Reklama

pondělí 7. ledna 2019

V Británii si najali experta na jedy ještě před případem Skripal!

- kou-
7. 1. 2019 CyberGeuerilla  a PrvníZprávy
Hackeři Anonymous zveřejnili dokumenty, podle nichž zaměstnanci projektu Integrity Initiative několik let před incidentem v Salisbury žádali o vyhoštění ruských diplomatů z Velké Británie.A - což je ještě zajímavější - uvedli potřebu nějaké „katastrofy" na podporu britské obrany.

Upřesňují, že lidé zapojeni do tohoto projektu přilákali ke své práci odborníky na chemické zbraně a rovněž kontaktovali náboráře a souseda Sergeje Skripala.

V loňském listopadu Anonymous publikovaly poprvé dokumenty o Integrity Initiative, o kterých se domnívali, že by mohly být použity v Británii k vměšování do evropských záležitostí a k informační válce proti Rusku. Britské úřady s výhradami potvrdily pravost zveřejněných dokladů.

V poslední době se na portálu Cyberguerrilla.org objevily nové údaje jménem Anonymous, které podle autora také souvisí s projektem Integrity Initiative. Jedná se dokumenty a faktury za platbu zpráv o činnostech ruských mediálních struktur, zejména RT a Sputniku. Publikované dokumenty také odkazují na událost v Salisbury.

V tomto anglickém městě byli otrávěni bývalý důstojník GRU Sergej Skripal a jeho dcera Julia, což vyvolalo velký mezinárodní skandál. Londýn obvinil ruský stát z pokusu o atentát, Moskva to kategoricky popírá, a poukazuje na naprostoý nedostatek důkazů.

Potřeba opakovat


Mezi dokumenty, které byly nyní zveřejněny, je dokument připravený Victorem Madeirem v roce 2015. Madeira je vědecký pracovník britského Institutu veřejné správy financovaného z Integrita Iniciative.

Dokument obsahuje soubor návrhů na sankce proti Rusku, včetně „současně vyhnat všechny ruské zpravodajské důstojníky a letecké síly / obranu / námořní příslušníky z co nejvíce zemí". Madeira to viděl jako opakování operace FOOT v roce 1971, kdy Londýn vyhnal 105 sovětských diplomatů.
Po incidentu v Salisbury opustily desítky ruských diplomatů Spojené království a několik dalších zemí.


V roce 2018 byl ředitel Ústavu veřejné správy, Christopher Donnelly, povýšen na velitele pluku ve vojenské zpravodajské skupině. Tato jednotka je součástí Britské první brigády pozorování a průzkumu, založené v roce 2014 a odpovědné za veškeré vojenské zpravodajství. K potvrzení hackeři poslali soubor s doporučeními na jmenování.


Další dokument ukazuje, že v říjnu 2016 Donnelly společně s generálem Richardem Barronem, který opustil funkci předsedy společného velení britských ozbrojených sil v daném roce, dává neuspokojivé hodnocení připravenosti britských sil odolat Rusku.

„Pokud nedojde k žádné katastrofě, která by probudila lidi a požadovala odpověď, musíme najít způsob, jak si má vláda uvědomit tento problém a přenést ho do politického prostoru. Můj závěr je, že buď musíme zahájit debatu, nebo čekat na něco strašného, což nás rozhořčí a donutí konat,“ napsal Donnelly.

Poté přijal do skupiny rozvědky Marca Laveryho, odborníka na chemické a biologické zbraně z vojenské laboratoře v Portonu Down, napsali Anonymous.

Rusko opakovaně uvedlo své podezření, že se v této laboratoři v blízkosti Salisbury vyvíjejí chemické zbraně, včetně toxické chemikálie náležející do skupiny nervových činidel, kterými podle Londýna byli otráveni Skripalovi a která se v Británii nazývá "novičok". A a stejném místě – Porton Downu, pak zkoumali látku, kterou byli Skripalovi otráveni.

Operace Iris


Když došlo v březnu 2018 k otravě v Salisbury, projekt Integrity Initiative okolo ní aktivně zahájil informační kampaň. Projekt přivlekl společnost Harod Associates ke studiu předních médií a sociálních sítí a nazval projekt „Operation Iris".

Dodnes hackeři zveřejnili 25 dokumentů, které byly podle jejich údajů připraveny jako součást tohoto programu. Jsou to zprávy o pokrytí incidentu a množství publikací v britských, amerických, evropských a ruských médiích, analýza publikací na dané téma sociálních sítí v různých zemích, informace o „údajných trollech" a jejich umístění.

