Reklama

pátek 11. ledna 2019

USA uznaly důležitost Asada v Sýrii

12. 1. 2019   lenta
Syrský prezident Bašár Asad se stane součástí politické budoucnosti země. Toto prohlášení učinil ministr zahraničí USA Mike Pompeo v rozhovoru s Fox News. "Doufáme, že se nám podaří posadit za jednací stůl záštiplné účastníky konfliktu, Rusy a Íránce a také zástupce vládnoucího režimu a zástupce všech ostatních zúčastněných stran, aby diskutovali o tom, jaká bude po skončení občanské války politická budoucnost Sýrie", uvádí jeho slova televizní kanál.


Pompeo zdůraznil, že nakonec syrský lid rozhodne, kdo bude v čele státu.

Jak poznamenává Fox News, ministr zahraničí vyjádřil jiný názor než jeho předchůdce Rex Tillerson. Ten v říjnu 2017 říkal, že Asad nemá v syrské politice budoucnost.

10. ledna Pompeo uvedl , že USA zvažují možnost použití zbraní v Sýrii, ale doufají, že k tomu nebude důvod.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


39 komentářů :

 1. No jo nic jiného než uznat presidenta Asada jim nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 2. Myslím, že ušáci asi nebudou ti, co budou rozhodovat o Sýrii. Nikdo se jich na nic ptát nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No dle mého názoru je Pompeo ještě větší blbec než si můžeme představit. Něco jako když je boxer odpočítáván a říká já mu to natřu. A poté zkolabuje.

   Smazat
  2. Bašár je holt nemoderní, nechtělo se mu v Evropě hrát na uprchlíka, tak radši bránil svou vlast. Ani se mu nechtělo hledat výmluvy, že má modrou knížku. Vsadil na Rusko a vyhrál.

   Smazat
  3. 11:06
   Bašárovi budou za 40 let stavět na Letenské pláni pomníky v nadživotní velikosti.
   Jiné hrdiny, kteří by hájili civilizaci a navrch zvítězili proti spojeným silám tmy prostě nemáme.
   Jen Sxalbotky.

   Navíc, nevidím žádnou, která by jeho ženě mohla konkurovat.

   Smazat
  4. 14:13 Není tu tolik vlastenek, abych mohl srovnávat, natož uspořádat soutěž Miss.

   Smazat
  5. Manželům Assadovým přeji hodně, hodně, hodně zdraví a milující vděčný národ!

   Smazat
  6. Ale jo KLDR, Vietnam, Kubu, Afganistán,

   Smazat
 3. Ať si dá Assad pozor,USáci také chválili Kaddáfiho a jak dopadl.Celý ten jejich systém,je založený na lži,podvodu,tak raději být opatrný,kolem jejich řečí o odchodu ze Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad toho smrada dostanou! Ale musej změnit cíle! Inspekce skladů na letišti asi (pr)Assad nedělá! - https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/494269-izraelska-letadla-pry-zasahla-sklad-na-damasskem-letisti.html

   Smazat
  2. Ten anonym 9:07 - to je ale výlev "myslitele"!

   "Smrad" Asad se postavil se vší energií očního lékaře proti islamistůma, proti džihádu. Našel spojence a s nimi se mu podařilo vyhrát. Teď ze svého území vyhání i Velkého Bratra, který si dosud hrál na planetárního kazatele, soudce, policistu i kata.
   Asad pomáhá měnit svět k lepšímu. Má moji vlekou úctu!

   Smazat
  3. 10:04 Assad je nepochybně osobnost a národ si ho váží. Ale nemohl jednat jinak, protože viděl, jak to dopadlo s Husajnem a Kaddáfím.

   Smazat
  4. 9:07 Jako tenhle vtip: Chvíli hnali pouští Rusáci sionisty, pak sionisté Rusáky, až je nakonec pan kalif vypráskal všechny!:))))

   Snad se tak brzy stane i v realitě a ty pastáty a pastátečky typu "Sýrie", "Libanon", "Jordánsko" či "Irák", nakreslený masonisty Sykesem a Picotem budou zrušeny a připojeny k jedinýmu opravdu legitimnímu státnímu útvaru - Baghd(ádího)skému kalífátu!

   Smazat
  5. Ani jako vtip neberu. To zase nějaký pubertální trollík 15:59 si hraje s naší trpělivostí.

