Reklama

sobota 26. ledna 2019

Studie torontské univerzity: Jak se Venezuela zadlužila u FEDu

https://vimeo.com/31340847926. 1. 2019   AEnews  (silně kráceno)
Hrozivá data, která odhalují, jaka americké petrolejářské firmy tunelovaly Venezuelu. Teprve až Hugo Chávez po znárodnění srovnal prodejní (nominální) ceny venezuelského barelu se světovými cenami! 

Po vzniku petrodolaru nastal v USA masivní boom automobilového průmyslu, cena benzínu šla dolu, protože benzín byl pro USA zadarmo. Doslova! Proč zadarmo? Protože americký FED natiskl zelené papírky, bezcenné kusy papíru, dolary a těmi zaplatil Venezuelcům a Saudům za ropu. Venezuela začala pokrývat obrovskou poptávku po ropě v USA a dostávala za to natisknuté petrodolary. Jenže, zatímco v Saúdské Arábii to vedlo k tomu, že z pouštního národa se stala nejbohatší země v regionu s blahobytem, ve Venezuele došlo naopak k děsivému procesu mamutího zadlužování státu. Jak je to možné? V roce 1973 vznikl petrodolar. Ceny ropy na světě vylétly ke 120 dolarům, Venezuela prodávala za svoji nominální cenu 37 dolarů za barel. Vlastně ne Venezuela, ale americké firmy ji prodávaly na základě koncese.

Příčinu odhaluje právě torontská studie, která odhaluje, že právě v průběhu 70. let, když rostla ve světě poptávka po ropě a masivně rostla produkce venezuelské ropy, tak vláda v Caracasu z naprosto nepochopitelných a nelogických důvodů prodávala ropu hluboko, extrémně hluboko pod světovými cenami. A to tak hluboko, že Venezuela měla z tak nízkých příjmů z ropy tak nízký profit, že si musela u amerického FEDu začít půjčovat na svůj vlastní státní rozpočet. Extrém nastal v roce 1980, kdy ceny za barel na světových trzích byly na úrovni 120 dolarů, ale Venezuela prodávala barel za pouhých 37 dolarů. Důvodem této katastrofy byly tzv. dlouhodobé koncese pro americké těžební společnosti. Byl to největší podvod amerických ropných koncernů na Venezuele a krádež za bílého dne. Jediní Venezuelci, kteří pohádkově na tomto rozkrádání ropy zbohatli, byli zkorumpovaní politici a úředníci venezuelské státní moci, kteří vydávali těžební licence. Video v úvodu tohoto článku je dokumentem k nezaplacení.
------
Ještě jednu věc je třeba vysvětlit, proč se nezlepšila ekonomická situace po nástupu socialistických vlád? Hlavním problém byla změna cen ropy na světový trzích. Ropa po roce 2000 už neměla takovou cenu za barel jako koncem 70. let, ale dluhy Venezuely z těch let zůstaly socialistickým vládám jako hrozivé dědictví po předchozích kapitalistických vládách. Ty dluhy Venezuely, které Caracas dluží sionistickým židům ve FEDu, jsou nesplatitelné. Hádejte, čím jediným lze ty dluhy trochu zmenšit?

No přece tím, že loutková vláda Juana Guaida pustí zpátky do země americké těžaře, vrátí jim licence, zruší dekrety o znárodnění a občané Venezuely dostanou do huby hamburger, aby drželi ústa. Ropa bude dál za směšně nízké ceny plnit nádrže amerických aut a loutková vláda v Caracasu získá refinancování svého dluhu, což znamená větší zadlužení s odkladem splatnosti na tak dlouho, dokud vláda nebude dělat problémy. Jakmile by se k moci dostali zase socialisté, dluhy se stanou okamžitě splatnými. A co obyčejný Venezuelan?

Venezuelizace české politiky? Cínovecké lithium zmizí z ČR skoro zadarmo stejně jako mizela ropa z Venezuely

Taková je pravda o Venezuele. Je to memento i pro Českou republiku a snahu o vyvádění národního bohatství ze země. Znovu se opakuje i v ČR venezuelský model. Český stát nechce těžit lithium vlastními silami, a tak chce poskytnou koncese australské firmě, která to může klidně jednoho dne udělat stejně, jako americké petrolejářské firmy ve Venezuele. Prodá české lithium za pakatel do ciziny dceřiné firmě, český stát z toho bude mít nula nula nic a dceřinka v cizině to potom přecení a prodá dál za vysoké ceny.

Celý článek

110 komentářů :

 1. Guaidá zase obnoví dodávky zlevněné venezuelské ropy do USA a ty je následně budou dodávat do celého světa s nálepkou ropa z amerických břidlic :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže tomu se říká byznys, jestli víš, co to je. Investuje se do politiků a ti přinesou zisky. Pokud bude potřeba, potlačí svou finanční nebo vojenskou silou. Naprosto legální a naprosto správné. To jen vy rudoši nejste schopni tuhle základní premisu pochopit. Ti, kteří umí, jsou na vrcholu a rozhodují o bytí a nebytí těch, kteří neumí. Vždy to tak bylo a vždy bude.

   Smazat
  2. ... a sociopati jako já - 12:03 - tyhle všechny prasárny amerických hajzlů schvalujeme, nám se líbí a chceme je ve svém soukromém životě napodobit, ať si okolí o tom myslí, co chce.
   Ostatně nám se líbila i "bratrská pomoc" v roce 1968, rádi jsme kolaborovali, já i můj taťka. Prostě je to legální a správné.

   Smazat
  3. 12:03 každý, kdo schvaluje americký fašizmus (žítí na úkor zbytku světa) a kdo to dokonce považuje za standardní a legální investice, je podle mě nejenom demagog, ale zrovna takový fašista. Smrt fašistům!

   Smazat
  4. 13:30 no vidíš, jak jsi chytrý. Vo tom to všechno je. Když budeš chytrý, budeš se mít dobře. Třeba náš místní exekutor a úžerník v jedné osobě. Ten chytil příležitost za rukáv a už dávno je za vodou. Aktiva jeho klientů, lůzrů, co v tom neumí chodit, anebo se ocitli ve svízelné životní situaci, se přesunuly do jeho kapes. A protože onen šikovný hoch v tom chodit umí, přiklonil si na svou stranu všechny místní potentáty a ti mu jdou na ruku. A má se ještě líp... a tím pádem potentáti také a všichni jsou spokojeni. Lůzři samozřejmě ne, ale co tam po nich.
   Ještě lépe by se mu dařilo, kdyby se hladina jinak poklidného českého rybníčku rozčeřila, a ve vzniklém chaosu by mohl svůj byznys znásobit. Takový malý převratík, válečka, bakrotík, recesička, samé dobré věci. V takové situaci může rozvinout svůj talent mnohem více, a dělat byznys v oblastech, kde se normálně nemůže, a z něhož se neschopným lůzrům zvedá kufr. Holt, tak to je. Slabý žaludek, cesta do hrobu.

