Reklama

neděle 13. ledna 2019

Svobodná a spravedlivá…

Ivan David
13. 1. 2019
„Pokud má být společnost svobodná, musí být spravedlivá…zákony mohou být dobré, špatné, ale musí platit stále a pro všechny. Změna pravidel během procesu je něco, co nesmí nikdy nastat. A když vláda dělá toto, tak jde proti vlastním lidem a rozkládá společnost“. (Milan Knížák citován Zdeňkem Jemelíkem ZDE) Kdo jsou to ti „vlastní lidé“ vlády? Kdo je to ta rozkládaná „společnost“? Proč mají i pro někoho „špatné“ a pro jiné „dobré“ zákony platit „stále“? Jak „spravedlivá“ má být společnost? Podle jakých pravidel? Proč „spravedlivě“ někoho zvýhodňující zákony mají platit stále?


Argumentace použitá v citovaném článku může být přesvědčivá v použitém zúženém kontextu. Tak ho zkusme rozšířit. Na všechny procesy a celou společnost a trochu delší dobu… Kdysi tady skoro pro všechny platila jiná „neměnná“ pravidla. K společensky nejnebezpečnějším pravidlům patřila ochrana „socialistického vlastnictví“ a k nejhorším trestným činům „rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví“. Jestliže někdo ukradl pár pytlů cementu, mohl být odsouzen. Někteří (dojiči socialismu), kteří nakládali se socialistickým vlastnictvím jako by bylo jejich, mohli být odsouzeni, pokud si na ně někdo na vlastní riziko troufl. Společnost to byla nesvobodná. Pak došlo k procesu, který změnil na věčné časy nezměnitelná pravidla. Rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví se změnilo na hlavní bod nové politiky. Rozkrádalo se svobodně, „utíkalo se před právníky“, pravidel bylo málo a měnila se jen velmi pomalu pod tlakem nepřehlédnutelné neúnosnosti. „Takže teď si může každý koupit třeba hotel?“, tázal se redaktor Československé televize. Ano může. Může si na to svobodně půjčit v bance v socialistickém vlastnictví. Vracet to nemusí, protože rozkrádání socialistického vlastnictví už není trestné. Banky po okraj naplněné dluhy byly pak svobodně sanovány z veřejných prostředků a svobodně prodány zahraničním soukromým subjektům jako téměř bezplatný pronájem obchodu s penězi v ČR. Nově banky už jen tak někomu nepůjčí. Ale když se dostanou do úzkých platí ono známé „too big to fall“, příliš velké, aby padly, aby je stát mohl nechat padnout. Vláda je opět bude sanovat z veřejných prostředků a pak opět nechá zprivatizovat. Je to jejich vláda a jejich spravedlnost. Ostatně na těch velkých je závislých mnoho malých, a na těch malých všichni ještě menší. A vláda nechce padnout, ať je čí je.

Ve „spravedlivé společnosti“ je třeba udržovat nízké mzdy a z nich odvozené nízké důchody. Jinak by spravedlivě nemohli svobodně prosperovat ti, pro které se za nízké mzdy pracuje. Ale za nízké mzdy a nízké důchody se toho nedá mnoho koupit zvláště při svobodně vyšponovaných cenách monopolně dodávaných základních komodit. Takže spravedlivě prosperují jenom někteří. Ostatní přežívají, hladem zatím neumírají, vývoj nešel jelcinovským tempem. Na těch ostatních ostatně nezáleží, protože vláda spravedlivě není jejich. Mohou snad něco změnit? Tak proč se jich bát. Stačí jim před volbami dodat nová hesla a stále je opakovat ve svobodných médiích. Tech pár exotů, kteří se to snaží změnit nemá peníze, moc a společný program. Za těchto okolností je společnost stabilní, není rozkládána. Je svoboda, každý si může koupit hotel. Některým se daří, protože se nezdržují plozením dětí a ti, jimž se daří méně, děti neplodí, aby se jim nedařilo ještě méně. Zda zůstanou pravidla neměnná až se zde rozmnoží příchozí, kteří mají svá pravidla, toť otázka. Pokud budou vlády nadále tvořeny sloužícími těch nejsvobodnějších, není nadále třeba pro rozklad společnosti nic dalšího činit. Znovu se prokazuje, jak se Klement Gottwald hluboce mýlil, když prosazoval tezi, že „republika není dojná kráva“, ačkoli věděl, že již byla, jen nevěřil, že zase bude.

A nyní specificky k fotovoltaickým baronům. Protože minulost byla již svobodně rozkradena a současnost je již pravidelně vykrádána vysokými cenami (relativně vzhledem k příjmům těch, kteří se zřejmě svobodně rozhodli, že budou chudí), je třeba vykrádat budoucnost. Vlády tak dlouhodobě činí vytvářením dluhů. Převzaly tuto metodu, protože přece patříme na Západ. Krom toho se vymýšlejí projekty, jak od lidí vybrat peníze, které ještě nevydělali. Nejlepší cestou je růst cen monopolně dodávaných komodit, neboť není úniku (malé děti věří na konkurenční distribuční společnosti). Zde je jedna z příležitostí jak neoliberálně využít náboženství tzv. „neomarxismu“. Jeho součástí je víra v ochranu přírody a využívání obnovitelných zdrojů. Je to geniální. Pěstování řepky a vládou podporovanému přidávání produktů z řepky do paliv je krásný příklad ničení přírody její ochranou. Ještě lepší je fotovoltaika. Přidávání drahé energie do „energetického mixu“ se zvýšením ceny pro spotřebitele (do daleké budoucnosti). Zvláště když ceny energie měly být garantovány, zatímco ceny výrobní technologie prudce klesají. Ten, kdo to vymyslel a ti, kteří to prosadili by měli být zastřeleni za úsvitu jako zemští škůdci. Samozřejmě, byla by to kriminalizace svobodného politického rozhodování. To je ve svobodné zemi nepřípustné. Máme přece svobodu. A tak byla svobodně nastavena pravidla a v Poslanecké sněmovně svobodně odmávána. Pak byla upravena, protože loupež to byla opravdu příliš velkorysá.

A tak snad v rámci svobodného konkurenčního boje bylo obžalováno 10 osob v případu chomutovských fotovoltaických elektráren. Klíčovou otázkou je, zda měla či neměla být vydána licence na jejich provoz o silvestrovské noci 2010. Po mnohaletých mnohakolových soudech byla osvobozena Ing. Alena Vitásková a její zástupkyně Ing. Michaela Schneiderová byla propuštěna z vězení, než se znovu rozhodne. Obě státní úřednice věděly, že stát (který reprezentují) smí činit jen to, co mu zákon ukládá. Jestli tak činily, na to měly soudy nižších instancí dlouho ten názor, že nečinily. Samozřejmě, že ve svobodném státě lze něčí pronásledování svobodně organizovat a soudy pak nezávisle rozhodnou. Soudy jsou stále znepokojeny skutečností, že se soudní znalci ve svých závěrech občas neshodují, ale nijak je nepřekvapuje, že se neshodují soudy mezi sebou. Zákony mají svůj výklad a metody znalců svůj postup, ale i fakta mohou mít svůj výklad a subjektivně různou váhu. Nehledě na úmysly.

Osm odsouzených zůstává ve vězení. Nevím, jak to přesně je, jen nemohu přijmout argumentaci, že jejich podnikání je „too big to fall“, protože živí tisíce lidí. Z opačného pohledu také tisíce zaměstnanců a milióny spotřebitelů energie živí jejich podnikání. A je otázka, nakolik takové podnikání společnosti prospívá a nakolik mu škodí.

Pohled Prof. Milana Knížáka na spravedlnost, svobodu a blaho společnosti se mi jeví jako poněkud zúžený.

