Reklama

neděle 27. ledna 2019

Svět ruskýma očima 491

Zajoch
27. 1. 2019
Proč Vučič předvádí lásku Srbů k Putinovi * * * Vojenský expert o tom, proč Izrael musí využívat všechny své novinky k překonání PVO Sýrie * * * Válka je politika prováděná krajními prostředky

Věřit je možno Srbům, ale ne Vučičovi

Ljubov Stěpušova
20. ledna 2019


Návštěva Vladimira Putina v Srbsku byla provázena nevídaným jásotem lidu, ale k čemu to potřeboval Vučič, který se drží euroatlantického postoje a zemi vede do EU a do NATO?

Dojem z návštěvy a „alternativní politika“ nepochybně poškodí vztahy Bělehradu s Bruselem. Co přimělo Aleksandara Vučiče zorganizovat tak silně emocionální akci, jakou bylo uvítání Putina Srby v Chrámu svatého Sávy?

Za prvé je tu odpověď na protesty proti Srbské progresivní straně Vučiče a osobně proti němu. Demonstruje se již osmý týden a je žádána svoboda medií. Demonstranti skandují: „Vučič – zloděj!“ Jenže on ke své podpoře shromáždil 130 tisíc lidí tehdy, když jeho oponenti shromáždili sotva desítky.

Za druhé Vučič předvedl Bruselu, že má ohledně samozvané Republiky Kosovo podporu Ruska. Nedávná akce Albánie – otevření „schengenu“ s Kosovem – ukázala, že Vučičův kompromis s výměnou území kvůli vstupu do EU povede k utvoření „Velké Albánie“ s nepředvídatelnými následky pro Balkán. Vučič se rozhodl couvnout.

Putin v Bělehradě upozorňoval, že ve věci Kosova se musí plnit rezoluce RB OSN č. 1244, podle níž má být v Kosovu srbská armáda a policie. Nebylo splněno ani to, že má 250 tisíc Srbů právo vrátit se do svých domovů v Kosovu a Metohiji. Vučič zdůraznil, že „bez Ruska neexistuje dohoda o řešení kosovského problému“. Aby mohlo Srbsko vstoupit do EU, musí s Kosovem uzavřít „mírovou smlouvu“.


Rusko potřebuje neutrální Srbsko

Poté co budou Černá Hora a Makedonie v NATO, je pro Rusko návštěva důležitá. Nebyly sice podepsány hospodářské smlouvy velkého rozsahu, jen za 200 milionů EUR, ale byla dosažena úmluva o stavbě větve Tureckého proudu přes Srbsko. Přestože je EU hlavním partnerem Srbska, co se týká investic a obchodu, je Rusko nenahraditelné ve strategických odvětvích země. V Srbsku má obsazeno kolem deseti procent ekonomiky, ale jedná se o energetický sektor, kde Srbsko „vcelku závisí na Rusku“, dominujícím v dodávkách plynu prostřednictvím podílu účasti v Národním inventarizačním systému (NIS) a ropy od Gazpromu a Lukoilu. To uspokojuje přibližně 65 % srbských potřeb přírodního plynu a přes 70 % surové ropy. Rusko má rovněž svoji účast na rekonstrukci srbských železnic. Zde má země od Ruska úvěr ve výši 800 milionů USD, takže Rusko má páky, jak Srbsko ovlivňovat.

To nese EU s nelibostí a stále hlasitěji upozorňuje země regionu na to, že „ten, kdo jede do Moskvy, nemůže vstoupit do EU“. Moskva se chová pragmatičtěji, nebrání Bělehradu ve vstupu do EU a nestaví ultimáta. Ruská politika je založena na národní, kulturní, vojensko-historické a náboženské jednotě. Vučič uvedl: „Srbský lid nikdy nezapomene, že v souladu s pokyny Putina v roce 2015 dalo Rusko veto na rezoluci RB OSN, podle které měli být Srbové označeni za genocidní národ.“


Srbsko na Balkáně – to je malé Rusko

Putin řekl, že „USA a některé západní země destabilizují Balkán“. Ten se kvůli problémům v Bosně a Hercegovině, Makedonii a kolem Kosova může stát místem výměny strategických sfér vlivu mezi Ruskem a Západem.

