Reklama

pátek 25. ledna 2019

Venezuela stojí na prahu libyjského scénáře

-rp-
25. 1. 2019 PrvníZprávy
Současná „cestovní mapa“ ke svržení venezuelského prezidenta Nicoláse Madura je podobná tomu jak byl svržen libyjský vůdce Muammar Kaddáfí v roce 2011 za spolupráce USA a EU.

Americká vláda na několika úrovních se ve Venezuele snaží, stejně jako v Libyi, připravit půdu pro ustavení loajální vlády vůči USA.Americký ministr Mike Pompeo ocenil 48 hodin staré rozhodnutí Národního shromáždění Venezuely založit fond na vymáhání majetku, získaného korupcí. Skutečným cílem je blokovat venezuelská finanční aktiva v zahraničí. Libye měla zablokované účty od konce února do začátku března 2011 Evropskou unií a Spojenými státy na začátku konfliktu, který vedl k občanské válce.

Stejně jako v případě Libye, cílem nebylo jen svrhnutí Kaddáfího jako hlavy státu a vlády, ale také konec institucionálního modelu. Jedním z prvních akcí libyjského opozičního bloku bylo vytvoření velké Národní rady pro demokratický přechod, což vedlo k rozpuštění institucí. To je také úkolem tzv. Zákonem o přechodu ve Venezuele, který by měl vytvořit strukturu se stejným názvem používaným v Libyi: Národní rada pro demokratický přechod.

Kaddáfí měl být zatčen a předán Mezinárodnímu trestnímu soudu, ale bylo by nutné ho nejdříve zbavit prezidentské imunity a proto byl označen za uprchlíka před mezinárodní justicí. Spojené státy nyní neuznávají Nicoláse Maduru za legitimního prezidenta Venezuely.

Cílem ve Venezuele je zahájit násilný konflikt v měřítku pouličních demonstrací, stejně jako v Libyi v určitém okamžiku. V této chvíli je situace v Caracasu na pokraji katastrofy.

Připomeňme, že venezuelská armáda, stojící za prezidentem Madurem, je velmi dobře vyzbrojená, ale Maduro potřebuje širší mezinárodní podporu, protože brazilský prezident Jair Messias Bolsonaro řekl, „že ke zklidnění situace v sousední zemi se uvažuje o vojenském řešení.“

Tento scénář zřejmě vidí Rusko a Turecko, které podpořily prezidenta Madura. Bude to mít vliv na Spojené státy, aby nezasáhly ve Venezuele, tak jako v Libyi?

Jedním z hlavních rozdílů je, že USA nemusí v tomto případě hledat pomoc NATO, protože se mohou spolehnout na Kolumbii a Brazílii, možná Argentinu. Z Evropské unie Spojené státy očekávají pouze diplomatickou podporu své politice v Latinské Americe.

Evropská komise vyzvala Venezuelu k politickému procesu, který by vedl k uspořádání nových voleb ve Venezuele, ale nepřímo uznala opozičního vůdce Juana Guaida jako prozatímního prezidenta.

"Stojíme za demokratickými silami v této zemi," řekl mluvčí Evropské komise na pravidelné tiskové konferenci.


Pokud občanská válka vypukne ve Venezuele, v kombinaci s vojenskou intervenci Spojených států, Kolumbie a Brazílie, nejhorším scénářem bude, že konflikt a nestabilita se přelije do celého kontinentu, což je cílem Washingtonu, který zjevně ztrácí pozice na Středním východě a v Africe.

Nejdůležitějším momentem pro Venezuelu je, že armáda v čele se svým vedením odmítla výzvu USA k podpoře povstání a ke svržení Madura.

Armáda uvedla, že bude i nadále hájit národní suverenitu s tím, že existují „temné zájmy“, aby se Juan Guadio stal prezidentem země. Při střetech, které začaly vzpourou 25 vojáků vedených Luisem Figuerem, bylo dosud zabito 18 lidí.


Napětí mezi USA a Ruskem se opět zvýšilo


Podle Bílého domu k znovuzvolení Nicoláse Madura prezidentem došlo podvodem. Donald Trump, řekl, že vojenskou akci nezvažuje, současně však dodal, že ve hře zůstávají všechny možnosti.

