Reklama

pondělí 28. ledna 2019

Venezuela odmítla ultimátum EU a v Radě bezpečnosti OSN Rusko a Čína zablokovaly přijetí protivenezuelské rezoluce

28. 1. 2019     x-true
V sobotu se USA a Rusko do sebe pustily na zasedání Rady bezpečnosti OSN, svolaném z podnětu Spojených států k projednání situace ve Venezuele. Šéf americké diplomacie Mike Pompeo obvinil Moskvu, že podporuje a chrání "nezákonný mafiánský stát" Nicolase Madura. Vyzval Radu bezpečnosti, aby uznala Juana Guaidó za dočasného prezidenta Venezuely a k uspořádání nových parlamentních voleb pod mezinárodní kontrolou. Pompeo prohlásil, že pro všechny země nastal čas "rozhodnout se, na čí straně jste": buď se "silami svobody" nebo s "ligou Madura a jeho chaosem". Ujistil, že "USA a jejich partneři jsou opravdovými přáteli lidu Venezuely". A Rusko, Čína, Sýrie, Írán a Kuba podle jeho vyjádření podporují režim, který porušuje lidská práva. A to říkal v tom okamžiku, kdy seděl vedle něj Elliot Abrams, nově jmenovaný zvláštní vyslanec USA pro Venezuelu, který se zabýval propagandistickým zabezpečením krvavé práce "eskader smrti" v Salvadoru, jež v osmdesátých letech zabily tisíce nepřátel salvadorské soldatesky.

Pompeo také vyzval všechny země, aby ukončily veškeré finanční operace s vládou Madura. "Doufáme, že každá z těch zemí, které odsoudily Madurův režim, jistě zastaví veškeré finanční operace a dají státní aktiva k dispozici zákonným (čti nezákonným, pozn. autora) zástupcům tohoto státu", uvedl.
Pompeo si vynutil tvrdou reakci našeho zástupce OSN Vasilije Nebenzi, který přímo nazval Washington organizátorem státního převratu v této latinskoamerické zemi. K vášnivé diskuzi se připojil ministr zahraničních věcí Venezuely. Odmítl ultimátum EU o urychleném uspořádání nových voleb do parlamentu, s nímž vystoupil předseda španělské vlády Pedro Sanchez. Sanchez požadoval, aby byly volby vyhlášeny v termínu za osm dní. Pokud to Venezuela neudělá, pak Španělsko a EU uznají Guaidó dočasným prezidentem země. Na což venezuelský ministr zahraničí odpověděl, že Caracas odmítá ultimátum a ironicky poznamenal: "Osm dní nač?"

Vasilij Nebenzja charakterizoval americkou akci jako "žalostnou" a "podlou". "Je to špinavá hra", zopakoval. Podle něj by měla být v Radě bezpečnosti OSN diskuze věnována tématu "vnější hrozby pro Venezuelu" a tomu, jak se USA snaží "destabilizovat" latinskoamerický region vnucováním "své vůle jiným národům". Nazval také "provokací" ultimátum EU, iniciované Španělskem.

"Osm dní nač?" zeptal se venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza a sám si odpověděl, že to všechno jsou manévry administrativy Donalda Trumpa, jejichž cílem je podnítit násilí v zemi a připravit zahraniční intervenci v čele s USA.

Rusku a Číně se s podporou Jihoafrické republiky a Rovníkové Guineje podařilo zablokovat přijetí rezoluce o podpoře Národního shromáždění jako jediné demokraticky zvolené instituce ve Venezuele. Podrážděný Pompeo opustil zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Je smutné když i Rovníková Guinea pochopí tu prasečinu americké soldatesky a například Španělsko, kde se bojovalo před II. světovou proti fašismu, s heslem že se zde bojuje i za Prahu, což se bezezbytku potvrdilo, se chová jako bulík bez jakékoli historické paměti. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve Španělsku jsou u moci socani. Hanba bývalé levicové straně!!

   Smazat
  2. Španělsko, země rekonqisty, nejkatoličtějších veličenstev a Supremy, první koloniální supervelmoc, která byla potupně vyhnána uze svých kolonií obyvateli kolonií i ranným imperialismem USA (Kuba, Filipíny) Španělsko kde fašismus zvítězil ve válce ještě před druhou světovou válkou, to Španělsko, které Caudillo Franco uchránil před zapojení do Druhé světové... a který si vychoval krále, jemuž v den své smrti předal moc... které brání právu na sebeurčení Basků i Katalánců stejně, jako tak činili fašisté, když byli u moci... a které má s hispanoamerickými státy staré účty...

