Reklama

sobota 26. ledna 2019

USA - Venezuele: "Peněženku a život!" Asad vydržel a dočkal se pomoci. Kaddáfí ne.

Rostislav Iščenko
26. 1. 2019     ukraina
Pokusy o státní převrat ve Venezuele byly prováděny pravidelně od doby Huga Cháveze. Ten první v roce 2002 byl nejúspěšnější, když podstatná část armády vystoupila proti předchůdci Madura a ten byl dva roky uvězněný pučisty. Tehdy vyšel do ulic na podporu Cháveze lid Venezuely. Podpořili ho také mnozí vůdci zemí Latinské Ameriky, včetně zesnulého Fidela Castra, který se na kontinentu těšil absolutní autoritě. O dva dny později dali pučisté prezidentovi svobodu a sami se vzdali. Od té doby je armáda spolehlivou záštitou chavistů. A také nyní generálové vyslovili Madurovi plnou podporu.


Podle všeho tentokrát USA nepočítají s vnitřní opozicí.zpouru iniciovanou Washingtonem již experti nazvali originální a bezprecedentní, jelikož USA jednoduše uznaly stávající hlavou státu předsedu parlamentu Juana Guaidó, který se svévolně prohlásil za dočasného prezidenta. Originalita a bezprecedentnost však v tomto případě spočívá pouze v rychlosti uznání a míře otevřenosti amerického vměšování se.

Uznání Guaidó oznámil Trumpův twitter několik minut (maximálně půl hodiny) po jeho vlastním prohlášení se prezidentem. Zároveň Washington pohrdnul všemi možnými normami mezinárodního práva. Ale je to přesně to schéma, který byl použito v Libyi proti Kaddáfímu a v Sýrii proti Asadovi .

Je to schéma dosti spolehlivé. Jak ukázala praxe, bez vnější podpory Ruska se odpor národní vlády dříve či později hroutí. V Libyi uplynulo osm měsíců od prvních protestů (15. února 2011) po vraždu Kaddáfího (20. října 2011). Asad v Sýrii byl na pokraji katastrofy ve čtvrtém roce občanské války.

V obou případech byly údernou silou povstání zahraniční žoldnéři, podporovaní západním letectvem, které uzavřelo oblohu pro národní letecké síly a poté poskytlo přímou podporu povstalcům zasazováním úderů národním ozbrojeným silám. Vnitřní opozice pouze legitimizovala invazi a dala intervenci gangů prozápadních žoldnéřů status vnitřního odporu.

V obou případech byl přítomen ještě jeden faktor, méně patrný, ale pravděpodobně nejdůležitější. Financování povstání a intervence se uskutečňovalo na úkor té části aktiv cílového státu, která se nacházela v západních jurisdikcích.

Všechny tři složky jsou již USA proti Madurovi zapojeny. Alternativní vláda, kterou Washington uznala za legitimní, již existuje v podobě Juana Guaidó. USA se mu nikoli bezúspěšně pokoušejí předat kontrolu nad aktivy Venezuely, nacházejícími se v západních jurisdikcích. Anglická banka odmítla předat vládě Madura 1,2 miliardy dolarů ve zlatě.

Celková hodnota avoárů Venezuely v zahraničí činí 8 miliard dolarů. Lze předpokládat, že pokud ne všechny, pak jejich značná část je kontrolovaná Západem. Právě prostřednictvím těchto peněz bude povstání financováno.

Takže optimistické hodnocení domácích expertů, kteří věří, že stačí obsadit kolumbijské velvyslanectví v Caracasu, na němž se skrývá alternativní prezident Juan Guaidó, vypovědět americké diplomaty ze země (kteří již odmítli odejít, protože Washington neuznává Madura, který vyhlásil přerušení diplomatických vztahů s USA, legitimním prezidentem) a vše se uklidní. Naopak, násilné činy proti zahraničním diplomatickým misím mohou intervence pouze legitimizovat.