„Mimořádně nás znepokojují signály, které dostáváme z některých zemí , týkající se možné ozbrojené intervence. Vyzýváme tyto země, aby na takové představy zapomněly,“ uvedl k situaci ve Venezuele Sergej Lavrov ruský ministr zahraničí.

Během telefonního hovoru s Nicolásem Madurem vyjádřil ruský prezident Vladimir Putin podporu legitimním orgánům ve Venezuele.

87 komentářů :

 1. https://cz.sputniknews.com/svet/201901259024872-Maduro-odmitl-opustit-urad-prezidenta/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/

   Smazat
  2. Odkaz 1815 je jako obvykle v pdf formátu a lze jej tedy poslat jako přílohu pošty.

   Smazat
 2. Tady se jasně ukazuje,koho chtějí za prezidenta,ve všech státech světa.Naprosto drzé vměšování do vnitřních záležitostí států,co se ukazuje ve více státech.USA jde o mnoho,Venezuela jako USA kolonie,obohacuje mnohé oligarchy z USA.Takže,USA udělá všechno proto,aby jim ten zisk neutekl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drzost Made in USA opět v praxi!Sloužit a hájit zájmy této imperiální,neokonsko-fašistické zadlužené a demokracií pohrdající země, jako je hnUSÁcko,a jejich nenasytných miliardářských zločinných klanů, může jen zaslepený blb,který neví nic, co se kolem něj děje, nebo podplacený, a po rádoby falešné kariéře bažící vlastizrádce, který by měl být v každé takové zemi co nejrychleji vsazen za mříže. Ať už se jedná o Venezuelu, Brazilíi, Argentinu, nebo i EU a ČR! Kdo slouží americkým neofašistickým zájmům, ten slouží ďáblu a peklu. Kdyby nebylo rozpínavosti USA ve světě, tak bychom měli ve 21.století podstatně více klidu.Ti lotři z Fašinktonu neustále škodí světu, lidstvu i planetě Zemi, a proto jsou velmi NEBEZPEČNÍ všem!!!Jsem zvědav, kdy všechny ty proamerické loutky pochopí, že hrát si na věrného kamaráda USA, je pro každého smrtící záležitost!Platí to nejen pro Guaidóa, ale i pro všechny ty poskoky typu Junckera, Merkelové, Mogheriniové, Mayové,Porošenka, Kalouska,Langšádlové, Štětiny, pospíšila, Gazdíka, Farského, Rakušana, Bělobrádka, Bartoška,a mnoha dalších..... No, nevím, ale bez zásadních změn v uvažování obyčejných lidí o tom, kdo je kdo, se k lepší budoucnosti nedopracujeme. Ani ve světě, ani doma.

   Smazat
  2. 23:39 Jenomže historicky je právě a jen Rusko, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 3. Čím zbědovanější stát, čím větší absence demokracie a svobody, tím více se jejich vůdců (ne obyvatel!!!) zdejší novorepublikáni zastávají.
  To samé platí pro Kubu, KLDR....
  Je dobré vědět kdo je vzorem soudruhů Dvořáka s Davidem a jak by jejich "Nová republika" vypadala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejzadluženější stát USA opět hledá cestu jak vytunelovat souseda.jak může "demokratický stát",mezi které se USA počítají,neuznat řádnými volbami zvoleného prezidenta?Neměl by také Tramp složit funkci a úřad,když kolem voleb je tolik pochybností o ovlivňování prezidentských voleb??USA se sami pozvaly do Sýrie,mandát OSN neměly!!!!USA patří mezi nejagresivnější státy světa.

   Smazat
  2. Jste ubohý blbec. Podsouváte jen proto, že podléháte nelogickým závěrům a své vlastní ideologické omezenosti. Naučte se přemýšlet a pak teprve vstupujte do diskuzí.