   Smazat
  5. 12:03 a 14:09
   Vida, jak se troll tapetující diskuze o Venezuele přiznal, že podporuje zlodějinu svého USS vzoru a jejich korporací. O tom jsou celé jeho výkřiky na oponenty nebo obhájce Madura - "nepřekážejte naší zlodějině, my smíme krást a vy ne". Tedy on o tom jen sní, ale velký USS fašoun krade doopravdy.

   Smazat
  6. V dobe, kdy svetova cena barelu ropy byla $158, USA platilo Venezuele $9 za barel. Protoze ted tomu tak neni, Venezuela patri mezi 6 nejnebezpecnejsich zemi pro USA, vedle Kuby, Iranu, Sev.K.,Ruska a Ciny. Kdyby vsech 6 techto zemi dodavalo ropu do USA za $1, byly by to bratske zeme. Takova malickost....a je mir na svete. Ja se tem 6 zemim divim,navaic by mohly jeste prohloubit svou demokracii. Ta sance!

   Smazat
  7. 17:33, hochu, já určitě nejsem tapetář, kde jsi k tomu přišel?

   Smazat
 2. Amerika taky krade..???

  OdpovědětSmazat
 3. Venezuela je příkladem země, kde jasně vítězí pravda a láska šířená Říší dobra!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokážete si představit, jak by se to mydlilo o ropu, kdyby byla její naleziště v Česku? Klika, že tu už není co rozkrást (kromě vzduchu), i ten Cínovec odstěhovali do Austrálie :-)

   Smazat
  2. 11:03
   Asi tak jak se to mydlí v Norsku.

   Smazat
  3. Čemu věřit, každý si musí udělat úsudek.

   Anglická banka odmítla vydat Madurovi 1,2 miliardy USD ve zlatě, po nátlaku USA

   https://ac24.cz/-/anglicka-banka-odmitla-vydat-madurovi-1-2-miliardy-usd-ve-zlate-po-natlaku-usa?redirect=%2F

   Co taková zpráva. Na Izrael byla odpálena jedna raketa z Golanských výšin. Nebo to to je, že Izrael se takto ospravedlňuje a agresi proti Sýrii? Můj názor je, že žádná raketa neletěla. Až prdne v bedně ruským generálům v Sýrii, pak bude mazec.

   Smazat
  4. 11:57
   Autobusákovi bych také vydal leda kopanec do zadku.

   Smazat
  5. 12:09
   JÁ UDAVAČI HAVLOVI ANI VLASTNÍ URNU!!!!!!☺

   Smazat
  6. To tenhle - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   tvůj kágebácko-stázáckej udavačskej vypouštěč mít taky nebude!!!!!!☺

   Smazat
 4. Kdyby byle Venezuela v Africe tak už tam lifrujeme prachy, aby k nám neemigrovali její občané a vůbec abychom to tam povznesli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jaké prachy, vždyť tam posílají naše žoldáky hlídat pískové duny

   Smazat
 5. 1) Boom automobilového průmyslu nenastal v USA v roce 1973, ale už dávno předtím v roce 1913, kdy Henry Ford zavedl pásovou výrobu.

  2) Benzín v USA byl a je "skoro zadarmo" ne kvůli nějaké Venezuele nebo FEDu, ale kvůli tomu, že tam z benzínu neplatí skoro žádnou spotřební daň a DPH (které u nás navyšují cenu benzínu na dvojnásobek)

  3) USA importuje drtivou většinu ropy z Kanady (40%!), z Venezuely pouhých 6%.

  4) Ceny ropy nikdy okolo roku 1973 nevylétly ke 120 dolarům. To je bohapustá lež. Nejdráže se prodávala právě za těch 35 až 40 dolarů.

  5).... Má cenu dál pokračovat ve vyvracení těch Aeronetovských blábolů a lží? Vážně se divíte, že se někdo potom dívá na "alternativní zpravodajství" přes prsty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:20 Jo „hodný" američani válčí jen tam kde je ropa a tak to je. Nepovedlo se dobít Sýrii tak zkouší okrást Venezuelu.

   Smazat
  2. Ještě:
   "Ropa po roce 2000 už neměla takovou cenu za barel jako koncem 70. let"

   Právě naopak. Po roce 2000 cena ropy raketově rostla (což také vedlo k rozmachu Ruska).

   Prostě takovou snůšku výmyslů a lží aby člověk pohledal.
   A z těch nahnědlých poznámek o "sionistických Židech" z FEDu se už slušnému člověku opravdu zvedá kufr.
   To to tedy Nová republika dopracovala...

   Smazat
  3. 11:35 S pravicovými vládami k světlým zadluženým zítřkům:

   http://www.verejnydluh.cz/

   Smazat
  4. 11:35 A v čom to odporuje článku? Tu je graf historického vývoja ceny ropy https://www.investicniweb.cz/2012-7-2-150-let-vyvoje-ceny-ropy-v-jedinem-grafu/
   V 70-ych rokov vyletela cena ropy do neba, presne preto, ako uvádza článok. Zvýšenie ceny v 2000 sa už Venezuely netýkalo, pretože v 1999 sa stal prezidentom Chavez, došlo k zoštátneniu a zároveň k sankciám a izolácii Venezuely, takže nemohli ropu predávať v takých obkjemoch, ako by potreboval štátny rozpočet. Takže ktože tu klame?

   Smazat
  5. 12:06
   To byste tomu grafu ale, milá dámo, musela nejdříve rozumět. Cenu ropy v daném roce v dolarech znázorňuje ta spodní, tmavě zelená křivka. Prostě v 70 letech se ropa prodávala nejvíce za 35 dolarů. Tečka.

   Takže došlo ke zvýšení ceny ropa po roce 2000 nebo nedošlo. Domluvte se s autorem článku protože jeden z vás lže.

   Venezuela neprodávala ropu v takových objemech jednoduše proto, že ji neuměla a neumí těžit.

   Smazat
  6. 12:19
   USSA OKUPANTI NEUMÍ FRAKOVAT,ALE KRADENÍ JIM JDE,VIĎ TY JEJICH MLUVČÍ?!!!!

   Smazat
  7. 12:19- trochu pomíjíte obvyklé problémy při znárodňování a důsledky sankcí USA. Ale nebojte, ti "bílí" z FEDu o nic nepřijdou.

   Smazat
  8. 11:20 Pokud já vím, a vím to přesně, tak ne 120 USD
   ale 137 USD !

   Smazat
  9. 12:49
   Nelži! Kdo lže ten i krade!