112 komentářů :

 1. noviczech
  ...Německá vláda měla před asi deseti lety roční příjem na danich 450 miliard euro!!! Za rok 2018 to bude přes 800 miliard euro!!! Tehdy se uklízeli chodníky a stavělo, i když míň jak v roce 2000! A stejně nikde peníze nepřidají, národ chudne, a vyvstává Důležitá otázka: Kam tečou peníze, které jsou vlastně navíc?: Dejte Stát k soudu! Dožeňte vykázání výdajů! Finanční sektor státu je Mafie a v České republice se to tito noví "Demokraté" strašně rychle naučili! Soudit nikoho nebudu, ale zúčtujem jednou se státní Mafií...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rothschildův klíč k totalitě se mění: Kdo bude ovládat myšlení veřejnosti? Vymývání mozků jako znak západní civilizace. Balast místo informací. Budou nám za čtení platit? Impérium se světovlády jen tak nevzdá. Máme šanci?

   http://www.protiproud.cz/politika/4212-rothschilduv-klic-k-totalite-se-meni-kdo-bude-ovladat-mysleni-verejnosti-vymyvanim-mozku-jako-znak-zapadni-civilizace-balast-misto-informaci-budou-nam-za-cteni-platit-imperium-se-svetovlady-jen-tak-nevzda-mame-sanci.htm

   Šanci, máme, když si mimo jiné osvojíme znalosti našich minulých učenců...

   https://www.databook.cz/hledani?q=volf

   Smazat
  2. EU schvalila mezi 1990-2000 , stotisic novych zakonu , je tedy predevsim tovarna na nove zakony proti nam...
   Ale dnes mame jasno v tom, ze milion zakonu znamenaji , zadnej zakon !!
   Protoze jsme pouceny uz ze socialismu...

   Smazat
  3. Indoktrinaci podléhají pouze rudí podlidé! Jejich vzpoura proti Nadčlověku a jeho Řádu, který jest smyslem Země, je podstatou existence tzv. Nové republiky! Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podčlověk je podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije. Pojem poprvé formuloval, když popisoval situaci v Rusku po svržení cara spodinou, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Smazat
 2. noviczech
  ...dodatek: Náhodou jsem se dostal k datům Německa příjem výdej v době, kdy stát přijal kolem 650 miliard ročně na daních! Sečetl jsem výdaje, které v tom samém roce stát uvedl a vyšlo kolem 350 miliard! A tak jsem si sám položil otázku, proč Němci, údajně pečliví, nic nenamítají na tyto čísla! Asi to odpovídá určité moci ve státě, politice ve státě a naposledy i inteligenci justice a dalších odpovědných.

  OdpovědětSmazat
 3. STÁLE TU MÁME JEN POPISY SITUACE I KDYŽ DOBRÉ,ALE KDE JE

  nebo jsou návody jak to začit měnit a kdy.To by mělo být u každého takového článku.Popisy takového druhu má režim rád nebot maluji naši černou budoucnost a vyvolávaji pocity bezmoci.
  To že už maji elity,které by měly začit s návrhy kuchařek jak to řešit,zpožděni je stále vice patrné.
  Nejlépe je psát,že jako na nic nemáme penize a proto musime jenom čučet a nic.

  TO SE MÁME ZEPTAT SOROSE,ZDA BY NEDAL Z KAPSIČKY U VESTY 3.9 MILE EUR ,KTERÉ JE SNAD ZAPOTŘEBI NA VZNIK hnuti tři hvězd,KTERÉ VZNIKÁ I BEZ NICH?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začněte např. tak, že se začnete zajímat o politiku. A to nejen u píva.
   Politika není špinavá věc, špinaví jsou jenom politici.
   Politika je buď dobrá nebo špatná.
   Každý den, cokoliv co vykonáte pro sebe nebo pro jiné, znamená dělat politiku.
   Ptejte se místních politiků ve svém okolí - mají určitě kanceláře, co dělají pro zdraví, pro dokončené dálnice, pro bezpečnost na ulicích, pro spravedlivé soudy, zákony, atd. Ptejte se poslanců, proč tak hlasovali. Všímejte si jejich hlasování v ČR, ale i v EU parlamentu.
   Nepřenechávejte politickou moc mafiánům, zlodějům a velezrádcům !

   Smazat
  2. 15:33
   "Ptejte se politiků , ptejte se poslanců ..."
   Myslíte si , že vám odpoví po pravdě na to na co se budete ptát a pokud se vůbec bude obtěžovat vám odpovědět ? Krédo politiků které vyprodukoval hadrák 89" je asi toto .Něco jiného si myslet , něco jiného říkat a něco jiného konat . Jo panečku kříšťálově čistý Standa Gross by mohl vyprávět . A nejen on .

   Smazat
  3. 16:36
   Takže pak už zbývá jedině ten Kalašnikov ?
   To chcete ?

   Smazat
  4. PEKELNI RYTÍŘI Z NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI VOLIČŮP

   se zkusili už ptát přimo poslanců,zda by začali prosazovat požadavky voličů,kdyby existovaly.
   Jaké bylo jejich překvapeni,když se dozvěděli,že POSLANCI NEMOHOU VŮBEC NIC.
   Když totiž jen ceknou okamžitě jsou jejich verchuškou vyhozeni na dlažbu a tam zůstanou sedět osaměle i se svými hypotékami a je po nich!
   Všimněte si,že i tady OKAMŽITĚ jsou jacisi provokatéřšti občané,ačkoli a přesto,že jsou členy Společnosti voličů,jakmile uvidi i tady návrhy,které by nás posunuly VŠECHNY dopředu začnou zuřivě volat PO CENZUŘE A TAK SE MERMOMOCI CHTĚJI DOSTAT NEZI VYVRHELY Z OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI.

   POMLOUVAJI,ŽE PRÝ NAŠI SKVĚLÍ RYTIŘI Z OSV SLIBUJI RÁJ V ČR,

   no zkouši vše bagatelizovat bez jakýchkoli důkazů a sestrašeni občané jim neumi klást odpor a poslat je všechny solidárně do řiti.
   A tak to všechno začiná,.

   NIKDY SE NESTALO,ŽE BY POLITICKÁ TŘIDA DALA NĚCO ZDARMA BEZ BOJE A SOLIDARITY BUDE ČR DÁLE DEMOLOVÁNA.

   Jsou opravdu požadavky,které lze mnohdy uskutečnit okamžitě opravdovým rájem pro Českou republikU?
   Jednim z prvnich požadavků je odstraněnikapitalismu bez přivllastků,kde se jasně píše JAK.
   Dalšim je zajištěni permanenttni kontroly činnosti stran a to VŠEMI OBČANY ČR téměř okamžitě.
   Dalši je jak obejit embargo trvajicí už třicet let a zajštovat Zákon o referendu v použitelé formě!
   Dále chtěji voliči,aby byl vyplácen Nepodminěný základni přijem,který vyplácel vycinkaný reži komunistů VŠEM obyvatelům tehdejšiho státu ve výši dnešnich 10 000 korun ,dále se žádá silná podpora pro vznik Stedni třidy,která je všude jinde jedním ze sloupů státu.

   A TO NENI VŠE.JSOU TYTO ČLÁNKY NPV OPRAVDU ŠPATNÉ A PROČ,KDYŽ JSOU POPDLOŽENY PÁDNÝMI ARGUMENTY.

   Kdo z vás je proti at to tu konkrétně napíše a zdůvodni i proč!!Nebojke vse o jnic nejde a nyc se vám nestane!

   Smazat
  5. OMLOUVÁME SE ZA PRAVOPISNÉ CHYBY NEBOT PÍŠEME JAK NÁM ZOBÁK NAROSTL.

   Vaši folklorni lidovi komentátoři z HNUTI TŘÍ HWĚZD HzNR,HVzV a prozatim se konstituujici KSDH a ne, že ne ANO!