   Smazat
  3. Zase do všeho se bere USA, a na druhou stranu nemá ani 5 mld. dol. na to, aby si ochránila svou hranici s Mexikem; a zároveň nám cpe migranty za pomoci Soroše a jeho bandy. USA není stát, ale jeden agresivní bordel.
   Morave

   Smazat
  4. Václave Dvořáku.
   Pokud se v diskusi obracíte na konkrétního autora nějakého příspěvku, buďte prosím adresný, ať to vědí všichni diskutéři a zejména ten, kterého se vaše reakce týká. Nevím zda jste vaši "kritiku" adresoval panu 12:38 nebo panu 13:28 a proto nejsem schopen posoudit její oprávněnost. Nebo se odpovídat konkrétním diskuterům bojíte??
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Smazat
  5. Pro 13:28. Podstatou je, že nikdo nemá právo kromě občanů Venezuely určovat jejich prezidenta a další orgány státu.Diktát zvenčí není nikde a nikdy demokratickým prostředkem změn !!!!

   Smazat
  6. 14:36 Ďuro Trulo.
   Pane to jste mě pobavil, opravdu nejste schopen odhadnout komu reakce pana Dvořáka patří ? Nechcete fleka ministra zahraničí ?

   Smazat
  7. 15:51: Ďuro Trulo má samozřejmě pravdu. Trochu důkladnosti - i v psaní - neuškodí.

   Smazat
 4. 12:38
  TAKŽE VRAŽDĚNÍ,BOMBARDOVÁNÍ,LOUPENÍ CIZÍHO MAJETKU A ÚZEMÍ PO VZORU USSA OKUPANTŮ JE TA PRAVÁ DEMOKRACIE???!!!!!!!
  S TIM JDI DO PRDELE TY A TA SVOLOČ LEPŠOLAHVÁRNY TAKY!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypni si CapsLock, demente.

   Smazat
  2. 12:46
   No a ty idiote si vypni počitač a neopruzuj. Nikdo není zvědavý na tvé hloupé připomínky.
   Václav

   Smazat
  3. Naštěstí, doba moci různých Vašků, kteří v lepším případě zakazovali lidem psát a říkat co si myslí a v horším případě lidi zavírali za názor, už dávno pominula. Možná budou mít stejné štěstí i lidé ve Venezuele.

   Smazat
  4. Vaše ubohost, nedostatek soudného myšlení a jistá forma hysterie, která se u vás ještě snoubí s nenávistí k jinak uvažujícím je smrtící směsicí, které vás jistojistě přivede k fašizmu.

   Smazat
  5. To co tu někteří jedinci předvádí je "také" demokracie a lidská práva (12.46, 12.38 zřejmě potrefená husa se ozvala). Když vyhrál Václav Havel volby presidenta, tak museli "zavřít" Miroslava Sládka, jinak by nebyl zvolen presidentem. To je ta správná "demo" podle Pirátů či KDÚ-ČSL … a také podle USA či Německa. Fuj hnus.

   Smazat
  6. 13:35 a když hlasovali o "restituci" církevního majetku, tak pro změnu museli dovézt na hlasování vězněného kolínského člena ODS :-)

   Smazat
  7. Pro 12:46. Dementem bude asi Vy. Písmena mají asi ten význam, že asi značí v konkrétním případě formu zvýšeného hlasu .Udělejte hop .

   Smazat
  8. 13:33 Víš proč ten xindl zuří? Ano, bejval skin a chodil s nima do Chánova na cikány a hajlovat, jenže pak se něco stalo a já zjistil co! On je vnukem zkurvenejch komoušskejch xindlů z Volyně! A jednou je navštívili ukrajinští vlastenci! Jeho komoušský bábě uřezali kozy, dědkovi hnáty a pracky a ještě živý je hodili do škarpy a jeho tehdy nezletilýho strejce - pajonýra, obalili slámou, zapálili ho a zahráli si s ním pak kopanou!:)) No a proto k Ukrajinccům a těm co jejich revoluci podporují chová zášť - až do památné revoluce proti janukovštině v Kyjevě ale tajnou! Tehdy se ale provalil, když odmítl jít s kamarády hajlovat jako obvykle na oslavu vítězství bílé rasy nad russáckou komoušskou slotou! A oni mu rozpkopali tlamu a hodili ho do škarpy, aby pozdravoval v pekle svou bábu s dědkem! A tak zradil ideály a nechal si narůst těch pár škaredejch chlupů na tý jeho oslizlý makovici a teď opěvuje Putlera! Chtěl by se pomstít, ale je to jen malá bezcenná veš, mstí se jen hubou a ... KAPITÁLKAMA!