Dokud USA a jejich spojenci kontrolují miliardy dolarů ve státních aktivech Venezuely, mohou najímat "dočasné" prezidenty jednoho po druhém. To hlavní už Juan Guaidó učinil, a sice oznámil existenci alternativního centra moci. Nyní Guaidó samotný může být třeba zabit, třeba zatčen, alternativní vláda již žije svým nezávislým životem. Nyní v ní vůbec nemusí být venezuelští politici. Prohlášení jejím jménem bude činit nějaký bloger z Londýna, najatý CIA.

Za Západem zabrané venezuelské miliardy může Západ roky vydržovat mnohatisícové bandy žoldnéřů. Porušení extrateritoriality diplomatických misí bude dostatečnou záminkou pro nasazení letecké operace na podporu povstalců.

Zastavit plíživý převrat ve Venezuele může pouze síla natolik dostatečná, aby paralyzovala západní úsilí. Současně je třeba chápat, že hlavní tíha boje za zemi v každém případě připadne na národní ozbrojené síly.

Vojenskou pomoc mohou teoreticky Venezuele poskytnout Rusko a Čína, ale její geografická poloha prakticky vylučuje provedení operace podobné té v Sýrii. Komunikace jakékoli skupiny, kterou se Peking nebo Moskva pokusí nasadit ve Venezuele, bude pod kontrolou amerického loďstva a bude poměrně snadné, aby Washington paralyzoval její aktivity tím, že vyhlásí námořní a leteckou blokádu území řízených vládou Madura.

Samozřejmě že je možné prolomit takovou blokádu, ale bude to stejně kritická situace, jako byla karibská krize. Supermocnosti se mohou ocitnout na pokraji přímého vojenského střetu.

V každém případě komplikace logistiky předpokládají omezení čistě vojenské podpory Madura jeho zahraničními spojenci, zatímco Spojené státy, které mají základnu na území Kolumbie vůči Venezuele nepřátelské, mají možnost nasadit neomezené síly žoldnéřů. Mohou se pokusit zorganizovat invazi i pravidelných ozbrojených sil sousedních států Latinské Ameriky ve prospěch Juana Guaida.

Takže osud vlády Madura bude záviset zaprvé, na schopnosti národních ozbrojených sil učinit vojenskou operaci proti Venezuele příliš drahým přepychem. Zadruhé, na schopnosti Ruska a Číny nalézt nepřímé formy odpovědi Západu na jeho agresi, které učiní agresi nejen náročnou na zdroje (USA se zatím chystají bojovat proti Madurovi za peníze Madura), ale přinášející škody finančním a ekonomickým zájmům Západu, přičemž tady a teď, dlouho před tím, než dojdou miliardy, ukradené venezuelskému lidu.

To není triviální úkol. Problém je navíc třeba řešit "u stolu", zatímco USA plánovaly své kroky v předstihu. Z geopolitického hlediska bude odpověď Washingtonu dána v každém případě. Ale zda se toho dožije Madurova vláda, to je otázka, na níž zatím neexistuje odpověď. Asad vydržel a dočkal se pomoci. Kaddáfí ne.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

63 komentářů :

 1. Měli by Venezuele pomoc nebo to bude prohra slušných států s loupežníky z usa.

  Drzost skopčáků nezná mezí:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201901269037291-nemecka-media-zkritizovala-Rusko-za-oslavovani-hrdinu-blokady-Leningradu/

  OdpovědětSmazat
 2. Vzorem jednání USA a jeho západních satelitů je Hitler a HOLOKAUST...

  KONCENTRAČNÍ TÁBORY A REALISACE PROGRAMU KONFERENCE VE WANNSEE BYL FINANCOVÁN ZE ZABAVENÝCH ŽIDOVSKÝCH ZDROJŮ.

  USA to používá ve světě zcela běžně. Němcům to samé vyčítali jako zločin proti lidskosti a odsuzovali je zato na šibenici.

