Reklama

úterý 22. ledna 2019

Ukrajina: Pokud nebude "Nord Stream-2“, bude válka s Ruskem!

-kou-
22.1.2019 UKR112 a PrvníZprávy
Pokud nebude vybudován plynovod „Nord Stream-2“, začne válka mezi Ruskem a Ukrajinou, řekl politický stratég Dmitrij Raimov na televizním kanálu „112 Ukrajina".


„Pokud („Nord Stream - 2“) nebude - není to kampaň pro Rusko - budeme diskutovat o možnosti války. Oni (ruská moc) nejsou hloupí. Pokud najdou možnost vést svůj nejdůležitější zdroj jiným způsobem, nikoliv přes Ukrajinu, zapomenou na Ukrajinu, prostě zapomenou, pro nás to je dobré, přestaneme je z ekonomického hlediska zajímat," uvedl.

Znalec pokračoval v rozvíjení své myšlenky tím, že pro Moskvu ztráta možnosti přepravovat plyn do Evropy, pokud Spojené státy začnou kontrolovat systém přepravy plynu na Ukrajině, představuje strategické riziko.

„Jsou si dobře vědomi toho, že pokud sem Američané přijdou, budou kontrolovat místní moc, kontrolovat místní plynový tranzitní systém a v určitém momentě uzavřou kohoutky a budou dodávat svůj plyn z břidlic, zkapalněný zemní plyn do Evropy, Rusko přijde o desítky miliard dolarů. Rusku zbyde pouze jeden krok – tím je válka,"tvrdil politický technolog.

Porošenko: Hrozí nám „plnohodnotná válka" s Ruskem!

Ukrajinští odborníci (a politici) by si měli ale ujasnit, kdy tedy válka Ukrajiny s Ruskem (nebo naopak) vypukne – jedni tvrdí, že poté, co se dokončí plynovod „Nord Stream – 2“, kdy už nebude Rusko muset spoléhat na trazit plynu přes Ukrajinu do Evropy. Ta o ní tak ztratí zájem, což prý umožní Rusku se vrhnout na Kyjev. Anebo, jako nyní, poté, co se nedokončí plynovod „Nord Stream – 2“ a Rusko bude „odříznuto“ od dodávek do Evropy a peněz Američany?

Rovněž by si měli ujasnit, s kým tedy pět let Kyjev na východě země válčí? Pokud to není Rusko, s nímž teprve válka začne, tak tedy s kým?

Projekt „Nord Stream 2“ předpokládá umístění dvou plynovodů o celkové kapacitě 55 miliard kubických metrů ročně z pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Ukrajina se aktivně staví proti jeho budování kvůli strachu ze ztráty příjmů z tranzitu ruského plynu, a v některých evropských zemích, včetně Polska, Litvy a Lotyšska, stejně jako Spojené státy, podporují dodávky amerického zkapalněného zemního plynu do EU. Německo (největší ekonomika v EU) opakovaně uvedlo, že „Nord Stream – 2" podporuje.

Ruská strana také opakovaně poznamenala, že plynovod je naprosto komerční a konkurenceschopný. Ruský prezident Vladimir Putin zdůraznil, že "Nord Stream - 2" neznamená ukončení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Na tom ostatně trvá i německá kancléřka Angela Merkelová.

- - -
25 komentářů :

 1. Američani mají plyn dražší o polovinu, než je ten Ruský. Není nic jednoduchšího, než Evropským státům nařídit, aby odebíraly Americký plyn i když je to cenově nevýhodné, ale ten Americký plyn je demokratický a svobodný a za demokracii a svobodu se musí platit Američanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koncem roku 2019 bude hotov plynovod Síla sybiře a plyn pojede na východ do Číny.Rusové mají odbyt zajištěn.Ukrajina nemá novou smlouvu s Ruskem ,zato neustále plyn krade a neplatí za něj.Západní soudy pak nutí Rusko k placení miliard dolarů Ukrajině.Svět se zbláznil!!!!!