Velmi důležité jsou volby do Evropského parlamentu v květnu, po nichž může dojít k hromadným změnám v evropské politice. Hodně bude záviset na samotném Srbsku. Srbský politolog Pantelič prohlásil: „Kdysi byl bipolární svět kvůli studené válce a dnes je bipolární Srbsko, je rozdělené na „Západ“ a „Východ“ a neví, jaké by chtělo být. Musíme to změnit a pro sebe určit, kdo jsme a co chceme.“


Odborný komentář

Profesorka Jelena Ponomareva uvedla: „Nebyla to návštěva Vučiče, ale srbského lidu a nejen Srbska, ale i Republiky Srbské a Makedonie.“ Je přesvědčena, že výsledky nijak silně neovlivní zahraniční politiku Srbska, neboť „krásná slova může Vučič říkat, ale provádí euroatlantickou politiku“.Své ranní návštěvy začíná setkáváním s americkým a britským velvyslanectvím, na ruské chodí málo – svátečně.

Pokud Srbsko vstoupí do EU, bude automaticky zavádět sankce proti Rusku a hlavně vstoupí do NATO. „Můžeme ztratit poslední baštu – potenciálního a neutrálního spojence.“ Velmi bych si přála, abychom se naučili jednat jako zápaďáci: když dají peníze, kladou si podmínky. Bylo by potřeba, aby naše peníze a investice nesloužily jen pro obohacení konkrétních společností, ale i na zachování geopolitického vlivu Ruska v regionu.

Podle Ponomarevové je druhým úkolem „aktivně pracovat s mládeží a formovat společnost vůdců, kteří by mohli účinně ovlivňovat politiku a vytvářet veřejné mínění“.

„Pro Srbsko je nyní důležité, že Putin je zosobněním nového Ruska, ne toho, které v devadesátých letech připustilo bombardování Jugoslávie, ale je skutečně novou silou, mocnou zemí, která dnes může měnit světový pořádek. Budeme v to doufat“, uzavřela Ponomerevová.

Převzato z Pravda.ru

* * *

Klíč k syrskému nebi

Vladimir Šurygin
21. ledna 2019


Již dva dny útočí izraelské letectvo raketami na Sýrii. Dne 20. ledna sestřelila syrská PVO v okruhu damašského letiště sedm až deset raket vypuštěných bombardéry izraelské armády ze vzdušného prostoru Libanonu. Žádný ze syrských objektů nebyl zasažen. Ještě silnější nálet zopakovali v noci 21. ledna. Tentokrát byly použity nejen křídlaté rakety, ale také drony-kamikadze SkyStriker. Tentokrát zasáhly jeden z komplexů Pancir-S a postavení ještě jednoho protiletadlového raketového systému.

SkyStriker je nevelký, pomalu letící (do 190 km/h) bezpilotní létající přístroj s vrtulí a elektromotorem. Jeho celková hmotnost je 35 kg, bojová část 5 až 10 kg. Ve vzduchu může setrvat až 2 hodiny. Operátor jej může navést na cíl až prakticky k dotyku a v tu chvíli třeba útok zrušit. Jestliže se dronu nepodaří najít vhodný cíl vrátí se a na zem se spustí padákem. Jeho použití ve dne je problematické, je totiž zranitelný palnými zbraněmi. Avšak v noci roj takových kamikaze může být pro protiraketovou obranu protivníka vážným problémem.

Syrské velení nekomentuje materiální ztráty, nepotvrdilo ani smrt svých čtyř vojáků, z nichž tři by mohli patřit ke komplexu Pancir-S. Izrael otevřeně varuje syrské velení před odvetou a hrozí, že cílem jeho útoků jsou íránské oddíly Al-Quds na území Sýrie. Jsou-li poraženy nebo ne, není známo.