  OdpovědětSmazat
 3. Drzost Made in USA opět v praxi!Sloužit a hájit zájmy této imperiální,neokonsko-fašistické zadlužené a demokracií pohrdající země, jako je HnUSÁcko, a jejich miliardářských nenasytných klanů, může jen zaslepený blb,který neví nic, co se kolem něj děje, nebo podplacený, a po rádoby falešné kariéře bažící vlastizrádce, který by měl být v každé takové zemi co nejrychleji vsazen za mříže. Ať už se jedná o Venezuelu, Brazilíi, Argentinu, nebo i EU a ČR! Kdo slouží americkým neofašistickým zájmům, ten slouží ďáblu a peklu. Kdyby nebylo rozpínavosti USA ve světě, tak bychom měli ve 21.století podstatně více klidu.Ti lotři z Fašinktonu neustále škodí světu, lidstvu i planetě Zemi, a proto jsou velmi NEBEZPEČNÍ všem!!!Jsem zvědav, kdy všechny ty proamerické loutky pochopí, že hrát si na věrného kamaráda USA, je pro každého smrtící záležitost!Platí to nejen pro Guaidóa, ale i pro všechny ty poskoky typu Junckera, Merkelové, Mogheriniové, Mayové,Porošenka, Kalouska,Langšádlové,Štětiny,pospíšila,Gazdíka, Farského, Rakušana, Bělobrádka, Bartoška,a mnoha dalších..... No, nevím, ale bez zásadních změn v uvažování obyčejných lidí o tom, kdo je kdo, se k lepší budoucnosti nedopracujeme. Ani ve světě, ani doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas! Dějiny jednou odpoví,že Česká republika dnes stojí na straně zla.

   Smazat
 4. Dneska Venezuela a zitra Ceska republika..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je za blbost? ČR je přeci od roku 1989 v Západním společenství.

   Smazat
  2. 4:38 Výkřik zoufaleho trotla.USA tady neměly vojáky jako RUSKÝ okupant 23 roku BLBE.

   Smazat
  3. 10;32
   TY VOLOTRKU TUPEJ,KDO OKUPUJE NĚMECKO,JAPONSKO,JIŽNÍ KOREU,TAHITY A JINÝ DALŠÍ ZEMĚ ZEMĚ NAPADÁ,OKRÁDÁ,VRAŽDÍ LIDI A LŽE......TVOJI MILOVANÝ USSA OKUPANTI,PANIMAJEŠ GRABIT!!!!!!!!!☺

   Smazat
  4. Nás získal Západ díky trolům v roce 1989 bez jediného výstřelu. Jak se nějak pohneme a budeme chtít řeba vystoupit z NATO, tak uvidíte ! Hned je máme tady ! Zatím jim vláda musí zobat z ruky a platit misie atd.!

   Smazat
  5. 11:08 Co ty máš co žvatlat kdo co na lodích okupuje smade nevolnickej, co v životě okupoval leda necky, když si v nich tvůj smradlavej vypouštěč myl zrovna prdel! A používej celej název - USS třídy Alabama! Já ti dám si tu hrát na mriňáka a něco si zkracovat, putlrprde! , tepl(ick)ej zřízenče, primář cink, že máš na příjmu další komoušskou zdechlinu! A moc nečuchej jejich posmrtný prdy, pak tě z toho šálí zrak a nepřečteš správně cedulku na palci a to je důvod proč na tebe doktoři z Ukrajiny řvou "ty jsi kokot, panimaješ grabit"!!!!!!☺

   Smazat
  6. Anonymní27. ledna 2019 17:00
   Ženská ty tu píšeš, používej celej název a glorifikuješ jej neznámým výrazem »smade«,ty si jak pravá brněnská polorozbořená pavlačová drbna, co se jí rozpadá kutloch, zamysli se Dášo!!!!!!!!!☺☺☺

   Smazat
  7. Smad = ještě větší "volotrok"! Když neovládáš putlerprdštinu tak se nepleť do skřekopartie!!!!!!☺

