Reklama

úterý 29. ledna 2019

Sankce USA zabíjejí obyčejné Venezuelany, ale OSN neposlouchá!

- kou-
29. 1. 2019  Independent a  PrvníZprávy
Poprvé za více než 20 let navštívil zvláštní zpravodaj OSN Venezuelu a ve své zprávě dospěl k závěru, že sankce USA hrají klíčovou roli v hospodářské krizi, která v zemi převládá.V OSN však jeho zpráva nebyla vzata v úvahu, neboť podle něj chtějí jen slyšet slova, že Venezuela potřebuje změnit režim, napsal The Independent.

Alfred de Zayas se stal prvním zpravodajem OSN, který navštívil Venezuela za posledních 21 let. V rozhovoru s The Independentem řekl, že podle jeho názoru jsou sankce USA vůči Venezuele nelegální a mohou být považovány za zločin proti lidskosti. Obvinil Spojené státy, že vedou ekonomickou válku proti Venezuelě, kvůli níž trpí obyčejní lidé.

Navštívil Venezuela na konci roku 2017 - ještě před současnou krizí - a v září 2018 představil svou zprávu o cestě do OSN. Zatímco pracoval, mluvil nejen s představiteli venezuelské vlády, ale také s nevládními organizacemi, které pracují v zemi, s opozicí, vědci, aktivisty, zástupci církve, obchodu a místních úřadů OSN.

„Sankce jsou smrtící," uvedl v rozhovoru s publikací a poznamenal, že nejchudší části obyvatelstva trpí nejvíce, umírají bez jídla nebo léků. Přiznává, že Venezuela je silně zasažena nadměrnou závislostí na ropě, špatnou vládou a korupcí, avšak hospodářská válka se Spojenými státy, EU a Kanadou hraje důležitou roli.

Dokonce navrhl, aby Mezinárodní trestní soud prozkoumal, zda tyto sankce nejsou zločinem proti lidskosti. Podle jeho názoru jsou sankce nelegální, už jen proto, že byly přijaty bez souhlasu OSN. „Moderní ekonomické sankce a blokády jsou podobné středověkému obléhání měst," řekl Alfred de Zayas, protože, jak řekl, nestaví jen město, ale celé země na kolena.

Spojené státy uvalily sankce proti Venezuele v roce 2015, připomněly noviny, ale pod Trumpem byly významně posíleny. Výsledkem bylo, že 1,9 milionu lidí opustilo zemi a inflace dosáhla více než 60 000%.

Nicméně, jak poznamenal Alfred de Zayas, ani OSN, ani média neposlouchaly jeho zprávu a vysoký komisař OSN pro lidská práva Zeid Ra'ad Al Hussein se s ním odmítl setkat. Navíc Alfred de Zayas věří, že důvodem je, že jeho závěry odporují současnému názoru, že Venezuela potřebuje změnu režimu. Podle něj ti lidé jen chtějí slyšet, že socialismus selhal, a OSN má zájem pouze o ty zprávy, které kritizují režim a vyzývají k jeho svržení.

Podle Moskvy uskutečňují USA ve Venezuele „otevřenou agresi“!

Oficiální zástupce vysokého komisaře vysvětlil odmítnutí setkat se s de Zayasem tím, že byl pouze jedním z 56 nezávislých zvláštních zpravodajů a nebylo v tradici vysokého komisaře, aby se s každou osobou osobně setkal. A podle jeho názoru je to, co se děje ve Venezuele, mnohem složitější, než popsal Alfred de Zayas.

Independen cituje názor odborníka na Latinskou Ameriku Ivana Briscoeho, který poznamenává, že zpráva de Zayase věnuje velkou pozornost americké hospodářské válce, ale nezmínil obtížné podnikatelské prostředí vyplývající z neúspěchu socialistické vlády. Domnívá se, že i kdyby byly sankce zrušeny, současná vláda nebude obnovena. A ačkoli Brisco mluvil s novinářem před současnou krizí, připustil, že ve Venezuele jsou pravděpodobně tajní američtí agenti a možná připravují i vojenskou intervenci v zemi.

Ředitelka jedné z nejstarších organizací pro lidská práva ve Venezuele, Eugenia Russinová, označila cizí sankce za jednu z hlavních příčin hospodářské krize ve Venezuele. Poznamenává, že na světě existuje jen málo zemí, které by zažily stejné ekonomické obléhání jako Venezuela.

Podle Alfreda de Zayase se s pomocí sankcí USA snaží svrhnout vládu Madura. A podle něj v Organizaci spojených národů Spojené státy „zkroutí ruce zemím" a nutí je, aby hlasovaly způsobem, který je pro ně příznivý hrozbami hospodářských důsledků. Zejména ve Venezuele jsou obrovské přírodní zdroje. „Mám pocit, že kdyby Venezuela neměla přírodní zdroje, všichni by se nestarali o Cháveze, Madura a kohokoliv jiného," citoval list bývalého zaměstnance OSN. Faktem je, že USA investovaly obrovské částky do Venezuely, ale po znárodnění ztratily přístup k venezuelskému průmyslu.