Po této události se okamžitě objevily komentáře všemožných domácích odborníků, jako vždy se zabývajících efektivitou syrské PVO, typu: „Zničili Pancir!“, „Nejlepší ruský komplex podlehl izraelské raketě!“

Trochu statistiky. V loňském roce PVO Sýrie zachytila přes 250 křídlatých raket a dronů vypuštěných Izraelem, přičemž přišla o jeden jediný Pancir. Výsledek dříve neuvěřitelný. Ještě před pár lety izraelské bombardéry pronikaly hluboko do vzdušného prostoru Sýrie a bombardovaly určené cíle jako na polygonu. To je dnes pryč. Útočí se výhradně křídlatými raketami, aniž by letadla vstoupila do nebe nad Sýrií. Jejich efektivita je pod 25 %. Velká část napadených objektů po několika dnech již funguje.

Přitom jsou bojové možnosti izraelských leteckých sil nepoměrně větší než bojové možnosti syrské PVO, která je roztažená mezi strategickými objekty Sýrie. Otázkou je jen vybavení sil určených pro průlom. Ze strategického hlediska je syrská PVO tvořená jen protivzdušnými raketovými systémy fakticky pasivními, může jen chránit objekty, ale neúčinkuje na letiště protivníka, nemůže sestřelovat jeho letadla nad jeho územím a zasahovat do jeho velení. I proto je Izrael ve vítězném postavení. Veškerou přípravu dělá na svých polygonech, od volby objektů útoku, až po volbu variant útoku.

Jak je to se zprávami o neefektivnosti komplexu S-300, dodaného Ruskem Sýrii. Prý se ukázal být neúčinným proti izraelským leteckým silám, prý nesundal ani jeden cíl. To je jen propaganda a lež. Systém S-300 se neúčastnil odražení náletu, nebyl nasazen, v danou chvíli dokončovat výcvik. Teprve se připravuje k bojovému nasazení.

Přítomnost S-300 na území Sýrie silně zasáhla bojové schopnosti izraelských leteckých sil, které již neriskují lety do vzdušného prostoru Sýrie a jenom poletují nad Libanonem. Zde se kryjí nepřetržitě zaplněným koridorem z Evropy do Bejrútu a dále do Bagdádu, vypouštějí křídlaté rakety a okamžitě se stahují nad své území pod ochranu PVO. Důsledkem je, že se síla útoků prudce snížila. Bojové hlavice většiny izraelských raket váží od 50 do 100 kg. To nestačí. Pro zničení musí být použito více takových raket, což připadá izraelským plátcům daní drahé. Použít těžší a levnější munici nejde, když není možno vstoupit až do vzdušného prostoru Sýrie.

Izrael se usilovně snaží získat klíče k syrskému nebi. Nyní zkouší „létající kamikadze“, aby vytvořil „okna“ pro prolomení. Jenže tady jsou různá omezení počasím a denní dobou. Navíc jsou ohroženy dělostřeleckou palbou, a to může oživit prý zastaralé systémy střelných zbraní Šilka, jichž má syrská armáda desítky. Vytvoření kombinovaných uzlů zahrnujících komplexy obrany malého, středního a velkého dosahu je jen otázkou času.

Převzato z Izvestia.ru

* * *

Nová vojenská doktrína Číny: proti Rusku, nebo proti USA?

Igor Poljakov
22. ledna 2019


V poslední době došlo k zápasu dvou největších ekonomik světa, USA a Číny. Ekonomika přerostla v politiku: věznění čínských podnikatelů, obchodní daně od USA, odvetná opatření deklarovaná Čínou.

Je možná válka mezi USA a Čínou?
 Závisí to na hloubce krize světové ekonomiky, pokud vůdci vedoucích států nevypracují novou ekonomickou politiku světa.

Čína připravuje změnu své vojenské doktríny. To už není žert. V nové vojenské strategii Číny se připouští preventivní úder na protivníka. Strategie je dosud ve stádiu přípravy. Jestliže budou USA a Čína nadále stát proti sobě, nebude mít Čína na výběr nic jiného, než přijmout novou strategii vedení války. V tuto chvíli jen jeden stát dospěl ve své doktríně za preventivní úder, a to je Rusko. V Rusku je přijata vojenská strategie protisměrného úderu. Protisměrný úder je dostatečně efektivní metoda, která činí neefektivním preventivní úder.