   Smazat
  8. 8,05
   TY HOTENTOTE HLUBOCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ,ČÍM NIŽŠÍ MÁŠ KVŮLI SYFILIDĚ V POSLEDNÍM STADIUM IQ,TÍM VÍC KECŮ O HOVNĚ ALA PAUKOSRAČKOTAPA Z HANTECE-ŠALINGRADU TADY MÁME!!!!!!!ALE VZHLEM K TOMU,ŽE UŽ JSI JEN TUPÁ TROSKA PŘED KONCEM ZBYTEČNÝHO VÝSKYTU,TAK TĚ ZŘEJMĚ TOLERUJE I REDAKCE......BEJT PO MÉM,SMAŽU TĚ TY UNETRMENSCH NEJEN Z ČESKÝCH STRÁNEK,ALE I ZE SVĚTA,PANIMAJEŠ GRABIT????!!!!!!!!

   Smazat
  9. 8:35 Z tvých zmatených zoufalých skřeků to vypadá že v posledním stádiu jsi sám, jenomže to není možný! Páč tvá přechodná existence, putlerprde, neumožňuje dělit ji na stádia, je jedním krátkým smrdutým stadiem, ttrvajícím od vypuštění z lejnolíhně tohodle hnusáka - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   P.S.: A GRANIT rozhodně nejsi, PUTLERSRAČKO! Těmi byli právě ti bojovníci UPA, kteří tvrdě hubili rudou svoloč ze který tobě podobnej smrad dodnes vzlíná ....

   Smazat
 5. No,asi největší chyba byla uložit státní zlato u loupežníků...

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vygumovaný, starý, žlučovitý, politováníhodný zkrachovalý, nešťastný přemřelo bez kamarádů, ty si nedáš pokoj s tím šaškováním ani v neděli.

   Smazat
  2. Vy ale musíte být mimořádně hloupý člověk - ani není třeba argumentovat jinak, než obsahem Vašeho "příspěvku". Hloupý, nebo lenivý vydělat si na obživu poctivě. Ani jedno pro Vás do budoucna nevěstí nic dobrého.

   Smazat
 7. 9:43
  Ty jsi fakt úchylnej degenerát. Howgh.

  OdpovědětSmazat
 8. "Anglická banka odmítla předat vládě Madura 1,2 miliardy dolarů ve zlatě. "

  Otázkou je, zda těch 1,2 miliardy dolarů v té anglické bance ještě je ?! Nejsou již přestěhovány do Číny... ?

  OdpovědětSmazat
 9. "Rusko k tomu dalo najevo svůj postoj. A co je zde zásadního? Na jakém pozadí došlo k té inauguraci, k nové inauguraci venezuelského prezidenta Nicolase Madura? Došlo k tomu na pozadí návštěvy ministra obrany Íránské republiky ve Venezuele. Z globálního hlediska se Írán má stát centrem koncentrace řízení a přípravnou fází toho je i skutečnost, že je Írán už 40 let pod sankcemi ze strany USA. Takže si to vezměte. Desátého byla inaugurace, jedenáctého všechno začalo vřít a dvanáctého se íránský ministr obrany setkal s Madurem a řekl: „My vás podpoříme, jak jen budeme moci. A náš příklad ukazuje, že sankcím USA, blokádě USA je plně možné čelit a dokonce i vítězit.“"
  Pjakin, 14.1.2019

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ježíííš, to "Pjakin" jsi měl napsat jako první, abych neztratil minutu času čtením toho blábolu.

   PS jak to že se tam nikde nevyskytuje Globální prediktor?

   Smazat
  2. 10:20 Nic si z toho nejste nedělejte, nejste sám... "Hlupáci", kteří nejsou schopni Otázky-odpovědi Pjakina pochopit, tak ho taky raději nečtou...

