Reklama

neděle 20. ledna 2019

Vladimír Putin vehnal Merkelovou do "kerčské slepé uličky"

20. 1. 2019    politik
Jediným neočekávaným souhlasem prezident Ruské federace vehnal do pasti německou kancléřku, která se pokusila protiruským způsobem rozehrát "kartu" s ukrajinskou provokací v Kerčském průlivu. Jde o žádost Angely Merkelové vpustit pozorovatele ze Spolkové republiky Německo do oblasti průlivu, aby mohli nestranně posoudit situaci a ujistit se na vlastní oči, že pravidla pro průchod lodí jsou dodržována všemi stranami v plném rozsahu.


Merkelová o to požádala již před měsícem a Vladimír Putin okamžitě souhlasil. Novinářům to oznámil ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov po rozhovorech se svým německým protějškem Heiko Maasem. Lavrov poznamenal, že o něco později německá kancléřka upravila podmínky a požádala ruského prezidenta, aby do průlivu ještě pustil francouzské experty. Putin souhlasil i s tímto.

Po krátké odmlce se Berlín opět rozhodl žádost poopravit, tentokrát již na úrovni ministerstva zahraničí. Ministr zahraničí Německa předal Lavrovovi návrh, aby se cesta německo-francouzské delegace vázala na nějaký dokument, který měl schválit oficiální Kyjev. Maas zcela zákonitě dostal odpověď, že pokud má Berlín zájem, aby byl slib Putina Merkelové splněn, experti dostanou kdykoli doprovod do Kerčenského průlivu, třeba zítra. Pokud se však Německo snaží vše změnit na nějaké politické představení, ve kterém bude všechno záviset na rozhodnutí Kyjeva, pak to skončí stejně jako normandský formát, tedy levnou fraškou.

Je zajímavé, že samotný Maas po jednání s ruským ministrem nepřipustil, že Merkelová Vladimíra Putina o něco žádala, a prohlásil, že poprvé návrh na účast Německa a Francie při monitorování situace v Kerčském průlivu učinil právě on na setkání se Sergejem Lavrovem.

Takto zástupce Berlína oficiálně potvrdil, že Německo opět připravovalo politickou provokaci za účasti Ukrajiny, kterou Vladimír Putin zavčas přetnul. Ve skutečnosti Merkelová skutečně požádala Putina, aby pustil její pozorovatele na místo incidentu s ukrajinským námořnictvem. Kancléřka však zjevně neočekávala, že prezident Ruské federace bude hned souhlasit. Předpokládaly se dlouhé spory s následnými rusofobními obviněními SRN. Putinův souhlas okamžitě zamíchal všechny karty Berlína, ale Němci se stále ještě snažili vnutit hru podle svých pravidel. Nejprve byli do seznamu pozorovatelů přidáni Francouzi, což nevyvolalo námitky Moskvy, pak k "misi" evropských odborníků připletli také Ukrajinu.

Německo se pomalu snažilo vtáhnout Rusko do nejasné a nesmyslné co do výsledku procedury na způsob "normandského formátu". Putin okamžitě prohlédl tyto plány a postupně zahnal Němce do slepé uličky. Maasova banální lež, že Lavrovova verze neodpovídá skutečnosti, není důležitým diplomatickým prohlášením, ale přiznáním porážky. V "kerčské hře" s Německem podle očekávání vyhrál Putin. A sice s pomocí jediného souhlasu splnit žádost Merkelové. Plány Berlína se rozpadly a chabé ospravedlnění se Maase postavilo SRN do ještě trapnější situace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

89 komentářů :

 1. Nevím proč si pořád myslíme, že Německo a ostatní státy západu jsou vzorem demokracie. Už by nám mohlo být jasno, že si z nás udělaly kolonii. Máme dražší vodu, elektřinu, internet a to několikanásobně než v Německu přitom oni mají průměrný plat 80 tisíc korun.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Národnim programu občanů voličů chtěji voliči

   UPLATNIT ČLÁNEK 4,KDE SE ŽÁDÁ NEPODMINĚNÝ ZáKLADNI PŘIJEM

   ve výši zcela nepatrných 10 000 korun, který vyplácel minulý režim všem občanům a nyni beze stopy zmizel.Němci něco podobného vypláceji ve mzdách,proto jsou tak vysoké.
   Jestě nikdy se nestalo,že by režimy zajistily občanům něco bez boje.

