Reklama

pondělí 14. ledna 2019

V Německu se začalo mluvit o vystoupení z EU

14. 1. 2019     lenta
Německá ultrapravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) hodlá požadovat, aby Německo za určitých podmínek vystoupilo z Evropské unie. Informoval o tom list The Local. Na sjezdu, který se konal v Sasku, se členové strany rozhodli zahájit v Evropském parlamentu kampaň za vystoupení Německa z EU v případě, že reformy Evropské unie, které navrhli, nebudou zahájeny do roku 2024. Je to poprvé, co s tímto tématem vystoupilo nějaké politické hnutí v Německu.


V manifestu, který byl AfD přijat, se také navrhuje rozpuštění Evropského parlamentu. O místa v něm budou jeho představitelé bojovat ve volbách v květnu 2019. "Domníváme se, že pouze národní státy mají právo vytvářet zákony", říká dokument, odsuzující "751 privilegovaných členů" nadnárodního shromáždění.

Přesný termín možného provedení Dexitu - slovo se objevilo podle analogie s Brexitem spojením německého názvu Německa (Deutschland) a anglického slova "odstoupení" (exit) - členové Alternativy neuvedli.

Vůdce strany Alexandr Gauland při vystoupení před účastníky sjezdu uvedl, že cílem strany "není zničení EU, ale její návrat ke zdravému jádru". V současné době podle jeho vyjádření politický vliv bloku výrazně předčil jeho ekonomické základy.

Alternativa pro Německo byla vytvořena jako nacionalistická euroskeptická strana, ale získala největší popularitu, když vystoupila proti islamizaci Evropy a masové imigraci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Richtig. Hlavně nezapomeňte zanotovat něco o neonacistech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by se konečně rozbiječce EU pani Makreli

   PODAŘILO DOSÁHNOUT CILE?
   Zdemolovat na sračku projekt EU?

   Smazat
  2. Němci přijímají neevropské uprchlíky možná navíc i pokáním za rasisticky zahubené a vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili. Také proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural ...

   Smazat
  3. ARMAGEDON A KARMA-GEDON. Se to rymuje.
   Nejdrive byl ten 9/11 Arm... a potom so to zvrtlo do ty Karma...Tedy prevteleni.
   EU vlady pod dohledem USA vlady dnes vyplnuji /pac se nepozorovane prevtelily do Al Qaueda/ prani Usamy bin Laden aby se fanaticky a co nejvice teroristicky Islam rozsiril , okupoval a ovladl svet.
   Obcan se divi a nechape, protoze ma jako vzdy zaostale Dlouhy Vedeni.
   A da se pripustit ,ze sny vyse uvedeneho vyplnuji s laskou a peci vladari i vladarky kazdy den..
   Nekdy taky s velkou surovosti .....Kdyz se kaci les, tak se masakruje a znasilnuje. Jak se to rymuje....
   Ti kteri kladou hloupy odpor pak musi byt PREVYCHOVANI s prisnosti dukladnou.
   Tem se pak jejich narody a staty proste zrusi a zacne prevychova pomoci zakonu Saria a kdyz to nepomuze budou kamenovani, ukrizovani,vselijak muceni a vcetne zen a deti ,az jich moc nezbyde.
   Co taky s nima.
   A voni je ty hloupy pitomosti , jako treba opustit demokratickou EU prejdou.. Musi mit obcane na pameti: -Zachvatili-li te zahynes. O beda.
   -Opusti-li te zahynes taky$%^&**(()*^%$!!!
   Aby si nedelal zbytecny nadeje, ze nejak prezije atd...Hlavni vec , je nesabotovat ten Karma-gedon..

   Smazat
 2. Podle požadavků to nevypadá na utrapravicovou stranu, ale jako na stranu logického myšlení. Co je na tom "ultra" když chce někdo TVOŘIT VE VLASTNÍ ZEMI SVÉ VLASTNÍ ZÁKONY?

  To byl také hlavní argument V. Británie pro vystoupení z EU!