   Smazat
  6. Pro 18:10 :
   Neptejte se poslanců.
   Jako voliči ÚKOLUJTE:
   1. své starosty a zastupitele
   2. hejtmany a krajské zastupitele
   3. poslance a senátory

   O jaké verchušce, která vyhazuje poslance z křesel to blábolíte? Jediná verchuška nad poslanci jsme my VOLIČI - tedy my všichni.
   Máte to nějaké popletené, když se necháte nějakým Bendou, Kalouskem či Hamáčkem odbýt, že oni nic nemohou... Oni MUSÍ to, co my voliči potřebujeme a chceme! A nepoužívejte zkratky, vypisujte plné názvy. Ne všichni VOLIČI chodí do hospody, kde se scházíte...

   Smazat
  7. PRO 21.30
   BOUCHÁME TU Z VÁS SMÍCHEM,KDYŽ NEVITE CO JE VERCHUŠKA A CHCETE NĚČIM POHNOUT

   no přeci přecedové a jejich podpindostnici,rozumíte
   tak vy chcete s těmi prudkými znalostmi někoho úkolovat a čim to bude?
   Už jste si sepsali špik cetlik- DEJTE HO TADY?
   I kdyby se vám to zázrakem podařilo tak posranci zvednou stejně ruku pro vadné zákony a celé vaše uměni bude tak jedině na hovno.
   To ten kapitalismus bez přivlastků NIKDY nevybulite!
   Radši se zeptejte politických Šmejdů,kdy si konečně osvoji ,pardon ukradnou Národni program voličů NPV vy vyzvědači, nebot je máme rádi a stači jim obrátit kabáty ve prospěch těch kteři je zvolili.
   No Hamáčka zvolili členové ČSSD,kteři se rozhodli vykopat si sami hrob ,tak co vy drzoune budete naslouchat naši skvělé muzice nebo si přehrajete dokola svoje falešné noty?

   Smazat
  8. 16:51
   Ten Kalašnikov nechce snad nikdo . Jen ti "kříšťálově čistí" si o něj doslova koledují.Obávám se že až pohár trpělivosti přeteče tak dojde řada i na něj .Tak tomu bohužel v minulosti vždy bylo .

   Smazat
  9. V Česku pan Klašnikow šanci nemá,sklady byly darovány teroristům a výcvik zlikvidován.
   Ovšem všimněte si,že Sověti a my jsme byli zlikvidováni i když se Česko hemžilo tanku a děly.
   Způsobila to ideologie a dnes nám byli za krk nasazeni znova sviňáci,kterí si řikaji liberálni demokraté.
   Přitom je jasné,že jakýkoli přiserek k slovu demokracie znamená DIKTATURU viz lidová demokracie atd.
   Liberálni slovo znamená diktaturu menšiny nad většinou KTERÁ NUSI PŘIJIT O VŠECHNO!.
   Přitom si tito zrádci národa dovezou samopalniky které porazil strejda Putin a označi je za potřebné aby drželi tím nejhoršim terorem,který je označován prý za náboženstvi,jejich LIBERÁLNI demokraty u moci.

   DEMOKRACIE NEPOTŘEBUJE ŽÁDNÉ PŘIŠTIPKY UŽ SAMÉ SLOVO STAČI!

   Smazat
  10. 21:30
   Co já jsem se napovídal, abyste úkolovali Miloše Zemana. Ani jste nemukli. Vypadalo to tak, že kmenové diskutéry NR obtěžuji. Máte, co jste chtěli. Zeman si dělá, co chce.

   Smazat
  11. Milošovi ukradli před nosem armádu a podřidili ji následníkům Wehrmachtu a tak co by jste od něho chtěl.
   Raději hledejte pomoc na konci svého rukávu a budte rád,že tam ještě máte pěst dokud vám ji neukradnou v exekuci!

   Smazat
 4. Nejsem ekonom, ale stačí mi selský rozum. Myslim si, že vše co v běžném roce udělají občané v naší zemi, vytvoří jeden koláč. Představte si, že ruka, která má koláč spravedlivě rodělit pro nás všechny, má chuť si ukrojit pro sebe největší kus. Jádro pudla je v rozdělování a normální občan do toho nevidí, musí důvěřovat státu a jeho kontrole a to jsou zase jen lidé. Tak si myslím, že i když je vše "krišťálově čisté", tak se tam může najít kulišárna a jak čtu není to jen náš problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím. Problém ale musíme mírně rozvinout. Ruka, která rozhoduje a chce si odkrojit větší kus koláče nerozhoduje sama. Tak že když si chce ukrojit ruka č. 1, musí umožnit to samé ruce č.2. Ta zase ruce číslo 3 a tak dále a tak dále.
   Mnoho psů, zajícova smrt. Mnoho zlodějů, bída okrádaných.

   Smazat
  2. Máte pravdu. Vždy když se za socialismu zdokonalovala mzdová soustava, největší krajíc si odkrojili ekonomové podniku. Tak to tvrdil můj šéf. Věděli jsme kolik, protože příspěvky ROH byly veřejně dostupné.

   Dnes je velikost krajíce, který si odkrojí majitel a vyšší manažery něco tak tajné, jako byly mobilizační plány za bolševika. Pokrok tady je, to musíte uznat.

   Smazat
  3. oprava
   … manažéři něco tak tajného ...

   Smazat
 5. Ti co jsou u koryt mají pořád málo a to se jen tak nezmění. Přitom v těch korytech mají to, co vyrobí ti, co je ke korytům nemůžou. Je to začarovaný kruh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už říkala Matka Tereza, není problém nasytit chudé, ale bohaté, ti mají stále málo a chtějí ještě, ještě, ještě více a nebudou mít nikdy dost. Aottj.

   Smazat
 6. Pane Davide, palec nahoru. Nejsem žádný váš pochlebovač, to ani náhodou, nicméně tento článek bych označil za zásadní.
  Nejen proto, že se nebojíte nazývát věci pravým jménem, ale hlavně proto, že jste otevřel oči možná některým bláhovcům, kteří si přečtou nějaké momentální sluníčkové řeči, které se jim na první pohled zalíbí, a pak jsou ochotni takového vola ještě i volit. Já vím, je to sisyfofská práce, ale díky za ni.
  Nevím, v jaké souvislosti pan Knížák řekl to, co je uvedeno v záhlaví. Obecně to skutečně vypadá rozumně a spravedlivě. Ale máme tady problém , a to je rozpor mezi obecnou teorií a skutečnou praxí.
  A proto musí v každém fungujícím systému fungovat také zpětná vazba.Tou zpětnou vazbou bylo to, že zvrácené poslanecké a prolobované představy o mafiánském zisku na fotovoltaice, musely být později poněkud korigovány, protože to bylo již do očí bijící "svobodné" rozkrádání společného majetku do soukromých rukou. Paní Vitásková zafungovala jako zpětná vazba. Díky ní a díky Bohu za to.
  Kéž by tyto zpětné vazby zafungovaly i v jiných oblastech a sférách politiky, kultury, výchovy a ekonomiky.
  Lidé nepotřebují pojídat kaviár, jezdit v mercedesech a bydlet v zámcích z mramoru a ze zlata . Psychicky normální lidé potřebují SPRAVEDLNOST, a to nejen na papíře !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:34 Přesně tak pane ale bohužel zákon platí jen pro těch dolních 10000000.

   Smazat
 7. Omlouvám se, ale musím.
  Mám jeden dotaz, který se tohoto tématu vůbec netýká. Týká se ARCHIVU ČT. Z časového zaneprázdnění jsem si chtěl přehrát včerejší film o Janu Palachovi. Navolil jsem datum, čas a vykouklo na mně upozornění:

  DĚTI DO 15 LET BY MĚLY SLEDOVAT TENTO FILM V PŘÍTOMNOSTI RODIČŮ (!!!!!)

  Krom obsahu filmu, který je zobrazen "dněšním viděním" hrůzovlády komunistů, toto upozornění má určitě nějaký "podprahový, nebo manipulační cíl".
  Nebo si snad ČT myslí, že tehdejší vrstevníci budou dnešní mláděž utvrzovat v této manipulaci? Připouštím, že jisté, ale pouze malé procento lidí to tak udělá.