   Smazat
  10. 11:20

   Vzestup automobilového průmyslu nastal v několika fázích. V menší míře ještě před 2.sv.válkou a ve větší po válce. Před válkou bylo auto spíš luxusem, v Evropě více než v USA (Ford), po válce se v 60.letech stalo běžnou součástí hlavně v Západní Evropě a USA. Ve zbytku světa nastal vzestup automobilismu po pádu východního bloku a v současnosti dochází k saturaci trhů.

   To, že ropní giganti USA distribuují pro vlastní spotřebu většinu svojí produkce z vlastních břidlic a kanadských ropných písků ještě neznamená, že nepretendují na dobývání/prodej ropy a plynu jinde. Tankerovou dopravu nebo správu ropovodů většinou přenechávají drobnějším společnostem, které pak nesou příslušná rizika s tím spojená.

   Aeronet dost často používá demagogických a záměrně zkreslených metod, to je pravda. Jenže to je malá česká internetová webovka. Co je ovšem znepokojující, je to, že k podobným metodám se uchylují i mínkotvorná renomovaná světová média. Aeronet je jen do určité míry kopíruje.

   Jenže o tohle v předmětném článku v Aeronetu nejde. Zde se nejedná o nějaká konkrétní data ohledně ropy, to je podružné, jedná se o poukázání na bezprecedentní zásah ze strany vedení USA do vnitřních záležitostí jiné země v zájmu ropného byznysu. A také o to, že to už ani neskrývají. Přitom plná huba o jakýchsi chimerickych zásazích nějakého Ruska do jejich voleb.

   Maduro v r.2015 zvítězil s vysokým náskokem při 80% účasti, a navzdory totálnímu propadu ekonomiky v průběhu tří let, loni zvítězil 68% při 46% účasti. Všechna hlavní roztrubovadla v čele s AP a BBC, plus jejich vazalové, pochopitelně začali v obou případech vykřikovat, že to vše bylo zmanipulováno. Navzdory odlišnému stanovisku mezinárodních pozorovatelů. Přitom krvavé diktatury jinde nikoho nezajímají, protože nemají žádané suroviny, nesousedí se soupeřem a nevyhošťují americké diplomaty.

   Madura nemusíme obdivovat, ale konečně přestaňme plácat ty tupé slogany o svobodě a demokracii, když se tady jedná o prachsprostý byznys a vládu nad zemí. Já nepamatuju moc dobu socialismu, ale pokud se podívám do dobových materiálů, tak to byl slabý odvar proti tomu, či dělají světová média dnes.

   Smazat
  11. 13:00
   Člověče apeluji na poslední zbytky zdravého selského rozumu. Opravdu si někdo svéprávný může myslet, že někdo, kdo dovedl zemi do totálního marasmu a bídy a to přesto, že leží na černém pokladu, může mít stále podporu 70% obyvatel? Dává vám to nějaký smysl?
   Víte, že KSČ měla v ČSSR ve volbách "podporu" 99,9% obyvatel?

   Smazat
  12. Ad 13:13 - pochopte, bohatým a Američanům ve Venezuele vzali, chudým dali. Chudých je víc. Ve svobodných a demokratických volbách pod dohledem mezinárodních pozorovatelů Maduro poněkolikáté zvítězil, i když mu popularita klesá. Opozice sází na teror a bezpráví. Samo od sebe nemůže vyhrát, i kdyby dělal Maduro sebevětší chyby. Srovnávat venezuelské volby s těmi v ČSSR je nehoráznost.

   Opět vám musím opakovat, stejně jako moji předpisatelé, že USA jsou nebezpečná velmoc, která se sere do všeho ve světě, své vrahy (voz např. Saudská A.) bezvýhradně podporuje a země, které se chtějí zbavit politické a ekonomické nadvlády
   nadnárodních korporací Spojené státy (SS) utiskují, podvracejí, ničí.
   O tom to je.

   Smazat
  13. 13:13, vy to vůbec nechápete, že? Nerozumíte psanému slovu. Nikde není oslava nějakého Madura nebo Cháveze. Chávez přišel k vládě roku 1998 (63%) poté, co se Venezuela dopracovala k totálnímu sociálnímu propadu navzdory tomu, že měla pod nohami ropu a 30 let budovala demokracii a kapitalismus. Pak v dalších volbách r.2000 zvítězil opět a opět roku 2006, vždy s vysokými procenty. Kdyby tam byly podmínky jako v Norsku, těžko by se někdo jako Chávez a po něm Maduro dostali do vlády, nemyslíte?

   A tu demagogii ohledně KSČ si nechte laskavě od cesty. Venezuela je kapitalistická země kompradorského typu, a v jejích volbách proti sobě vždy stály pravicové silně proamerické strany a socialistické pro národní. Poslední účast byla jen 46% a proto všichni euroatlantisté volají po tzv. "spravedlivých" volbách, protože tuší příležitost. Doufají, že se armáda odkloní od Madura a postaví za zájmy ropných koncernů.

   Něco podobného jsme mohli pocítit i my, když dva roky tady pochoduje úderka s červenými trenkami proti Zemanovi a Babišovi. O USA a Trumpovi ani nemluvě. Kdy konečně pochopíte, že se nejedná o Američany, Francouze atd., ale o konkrétní skupinu nadnárodního kapitálu, který si zasahováním do politiky probojovává cestu k celosvětové kontrole zdrojů?

   Trochu rozhledu by neuškodilo, strécu. Vy jste určitě v 50.letech se stejnou důvěrou a naivitou přijímal propagandu o nezvratitelném dělnickém hnutí a vítězství socialismu. Ačkoliv čísla ukazovala na něco jiného.

   Smazat
  14. 11:20
   Neznám vaše ostatní argumenty a nemám údaj k roku 1973, ale sdržení OPEC, které si hlídá ceny ropy za barel se v 90tých letech pohybovale mezi 75 - 85 $. Tato společnost si hlídá trhy a v případě, že by cena klesla, tak omezuje produkci nafty aby cenu udržela na své požadované úrovni. Tato cena skutku
   není stabilní a kolísá. Váš údaj o stabilních 35 $ je ale hodně mimo mísu v celosvětovém měřítku, leda že by skutečně nešlo o cenu, ale výpalné.

   Smazat
  15. 13:48
   Přesně tak. Díky za dobrý příspěvek. Komické je, že ten "zlý socialista Chavéz" snížil negramotnost obyvatelstva z šílených cca 90 % asi na 60, 50 % (nepamatuju si přesně). To byly opravdu "úžasné" dekády demokracie a kapitalismu, když tam americké korporace vesele pěstovaly negramotnost a bídu, kašlaly na to, a veškeré zisky plynuly do toho amerického "ráje hodnot".

   Tidehunter

   Smazat
  16. 12:27 Co ty máš co kvákat o zlodějích ty zdegenerovaná PUTLERSRAČKO! Co ten líh ve kterým jsou na pitevně naložený potrati a kterej tajně chlastáš?!? To jako není krádež, co?!!!!

