Reklama

neděle 6. ledna 2019

Tarasova tanková terasa

Taras2
5.1.2019 TarasovaTerasa
Žijeme v době, kdy pravda není to, co se našim očím, uším i ostatním smyslům, jakož hlavně i rozumu jeví, ale místo pravdy nastupuje názor, ideologie, fanatizmus, vyvolané prospěchářstvím a někdy i zabedněností a zlovolností jejich nositele. Teprve pod zorným úhlem ideologie a přes brýle fanatizmu je prý možné dojít k tomu jedinému správnému názoru a vyjeví se nám pravda, jako když slepice vypšoukne vajíčko.

Dnes a denně jsme konfrontováni s tím, že odporná a zjevná lež je transformována přes média a tlamy politiků a historiků do běloskvoucí pravdy, že tohle svinstvo podporují davy agresivních a hulákajících ksindlů, kteří z toho mají osobní prospěch. A není možné, aby byli jenom svedeni, ohloupeni propagandou, jsou to skutečně ničemné povahy.

Na podporu svých tvrzení uvedu jenom dva příklady. Zločinné rozkradení státního majetku po roce 1990 prý byla úžasně promyšlená a skvělá transformace, elegantní přechod (léčba Klausem) mezi direktivním plánovacím systémem a tržním hospodářstvím.

Nebo aktuální prasárna, Rusko se prý chystá vojensky napadnout a okupovat pobaltské státy, potom Polsko (tam z toho strachem kakají hranatá hovínka) a potom i celou Evropu. A protože se tak strašně bojíme rozpínavosti Ruska (samozřejmě opak je pravdou, Rusko alias SSSR se scvrklo tak, jak by žádný stát na světě nedovolil), tak musíme k jeho hranicím přisunovat vojenskou techniku i síly, budovat základny včetně raketových, okolo jeho hranic pořádat manévry a hrozit mu silou, sankcionovat, propagandisticky skandalizovat a ponižovat.

Budu pokračovat důsledky toho druhého příkladu. Za tohoto stavu je velmi pravděpodobné, že se v Rusku dostane k moci klika (podporovaná armádou a dalšími siloviky), která nastolí opět tuhý režim, patrně diktátorský, protože Putinův přístup jim bude připadat příliš měkký až vlastizrádný. Samozřejmě, nebude moci nepřátelskému Západu uškodit hospodářsky, Rusko je ekonomicky i vojensky v podstatě na úrovni Itálie, ovšem s jedinou výjimkou: vlastní obrovské množství jaderných zbraní, tj. jak hlavic, tak i jejich nosičů, takže je v tomto směru a parametru srovnatelné s USA. A je schopno zničit státy NATO, vymazat je z mapy, v rámci několika hodin. A samozřejmě bude i ono recipročně zničeno.

Co potom bude obyvatelstvu zbývat, poté, co pasivně přihlíželo k politice dráždění hada bosou nohou? Odpovědět kulturně, písní Teď už máme, co jsme chtěli, nebo promítáním filmu Někdo to rád horké?

Je tedy zřejmé, že jediná možná strategie Západu pro vztah k Rusku je spolupráce, debata, respektování jeho základních zájmů. Přestat ho bezdůvodně urážet, ohrožovat a ponižovat, protože s nástupem ruského diktátorské režimu stoupne možnost začátku třetí světové války násobně, třeba i jenom náhodou, technickým selháním. Když jsou spouště naštelovány na velmi jemné brnknutí, pak stačí jenom vánek a už to jede.

Jenže právě tohoto rozumného a neagresivního přístupu nejsou současné vedoucí politické síly Západu schopny. Čím dál více je jasné, že je to z důvodů slabosti, zaprodanosti, neschopnosti a hlouposti jeho vedoucích politiků. Proboha, připadá vám snad Trump nebo Clintonová normální? Nebo spíše jako hysteričtí zástupci vojensko-průmyslového komplexu, podnikatelské kapitalistické sebranky a židovské lobby? Myslíte, že zjevně hloupatá Merkelová, bisexuální slaboch a odchovanec bankovního kapitálu Macron nebo excentrická a z reality vyšinutá Mayová jsou schopni zastávat svým zemím i Evropě prospěšná a rozumná stanoviska?