   Smazat
 10. Podívejte, jak moc Venezuelci milují svého autobusáka a jakou má mezi lidem skutečnou "podporu":

  https://www.youtube.com/watch?v=CT8OMejSa8M

  https://www.youtube.com/watch?v=hJ111tNKeCs

  No ale to jsou podle zdejších rudých přiblbel jistě všechno agenti placení CIA. Zapište si jména všech ať jim může Madůro a jeho 400 žoldáků z Ruska zakroutit krkem :-D

  Chvála Pánu Bohu, že Rusáci měli v roce 1989 svých starostí doma dost a nesrali se do nás jako v 68.

  ======================================

  A jak se dalo čekat, ruský propagandista, milovník diktátorů, totality a bídy ve Venezuele, na Kubě v KLDR, soudruh Dvořák, se opět ujal toho jediného co umí a co ho naplňuje, cenzurování a buší zuřivě svým masným, tlustým prstem do klávesy DELETE až mu rádiovka na odulé, rudé palici poskakuje.
  Tak mazej, Vašku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;17
   A TOHLE TI TY TŘETIHORNÍ VOLOTRKU PŘIŠLO DÁLNOPISEM NA POSRANÝM TOALEŤÁKU Z VELVYSLANECTVÍ USSA OKUPANTŮ???!!!!TY JSI STEJNĚ DEMENTNÍ JAKO TY LEPŠOLAHVÁRNY V ČELE S KRAĎOUSKEM A POSERPLÍNOU!!!!!!!☺

   Smazat
  2. 11:11 No jo, RuSSácký okupanti by se bývali rádi těšili pověsti obránců cti, něco jako rytíři SS! I proto si dali dvě SS do názvu! - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich tupost a agresivitu jim zásadně říkám RuSÁci, podle band pouličních rváčů a lumpenproletářů z SA (Strum Abteilung = Útočné oddíly)

   Smazat
  3. 8,11
   TEBE MĚLI TY UNETRMENSCH SS SVINĚ ZAVŘÍT NA PŮL DNE DO TORGAU,SRAL BY MAGGI V KOSTKÁCH,GRABIT ZAJEBANY!!!!!!!!!!!!!.-DDDDDDD

   Smazat
  4. 8:30 Ty si se nám nějak rozjel putlerprde! Tvůj vypouštěč asi musel včera sežrat šoulet všem těmhle svým obřezaným parťákům!:)) - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Ale s těma untermenchema máš recht! Už u Torgau je měl náš Osvoboditel pan Patton nakpat do prdele a hnát zpátky od Labe (tam leží Torgau) až za Ural!!!!☺☺☺


   Smazat
  5. Mmch. bolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven již před setkáním Američanů s ruskými Mongolci na Torgau! Ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!Jediným vítězem WWII. se tak stal tenhle! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/g1xrrtgo.jpg

   Smazat
 11. Je to pořád stejné, nejde o nic méně než je moc nad něčím, co ovládá někdo jiný. Ideologické krytí je odjakživa tak hloupé až se musím divit, kolik hejlů je ochotno se kvůli tomu hádat a jít se třeba zabíjet.
  Člověk - vrchol evoluce. Jak směšně to zní.

  OdpovědětSmazat
 12. A zase Rus lže, tak jako vždy. Kaddáfí byl světový terorista číslo 1*, taky tak dopadl. Když Hugo vyhnal všechny Západní společnosti z Venezuely, tak šlo zákonitě hospodářství ke dnu.A dnešní výsledek je znám.A zase se Rus cpe tam kam nemá, tak jako do Sýrie, Krym. Putin si chce svou zakomlexovanost a malost léčit právě tímto postupem.Ten Ruskej KGBák nechápe, že je proti němu celé Západ + USA, že nemá sebemenší šanci.? Dvořáku mažeš?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak světový terorista č.1. To jsou ale věci. A že tak najednou?

   Smazat
  2. 11:48 to je retarda a pablb v jedné osobě, říkáme mu tady na NR Pepek Vyskoč :-)

   Smazat
  3. 11:48 Proč najednou, tak třeba exploze dopravního letounu nad Lockerbí s 280 mrtvejch a to vše českým semtexem. ČSSR se v 70 letech chlubila, že vychovává teroristy pro Lybii, tak laskav¨ě drž zobák, když nic nevíš.