   Smazat
  6. 17:40 Jééé, to už je starej, vyčpělej fór, skoro jako ty, užgryndanej rudej dědku!:)))

   Smazat
 4. Ve skutecnosti se zadny odsun usa ze Syrie nekona !Jsou to jenom lzive spravy medii !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My už víme a známe. To je jako když se řekne, že se máme tak dobře jak jsme se nikdy neměli.

   Smazat
  2. No vlastně USA tam byli jen v zastoupení.

   Smazat
 5. Takze tak se usa stehuji ze Syrie , ze zvazuji pouziti zbrani....taka je skutecnost !

  OdpovědětSmazat
 6. Putin šel v Sýrii do absolutního rizika. Vstupoval do téměř prohrané války. Reálně hrozilo, že se Rusi po pár měsících budou nuceni s ostudou stáhnout. To se také všeobecně očekávalo. Ale stalo se něco jiného. Triumf Ruska, jaký nemá od roku 1945 v Berlíně obdoby. Hegemonie USA po světě skončila. Jestli bude Asad pokračovat nebo se někde uklidí do ústraní je zcela podružné. Svět se změnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Triumf Ruska... docela silná slova, která se jen málo zakládají na pravdě. Triumf se nekoná ani konat nebude, jelikož ještě není všem dnům konec a situace je nadále vážná. Hrozí konflikt Írán - Izrael a zde mají Rusové velice slabou pozici.

   Rusko taktéž nemá další prostředky na dovršení svých cílů v tomto regionu, štafetu přebírají silnější. Prozatím Saúdi, Katar, Turecko a v pozadí se již prosazuje Čína. Otázkou je Evropa, jestli se vymaní z amerického vlivu. Možná za ukončení projektu Nord Stream 2 se tak stane a Rusko zůstane bez druhé linie plynovodu i bez Sýrie. Ruský plynovod se může nahradit katarským, proti němuž se Rusko zapojilo do syrského dobrodružství.

   Je ale pravda, že vydatně zamíchali karty v rozložení sil, a že vstupovali do války v kritickém okamžiku, kdy se situace zdála být nezvratitelná. Podobně tomu bylo s nástupem Putina k moci, taktéž se situace zdála být nezvratitelná, Rusko před definitivním rozpadem a občanskou válkou. Tohle zvrátil, a avšak bohužel, výsledky jsou velice tristní a ani za 20 let nedokázal vymanit zemi z totálního propadu. Vypadá to tak, že Rusko ještě několik málo let bude lehce viditelné a nakonec i tak zanikne. Vše okolo této země se váže jen na jedinou osobu, které klesají preference raketovou rychlostí. Předpokládám, že tohoto roku dosáhne suterénu a bude poptávka po změně režimu.

   Smazat
  2. 9:40
   Vy teda rozumíte světu jako spencerová přirození.
   Když se jim podaří Asada zlikvidovat,budou tam, kde Irák a Libye.
   Vzpomeňte na Nassera a Sadata.

   Generál al-Sisí rychle rozeznal, co babizny z DoS s arabskými telefonisty hrají za špínu a do značné míry udržel v Egyptě rovnováhu. Do loňského podzima se od Mubarakových dob moc nezměnilo, pomineme li kotrmelce v době slimáckého jara.

   Kde netečou ropné dolary, tam musí politika stát na pevných základech.
   I když izraeliti na Sinaji začínají zas poštívat beduíny, zatím to lze zvládnout.
   Dokud nepřijdou dvě tři sezóny bez turistů (překvapivě hlavně ukrajinských).
   Egypťani dělají obrněné vozy na tatrováckých podvozcích a uvažují o vyzbrojení puškami ze ZUB.

   Bych bral spíš jako gesta vůči ušákům a rusákům, ale vědí o nás.

   13:16
   Číst Rusko věc nesmírně obtížná, sami Rusové to moc neumí.
   Putin vypadá (možná chce vypadat, aby viděl) vyčerpaně, ale zatím ani neposlal tanky na Kutuzovský prospekt.
   Jeho hlavní hra je ekonomika a s tou musí opatrně.

   Z pohledu Prahy (kavárny Slavia nebo Savoy) hodnotit Moskvu zhola nemožno.
   Žádná roura (a že byly doby, kdy jsme je v Rusku stavěli, za prozíravějších politiků) přes nás už nepovede.
   Bez jádra v panelácích studený odchov.

   Smazat
  3. Ad 14:51: o Spencerovou se neotírej, burane.

