Reklama

pondělí 28. ledna 2019

USA odcházejí z Afganistánu

Jaroslav Loudil
28. 1. 2019
Zdá se, že konečně byla vypracována a snad už i podepsána dohoda o odchodu US okupantů z Afganistánu. Nejdelší válka v historii USA tedy končí , trvala 18 let. Její cena ?? Asi 3000 mrtvých invazních okupačních žoldnéřů, včetně 14 našich. Nikdo už nikdy nespočítá minimálně desetitisíce a možná statisíce mrtvých nevinných místních civilistů. Je třeba říci to naplno : "USA prohrály tuto další válku". Roku 2001 tam přišli US okupační žoldáci s cílem porazit Talibán. Nepovedlo se. 
 
Po 18 letech válčení  tak stále ovládá Talibán přibližně 50 % území Afganistánu a bez problémů podniká útoky proti vládním budovám  v centru Kábulu. US okupanti jsou už několik roků zalezlí jaky krysy za tlustými zdmi svých  základen, které prakticky neopouštějí v obavách o život. Pokud jde o peníze, tak USA tato nekonečná válka stála dle odhadů od 0,8 do 2 bilionů Dolarů.

  Bude zajímavé sledovat reakce našich servilních  přisluhovačů a kolaborantů  v Praze, kteří vytrvale zdůrazňují nutnost :" Být v Afganistánu  ,vlastními těly tam zadržovat fanatické islamisty a všemožně ochraňovat americké okupační žoldnéře zalezlé uvnitř zdí základen. Naši přihlouplí servilní politici si nyní budou muset pro náš národ rychle stvořit další lež , třeba tuto :" Naše "mise" v této vzdálené zemi byla úspěšně naplněna. Drželi jsme zaujaté pozice, seč to šlo ! Měli jsme sice i nějaké ztráty, ale ty stály za to. Nyní pod tlakem Talibánu dojde k plánovanému přeskupení sil směrem zpátky  na území  ČR. Bude to ústup spořádaný, při kterém nenastane žádná panika."

P.S. Nejsem rozhodně příznivcem  Talibánu , co však musím s obdivem uznat a hluboce se uklonit , je nesmírná odvaha, obětavost, houževnatost  a sebeobětování místních lidí pro správnou věc obrany vlastní země před okupanty. To, co předvádí Afganistán , to stojí za zápis do Guinessovy knihy rekordů!!!

1. V 19 století místní lidé na hlavu třikrát !! porazili okupační armády  britských kolonizátorů.

2. Ve 20 století porazili okupační armádu SSSR.

3. Ve 21 století na hlavu  porazili okupanty spojených armád NATO.

Fantazie a klobouk dolů ! Okupanti už navždy táhněte !

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Vich-SPD-Jednani-USA-s-Talibanem-ukoncilo-vojensky-debakl-v-Afghanistanu-568272

33 komentářů :

 1. To je hlína , ostuda a trapnost nade vše. Ještě nedávno nás naši mocní ubezpečovali o tom, jak hrdinně naši kašpárci v uniformě ( sory, ale podle mně to docela sedí)bojují proti terorizmu a Američani už tehdy vyjednávali s Talibánem.Dokonce tam snad baši rozdávali nějaké cetky zatím co je Afgánci občas vyhodili do povětří. Trapárna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zase jim nakopali. To se ale zapře. Bude se slavit dobře vyjednaný odsun.

   Smazat
  2. Hlína je to od samého začátku. Teď to konečně dostává obrysy rozumu

   Koloděj

   Smazat
  3. Američané jednají s Talibanem,jednají s KLDR,jednají s Kubou..... s Čechy se nejedná, těm se vládne a celkem jednoduše,za potlesku místního obyvatelstva.