   Pane 22.09 není tohle, co Španělsko předvádí přesně tím, co lze od katolického Španělska očekávat?

   Smazat
  3. Spanelsko by melo po tom,co provadelo Katalancum radsi drzet pusu a krok....Nebo by se take mel nekdo podivat, jak je to u nich s dodrzovanim lidskych prav

   Smazat
  4. Prečo podsúvate "katolického", keď sami priznávate socanov v Španielskej vláde? Španielski socani(podla vás "katolíci") - Javier Solana dali pokyn NATO humanitne bombardovať Srbsko, ktoré údajne páchalo humanitnú katastrofu a genocídu(to pravoslávne Srbsko). A vy Češi(potomkovia Husitských hrdlorezov) ste ich v tom humanitnom bombardovaní podporovali. Pre úplnosť vecí povedané. Takto ste to mysleli? Dúfam že ste už spokojní:-). Skutočnosť je žial taká že jak Vy v Čechách, tak aj v Španielsku ste upadli do rovnakého morálneho a hodnotového úpadku. Poukazovanie a nálepkovanie toho druhého, aby ste sa mu mohli vyšplhať po jeho klzkom špinavom chrbte a ukázať sa tak v lepšom svetle vám príliš nepomôže. Len ešte viac zvýrazní váš charakter. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  5. 7.24 Nevíte, že takřka všichni komunisté ze čtyřicátých a padesátých let, i sociální demokraté, POKUD NEBYLI OBŘEZANÝMI ŽIDY, BYLI ŘÁDNĚ POKŘTĚNÝMI KATOLÍKY (protestantů bylo u nás pomálu) vycepovanými KATECHETY při povinné výuce náboženství ve školách? Španělští "socani" snad nechodí na mše a ke zpovědi?

   Jha křtu vás může zbavit jenom exkomunikace, nebo KONVERSE k Islámu například... oproti tomu být "socanem" nebo falangistou atd. je totéž, jako být pošťákem, nebo autobusákem, či dělat jinou profesi ... jak se momentálně hodí.

   Smazat
  6. 22:09
   No Španělé asi se slzou v očích vzpomínají na ty doby kdy též radostně kořistili v J.Americe a odváželi zlato které způsobilo tolik neštěstí. Nakonec na ně dolehlo prokletí toho zlata stejně jako na Porgtugalce. Z nejbohatších zemí se staly země druhořadé.

   Smazat
 2. Rusak je definitivne v riti. Dnes jim spadnul TU-22. Uplne se rozlomil vejpul:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je schválně.., aby to mohli nahradit něčím novým a ssusákům tak trochu přitvrdili to "bojim..., bojim" sraní na hajzlíku :D

   Smazat
  2. V USA spadli za včerejšek a dnešek 3 vojenská letadla a jeden vrtulník. Asi zase Putin.

   Smazat
  3. To US lepidlo

   Smazat
  4. Neco vo superglue pozdeji a nekde. Dalsi Obrovska Ostuda pro OSN a OFS /Organizace fasistu sveta/.
   Slouzi a podleza v milionech podpodruje zlocince uz dlouho a jejich konec je jedine reseni..

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D ale má to společný! Dement něco přečetl a zkouší se orientovat. :D

   Smazat
 4. Je to divné, Maduro má legitimní mandát do roku 2025, dokonce krátce po volbách a Pompeo tvrdí, že to tak není. Není to hezký pohled na politiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je hlavne najlepší názorný príklad o demokratizme, ktorí demokratická svetová internacionála svojími farebnými revolúciami na bodákoch svojích zbraní šíri po svete. Zarastení uslintaní alláhujúci bojovníci za Sýrsky demokratizmus sa prestrielajú do parlamentu v Damašku a hneď sú našimi pánmi uznaní za zákonných zástupcov Sýrskeho ludu, lebo si tam po-demokraticky nastolili svoju vládu. Na Kryme sa uskutoční pokojné mierové ludové hlasovanie v referende, kde občania sa rozhodujú o svojej budúcnosti a ono ajhla - je nezákonné, nedemokratickéneetické. V tom referende chýbajú mŕtvoly! Najmenej 5000, tak ako si požadovali v Srebrenici od vtedajšieho kumpána Aliju Izetbegoviča, aby mohli uznať jeho "referendum" o nezávislosti BaH. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 7:37 Sýrský lud ať maže vyrábět sýry! A nesere se do Levanty! Snad už brzo to dopadne jako v tom vtipu: Chvíli pouští hnali putleroffci sionisty, chvíli sionisti putleroffce - až se vrátil pan kalif a vypráskal je odtama všechny! Pak konečně zaniknou všechny ty pseudostáty narýsovaný v kanelářích Sykese a Picota jako "Sýrie", "Libanon", "Joránsko" či "Irák" a Levanta s Mezopotamií se opět stanou provinciemi Božího chalífátu ....