   DOUFEJME,ŽE DOMORODCI ČR POCHOPÍ,ŽE MUSI SVŮJ NÁRODNI PROGRAM A SVOJI OSV STRAŠLIVĚ PODPOROVAT

   nemaji totiž co ztratit leda přištÍ okovy zadluženosti,.které jim už jsou nasazeny vadnými zákony typu exekuce!
   Museji se totiž kvůli žebráckým mzdám půjčovat a čeká tak na ně všechny kromě války i exekutor!

   Smazat
  2. No, co si asi myslet o Němcích, kteří se od války nechají okupovat Američany. S touhle zaprodanou chátrou bojovali už naši předci. Dnešní "zadci" jim lížou prdele. A obyčejný člověk jen čumí a nadává...

   Smazat
  3. v teto kolonii je malokomu všechno jasne duležite je že vrchnost radostně kolaboruje za diktatu černoprdelni anžely ale jako na omluvu vrchnosti bych řekl že chceli byti u kormidla jako vysmaty slouha jine možnosti nema a těch několi oportunistu dokaže spacifikovat sama aniž by musela pokorně žadat vudcuv hlavni stan jak kdysi byvalo ustalenym zvykem

   Smazat
  4. MAKRON SE ASI OBÁVÁ,ŽE MŮŽE PADNOUT A PRÝ PODEPÍŠE

   přišti týden jaksi překvapivě narychlo dohodu o vzniku Superstátu s Německem.
   Že by tak chtěl připadně povolat Němce k potlačeni budoucich nepokojů typu ŽLUTÉ VESTY?
   Daji dohromady i dvoje rozpočty?
   Rotschild snad
   spěchá vykrást EU dřive než se rozpadne či co?
   Že by se tajně k tomu chtěl přidat brzy i naši političti podpindostnici?

   Smazat
  5. WEB NR INFORMOVAL O NAŠI ARMÁDĚ,KTERÁ NEEXISTUUJE

   politici prý totiž rozkrádaji jeji peníze na podporu svých stran ,pojizdných je prý šest tanků ostatnim chybi náhradni dily a k dispozici je jen kriminálni porušovámi Ústavy,kdy si jakýsi komediant dovolil už ted ji podřidit granátnikům Německa,které prohrálo válku a existuje pouze DE FAKTO a ne DE JURE.
   Jen 6000 vojáků je prý schopno obrany ČR ,ostatni jsou úřednici.
   Z dotazů publika,kdo je vlastně náš nepřitel jsme se dozvěděli,že ho k nám pošle EU,jako mu-slimáky,kryté ideologii zla, prý jejich náboženského kakarámu,které by u nás nedostalo žádné povoleni k činnosti, protože jsou to rozvraceči států a maji na mysli jediné.

   OBRÁTITE LI SE K NIM ZÁDY MAJI PŘIKAZ VÁS CHYTIT A ZABIT KDEKOLI VÁS POTKAJI

   a nesmi si mezi vámi brát ani přátele ani pomocniky!

   Naše nynějši politické zastoupeni vyčlenje biloiony ,ale jsou na nic,chybi totiž občané,kteři by se chtěli mit jako ve Švýcarsku,kde by do krajiny zabudovali ocelová děla maskované krmelci pro zvířectvo!

   Nezbyvá než prioritně uvažovat jak se jich komplet zbavit a dát to na prvni místo jinak bude po nás!

   Smazat
  6. Rozhořčená Merkelová ukazue, jak vysoko si Putinův labrador stoupl, aby ji mohl oblíznout.
   Každý, kdo zná labradory ví, že by ji pak mohl svými slinami zabalit do koule a všechny formáty tak ukončit.

   Smazat
  7. "Anonymní20. ledna 2019 2:15, V Národnim programu občanů voličů chtěji voliči UPLATNIT ČLÁNEK 4,KDE SE ŽÁDÁ NEPODMINĚNÝ ZáKLADNI PŘIJEM, ve výši zcela nepatrných 10 000 korun, který vyplácel minulý režim všem občanům"................................
   Fakt netuším kam naty bláboly chodíte. Minulý režim nic takového nevyplácel. Mzda byla vyplácena pouze na základě platových tříd pro D (dělnické) a THP (technicko-hospodářské pracovníky) k výplatám byly příplatky za přesčas +25%, za práci v sobotu+25%, v neděli+50%, v noci+25%, ve svátek+100% pokud nešlo o nepřetržitý, směný provoz. Dále byly příplatky pro montáže, odlučné........... zadarmo nikdo nic nedostal.Ke mzdě mohlo být přičteno osobní ohodnocení, příplatek tzv. věrnostní a kolektivní prémie na základě hospodářského výsledku ekonomické jednotky. 13.plat byl až výsadou konce 80.let. Dávky a příspěvky byly velmi omezené. Systém se držel hesla: Kdo nepracuje ať nejí.
   Tak už přetaňte s těmi nepravdivými nesmysly o tom co není pravda.

