Reklama

úterý 8. ledna 2019

Slovenská poolicie postupuje standardně, i personál v koncentračních táborech postupoval standardně, pořádek musí být, ne jako v Thajsku, které neposlalo dívku ze Saudské Arábie zpět: V Košiciach zadržali Kurda. Posielame ho späť, aktivista má o neho obavy

8. 1. 2019    Aktuality.sk
Cestoval s falošným slovinským pasom. Podľa kurdského aktivistu ide o politika, ktorý by sa inak do Európskej únie, kde chce žiadať o politický azyl, nedostal. Na košickom letisku v utorok zadržali cudzinca, ktorý na Slovensko pricestoval s falošným slovinským dokladom. Podľa kurdského aktivistu, lekára Yekta Uzunoglua, ktorý dlhodobo žije v Česku, ide o člena Kurdskej demokratickej strany v Iráne, ktorý uteká pred režimom. Stranu v minulosti iránsky režim zakázal.


Cieľom jeho cesty malo byť Belgicko, kde žije jeho brat, ktorý patrí medzi predstaviteľov iránskych Kurdov v Belgicku. „Zázračne sa dostal do Istanbulu, kde mu pašeráci zohnali falošný doklad. So svojím (iránskym) pasom by sa nikdy nedostal na Slovensko, v Istanbule by ho nepustili do lietadla. Čakal, že pricestuje do demokratickej krajiny a vysvetlí, kto je, čo je, že uteká z Iránu. No nikto mu nedal možnosť,“ povedal pre Aktuality.sk Uzunoglu. On sám sa podľa svojich slov snažil slovenským úradom vysvetliť, o koho ide, no neuspel.

Polícia rozhodla, že pôjde nazad

„Môžeme potvrdiť, že na košické letisko dnes priletela osoba, ktorá o sebe tvrdí, že je afganskej štátnej príslušnosti po tom, čo policajti zistili, že chcela vstúpiť na územie EÚ s falošným cestovným dokladom Slovinska. Polícia postupovala štandardným spôsobom, osobu poučila a zabezpečila tlmočníka,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Cudzincovi podľa jej slov následne odopreli vstup na územie Únie.

Doplnila, že momentálne nie je obmedzený na osobnej slobode a čaká na let naspäť tam, odkiaľ pricestoval, to znamená do Turecka. Stať by sa tak malo už v stredu ráno.
Podľa aktivistu mu môže hroziť aj smrť

Podľa policajnej hovorkyne o azyl nechcel požiadať. Opak ale hovorí Uzunoglu.

Vrátenie do Turecka môže byť podľa neho rozsudkom smrti. Turecko totiž Kurda s iránskym pasom môže poslať nazad do Iránu.

„Vlani tam obesili najmenej 300 kurdských politikov,“ dodáva.

37 komentářů :

 1. To je dobře, že Slováci mají koule VRÁTIT VETŘELCE - S FALEŠNÝMI DOKLADY - zpět odkud se pokusil na Slovensko PODVODNĚ VETŘÍT.

  Ten člověk porušoval ve své vlasti opakované platné zákony a zdrhá před zaslouženým trestem do ciziny, aby odtamtud škodil dál. V okolí Iránu je dost zemí, kde by mohl žít v exilu - ovšem musel by se tam živit poctivou prací, ne hubou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (22:23):
   Jen jedno není jasné, a sice, kde se u nás tak tupá verbež, jako tento Anonym "22:23", stále bere.

   Smazat
  2. Ano, máte pravdu 8. ledna 2019 22:23. Vetřelec darebák a liný podvodník by rád dávky, sociální zabezpečení a v cizině jen kušnit.

   Smazat
  3. Re (11:55):

   Pokud na to intelektuálně máte, pak zkuste rozlišovat mezi džihádisty, sociálními migranty a bojovníky za státnost. Ten Kurd nebyl ani džihádistou a ani soc. migrantem.
   Je (potenciálně) perzekuovaným člověkem, který se "zločinu" dopouští tím, že se považuje za Kurda a nikoliv za Íránce/Iráčana/Syřana či "horského" Turka, a usiluje o státnost svého národa ..

   Smazat
  4. 12:16 Prečo teda nepožiadal o politický azyl?

   Smazat
  5. Ale Františku, to co zde tvrdíš jsou jen tvé dojmy, takový malý mozkový průjem.
   Je to moslemín a to rozumnému člověku řekne vše.

   Smazat
  6. Jedného pustíš a zajtra tu máš milión aktivistov. Čo neletel rovno do Bruselu?