  Že by pravda a láska v podání ..?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U J.P. by dnes stačilo, kdyby se veřejně v leže pochcal, vše bylo, je a bude marné! Dnes jsem shlédl setkání hybatelů "svobody a demokracie" v přepychu, vyschlí, nejbohatší lidé planety u jednoho stolu, absolutní egoisté → nedotknutelná mafie, když jsem si přitom vybavil, jejich slouhy naše a světové politiky, včetně A. Baviče. Vše je pouhá fraška, "honění psa za svým ocasem"!

   Slovo člověk nemají ve slovníku?!

   Palach byl naivní mladý moula, který se zbytečně připravil o život → ZBYTEČNĚ :-$

   Krásně to vystihl:

   Jan Nedvěd - Na kameni kámen
   Jako suchej starej strom
   Jako všeničící hrom
   Jak v poli tráva

   Připadá mi ten náš svět
   Plnej řečí
   A čím víc
   Tím líp se mám

   Budem o něco se rvát
   Až tu nezůstane stát
   Na kameni kámen

   A jestli není žádnej bůh
   Tak nás vezme země, vzduch
   No a potom ámen

   A to všechno proto jen
   Že pár pánů chce mít den
   Bohatší králů

   Přes všechna slova co z nich jdou
   Hrabou pro kuličku svou
   Jen pro tu svou

   Budem o něco se rvát
   Až tu nezůstane stát
   Na kameni kámen

   A jestli není žádnej bůh
   Tak nás vezme země, vzduch
   No a potom ámen

   Možná jen se mi to zdá
   A po těžký noci přijde, přijde hezký ráno
   Jaký bude nevím sám
   Taky jsem si zvyk' na všechno kolem nás
   Budem o něco se rvát
   Až tu nezůstane stát
   Na kameni kámen
   A jestli není žádnej bůh
   Tak nás vezme země, vzduch
   No a potom ámen
   Na na naj...

   Zdroj:
   https://m.hudba.zoznam.sk/jan-nedved/piesen/na-kameni-kamen/

   Ramón

   Smazat
 8. Polský ministr vnitra vyzval Evropskou unii i NATO ke společnému postupu vůči čínské technologické firmě:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/home-credit-ma-obavy-z-cinske-odvety-kvuli-sporu-s-huawei/r~d7b443dc171f11e99168ac1f6b220ee8/

  OdpovědětSmazat
 9. 16:42
  Poláci jsou normální US kašpaři. Kdyby US navrhli do Polska milion čmoudů tak to polská vláda odsohlasí a ješně zaplatí americkou základnu. Prostě tupci kteří zamrzli v čase.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzdyt zadna americka firma neni konkurentem Huawei. Jedini konkurenti pochazeji naopak z Evropy a maji svoje pobocky na vyvoj v Polsku.

   Smazat
  2. Pozor, !
   Poláci nejsou úplní tupci.Jsou to velmi nebezpeční "tupci". Oni moc dobře vědí, co dělají . Jejich pradávným nacistickým vlhkým snem je trojmoří .
   Tedy oblast, kterou by oni mohli pak ovládat.
   Oni si totiž pořád myslí, že když je jich nějakých 40 milionů, tak mají právo vládnout východně-střední Evropě. A v případě trojmoří - s pomocí amerických pindosů, zaútočit i třeba na Rusko ??!! No to by se samým štěstím pokakali. Ovšem tito kreténi si neuvědomují, že pak by chcípli stejně jako Hitler nebo Napoleon. Takže jo, jděte pitomí Poláci proti Rusku. Ale my, Češi se toho nezúčastníme.

   Smazat
  3. Takze kdyz Polaci jdou proti Huawei, tak jdou proti Rusku? To jste vymyslel jak?

   Smazat
  4. Dnes na TV Barandov pan president Zeman uvedl (v rozhovoru s řed. Soukupem), že Huawei dodává systémy za ČTVRTINU CENY, NEŽ JEJÍ KONKURENTI. Kdopak asi má polívčičku u těch konkurentů?

   Smazat
  5. To, co rekl Zeman, je nesmysl. On si totiz casto plete dojmy a pojmy. Popletl si totiz "jednu ctvrtinu" a "o jednu ctvrtinu". Tendry na vybaveni mobilnich siti probihaji tak, ze vzdy prijde zastupce Huawei a pta se na cenu konkurence s tim, ze Huawei nabidne cenu o 20% nizsi. Huawei je nekala konkurence a mely by se vzdy zakazky davat jako prvnimu firmam z EU - Ericsson a Nokia. Az potom treba Huawei. Vy, kdyz pujdete do Ciny, tak nikdy zadnou zakazku nedostanete, pokud je tam firma z Ciny.

   Smazat
  6. 18:03 nemáte pravdu, je to ,dle jiných, jak říká pan Zeman.

   Smazat
  7. 18.13 Jistě, je rozdíl zaplatit 25%, nebo 75% až 80% jak uvádíte vy. Ovšem u stomilionové zakázky (u vašich protegé) je to pořád úspora 20, resp. 25 milionů. Pro vás možná pakatel, ale STÁTNÍ ÚŘEDNÍCI JSOU POVINI JEDNAT PODLE ZÁSAD DOBRÉHO HOSPODÁŘE při správě veřejných prostředků.

   Huawei dodává špičkovou kvalitu - a jestli neposkytují NWO "zadní vrátka" k fízlování jako jejich konkurenti - je mi naprosto lhostejné, zda mě odposlouchává jeden nebo druhý cizinec, tedy Číňan, Němec, USAk, Žid, nebo Francouz... atd. Jenom blb od starověku komunikuje státní a obchodní tajemství otevřenou řečí... a veřejnou poštou (po NETu). Diplomatická pošta a pod. se přepravuje KURÝRY.

   Smazat
  8. Muzete dokazat, ze jsou ve vyrobcich Ericssonu a Nokie tzv. backdoors? Mozna jste to jeste nezaregistroval, ale tady nekupuje stat, ale soukromy operator. A stat ma predevsim zohlednit bezpecnost, coz jak se ukazuje na zatykani v Polsku, je velky problem prave u Huawei. Huawei je bezpecnostni riziko.

   Smazat
  9. 18.33 Domníváte se, že např. Merkelovou odposlouchávali stetoskopem na plecháčku připláclém na zeď v tajné chodbě pro USA špiony? Bylo podobných aférek v posledních letech málo? Nepřímé důkazy jsou nasnadně, protože papalášům a vedení megafirem zajišťují techniku špičkoví odborníci... ne strejda z cukrárny, nebo zelený Alzák...

   Smazat
  10. Muzete to dokazat, ze vas odposlouchava Zeleny Alzak? Kolikrat denne? A chodi s vami taky spat?-)

   Smazat
  11. Řečeno s klasikem: "ale hovno, hovno, slavný soude" (pro 18:33). Zrovna jako nemůžete dokázat, že tam něco je, tak ani že tam nic není. A týká se to všech, bez rozdílu, výrobců elektronických technologií. To, že si tzv. západ sám zadělal na průšvih je každému jasné. Přesunem výrobků s elektronikou (pračky, televize atd. atp) do Číny, protože to uměla vyrábět velmi levně. Jen blbec by nepochopil, že se to naučili, když základy dostali ložené "na talíři"a jsou schopni jet vývojem samostatně. Jestli si nějaký naiva doopravdy myslí, že existuje nějaká země, která nešpehuje, neleze do systémů, do sítí, pak je zřejmě ducha mdlého. Problém je v tom, co by asi tak u nás potřebovala zrovna Čína "vyšpiónit"? Sem tam nějaké zbytky hospodářského či technického charakteru, možná, i když i to je pofidérní.
   Celý humbuk vznikl tím, jak dnes potrvrdil pžedseda vlády, že úřad, který nás má chránit, vydal sám od sebe, bez konzultace s vládou, nějaké varování. Bez podkladů a důkazů. Je silné podezření, že to udělal z jiných, než bezpečnostních důvodů. Protože speciálně v Čechách se vždy najde nějaký "kadet Biegler" či "poručík Dub", který si veřejně dovolí "přičiniti poznámku" , ostatně "jak o tom už před válkou hovořili s panem okresním hejtmanem", že, a způsobí patřičné a potřebné pozdvižení. V čí prospěch, (a zadarmo??), se angažují? Motivace se dost silně nabízí. Tajné služby a bezpečnostní úřady státu nemají veřejně žvanit a vydávat pitomá prohlášení. Mají, v případě že jsou důkazy ( a ty mít můžou, naši technici taky nejsou úplně pitomí), konat. Tvrdě a nekompromisně, padni komu padni. Jinak jsou to "čučkaři" a sami ohrožují bezpečnost tohoto státu. V tom souhlasím s panem prezidentem.