   Smazat
 5. Hugo Cháveze ukončili tím, že mu zajistili rakovinu (stejně jako nežádoucí prezidentce Argentiny). Maduro nebyl důstojným nástupcem v podmínkách krize dlouhodobě pěstované sankcemi ze strany USA. Jediným a dlouhodobým cílem USA je každopádně venezuelská ropa. Dnešní smůla Venezuely je v tom, že americký majdan ve Venezuele je to jediné, na čem se dnes shodnou demokraté s republikány (možná poslouží i jako krytí pro ukončení shutdownu). Jedinou novinkou je dálková volba prezidenta nějaké země, to neudělali ani na Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zase Majdan, Majdan podle plánu...

   Smazat
 6. Dalo se to přece čekat, poté, co přistály ruské TU160 ve střední Americe. Nikdo nemá rád, když mu někdo v podbřišku chce vybudovat vojenskou základnu, tak Američani přirozeně jednají. Pokud má někdo pocit, že třeba Američeni dělají némlich to samé jinde, tak to je ošklivá pomluva. Americké zbraně jsou striktně demokratické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlas, a jejich bomby jsou výlučně humanitární, masakry civilistů pak nutné kolaterální ztráty.

   Smazat
  2. Jen nevím, zda Tu-160 odletěly.

   Smazat
  3. Podlí srbští teroristé zákežně zničili americké nevinné letadlo, pokojně bombardující jejich zemi.

   Smazat
 7. Nemyslím si, že se dočkáme libyjského scénáře. Ještě před 10 léty by tomu tak určitě bylo, ale už turecký prezident dokázal uniknout z obdobné šlamastyky, stejně jako Asad v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
 8. 13:00
  To není podstatné. Podstatné je ,že USA a EU se serou do politiky států které k s nimi nechtějí mít nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maduro není Venezuela, Maduro není venezuelský lid!
   Vůle, potřeby Madura nejsou vůlí venezuelského lidu. Tak jako vůle komoušů nebyla vůlí lidu Československého.
   Zapište si to, bolševici, už konečně za uši.

   Smazat
  2. Ty blbečku si zapiš za uši, že ve Venezuele dosud rozhodovaly demokratické a svobodné volby. Momentálně jde o ústavní krizi, kterou je nutné vyřešit opět ve volbách, v řádném termínu a bez cizího vměšování. Amíci vědí, že to Maduro může opět vyhrát, tak tlačí na pilu. Serou na demokracii, stejně jako ty sereš na logické myšlení.

   Smazat
  3. Bolševici si to možná zapíší za uši, ale co takhle se v naší diskuzi obracet na čtenáře Nové republiky a ne na bolševiky. Stačí to pobrat tvoje hlava?

   Smazat
  4. 13:37
   Jenom debil si může myslet, že idiota, řidiče autobusu, který svou zemi přivedl ke krachu, k milionprocentní inflaci, k nedostatku základních potravin, k exodu milionů obyvatel... si lidé opět zvolí ve "svobodných a demokratických" volbách.

   Smazat
  5. 13:39
   O co se to tu snažíte? Čtenáři i autoři NR jsou bolševici. Čím více autoritářštější, totalitní režim, tím větší vaše podpora.
   A o tom faktu, že vaši slavní čtenáři pod každým druhým článkem lkají jak za socíku bylo líp, netřeba polemizovat.

   Smazat
  6. 13.41 Venezuelský lid si automatický zvolí svého Havla, který zákonitě a okamžitě celu zemi s největšími zásobami ropy na světě, předá demokratickým Američanům a ty všechnu ropu demokraticky z Venezuely vykradou. Demokracie bude naplněna. Bravo.

   Smazat
  7. 13:56
   Tak jako ji kradou Saudům? Kanaďanům? Kuvajťanům?Katařanům? Co to vlastně meleš?
   No když budou vládnout ve venezuele bolševici tak na těch největších zásobách ropy můžou Venezuelané pochcípat hlady. Ale to je vám jedno. Vivat revolution!!! Viďte, blbe.

