudce" prokazatelne podezrely z machinaci ma v ruce pisatel. A copak ma v ruce pan "soudce" Baxa ? :) Vejre.

   Smazat
  7. 14:25
   Souhlasím, ale mám dojem, že ta odpověď leccos naznačuje. Je to stejné jako známá reakce jednoho fotbalisty:

   "Žádné prostitutky jsem neobjednával a ta částka také nesouhlasí."

   Překvapivě i radosti fotbalistů mají něco společného se soudci a státními zástupci. :-)

   Tidehunter

   Smazat
  8. 14.04 a co mají ti co žalují Babiše. Nic, jen 3 roky dehonestování-blečku.

   Smazat
  9. 5:19
   Tento Mikeš byl odnesen zlými lidmi.
   A cikány sněden.
   Soudce Baxa to schválil.

   Smazat
  10. Ta "elektrárna", jejímž majitelem je soudce Baxa, má výkon 5 kW!

   Smazat
  11. 1:06
   Baxa není jediný, ty komiku, a žádal o dotace, takže je zainteresován. A se svými 5 KW si dělej co chceš. :)

   Smazat
 2. Pokud nejde dohledat majitelé sol.elektráren,nevyplácet zvýšenou cenu za tuto energii.S touto energii,jde dojít stát ve velkém.Sol.elektrárnu postavenou za dotace státu,nechám postavit,majitele uvedu někoho jiného,ale moje firma odebírá elektřinu od ČEZu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:16 Vše lze dohledat nebo zjistit, musí být ale k tomu "vůle" !

   Smazat
 3. 14,04
  jAK NIC??? Informace, že " NSZ nemá tyto informace " je snad NIC??? Jaktože si to nezjišťují??? A jak mohou tvrdit, že tito státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu????
  BTW MAJÍ TU BEZPEČNOSTNÍ PROVĚRKU nbú??? Asi by jim slušela víc, než nějakému kancléři...

  OdpovědětSmazat
 4. Nevím, jak mohou být u nás soudci nezávislí, když lezou za Zemanem na Hrad a přemlouvají ho k tomu koho kde a kdy má jmenovat do dobře placené funkce a nabízí hlavně sebe - jde o platy za _3 platy lékařů a za 5-6 platů učitelských. Jo, to jsou holt pak prázdniny na celý zbytek života!

  OdpovědětSmazat
 5. Jak říkám, soudci, prokurátoři, policisté, BIS, to je ta pakáž, která nás připravuje o peníze - samozřejmně za vydatné pomoci posranců a senátorů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo je volil, kdo je tam dosadil? Proč je ČSSD ještě v parlamentu?

   Smazat
 6. Budu rád když baxa ostrouhá bude dobře když mu vezmou koryto.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.