   Smazat
 6. Ta naše písničky, jsou jako perličky,
  na šňůře navlečené,
  tolik je krásy v nich, a je to velký hřích,
  že jsou tak tak utlačené.

  Ta naše písnička česká, ta je tak hezká, tak hezká,
  tak jako na louce kytička, vyrostla ta naše písnička.
  Až se ta písnička ztratí, pak už nic nebudem mít,
  jestli nám zahyne, všechno s ní pomine, potom už nebudem žít.
  Zpívejte lidičky, ty naše písničky Z Moravy, Slovenska Čech,
  Ta naše písnička, je sice prostičká,
  ale je nejhezčí všech.

  Měli jsme státeček, jako ten šáteček,
  dokola krumplovaný
  teď je ten šáteček, jak chudý šáteček,
  celičký oškubaný...

  Ta naše písnička, česká, kterou si zpíváme dneska,
  už naše země je chudičká, tak jako kostelní myšička,
  až se ta písnička ztratí, pak už nic nebudem mít,
  jestli nám zahyne, všechno s ní pomine, potom už nebudem žít.  Poslyšte lidičky, zahoďte vidličky,
  beztoho už není co žrát,
  všecko už sežrali, všechno nám sebrali,
  zbyl nám jen PROTEKTORÁT.

  Tohle napsal a zazpíval Karel HAŠLER - za prvního protektorátu. O co, že ho nevzpomenou při vzpomínce na holokaust! Na náš český holokaust, na naše české oběti se "česká" - spíše jenom českojazyčná sdělovadla "taktně", aby neurazila sudeťáky a spol. vykašlou, ale budou o to více lkát nad Židy a nad Cikány...
  Němci nám ho zavraždili v německém koncentračním táboře.

  Dnes je rozhlasem takřka zapomenut, stejně jako Karel KRYL, ignorován jako Tomáš ORTEL.
  ZATO NA NÁS Z REPRODUKTORŮ VYJÍ RŮZNÍ ČERNÍ I BÍLÍ ANGLICKY SYNTETIKU ZARUČENĚ NEČESKY BARBARSKOU. Vlastenectví a sebeuvědomění bělochů, hrdost na svůj Národ, Otčinu a Tradici - přeci musí být zlikvidováno! Shalom.

  OdpovědětSmazat
 7. Venezuela byla zadlužena jako ostatní porobené státy, i jako ten náš... Dej nám, zboží, pracuj pro nás... a my ti PŮJČÍME NA PROVOZ A NA ŽIVOBYTÍ.

  AHASVÉROVA FÉROVKA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Wole, nemel jsi kupovat ty hrnce a nebyl by jsi zadluzeny.

   Smazat
  2. 12.23 Ty za mě nakoupili za náše státní zlato, za průmysl, za naše banky a spořitelnu Havel, Kalousek, Klaus, Kočárník... a další jejich příbuzní, voni slušňáku.
   Nejsou voni vysokoškolský student humanitního směru? Že mají takový přehled...

   Smazat
 8. Přiznejte si to, soudruzi, po 20 letech pokusů o socialismus další selhání, kolosální neúspěch, bída. Po kolikáté už? Kolik lidí a v kolika zemích budou lidé ještě doplácet na ty vaše rudé bludy?
  Na koho se chce soudruh Maduro po 20 letech ještě vymlouvat?

  Příznačné je, že i celá jižní a střední Amerika, krom Bolívie je proti madurovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruh Maduro se vymluvi na radicci paku v autobusu a pak pusti bus z kopce bez brzd ...

   Smazat
  2. 12:24, soudruzi Chávez a Maduro už přebrali kolosálně zadlužený stát po předchozích pravicových vládách, které tam "hospodařily" s pomocí boží a Ameriky předcházejících 30 let, je to v tom článku. Po nálezu ropy namísto raketové prosperity a běžného blahobytu se z agrárního státu stala žebrácká kolonie s ostrůvky extrémního bohatství.

   Podobná politika se v 90.letech konala i v Rusku, za níž bylo Rusko velice chváleno, a trvala 10 let. Rusko nejen že za tu dobu katastrofálně upadlo a dvakrát zbankrotovalo, ale začal se odpočítávat počátek fáze krvavého rozpadu. Jenže pak nastoupil ten Satan Putin.

   Z Ruska mohlo být podstatně víc zisku než z nějaké pos®ané Venezuely. Nedivím se že nenávisti světových demokratů a hlavně pravdoláskařů. Strejda Rockefeller bude muset počkat, pokud se vůbec dočká.

   Smazat
  3. 12:24
   Úplně „celá“ Jižní a střední Amerika ne. Podporu Madurovi vyjádřily kromě Kuby (kde to lze předpokládat) i Bolívie a Nicaragua.
   Souhlas/nesouhlas vypovídá především o stupni vazalství k USA.

   Smazat
  4. 16:07
   To není náhoda. Jestli se nepletu, tak Nicaragua i Bolívie zažily v minulém století převraty, vraždění a útoky ze strany CIA a různých povstaleckých a drogových band, které CIA podporovala. Myslím že oba státy, minimálně jeden z nich. Ale těch států bylo několik v jižní a střední Americe. Viz taky "hrdinný útok USA" na maličkou Granadu, kde pak dosadili loutkového diktátora poklonkujícího Amíkům atp.

   Jsem zvědav na výkony našich presstitutů, jestli budou také tak mohutně protestovat proti zásahům USSA do cizí země a do tamních voleb, jako křičeli v případě Ruska vs Ukrajina nebo stále neprokázaných ruských zásahů do US voleb. Za jak dlouho se asi objeví v mainstreamu, že Madura vlastně podporuje Putin, takže se tam špatně žije kvůli Rusku a Putinovi? :-)

   Tidehunter

   Smazat
 9. 12:24
  A NA KOHO SE CHTĚJÍ USSA ZLODĚJI VYMLOUVAT,KDYŽ VE FORT KNOXU MAJÍ HOVNA A PRŮVAN???!!!!!NA TEBE TY JEJICH TY VEMENO Z KACHNY???!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nevšímejte si ho (12:24), je to evidentní blb s opakovátkem, vždyť si ani ten článek, ke ketrému je diskuse), nepřečetl

   Smazat
  2. To je debil z Eurohodnot, co kazí diskuse.