   Smazat
  7. Pane OPLUŠTILE, i tupé verbeži je jasné, že Kurdů je ČTYŘICET MILIONŮ a naprostá většina z nich žije slušně, pracuje, živí své rodiny ... a se sousedy nemají žádný problém. Nikam se necpou, OPAKUJI, ŽE PRACUJÍ a těch vyžírků, vtírajících se do Evropy na KRMNÍK, je mezi nimi NEPATRNÁ MENŠINA! Jak tupou podverbeží musíte být, když to nechápete. Kriminálníci od nás také utíkají... takový Kožený, nebo ten který sedí v JAR...

   Smazat
  8. 13:53 Naopak! Např. tací Albánci měli ten rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Nebo vlastenecké Turky či Araby se zdegenerovanými Evropany (krom Albánců a Turků) a Severoameričany! A především se Adolf měl nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby Říše slovanský póvl. Bohužel se navážel do Židů a začal válku se Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Smazat
 2. Anonym 22:23 je blb naprosto neschopný cokoli pochopit. Když prchali Židé před Hitlerem, bylo zřejmě podle něj také správné jim v tom zabránit. Ty. kteří se snažili předstírat, že nejsou Židé bylo třeba usvědčit. Podvádět se nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pán David, nevyťahujte nám tu kostlivcov zo skrine. Ten anonym neni malé decko, že keď ním zatrasiete pred očami, tak vám "pustí do gatí". V časoch druhej Slovenskej republiky vykrikovať "Hitler! Fašisti, žid, Sudetskí Němci...", môže byť pôsobivé, ale až sa vynoria skutoční fašisti, nik už nebude na vaše plané výkriky reagovať. Druhá Slovenská republika je demokratický štát, má svoje platné zákony, svoje demokratické pravidlá, vyprosujem si, aby ste na nás uplatňovali zákony a pravidlá z prvej Slovenskej republiky, keď samy tomu vtedajšiemu stavovskému režimu neviete prísť na meno a nehoríte mu ináč než "klérofašizmus". Vy keď si tam pestujete svoje vši v kožuchu, nuž si ich pestujte a uvádzajte si sem výpotky ich ducha. My to nepovažujeme na Slovensku za potrebné. My sme Maďarov ne"odsunuli", tak ako vy Nemcov a teraz podporujete, aby takéto menšiny väčšinovo zastúpené na kúsku územia iného štátu im tam robili bordel. To neni naša starosť, ale ich. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. PS: ale ďakujem za príklad, ako sa zachováte aj voči nám, až Slovenská vláda prestane poslúchať impérium, podobne ako tomu bolo za vlády Miloševiča v Juhoslávii a použijú Maďarskú menšinu voči nám ako nátlakovú páku. Nečakám od vás nič iné, len zhnusenie nad Slovákmi, akí sme šovinistickí hnusáci, nedoprajeme Maďarom ďalší štát podobný tomu KosovskoAlbánskemu.

   Smazat
  3. No, on by ten Kurd tím Slovenskem stejně jen profrčel, tak se ho bát nemusíte...a kdybyste tenkrát ty Maďary odsunuli, nevylepoval by vám dneska Býla Bugy po Šamoríně a Bratislavě předvolební plakáty v Maďarštině. Vy jste schopní si to posrat u těch voleb a namísto slizouna co krade pozemky si zvolit Maďara, posrat si to stejně, jako při tom zlikvidování federace, kdy nás na ně bylo 3x víc a nemuseli jste se bát, že až se rozpadne EU, nebude tu nikdo, kdo by vám pomohl, jako tenkrát v r. 1919...