Protisměrný úder může být zaveden jen při velké převaze vojenské síly a strategických sil. To platí právě pro Rusko a zejména z tohoto důvodu si uvedenou strategii může dovolit. Čína podobnou převahu nemá a doktrína preventivního úderu je to, co může druhou stranu odradit od agrese.

Ani Spojené státy nemají dostatečnou sílu, aby deklarovaly protisměrný úder. USA ve skutečnosti bojovat s vážným protivníkem, který je schopný přivodit nejen porážku, ale i seriózní ztráty, nechtějí. Nejvíce ze všeho si válku nepřeje Pentagon. USA chtějí získat vojenskou převahu s jejíž pomocí mohou činit nátlak na jiné země. Proto chce Čína předvést, že na ni nátlak neplatí, tak jako platí na EU, Írán a další země.

USA velmi znepokojuje, že v případě konfliktu s Ruskem budou mít nenahraditelné ztráty a mohou ztratit státnost. Když Spojeným státům za určitých podmínek nátlak nevyjde, ustoupí. Příkladem je Severní Korea, kdy jí nejdřív vyhrožovaly a potom přešly k jednání. Všude nehodlají ustoupit a potom usilují o to, aby státy, které nepodlehly jejich vyhrožování, se střetly, nebo se alespoň nestali spojenci.

Takto vykonávaly hospodářský nátlak na Čínu a nyní v ní mají nejen hospodářského, ale i vojenského protivníka. K Rusku a Číně vedou Američané průhlednou politiku již od roku 1945. V současné informační politice USA ztotožňují Rusko se Sovětským svazem. Dávno to tak není, ale jinou propagandu nezavedli. „Strašák“ Sovětský svaz existuje a boj pokračuje.

V současné propagandě je novinka – USA se snaží přesvědčit Rusko, že Čína je pro něj bezprostředním nebezpečím. S pomocí informačních technologií straší ruské občany Čínou. I v samotném Rusku někteří „experti“ spolu s informačními prostředky začínají tuto americkou propagandu rozviřovat. Část pracuje pro USA a část jenom potřebuje využít skandály.

K vyvrácení takového bludu je třeba chápat geografii a topografii. Čína má pusté severní oblasti a posouvat se dále na sever pro ni nemá smysl. Navíc má dobře rozvinuté technologie pohodlného života a nemá chuť přežívat v těžkých podmínkách .

USA už jasně ztrácejí aureolu světového hegemona. Už ani finanční výhrůžky nepůsobí na země vlastnící jaderné zbraně. Na geopolitické úrovni přestává fungovat strategie pronásledování a prospěchu, ale ve vnitřních konfliktech je stále účinná.

Americká armáda v reálných podmínkách boje nepotvrdila svoji převahu, a to přináší konec hegemonie. Obyčejný člověk ještě může věřit, že v Sýrii nad IS zvítězily USA, ale zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN pro Sýrii prohlásil při setkání s ministrem obrany RF: „Rusko hraje rozhodující roli v přinášení míru do Sýrie.

Kterákoliv země vlastnící jaderné zbraně má plány na jejich použití. Záleží na tom, jaké škody a kterému nepříteli je schopna je způsobit. Ovšem musí hledět i na škodu způsobenou nepřítelem jí.

USA nejsou schopny úder protivníka odrazit. To způsobuje ´politika vojenských rozpočtů za minulé desetiletí, kdy byl jediný vážný protivník USA rozvrácen. Rozpočet USA neodpovídá potřebám armády, ale především potřebám amerického vojensko-průmyslového komplexu (VPK). Pokus o reformu vojenského rozpočtu povede k velkému rozporu mezi vládou USA a VPK USA. Za současných domácích politických podmínek si vláda USA nemůže dovolit konflikt s průmyslníky z VPK.

Čína musí měnit svoji vojenskou doktrínu. Je totiž z hlediska vojensko-strategického velmi zranitelná. Hlavní část obyvatelstva a výroby jsou na východním pobřeží. Ve srovnání s Ruskem, s jeho ohromným územím a na něm roztroušeným průmyslem je z tohoto pohledu Rusko nejméně zranitelné. To je to podstatné, co nikdy nepřiměje Čínu k válečnému konfliktu s Ruskem. Číňané moc dobře chápou, co se stalo na ostrově Damanskij, a nechtějí to zopakovat v ještě větším rozsahu. Z toho plyne, že změna vojenské doktríny Číny se netýká Ruska, ale především USA. Ovšem západní propaganda bude vnucovat opak.