   Smazat
  12. 19:25-souhlas s poznámkou- "kdy tajné služby budou skutečně naše a budou hájit zájmy majoritních národností. Nebude lépe přejmenovat Českou republiku?

   Smazat
  13. 19:25 To jste opravdu takovy trouba, ze si myslite, ze bezpecnostni slozky statu se nejdrive musi poradit s vladou, nez varuji pred nebezpecim?

   Smazat
  14. 20:26-nejste členem CIA, že Vy trouba nejste?

   Smazat
  15. A varují koho, bambulo z 20:26. Řídí, úkoluje a platí je kdo? Komu se zpovídají? Skutečně si myslíš, osle, že si mají a mohou dělat, co uznají za vhodné? Třeba škodit této zemi nepodloženými veřejnými "vejšplechty"?

   Smazat
  16. Pane Povolný, to bude nějaký novodobý Breschneider, tajnej ze Švejka, co sloužil do roztrhání těla "Vídni", a tenhle ..Bruselu? Kdo ví,....

   Smazat
  17. 17:13
   To nikdo netvrtí, jen že Poláci jsou debilové, kteří si myslí že jsou světová velmoc. Hovno. jsou to pšonkové.

   Smazat
  18. Napsal jsem: Nikdo netvrdí, že Poláci jsou debilové Ale oni si myslí, že jsou určení k ovládání světa. Že jsou světová velmoc, ale jsou to jen příštipkáři prostě naprosté hov.o.

   Smazat
  19. Polákům nikdo neřekl,že jsou oběti gangsterismu.

   No oni si už i prý schválili poplatek za OCHRANU ve výši DVOU MILIARD dolarů viz základna a kdovi,zda to je posledni slovo.
   Polska hospodarka musi prostě být,no jak dlouho se bude sama ČR vzpírat gangsterům platit za ochranu v jakékoli formě třeba 4% hdp na vyřazené šrot zbraně
   to je otázka!

   Smazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  22. Polákům vděčíme dnes zato, že ruskej Mongol, který se od dob Ivana IV. - potomka to Čingischánova dral k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu a dere neustále celých těch 500 let, byl zastaven. Ponejprv ho zastavil Livonskej Řád! Poté Republika Obou národů a dnes je to NATO, kdo je zatlačil zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 10. Velmi dobre popsana situace

  OdpovědětSmazat
 11. Na každém konci zákona, sedí člověk, soudce.
  A je to dobře...žel Bohu ne vždy*

  OdpovědětSmazat
 12. Perfektní rozbor situace, pane doktore. Díky. Podle mého soudu, je silným základem problému věta:"Ostatní přežívají, hladem zatím neumírají, vývoj nešel jelcinovským tempem". Troufnu si odhadnout, že se "neomarxisté" velmi snaží,poučeni skutečným Marxem, vyhnout situaci, aby se "lid nasral". Jenže těch "dobyvatelů renty" (viz. statě paní Doc.Švihlíkové)je už tolik, že ukočírovat jejich nenažranost je čím dál těžší, až nemožné. Příkladem může být Francie, a jejich "žluté vesty", které vznikly primárně z toho, že vláda lidem "sáhla" na cenu pohonných hmot. Kdo z nás a u nás, by šel protestovat, když už léta máme přímo ve vyúčtování el. energie položku za obnovitelné zdroje. Mastnou, nemorální, a nechtěnou. Proč si nemohu vybrat, že chci platit levnou energii z elektrárny, ale musím platit horentní a nemorální zisk provozovatelům vrtulí a solárních panelů? Ve Francii, soudím, už přetekla trpělivost, protože co je moc, je moc. Otázka zní, zda něco takového může přijít i u nás. Nevím, opravdu si nejsem jist. Přestože je nad míru jasné, že k "dobývání" je právě a jenom ta renta (chcete-li, hodnota), kterou tvoří pracující lidé. Pořád si myslím, že skutečně levicový politický subjekt by se měl zabývat nahrazením filozofie "permanentního růstu" (kam až porosteme,do nekonečna?) filozofií trvale udržitelného důstojného života. Motivaci osobního zisku a výhod nahradit , snad, mírou zásluhovosti a prospěšnosti právě pro trvalé udržení důstojného života. Uznávám, zní to jako utopie. Jenže honba za ziskem, trvalým růstem, tuto planetu dříve či později zahubí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, mate pravdu, honba za ziskem, jak ji prezentuje prave operator v CR, jehoz matka je stejne registrovana v Holandsku (vsechno se podrizuje jen nejvyssimu zisku), je cesta do pekla.

   Smazat
  2. Pane Davide, ve společnosti, kde je základním zákonem legalizovaná loupež cizí práce, nelze dosáhnout spravedlnosti nikdy.

   Smazat
  3. 18:30
   Někdy se mi zdá, že je to debilní pokus jakýchsi imbecilů zabrzdit zdravý vývoj civilizace

   Smazat
 13. V článku mne zaujalo mne souvětí: " Na těch ostatních ostatně nezáleží, protože vláda spravedlivě není jejich. Mohou snad něco změnit? Tak proč se jich bát. Stačí jim před volbami dodat nová hesla a stále je opakovat ve svobodných médiích. Těch pár exotů, kteří se to snaží změnit nemá peníze, moc a společný program."

  Zřejmě vychází ze současné reality, ale v podstatě je "nesmyslná". O spravedlnosti či nespravedlnosti vlády rozhodují plně jiné faktory než současná moc nebo média.
  Jen a jen na občanech, jako vždy v historii, záleží, zda jsou schopni připravit a prosadit změny.
  Peníze a "společný" program jsou jen jednou stránkou procesu převzetí moci, zřejmě z toho "nejjednodušší"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdy byli "občané" schopni připravit a prosadit změny? Takových zázraků v historii moc nebylo, pokud vůbec nějaké. Lid, ne nadarmo označovaný za stádo ovcí, pouze vždy posloužil jako stafáž skupinkám se společným zájmem, které vymyslely plán a dokázaly zmanipulovat stádo, aby šlo s nimi. Samozřejmě mu nevyslepičili o co skutečně jde, protože to by ze stáda nejspíš zbylo jen stádečko, ale nabulíkovali mu něco, co věděli že stádo rádo slyší. Takhle jednoduché to je, už celé dějiny. Ale ne každý má ty schopnosti manipulovat. Zřejmě je to evoluční výhoda dlouhé generace šlechtěných zmrdů, podvodníků a vyčůránků.

   Smazat
 14. K diskuzi je třeba dodat ještě to, že na Aeronetu, upozorňují na to že Huavei hodlá žalovat český stát za pomluvu a nekalé obchodní praktiky. Jak vidno Zeman měl O P Ě T pravdu a tím, že se z něj snažili na bezpečnostním výboru udělat blbce udělali korunované blbce ze sebe. Jenže to má malý háček a to, že to pro republiku bude asi dost drahé a kdo to zase zaplatí, no hádejte? Rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navhuji aby se na soudní výloby složil Babiš, vláda a posranecká sněmovna + přívěsek senát.A toto doložek doklady pro batišovu evidenci

   Smazat
  2. 21:41
   Váš návrh odmítám. Kdyby to měli zaplatit osobně oni, tak jen teoreticky si uvědomte, že jejich příjmy jsou z našich daní. Tak to stejně zaplatíme my.