   Tvoje bláboly si nejdřív uspořádej a dej do logických souvislostí. pak teprve navštiv diskuzi.

   Smazat
  4. 15:51

   Rusko je velmi různorodý, rozlehlý stát, který se bez silného centra neobejde. V tom je jeho síla, ale i slabost. Odtni tomu hlavu a vše se sesype na mnoho hromádek. V 1998 byla ztracena nejen Čečna (chálífát Ičkerija), ale i Dagestán, a Osetie k tomu také daleko neměla. Úplně autonomní byl i Tatarstán, kde vládl jeden z ropných klanů. Moskva a Petrohrad byly dvě oddělená centra, jejichž klany bojovaly proti sobě. V té době se silně uvažovalo o oddělení Kaliningradu a jeho připojení treba k Polsku anebo nějakém dočasném speciálním statusu. Nedošlo k tomu proto, že do věci měli co říct vojáci a těch tam bylo stále dost. Dalším centrem, které by od evropské části odtrhl Sibiř, byl Jekatěrinburg na euro-asijské hranici. V Británii byl už vytištěn uralský frank. Západní kapitál si byl blízkým rozpadem tak jistý, že MMF má v Jekatěrinburgu své zastoupení.

   V r.1996 bylo aktuální předání dnes tak projednávaných Kuril, na což měl mandát gen.Lebeď, příští president Ruska po Jelcinovi. Lebeď měl mandát i ohledně Sachalinu a celého Dálného východu, stejně tak i na Kavkaz. Kdyby s ním nespadlo letadlo, kdoví, možná by dnes bylo Rusko o moc menší. V každém případě by to byl mocný Putinův protivník, který kopal za úplně opačnou stranu než Putin. Paradoxně sibiřské obyvatelstvo se s myšlenkou odklonu od centra a nedejbože možností rozpadu "říše" absolutně neztotožňovalo. Ačkoliv životní podmínky tam byly strašné, duševní a mravní potenciál byl lepší než v evropské části.

   V r.1998 Rusko po úděsné inflaci znovu zbankrotovalo a tím padlo do propasti, z níž se stále zcela nevyhrabalo, nicméně totální ztrátu mezinárodní prestiže utrpělo díky své lokajské zahraniční a loupeživé vnitřní politice v letech 1991-1996. Obrázek toho úpadku můžete vidět na dnešní Ukrajině a jeho hloubku nám Západ předvedl v r.1999 během naprosto nerušeného bombardování Srbska, kdy se Rusko zmohlo jen na bezzubé protesty.

   Je s podivem, že se tuhle zemi na hraně pádu do nicoty podařilo zvrátit zpět, zvlášť když zvážíme, jak velmi by ruský pád byl výhodný pro ekonomický vzestup Západu. Momentálně je centrum silné, není lokajské a má silný mandát. Ale je otázkou dokdy. V podstatě stačí "poučený zaměstnanec" na letišti a dějiny Ruska se mohou zvrátit úplně jiným směrem.

   Smazat
  5. 14:51

   jádro není až tak naše, my přece nemáme celý jaderný cyklus a jednoho krásného dne vše stejně skončí. Bylo by vhodné co nejdříve věnovat pozornost obnovitelným zdrojům, ale rozumně.

   Smazat
  6. 13:16 Konflikt Izraele a arabských sousedů je plánován nejméně 100 let, z toho důvodu dostal Izrael do vínku okupaci Palestiny, je to tzv. danajský dar. Tento konfilkt nemá s Ruskem nic společného. Je vidět, že vás v neziskovkách naučili úplný kulový..

   Smazat
  7. 18:44 Pepku, teda co Vás učej v těch neziskovkách za hovadiny, z toho zůstává rozum stát. Dyť ty z toho musíš bejt ouplně blbej.

   Smazat
  8. 18:59

   chtělo by to občas mrknout i někam jinam než do Sputniku, buddy. Podobné úvahy najdeš právě na ruských portálech, na Sorošovu pobočku chodit nemusím.

   Smazat
  9. 18:53

   konflikt nebyl, protože se to Amikum dařilo pacifikovat. Dnes odcházejí, a je otázkou, jak se bude situace vyvíjet.

   Smazat
  10. 17:45
   O buranech zrovna od tebe, to opravdu sedí.

   Tereze jen reaguji na vzteklou poznámku o přibíjení PENISU k dlažbě.
   Kdyby mohla najít aspoň jeden zdroj?