Převzato z Pikinform.ru- - -

49 komentářů :

 1. Moskva Budapest a Belehrad jsou dyktatorske rezimi a blilo to na Čt 24 a četl sem to na Respektu a Novinkách.Cz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:50 Jen trouba jako ty neví, že je to pravda. Děkuji ČT za pravdivé info. ne nějaký Aeronet.

   Smazat
 2. Oprava,bilo to na Čt-24.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. … bylo... a když to bylo na ČT tak to musí ta jediná a absolutní pravda ! :)

   Smazat
  2. 7:53

   blilo, tak to bylo správně.

   Smazat
  3. Pravopis na urovni mysleni.Za 5.

   Smazat
  4. to přece nemohlo být míněno než jako ironie

   Smazat
  5. Který pravopys Bagoun, ten tvůj nebo ten na čt-24?

   Smazat
  6. 7:54
   A bolelo to?

   Smazat
 3. Vcelku logické vývody. No proti našim geopolitikum o hladinu výše.

  OdpovědětSmazat
 4. Velice kratce ...jestli Srbsko podepise mirovou smlouvu s Kosovem , defacto proda cast sve vlastni zeme a zlegalizuje
  kroky USA A NATO , pak jiz nebude co dodat ...
  Cina a Rusko preziji jedine spolecne , nebo jestli padne jeden , casem dostanou i druheho !
  Co se tyce Syrske protivzdusne obrany , neni vsem dnum konec , S-300 neni urcen pro prskavky , ceka na F-16 A F-35 .

  OdpovědětSmazat
 5. Miliony Srbů chtějí vstoupit do NATO a EU, už mají dost té bídy. Chtějí mít dobré vztahy s Albánií. Na ní jasně vidí, že pokud spolupracují se Západem, nastává progres, pokud ne úpadek. Albánie se rozvíjí rychlým tempem a stává se supermoderní zemí v nádherném přírodním prostředí, zatímco oni upadají. Srbsko je zdevastovaným hladovým údolím Evropy, se kterým nikdo nechce nic mít. Nová generace to vidí a dobře vi, že se to této situace dostali kvůli genocidní politice svých rodičů popouzenych Ruskem. Mladá generace ví, že se zrovna tak jako Němci musí dlouze kát, aby bylo Srbům odpuštěno. Nejlepší by bylo, kdyby se Srbsko stalo jednou z provincií Velké Albánie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Téměř vše je naopak, hajzle 8:18.

   Nezapomeň, ty jeden americký čípku barvy hnědé, že podporuješ genocidní vrahy z UČK:

   kosovsko-albánský ministerský předseda Haradinaj a jeho spoluteroristi vraždili srbské policisty i civilisty, včetně dětí. Svědecky doloženo.
   Těla obětí spalovali ve vesnické vápence v Kličce. Vše ve filmu "Uloupené Kosovo".

   Kosovsko-albánský prezident Tači je mezinárodním zatykačem stíhán za terorizmus (viz bombové atentáty na civilní objekty v Prišitně v roce 1998).

   Oba tito výtečníci (a mnozí další vedoucí funkcionáři dnešní "Republiky Kosova" jsou navíc důvodně podezřelí z organizování obchodu s lidskými orgány, které získávali vražděním unesených srbských a cikánských civilistů.

   Z tebe - hajzle 8:18 - a z tvých lží se mi chce zvracet! Fuj, ty jsi ale nechutný exkrement!

   Smazat
  2. Pane 8:18 jste teten fašista v tom článku níže. Nechápete že potom přijde řada i na Vas.