   Smazat
 15. Pořád totiž patíme za nesmyslé výroky našich politruků.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Á zase ten blbec, ještě že to nikdo nečte.

   Smazat
  2. Radosta blbec? To jsem nestudoval, ale on asi neví, že ho přeskakujeme.

   Smazat
  3. 5:25 ale je to nekdy celkem otravne

   Smazat
  4. 5:25 Radostu bys těžko přeskočila, bolševická hnido! Páč nad tebe ční jak Mount Everest nad hromadou jačího trusu při svém úpatí!:)))

   Smazat
 18. Že zrovna komunista Ivan David hovoří něco o spravedlnosti. To nevymyslíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sláva, ztracený kašpar je zpět pod svou přezdívkou. To zase bude srandy kopec :-)
   Ale asi ubydou příspěvky šoumena Pepka Vyskoče. No, nevadí, v manéži má být vždy jen jeden šašek. Tak dejte se do toho, vy náš starý dobrý maskote, dnes se chci bavit. Pro začátek jste zvolil lehčí náběh, to se mi líbí. Vy víte jak na obecenstvo zabírá stupňování srandy.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Na tebe ty TYDÝTE NIKDO NEMÁ!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. A znáš i jiný barvy TYDÝTE?????
   Podle těch tvejch výlevů horko těžko!!!!!
   A bach,za rohemm číhá rudý náčelník Vinetou!:-D

   Smazat
  6. Už jednou jsem psal, že Forever Slav je naprostý pitomec. Teď ještě navíc sprostý nenávistný lhář.

   Ivan David nebyl nikdy v komunistické straně. Ivan David je levicově orientovaný demokrat.

   Smazat
  7. Pane Dvořák, vy považujete za čest, že někdo nebyl v komunistické straně? Komunisté tady zavedli sociální spravedlnost a jistoty pro každého. Práci měl každý. Teď nám prozraďte, k čemu je demokracie, když se vám něčeho z toho, co jsem zmínil, nedostává. Vy se budete snažit vymluvit, že komunisté tady páchali zločiny. Já vám prozradím, že v širší rodině jednoho strýce popravili v Osvětimi a dalšího jste vy demokraté nechali jednoduše chcípnout. Cítíte za to nějakou vinu?

   Smazat
  8. 21:48
   Pan Dvořák přeci nepíše nic o cti. Napsal jen to, že pan David nikdy nebyl v komunistické straně. To snad také není žádný hřích. Já jsem ve straně rovněž nebyl a cítím se být více levicově orientován než přemnozí ti, kteří tam byli. Nejsem komunista, ale, jak prý prohlásil Einstein, kdybych jím byl, nestyděl bych se za to.

   Smazat
  9. lŽIDavid s lŽIDvořákem jsou pouze rudí podlidé! Jejich vzpoura proti Nadčlověku a jeho Řádu, který jest smyslem Země, je podstatou existence tzv. Nové republiky! Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podčlověk je podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije. Pojem poprvé formuloval, když popisoval situaci v Rusku po svržení cara spodinou, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku. V pokročilém stádiu ji již nelze vyléčit a jím postižený musí být utracen!

   Smazat
  10. 22;29 vy jste se tedy intelektualne moc nevyvedl

   Smazat
  11. 22:10
   Záleží v jakém kontextu to napíšete a jak tvrzení zesílíte slovem "nikdy". Třeba David by se takto oproti Dvořákovi nevyjádřil. V životopise je to běžné, že někdo byl nebo nebyl. Ze zkušeností bývalého člena bych vám všem, co se vymezují, vzkázal, naserte si. Krmte lidi jako to dělali komunisti. Dejte každému práci a užívejte si jejich nespokojenosti, že jste je neudělali ministrem. David je osoba, která může levici integrovat. Je však mnoho těch, co ji v jednom kuse rozesírají.

   Smazat
  12. 22:49 Chceš se snad odporná rudá hnido, patřící k lůze co neudrží moč (jako ten na 58 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   s námi tu, kteří pouhou Vůlí dokáží přinutit vodu, aby tekla do kopce? (tu na čase 2:30) - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  13. 6:51

   Já v tom "nikdy" chápu ani dnes, oproti tvrzení exota "Forever slav", ani dříve. Myslím že jste až příliš přecitlivělý a vidíte zlé úmysly i tam kde nejsou.
   Ale ještě k tomu angažmá v KSČ. Myslím si, že to není žádný extra bonus mít legitimaci KSČ, pokud se chci hlásit k levici. Jejími členy bylo přemnoho kariéristických zmrdů, kteří škodili všemu - levicové ideologii, politice i lidem. Ostatně podívejte se na životopis poplyšových pravicových škůdců ve veřejném životě, mnoho z nich bývalo členy KSČ. Převlékání kabátů bylo svého času masovou záležitostí. To mají být uctívané vzory? Na to, abych zastával zájmy neprivilegované vrstvy, nepotřebuji být bývalým členem KSČ.

   Smazat
  14. Nedošlo vám,že když odstraníte demokratickou levici tak nám tu zbyte totalitní režim jedné pravice ? Tak se nezlobte, já to raději začnu vyvažovat.

   Smazat
  15. 13:53 Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 19. Nejsem si jistý, zda jsme se už nedostali do stavu, kdy změnu volič rozhodně nemůže vyvolat. Omlouvám se, ale v některých příspěvcích výše zaznělo řešení "úkolovat politiky a volené osobnosti". V této souvislosti mě hlavou probíhá: "Nikdo Vám nemůže udělat to, co my vám můžeme slíbit" nebo "Pracujeme ze všech sil pro Vaše dobro, ale zase to pos...."
  Problém zákonnosti není jen v naprosté nejasnosti výkladu zákona soudy, vedoucí k protichůdným rozhodnutím v některých případech, z nezměněnými podklady. To by se stávat nemělo. Soudce, jako morálně vysoko hodnocená osoba ve společnosti by neměl dopustit možnost koupit si výsledek soudního rozhodnutí. Mnohdy není nutné rozhodnutí "překroutit", ale jen oddálit. Čas totiž hraje proti nám. To jistě potvrdí každý otec, kterému byl po rozvodu zkomplikován styk s dětmi.
  Velkým problémem dnešní doby je pošlapání národních států a převádění rozhodování na mezinárodní úroveň. To je naprosto nepřehlédnutelné, tak jako jsou nepřehlédnutelné změny v postojích drtivé většiny europoslanců. Čest a obdiv těm, kteří ustáli vábení peněz a popisují skutečnosti reálně, bez ideologického balastu. Řekněme si to na rovinu, naši poslanci, senátoři a europoslanci mnohými rozhodnutími a činy páchají vlastizradu.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE ABC OSV JSME PŘEDALI ZPRÁVU,ŽE JSTE SE OBJEVIL

   znovu po přestávce.Vzkazuje vám,že vaš přispěvek SE LÍBI a pokud by jste chtěl máte zkusit kliknout vlevo na plakátek VIDEA-Budoucnost ČR,kde je nesmělý začátek diskuze o NPV.
   Na prvni pohled se opravdu zdá,že věcipůjdou těžce ovšem nic netrvá věčně to nakonec historie ukazuje a budoucnost ukáže.
   Zkuste se objevovat častěji a tak,aby jsme vás včas zpozorovali

   Děkuje vedeni OSV..

   Smazat
 20. ÚKOLOVÁNI POLITICKÝCH SUBJEKTŮ JE NESPRÁVNÁ FORMULACE.

  Národni program voličů NPV to řeši v článku č.2.naprosto spravedlivě a jasně,PŘIČEMŽ TO JDE DÁT DO PROVOZU TÉMĚŘ OKAMŽITĚ

  Jmenuje se to dávejte dobrý pozor na to co napíšeme ,nebot to žádný z polit.subjektů nechce a ve svém programu k tomu nasupeně mlči,BRÁNI SE ,má to název

  NAŠE OBČANSKÁ PŘIMÁ DEMOKRACIE, pozor nesměšovat s podobným názvem,který na př.prosazuje SPD Okamůra,což spíše nepůjde než půjde.

