Reklama

sobota 5. ledna 2019

Ukrajina začala vyšetřovat pokus o státní převrat

5. 1. 2018 lenta ukranews
Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) zahájila vyšetřování pokusu o uchvácení moci v zemi, ke kterému došlo na jaře roku 2018. Informuje o tom list Ukrajinské zprávy s odkazem na materiály soudu. Podle šetření se v květnu loňského roku v České republice konala akce s názvem První národní ukrajinský kongres (PNUK). Účastníci shromáždění uznali Nejvyšší radu, Generální prokuraturu Ukrajiny a ministerstvo vnitra země zločinnými a nezákonnými organizacemi. PNUK byl vyhlášen jediným legislativním orgánem ukrajinské moci.


Na kongresu bylo rozhodnuto o vytvoření justiční linie moci - Ukrajinského lidového tribunálu. Provádět jeho rozhodnutí měla samostatná zvláštní služba s názvem Tajná exekuce.

PNUK se také usnesl na vytvoření nové silové struktury, jmenovitě Ukrajinské lidové armády, která "s cílem násilného uchopení moci a svržení ústavního zřízení" bude čelit Národní gardě a policii Ukrajiny.

Jako jediný kandidát na prezidentský úřad za PNUK byl zvolen Ivan Bubenčik, známý svou aktivní činností během masových protestních akcí v letech 2013-2014 v Kyjevě. Je podezřelý z vraždy dvou velitelů ukrajinských speciálních jednotek Berkut. Na jaře roku 2018 ho soud propustil, když se za něj zaručili poslanci za Blok Petra Porošenka.

Podle informace listu je vůdcem PNUK Rustam Tašbajev, který byl SBU vypovězen ze země v roce 2015 za organizování protivládní akce Majdan 3.0.

V prosinci 2018 soud nařídil soudní jazykový znalecký posudek prohlášení, schválených na shromáždění PNUK.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. A co na tehdejší ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) ve vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) ? Nic o tom nevěděli a neví ?

  OdpovědětSmazat
 2. No to vskutku brzo! Inu, blíží se tamní volby, tak je nutno šoupnout pár tamních nepohodlných polit. konkurentů za katr. A třeba i pro výstrahu dalším ...

  OdpovědětSmazat
 3. Proč nás o této pražské akci neinformovala naše veřejnoprávní televize a rozhlas? Mohli ty Ukrajince pozvat k rozhovoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, možná o tom informoval pan Soukup ve své úžasné TV Barrandov.

   Smazat
  2. A cuckari nezjistili nic?

   Smazat
  3. A vždyť je pitomost už na první pohled. Nic podobného se tu bez povšimnutí prostě odehrát ani nemohlo.
   To je běs, čím lenta.ru krmí svoje "čtenáře".

   Smazat
  4. Osočuješ bez důkazů. Lenta.ru je zdroj, který moc nekecá. Na rozdíl od 15:47!

   Smazat
  5. OK, věř a víra tvá tě uzdraví...
   Ale tomuhle se fakt až tolik věřit nedá, to se na mě nezlob.

   Smazat
 4. Tak třeba se dozvíme, o co šlo. Možná se tu jen pár Ukrajinců ožralo a hulákalo na ulici. To bych viděl jako pravděpodobnější vysvětlení, nežli jakýsi "národní kongres".

  OdpovědětSmazat
 5. Zeman tu uzavřel celé vnitřní město, když do Obecního domu svolal celosvětovej sanhedrin.
  Taky nám, obyvatelum města nikdo nic neřek.

  Co by nám teda Jan Bubeník (ukrajinsky Ivan Bubenčik) podával zprávy o slezinách ukrů (někde na rozdíl od předřečníka mám foto, kde barvoslepou vlajkou zakrývají celý Kchárluv most po délce), když o tom čučkaři nic nevědí.
  Jen žerou, za mé daně, medědi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde je Kchárlův most netuším, ale vím, že ve photoshopu se dají dělat hotové zázraky. A na počkání.

   Smazat
  2. 14.45 Nemá ten "Kchárlův most" Schwarzenberg na Orlíku v zahradě?

   Smazat
  3. Né, tam má na nádvoří toho lvíčka, s kterym se jako symbolem Království nechává fotit do aristokratického almanachu jako kurfiřt za tuhle nešťastnou zemi.
   Banderovci jsou tu nový státní národ.
   Skutr Žantovskej už Šláfenberka neoficiálně korunoval napodobeninou svatováclavské koruny.
   Jste dávno prodaný poddaný.

   Smazat
  4. 15:30 My už se tu s tím nějak naučíme žít, neboj.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17.01 zapomněl jste zmínit, že Ukrajinci vynalezli kolo, parník, ponorku, vykopali Černé moře a navršili přitom Kavkaz, založili první bordely... a protože měli málo materiálu, vykopali ještě Azovské moře, Tatary zavřeli na Krym, s lágr komandatůrou v Bachčisa ráji čímž vytvořili prototyp kárného tábora; a jako své odnože, jaksi mimoděk, porodili i Hyperborejce, Vizigóty, Ostrogóty ... až se z nich stali VANDALOVÉ. Po sestrojení parníku dokonce osídlili Ameriku, kde založili všechny předkolumbovské civilizace... a potopili Atlantidu. Gaius Julius CAESAR byl ve skutečnosti Ukrajinec, syn košového Atamana z Aljašky, zapůjčený Římu k záchraně této provincie Velké Ukrajiny Velkého snu - což dokázal exportem HORYLKI Galům, kteří se nadrátovali a nebyli schopní obrany. Někteří z nich v horylce i uhořeli (lépe než Palach - na škvarek). Heil Bandera, Slava HEROJAM jste vynechal též.

   Smazat
  7. 18:10 tleskám , bravo ! Lépe by to panu 17:01 nikdo nevysvětlil :-)

   Smazat
  8. 22:30 Přehání, nicméně faktem zůstává že kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 6. Z pokusu o převrat je obviněná i dříve celosvětově oslavovaná Naďa Savčenková, tč. už rok ve vyšetřovací vazbě. Její čeští političtí kamarádi o ní ani nepípnou, natož aby požadovali její propuštění z Porošenkovy basy. Když byla v ruské base, tak v médiích kvičeli a poo Putinovi žádali její propuštění každý den!

  OdpovědětSmazat
 7. Schwarzenberg , Kalousek dlouhé bidlo Naďu Savčenkovou pozvali do Pražské kavárny.ukázali se jako kamarádi benderovcu. Ale jinak ani slovo , jejich čt mlčí a mlčí.Nikdo nezanese Naďe do krimu pomeranče.Pičinský pomidori .

  OdpovědětSmazat
 8. Nebylo by špatné pro spáče, kocába a štětinu ukrajinské vězení to bych jim přál.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.