   Smazat
  8. 14:02
   CO TADY STŘEČKUJEŠ TYDÝTE,JESTLI TI JDE O CHCÍPAJÍCÍ LIDI A PRÁVĚ JEN O TY,TAK JE PŘECE Z LOGIKY JEDNO,ZDA ZEMŘOU HLADY POD VLASTNÍM PREZIDENTEM DEMOKRATICKY ZVOLENÝM NEBO POD ZLODĚJEMA ZE ZÁMOŘÍ V RÁMCI OPERACE TRVALÁ OKUPACE......ty a logika,viď volotrku jednobuněčnej!!!!!!!!!!

   Smazat
  9. 13:13 Souhlas. To se bohužel týká i evropských států :-)

   Smazat
  10. Tak jsem zjistil s příspěvků, že jsou v tomto státě je bolševici a havlojdi. Není tomu tak, jsou zde lidé, kteří mají různé názory na svět a dění. Respektujme se a nechte každému názor, protože v příštích volbách může vyhrát on.

   Smazat
  11. Ad 13:41
   "Jenom debil si může myslet, že idiota, řidiče autobusu, který svou zemi přivedl ke krachu, k milionprocentní inflaci, k nedostatku základních potravin, k exodu milionů obyvatel... si lidé opět zvolí ve "svobodných a demokratických" volbách."
   ---------------------------
   Nezastávám se hospodářské politiky Veneyuelské levice, ale rozhodnout o tom, kdo bude prezident a kam bude země směřovat mají jen Venezuelané, a to jako minule a předminule v demokratických a svobodných volbách.
   Jen idiot nebo svině může prosazovat vměšování zvenčí a obcházení dsemokratických procedur.

   Vždyť svět Madurova soka, toho pětatřicetiletého lžiprezidenta, je svět virtuální, tvořený ami-ambasádou, neziskovkami a pár uprchlými oligarchy, kteří si platí některá venezulská média.

   Odpověz laskavě mudrlante 13:41 na jednoduchou otázku: Proč "bolševika" Madura podporuje Mexiko, Turecko a kapitalistické Rusko? Zkus odpovědět! Díky předem.

   Smazat
  12. 14:23 Každá buňka je složitý organismus, který je základem života! Tys jen seskupení neživých atomů, primitivní hmota tvořící dokupy smrdutý plyn vyvinutý v putleroffský lejnolíhni a který sice není nebezpečný jako Novyčok, kterým tvůj vypouštěč - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   vraždí lidi po celým světě, ale je obtěžující svým zápachem!

   Smazat
 9. Američani - celosvětová zkurvená amorální prasata,národ hodný k opovržení a zavržení...

  OdpovědětSmazat
 10. 13.16. - ty zkurvenej demagogickej pojebanej idiote.Maduro vyhrál volby s více než 70 ti procenty.Víš ,jak se tomu ty HOVADO říká??Demokracie.A najednou Ti pod vousy nejde,ty kokote,když to není demokracie po Vašem.Tobě bych ty nulo dal s velkou chutí pěstí do toho tvýho demokratickýho ksichtu!!!Jsi IDIOT.Užitečnej idiot...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komouši u nás vyhrávali volby s 99.9% hlasů, debile.
   Jenom debil si může myslet, že idiota, řidiče autobusu, který svou zemi přivedl ke krachu, k milionprocentní inflaci, k nedostatku základních potravin, k exodu milionů obyvatel... si lidé opět zvolí ve "svobodných a demokratických" volbách.

   Smazat
  2. JEDNOM DEBIL A RETARD Z LEPŠOLAHVÁRNY MŮŽE OBDIVOVAT UDAVAČE ZVOLENÝHO JEN 99,9 % HLASY PRÁVĚ TĚCH KOMUNISTŮ!!!!!!!!☺

   Smazat
  3. Anonymní25. ledna 2019 14:35

   https://uloz.to/live/!LatoIfNekxye/paukovo-divadlo-v-brne-uvadi-zensky-raj-to-naposled-divoka-historka-na-horizontu-pavlacovych-udalosti-v-brne-ucinkuji-borivoj-pauk-s-nahodnou-kolemjdouci-mp4. ledna 2019 22:10

