Reklama

pátek 25. ledna 2019

TK J.Ovčáčka přinesla zásadní informace z Hradu o Baxovi a dalších soudních funkcionářích. Nejen to...


25.1.2019   PL, část článku
Jiří Ovčáček oznámil, že Hrad definitivně uzavírá kauzu prověrky hradního kancléře Vratislava Mynáře ve věci udělení bezpečnostní prověrky na nejvyšší stupeň. Byl to pan doktor Baxa, kdo žádal o schůzku s prezidentem republiky. Je to veřejně dostupná informace. Byli to soudní funkcionáři, kteří přišli s touto personální rošádou. Dojde-li. na zdanění části finančních náhrad, prezident prý bude rád, když tyto peníze půjdou na opravu církevních památek 

Jiří Ovčáček oznámil, že Hrad definitivně uzavírá kauzu prověrky hradního kancléře Vratislava Mynáře ve věci udělení bezpečnostní prověrky na nejvyšší stupeň. Mynář již o tuto prověrku usilovat nebude, protože současný stav mu plně stačí k vykonávání jeho činnosti. Hrad prý navíc nemá plnou důvěru v nezávislost Nejvyššího správního soudu, který by mohl v poslední instanci celou věc rozhodovat. Mynář se proto nebude domáhat udělení prověrky soudní cestou.

„Za této situace má vedoucí Kanceláře prezidenta republiky pochybnosti o tom, že bude v jeho (Mynářově) případě rozhodnuto nestranně, považujeme celou věc za uzavřenou,“ zdůraznil Ovčáček s tím, že i kdyby Nejvyšší správní soud nakonec rozhodl v Mynářův prospěch, bude zde díky současnému vystupování pana doktora Baxy existovat vždy určitá pochybnost.

„Nejvyšší bezpečnostní úřad (NBÚ) potvrdil, že to, jak je v KPR nastaven způsob nakládání s utajovanými informacemi, je v pořádku,“ zdůraznil ještě Ovčáček. „Celý příběh bezpečnostní prověrky tímto považujeme za uzavřený. Pan Mynář požívá důvěry prezidenta republiky,“ zdůraznil mluvčí. Tím dal jasně najevo, že Mynář zůstane i nadále kancléřem.

Pokud jde o spor s Josefem Baxou, Ovčáček má také jasno v tom, kdo nepostupuje zcela správně. „Tady bych chtěl zdůraznit jednu důležitou skutečnost. Byl to pan doktor Baxa, kdo žádal o schůzku s prezidentem republiky. Je to veřejně dostupná informace. Byli to soudní funkcionáři, kteří přišli s touto personální rošádou. A když jim to neprošlo, tak se mstí,“ pravil mluvčí.


„Útok na prezidenta republiky je útokem politickým a není vhodné, aby se jakýkoli soudní funkcionář zapojoval do boje s prezidentem republiky, na což upozorňuji dlouhodobě,“ vypálil Ovčáček. „Je to velmi úporný pokus o vyvolání jakési kauzy. Jediným důsledkem toho bude, že bude otřesena důvěra v justici, nikoli v Pražský hrad. To zdůrazňuji,“ pokračoval mluvčí.
K této problematice se vyjádřil renomovaný právník

Pár slov pronesl i na adresu ČSSD, která prý uvažuje i o změně názvu strany, respektive její zkratky na SD (Sociální demokraté). Ovčáček má za to, že by bylo lepší zůstat u tradiční značky. A přidal ještě jednu poznámku. „Změna názvu strany nepřinese změnu podpory voličů“.

Ze strany agentury Reuters padl dotaz k firmě Huawei. Prezident se odvolával na to, jak k firmě Huawei přistupují v Německu. Ale právě v Německu teď zvažují změnu přístupu. Není tedy na čase, aby svůj přístup změnil i prezident Zeman? Podle Ovčáčka nikoli, protože oficiálně se zatím německá pozice nezměnila. A média jen spekulují o tom, že by se změnit mohla. A na to prezident reagovat nebude.

Došlo i na církevní restituce. Ovčáček zdůraznil, že cílem pana prezidenta není poškozovat církve. Jestliže s definitivní platností dojde na zdanění části finančních náhrad, prezident prý bude rád, když tyto peníze půjdou na opravu církevních památek. „Pan prezident bude velmi rád, pokud finanční prostředky získané zdaněním neskončí někde ve státním rozpočtu, ale půjdou na bohulibé účely,“ uvedl Ovčáček.8 komentářů :

 1. No jo baxa se může jít bodnout a svatým se nelíbí daně to samé jak podnikatelům EET. Jo souhlas ať si dají název SD oni to žádní Češi dávno nejsou.

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Ovčáček bravo. Vyjádřil o důvěře v nezávislost Nejvyššího správního soudu, to, co si myslí o naší justici, většina normálních a obyčejných lidí. Za všechny stačí kauza Vitásková. To zase bude a je řevu z kavárny a další bouře ve sklenici vody. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud se nemýlím, byl to prezident Zeman, který k "PT" prověrce svého kancléře před časem uvedl, že pokud ji Mynář nezíská, z funkce odstoupí (nebo bude odvolán?).
  Nastal čas k tomu, aby se Mynář odporoučel.
  Podle mého názoru byl totiž jen jedním z řady Zemanových personálních omylů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se nemýlíte. On si to pan Mynář tak trochu zavinil sám, machroval že prověrku na PT získá, přitom je ke své funkci nepotřeboval. No a co řekl Zeman, to je taky pravda, ale kteří politici nám nelžou? Ať si první hodí kamenem. Toto pochybení se dá odpustit jelikož je ojedinělé, ovšem v rámci zemaniády, čili štvanice na presidenta, je to zcela normální. Rudý dědeček

   Smazat
 4. Nevím kdo a jak poslouchal. Já jsem slyšel že říká na opravu památek a také církevních. Celkem mne to rozladilo. Když církev dostává dostatek peněz. Nebo když dostanu výplatu a zaplatím daň tak mám snad nárok na opravu domu, auta nebo něčeho jiného. Pan president prostě chce rozdávat z cízího.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cele cirkevni restituce jsou bohapusty podvod.Prezident zdaneni bude davat zpet cirkvi -to je lumparna.Smesny Kocourkov.Ustupovani a lezeni do p... nenazranym cirkvim."sekularni"stat k plači.

   Smazat
 5. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 25. ledna 15:46.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 6. S.s.Mynář má DOKONALOU prověrku od StB i KGB/FSB !

  Soudruh a soukmenovec Ovčáček, Ústa našeho národního Vůdce Miloše, se vyjádřil Leninsko-putinsky pravdivě: „S.s.Mynář je kancléř našeho Hradu, ne nějakého buržoasního, evropského paláce. Proto nepotřebuje bezpečnostní prověrku od nějakých českých čučkařů!“

  Což dá rozum nám všem horšolidem: Čučkaři z BIS, zločinně kolaborující s CIA, BND a Mossadem, nevědí o potřebách naší vlasti a naší Strany zbla nic!
  Zato Veliký Putin, BJJP, ví o našich potřebách a touhách ZBLA VŠE!

  Prostě: Jak s.s.Mynář, tak oba naši národní Vůdcové Miloš a Babiš mají bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň RUSKÉ státní a národní bezpečnosti.

  Tuto prověrku jim udělila naše Státní bezpečnost, a její platnost pravidelně kontroluje KGB/FSB, pod moudrým vedením Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Jinými slovy: Státní a národní bezpečnost Ruské federace je na našem Hradě zajištěna DOKONALE.
  Tečka.


  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.