   Smazat
  4. Anonymní 11:48
   Správně.
   To letadlo nad Lokrbit sundali Usáci,ale svedli to na Kadáffiho. Stejně jako letadlo na Ukrajině,svedli na Rusko,ale Rusko se nedalo a dokázalo se obhájit.

   Smazat
  5. 12:26 To si děláš srandu? nebo jsi dokonalej idiot, asi to druhé co.

   Smazat
  6. 12:34 Pepku, ty pablbe a retardovaný jedinče, dej tam už konečně jinou gramodesku!

   Smazat
  7. 12:26 Poslední měsíce v USA bouchají a hoří vn a vvn trafostanice. Pentagon tam asi zkouší nové EMP zbraně. Svět se má na co těšit. Pochopitelně to svedou opět na někoho jiného, třeba na osvědčenou trojici KLDR, Rusko a Čína.

   Smazat
  8. 14:11 Tak tohle nemá smysl komentovat. Tvoje hloupost je nekonečná.

   Smazat
 13. 10;50
  STAČÍ JEDNA VĚTA......CHUJ,JAK FOTR TVŮJ,GRABIT ZAJEBANY!!!!!!KDO VĚŘÍ,ŽE USSA OKUPANTI TO S NĚJAKOU ZEMÍ DOBŘE MÁ MÍSTO IQ ÍÁ......VIĎ,TY VĚŘÍCÍ TYDÝTE????!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:14 Ty si se nám zase nějak rozjel putlerprde! Tvůj vypouštěč asi musel dneska posnídat šoulet za všechny svý obřezaný kumpány tu (svině pak zůstaly vo hladu)! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  2. 11:14 Už na tebe nikdo nereaguje co ty retarde.Tebe bych chtěl osobně poznat, potom už by jsi toho moc nenadejchal.

   Smazat
  3. 12:16
   NA TEBE TY SRAČKO MAJOVÁ RETARDOVANÁ NENÍ ZVĚDAVÁ ANI KLIKA U SKLEPA,TAKŽE VYSTYDNI TY HAVLOPUSSYNKO HERMAFRODITNÍ!!!!!!☺

   Smazat
 14. Tak Iščenko, jako vždy perfektní rozbor. Pravda se trolům špatně poslouchá, proto zde tak zuří.
  Ale trolské nasazení dává tušit, že mají své pokyny a že ve Venezuele jde skutečně o hodně, asi o více než by se mohlo zdát.
  Podaří se Číně a Rusku zastavit další loupeživý pokus USA o vykradení další země a aspoň na čas je zastaví, aby daly světu konečně na chvíli pokoj ?
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský trolle, milovníku diktátorů a totalit, pravda je taková, že Venezuelani nemaj co žrát a hromadně emigrují ze své vlasti.
   Já věřím, že Venezuelci sami odstraní toho neschopného resp. všehoschopného autobusáka, tu žábu na prameni potenciálního blahobytu.

   Smazat
  2. 11:24
   Ale jaképak pokyny, to jim přikládáte větší význam, než jim náleží. Takové typy lidí byli a jsou za všech režimů. Lidé bez sebeúcty, kteří strategii přežití staví na přísně konformním stavění se vždy na stranu těch, kteří v té které době zrovna vládnou. Režimu se tito užiteční idioti samozřejmě hodí a má jich k dispozici víc než dost. Cíleně je instruovat nebo dokonce je platit netřeba, stačí jen vyjádřit v masmédiích obecnou linii a oni už ví co si mají myslet, co se po nich žádá.

   Smazat
  3. 11:55
   Ty se především nauč českou gramatiku, hňupe.
   Víš, v této republice žije stále asi 5 milionů lidí, kteřísi dobře pamatují ty "Madury" u nás v ČSSR před rokem 1989, taky si dobře pamatují na jejich "svobodné" volby, kdy měli na papíže neustále 99.9% podporu, taky si pamatují bratrskou výpomoc našim "Madurům" v roce 1968.