Tato drtivá nekompetentnost vedoucích politiků Západu a jejich politiky vede dvěma rozhodujícími směry. Za prvé – k ohrožení života na Zemi, ohrožení existence lidstva. Politikům, kteří připomínají malé děti na pískovisti, byly dány na hraní lopatička a kyblíček, se kterými mohou zničit planetu.

Za druhé – Nejsou schopni vést racionální a lidem prospěšnou politiku, neboť ta jejich politika nereaguje na skutečné hrozby, ale vyžívá se ve smyšleném a prolhaném politickém tyjátru. Což povede k postupné radikalizaci občanů. Těm je čím dále více zřejmé, že současná tzv. liberální demokracie je pouze podstatu věci zakrývající předkožkou na ohavném pyji kapitálu, a tak, jak se zhoršuje postavení obyčejných lidí a roste jejich ohrožení silami a tendencemi, na které politici nereagují (ohrožení míru natoidními šmejdy, bezuzdné vykořisťování kapitálem, likvidace sociálních vymožeností, islámská invaze do Evropy), dojde pravděpodobně k vývoji, srovnatelnému s ruským: pokud bude opozice k neoliberálnímu třeštění schopna postavit alternativu, politickou stranu s radikálním programem a charismatickým vůdcem, je celkem logické, že i přes diktátorské a rasistické tendence získá takový program většinu. Podobnost s Výmarskou republikou je samozřejmě náhodná.

A pak si zase budeme moci zazpívat a promítnout film.


P. S.
Soudím, že jedinou odpovědí na současný, v článku popsaný stav je i radikalizace mého blogu a mých referátů. Tedy opět – šavle hore!

27 komentářů :

 1. Autor nezmiňuje jednu zásadní výhodu Ruska při rozpoutání války válečnými zločinci ze spolku NATA a to obrovskou rozlohu Ruska, která zajistí přežití významné části jejich obyvatel na rozdíl od zbytku Evropy s daleko hustším výskytem nebezpečných výrobních provozů, včetně existence atomových elektráren a chemických výrob. Především obyvatelé Evropy by měli zachraňovat mír a konečně poslat okupační armádu USA domů !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, elita Atlantídy maj hluboko v podzemí a pod oceánem celý luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácko-čínské a jiné sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Je pravda i i putlerčíci a žlutí komanči přežijou, maj taky pár podobných podzemních vesnic, jenže na ty si pak navrchu počíháme a uspořádme na ně legitimní safari!:)))

   Smazat
  2. Kolik ti je smrade?

   Smazat
  3. Kolik ti je smrade? Patří pro toho cucáka 17:10

   Smazat
  4. Ale pro toho v 8:57 samozřejmě taky, koukám ... a našli by se i jiní! Jandové a další, taky berou milion, dva miliony dokonce! :)))

   Smazat
 2. A ty mu ji tam zapíchneš? Nulo bezvýznamná.

  OdpovědětSmazat
 3. Autor 10:38 vyprodukoval hluboce promyšlený příspěvek s nečekaně ostrými argumenty, aniž se dopustil denunciací. Věru to hlava obdařená.

  OdpovědětSmazat
 4. noviczech
  ...když začala před pár lety histerie s Ruskem, ptali se v novinách "Bild" v Německu, jestli paní Merklová dá příkaz k válce! Ani prezident, ani ona! Objevilo se úplně neznámé veřejnosti jméno! Víte kdo tahá za nitky, tito lidé musí být ne jen odstraněni, ale i popraveni.Jsem zlý? Kolik lidí má tento ksindl na svědomí jen špatnou sociální politikou, zdravotní politikou, ochrana práv člověka (exekuce), ochrana přírody! Je toho hodně, co vědomě likvidují, ...a proto, oko za oko, zub za zub! Nejsem krvelačný, ale trest za zlo by měl existovat, jinak těch sedm miliard lidí se nenaučí žít!
  ...můj názor: snad se toho dožiji! :-) !