Alfred de Zayas zároveň vyjadřuje obavu, že ti, kteří tuto situaci označují za „humanitární krizi", se snaží ospravedlnit potřebu změny režimu ve Venezuele. Ve své zprávě doporučil mezinárodnímu společenství, aby se zapojilo do dialogu s vládou Venezuely, aby situaci napravili, a nevytvářeli na ni tlak sankcemi a pokusem o převrat.

„Pouze Venezuelané mají právo rozhodnout, a ne ve Spojených státech, ne ve Spojené království ... Nechceme opakovat puč Pinocheta z roku 1973 ... Je důležité pomoci venezuelskému lidu prostřednictvím mezinárodní solidarity - bezplatné humanitární pomoci a zrušením finanční blokády, aby mohla Venezuela kupovat a prodávat jako každá jiná země na světě. A pak je možné vyřešit problémy pomocí spravedlnosti a rozumu," citoval Independent Alfreda de Zayase.


- - -26 komentářů :

 1. Za vsim ZLEM na svete hledej USA, nezmylis se!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA je jenom slupka a nástroj plný otroků všech barev. Ale v ní je to zlo, které všemu vládne, ničí vše chorobnou touhou po moci, zvůlí zmocnit se všeho a ještě více než všeho... Rabín Ovadja Josef by vám to vysvětlil. Majitelé USA sedí a jedí, zatímco zbytek světa na ně pracuje... resp. kdo neslouží, bude ke službě donucen, nebo eliminován. Kolaterální ztráty jsou pochopitelné a někdy dokonce žádoucí. Ovšem zemře-li moc dobytka, lidé příjdou zbytečně o peníze (o užitek). Proto USA i Izrael vede války omezeně... aby zůstaly ruce a hřbety na práci pro ně. Třeba aby pro ně sami sobě kradli a odevzdávali jim své vlastní suroviny, svoji vlastní úrodu...

   Smazat
  2. Amerika
   Mrtvé pohřbívají, z krčmy zní opilé hlasy,
   Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
   Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
   Strýček Sam přivezl nám svévole děs.
   Ref.: Amerika, jistá v zádech dýka!
   Falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
   Amerika, jistá v zádech dýka!
   Hrobařka míru a světa rozesírač!
   Staletí teroru, násilí, zrady a pučí!
   Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
   Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
   Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás.
   Ref.:
   Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
   nezištné pomoci a dobře míněných rad,
   dává životu sbohem, smrti pusu.
   Strýček Sam Ďábel sám, prostě z pekla smrad!
   Ref.

   Smazat
 2. USA největší agresor světa!A celý západní svět mlčí a leze jim do zadku!Je zajímavé,že proti Macronovi povstala celá Francie a USA NIC!Tak jak to ti prediktoři řídí?

  OdpovědětSmazat
 3. OSN v dnešní podobě je pouhá fraška. Řeší kam s uprchlíky ,ale neřeší proč a před čím prchají . Řeší tok migrace ,ale proč opouští svoje domovy před tím zavírá oči . Války, převraty , sankce a.následky ,které vznikly z mocenských zájmů USA pro OSN neexistují a nezajímají je . OSN je nyní majetek amerických korporací a ztrácí smysl. Jestliže už smysl neztratila. Bohužel myšlenka OSN byla dobrá, ale jestliže neplatí pro všechny stejná pravidla je tato parta bytem v USA zbytečná. Bredy

  OdpovědětSmazat
 4. Kapitalizmus je ze své podstaty parazitický a jako vše se zdokonaluje až do podoby degenerace a zvrhlosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Společenský parazitismus má počátek se vznikem nadvýroby... Takže nejenom kapitalismus, ale všechny společenskoekonomické formace před ním. V Evropě i v Asii. Afrika dlouho zaostávala, protože nadvýroba je výsledkem soustavné, usilovné práce, plánování (kdy sít, kdy lovit... Dát práci a Afriku dohromady jde velmi obtížně... proto před prací zdrhají z Afriky do Evropy na krmník.

   Smazat
  2. OSN je typicka uredni PARASITICKA korporace za ucelm slouzit USA a zapadu. Velmi dobre to bylo vzdy videt v Africe a nejlip kdyz asistovali a pomahali masakrovat v Srbsku. Spolu s mezinarodnima teroristama /Usama a jeho plany se stale provadeji/, z celyho sveta v soucinnosti s NATO , Germany a EU , Albricht, krvelacna a nikdy nema dost, , Clinotoni.Pak to svadeli na nevinne srby. Bombardovani nebralo konce a s tim nadsene souhlasili, ale nic to nepomohlo. Az potom za temer dva roky si srbove zvolili jinyho presidenta..
   Mezitim jim sestrelovali ty nejmodernejsi letadla Stealth pomoci mikrovlnky..