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vyper si svoje a netapetuj pořád tu samou blbost . pokud nemáš protiargument tak mlč a čti co se děje a čemu už neunikneš. modrej dědečku

   Smazat
  2. Otázkou je i to, proč ten blbeček neustále a každý den leze diskutovat mezi ty "rudé dědečky". Ale opravdu každý den - jediný článek nevynechá. Možná bez těch rudých dědečků už nedokáže žít. Asi nemá doma svého rudého dědečka, kterému by mohl denně nadávat a pošklebovat se. Duševní mrzáček - co jiného?

   Smazat
 4. Tak to je konec ! Co ted ti hawloidni bruSSelsti SSkwoteri budou delat ???
  Konecne se Nemci probouzeji !!!
  M.Z

  OdpovědětSmazat
 5. Dexit a EU se rozložį, to ale Frankfurt, rodiště ságy Rotschild nikdy nedovolí. To je , jako "kdyby" Klaus vytvořil při privatizaci Česka koš 100 zlatych národních podniků - Pilsner, Tatra, Škoda, Poldi...... atd.
  Taky utopie, prostě tu jsou a budou zájmy jiných , my jsme zatím, i včetně Babiše, kanonfuter.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německá pravice nikdy nepřipustí rozklad EU. Vždyť ona je nástrojem ekonomické a politické dominace Německa nad Evropou!

   Leo

   Smazat
 6. Mám to chápat, že pár cejnů plánuje kaprům vypustit rybník, ve kterém společně žijou?

  OdpovědětSmazat
 7. Skvělé už i němci se probudili pryč s eu nikdo v Evropě nepotřebuje nadnárodní politiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záchrana Česka15. ledna 2019 13:42

   - vystoupit z NATO
   - vystoupit z EU
   - začít spolupracovat s Euroasijským svazem, zejména s Ruskem a Čínou

   Smazat
  2. 13:42 Jen blbni ...

   Smazat
  3. 13:42 Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!! Už vidím zemanovské čecháčky a Středulu, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův bezvodý kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky z "rodinného stříbra" putovat do Číny. "...a za hrnec stuchlé rýže poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit ..." (Svatopluk Čech - Písně otroka).
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Spolehlivě přitahuje mouchy a odpuzuje nejen muslimy. Pomůže jateční pistole vyzbrojené První dámy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá mladší a méně senilní Babiš, v budování oligarchického komunizmu-babišismu.

   Smazat
  4. ty blbe to máš uložený a při jakékoliv příležitosti s tím tapetuješ debatu.ty pravděpodobně nemáš vlastní rozum a proto opakuješ stále jako kolovrátek to samé.

   Smazat
  5. 19:00 Pravda, je to tapeta a původně se tejkala jen instalace rusošvába na lumpenhrad lůzou, ale náhodou sem taky sedí jak hrnec na prdel odulého čechomužika! Tak proč to sem nedat ...

   Smazat
 8. Nemám rád nová slova. Ale BREXIT, DEXIT a další analogická očekávaná, jsou výjimkou. Data jejich prvního výskytu jsou nejvýznamnějšími milníky vývoje (záchrany) současné Evropy. Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. Nemectí politici jsou jako psi kteří štěkají za plotem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:48
   Buďme rádi, že štěkají za plotem. Už jsme poznali to když se utrhli z řetězu a vyběhli za plot....

   Smazat
 10. Jestli chce AfD "DEXIT", tak to bude mít stejný dopad, jako když SPD prosazuje "CZEXIT".
  Takže my ostatní můžeme být v klidu.

  OdpovědětSmazat
 11. U germánů je to čistě pragmatické. To co mohli už od EU dostali a nyní jde jen o upevnění pozic.

  OdpovědětSmazat
 12. Rozpad EU je na obzoru. Státy se mezi sebou hádají. Populisté jsou na vzestupu. Macron a merkelová na ústupu. Už to nebude trvat dlouho.
  https://www.epshark.cz/clanek/1486/rozpad-eu-na-obzoru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je asi na takovým "obzoru", jako býval za Nikity Segejeviče Chruščeva komunismus!:)))

   Smazat
 13. Německo je největším problémem EU, pokud vystoupí tak v EU už nic nezbude. Je to stejná demagogie, jako když Německo bylo osvobozeno od "nacismu" - asi jako kdyby Vatikán byl osvobozen od církve.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.