   Smazat
  3. A ten 12:29 je zase jen dementní zřízenec z pitevny v Mostecký nemocnici, co každej den převáží do márnice mršiny zdechlejch komoušskejch gerontů, až se z čuchání jejich posmrtných prdů začal sám vznášet a stal se tímhle ubohým rudoprdem!:)) A to měl našlápnutý na pěknou kariéru, zmrd jeden! Toho sere nejvíc, že ten zrzek v ošuntělejch džínách a vytahaným svetru udělal jemu a podobnejm rudejm čurákům pořádnej rejhanec přes plány! Páč totiž jeho zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědí a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Vod tý doby je denodenně zlitej a často na sál doveze už odpitvanou mršinu a tak primář zařve "ty vemeno z kachny!!!" a to je jediný co mu utkvělo v tom jeho odulým mozolu!!☺

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to vy jste nechtěl slevu na vstupném zadarmo... a podmazal stovkou pokladní:-)

   Smazat
  2. 12:37 Toho modrého blbečka si dovedu živě přestavit.
   Uhrovitý puberťák, mastné chlupy spletené a ala Bartoš,
   s osmi třídami základky někde na Kladně.
   Má stálý problém sehnat love na fet.
   Ve sběrném dvoře našel ojetý kompl a tak tvoří.
   Je to jeho jediná radost, zasírat tento prostor
   blbými žvásty.
   Navíc je to buzík. Nastavuje prdel za pár pětek
   aby měl na fet a net.

   Smazat
  3. 13:25
   Tvoje živé představy jsou jistě interesantní. Zajímaly by jistě i nejednoho psychiatra.

   Smazat
  4. 13:25 velmi se pletete, od svého rudého tatínka-privatizátora dostal ten nejmodernější typ PC, rudý původ mu zajistí veškeré materiální statky, ale rozum se koupit nedá

   Smazat
  5. Doporučuji 13:25 jedná se o zpovéď ichformou, autor se skromně schovává za modrého blbečka.

   Smazat
 11. Petrodolar je největší vynález všech dob. Samozřejmě, že sám o sobě by neznamenal nic, res. maximálně to, co jiné světové měny ( spíše však ani zdaleka ne tolik s ohledem na americký dluh). Prvně se musely vybudovat vojenské síly schopné zasáhnout kdekoli na světě v krátké době. No a když bylo možné dolar "podložit" letadlovými loděmi a abramsy, tak nastal zlatý věk (petro)dolaru. Celý svět musí kupovat zelené papírky, aby si zajistil základní suroviny ke svému chodu. Ten, kdo tohle perpetuum mobile vyšpekuloval měl fakt pod čepicí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale už se to zadrhává, už nechtějí vydat z "bezpečné" úschovy měnové zlato Německu, myslím, že Makrele těch 1.200 t bude brzy moc a moc chybět, ta přeslavná Deutsche Bank jde pod kytičky :-)

   Smazat
  2. 13:37, DB pod žádné kytičky nejde a pevně věřme, že se tak nikdy nestane, ale je pravda, že Makrela už lehce naznačila, že bude nutno zvážit nové podmínky ve světovém uspořádání. Tím přiznala, ze existuje cosi jako multipolarita. Nejsem si jist, jestli z toho pro naši republiku vyplynou nějaká pozitiva. O negativech nepochybuju.

   Smazat
 12. USA vypracovávaly v průběhu několika týdnů tajný plán podpory venezuelské opozice. Předseda parlamentu Juan Guaidó se prohlásil za prozatímního prezidenta po telefonátu viceprezidenta USA Michaela Pence, který mu slíbil uznání Washingtonu. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na vysoce postavený zdroj v kanceláři Donalda Trumpa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bylo keců našeho Doníka, že se nebude srát do cizích zemí. A co z toho je: HOVNO. Amíci opět lhali.

   Smazat
  2. 13:50, vy jste fakt uvěřil politickým prohlášením?

   13:39, něco podobného jako Porošenko. Ten také během jednání v Minsku neustále odbíhal k telefonu. Jak trapné pro vrchního člena vlády 40ti milionové země, jak ponižující.

   Smazat
  3. USA (stejně jako některé další státy) si poněkud schizofrenicky nevidí do úst.
   USA na jedné straně uznávají „vzdoroprezidenta“ Guaidóa, na straně druhé požadují od Madura, aby bezodkladně učinil kroky k ochraně/obnově „demokracie“.
   Španělsko aktuálně vyzvalo Madura, aby do 7 dnů vyhlásil nové volby. Pokud ale není prezidentem, není kompetentní k vydání ani jednoho dekretu.
   Další konkrétní příklady schizofréního jednání si jistě najdete sami.

   Smazat
 13. My jsme měli obrovské štěstí, že se za komouše v roce 1989 nepostavila armáda a Sovětský svaz a podařilo se ty svině dostat od válu.
  Tehdy se v plné nahotě ukázalo jaká je opravdová podpora komoušů mezi lidmi a z 99.9% se stalo pouhých 13% v prvních svobodných volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. časy se mění, to nebyli správní komunisti, teď celosvětově nastupují ti čínští a skupují si krok za krokem celou planetu, jenom škoda, že jim naše kotlina nestojí za to :-)

   Smazat
  2. 13:56 zdá se mně, že Čína nestojí ani o tu Evropu, nechce se jim totiž lézt do zelí, které bude mít budoucí název "Evropský chalifát"

   Smazat
  3. 13:51 si neuvědomuje, že neobliba tehdejších komunistů byla způsobena kolaborací s okupantem, zničením tvůrčí a přemýšlející části téhle strany v "prověrkách" a nesmyslným lpěním na ideologických floskulích. Nevím, pro jim nadáváš do sviní, když šlo jen o neschopné hlupáky.

   Zato co nastoupilo po nich, to je jiná parta, viď?!

   Smazat
  4. 13:51, strécu, dobré jitro! Osvěžím vám trochu paměť, dobře?

   Takže: Sovětský Svaz se přece našeho slavného byť lehce zpožděného převratu účastnil. Vy to furt ještě po tolika letech nevíte? Vedení KSSS zavolalo na centrálu KSČ ČSSR, aby se neopovážila poslat na demonstranty represivní složky státu, jinak SSSR zaktivizuje na ochranu demonstrujících své dislokované jednotky vojsk skupiny Střed. A byl to právě SSSR, konkrétně KGB, která urgovala StB, aby už konečně iniciovala nekrvavou změnu režimu, a poradila jak na to.

   Jednoduše východní blok zahučel na souchotiny tehdejší malo efektivní socialistické ekonomiky, na níž byly ještě navršeny sankce, plus závody ve zbrojení. Mnozí, co věděli a tušili, začínali s přípravou na změnu velmi dávno. Už v první polovině 80.let se v SSSR konstituovala první vlna budoucích multimiliardářů. Chodor svůj první milion v dolarech "vydělal" už v roce 1988, to mu bylo 26.

   Podpora komoušů těsně po převratu 1989 až 13%, po tolika letech vlády, kterou všechny roztrubovadla masivně dehonestovala, byl přímo obdivuhodný. Co by dnes za to dali....

   13:56, s těmi Číňany pomalu. To že jsou hlavními konkurenty Američanům, neznamená, že se jedná o nějakou výhru. Možná pro české kapitalisty, ale silně pochybuju, že ty nejspodnější vrstvy si polepší. Spíš naopak. Čínská společnost, a asijská všeobecně, není zrovna tím, co bych chtěl mít tady doma.