   Smazat
  4. Američané a my, jejich věrní spojenci ustupujeme do předem připravených pozic, abychom zkrátili linii fronty.
   Hurá, naše čacké voje opět vítězí, kam se podíváš!
   A žije Císař Pán, eh pardon, Vůdce, eh eh pardon, pardon, ať žije NATO a jeho předvoj USA! Tak, teď je to správně. Hurrrráááá

   Smazat
 2. Ceske jednotky by tam mely zustat.Nasi predstavitele prece rikali,ze tam bojuji za Prahu.Meli by tam prijet za nimi,ODS,Pirati,Petricek i Zeman.Cela pravice i levice,touzíci po valce v Afghanistanu i jinde.Milovnici genocidy a bombardéru.Kok.ti cesky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. A redaktoři/redaktorky z ČT, ČRo, z Babišovin a Bakalovin by měli dobrovolně obléknout maskáče a jít tam padnout za vlast a za Prahu. Rád jim půjdu na pohřeb. Vzlikat nebudu.

   K.

   Smazat
  2. Souhlas.Vsichni ti,co v Praze slovne bojuji proti Afganistanu,meli mit davno sbalene kufry

   Smazat
  3. Afganic jeste zadnou valku nikdy neprohrali , alorat stupidmi sebevrazedny pitomci tam furt lezou...
   Trump to pak slibil predvolebne...Jako ze Syrie.

   Smazat
  4. Ale kdyz krici ,ze odchazeji tak ve skutecnosti prichazeji...

   Smazat
  5. 22:44
   Naprostý souhlas. Ale až by tam odjel poslední politik a voják zrušit jim občanství a zakázat návrat pod hrozbou zastřelení na hranicích bez výzvy. Na zvěř s také střílí bez upozornění.

   Smazat
 3. Určitě se jim dostane té cti, že budou moci krýt ústup US vojáků

  OdpovědětSmazat
 4. Tak nesporně si většina českých politiků trhla obrovskou ostudu. Do poslední chvíle horovali pro naši účast v nespravedlivé válce v Afganistánu a zřejmě vůbec netušili, že to USA tam balí a dekují se do bezpečí. Jsem zvědavý, zda se najde někdo, který bez vytáček přizná, že byli za kokoty...

  OdpovědětSmazat
 5. Abyste se mohli (všichni, diskutujicí i autor) fundovaně vyjádřit k Afghanistanu, zkuste si přečíst od Jagielskieho "Modlitbu za déšť". Možná pak budete i ten Talibán vidět v jiném světle- a to i při nezměněném názoru na "šíření amerického modelu demokracie", jinak: vývozu válek po celém světě. Prokeš Josef

  OdpovědětSmazat
 6. Sice obyvatele USA stala 2 biliony,ale jednotlivci si nahrabali........Tohle je preci americky sen...na mrtve se nehledi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. ledna 2019 23:27
   To je asi nejlepší vyhodnocení. Ta válka ospravedlňovala před americkými poplatníky, tok státních financí soukromým firmám, které liberálně „vysoutěžily“ monopol na zásobování armády. Že ty firmy jsou ve správných rukou 1‰, je nepochybné. P.K.

   Smazat
 7. To není konec. USA se stáhnou a nasadí již jen armádu svého Islámského státu. Proč by jinak zachraňovaly jeho oficíry? A co my? Budeme nově bojovat za Prahu po boku uřezávačů hlav???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS: Přece neopustí své předpolí proti Rusku a Číně. Nově budou bojovat již jen cizíma rukama za doláče z afgánských drog!

   Smazat
  2. Pro 23:41 hegemonie USA je na smetišti dějin, další dílčí pokus na zotročení lidstva je likvidován, ale teď se koncentrace řízení světa přesouvá do Číny (jsou tam celá města čekající na odborníky z odepisovaného západu) a podle indicií Čína bude ještě horší než USA (jeden příklad za všechny vyvraždění vrabců a všeho malého ptactva - byl zde o tom článek). Kotel národů nebo jinak jeden velký koncentrák pro lidi hypnotizované americkým snem existuje díky drancování zdrojů celé planety, ale již není kde brát, planeta je vydrancována a mnoho státu již žije na dluh životního prostředí.