Anonymous také zveřejnil dopis Andyho Price, který je v britském ministerstvu zahraničních věcí odpovědný za informační boj. Byl napsán v dubnu 2018 a byl určen „pouze pro důvěryhodné kolegy a partnery". Dopis obsahoval analýzu pokrytí incidentu v Salisbury v ruských médiích se závěrem, že se Moskva pokouší dezinformovat společnost. Brzy poté ruští diplomaté opustili Londýn.

„Plán Madeiry z 13. ledna 2015 byl důsledně proveden v polovině roku 2018," shrnuli hackeři.


„Náhodný" rozhovor


Podle Anonymous se v červenci 2018 náborář a soused Sergeje Skripala Pablo Miller podle jejich prohlášení zúčastnil schůzky s představiteli „Bílých přileb“, kteří byli Moskvou a Damaškem obviněni z organizování provokací s chemickými zbraněmi v Sýrii. Setkání se konalo ve zdech „Ústavu veřejné správy", uvedla publikace.

„Říjen 2018. Spolupracovník Millera ze čtvrtého královského tankového pluku Mark Urban publikuje knihu s rozhovorem se Skripalem, který se náhodou podařilo uskutečnit šest měsíců před „otravou". Závěr je zřejmý," dodali Anonymous.


- - -

16 komentářů :

 1. Nic až tak nového pod sluncem.
  Bylo o tom už napsáno tolik, že dalších slov k té britské novičokové snad ani není třeba.
  To, že Briti jsou stejně tak podlí jako bezohlední, hovoří dějiny celé jejich impéria. Takže i dnes jsou konzistentní se svými "nejlepšími" tradicemi.
  Snad jen jeden z nich mě rozhořčil víc.
  Byl to jejich ambasador, který o našich občanech evidentně nemá valné mínění. A (slovy Wericha) je zřejmě přesvědčen, že co Čech/Moravák/Slezan to blbec. Nasvědčovalo tomu jeho památné vystoupení v ČTV ...

  OdpovědětSmazat
 2. Náhoda přeci existuje, takže co? Ruští vrazi se neštítí ničeho. Od Bandery až po Jana Pavla II otravují vzduch v naší spořádané zahrádce. Těch bezejmenných obětí v širé Rusi. Ale bestii dochází dech s klesající cenou ropy.
  Jak se vám to líbí, soudruzi putinisti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ty jsi spíš BUK! Náhodou ale skutečně jen náhodou, nebyl Bandera Ukrajinec? Nebo atentátník na Jana Pavla Turek? Jestli ano, tak jen skutečně čirou náhodou. No, ale pro tebe jsou to Rusové jako poleno, a navíc řízeni přímo Putinem, který je snad jen mimochodem čínským agentem, Ale taky jenom náhodou.

   Smazat
  3. Radostu jsem dlouho neslyšel, nečetl. Mám radost - bude se mi fajn spát...

   Smazat
  4. Vuk Blaha Běž sen bodnou soudruhu havlisto malobriti si vše vymysleli a teď zametají stopy. O vrazích bych pomlčel podporovateli amerických džihádistů.

   Smazat
  5. Jestlize vypukne na zapade obzvlaste a zbesile hlucny a dlouhotrvajici, lzivy jekot vsech medii , moje reakce je automaticky hledat ,co je zatim a co se ma zakryt nam lidem. A maji britove toho hodne co zatajovat a zatloukat. Uz v minulosti jednali jako nejhorsi , nejchamtivejsi svine s Rotschildama v zakulisi /neni jeden duvod si myslet,ze se zmenili k lepsimu, spise k daleko horsimu/, jako dnes maji ty same ve Francii...
   To vzdy smrdi valkama, miliony obeti a triliony zisku pro bohace !! Na vemte jed.
   Do vanoc jste doma kricelipropagandy vsech medii a politici pred prvni sv.valkou , kdyz se to samozrejme ukazalo jako hnusna lez, zacaly zase kricet , ze to je valka na UKONCENI VSECH VALEK VUBEC !!!
   Jedna lez stihala druhou a zlato se mnozilo v tunach pro ne..

   To funguje spolehlive

   Smazat
  6. Uklidni se, kavárníku-lepšolide Vuku Blaho, ano?!

   Ceny zemního plynu a ropy sice klesají (navíc Západ hledá náhradu), ale to Veliké Rusko na kolena nesrazí: Protože VŽDYCKY bude spousta zemí, které si ruský zemní plyn a ropu koupí, bez smlouvání.
   Budou to VŠECHNY země, jejichž obyvatelstvo bude PŘÍMO CHRÁNĚNO nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.

   Však to známe doslova DOKONALE, my roduvěrní Češi: Pouhá přítomnost Střední skupiny Sovětské armády nás SKVĚLE chránila před
   • kavárníky-lepšolidmi
   • německými revanšisty
   • americkými imperialisty
   • sionisty
   • křesťany
   • a jinými podobnými zuřivými obránci evropských hodnot

   Ano, díky přítomnosti nepřemožitelné Sovětské armády jsme byli PERFEKTNĚ chráněni před kapitalismem a demokracií. A byli bychom chráněni dodnes, dodnes bychom žili v příslovečném socialistickém blahobytu a typicky slovanské svobodě, nebýt podlé Gorbačovovy zrady.