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel pokud vládnou na západě duté nádoby které nechtějí jednat. Tak bude situace špatná.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko je ekonomicky i vojensky v podstatě na úrovni Itálie, fakt - hlavne to talianske vojsko, ten ich výcvik, to odhodlanie, no vskutku - skoro na úrovni Ruska....skoro, v podstate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Jste omezený a prolhaný magor.

   Smazat
  3. Oprava. Omezený a prolhaný Rusofob.

   Smazat
  4. Na Tebe vole prostě nikdo nemá. V.J.Horák

   Smazat
  5. 12:08 Ať žije slepičí rozum pěstovaný v neziskovkách s finanční podporou EU pro poučení i opovržení budoucím generacím.

   Smazat
  6. 12:08 Realita je mnohem horší! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 7. S tou Itálií jen opakujete hloupou protiruskou propagandu. Ve skutečnosti je Rusko kousek od Německa. Zadejte si do vyhl. Gdp PPP.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdyby to Rusko na tom bylo jak píše 12,08 tak už ho euroatalntická demokracie dávno sežrala. Deset let tady strašíte rozpínavostí Ruska a zatím se rozpínají jen zálkadny mírotvůrců z JUSEJ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ano ano, Rusové zabrali slovanům a slované prvokům.
   A propo, že podobné výtky neadresujete za velkou louži. Rusové jsou na svém o dobrých pět století dřív, než se usadili první kolonisté v Americe.
   Proberte se.

   Smazat
  3. Jen Polákům vděčíme dnes zato, že ruskej Mongol, který se od dob Ivana IV. - potomka to Čingischánova dral k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu a dere neustále celých těch 500 let, byl zastaven. Ponejprv ho zastavil Livonskej Řád! Poté Republika Obou národů a dnes je to NATO, kdo je zatlačil zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 9. Hary: umíte zadat do vyhledávače GDP, ale už vám síly nestačí na to, abyste to přečetl. Itálie má o třetinu vyšší HDP než Rusko, na obranu dává polovinu toho, co Rusko. Neboli obě země jsou zcela SROVNATELNÉ.

  OdpovědětSmazat
 10. RF- stručný souhrn r. 2018 a předpoklady r. 2019
  Чего добилась Россия в 2018 году. Итоги
  https://www.youtube.com/watch?v=fJU7rlaSmBs&list=PLFA1CB42DBD08F633&index=2
  Что ждёт Россию в 2019 году. Позитивный прогноз
  https://www.youtube.com/watch?v=wDTtMhK5rvo&t=0s&list=PLFA1CB42DBD08F633&index=2
  A nechť se rusofobové třeba pose.ou…

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Já si myslím, že na váhu není dáván ještě jeden, podle mého významný parametr. Rusko má velkou podporu obyvatelstva, s kterým se dá pro případ konfliktu počítat. Jak to sleduji, v Evropě a zřejmě ani v USA, velká část obyvatelstva za svými "elitami" zrovna moc nestojí, neztotožňuje se s nimi a možná je dokonce považuje za nepřátelskou sektu.
  Nevím nevím, jak by se dařilo hnát Evropany na Rusa. Myslím že mnoho lidí by se spíše než se svými vládci dokázalo ztotožnit spíše s názorem Ernsta Hemingwaye: „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potvrzujete můj DOJEM ze sledování oslav 1. máje a Dne vítězství v Moskvě. Zmizela ta sovětská pompéznost a teatrálnost, v "lidové" části dobrovolně šly v průvodu statisíce dobře živených, dobře oblečených hlavně mladých ale i starších lidí a doslova z nich zářila spokojenost a také hrdost na svou vlast. Tohle se nikde na Západě nevidí. Neradno s nimi válčit.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.