   Smazat
  8. Pane 1:20, hluboce se mýlíte. Průměrný plat v Německu byl již na začátku roku 2018 91000 Kč. Když však vyloučíte východní Německo, kde se platy v některých oblastech blíží platům českým, a když odečtete 20 miliónu přistěhovalců z východní Evropy, Turecka a dalších zemí, kteří často pracují za minimální mzdy, tak se dostanete na průměrný plat nejméně 150 000. Když dále zohledníte 35, resp. 28 hodinový pracovní týden, tak se při přepočtu na ten český 42 hodinový dostanete na cca 200 000. Jsme na tom ve srovnání s Němci hůř, než v roce 1989, prostě ekonomická kolonie se vším všudy, kterou vysávají ve velkém. Občas nám hodí nějakou tu ohlodanou kost, aby se ti méněcenní Češi nebouřili.

   Smazat
  9. PANE STRAKA,JSTE OBĚT TISKU A TV,KTERÝ NEINFORMUJE

   jinak by totiž musel napsat,že tehdejši stát vlastnil zdroje národniho produktu do r.89,vyplácel nižši mzdy a platy,zbytek zisku podniků použil na dotace a benefity jako bylo LEVNÉ bydleni,bezplatné zdravotnictvi a ŠKOLSTVI,levná veřejná doprava ,potraviny,energie,VODA,SPORT,REKREACE,ODIVÁNI,vše pro děti,atd.

   TYTO VÝHODY BYLY OBDOBOU NZP A VYUŽIVAL JE KAŽDÝ OBČAN!

   Zpackanou privatizaci,rozkradeni podniků stát přišel o tyto zdroje!
   Noví" majitelé" už považuji zisk podniku za svůj CELÝ A TAK DOŠLO BEZ KOMPENZACE K UKRADENI NZP,

   přičemž stát a naši prý poslanci dovoli,aby tito majitelé velkých peněz bunkrovali v danových rájich peníze které kradou .

   TENTO PODVOD JAK PÍŠETE TÉMĚŘ NIKDO NEZPOZOROVAL.
   S úžasem a závisti pozoruji domorodci ČR vysoké platy na Západě a zdemolovaný tisk jim NESMÍ NAPSAT PŘIČINU.
   NZP je tam obsaženo právě ve vysokých platech!!! Nepolitická Společnost voličů TO PÍŠE hned V prvniM článku Národniho programu SPOLU S NÁVRHEM NÁPRAVY.
   Měl by jste ji ve vlastnim zájmu všemi svými silami blahořečit a jeji špíčku vyzdvihovat do nebe neboť i vy jste jejim členem!

   HzNR

   Smazat
  10. Pane Straka,je vám aspoň trochu jasné proč se pan Babiš chvasta,že pracuje prý 15 hodin denně.
   Proskočily zprávy,že 15 hodin denně po ohlupeni voličů,kteři nechtěji NZP ,který jim vyplácel bývalý režim nyni pracuje na zpacifikováni předsedy odborů,který se schovává do svého bunkru a odtud křiči

   "JÁ JSEM ZAPOMNĚL CO ZNAMENÁ SLOVO STÁVKA A PROTO TY ODBORY PODLE VAŠEHO PŘÁNI VYPÍNÁM!ANO NUDE LÍP!"

   Stejně jsou k ničemu!

   HzNR

   Smazat
  11. 15:44 A co nebo kdo nám bránil, aby se tohle už dávno vyřešilo?!?- https://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Smazat
 2. Němci stádní blbci, kteří však poslouchají jako stádo jako švýcarské hodinky. Mimo to vždy začali střílet vždy jako první i přes dohody v uzavřených mezinárodních smlouvách. Problém je u takových blbců, že jsou blbí a nevědí, že jsou blbí a ještě se neučí dějepisná data, natož klasická díla... Blbce neuděláte nikdy moudrým i přes snahy všichni s maturitou a akademickým titulem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozorovatelé německa a EU by si měli hledět především kontroly ukrajinských voleb Tam je jejich místo především...

   Smazat
  2. Germani jsou navic i masochisti a maji radi kdyz je rezimy nasilne masakrujou , tradi se masakruji i mezi sebou a nebo aspon ty masakry pro ne chystaji..nevynechaji jedinou prilezitost provokace stupnovat svymi zlocinnymi lzemi a zlociny ,ale pozor Putin jiz take nevynecha jedinou prilezitost jim to Oplatit i s uroky..Zkusim neco napsat na Zvedavci...