   Smazat
  4. Ďakujem anonyme A8:26 za Tvoj sebakritický pohlad do zrkadla a morálny profil, ktorý si tu o sebe vystavil. O tom profrčaní Kurda by som Ti uveril, ak by Váš Venca Havel, nebol poslal z Česska Kurdského žiadatela O azyl, Ötzalana. Tu v našom mestečku máme dosť migrantov a vôbec nemajú len tak profrčať ku vám do čiech za ďalšími tam u vás usadenými. Mne predvolebný plagáty Béla Bugy neprekážajú. Vystavil ich v súlade s demokratickými zákonmi platnými jak u vás, tak v celej EÚ. Poukazoval som nato, že keď sa najsilnejší gauneri v EÚ dohodnú na niečom, vy sa hneď rozhodnete prijať za platné či nadajBože dokonca za záväzné pravidlá pre seba. Tak ten kto sa tu posral, alebo si niečo tu posral, si ty a tebe podobní. Kto tu ustavične vyplakáva, že Slovenskí šovinisti a Sudetskí Nemci vás okašlali práve v tej najťažšej chvíli, keď Hitler klopal so svojou armádou na západné brány Československa? Však si prečítaj príspevok Ivana Davida s jeho "bubákmi" o Hitlerovi:-). Na pomoc z vonka čakáš tak akurát ty a Tebe podobní aj tu na Slovensku, ktorým prekáža ak niekto niečo na Slovensku cekne náhodou po Česky, či nedajBože dokonca Maďarsky, ale mu neprekáža reč ktorú denne používa, zasranú hromadou slov v anglosionistickej hatlanine, plagáty rozvešané v Angličtine a ešte sa vystatuje aký je on hrdý hejSlovák, že hatlať anglicky vie. Zbožňujem hlavne tých čo pyšne vyslovujú pravopisne anglické mená a pritom nezabudnú k anglickému ženskému menu príponu -ová:-). Takú pomoc od Anglosionistou, to potrebujete. Taký Masaryk, to bol taký predobraz vášho súdruha Porošenka dosadeného anglosionistami. Ako aj agent žabožrútov Štefánik čo letel nad Slovenskom ako anjel a padol ako čert. Jedna z konšpiračných teórií tvrdí že ho zostrelili samotní separatisti. Rozdieli sú akúrát v tom, či to boli tí za riekou Moravou, alebo tí na severnom, či južnom brehu Dunaja. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  5. P.S: to si skutočne namýšlaš že od teba očakávam pomoc A8:26? Leda tak nejaký podraz aký ste z vďaky za ich prístup k udalostiam z r.1968 prejavili Srbom, ktorí to odmietli, aby ste ich teraz poosierali zo zločinov proti ludskosti ako neprajníkov KosovskoAlbánskej menšiny a ich túžby po samostatnotnom štáte:-).

   Smazat
  6. Musulmanští Kurdí radostně spolu s turky vyvražďovali v roce 1915 a i později Armény.

   Smazat
  7. ad 8:26: s Maďarmi je to zložitejšie. Obkolesení slovanskými národmi majú pre Anglánov strategický význam a podľa toho aj vyzerá, čo všetko sa im toleruje.V Maďarsku sa dnes kľudne pestuje šovinizmus a na Slovensku pomaly slovenské deti nemôžu chodiť do slovenských škôl! Fakt, že z Č-SR sú dnes 2 štáty, by nemalo mať vplyv na vzájomnú pomoc Čechov a Slovákov. Zvlášť keď vám zase čosi podobné hrozí so Sudetmi. Len či už nie je neskoro, mali sme mať minimálne spoločnú armádu.
   Neviem, či tí hore, čo to tu vedú, sú tupí, alebo plnia úlohy z dákej lóže, úplne odtrhnutí od národa.

   Smazat
  8. Je to váš blog, pane Davide, tak vám toho blba nevrátím ani lichvářsky nezúročeného. Neměl ten chlápek možnost požádat o asyl v nejbližším bezpečném státu? Tam by ovšem chtěli, aby pracoval - aby dělal užitečnou práci a politikařením nevyvolával mezinárodní problémy.

   A k vašim Židům, když jejich osud zneužíváte k argumentaci: Příbuzní se také v 1937 nedostali do USA... tak NECHALI V ČECHÁCH TOVÁRNU A EMIGROVALI K ČANGHAJŠKOVI DO ČÍNY KDYŽ SE PŘED OBDRŽENÍM VÍZ MUSELI ZAVÁZAT, ŽE BUDOU PRACOVAT jako zaměstnanci ... Pravda, později se do USA dostali. Jiní se raději rozhodli počkat na GESTAPO a z Německa si ohlídat arizovaný majetek...

   Tedy Židé byli z Německa vyháněni proto, že jsou Židy, kdežto Kurdové jsou pronásledováni jako Palestinci v Izraeli, chovají-li se ve svých zemích jako Palestinci v Izraeli. Tedy někteří žijí mezi Židy, pracují, dostávají mzdu atd, nemají s tím problém. Jiní pletichaří a páchají zločiny - a ti jsou zavíráni nebo stříleni jako škodná.

   P.S. Lenin s partou, coby "revolucionář z povolání", nepracoval v Rusku, do 1917 žil ve Švýcarsku ve vile s podivným financováním, když také nikde nepracoval...

   Smazat
  9. Kosovo je Srbsko a Žitný Ostrov bude vždy Slovensko ,tak jako Krym byl vždy Ruský . To že ho soudruh Chrusčov dal Ukrajině neplatí pokud tam byla vždy Rudá armáda.