   Smazat
  3. 22:03 Není to tak! Kapitalismus je založený na nepřirozeném rovnostářství (vím že pouze formálně!) a atomizaci společnosti. Kapitalismus je de facto židovský výrobní způsob založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. Proto jde o nebezpečný parazitující způsob organizace hospodářské činnosti v jehož důsledku je ohrožena především bílá Rasa - nositelka civilizace.

   Smazat
 5. Porad stejny scenar

  OdpovědětSmazat
 6. Ti Rusaci na co sahnou, to zkurvi. Vcera se jim rozlomilo letadlo v Murmansku vejpul:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.48 To se vám nemůže stát... na žádné jste se nezmohl. Rusové jich ovšem mají stovky a umí si zkonstruovat i vyrobit lepší. Vy se ovšem zmůžete na škodolibý jásot, když sousedovi chcípne koza a ukradnou mu slepici... VONI VELEDUCHU.

   Smazat
  2. 21:48 vypadá to,že i na tebe sáhli

   Smazat
  3. 21:48 retardo, jsi jak flašinet, už jsem ti to psal včera, koukej si vyměnit tu svoji obehranou desku, chápeme, že v hlavě máš vymeteno, ale mohl bys tu přehrávat něco nového

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není sankce jako sankce, není země jako země. Vzsmívající se veličina nerozlišuje (jak je u omezenců obvyklé). Rusku sankce sice škodí, ale Rusko se rozhodlo jít cestou soběstačnosti. Je to velká země čili velký trh, dosud nesaturovaný, tak mají prostor a především vůli to změnit.

   Venezuelští companěros/camaradas tohle podcenili, sázeli na ropu a neuvědomili si, že ropa není všechno, stejně jako na Kubě třtina není všechno.

   To ale nedává Američanům právo porušovat mezinárodní právo a rozvracet země, které se jim momentálně nelíbí. Američané tlačí na pilu a to se jim nikdy nevyplatilo.

   V Jižní a Střední Americe nemají gusanos (tlusté ponravy ze severu) velkou oblibu. Jestli vlítnou do Venezuely, nejen že budou krvácet, ale navíc ztratí zbytek prestiže u Latinos obecně, ale Latinos se konečně naučí dělat socializmus pořádně, ekonomicky a poučí se z chyb Kubz, Bolívie, Ekvadoru, Panamy, Chile, Nikaragui a dalších zemí kontinentu, které se těm nenasytným gusanos postavily.

   A také se zapomíná, že v Jižní a Střední Americe nejde jen o socializmus, ale i o vlastenectví čili nacionalismus, patriotismus, a to je síla větší než většina ideologií.

   K.


   Smazat
  2. K. neztrácej čas diskuzí s blbečkem anonymem 22:09, který jen poštěkává, podsouvá, ale argumenty nikde. Jen propagandistické čípkařské 100x obehrané žvásty.

   Smazat
 8. https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/247640-venezuela-upada-do-krize-sankce-mohou-zlomit-tamni-armadu/

  a

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/maduro-venezuela-caracas-boeing-777_1901291820_pj

  OdpovědětSmazat
 9. Ta slavná osn je jen poskokem usa nic neudělali při žádném válečném konfliktu. A migrace jde taky na jejich triko.

  OdpovědětSmazat
 10. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 29. ledna 22:10.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 11. S. Madurovi radí nesmrtelný s.prezident Chávez - v podobě malého ptáčka!

  Je to jasné: Socialismus zvítězí, Venezuela odolá brutálním sankcím USA a EU!
  Proč je to tak jasné?
  Inu proto, že soudruhu Madurovi OSOBNĚ & NEOMYLNĚ radí nesmrtelný soudruh prezident Hugo Chávez - v podobě malého ptáčka!
  Ano, tak magický může být marxismus-leninismus-stalinismus-chavesismus, v žité praxi Latinské Ameriky.


  Spojme si tuto magickou realitu všedního dne socialistické Venezuely se soudružskou přítomností:
  • kubánských vojenských a bezpečnostních poradců
  • mírových jaderných bombardérů Ruské federace
  a je OPRAVDU jasno, jasno jako Kremelské slunéčko: Venezuelští horšolidi jsou stejní jako horšolidi socialistické Kuby – raději pojdou hlady, než by se prodali lepšolidem za kapitalisticko-demokratické pozlátko.