   Smazat
  5. 13.51
   99.9% cinkalo klíčema, aniž by mělo tušení, čemu dávají sbohem a co je čeká (já taky cinkal jak o život a na Letné stál pár metrů od tribuny a hltal ty ...ano dnes mohu zodpovědně prohlásit žvásty). A s tou naší armádou, to nebylo do poslední chvíle jisté, jak zareaguje. Kolega z práce byl u "hadic"-tankáni ( mimochodem já taky, jen o pár let dříve) a říkal, že motory byly nastartované. Čekalo se na povel k výjezdu. Rusáky dění u nás nezajímalo vůbec, tam šla perestrojka a odstraňování následků Černobylu.

   Smazat
  6. 16:44, jaká pěrestrojka, člověče? Když u nás padal režim, Rusáci už vesele kapitalizovali. Uz vůbec nechápu, proč do toho pletete Černobyl. Akce Bororo v listopadu 1989 byla na přímý pokyn z Moskvy.

   Smazat
  7. Černobyl sehrál v rozpadu Východního bloku naprosto klíčovou roli. Kdyby se tohle neštěstí nestalo, CCCP i se svými satelity by ani zdaleka tak odevzdaně nekapituloval, jestli vůbec kdy. Následky této nehody byly mnohem horší, než jaderný úder a Rusákům to doslova zlomilo vaz.

   Smazat
  8. 13:08, to, že to říkal nějaký pisálek ze sekce dokumentů, nemusí být pravda. To vás nenapadlo? Černobyl byl stejnou tragédií jako třeba Fukusima, ale nezlomil nikomu vaz, podobně jako Fukusima nezlomila Japonce. SSSR přežil sakra jiné tragédie, války, a vaz mu to nezlomilo. Podobných havárií jako Černobyl tam bylo více, s většími následky, jen Černobyl se stal symbolem, protože se jednalo o jadernou elektrárnu. Nepřeceňuje význam téhle události, vy fantasto. V době Černobylu byla fáze dekompozice režimu v plném proudu, to jen ČSSR dosud sladce spalo. Můj otec tajně vozil ze Svazu balíky veřejně vydávaných brožur o reálném stavu země, v ČSSR neznámých, už v roce 1984.

   Smazat
  9. Nechci se přít, ale sám Gorbačov vyprávěl o Černobylu, jako o válečném stavu. Celá země, od Kaliningradu po Čukotku měla jednu prioritu a tou byl Černobyl. Jen za první dva roky to stálo 18 mld USD. To byly tehdy obrovské peníze, které musely jinde chybět. Přitom už tak tam byla situace doslova katastrofální. V obchodech vůbec nic. Kolegové z práce tam byli, i na venkově ne jen v Moskvě a Petrohradě. A co vykládali bylo těžko k uvěření. Na vesnici jeden "magazin" a jediné zboží byly holínky a švestkový kompot, nic jiného.

   Smazat
  10. 17:12
   17:12
   Mohl byste prosím uvést kde jste našel údaj o 18 miliardách dolarů nákladů na odstraňování škod za první 2 roky?
   HDP Sovětského svazu dosahoval v té době v přepočtu kolem 2,4 bilionu USD, což byl po USA druhý nejvyšší na světě. I kdyby byl váš údaj reálný, není to zase tak mnoho v celkovém oběmu peněz, s jakými SSSR hospodařil.
   S nástupem Gorbačova se skutečně začala už tenkrát situace zhoršovat, ale to co popisujete vy, to byl až obraz stavu za Jelcina. Tehdy se skutečně lidé ve velké části země museli vrátit k samozásobitelství.

   Smazat
  11. Citoval jsem Gorbačova z nějakého dokumentu (pokusím se to najít). Abych byl přesný, on uvedl částku 18mld. rublů a jedním dechem dodal, že tehdejší kurz vůči dolaru byl 1:1. Ten "magazin" s holinkami a jedním druhem kompotu, to bylo někde v okolí Černého moře, přesně už nevím (snad Abcházie) a bylo to +/- rok 85. No a k té částce. Může se to zdát z celkového objemu ne až tak dramatické, ale když je situace pomalu zralá na přídělový systém potravin, tak potom už stačí docela málo a nastane kolaps. Já jsem skutečně přesvědčený, že o bourání berlínské zdi rozhodl Černobyl.

   Smazat
  12. https://www.youtube.com/watch?v=4lzTYN6g-70
   0:30 min a dále
   Nejsou tam přímo zmíněné 2 roky, ale z kontextu lze vysledovat (např. odkaz na následovný dramatický pokles cen ropy a dobu výstavby sarkofágu), že tu částku 18mld. spotřebovali ještě dříve, než za dva roky. Celkově tu tehdejší situaci všichni v dokumentu hodnotí slovy válka, res. horší než válka. A Gorbačov hovoří o tom do jak těžké situace se země dostala. V té chvíli se definitivně rozhodli otočit kolo dějin. Jinak by asi pomřeli hlady.

   Smazat
  13. 21:40
   Černobyl určitě sovětskému hospodářství nepřidal, ale škoda vznikla hlavně ztrátou prestiže. Jinak SSSR v 80. letech vynakládal obrovské peníze do spousty zbrojních a kosmických projektů, které opravdu dosahovaly mnoha miliard dolarů, což zřejmě bylo dílem lobbingu patřičných míst. Typickým příkladem je projekt raketoplánu, který vzešel nikoli z potřeby ruského kosmického programu, ale protože kdosi si tam usmyslil, že když mají raketoplány američané, tak sověti je musí mít taky a lepší. A tak se sypaly peníze do raketoplánu a zvláště jeho nosiče, rakety Energija. O tomto projektu se píše, že dal opravdu hodně zabrat sovětskému hospodářství. Vedle toho vznikaly flotily ponorek, je to v Rusku, tak samozřejmě i největší na světě, nové lodě, nové generace letadel a spousta dalších armádních prostředků. SSSR vyslal v té době na oběžnou dráhu první trvale obydlenou vesmírnou stanici MIR a sám financoval její provoz(dnes se vedou dohady mezi státy o financování ISS). SSSR byl zkrátka příliš rozpřáhlý a v době poklesu cen uhlovodíků to vše nemohl dlouhodobě ufinancovat. Nicméně vše se dalo očesat, odzbrojovalo se, nebylo ani životně nutné cpát takové peníze do zbrojení. Jenomže firmy chtěly zakázky, už tenkrát tam byl ukotvený byznys, plánovalo se porcování státu a tak to jelo dál. Čím hůře, tím lépe. Do toho Černobyl, zemětřesení v Arménii, jako na zavolanou. Mezitím probíhala nekonečná válka v Afghánistánu. Opět samozřejmě vše na účet SSSR. Bylo toho dost.
   Mám však autentické informace od známého, který v Rusku u hranic s Kazachstánem žil až do roku 1993. Ten říká, že to co píšete o nefungujícím zásobování nastalo až s rozvalem SSSR. Kdyby systém fungoval jako po většinu 80 let, nikdy by z domova neemigroval.