   Smazat
  3. 9:59

   O čem to kvákáš mizero lživá! Albánci prokázali že jsou životaschopným národem pokud se proti němu nepovede srbská genocidní politika. Vůbec nevíš o čem je řeč a stále meles ty svojí proruskou propagandu. Tirana je jedno z nejkrásnějších a nejpříjemnějších měst Evropy.
   https://ijobs.cz/poradna/uploads/2014/11/shutterstock_220380898.jpg
   https://dsc.invia.sk/img/web-830/2018/1/11/m0/537257.jpg

   Albánie musí dostat příležitost a stát se protektorem Balkánu,jen tak tam bude pořádek.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Pepek vyskoč si pekne sere do huby, až mu "to" z nej špliecha na počítač. Pripomeňme mu obvyklé kecy o: "...lidé hlasujou nohama". A Albánci odjakživa hlesovali nohama tak, že sa tlačili do "zapstalého genocídního srbska". Teraz lezú spolu s migrantami z blahobytnej Albánie do Rakúska a Nemecka tak vytrvale, až takým vymetencom ako Pepek Vyskoč položili otázku, že aká krivda sa im zo strany Srbov deje teraz že utekajú z toho blahobytu ktorý si tam budujú. A napokon Pepkovi pripomeňme ďalšiu ich oblúbenú formulku: ak je tam tak skvele, dobre a blahobytne, nech sa tam do velkej Albánie za svojimi bratmi Škiptarmi odsťahuje. Tu nikomu chýbať nebude. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  6. 10:43 lžeš, až se ti od klábosnice kouří.
   Srbové nepodnikali žádnou genocidu. Např. v Bělehradě po celou dobu posledních válek žila a dodnes žije velká komunita kosovských Albánců, podnikají většinou v pekařství a cukrářství, v Bělehradě jich je kolem 60.000. Nikomu se nic nestalo ani v minulosti, ani teď po válce a po všech těch masakrech, které prováděla UČK na Srbech. To mi ty troubo tedy vysvětli, jak ta "srbská genocida" vypadala.

   Tvoje hloupost jako hnis z boláku vyvřela ve větě o jakési proruské propagandě. Psát pravdu o Srbech a Albáncích je "proruská propaganda". No to mi ho vyndej, ty jsi fakt kus nesvéprávnýho blba.
   A ta poslední věta, to už je fakt čistý fašizmus. Albánci "protektorem Balkánu". Na to může přijít jen hlava naprosto vylízaná.

   Smazat
  7. 10:43 Přinejmenším ti Albánci měli ten rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Nebo vlastenecké Turky či Araby se zdegenerovanými Evropany (krom Albánců a Turků) a Severoameričany! A především se Adolf měl nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby Říše slovanský póvl. Bohužel se navážel do Židů a začal válku se Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Smazat
 6. Srbsko a Madarsko ,nechteji ve sve zami tzv.zapadni hodnoty ! Kte to konci je videt na usili natlacit sve problemy , pod rouskem solidarity a humanity na vsechny cleny EU ! Zapadni hodnoty rozvratili male neposlusne arabske zeme a proud migrantu se snazi resit , jako spravnou a prirozenou vec EU .Cose tyce Srbska zapadni hodnoty ji odcizili uzemi a zridili na nem zakladnu USA ! To jsou zapadni hodnoty ? To tezko , my Slovane proti Rusku nepujdem ! Mimochodem pred casem tady byla udelana studie , jestli Cesi jsou Slovanskym narodem...tak nejsou ! Ako rekl pan Klaus ,Cesi knouraj , no jednoduse Cimrmani !hi..ve Apple , ne Huawei , cesi nevi co chteji !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Češi bez ohledu na genetickou různorodost se ve většině cítí být Slovany. Má na to vliv dlouho dobé soužití.

   Smazat
  2. Myslím, že drtivá většina Čechů se cítí být najmě Evropany. O něco lepší situace, co se slovanské identity týká, je na Moravě a ve Slezsku, ale i tady slovanský duch rychle upadá s tím, jak se šíří euroatlanské a židokřesťanské hodnoty, které s původní slovanskou vírou a kulturou našich předků, vycházející s védismu, nemají zhola nic společného. Podtrženo a sečteno, o slovanství na území ČR už nemůže být ani řeči. Jsme prozápadní země se vším všudy, co k tomu patří. Hrstka lidí, která se snaží vrátit ke slovanským kořenům a víře, to nevytrhne. Již nejsme spojenci Ruska, jsme jeho nepřátelé. Je jedno, kdo si co myslí. Důležité jsou kroky naší vlády a Parlamentu ČR a tyto kroky jsou jednoznačně protiruské, jednoznačně prozápadní a proevropské. Ač nerad to říkám, ale to, že používáme slovanský jazyk, stále více infikovaný anglikanismy, z nás Slovany nedělá.