  Vezměme si z nich příklad, z těchto umírajících avšak VĚRNÝCH obránců socialismu- chavesismu, až na NAŠI osvobozenou vlast dolehnou sankce USA a EU, našich dědičných nepřátel!
  Což bude brzy, vzhledem k faktu, že náš Miloš INTENZIVNĚ připravuje referendum o osvobození naší vlasti od obou těch vražedných paktů.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat
 12. 10:05 to, že je OSN poskokem USA, to už je jasné dávno, proto se uvažuje o stěhování třeba do Švýcarska. Daleko více mně ale vadí, že poskokem USA je celá česká vláda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maďarský prezident Orbán svým prohlášením v amerických novinách The Wallstreet Journal udělal z našich politiků absolutní lokaje, když prohlásil, že odmítá plnit americké "nařízen", aby čelil „čínské kybernetické špionáži“ a podpořil Ukrajinu proti Rusku. Čeští politici oba body tohoto nařízení plní na 100% :-)

   Smazat
  2. Když to píše The Wall Street Journal, tak to MUSÍ BÝT PRAVDA:
   „Ukrajina je pokusné morče Moskvy.
   Rusko využívá svého souseda k vylepšení své agresivní taktiky a testování, zda jsou soupeři ochotni vrátit úder.
   Nedělní ruský útok na ukrajinská námořní plavidla v Azovském moři ukazuje, že Kreml je připraven na otevřený konflikt.
   Po téměř pětileté tajné válce, kdy Rusové používali soukromé armády, agenty a neoznačené federální síly, nyní hlučně oznamují otevřený útok na ukrajinské síly.
   Tato agrese zvlášť zdůrazňuje ochotu Ruska využít své námořní vojenské síly k blokování obchodu a omezování výměny zboží.
   Tento útok porušil smlouvu z roku 2003, která označila Azovské moře jako společné území mezi Ukrajinou a Ruskem.“

   Článek WSJ je zde, ovšem průměrným čtenářům Nové republiky je k ničemu, protože komouškové a zemanisti umí tak akorát rusácky: http://www.wsj.com/articles/ukraine-is-moscows-guinea-pig-1543447350
   Viz to hovádko, autora příspěvku z 14:48, jenž není schopen ani napsat pořádně název těch „amerických novin“.

   Co tedy ukázal Rusákům jejich zločinný „test“?
   Že Ukrajina je ochotna za svobodu a nezávislost bojovat až do konce.

   Je jasné proč: Ukrajinci znají Rusáky a rusáckou žumpu PERFEKTNĚ, za staletí rusácké okupace, násilné rusifikace a přímého vyvražďování.

   Zato my Češi se na návrat do rusácké žumpy přímo TŘESEME. Třeseme radostným očekáváním, ne strachem. Prostě jsme pitomci, kterým skoro 50 let pobytu v rusácké žumpě bylo málo.
   Naši vlastizrádci Zeman a Babiš lezou Putinovi do zadku, žerou jeho lejna a slastně si u toho mlaskají.
   A čeští pitomci je volí a volí, navíc chtějí pryč z NATO a EU.

   Tak to budou mít, když to chtějí. Zatím mají demokracii, kterou dostali od Západu, tak si ji mohou svobodně zrušit, prodat za mísu šošovice, blbouni. Jako v roce 1946.

   To se budou Čecháčkové divit, až Babiš udělá měnu, jako hezkou tečku za znárodňováním – stejně jako jeho partaj udělala v roce 1953.
   Jo, to pěkně protáhnou držky, Čecháčkové, když opět přijdou o všechny prachy. 

   Pak zas budou brečet a nadávat u piva, do smrti, bez šance na osvobození. Za takové pitomečky, kteří se nepoučí z vlastních chyb, už nikdo nikdy do války nepůjde.

   Takže Putin dostane blbé Čechy, ale ne hrdé Ukrajince.

   Vlastimil Čech

   Smazat
 13. Ukrajina není pokusné morče staronového nacismu, ale je reálným nacismem sakumpakum. Putin se o nacisty nestojí, Rusové mají zkušenosti nejen s banderovskými masovými vrahy, ale také s SStrupami Pobaltských států a dokonce i s prvním nacistou Evropy, který nadělal pár desítek Lidic v Bělorusku a na Ukrajině s polským diktátorem, panem Pilsudskim - a později i sluhou Hitlera, polským Petříčůrkem - min. zahraničí Beckem. Možná, že by Rusové stáli o přátelské vztahy s Čechy, Srby, možná i Slováky, ale hlavně s lidmi a nikdy s vrahy z povolání, jakým velí Porošenko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Beck stál fakt za hovno, když se spolýhal na ty londýnský čachráře! Kdyby totiž bývali Poláci měli rozumnějšího vůdce, vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by dnes Evropa byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.