   Smazat
  4. 14:35 Leda by udal sám sebe:)) Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
 11. USA nepotřebuje nekvalitní ropu z Ven. Má své dost. Pokud USA tam cpaly doláče, bylo vše v přádku, plné obchody, lidé spokojeni, ale jakmile se vše znárodnilo, tak je jasné , že doláče přestaly proudit a rudý " RÁJ " padl do několika let na držku, proč je nevytáhne rus z bídy, jednoduché, protože je také chudej žebrák.Ti dva se k sobě hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zapomněl jste zmínit americké sankce, ke kterým se musely připojit i sousedé Venezuely a které trvají celou dekádu

   Smazat
  2. 13:53
   A já jsem myslel, že samce jsou neuvěřitelně prospěšné. Aspoň o tom tedy melete neustále v případě Ruska.

   Smazat
  3. i v případě Ruska jsou sankce dlouhodobou přípravou na majdan v Rusku

   Smazat
  4. 13:55

   Už jste také někde slyšel, že půst je velice prospěšný? Zejména dobře živeným lidem a zvláště pak lidem obézním. Ovšem podvyživeného by totéž mohlo zabít.
   Je schopen váš mozeček pochopit tak jednoduchý princip, že co jednomu prospívá, druhému může škodit?

   Známý se věnuje jednomu bojovému sportu a k jeho tréninku patří třeba mlácení hranami rukou do dřevěných hranolů, přerážení cihel a kopání holeněmi do sloupu. Zkuste si dát dvě cihly na sebe a přerazit je rukou. Jemu to prospívá, vám to přeci také musí prospět. Tak do toho, budete šampión. A nezapomeňte se pochlubit s výsledkem.

   Smazat
  5. A ti co nevědí o co jde, tak v USA probíhá majdan.

   Hodina pravdy se přiblížila.

   Smazat
 12. 12:53 Ameriku tlačí čas, proto ta dálková volba venezuelského prezidenta zcela bez voličů. Na Ukrajině měly USA více času, tak tam zase použily novinku, tři kola prezidentských voleb v r. 2004. Po dvoukolové normální volbě uspořádali i třetí kolo, aby vyhrál Juščenko. Tři volby po sobě se osvědčily i v banderovské Radě, kde se provádí schvalování zákona třeba třikrát po sobě v jednom dni, dokud není dosaženo většiny podle zadání (asi poradců z americké ambasády) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Více voleb, dokud se neodsouhlasí jak má, se úspěšně používá i v EU.

   Smazat
 13. Amerika má nyní dost starostí sama se sebou.Nevěřím,že všechna prohlášení jsou jsou od Trampa.Váleční štváči stále ještě úřadují!V"nejdemokratičtější" zemi se od 1.1.2019 jde o všechno,ale Evropa nic neví??Přejděte na .https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2514953.htmlPrezidenti Bush, Obama a Clinton, Hillary Clinton a další byli řečeni zatčeni.Odhaduje se, že 80 až 140 kongresových lidí bylo jmenováno a má být podáno ve více než 71 000 uzavřených obžalobách podaných ve federálních soudech po celé zemi od doby, kdy Trump nastoupil do úřadu.Poplatky zahrnovaly vysokou zradu, volební podvody, obchodování s dětmi, vraždy, pornografii, praní špinavých peněz, úplatkářství, kriminalitu, zpronevěry fondů daňových poplatníků Spojených států a zločiny spojené s uranem jedna, 9/11, jadernou katastrofou v Fukušimě a masakrem v Benghází a mnoho dalšího!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediné jsem pochopil, že hlavním cílem shutdownu v USA je asi to, aby se Trumpova administrativa zbavila co nejrychleji vší v kožichu, tj. těch lidí ve federální administrativě, které tam za dlouhá léta nasadili demokraté a kterým Trump nemůže dát najednou výpověď po celé zemi. Takhle plynule vypadnou do soukromého sektoru jednoduše proto, že jim dnes nedošel již druhý šek s výplatou a oni nemají žádné úspory :-)

   Smazat
  2. Bush, Obama a Clintonovi byli naposledy viděni na veřejnosti na pohřbu Bushe, kde dostali obsílky. Domníval jsem se, že mají jenom domácí vězení.