   Díky za odkaz. Gorbačov skutečně hovoří o této částce, ale je hlavní podezřelý z rozbití SSSR a je nedůvěryhodný. Ostatně prostými počty lze dojít k tomu, že Černobyl nemohl být hlavní příčinou kolapsu SSSR. Ten byl nejspíše záměrně k němu veden.

   Smazat
  14. 22:43 Načal jsem Černobyl, tak ještě, jak ho já osobně pamatuji. Cestou z práce jsem tehdy dvakrát v rozmezí cca 3/4 hod totálně promokl prvním deštěm po té havárii. Hned jsem začal v puse cítit odpornou pachuť po železe. Nedalo se to ničím přerazit. Ani jídlem ani zubní pastou, prostě ničím. Jakoby jsem trvale cumlal kovovou lžíci. To trvalo asi dva týdny a pachuť zmizela. Pak mě rozbolely nohy a ty mě bolely půl roku tak, že jsem sotva chodil. U lékaře na nic za celou dobu nepřišli. Nakonec to odeznělo. Sousedka byla přesně v době toho prvního deště na procházce s narozeným dítětem v kočárku. Taky totálně promokly na kost. Jak matka tak to dítě už absolvovaly léčbu rakoviny štítné žlázy. Jedna z nich 2x. Já mám už řadu let vážné neurologické potíže, ale přesná příčina není známá. Do třetice můj dědeček, který zmokl opět prvním deštěm "z Černobylu" v ten samý den na zahradě. Za pár dnů onemocněl a byl rok na lůžku. Strašné bolesti celého těla, příčina neznámá. Pak to záhadně zmizelo a děda se zotavil. Žil ještě 17 let do 92 roků.

   Smazat
  15. 20:27, vždyť jsem vám nejenom já psal o reáliích SSSR v té době. Černobyl sice nepřidal, ale SSSR určitě kvůli němu nepadl. To byl jen další hřebík do rakve, a určitě ne ten nejvýraznější. SSSR by padl, i kdyby ten nešťastný 4.blok dosud vyráběl elektřinu podobně jako dnes v Petrohradě Leningradská AES.

   Co se týká ekonomického a sociálního pádu až za Jelcina, nemyslím, že to byl čistě jen tento důsledek, i když z valné míry ano. SSSR už tehdy byl na hraně sociálního smíru a žádná kosmetická pěrestrojka nefungovala. Jelcinovy "reformy", tj. sprosté rozkrádání, tomu dali poslední úder, ale dynamika rozpadu v tak velké zemi je přece jen delší proces, než se zdroje úplně vyčerpají. Jen tak mimochodem, první barevnou revolucí v SSSR byl pokus o státní převrat a s ním spojenou občanskou válku v r.1993. Naštěstí to tehdy uhráli.

   23:34, hlavní spad nad ČSSR byl 4. a 5.5. 1986. Nemá příchuť železa, asi jste tím napachl ve fabrice. Pokud se něco ucítí v souvislosti s radioaktivitou, tom může být vůně ozónu, ale to bychom se tady dnes nevykecávali :) Štítná žláza u obou je zajímavá a může souviset s černobylskou kontaminací, ale ve zdejším regionu nebylo naměřeno tak velké množství radiojódu. Muselo by se to prokázat. ČSSR bylo přece jen mnohem dál než hlavní spádové regiony.

   Smazat
  16. 17:31
   Kovovou pachuť v puse jsem od té doby (samozřejmě ani před tím) již nikdy neměl. Spad v našem okrese patřil k nejvyšším v republice a hodnoty v dešti byly mnohonásobně vyšší, než tam kde nepršelo. Já zmokl 2x na kost. Poprvé, když jsem šel z práce na autobus a podruhé,když jsem šel již doma od autobusu. Mrak, ze kterého pršelo mě "dohnal". K té "železné" chuti v puse. Kovová chuť v ústech, bylo to úplně první, s čím se setkali likvidátoři, když je přivezli do Černobylu (autentické výpovědi likvidátorů). Takže nepochybuji vůbec o tom, že mé tehdejší i současné zdravotní problémy způsobil Černobyl. Taktéž nepochybuji, že mé sousedky (tehdy mladá maminka s dcerkou v kočárku) onemocněly obě rakovinou štítné žlázy ze stejného důvodu. A taky promoklý dědeček, který se pak rok nezvedl z postele.

   Smazat
 14. PODPOROU PRÁVĚ TĚCH 99.9% HLASŮ KOMUNISTŮ TI TY POSRANINO PŘI VOLBĚ UDAVAČE HAVLA NEVADILA???!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci.
   Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, různch těch putlerprdů a jiné komoušské havěti, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
  2. .... jo jen na okraj podle důvěrných zdrojů byl prej právě Havel tvůj fotr! Ve slabý chvilce, když se zase vožral, tak prej tě namrdal týhle kurvě - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   a ta tě bbohudík ptratila. Jenže co čert nechtěl! Komouši neměli nic jinýho na práci, než ten potrat naložit do lihu a poslat Putlerovi do Kremlu jako delikátesu k výročí VŘSR! A vod tý doby co to svinstvo sežral, tak poletuješ kolem jeho lejnolíhně! Stal si se právě tím putlerprdem!☺

   Smazat
  3. TY HLUBOCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ VOLOTRKU SE SYFILIDOU V POSLEDNÍM STADIU,KDYŽ JSI KRETÉN TAK MLČ!!!!!!!!
   MATERIÁL I TAKOVEJ KOKOT JAKO TY, SE NAKLÁDÁ DO FORMOU!!!!!!
   KDYŽ VÍŠ HOVNO,TAK DRŽ HUBU,GRABIT ZAJEBANY!!!!!!!☺

   Smazat
  4. GRANIT, blbe, jako GRANIT jsou ukrajinští vlastenci tvrdí při likvidaci tvých původců jako byl tento opravdový pacient v posledním stadiu syfilidy! A52 - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   A tak zatímco na něj klekla, tvýho vypouštěče ohavnýho se i ona lekla!!!!!!!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg


   AP.S.: tvá přechodná existence, neumožňuje dělit ji na stádia, putlerprde, je jedním krátkým smrdutým stadiem, trvajícím od vypuštění z lejnolíhně toho grázla výše až po rozplynutí v tlakové výši nad Chujlostanem!!!!!!!☺

   Smazat
  5. KDYŽ PÍŠU GRABIT,TA JE TY KOKOT DŘEVĚNÝ JE GRABIT!!!!!!!A KDYŽ TY HOVNE HOLUBOCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ NEVÍŠ,CO TO ZNAMENÁ,TAK DRŽ HUBU!!!!!!!
   PANIMAJEŠ GRABIT ZAJEBANY????!!!!!☺