   Smazat
  10. 15:01 Krym je jen zeměpisný pojem, součást okupované Tavridy! Ta náleží Turecku! Protože ve smlouvě Kateřiny II. s Vysokou portou jasně stojí, že pokud Rusko z jakýchkoliv příčin Tavridu či její část ztratí, tato se automaticky opět stává částí Osmanského impéria!! Bacha! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. Ruská republika jako dejme tomu nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridu hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy - tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Smazat
  11. 8.45 Pane Janičáři, nebylo by lepší udělat z Tauridy Izrael Islámského státu? Kde by podle vás měl sídlit Sultán a Kalífa? V Bachčisarájí, nebo rovnou v Kyjevě?

   Smazat
  12. 10:04 To zas byl jinej projekt! Na ten dojel Pepek Džugašviliů! - https://newsland.com/community/6224/content/evrei-v-krymu-film-krasnyi-sion/5339531

   Smazat
 3. Kurd s doklady i když falešnými....no to přece nejde, to musí bejt isilák bez dokladů a se smártfonem plným uřezanejch hlav a pak teprve má v EU nárok na slušný zacházení...

  OdpovědětSmazat
 4. Toto je ukázka jak měla EU postupovat! Kdo nemá doklady nemůže za čáru. Včera jsme malem přejeli černocha , šel po dělicím pruhu vozovky poblíž uprchlického tábora v Havířově. Cest plná sněhové břečky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Havířove máte uprchlický tábor? No potěš koště! Nám to tam Fico nastrkal do Gabčíkova, kde robili tú vodnú priehradu. Až tam nejakému uprchlíkovi preskočí koliečko v hlave a rozhodne sa to tam odpáliť, spláchne to tam všetkých naokolo do vody ako mačence. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Gabčíkovo znám , tam by vlezlo hodně výletnikov na lodi bez dokladov . Je tam eště ta doska o Madarským útlaku našich dědou . Dobre to tam napísali.Čau M.

   Smazat
 5. V Thajsku tu saudskou dívku chtěli už poslat zpět, jak jim úředník ze saudského vyslanectví nařídil - a odebral dívce pas. Jenom díky, že jí nevzali mobil, se dívka dovolala na OSN úřad v Bangkoku, zabarikádovala se proti thajské policii, novinářské pozdvižení a to jenom ji zachránilo.

  Thajci si to přece nerozházej se Saudama. Naivní pohledy na thajské oficielně poměry - trošku jiné než zkušenosti turistů v nudlové restauraci...

  OdpovědětSmazat
 6. Kurd má smůlu že eu vítá slimáky bez dokladů a občanství.

  OdpovědětSmazat
 7. Je smutné, že někteří anonymové nepochopili, že tady nejde o Slováky nebo Čechy, ale o byrokratickou tupost "pořádek musí bejt". Ten Kurd se provinil tím, že je Kurd a jeho politický strana v rámci iránské demokracie byla zakázána. Za to mu hrozí smrt. Dokud o "pravidlech" rozhodují úředníčci, někdy nejen podělaní ale i iniciativní, je to o strach. Měli by rozeznat, že toto není ekonomický imigrant, ale skutečný uprchlík, kterému hrozí smrt. Někomu takovému těžko vydají pas a prodají letenku. Musí se do toho vložit někdo shora. Stane se to tentokrát, nebo bude Kurd vydán katu v souladu s pravidly?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudinka malá aktivistická! Místo aby doma pracoval a snažil se, tak raději podvodně leze tam kde může bezpracně parazitovat ale kde ho nechtějí.

   Smazat
  2. 10:0 Tak keď je utečenec, tak jeho povinnosťou je požiadať o azyl v EU tam, kde do EU vstúpil! Tá vyžírka to odmietla, takže pôjde nazad!

   Smazat
  3. Pane Davide já chápu že tenhle člověk by azyl měl dostat napsal jsem to satiricky. Jeden člověk a zástupy dlouhé je velký rozdíl.

   Smazat
  4. Pán David, čo tí, ktorým hrozí smrť z nedostatku vody a potravín....Sadnú do lietadiel?
   Radšej byrokratická tuposť ako to, čo predviedla(na čí pokyn?) Mutti Merkel.

   Smazat
 8. Kurd má smolu že je politik a že mu hrozí trest smrti. keby bol bežný slimák ako ostatné kobylky a škodil ostatným občanom štátoch Európskej únie tak bi ho neposielali domov.

  OdpovědětSmazat
 9. Pán David, to čo ste písali 10:02 máte v tom pravdu,je rozdiel medzi ekonomickým migrantom škodcom a skutočným utečencom ktorému hrozí smrť a ako rozštvrťujú opoziciu v moslimskich krajinách to dobre vieme.

  OdpovědětSmazat
 10. Takže - podle mezinárodního práva, měl jako správný uprchlík požádat o azyl v první bezpečné zemi a ne si vymrčovat, že chce do Belgie.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.