   Smazat
  3. 13:50 večer o tom určitě budou informovat ve zprávách ČT z Kavčích hor :-D

   Smazat
  4. Americký ministr obchodu vzkazuje federálním zaměstnancům, ať si prostě vezmou půjčku na jídlo a nechoděj na jídlo do útulků pro bezdomovce :-)

   Smazat
  5. Popravy jiz probihaji strelami do hlavy ze zadu .Clintonova byla jako jiz nepotrebna predana ruskym muzikum ku znasilneni ,ale dosud se hleda jedinec ktery by byl ochoten tuto sluzbu vlasti vykonat.Ostatni byli odvezeni do Lybie pred democraticke revolucni soudy

   Smazat
 14. Další příklad konce socialistických rájů.
  Maduro by měl přiznat, že je diletant a vrátit se k řízení autobusu. Ale raději na lince kde nikdo nejezdí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlasím s vámi, socialistické ráje jsou k ničemu, na plné čáře vítězí ten komunistický, čínský :-)

   Smazat
  2. 13:57
   A Češi mají PŘEDRAŽENÝ LAVIČKY CHROCHLOKOLOBĚŽKY,na kterých NIKDO NESEDÍ.....LEDA PO VZORU OPILCE LEŽÍ!!!!!!☺

   Smazat
  3. 14:32 vydržte, časem půjdou do sběru za skvělou výkupní cenu

   Smazat
  4. Tak je tam zdemokratizuji,aby dopadli jeste hur.No prima

   Smazat
  5. 14:32 Chrchlokoloběžka - to mi něco říká, hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu!☺

   Smazat
 15. Tak se mi zdá, že naši demokratičtí apoštolové Štětina, Schwarzenberg, Zaorálek či Kocáb, sluníčka naše jasná, hromádky dobrotivosti, ctnosti, lidumilnosti a obětavosti, pojedou letos na výlet do Venezuely.
  Šťastnou cestu a pořádně se tam dojměte!

  OdpovědětSmazat
 16. Venezuela se nepoddá,lid a armáda ctí odkaz bojovníka za svobodu Simona Bolivara...

  OdpovědětSmazat
 17. Amerika je nepoučitelná aneb vtip dne: Bílý dům si na dálku zvolil za "dočasného" venezuelského prezidenta nějakého Juana Guaidu. Asi má připravit prezidentské křeslo pro Michaila Saakašviliho. Oba tito "prezidenti", Guaida a Saakašvili, byli spolužáky na Univerzitě George Washingtona, kde dostali tu nejlepší možnou prezidentskou přípravu! P.S.: ještě před dvěma roky byl Saakašvili připravován Amerikou na prezidenta Ukrajiny :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten americko-venezuelský dočasný prezident Guiado se ukrývá na kolumbijské ambasádě, proč ne na americké? Platí opozici kolumbijská narkomafie?

   Smazat
  2. 14:57 Osobně to čtu jako další podraz na Trumpa ze strany amerického "deep-state". Trumpovi se z toho asi točí hlava.

   Smazat
 18. Ušáci jdou zcela zřetelně do kopru, jedou vabank, možná a z toho jde trochu strach, se jedná o bod zlomu. Na druhou stranu, čím dříve se Amerika rozpadne tím lépe pro všechny, ti její frenetičtí obhájci, ti rychle zalezou do nor a bude klid. Podle toho co posledně říkal Pjakin se zde angažuje Kuba a to nejsou žádná ořezávátka a to je moc dobře. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohý Rudý dědku... Ty samé blbosti, o tom, že "jdou ušáci do kopru", opakujete neustále dokola jak falešní flašineti už od výstřelu z Aurory.
   A realita? Do kopru šly akorát ty vaše rudé totality. A teď je na řadě Venezuela, stát s největšími zásobami ropy, který i přesto dokázali "rudí dědečkové" přivést na buben. Skvělý výkon, gratuluji.

   Smazat
  2. 18:28
   KAŽDEJ ZASRANEJ USSA OKUPANT JEDNOU ZAPLATÍ ZA VŠECHNY VRAŽDY,ZLODĚJINY,LHANÍ A BOMBARDOVÁNÍ......TY KSINDLOVÉ BY SI NA TEN JEJICH TYŠTUCH NA FANGLI K TOMU VOPELICHANÝMU FOGLOVI MĚLI PŘIDAT HESLO,PRO NĚ VIC,NEŽ AKTUÁLNÍ.....ES KOMMT DER TAG!!!!!!!!☺

   Smazat
  3. Houdku .. vystřel.