   Smazat
  3. Tak to tedy prrrr!
   Já se cítím Čechem a ne nějakým "Evropanem"
   (podle mustru, co nám chtějí nasadit z Brusele, podle vzoru Merkel, Macron, Poselt, Racinger a tahleta parta).

   Nejsme prozápadní ani provýchodní, papouškující blbečku, jsem Středoevropan polohou i přesvědčením i původem Čech, Slovan.

   Rusko, idiote, není můj nepřítel. A tvůj také ne. Tvůj nepřítel je zdravý rozum, který postrádáš! Tvým nepřítelem jsou kolonialisté, kteří naši zemi vysávají za pomoci takových idiotů, jako jsi ty!

   Stejní kolaboranti a hajzlíci, jako jsi ty, vycházeli v minulosti vstříc pobělohorským pánům při germanizaci naší země. Jsi zemský škůdce a nepřítel Čechů, odrodilec, pomatený a vlastnímu národu nebezpečný hlupák.

   Leo

   Smazat
  4. Zeptejte se těch pár pamětníků, s jakou rychlostí šly dolů anglické nápisy ! Stačil k tomu podpis Nevilla Chamberlaina na Mnichovské dohodě.Stačí malá změna v televizním zpravodajství, aby hodinový pořad o ,,nevině vraha", který umlátil podřadného Čecha řetězem ukončil sympatie k Británii. Na venkově se smýšlí jinak a je tam voličská většina. Vůči Francii existovaly větší sympatie ,,My jsme je milovali", napsal František Halas - nemohl si to vymyslet v době po Mnichovu - a dnes se venkov vrací k problémům, které překonal někdy v šedesátých létech. Francii nikdo na venkově nebere vážně. Versailleský mír odumírá, přímé spojení Paříž- Moskva je zapomenuto (ustala na něm po převratu mezinárodní doprava) a konflikt mezi Prahou a venkovem skončí jako vždycky -
   Národní obrození, Československá republika, Vítězný únor.I ti umrznutí bezdomovci žalují, zaostalost tohoto typu, dávno překonaná, se sem vrátila s příchodem EU. SSSR odtud nevyvážel dividendy, především využíval prostoru pro udržení strategické rovnováhy a odebíral strojírenské výrobky. Jakmile se otevře Čechům prostor pro spolupráci s Ruskem, prostě jej vyplní.

   Smazat
  5. Zkratka a dobre Vucic jako , mnoho jinych ukazuje srbum cestu vpred ,tak ze vystrkuje neustale zadni cast , ze dvou duvodu : A/ tem ,co s tam chteji za prve vlejzat a za
   B/ elitam aby ho bud do ni nakoply , nebo "vojely".. Nic jineho ...A co ses to za vola ,ze je z tebe zaziva, Mrtvola..

   Smazat
 7. To jsem z toho jelen Drive by byly utoky na cizi uzemi potrestany zpetnym utokem a vyhlasenim valky.Dnes Izrael posila zabijet syrany a nic!Opravdu vyvoleny narod!

  OdpovědětSmazat
 8. V Syrii se utoci proti suverenni zemi a vlade , kterou uznava OSN . Zel neni mozno s tim nic udelat , jestli nechce byt rozpoutana 3. sv.valka .Takova je spravedlnost sveta , svet je jeden podvod !

  OdpovědětSmazat
 9. Jsou tam chyby (v části o PVO Sýrie): není to PRO (protiraketová obrana), ale PVO (protivzdušná obrana), ten hlavňový systém není Šipka, ale ZSU-23-4 Šilka. Ostatní je v pořádku včetně závěrů.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak to je Čína a Rusko jsou spojenci pokud něco usa začnou tak je zašlápnou jak švába.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směšné. Čína s Ruskem v nejbližší době zamete tak že zmizí z mapy světa.Pro Čínu je USA partner kterého respektuje. Dále to je Indie Japonsko Singapur a Saúdská Arábie. Trochu Německo. Rusko je brané asi jako Džibuti na severu.