   Smazat
 3. Němci mají sice smysl pro disciplínu, ale nemají smysl pro charakter a fair play, jeden den smlouvu podepsat a druhý den ji porušit. Fuj, je mi z nich na zvracení. Ještě že jsme se té jejich podraznické mentality po 2. sv. válce zbavili, to byl ten nejpozitivnější čin minulého tisíciletí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Merkelová, nejsou Němci !!!
   Merkelová,zastupuje církevní politiku Vatikánu.
   Němci,mají Merkelové plné zuby*

   Smazat
  2. Vatikánu a Izraele...

   Smazat
  3. 7:20 a ještě také USA

   Smazat
  4. noviczech
   ...bohužel, musím s vámi velmi souhlasit! Znám Němce velmi dobře, 90% jich jsou velmi blbí, asi na úrovni závozníků, z doby socialismu.Nejhorší je, že si opravdu myslí, že jsou chytří a že můžou druhým přikazovat! My slované jsme třetí klasa, oni jsou druhá, lepší a kdo zná Američany, tak ví, to nemá chybu, ti jsou (si myslí) jedničky!
   ...Co na to dodat? Asi víte, můj názor, oko za oko, zub za zub! Tím pádem by zůstal na Zemi asi jeden Američan, a maximálně pět Němců!
   ...: :-))), opravdu, hnusné národy, ale co se stalo ze Slovanů?

   Smazat
  5. 20. ledna 2019 7:20
   Izrael je rozdělený na katolický Židy a Židy původní víry.
   Zemanovo kamarádi a předseda Izraelské vlády,
   patří do první skupiny*

   Smazat
  6. 20. ledna 2019 9:01
   Ameriku ovládají katolíci.*

   Smazat
  7. 20. ledna 2019 11:08
   Žel Bohu, nemohu s vámi souhlasit.
   Německý národ je jeden z neinteligentnějších v Evropě, když už nic jiného, snad jako argument
   je jejich téměř dokonalý jazyk...
   Mentalita Němců, humor i kultura, jsou velice podobné té naší*

   Smazat
  8. Němci jsou...především disciplinované ovce.

   Umíte si vůbec někdo představit,že by ČR zaplavilo na pozvání vlády,nebo Babiše, v jedné vlně 200 000 islámských, afrických vetřelců, vydávaných v Německu za uprchlíky a dva roky na to,by tatáž vláda byla znovu zvolena pouze s malými kosmetickými úpravami ?!

   A přesně to se v Německu stalo.A i dnes, kdy jsou hranice dokořán a islamizace s afrikanizací postupují raketovým tempem,má ta svině Merkel u blbé německé populaci více, než 50 % podporu.

   Heiko Maas, sociální demokrat, co jiného, bývalý ministr vnitra, se osvědčil jako zapálený cenzor internetu a alternativních médií, tak dostal post ministra zahraničí, kde dělá jednu botu za druhou,
   je to taková podlézavá, pokrytecká krysa,jež má geneticky zakódovanou nenávist ke Slovanům a prioritně k Rusku.
   KOHO mi ten jeho ksicht jen připomíná ? Aha, jako by z oka vypadl Adolfu Eichmannovi, pouhá náhoda...

   Má averze vůči Němcům pramení z denního čtení a sledování německých médií, nemusím čekat, co mně předžvýká česká washingtonská televize...

   Smazat
  9. Podobná naší je mentalita jen té slovanské části Německa - severní a východní Německo ( Slezané, Lužičtí Srbové atd. i Prušáci jsou Slované od Kaliningradu )
   https://www.youtube.com/watch?v=eJM3NCEWs5M
   https://www.youtube.com/watch?v=K65wPlZjVDY&t=246s

   Smazat
  10. Budeme li posuzovat Čechy podle parlamentu a poslanecké sněmovny, podle zahraniční politiky a církevních restitucí,
   jsme na tom stejně.*

   Smazat
  11. Moje posuzování našich sousedů, pramení z vlastní zkušenosti.
   Už jako malý kluci a holky, jsme jezdili do Německých mládežnických táborů na prázdniny.
   Nedávno bývali doby, kdy jsem v Německu byl každý týden mezi pracujícími.*

   Smazat
  12. Má averze vůči Němcům pramení z denního čtení a sledování německých médií, nemusím čekat, co mně předžvýká česká washingtonská televize...
   washingtonská televize, tajné služby a úplatní politici, jsou i v Německu.
   Také věrohodnost Německých médií, je na naší úrovni*

   Smazat
  13. 20. ledna 2019 12:36
   https://youtu.be/lO7cBNqKEPc

   Smazat
  14. 12:49
   Čtěte nzz.
   Ti si uvědomují, že jsou Němci paka.