   Naštěstí jsme se dokázali táhle špíny, kterou zřejmě představujete i vy, v roce 89 zbavit. I díky USA. Vlastně i díky SSSR, který měl v té době svých starostí dost a neměl čas ani chuť se do nás srát.

   Smazat
  4. Josefe Vyskočile, či Pepku Vyskoči, vždyť vy jste jako ta obehraná gramofonová deska nebo dříve jako flašinet. To vám pražská kavárna nemůže dát něco novějšího?

   Smazat
  5. 12:39 vypadl mně časový údaj, předchozí patří pro 11:38

   Smazat
  6. K 11:55. Nepochybně máte obecně pravdu.
   Ale u některých témat, např nyní Venezuela, je možno pozorovat notičky.
   Třeba ten co je pro něj největší nadávka "autobusák" :-), evidentně v tomto tématu píše podle letáčku od pornohodnot. Troufnu si tvrdit, že jako produkt dnešního amerikanizovaného školství, by jinak ani nevěděl, kde ta Venezuela je.
   Heriot.

   Smazat
  7. 12:28
   Vy byste si to po sobě také mohl před odesláním aspoň přečíst, poskoku. Vaše upínání se na mou znalost pravopisu takto působí vedle zoufalosti navíc ještě groteskně.
   Každopádně mě těší, že jste se tak našel v uvedené charakteristice. To byl zásah do černého, že?
   Mohl byste prosím upřesnit koho máte na mysli s tou 99,9% podporou, vy "svobodná volbo"?

   13:58
   Já vám nevím, mně připadají jejich výstupy dost primitivní a zoufalé. Nedělám si kdovíjaké iluze o kvalitách případných skutečně řízených trollů, kteří těžko můžou přesahovat inteligenci těch, kteří je instruují. Ale to co zde tito exoti předvádí, to je hodně pod úroveň. Aspoň já bych za něco takového nezaplatil ani stravenkami.

   Smazat
 15. Amerika (jako v případě Libye) organizuje převrat za venezuelské prachy (na západě má Venezuela asi 8 miliard dolarů), které Amerika právě zrekvírovala a bude z nich platit tisíce žoldáků, kteří budou jádrem opozice v občanské válce ve Venezuele. USA chtějí financovat válku proti Madurovi za Madurovy dolary. Venezuelci nakonec dopadnou přesně jako okradení Libyjci! Cílem je vítězství pravdy a lásky v další zemi. Vzorem je ta lybijská pravda a láska podle :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ti nakukali na Sputniku?

   Smazat
  2. 12:28 Pepku, to je dobře, že čteš také Sputnik, rozšíříš si ty své omezené obzory. Trump přece jasně prohlásil, že ty státy, které budou chtít pomoc s využitím amerických ozbrojených sil, tak si je také budou muset zaplatit. No a tady si USA vybraly ty prachy předem. Ale to dělají docela často, viď?

   Smazat
  3. 12:37 problém je, že peníze jsou "kulatý" a snadno se "rozkutálí". doma "nejsou", v anglické bance zřejmě ne a tak jedině, že by se na tu "pomoc" ve Venezuele "dobrovolně" složili jejich "spojenci"...
   Poche, Petříček, apod. by měli jít "příkladem"...

   Smazat
  4. 12:28 tušíte, že vám cosi podstatného uniká? Že polovinu světového bohatství vlastní ani ne 20 % obyvatel, že jsou to ti, kdo vládnou světem, že jejich majetek a podíl na světovém bohatství roste, zatímco krizově rostou i problémy existence lidstva. To, za přezrálého kapitalismu ani nemůže být jinak. Tak si to krátkozrace pochvalujte. Hlavně, že vám ten blahý pocit vnutila propaganda, hlavně že se máte, jak nikdy předtím. Dokonce lépe, než nevolník ve středověku. Duše prostá, je mi vás líto.