   Ale Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, nás nikdy nezradí: Střední skupina Armády Ruské federace od nás odjede JEDINĚ západním směrem – osvobozovat další země, další vděčné (budoucí) kupce ruské ropy a zemního plnu.
   Podotýkám: Kupce vděčné a VĚČNÉ.

   Prostě: Veliké Rusko má odbyt zaručen na věčné časy a nikdy jinak.
   Což je snad i kavárníkovi-lepšolidovi jasné jako facka, jako úder naším služebním obuškem do podlé rozšklebené tváře kavárníka-lepšolida, pevně přivázaného k židli ve vyšetřovací místnosti naší StB / KGB / FSB / GRU.
   JASNÉ ?!

   „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


   P. Radosta

   Smazat
 3. První tři příspěvky a z těch dvou posledních by člověk blil.
  V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 4. Velká Británie by se měla přejmenovat na

  ZLOČINECKOU BRITÁNII

  To by odpovídalo a mělo by to informační charakter pro občany.

  - Británie plynuje vlastní občany
  - snaží se poškodit vztahy s jadernou velmocí a vyprovokovat mezinárodní konfrontaci, naprosto bezohledně vůči celému světu
  - vraždí vlastní děti a to s posvěcením vlastních soudů (to je doložitelný fakt, tuto kauzu tady nebudu rozepisovat)
  - v minulosti prováděla odporné chemické testy na svých vojácích (opět fakt). Když se podíváme dnes na Porton Down a Skripala, tak to zřejmě povýšili na "nový level" a už budou testovat na vlastních lidech přímo v terénu.

  Otázka je, kde se najde tribunál, který by měl odvahu žalovat britský zločinecký stát? Kdo vypíše odměnu za dopadnutí člena britské vlády, velení armády, zpravodajských služeb? Provede někdo občanské zatčení? Kdo se odváží vyhošťovat vyslance zločineckého státu?

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. 11:27 Radosta je nesporně agent (nasazený rusofob - lze vysledovat podle článků, kde zaclání), který to tady jenom zapleveluje svými tapetami

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta každopádně nad ansámblem místních užgryndaných čechomužiků, pravidelných konzumentů výblitků lžidavida a lžidvořáka, ční jak Mount Everest nad hromadou jačího trusu při jeho úpatí! :)

   Smazat
 7. Tak jste mě pobavili. Pokud jsem se dotknul lidu cccp a jeho armády, izvynitě továryšči. Bonus, jež vás potěší:

  https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

  https://www.youtube.com/watch?v=A1PAO3jgmXY

  OdpovědětSmazat
 8. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svoje příspěvky ze 7. ledna.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 9. Rusko-sovětští soudruzi rozvědčíci likvidují DOKONALE => prašivého psa Skripala otrávil někdo jiný!

  Už jsem o tom psal vícekrát: Kdyby spravedlivé potrestání zrádného prašivého psa Skripala nařídil Veliký Putin, BJJP, bylo by dávno po psu a po jeho rodinných příslušnících.
  Rusko-sovětští soudruzi rozvědčíci se totiž nemýlí, NIKDY!

  Stačí si vzpomenout, jak NÁDHERNĚ ČISTĚ zlikvidovali:
  • Stepana Banderu
  • Lva Rebeta
  • Николая Федоровича Артамонова
  • Georgie Markova
  • Alexandra Valteroviče Litviněnka
  • a SPOUSTU dalších, méně známých zrádců, hanebných emigrantů a opozičníků

  Takže: Samotné přežití prašivého psa Skripala, podlého zrádce Velikého Ruska (i osobně Velikého Putina, BJJP), svědčí o tom, že NEJDE o práci našich starších ruských bratří.

  Prostě: Hrdinové Ruské federace soudruzi a soukmenovci Alexandr Petrov a Ruslan Boširov, dokonalí rozvědčíci GRU, byli:
  • v Praze POUHOU NÁHODOU zrovna tehdy, kdy v tom odporném kavárnickém městě pobýval zrádný pes Skripal
  • v Salisbury jako prostí turisti, na obhlídce tamního odporného kostela, POUHOU NÁHODOU zrovna tehdy, kdy tam byl otráven zrádný pes Skripal


  Ano, to je prostě naprostá Leninsko-putinská pravda!
  A kdo tvrdí něco jiného, dopadne jako Bandera, Markov nebo Litviněnko, dříve či později.
  Ano, rusko-sovětské mlýny melou možná pomalu, ale zato jistě.

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.