   Smazat
  2. přání otcem myšlenky nic jiného z tvého slaboduchého příspěvku nekouká

   Smazat
  3. platilo pro 10.47

   Smazat
  4. 10:47 Co to povídáte v usa Čínu označili za větší hrozbu než Rusko jelikož je drtí ekonomicky.

   Smazat
 11. 10;47
  ČÍNA MÁ Z USSA OKUPANTŮ LEDA PRDEL,A UŽ SI JÍ DĚLÁ I VEŘEJNÉ!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda pravdoucí! Zatímco ruSSáčtí "bílí negři" (Bronstein) coby de facto vječně zlití divoši jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žlutej xindl nám může dosloužit tradičně v roli kuliů s touhle šálou na krku!!!!!!!☺ - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 12. Tady na většině příspěvku je vidět, jak trvalá ruská lež a bláboly udělají z některých jedincu naprosto nesvéprávné, vygumované proruské trotly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jestli tu někdo vypadá jako vygum, tak jsi to ty, degeneráte. Ukázkový příklad toho, co čučení na lži v ČT může s člověka udělat.

   Smazat
  2. Proč? Najlepšou hudbou na svete je ten pravidelný plačlivý škrekot toho anonyma A12:02:-). To že zostal verným čitatelom N.R., svedčí o tom, že ten jeho starostlivo budovaný domček z karát sa rozpadá a nemá kam ísť, iba vytrvale fňukať u nás v diskúsii. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 13. 12:02
  TVOJE RODINNÁ ANAMNÉZA JE HLUBOKÁ MENTÁLNÍ RETARDACE....TÍM JE ŘEČENO VŠE,HAVLOPUSSYNKO JEDNOBUNĚČNÁ!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každá buňka je složitý organismus, který je základem života! Tys jen seskupení neživých atomů, primitivní hmota tvořící dokupy smrdutý plyn vyvinutý v lejnolíhni tohoto škaredýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   (na snímku zachycen vzácný okamžik tvého zrodu!)

   a který sice není nebezpečný jako Novyčok, kterým tvůj vypouštěč vraždí lidi po celým světě, ale je obtěžující svým zápachem!!!!☺

   Smazat
 14. Je to celkem jednoduchá rovnice. Pokud vyhraje západ s Ušáky a malou Británií, tak to je konec celé naší civilizace. Rusko má jiné plány a je zde alespoň nějaká naděje pro spravedlivější uspořádání světa, kapitalismus by to určitě nebyl, ten je profláklej jako falešná pětka. Pjakin říká moudrou větu "Všechno se děje tím nejlepším možným způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu". Takže pokud to tak je a bude, výsledek je jasný, ať si pindá kdo chce, co chce . A o tom to je. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže bychom měli usilovat o mravnost a etiku, že? To je ovšem něco, s čím může začít každý.
   J. Hruška

   Smazat
 15. 8:18 Jako provokace dobrý...:))

  OdpovědětSmazat
 16. Svět se mění a to iv historicky krátké době.Pamatuji,kdy se americká letadla promenádila u čínaských břehů a jaká byla reakce-585 velmi vážné varovíní a NIC.Kdyby se to stalo dnes,tak si Američané ani neuprdnou a už budou v moři.Holt jak říkal řecký filosof:Panta Rei!Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 17. Franto02, omlouvám se za chyby, i ty případné příští ve vojenské terminologii. To víte, nejsem voják. A děkuji vám za opravy. Asi bych se měla vyhnout práci na článcích s vojenskou tématikou, ale je to těžké, když válka je dnes tou snad nejpodstatnější součástí světové politiky.

  OdpovědětSmazat
 18. On ještě někdo věří těm ruským lžím a blábolum, asi nějací retardovaní chudáci. To se časem vaselektuje. A zase mne dvořáku mužeš smazat DEMOKRATE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píše se "vyselektuje", troubo.

   Smazat
  2. Trubko 9:32:
   Víš jaký je rozdíl mezi "ruskou lží" a pravdou?

   14 dní!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.