   Smazat
  2. Všechno jen otázka cen.
   Na hranicích Ruska bude cena stejná, za kubík.
   Kolik si připočtou Němci za vylovení plynu v Rostocku, několikeré natlakování a 560km roury, to huvidíme.
   Vsadím boty, že pro nás dodávka přes zlodějskou Ukrajinu (jistě zahrnou pojištění proti Kapitelmanovej) výhodnější nebude.
   Pokud se Němci rozhodnou platit ukrajinský tranzit plus náš tranzit (bratři Praslováci jim to daj zdarma) plus to pojištění plus vzduch, kterej jim do ukrajinský větve namíchaj...
   Někdy bejvá problém uvařit vodu na čaj.
   Uklidňující nápoj, ale já z toho vylítávám z fuseklí.

   Smazat
 2. Pokud se má dvěma trubkama Nord Streem přepravit za rok 55 miliard kubíků plynu, tak přepravní ekvivalent současné velikosti plynových tankerů by znamenal, že by jich denně muelo přijíždět do evropských přístavů cca 566.

  https://archiv.ihned.cz/c1-53657990-obrovske-tankery-na-zemni-plyn-jsou-opet-v-kurzu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by bylo neco pro ekologii...Meli by si rozmyslet,co vlastne chteji

   Smazat
 3. Hloupost ukrajinských činitelů už přesahuje meze.Měli by vyhledat psychiatra a začít se léčit.Své sny vydávají za možnou politiku.O ukrajinské území už pak nebude mít zájem nikdo.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Uvažovat o válce s Ruskem je pro Ukrajinu sebevražedné. Z ekonomického hlediska si Rusko upadající Ukrajinu na bedra vzít nemůže, takže o válce mohou pouze teoretizovat, pokud se ukrajinský režim nestane nástupním prostorem pro útok proti Rusku se strany NATO a i to by bylo pro NATO sebevražedné.

  OdpovědětSmazat
 5. Vidím to takhle: USA je taky proti plynovodu. Protože pak bude moct za levno kupovat plyn z Ruska a ten obratem s výrazným ziskem s Menšímin přepravními náklady prodávat Evropě. A takové Polsko a Pobaltí bude mít potom dobrej pocit, že má dražší plyn od "amerických přátel".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvalitnější.
   Musej na to lepit pásky s hvězdamama a pruhma.
   Aby nikoho nenapadlo, že je to z sibíře.

   Smazat
 6. Nejdůležitější věty v článku

  "s kým tedy pět let Kyjev na východě země válčí? Pokud to není Rusko, s nímž teprve válka začne, tak tedy s kým?"

  Co na to pánové z české veřejnoprávní Goebbels TV, Romancov, Fištejn, Fendrych, pornoJanda, Hlídací pes.org, Deník N, Smatana, Havran a další blábolisté? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti si pouze cintají na vesty a je jim jedno čí peníze berou.

   Smazat
 7. Americane jsou FIRST v ekologickem niceni Zeme,vetsi nez nektere svetadily, jejich armada v zahranici je 7. nejvetsim znecistovatelem. Jeste chybi ty dodavky lodmi, protoze lode a letadla snad nejvic znecistuji ovzdusi. Takze tak rok zasobovani plynem pro celou Evropu z USA a muzeme se tesit na novou verzi LIDSTVA, jestli do toho jeste pan Buh pujde. Ja na jeho miste bych stvoril uz neco lepsiho, lidskeho.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten břidličnatý plyn je vůbec radno těžit, když ho starosta New Yorku nepovolil nevím v jakém perimetru od New Yorku těžit? Těžba břidličnatého plynu je ohrožením ekologie, řekl bych mnohem větším než těžba zemního plynu.