   Smazat
  4. 18:36 Ty si se nám nějak rozjel putlerprde! Tvůj vypouštěč asi musel včera sežrat šoulet všem těmhle svým obřezaným parťákům!:)) - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   P.S.: Ale musím tě poprvé pochválit! Že jsi skončil s jidiš a začal opravdu německy! Už žádný "EST"!!!!☺

   Smazat
  5. TO NĚMECKÝ ES KOMMT DER TAG PLATÍ TAKY PRO TEBE TY NEčeská UNTERMENSCH.....PANIMAJEŠ GRABIT?!!!!!!!☺

   Smazat
  6. 18:28 Modrý blbeček je opravdu úderný mládežník
   pubertálního věku.
   Bojuje statečně za svou američku.
   Častuje každého rudým dědečkem a ví dobře, že se věku
   modrého dědečka nedožije.
   Jeho američka se o to určitě postará.

   Smazat
  7. 9:10 Naopak! O komoušské sortě podlidí - poddaných tvýho vypouštěče mluvili všichni proroci a věštci už celé věky, když tvrdili že je třeba vyměnit zdegenerovanou populací východní Evropy a teprve když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i zde prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!!!!!

   Jenže to bys musel umět nejen dout do kláves přímo z prdele tohodle kreténa A56 (tu tě zrovna vypustil!) - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   ale taky číst!!!!!☺

   Smazat
  8. NEUMÍŠ ANI NAJÍT ZKRATKU SVOJÍ RODINOU ANAMNÉZA GRABIT ZAJEBANY!!!!!!!!NO NENÍ DIVU,KDYŽ S TĚŽKOU MENTÁLNÍ RETARDACÍ A SYFILIDOU V POSLEDNÍM STADIU JTE VE ZVLÁŠTNÍ ŠKOLE DÁL,NEŽ K VOBRÁZKŮM NEDOŠLI......A KDYŽ RODIČE HSOU MONGOLOIDNÍ SOUROZENCI!!!!!!!!☺☺☺

   Smazat
  9. 10:52 Co tu nahazuješ za chemický vzorce, putlerprde! V posledním stadiu syfilidy byl přeci ten zmrd komoušskej co ho navštěvuješ v maus-oleu!!!!!☺☺☺ - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   To tvýho vypouštěče se i syfilifa lekla, toho budem muset zlikvidovat klasicky! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   A ty sám vhledem ke krátkodobýmu působení, těkavý rudoprde, v žádným stadiu bejt ani nemůžeš, zajdeš se svým vypouštěčem!!!!☺☺☺

   Smazat
 19. USA se projevuji jako paraziticky organizmus.Kazdeho koho "demokratizuji" odumira

  OdpovědětSmazat
 20. Když se NATOimperialismu nedaří rozvrátit země ekonomicky, přichází ke slovu západními militaristy instalovaná válka, občanská na základě zkorumpování části občanů - a kdo by vidině dolarů odolal? - nebo válka, jak ji známe z Iráku, Sýrie, Libye.... Kolik militaristé vydělají na jednom zavražděném. A k tomu si připočítejte výrobu migrantů, kšeft s jejich dopravou do Evropy a pak krokodýlí slzy, co je to s domácí populací, že odmítá tuto humanitu: vraždy, transporty smrti a byznys s lidmi, jako kdysi na trzích otroků v USA a pak v nacistickém Německu! Přeji Světu, aby se brzo dožil ekonomických sankcí vůči USA, diverze a válek na území USA. Nemyslíte, že by bylo spravedlivé, aby i v USA poznali důsledky jejich politické a válečné praxe proti jiným státům a národům!?

  OdpovědětSmazat
 21. Neštěstí pro celý svět Je USA jejich politika a podpora teroristů je všeobecně známá mám dojem že jsou ekonomicky v hajzlu proto potřebují nové zdroje naftu už je načase by jim velmoci zavřeli tipec Číňan utáhl kolečko budou tam zasahovat proti svému lidu pak se už nebudou navážet do ostatních států.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.