   Smazat
 4. Mám v Nemecku rodinu,znám jejich mentalitu,jeji nejsilnější znak je,že pracuji,mysli podle befelu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím souhlasím. Jsou proto disciplinovanější, i když u mladé generace už to také zcela neplatí. Ale jsou to normální lidé jako kdekoli jinde. Jeden je chytřejší, druhý méně, jeden je pracovitý, jiný vůbec, jeden je férový, další je křivák... Jako všude.
   Každopádně jednání politiků zpravidla neodráží názor většiny a sice na politiky možná nenadávají tak otevřeně jako Češi, ale vnímají je stejně.

   Smazat
  2. 8:42
   A vi si už zase děláte cochcárnu, jak za bolševíka.
   Teď sem dokonce čet rozhovor s Japonkou, co tu žije (jezdí do Japonska si voddechnout, dyš se jí tu pošklebujou, že má vodstátý uši) a ta si pochvaluje, jak tady může bejt na zákazníky sprostá.

   Smazat
  3. 15:15
   Vy jste opravdu něco četl? Jak můžete číst, když neumíte česky.

   Smazat
  4. 22:13 Víš odulče, že dneska už existuje cosi jako Google translator, kerej umí i tvoje rudoskřeky přeložit do libovolnýho srozumitelnýho jazyka?:)))

   Smazat
 5. Ministra Maas ze sebe udělal docela směšnou figurku. Na tiskovce s Lavrovem v Moskvě (v pátek 18.1.) prohlásil, že Kerčský průliv je zcela volný pro průchod lodí. Téhož dne večer se sešel v Kyjevě s Klimkinem a prohlásil, že požaduje po Rusku svobodný průchod lodí Kerčským průlivem. Tak to mu se říká, kam vítr, tam plášť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a takoví tupci řídí EU ? Kam asi? Do sprostého slova

   Smazat
 6. Všimnul jsem si, že tu na NR od pátku chybí Radosta a Pepek Vyskoč. Zjevně vachmajstr vyhnal i tyto agenty-trolly šlapat dlažbu na Václaváku a bdít nad tím, aby nikdo další nenarušil Palachiádu, Kvůli včerejšímu pokusu, musejí procházet i zeleň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechyběli, jen je redakce v noci vymazala. Huráááá

   Smazat
  2. Pepek se už dostavil o půl dvanácté :-D

   Smazat
 7. Je dobře že se znemožnili a takový by chtěli vládnout celé Evropě pryč s nimi.

  OdpovědětSmazat
 8. Rusové měli německo na jeho náklady nadále okupovat a byl klid. Stalin měl rozum, když zlikvidoval východní prusko. Němci zapomněli komu vděčí za své sjednocení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americká armáda zůstala v NSR a ožralý Jelcin stáhl Rudou armádu domů . Teď se musí Vladimír Putin koukat jak USA obkličuje Ruskou Federaci . Ještě že velký politik Putin prohlédl vybudování voj.základny na Krymu. To by byl takz. šach .

   Smazat
 9. Těžko říct, jak se to stalo, i když víc věřím Rusům, protože o návštěvě Kerče jako o hotové věci psali jejich sdělovala už dříve a teď se vše změnilo. Němci však tvrdí, že nikdy nedávali návrh ruské straně bez toho, aby s tím souhlasila Ukrajina, a vždy podmiňovali přístup na základě oficiální dohody s Kyjevem. Němci tvrdí, že dohoda o inspekci je směřována na Ukrajinu a Rusko je v pozici státu, kterému bylo pouze zasláno vyrozumění.

  Západní oficiální tisk to samozřejmě prezentuje tak jako Němci. Tvrdí, že Ruská Federace svévolně odmítla do okupované Kerče vpustit pozorovatele. Němci postavili nové podmínky inspekce na tom, že nejen Krym je ukrajinský, ale průliv také, a z těchto východisk byla koncipována nová dohoda.

  Což je zajímavé, protože dnes Krym Ukrajina neovládá a tedy neovládá ani kerčský dispečink. A navíc, ačkoliv kdysi řízení provozu v kanálu měla Ukrajina pod svou správou, průliv patřil oběma státům, protože výsostné vody se překrývaly. Ukrajina tedy nemohla úplně samostatně rozhodovat ani v době, kdy řídila provoz v Kerči, ale musela se řídit striktními dohodami mezi oběma, tehdy ještě přátelskými, státy. K některým akcím, třeba vstupu cizích námořních sil anebo konkrétního nákladu (například typu "jaderný odpad"), byl dokonce potřebný souhlas druhé strany.