   Smazat
  6. 16:38 GRANIT blbe! Pevní jako granit, jsou ukrajinští vlastenci, hubící zaslouženě krutým způsobem rudej komoušskej xindl, ze kterýho rudoprdi tývho typu vzlínaj jak smrad hniloby! A ani zbytek tvý holověty či spíše skřeku nedává moc smysl!!!!!!☺

   Smazat
 15. Napiš si na kus papiera "5.000,- Kč", choď na pumpu, natankuj a pri pokladni vytiahni ten popísaný papier a skús zaplatiť. Asi sa ti pokladníčka v ten moment vysmeje. Ale ak vytiahneš z vrecka druhú ruku, v ktorej budeš mať pištol, ešte ti pokladníčka rada do haliera aj vydá. Tak isto je to s USD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celkem vtipné, ale trochu přehnané, nemyslíte? To, že USA dost často využívají vojenskou sílu, to ještě neznamená, že to jsou gauneři, co vše ukradli. Americký národ tvrdě pracuje, je tam ohromné množství schopných lidí, významné firmy, které startovaly z nuly a vyrostly díky svému umu. Americké bohatství je postaveno především na lidech a jejich práci. Je pravda, že se jich téměř nedotkly světové války, tak jako v ostatních částech světa, což oni toho jak se patří využili, ale většina jejich zisku je právě z technologického pokroku a obchodu.

   Smazat
  2. 14:58
   TY PRACANTI JSOU ZE ZAHRANIČÍ,TY USSA MAGOŘI NEMAJÍ ZE 4/5ANI POMOCNOU ŠKOLU A ZEMĚ JE PRO NĚ PLACATÁ!!!!!

   Smazat
  3. 15:31 Ty se svym pravopisem muzes delat nanejvys hajzlbabu na nadrazi ve Vrsocicich:-)

   Smazat
  4. 14.58 Máte pravdu. Ani USA nejsou tak silné, aby ukradly úplně všechno. Zatím neplatíte za přímé sluneční světlo, za vítr, ani za povodeň. Déšť a sněžení vám fa. Ahasvér dodává také zdarma.

   Ale netruchlete. Američtí právníci na tom již pracují. Už dnes kdejaký okresní soudce v USA odsuzuje evropské i jiné státy v soukromých žalobách... a nikdo ho nepošle do (_!_)... protože Uncle Samuel by v synagoze ve Washingtonu vzteky nakopl šámese, a ten by evropské Gójim zažaloval u soudu v USA o milonové odškodné...

   Smazat
  5. 14:58 Faktem ovšem zůstává, že kdo se pokusil zbavit petrodolaru, dopadl velmi špatně (Rusko a Čínu nepočítám, ty nelze přinutit k poslušnosti, res. nejdou jim "zkroutit ruce").

   Smazat
  6. 15:31 Co ty máš co žvatlat kdo pracuje a nepracuje na lodích, když si v životě plaval jen v neckách, když si v nich tvůj smradlavej vypouštěč myl zrovna prdel! A používej celej název - USS třídy Alabama! Já ti dám si tu hrát na mriňáka a něco si zkracovat, putlrprde!

   Smazat
  7. KDYŽ NEUMÍŠ ČÍST TY POSRANINO RETARDOVANÁ,TAK DRŽ HUBU,PANIMAJEŠ GRABIT ZAJEBANY?!!!!!!

   Smazat
  8. GRANIT blbe! Pevní jako granit, jsou ukrajinští vlastenci, hubící zaslouženě krutým způsobem rudej komoušskej xindl, ze kterýho rudoprdi tývho typu vzlínaj jak smrad hniloby! A ani zbytek tvý holověty či spíše skřeku nedává moc smysl!!!!!!☺

   P.S.: Navíc co ti je potom, jestli jsem ženatej, lejnere putleryči?!!!!!!

   Smazat
 16. Je vidět že se dá znárodňovat v každé době. Možná to tu bude zase za dvacet let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znárodnění bylo vždy neskonale férovější, než pogrom... či privatizace na jiný způsob.

   Smazat
 17. 15:00
  S JISTOTOU 10000% NEMÁME DEMOKRACII,JEN HAVLOBORDEL!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:49, to není rudý trolík, ten je váš. Tady ze sebe dělá blba, aby zavšivil diskusi.

   Smazat
  3. 15:28 utekl Davidovi z uzavreneho pavilonu a ted shani motorovku:-)

   Smazat
  4. 15.28 Demokracii máte, jakou jste nám v 1989 vycinkali - podle 3. pádu jazyka českého. Demokracie je vláda lidu, tomu...

   Smazat
  5. 19;49
   TUHKE DEBILOKRACII NAM SEM SPOLU S UDAVAČEM NASADILI OKUPANTI ZE ZÁMOŘÍ VY TYDÝT I Z BEZMOZKOVA!!!!!

   Smazat
  6. Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci.
   Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, všelijakých putlerprdů a jiné komoušské pakáže, tak se tu nic nezmění!!!!!

   Smazat
  7. 9:18
   Je hezké, že jste už také, po téměř 30 letech pochopil pozadí některých dějů. Avšak pochopit se vám je podařilo pouze jednotlivě, nikoli v globálu. Proto to máte pomotané, závěry chybné a nesmyslné. Věřte tomu nebo ne, ideologie nejsou cílem, ale pouze prostředkem. Až se s tímto zžijete, pak se vám rozsvítí. Do té doby budete bloudit.

   Smazat
 18. Dokonalá lež napsaná na aeronetu.

  OdpovědětSmazat
 19. 12)31
  Od kdy UMÍŠ číst???!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. 13:02 Ty se o druhý nestarej a uháněj, tepl(ick)ej zřízenče, primář cink, že máš na příjmu další komoušskou zdechlinu! A moc nečuchej jejich posmrtný prdy, pak tě z toho šálí zrak a nepřečteš správně cedulku na palci a to je důvod proč na tebe primář z Ukrajiny řve "ty panimáješ grábit"!!☺

  OdpovědětSmazat
 21. 16;33
  PRIMÁŘ Z BANDEROSTÁNU????!!!!!☺☺☺☺
  MOŽNÁ TAK V NĚJAKÝ SCI-FI,ALE JEŠTĚ NENAPSANÝ TY GRABIT ZAJEBANY!!!!!!!☺
  ALE ROZESMÁL JSI MNĚ,JEN CO.JE PRAVDA!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. GRANIT blbe! Pevní jako granit, jsou ukrajinští vlastenci, hubící zaslouženě krutým způsobem rudej komoušskej xindl, ze kterýho rudoprdi tývho typu vzlínaj jak smrad hniloby! A ani zbytek tvý holověty či spíše skřeku nedává moc smysl!!!!!!☺

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.