Reklama

čtvrtek 31. ledna 2019

“Typická manipulativní technika” – Václav Klaus ml. okomentoval výzkum, podle kterého jsou dezinformace “hrozbou” v EU

Poslanec Václav Klaus jnr.
Václav Klaus mladší
31. 1. 2019    Facebook
Známý český politik Václav Klaus mladší na sociální síti Facebook kritizuje metody a manipulace kterých se dopustilo “vědeckého” zkoumání, varující před šířením dezinformací a fake news v Evropské unii. 


Ve výzkumu otázka, zda lidé považují fake news (zde uváděné jako „falešné zprávy“) za hrozbu, nebyla vůbec přítomna.
Data patrně vycházejí z otázky: „Je dle vašeho názoru existence zpráv nebo informací, které zkreslují skutečnost nebo jsou dokonce mylné, problémem pro demokracii obecně?“
1. Otázka se neptala na hrozbu, ale na problém.
2. Za problém to považuje jen 45 % dotázaných a 38 % za problém pouze do určité míry.

Především na takto položenou otázku by uvedeným způsobem odpověděl téměř každý, čemuž i odpovídají výsledky šetření.

- Jedná se o typický příklad manipulativní techniky, kdy je uměle vytvářen pocit naléhavosti problému s cílem prosadit určitou politiku. 

- Je to totéž, jako kdybychom se v průzkumu zeptali. Je podle vás zimní počasí nebezpečné pro váš zdravotní stav? Následně prezentovali fantastická čísla jako: 83 % považuje zimu za hrozbu pro své zdraví. A zdůvodňovali tím nutnost zakázat vycházení občanů v zimních měsících při nedodržení nových evropských oděvních standardů.
15 komentářů :

 1. Opravdu nechci vidět ten příští bratrovražedný souboj při příští prezidentské volbě. Klaus ml.? Okamura? Soukup? nebo snad i Ovčáček?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Otázkou zůstává co je fake !!! Zprávy z ČTžumpy , nebo to , co se právě z veřejnoprávních kanálií nedozvíme a proto pravdu hledáme u těch ,kterým koncesionářské výpalné nemusíme platit !!! !

   Smazat
  3. 12:15 Je jasné že Okamura nemá šanci ale Klaus ml má šanci jelikož ho budou volit i pravičáci.

   Smazat
  4. Český Stephen Hawking Klaus ml. věru není !!! Zákeřný Putinův agent Hovnoňuch Pružinskij tlačí všude svého inkludovaného zapšklého křivohubce, který je mu celoživotní přítěží stejně jako Lívie, žehlící synáčkovy rozvody?

   Smazat
 2. Pokud ještě pořád se EU považujeme za demokratickou,tak je to jednoznačně problém který by v zásadě neměl vůbec existovat.Nejsmutnější na tom je,že se to ví delší dobu a nikdo s tím nic nedělá.Kdo jsou ti páni vladaři za lidi,že to dopustili ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To měli Práti plnou hubu svobody internetu a teď mlčí, mlží, inu je to jen TOPka s dredy.

   Smazat
 3. 12:23
  V zásadě jsou to alespoň při zvolení normální lidé. Ale jsou tak nějak zavaleni přijímáním nesmyslných zákonů ve který naprosto ztrácí orientaci. Takže jsou tam v těch sněmovnách zpravodajci, kteří jim předžvýkají zprávu a navrhnou něco co oni protože je takových zpráv něurekom nakonec odhlasují. Většina dle mého názoru ani neví o čem se hlasuje a další část naprosto ve své stupiditě nepochopí o čem se vlastně hlasuje. Zarážející je, takové věci jako je Istambulská úmluva a pod. nepochopí (nebo jim nezáleží ani na vlastních rodinnách a potomcích) právnici a opravdu inteligentí lidé. Nemluvím o blcích typu Babiše, který možná rozumí hokynářství ( u něj takové to kolik řečí znáš tolikrát jsi člověkem platí jen jako šeková knížka).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale takovéhle lidi jsme v parlamentu nechtěli, že ne.

   Smazat
 4. Boj proti "fake news" považuje každý normálně uvažující člověk za snahu odpoutat pozornost od skutečně důležitých problémů, navíc způsobem "zloděj křičí chyťte zloděje". Výčet manipulací, lží a polopravd, které šíří tzv. mainstream by totiž byl doslova nekonečný. Nicméně se daří odsouvat do pozadí, mimo světla reflektorů, takové problémy jako je reálné nebezpečí světového válečného konfliktu, naprostou likvidaci pilířů mezinárodního práva, společenský rozvrat v důsledku tolerování a dokonce podporování nezákonné migrace, mravní rozklad západní společnosti atd.atd. Tupé, krátkozraké, podlé a hamižné "elity" řádí jak utržené z řetězu. Pokud jim to budeme stále dovolovat, dobře nám tak...

  OdpovědětSmazat
 5. Je věc každého občana a na jeho volbě, které dodavatele "informací" preferuje. Zákazy se příčí mé představě demokracie. Dospělí občané této země jsou gramotní a dostatečně vzdělání, mohou-li se účastnit voleb do Parlamentu a volby prezidenta, tak proč by si nemohli volit i média? Otázka je jinde, proč opouštějí některé zdroje? Je to věc důvěry. Nebudu jmenovat jednu televizní stanici, na začátku měla mou důvěru, ale po opakování kiksů, buď z neprofesionálního přístupu, či z neznalosti, ztratila mou důvěru a news poslouchám na jiném kanálu. Doporučuji satelit, byť jen ke srovnání. Je to logické, když vám někde prodají zkažené potraviny, nakupujete příště jinde. Zákazy nejsou řešením, vyhrává kvalita.

  OdpovědětSmazat
 6. "Oficiální media" - tedy v rukou pražské kavárny - samozřejmě jsou pro každého se špetkou rozumu jen soubor blábolů cílených na prospěch kapitálu, který si pražskou kavárnu vydržuje jako extratřídu svých poskoků. Taková ČÉTÉ - JE SNAD U NÁS NĚKDO S IQ nad 75, kdo by ji bral vážně - stejně jako malostranskou žvanírnu!

  OdpovědětSmazat
 7. Je to stejne jako boj s terorismem...Nejdriv si teroristy vytvori a pak s nimi "bojuji" tim,ze omezi nas

  OdpovědětSmazat
 8. Klaus ml. a spol.: V případě prázdných a chátrajících domů si jejich vlastníci mohou dělat co chtějí. Je to jejich právo, regulace špatná. V případě komentářů na soc sítích jejich majitelé toto právo ztrácejí a je třeba regulovat. Schizofrenie? Ne. Politika ODS since 1990s.

  OdpovědětSmazat
 9. Hlavní důvod boje EU proti tzv. fake news je snaha zachránit fungování globálního kapitalismu. Poprvé od vzniku lidské civilizace mají lidé možnost zjistit pravdu o fungování elit pomocí sociálních sítí. A tomu musí zabránit, protože pokud budou lidé informovaní, tak si to nedají líbit. Pokud se jim nepodaří zabránit šíření pravdy na sociálních sítích, tak je to konec elit v současné podobě. Oni to ví. Proto kolem sebe kopou i za cenu zavedení cenzury.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.