  OdpovědětSmazat
 9. V r.2014 informoval Putin Západ, že bude muset na Ukrajinu fedrovat každoročně 40 miliard dolarů, aby Ukrajina vyžila. Za pět let se Ukrajina vylidnila a uskrovnila, potřebuje od Ruska ke svému přežití alespoň 3 miliardy dolarů za tranzit ruského plynu do Evropy. Ať to bude 40 nebo 3, tak je jasné, že plebs z toho nebude mít ani cent, rozkradou to a odkloní ukrajinští oligarchové!

  OdpovědětSmazat
 10. Kapacita stávajícího tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy je 145 miliard kubíků za rok. Při společném jednání (EU-Rusko-Ukrajina) jim Gazprom nabídnul 15 miliard za rok. To je pro Ukrajinu málo, potřebuje alespoň 55 miliard kubíků za rok, prý kvůli údržbě trubek. Zlí jazykové tvrdí, že si ale potřebují "odsát" (a nezaplatit) pro vlastní potřebu alespoň 15 miliard z tranzitu do EU. Merklová nutí Putina, aby i nadále Ukrajinu vydržoval místo Německa (od USA dostala Ukrajinu na hrb právě Frau Merkel), jinak nespustí Nord Stream 2. Nejsměšnější na tom jsou dvě skutečnosti: jednak Ukrajina si vůči Rusku vymyslela pohledávku 20 miliard dolarů z budoucího nevyužití tranzitu (přitom smlouva Gazpromu s Naftogazem končí 31.12.2019) a jednak některé státy EU jsou na konci trubky a nemají ani vlastní podzemní zásobníky pro zvýšené čerpání v zimním období. Ty zásobníky vybudoval ještě SSSR na západní Ukrajině a od rozpadu Sojuzu si ty země nedokázaly postavit ani jeden! Nechtěl bych být ve vyjednávacím týmu (pod vedení Slováka Ševčoviče, prý budoucí slovenský prezident), protože i zde platí "mnoho myslivců, zajícova smrt" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banderovci tvrdí, že od r. 2015 nekupují od "ruského agresora" žádný zemní plyn. Samozřejmě, že to není pravda, odčerpávají ho z tranzitu na západ a po dohodě s evropskými zeměmi ho daleko dráže platí evropským zemím. Je to jenom účetní operace, protože plyn ze západu na Ukrajinu žádným reverzem neputuje, to je lež jako věž, plyn i nadále proudí přes Ukrajinu jenom z východu na západ!

   Smazat
  2. 9:56
   To je pravda,Banderosvoloč plyn od Rusů nenakupuje,ALE KRADE!!!!!!!

   Smazat
  3. 9:56 nejskvělejší překupníci jsou jako obvykle polští soudruzi, ruský plyn prodají banderovcům za trojnásobek a o rozdíl v ceně se společně šábnou v offshorech

   Smazat
 11. Ať nechá západ Rusko jednat a zbaví se banderovského problému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko je problém! Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 12. Myslím, že toto téma války tady bylo v PROSINCI, místní mazalové psali jak je tato akce ze strany Ukrajiny 100% a vše splasklo jak mýjdlová bublina a zase pár blbu tomu věří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí nedokázali banderovci povolat dost vojáků a ti, co tam jsou na Donbase mají naštěstí nulovou ochotu bojovat za Porošenka a jeho bandu proti svým vlastním příbuzným, přátelům a známým. Nejenomže zrazují "ruskému agresorovi" všechny skvělé vojenské plány, včetně příprav provokací s chemickými zbraněmi, ale utíkají k agresorovi i se zbraněmi. Stovky specialistů NATO je nikdy nenahradí, jsou proti Ukrajincům a Rusům poněkud zbabělí :-)

   Smazat
  2. 12:44 Vaše uvaha je velice HLOPUÁ

   Smazat
 13. 11:26 jistý čínský mistr Sun (učí se podle něho i dnešní manažeři) kdysi dávno prohlásil, že nejlepší válka je ta, když se podaří zničit záměr protivníka, no a na Donbase se to zatím vždycky povedlo :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.