  OdpovědětSmazat
 10. Závidím Rusům politiky pana prezidenta Putina a ministra zahraničních věcí pana Lavrova. Naši politici by měli jít na přeškolení do Ruska aby věděli jak se dělá politika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naši politici jsou jen tajrlíci na našem hnojišti. Nestačí pořádně spravovat tuto zem, která má méně obyvatel než Moskva. Kdyby měli v Moskvě takové břídili, tak by je rychle vypráskali. Neumím si představit naše politiky v roli zastupitelů Moskvy.

   Smazat
  2. Naši politici neřídí 140-milionovou zemi s obrovskými zdroji, s jaderným arzenálem a jednou z nejsilnějších armád světa. Od toho se odvíjí nejen naše pozice a možnosti, ale i jaké charakterové profily se do naší politiky hrnou.
   Já jim jejich vrcholné představitele a nárok na sebevědomí také závidím, ale je mi jasné, že podmínky jsou naprosto nesrovnatelné. Zvláště v současnosti.

   Při všem respektu k Putinovi, on kdyby měl stanout v čele vyrabované, dluhy spoutané kolonie bez surovinových zdrojů a s třicetitisícovým expedičním sborem roztroušeným různě po světě, tak by také asi moc excelentní partii neuhrál. Vím že Rusko převzal v ještě daleko dezolátnějším stavu, ale potenciál tam zůstal.

   Smazat
  3. Naši politici chodí na školení, ale do FEDu a na US-ambasádu.

   Smazat
  4. 11:41, to jistě máte pravdu, jedná se o úplně jiný rozměr, ale myslím, že v případě Česka by nikdo o světové scéně ani neuvažoval, takže někdo podobný tady ani potřebný není.

   Zkuste úvahu obrátit a představit si někoho odsud na jeho místě. Anebo ještě lépe, naše současné politiky v době vzniku první republiky. I když vím, že to je těžké, u některých si jsem jistý na 100%, že být tehdy v politice, žádné Československo by nevzniklo.

   Smazat
 11. Na co si to němci hrají, že chtějí někam posílat pozorovatele. Oni jsou OSN, nebo nějaká obdobná instituce? Je zajímavé, že nemají pozorovatele ve Francii a v Katalánsku. Možná, že by jim vypadly bulvy.

  OdpovědětSmazat
 12. Je to jen komedie pro ukrouše .

  OdpovědětSmazat
 13. Němci jsou skutečně na befel, také mají obrovskou touhu všechno vyhrávat. Traduje se jedna fotbalová historka. Češi s Němci měli hrát přátelák ve fotbale v Německu, (bylo to někdy pře II. světovou). Němečtí hráči zatáhli Čechy do hospody a prý že frojnčaft a pili až rána. No jo, ale ráno za Němce nastoupila jiná jedenáctka a výsledek si můžete domyslit. To je typická historka pro ilustraci německé férovosti. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Germánská lest, kterou jsme se naštěstí od nich naučili. Rusové také.

   Smazat
  2. No dědku, já to nevím, jestli to byla německá lest. Tohle mi přijde spíš na českou blbost :))

   Smazat
 14. Ti dva co se upálili nemněli nato státni licenci.Palach je jen jeden a to je Pražskokavárenskí Palach,pro protimigrační palachi není v naši spolkoví zemi místo.To je pro 09-11viď musí něgdo dohlídat na veřejný pořádek na Václaváku a v zelené zóne.A teď nájděte kde je hydrant a dokážte že nejste robot.

  OdpovědětSmazat
 15. Muz c.1 vo svete , podla us magazinu Forbes , Vladimir Vladimirovic Putin , prekukol politicke hradky Nemecka s cielom vopchat do riesenia Franciu a Ukacka .
  Ukrajinske lode sa nemozu plavit volne ce Kerc , lebo oficialny predstavitelia Ukrajiny a USA vyzyvaju k zniceniu mosta .Koniec diskusie !

  OdpovědětSmazat
 16. Diskuse je opět sletem ruských užitečných idiotů. Jinak se ten nekritické fanatické oslavování Ruska a fanatická nenávist vůči Němcům i naši zemi nedá nazvat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:33 Hele prozápadní slouho my máme rádi Českou zem jen nemáme rádi slouhy slouhů kteří by chtěli válku s RF. My nejsme pro usa ani pro RF jen pro ČR tak si to uvědom až budeš se bavit za svých západních 30 stříbrných.