   Smazat
 5. Spanele !!!To si delaji kozy.A Katalanci zmlaceni do krve v poctu 900????.Drze celo je lepsi nez popluzni dvur.

  OdpovědětSmazat
 6. Kde Amerika pomáhá
  tam se jen svrab rozmáhá.

  OdpovědětSmazat
 7. Kde je Španělské : NO PASARAN !
  USA se opět vměšují . Že by se blížilo latinskoamerické jaro .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzdyt jsou to obycejni zlodeji ve "fraku"

   Smazat
 8. Podobný scénář jak naši republiku budou ničit
  až opustíme EU.
  https://youtu.be/Uq4NRLl2EDM

  OdpovědětSmazat
 9. Není náhoda, že v těchto dnech měl papež agitku ve střední Americe*

  OdpovědětSmazat
 10. Kde je ta svoboda a prosperita jižní ameriky.Žeby je někdo vykořistoval?
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 11. Čo tu povedať? Krajina ktorá pláva na rope a má tú smolu, že je prakticky na tom istom kontinente ako US. Brániť sa je prakticky nemožné, majú tvoju krajnu pod palcom už takmer storočie, prenikli všade. Na to, aby si sa poučil z vlasných chýb ti nedajú čas. Rob čo chceš, postarajú sa aby to vypálilo zle.

  OdpovědětSmazat
 12. České sračkomety nám zapomněly sdělit, že američtí soudruzi právě posílají 5.000 vojáků do cizí země. Hádejte kam, No přece do Kolumbie, která náhodou sousedí s Venezuelou! P.S.: do Sýrie posílá Pentagon 600 vojáků - to je ta země, ze které ZUSA odcházejí :-)

  OdpovědětSmazat
 13. To určitě celý svět bude skákat jak usa bude pískat Čína a Rusko to nedopustí.

  OdpovědětSmazat
 14. celý svět už musí vidět ubohost toho amerického odporného póvlu!!!Celej svět a každej rozumnej člověk!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starej KOHN právě vysvětluje synkovi, jak to ve světě chodí, proč je většina Gójim chudá a nespokojená: "Koukej Moše, jak pracují ve firmách, dělají přesčasy, dělají o svátcích i o sobotách a o nedělích, potom nadávají a brečí na internetu, čučejí na televizi... A KDY POTOM MAJÍ TY PENÍZE VYDĚLÁVAT?"

   Smazat
 15. Výhodou internetu je to, že na něm můžete publikovat vydestilovanou pravdu. Výhodou je ale i to, že na internetu můžete publikovat stejně kvalitně vydestilované lži. A internet sám má velkou nevýhodu, že nemůžete tyto dvě kvality spolehlivě oddělit a odhalit. Ale když huláká diktatura kapitálu o demokracii a lidských právech, tak si můžete být jisti, že jde o lež "jako věž". Když tak navíc huláká proti národu, který překáží mocenským a majetkovým choutkám diktatury kapitálu, tak to hulákání je zástěrkou pro právo na kradení z majetku druhých. A když víte, že ten stát a "národ" je výsledkem jím po staletí prováděné genocidy Indiánů, černých otroků a bezpočtu agresívních zištných válek, pak těžko reprezentantům takového státu uvěříte "nos mezi očima", leda pořádně zkorumpováni. No a to je přesně ten osud třeba států a především politiků EU. Můžete vyhlásit dostihy a přijímat sázky: kolik stojí ten který funkcionář EU, politik státu EU, tedy kolik musí solit daňoví poplatníci = zaměstnanci kapitálu na pokrytí korupného, vypláceného politikům, ale také jiným sloupům státu!? Aby vřele poskakovali, jak píská USA kapitál!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 11:48 výborně napsáno. Internet je vynikající médium, jen je třeba mezi pravdivé a lživé zvěsti vložit vzdělaný a myslící interface, např. mozek.

   Smazat
  2. Bravo, vynikající.

   Smazat
 16. OSN komandant fašistické USA !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém přežívá coby Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí oněch výše definovaných podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.