  TO JE TAKÉ JEDEN Z DŮVODŮ PROČ NPV NESMI BÝT V TISKU A TV ZVEŘEJNOVÁN DNEM I NOCI A K ČLÁNKŮM NESMI BÝT ZAVEDENA DISKUZE!

  A dokonce i tady se drze objevuji vyvrhelové ze Společnosti voličů a požaduji zabit to OSV a krev má téci přes obrazovku k vám do kuchyně!


  OdpovědětSmazat
 21. U pana doktora Davida si dovoluji vložit vtip od moderátora Norkina z pořadu Místo setkání (Ruská televize).

  Do sexshopu v Moskvě přijde stařík (mužik). Prodavač se ho zeptá, co si přeje? Mužik si začne stěžovat, že si neužil studené války, perestrojky a s jeho domácím sexem to není nejlepší (už s manželkou nic nemá). Prodavač se ho znovu zeptá, proč přišel? Mužik se zeptá, jestli prodávají nafukovacího Gorbačova, že by si jednoho vzal.

  Teď si neodpustím zakombinovat. Proč Gorbačova navštívil Zeman při své minulé cestě do Ruska? Ví to někdo?

  OdpovědětSmazat
 22. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 13. ledna 19:12.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 23. Svobodu a spravedlnost nám zajistí JEDINĚ Veliké Rusko a ČLR!

  Náš drahý soudruh a soukmenovec David má pravdu, pravdu přímo Leninsko-putinskou: Po Prohraném listopadu jsme přišli nejen o socialismus a vedoucí roli Strany ve společnosti, ale i všechny ostatní výdobytky, včetně Slovenska.

  Pak jsme přišli i o samostatnost, jak také jinak, že.
  Ano, sprosté vyhnání nepřemožitelné Sovětské armády z naší vlasti využili Euroameričani, naši dědiční nepřátelé => násilně nás zavlekli do NATO a EU !!!

  Na co nelze zapomenout: Euroameričanům, těm ZUŘIVÝM obráncům evropských hodnot, pomáhali jejich domácí přisluhovači, v čele s pravičákem Havlem.
  Právě Havel formuloval tu NEJŠÍLENĚJŠÍ pravičáckou myšlenku vůbec: „Zpět do Evropy!

  Ano, naše drahá západoasijská vlast se měla vrátit do Evropy, z níž se úspěšně osvobodila během národně-socialistické revoluce (1918-1948)!!
  Náš BYTOSTNĚ západoasijský národ měl být opět poevropštěn – měli jsme znovu přijmout evropské hodnoty, které nám vnutili Němci a Habsburkové, během Temna!!!
  Právě ty tragikomické hodnoty, jichž jsme se – NESMÍRNĚ RÁDI – zbavili po osvobození naší vlasti Rudou armádou!!!!!

  Naštěstí – díky Leninu a Putinu – jsme se dokázali ubránit.
  Ano, přes lákavé sliby a nepokryté vyhrůžky jsme evropské hodnoty odmítli.
  Prostě jsme opět dokázali, my Češi, že opravdu jsme mladší bratři Rusů, hrdých nositelů a neohrožených šiřitelů ZÁPADOASIJSKÝCH hodnot.

  A právě 100% návrat do naší rodné Západní Asie zajistí typickou Leninsko-putinskou svobodu a spravedlnost nám všem horšolidem:
  Díky obnovení pevného spojení s Velikým Ruskem a všestranné spolupráci s ČLR budeme mít všichni:
  • práci
  • po práci legraci
  • typické rusko-čínské sociální zabezpečení: Kdo pracuje, dostane najíst!

  Naše hranice budou SPOLEHLIVĚ bráněny proti:
  • vniku běženců
  • útěku zrádných emigrantů - Pražáků, pravičáků, intelektuálů a ostatních lepšolidí
  • pašování drog, pornografie, zbytečného západního zboží

  Naše výrobní prostředky už nebudou vlastněny pravičáky, lepšolidmi-kavárníky ani Euroameričany (a sionisty): Naše továrny a pole budou opět patřit nám všem, prostřednictvím celonárodního podniku Agrofert. Tedy s výjimkou polí a továren, vlastněných našimi staršími ruskými bratry a soudruhy z KSČ (Komunistické strany Číny); to dá rozum, že.

  A náš drahý soudruh a soukmenovec David bude opět s.s. ředitelem Bohnického blázince, v němž bude dávat POŘÁDNÝ klystýr všem šílencům, jimž se náš vytoužený putinismus-babišismus nebude líbit.

  Prostě: Máme se nač těšit, tak se tedy těšme!

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 24. RADOSTO,TO JE OBEHRANÁ DESKA NAPIŠTE JAK NAŠE KOMUNA KDYSI

  rozdávala Nepodminěný základni přijem ve výši dnešnich 10 000 korun A TO VŠEM DOMORODCŮM ČR i vám a jak na to máte ty skvělé vzpominky a že je škoda jak za to ty komunisty cinkálisté vycinkali!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozdávali leda mávátka na 1. máje! Za těch zkurvenců nebylo nepodmíněný vůbec NIC!!! Ani pobyt mimo lágr! Měli jsem vás všecky naházet za nim - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   abyste posloužili aspoň jako nepodmíněný biopalivo!

   Smazat
  2. PRO 7.45

   PODIVEJTE SE VŠICHNI JAK SE TADY OZVALA OBĚT TISKU A TV

   Drahá ponravo,naši rudí dědečkové dávali KAŽDÉMU OBYVATELI ČR i vám možná vice než 10 000 měsične, což budou informovani občané,kteři se nebudou chtit dále dát okrádat požadovat a taky to na zvrhlých kapitalistech dostanou a to dřive nebo později!!?.

   Stát to jsme byli my ,totiž vlastnil zdroje Národniho produktu a to do r.89.
   Vyplácel nižši mzdy ,zbytek rozděloval na dotace a benefity v oborech jako bylo bydleni,bezplatné zdravotnictvi a školstvi,veřejná doprava,potraviny,sport,rekreace,VODA,ENERGIE,kultura,vše pro děti,odiváni a dalši.

   TO POCHÁZELO ZE ZISKŮ NAŠICH PODNIKŮ A VYUŽIVALI TO VŠICHNI OBČANÉ.

   Poté co podniky byly rozkradeny,ubohým domorodcům byl pověšen na krk chomout kapitalismu bez přivlastků,POCHÁZEJICI Z GANGSTERISMU noví majtelé ukradených podniků pokládaji zisk těchto podniků za svůj a plnými hrstmi ho kradou a bunkruji v danových rájich.

   TO JE PŘIČINA NÍZKÝCJH PLATŮ V ČR
   nebot domorodci ohlupováni tiskem a tv jen zbožně čumi na sousedy,kteři prohráli válku a je jim tento podilna zisku podniků vyplácen ve skutečných mzdách a platech o které jsou ČR občané každý měsic okrádáni a neustále pátraji proč oni nedostávaji stejně.

   Už je vám jasné všem proč požaduje nepolitická OSV podporu svého Národniho programu voličů i v článku č.4.,kde kompenzaci vyčislilo na ty penize které nám ve formě NZP přisluši a ne že ne ANO!
   Pokud ovšem nebudou voliči podporovat vznik skvělé záře HNUTI TŘI HWEZD dostanou dál hovno a nepomohou jim ani totálně mrtvé odbory,které připominaji spíše podpindostniky režimu než opravdové muže a ženy!