   Smazat
  3. 1:12 Opakujete slova Pjakina, ale ani tomu to poslední dobou moc nevychází. Tedy bohužel.

   Smazat
 8. Takže naši hrdinové, budou muset bojovat za Prahu někde jinde. Třeba v Mali. Presstituti již naleznou nějaký oslí můstek. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by třeba nasadili své životy na podporu Rotschildovsko-Rockefellerovské liberální demokracie ve Venezuele? To teď hýbe světem a my jsme přece pupkem světa! Nebo ne???

   Smazat
  2. Anonymní29. ledna 2019 0:14
   To je dost delikátní, jde přeci o "pomoc venezuelskému lidu plně obnovit demokracii a prosperitu ve své zemi".
   Na to nasadí vlastní ostřelovače a komanda. P.K.

   Smazat
 9. Soudruh predseda podnika a vy kluci usaty kacejte stromy a hledejte Auroru:-)

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ales-rebicek-podnikatel-politika-kscm-vojtech-filip-poradce-exministr-dopravy.A190128_190311_domaci_pmk

  OdpovědětSmazat
 10. Určitě bude zajímavé sledovat kam bude US soldateska odejita.

  OdpovědětSmazat
 11. 7:05 No to je přece jasné, pojedou "hlídat" venezuelskou ropu. Sám sebe se ptám, jestli česká armáda bude krýt americký ústup z Kábulu až do posledního muže. Naše vláda by měla v takovém případě požadovat, aby české obětí byli pohřbeny na Arlingtonském hřbitově. Dále mně není jasné, kdo nahradí výpadek dodávek afghánského opia do Evropy (za americké okupace jeho produkce stoupnula na čtyřicetinásobek) přes Camp Bond Steel. Ten výpadek místní (čeští a vietnamští) výrobci určitě nenahradí.

  OdpovědětSmazat
 12. Přesně tak též nefandím náboženskému fanatismu ale Afgánci jsou skvělý jak bojují za svoji zem.

  OdpovědětSmazat
 13. USA "odchází" ze svých základen na cizím území vskutku příkladně. Z Kuby, ze základny Guantanámo například, vždy odejde kontingent a je nahrazen stejně silným, nebo silnějším. Hitler by to dělal také tak, kdyby ho i s jeho vojsky Rudá armáda z východu a GB, USA a Svobodní Francouzi se symbolickou účastí dalších států koalice NEVYKOPALI, NEVYPRÁSKALI A NEODSUNULI HEIM INS RAICH.

  OdpovědětSmazat
 14. Armáda SSSR nebyla rozhodně okupační. Byla v zemi legálně a legitimně a vstoupila do země až na 13 (!!!) výzvu legitimní afghánské vlády. A ani nebyla Rudá armáda poražena vojensky - prostě ta mise proti islámským teroristům (mudžahedínům) ztratila smysl vzhledem k geopolitickému pohybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:09
   Naprostý souhlas. Jen bbci si vymysleli Ramba jak jako ami hrdina porážel Rusy holou rukou. Jo americké filmové trháky. Ale na bojišti to nějak neumí předvést.

   Smazat
 15. Jenom by mne zajímalo co si s těmi blbečky kteří nic mimo válčení neumí počnou? Určitě jejich znalostí a dovedností se zbraněmi využijí jak odpůrci režimu, tak různí "podnikatelé".

  OdpovědětSmazat
 16. Kdepak jsou USS trollové a pomatenci, co tady furt vyhrožují a plivou na Rusko a rudé dědečky. Najednou někde chcípli jako ten pes? :-) Brečí v koutě, že velký nezničitelný páníček prchá se staženým ohonem z prohrané války? USSA už se hroutí. I jejich vojáci a spojenci jsou neschopní proti pár "křovákům" v turbanech, a jejich zbraně se hodí akorát prodat do šrotu. :-))

  OdpovědětSmazat
 17. Taliban měl bojovat až do konce , a vypráskat Amiky

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.