   Jen na margo: transgenderismus je (vymyslel ho Hirschfeld, otec obou revolucionářů, daleko před sorošismem) nabouráním vztahů člověka k realitě a jejím danostem.

   Tou dobou katolická církev ještě nezviklatelně držela svátost manželství.
   Mě jen zajímalo, je-li Tereza po splnění přání šťastna.

   Když už vedle své mazačské prdele otvíráš i svou smradlavou hubu, pověz mi, co ty kdy kde máš logicky srovnané.
   Kdybych měl řešit VŠECHNY hovadnosti, které tu (včetně pomatence Pijákina) hromadíte, upsal bych se.
   Za to zdejší publikum v počtu 15 za den (220 tisíc od vynálezu Turingova stroje?) opravdu nestojí.

   Smazat
  11. 18:50
   Kdo MÁ celý cyklus?
   U Rosatomu máme možnost to mít komplet s odpady a rekuperací, zůstane čistá energie a čisté prachy.
   Nejdřív bych se ale odháknul od německých energetických burz, co se domácích cen energie týče.
   Nakopat jim Energiewende do tlustých merklovských řití.

   Na svém exportním přebytku si myslí, že za naše prachy budou surfovat na nesmyslech, jako je okamžitý obrat (dneska už vědí i úplní pitomci, že to Němci neměli zapotřebí) a Američani jim správně jejich dieslové podvody sčetli - připravili je nejen o prachy ale i věrohodnost.

   Všechny takzvaně ekologické a klimatologické podfuky, které si plutokrat, navenek kvůli zisku z obchodu s povolenkami (což je doslova obchod s hovnem) navymýšlel, má ten zisk jenom jako záminku.
   Jde především o restrukturalizaci pořadí hovnot.
   Hovna úplně nahoře.

   Fungující praktické věci (moje francouzské auto jezdí v pohodě 15 let - ta současná mají perspektivu 5 a pak nesmyslné elektromobily - má emise jako nové, díky dostatečně dimenzovanému motoru a při pravidelné údržbě bude jezdit do mé smrti minimálně - plutokrat a unijní legislativa nad tím zuří a brzo vám tu možnost zruší, současné vozy střední třídy jsou výrazně horší, plánovaně) je nutné udržet na světě a podvodům se vyhnout.
   Jejich podvodné PRmakery kopat rovnou do prdele.

   Obnovitelné zdroje jsou perpetuum mobile.
   Ale vzpomeňte si na Hubbertův peak. Nesmysl, kterého se Kissinger chytil a sehrál nám divadýlko s nesestřelitelným petrodolarem.
   Je konec druhého desetiletí nového milenia a ropa teče furt.
   Je zřejmě zanedbatelně levná, když asiati a černoši můžou zacpat Pacifik svým plastikovým odpadem.
   Jen my si v baru nemůžem dát do koktejlu brčko.

   Smazat
  12. 18:44 Důležité je ale zmínit i historické příčiny! Rusko je země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  13. 8:17

   na tapetující idioty většinou neodpovídám, dnes činím výjimku, abych ti sdělil, že jsi ubohý debil. I kdyby člověk na text chtěl odpovědět, neudělá to, protože je pastován někým, kdo má v mozku jen dvě buňky, jedná se venuje činnosti "žrát" a druhá "srát". A s něčím takovým nemá význam se zahazovat.

   Smazat
  14. 13:42 ááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?!

   Smazat
 7. Že je haňba nefackuje...ale to by museli mít svědomí. J.

  OdpovědětSmazat
 8. Ale o tom, že syrským prezidentem bude ten, koho si zvolí sami Syřané, hovoří Putin již dva či tři roky! Leč Západ to odmítá slyšet, a ještě i dnes si mele tu svou (viz např. postoj FRA/UK).
  Pro nás a nakonec i ty Američany je nebezpečné, že v čele USA (a vazalských států, který se říkává spojenci) se mohou ocitnout až tak zabedněné kreatury, které dokážou takovou samozřejmost ignorovat po tři roky.

  OdpovědětSmazat
 9. Jo tak páni humanisti zvažují použití zbraní v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
 10. Je to k popukání. Ti, co to tam rozes.ali, teď doufají, že pod jejich vedením se znepřátelené strany dohodnou. Taková podlost. Ostatně jako v celých jejich dějinách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SSA jsou jen nástroj - ty, co věci plánovitě rozesrávají, nikdy neuvidíte.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.