   Smazat
  2. 11:41
   Vy nemáte rádi Českou zem. Vy jste obyčejní vlastizrádci nenávidějící naši svobodu a demokracii, které si Češi zvolili, a vzhlížející se ve více či méně autoritářských režimech a předlistopadovém, komunistickém Československu.

   Smazat
  3. 11:50
   Co to plácáte za nesmysly o svobodě a demokracii? Kde je máte? A že Češi si to zvolili? Co to melete? Tento režim se ustanovil regulerním pučem dotovaným ze zahraničí, tak jako třeba nedávno na Ukrajině a svým reálným působením popřel vše, co lidem na počátku sliboval aby je získal na svou stranu. Poptejte se mezi lidmi kolik jich je spokojeno s tím, kam jsme to dotáhli. Jak v politice, tak v hospodářství a celkovou situací ve státě. Václav Letiště Havel to nazýval "blbou náladou" a Čecháčkovstvím", ale ono všechno má své důvody.

   Smazat
  4. 12:01
   Vy jdete s těmi vlastizrádnými kecy do prdele. Lidé, občané ČR, si v naší zemi už 30 let svobodně volí parlament, představitele senátu, prezidenta, krajské samosprávy, místní samosprávy. Můžou si říkat a publikovat co chtějí, číst a sledovat koho chtějí, dělat co chtějí, cestovat kam chtějí....
   Navzdory vám, rudohnědé špíně, bolševikům bývalým i současným.
   Nemusím se nikoho poptávat, lidé se pravidelně vyjadřují ve svobodných volbách.

   Smazat
  5. 12:07
   Jako na Ukrajině a ve všech západem zkolonizovaných zemích. Také si tam část občanů chodí ulevit k volbám. Zahrát si ruskou ruletu(nebo přesněji vystavit čtyřletý bianko šek?) v najivní představě, že tím něco mohou změnit.
   Říkat a publikovat si mohou(téměř!) co chtějí, ovšem aniž by to někoho z panstva zajímalo a mohlo se tím něco změnit. Narozdíl od dřívějška.

   Milý hnuse, nenadávejte nikomu do bolševické špíny, jelikož sám představujete učebnicovou ukázku bolševika. "Kdo není s námi, je proti nám".

   Mimochodem, připadá vám snad, že to co jsem uvedl v předešlém komentáři, není pravda?

   Smazat
  6. 12.07 lidé ve svobodných volbách svobodně volí současnou národní frontu, protože se všichni na všem shodnou a skutečnou opozici aby pohledal. Tak si povol najlonky, ať tě neškrtěj.

   Smazat
  7. 12:22
   Tenhle spolek "lepších lidí" bych snad ani s Národní frontou nespojoval. V ní měli své zastoupení všichni občané, od lékařů, přes pošťáky až třeba po myslivce a filatelisty.
   Dnešní parlament jsou jen tzv. "elity", které si hrabou samy pod sebe a pro kapitál.

   Smazat
  8. Proč strašíte národ komunisty a Ruskem . Strany bemobloku jsou na hranici volitelnosti . Mladí prdí na volby.

   Smazat
  9. Nechte 11:33 na pokoji, dělá to schválně. Je sám, tak prudí a pak sleduje odezvu. Napsat nic konkrétního neumí, zato ví, že na plivanec občas nějaký pruďas skočí. A to ho těší, že alespoň někdo a necítí tu tíživou osamělost.

   Smazat
  10. 12:41 Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát! Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
 17. Nechápu, proč když je někde slet ruských užitečných idiotů, proč tam letí, americký užitečný idiot, já na schůzky amerických užitečných idiotů nelétám, možná proto že nejsem naštěstí americký užitečný idiot. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná ti to, ty vymaštěný, fanatický, ruský šulku uniklo, ale v článku není o americe ani slůvko. Už jen z toho je vidět jaký jsi vymaštěný, ruský fanatik.

   Smazat
  2. Co tím míníte a pokud to co se domnívám, co tady tedy děláte?

   Smazat
  3. 12:03
   Co tady dělám? Dávám vám najevo, co si o vás většina obyvatel ČR myslí.
   Stejně tak bych chodil a psal bych tam co si myslím na islamistické stránky, nacistické stránky... Stránky všemožné vlastizrádné verbeže, nenávidějící svobodu, demokracii, náš životní styl.

   Smazat
  4. 12:10
   Čili děláte přesně to, vůči čemu se vymezujete.
   Vy musíte být dobrý mentál a fanatik.
   My češi pro takové chování máme přiléhavé přísloví - odříkaného největší krajíc.

