Reklama

úterý 29. ledna 2019

Syrská otázka: Rusko bylo uvedeno jako vítěz při jednáních s Tureckem

Alexandr Achtyrko
30. 1. 2019       mk.ru/politics
Putinovi se podařilo přesvědčit Erdogana, aby zahájil dialog s Asadem. Rusko vyhrálo další kolo jednání s Tureckem o Sýrii. Píše to Arab Weekly (Arabský týdeník). Jak list konstatuje, před setkáním vůdců obou zemí v Kremlu se mluvilo o posílení pozic džihádistů v syrské provincii Idlib, nehledě na sliby Ankary o odzbrojení těchto skupin v konkretních termínech. V rozhovoru s Recepem Erdoganem se za této situace Putinovi podařilo získat tureckého prezidenta pro ruskou pozici.


Domluva obou prezidentů o stabilizaci situace v regionu cestou koordinace akcí se stala porážkou pro Erdogana, soudí arabská média.

Současně ruský vůdce nečekaně pro tureckého kolegu zmínil Adanskou dohodu, kterou Turecko a Sýrie podepsaly v roce 1998, aby přesvědčil Erdogana, že je třeba zahájit dialog se syrským vůdcem Bašárem Asadem. Nyní bude muset prezident Turecka nejprve získat souhlas Asada, než vytvoří nárazníkovou zónu proti Kurdům.

Experti považují za další vítězství Moskvy v tomto kole jednání ústavní komisi v Sýrii pod záštitou Ruska, Íránu a Turecka - účast Ankary v tomto procesu neschvalují její spojenci v NATO.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Rusku se podařilo eliminovat v Sýrii teroristy, kteří by v případě vítězství se přesunuli do Ruska, kde by začali vraždit se souhlasem USA místní obyvatelstvo. Rusko v Sýrii eliminovalo záměr USA sesadit Asada a nahradit ho vlastni loutkou, která by dělal přesně to co by Američani do něho požadovali. Nyní Američani už přiznali porážku v Afganistanu a bez nějakých výsledků po sedmnácti letech odcházejí s ostudou. Všechno stálo desítky miliard dolarů, miliony zabitých lidí, ten samý počet postižených lidí a výsledek žádný, jenom ty mrtvoly. Ale Američani si nedají pokoj a pod dvou porážkách rozjíždějí už další konflikt ve Venezuele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Válka v Afghanistánu stála USA od 800 miliard do 1 bilionu USD. Některé zdroje však upozorňují, že tato částka je vyšší, protože Pentagon tam nezapočítává související náklady a navíc bude nutno nějak financovat veterány, rodiny po padlých vojácích, rozvojové programy pro Afghanistán apod. Jen pro srovnání - 1 bilion USD je částka, za kterou by bylo možno asi 15 let financovat český státní rozpočet.

   Smazat
  2. Hloupý článek, jeden musí druhého napálit. To tak funguje na Západě, za 10 koupit a za 100 prodat.

   Smazat
  3. 22:52 Správně pane napsal jste to za mě souhlas.

   Smazat
 2. Aliance pro rodinu alipro.cz a její nový dokument o istambulské smlouvě. Sdílejte, podepisujte petici a podporujte toto hnutí. https://www.youtube.com/watch?v=N0h2_89WoGU

  OdpovědětSmazat
 3. Valka USA v Afganistanu nas stoji 56 milliard dollar za rok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vás dolary, nás mrtvé a naše politiky pověst!

   Smazat
  2. Ty mrtvoly bych nepřipomínal: všichni tam šli dobrovolně a za žold.
   Ano ostuda politiků a nás všech to je protože jsme připustili aby naši občané bojovali proti vlastencům svéprávného státu. Nevěřím tomu, že pan presiden může pronést tak něco debilního, že v Afganistánu se bojuje za nás.

   Smazat
 4. Erdogan nic jiného nemůže udělat,jinak by byl za podporovatele IS.Také to,že USA se dostaly na vedlejší kolej,nebudou moci krýt Erdoganovi různé výpady do Sýrie

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to vidíte. Rusko taky vstoupilo do války, pro ruské vojáky to též byla zahraniční mise. Ale když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Rusové v Sýrii udělali dobrou věc, i když nemuseli a pár jich tam též padlo. Zároveň nasbírali zkušenosti ze skutečného boje, odzkoušeli techniku v praxi a udělali si dobré jméno. Takovéto mise by mi až tak nevadily, vojáci zalezlí v kasárnách mnoho zkušeností nezískají. Jen tak nějak stojíme na špatném břehu..a zbytečně děláme živé štíty někde, kde nemáme co dělat.. Za těchto podmínek nemůže armáda čekat, že někdo ty jejich oběti ocení... Nebojují tam za nás, i když si to chudáci možná myslí, neb mají propagandou vymytý mozek a hlavně plní pošahané příkazy bůhví koho. Místo toho zatím mohli kluci nacvičovat ochranu hranic, teda těch pár kluků, co vydáváme za armádu ČR. J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hranice byly zrušený, nežijem už třicet let za ostanatým drátem, - prober se už!! Dnes, jak řiká Zeman, jsou hranicemi ty ploty kolem zákláden v afghánských horách či malijský poušti, tedy tam kde končí naše Západní civilizace!

   Smazat
 6. 8:00 "...tedy tam kde končí naše Západní civilizace!" může napsat leda namyšlený blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak je Zeman blbec, no. Faktem je že si ho nevolnická lumpenproletářská čecholůza dokoulela na lumpenhrad stejně a opičáka Bureše do strakovlády stejně, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou kágebácko-estebáckou kuličku! Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic):-)))

   Smazat
  2. 7:44 prosil bych odkaz k citátu, na který se odvoláváte. Jistěže bez sprostých, přízemních nadávek, které jste buransky naskládal ve svém příspěvku. Děkuji.

   Smazat
 7. Buran hájí naši účast na křižáckém tažení Západu zde - https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-zeman-porada-s-velvyslanci-hrad.A180829_140231_domaci_kop

  a zdůvodňuje to neslučitelností Islámu s naší civilizací! - https://www.lidovky.cz/domov/islam-je-anticivilizace-mini-zeman.A110707_153002_ln_domov_ogo

  O žádné potřebě bránit jakési již zaniklé "zemské" hranice nikdy neřekl ani čárku! Páč asi tuší, že naše armáda by ubránila sotva Karlovarskej kraj a navíc není třeba! Může nás ubránit Bundeswehr, když bude třeba! Naloží rusácké či jiné agresívní slotě kolik bude nezbytno i něco navíc! - http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/intenzivni-cesko-nemecke-spoluprace-ma-konkretni-podobu-130003/

  A rusácká či jiná rudá holota bude umírat i rukama českých vojáků v řadách našich spojenců! - https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201812288817486-bundeswehr-cizinci-zorn-guttenberg/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.