   Smazat
 16. Россия предупредила США. База в Венесуэле будет!
  https://www.youtube.com/watch?v=U8uWxRPQP2E

  OdpovědětSmazat
 17. 13:24 Londýn na tom začíná být blbě po finanční stránce, není proto divu, že si pro sebe zablokoval venezuelské vklady a to včetně zlatých prutů. Londýn, spolehlivý spojenec USA, pomáhá jako vždy dělat jinde co největší binec (platí to i pro EU). V daném případě blokuje Madurovi možnost akupovat žrádlo pro hladovějící zemi. I v dobách Britského impéria se řídil Londýn heslem Říma "rozděl a panuj", USA ho jako kolonie zdědily také. Londýn je nepoučitelný, přeji a prorokuji mu brzký rozpad Británie. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zlato a dolary Kadafího už Británie rozfrcala do nuly

   Smazat
  2. 15.14 Ukradené a uloupené v právním světě by malá GB musela vrátit, to by ale nejchudšími nebyli černoši (ti s pracovitostí šimpanzů), ale Židovští bankéři;-) a to nelze dopustit.

   Smazat
 18. ...taky se možná nějakej jidášskej groš dostal na tapetáře radostu...

  OdpovědětSmazat
 19. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 26. ledna 22:49.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 20. Patria, socialismo o muerte!
  (Otčina, socialismus nebo smrt!)

  Drazí soudruzi a soukmenovci, NEBOJTE SE!
  Nebojte se o osud socialismu ve Venezuele, opravdu ne. Ani smrti se nebojte, vážně.
  Následující skutečnosti nás nabádají k oprávněnému optimismu:

  1) Venezuelský lid je jako lid kubánský – volí raději smrt hladem než návrat kapitalismu a demokracie.

  2) Venezuelský socialismus TAK STRAŠLIVĚ nevoněl tamním kavárníkům, že se ke zrádné emigraci odhodlaly cca 3 000 000 tamních lepšolidí.
  To znamená, že sprostá venezuelská opozice doslova „nemá lidi“!
  Však taky pro hrdinskou smrt v boji za socialismus a demonstruje 10 x více Venezuelanů než pro bědný život v kapitalismu a demokracii.

  3) Veliké Rusko nedovolí USákům opakovat intervenci + zničení socialismu; prostě NEDOVOLÍ !
  Zde je důkaz: Ve Venezuele již přistály ruské NESESTŘELITELNÉ bombardéry s nejsilnějšími jadernými bombami ve Vesmíru => USA se třese o holou existenci, na intervenci nemá ani pomyšlení.
  Ano, jediná Car-Bomba humánně zlikviduje veškeré obyvatele New Yorku, města jen o málo menšího než Moskva, Hlavní město Slovanské veleříše!


  Tudíž je jasné, že ve Venezuele se pravděpodobně nebude opakovat trpký osud Chile, Grenady, Nikaraguy, ČSSR, NDR, PLR, BLR, MLR, MoLR a dalších socialistických zemí, dříve TYPICKY SOCIALISTICKY BLAHOBYTNÝCH, dnes totálně zničených kapitalismem a demokracií.

  A kdyby snad Donald Trump přece jen odmítl poslušnost Velikému Putinu, BJJP, bez jehož pomoci by se nikdy nestal prezidentem USA, a provedl ve Venezuele protisocialistický puč, tak …
  Tak na USA dopadnou rusko-sovětské mírové jaderné bomby, US Army na revanš vypálí své jaderné rakety – a z Česka zbyde akorát mastný flek.
  Ano, my Češi všichni umřeme, kromě hrstky našinců, která se včas ukryje v moskevských vládních krytech.
  Ale zemřeme RADOSTNĚ, s vědomím, že naše smrt uspíšila vítězství socialismu a míru na celé planetě.

  Sláva Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, největšímu žijícímu leninistovi!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.