   Smazat
  5. 12:15
   Takže vy jste tedy proto, aby tady islamističtí fanatici zcela svobodně a otevřeně vykřikovali svou nenávist k západu (k nám). Tak jako to vlastně děláte vy. To je dobré vědět, že to jsou vlastně vaši spojenci.

   Smazat
  6. 12:20
   Jak se vám podařilo utrpět takový dojem? Z čeho jste to vydedukoval? Můžete to prosím rozvést?

   A doufám že souhlasíte s logickým zdůvodněním mého předešklého komentáře. Jak se tedy sám na sebe díváte? Nepřipadáte aspoň trošku jako imbecil?

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:21 tak retardovaný Pepek Vyskoč přišel konečně do služby na NR, včera šlapal chodník, dnes si hřeje svůj zmrzlej zadek u počítače a pouští svoji jedovatou slinu na klávesy :-D

   Smazat
  2. Nechte ty liberály vyvěšovat naše rudé trenýrky na hrad misto standarty presidenta a přijdte k volbán s vidlemi a odneste je na hnůj,kde ti kavárenšti povaleči mohou smrdět dál!
   Prý se už tvoři záře TŘI HWĚZD a ta pro ně bude znamenat,že chcipnou bidně a neštěkne po nich ani prašivé psisko!

   Smazat
  3. 12:21, ale dity brepto, s červenejma trenkama případně kartama přece běháte po náměstích vy, Sorosova banda. Kup si silnější brejle, dědo, zase jsi to popletl.

   Jen konkrétně tebe je mi líto, protože ty to narozdíl od Kubíka Jandů děláš úplně zadarmo a ještě k tomu mokneš. On si sedí v klídku v kaclu a jen občas poslouží některému z německých kamarádů z LGBTI komunity.

   Smazat
 19. Ovčáček: „členem pražské kavárny je ten, kdo neuznává a nerespektuje názory druhých, a že jediný správný názor považuje ten svůj. Vlastně jsou to jedinci, kterým vadí svoboda názoru a svoboda slova."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kavárnici jsou novodobý politruci.
   Marcel

   Smazat
 20. Hmm, Maas,... Maas... Nějak rychle Němci zapomněli, že na Maase neuspěli (Bitva v Adenách) Maasu nepřekročili; ani Maas tentokrát nezaperlil, když lže tak okatě. Že je Merkelová na pevném vodítku ze zámoří už víme všichni, bodejť by to tedy nevěděl i Putin...

  Je pár národů, kterým nikdo rozumný nevěří, zato musí předstírat víru vně a zkušenostmi oprávněnou nedůvěru musí z pudu sebezáchovy tajit. Němci jsou jedním z těchto národů.

  OdpovědětSmazat
 21. Už Maasův předchůdce Steinmeier v r. 2014 dokázal, že německý závazek, německé slovo a německý podpis nemají v dnešní době žádnou váhu. Za odměnu (za transformaci Ukrajiny na polofašistický Banderostán) dostal od zámořského páníčka prezidentské křeslo. Z Ruska dostávala Ukrajina 40 miliard dolarů ročně (nevratný penězovod), dnes dostávají pár miliard, ale jenom v kreditech, které stačí "banderovská chunta" vyvést do offshorů a na Ukrajince už nic nezbývá. A ten lump Putin jim už dokonce nechce dávat ani ty ubohé 3 miliardy dolarů za tranzit plynu. Ať platí Steinmaier a spol. (Brusel). Británie už se trhla, do ztrátového podniku nikdo rozumný nebude investovat. Každopádně za blbost se platí, za blbost se bude platit.

  OdpovědětSmazat
 22. Němci jsou germáni a nikdy se nezmění. Západ ví, že kdyby je
  zbytek Evropy neživil, tak by mohli zase dostat nějakou chuť.
  Jako před první i druhou válkou.
  Zatím jsou pod podpatkem Merklové, jako správní germáni jdou
  za vůdcem. Nedej bože, aby dostali hlad, a měli "málo životního prostoru."
  Pak by velmi rychle vygenerovali nového Adolfa, neudělali
  historickou chybu v tažení na západ a vykročili směr Moskva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:06 ...a zase by dostali na frak, jako už tolikrát v minulosti. Ale proč by to dělali? Je přece mnohem jednodušší kolonizovat východní země s pomocí takových debilů, jako je místní "svobodný a demokratický" Pepek.

   Smazat
  2. Ale houby. Běžní Němci hrají v kapitalistickém systému stejně ubohou roli jako my. A hodně jich o tom velice dobře ví. Parazitů je jen pár a národnost přitom nic neznamená.

   Smazat
 23. Za padesát let bude z Německa republika afroazijaland. God night

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.