   Smazat
  3. 12:02 Aha, tok konečně mám jasno, proč už tu není co znárodňovat, arizovat, vyhnancům zabavovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat, zpronevěřit či jinak uloupit. Proč budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři, grantoví politologové, sociologové, psychologové i psychiatři a další lemplovští králíkárenští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející troškovití režiséři, šašci a písničkáři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali.
   Komunistický manifest marxových, škromachů, skálů, paroubků, falmerů, doubravů, žantovských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, hamplů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne, včetně alimentů, na úkor těch produktivních občanů a důvěřivých věřitelů státu. Dluhy se neplatí ! Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lenivé lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.
   Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického a pomlouvačného pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné h-vno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky!

   Smazat
 25. PRO 15.54
  OPRAVDU JSME VÁM ŠLÁPLI NA KUŘI OKO A ŘVETE TU JAK TUR?

  vždyt jsme to udělali jen pro vaše dobro.Nechceme tu gangsterismus a pokud ho chcete vy vystavujete se nebezpeči,že nestačite ani RYCHLE vystavit bilou vlajku.

  My skvělá elita Společnosti voličů chceme mir a solidárni společnost,kde naše vláda převezme odpovědnost za politickou,ekonomickou a sociálni prosperitu.
  Jestli to znamenáí ráj v ČR tak to právě chceme.
  Ostatně jistě víte,že taková společnost je skvělým vynálezem průmyslniků,kteři ho jako tvrdi pravičáci zavedli,aby vznikla Středni třida,která si dnes dovoli platit 10 eur na hodinu,tak brouku žádná křeč.
  To neni jako v ČR,kde Středni třida vůbec vzniknout nemůže,protože korporátni fašistický režim ohnutých hřbetů a nizkých platů JI LIKVIDUJE a chce týrat domorodce ČR svým neomarxismem jak to píšete.
  Kdepak,nejsme pražská kavárna liberálnich prý demokratů,která si chce pozvat pro ni potřebné samopalniky,kterým dal strejde PUTIN na dekel a ted je ty zmrdy maji držet u ukradené moci terorem,znásilnovánim,diktaturou prý náboženstvi,které žádné náboženstvi neni,ale cizi úskočná ideologie hrůzy.

  Proč vy neomarxisto chcete rozklad anarchii ,pochod který rozvráti instituce zdemoluje stát,aby poté ovčané přijali lépe učeni pana MARXE a nakonec majitelé velkých peněz utrpí karambol,nebot budou včetně bank s jejich obsahem a bankstery ZNÁRODNĚNI.

  NAPIŠTE NÁM TU ZMETKU RADŠI KDY SI HODÍTE MAŠLI A NE CANCY TOHO VAŠEHO NEOMARXISTICKÉHO TYPU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:55 To je rudej škubánku jen citace "vomáčky" k jistému pro mě obskurnímu návrhu reformy volebního systému, aby kretnům tvýhoo typu bylo znemožněno volit! Dávám to sem abych podobný rudý čuráky nasral, takže si jen další odulej čechomužik v řadě, kterej se na to nachytal - jééé ane šeditelí!:)))

   Tady si můžeš počíst dosyta, přiblbíku komoušskej, chycht! - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Smazat
  2. NEOMARXISTÉ JAKO VY SE CHLUBI ROZKLADEM STÁTŮ,CHAOSEM A POCHODEM ŠILENCŮ INSTITUCEMI

   kryji se pod listem tzv liberáloni demokracie a byli jame tomy skvělá avantgarda Společnosti voličů,která odhalila,že pod listemLIBERÁLNI se skrývá dalši diktatura menšiny povalečů z kaváren,kteři si usmysleli vládnout občanské většině s pomoci falešné diktatury humanismu a udržovat se u moci s podporou ideologie vydávajici se za středověké náboženstvi,které žádným náboženstvim neni.

   POSLOUCHEJTE VY MUŽIKU BIJETE VY SVOU ŽENU ZA TO,ŽE VÁM TAK BLBĚ RADI STÁT SE NEOMARXISTOU POTAŽMO ISLAMISTOU?

   Už umite nazpamět súru 4-89 kakarámu,kde stoji


   A JESTLIŽE SE OBRÁTI ZÁDY,PAK JE CHYŤE A ZABTE

   kdekoli je naleznete a neberte si mezi nimi ani přátele ani pomocniky!

   Nás tu nenasereš biologický odpade,hleď včas vytáhnout bilou vlajku než ti tvoji kámoši uřežou hlavu!

   Smazat
  3. 8:38 Chceš se snad putlerprde, patřící k lůze co neudrží moč, jako ty na 58 sekundě zde - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   měřit s námi tu, kteří pouhou Vůlí dokáží přinutit vodu téct do kopce? (viz tu na čase 2:30) - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Tak vidíš, a teď si běž v těch prochcanejch gatích hrát dál na garmošku, odulý čechomužiku:)))

   Smazat
  4. P.S.: Já jsem to tušil, páč jsem původně políčil tohle právě na putlerprda! A málem ti to vyšlo, i styl si krapet pozměnil ... víš co tě bonzlo? Ty kapitálky:)))

   Smazat
 26. Jen to nandejte té fašistické společnosti voličů ČR 9.34,nezaložime spolu stranu? Zdědili jste po dědovi taky dva blesky?
  Čtete dětem před spanim Mein kampf jako my?

  Držime vám standartu 88. Vitězstvi zdar!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš je třeba obnovit vojenskou základní službu, aby bylo možno zdejší mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou a zbytek vyhubit isekticidem. Nechal bych jen pár samců a samic na chov, budou dobří do laboratoří namísto morčat. Pak konečně může zdejší krásná země přijmout obyvatelstvo hodné její krásy. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
   O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk!

   Smazat
  2. 17.44
   Náš pan PUTIN vzkazuje že jste takový pitomec,že vám to může odpustit jen BŮH a že prý vás za nim rád pošle.
   Ono máte na to mustr od pana Hitlera,ze kterého nezbyl ani popel na posypáni chodniků v zimě.
   Radši kráčej vesele do té ami prdele!

   Smazat
  3. 1:14 Putler je jen ubohá atrapa sloužící téhle bandě obřezaných gaunerů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   který jsou příčinou toho, že jejich "nejbohatší země světa" je ubohý žebrákostán plný zdegenerovaných odulých mužiků a polorozpadlých měst a opuštěných vesnic, kde lišky dávaj dobrou noc:)) - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
  4. 7.34
   Nepiš kraviny nebo všichni poznaji,že tvoji rodiče jsou sourozenci

   Smazat
  5. 13:46 To měli faraoni a Velcí Inkové za rodiče sourozence - a také olympští bohové! To xindl smradlavejch podlidí tvýho typu vyprdly kdesi do škarpy tyhle rusácký poloopice !- https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Putlerovy voliči!:)))

   Smazat
  6. 16.31

   To neměni nic na skutečnosti,že jsi a zůstaneš dutý futrál na vepřovou hlavu!
   Musime tu tlačit do protivky dveře ,aby se nám tu blboni jako ty nevyrojili.,

   Smazat
  7. 2:40 Vepřové hlavy se dávají do výlohy árjského řeznictví, čechomužiku, to leda škaredé odulé makovice vás podlidí se dávaj společně s ohavným trupiskem, tím jediným co po vás zbyde, když se uchlastáte, do futrálu - dřevenýho! Ačkoliv je to škoda dřeva, patří spálit v pecích a nejlépe již zaživa a bez uspání - páč i plyn podražil!:)))

   Smazat
  8. Napiš nám 7.10 skvělým vlastencům proč se hovno jako ty dalo do tance a ještě si u toho podepřelo ruce v bok?

   Smazat
  9. Vlastencům jako je ten s lopatou na 1 minutě a 12. seKUNDě tu? - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0
   a

   Co chtěj "atamstit Rassíju!"? Tak ti už si asi moc nezatancujou, leda v pekle, kam se pošlou sami, russácký xindl ...:)))

   Smazat
 27. Opakujeme napíš.Proč se tu hovno jako ty 7.10 dalo do tance a ještě si založilo ruce v bok?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, zeptej se jich! Jestli těm tvejm rudoskřekům budou vůbec rozumět, putlerprde? :))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.