Reklama

pondělí 14. ledna 2019

Vypelichaný samet

Karel Sýs
Karel Sýs
14. 1. 2019
Orgie oslav 30. výročí Vítězného Listopadu vypukly naplno, sotva dozněly novoroční zvony. Budeme vykrmováni propagandou celých 365 dní a možná ještě déle, neboť Listopad nějak ne a ne zvítězit.
Vyhrnout si rukávy a přiložit ruku k dílu musí každý občan, zejména však příslušník nepracující inteligence.

Do jubilejního roku vzorně vykročil i čtrnáctideník Křížovka a hádanka. V letošním čísle 1 vyhlašuje 1. kolo hádankářské soutěže „Zakazovaní umělci“.


Sametové revoluce se zúčastnilo neuvěřitelné množství disidentů, bezmála 13 milionů, až je s podivem, že se bolševický režim zhroutil teprve po 41 letech všeobecného utrpení. Odboj byl všestranný a nesmírně vynalézavý. Mnozí se ho zúčastnili hrdým mlčením, početní bojovníci však rozkládali židobolševismus nahlas. Například ředitel jistého nábytkářského podniku vybavil pracovnu Gustáva Husáka nekvalitním nábytkem se zastaralým designem, takže generální tajemník pak přijímal chybná rozhodnutí. Jiný odbojář zase nasvěcoval nedostatkové a navíc nekvalitní maso, jímž nás režim pozvolna trávil, fialovým světlem, což v důsledku vedlo k všeobecnému nechutenství a národu chyběly bílkoviny. Další zase chybně nastavoval rychlost eskalátorů v metru, takže pracující přijížděli do práce naštvaní a pětiletka se o 14 dní zpozdila.

Nejrafinovaněji však bolševici znásilňovali uměleckou elitu. Byla podplácena tituly zasloužilý a národní umělec, na něž mistři kultury museli stát dlouhou frontu. Bytostní frakmani byli přinuceni hrát role pohraničníků, majorů, lektorů marxleninismu, mnohé přítelkyně pana ministra byly donuceny stát za pultem či zpívat budovatelské písně. Jen tu a tam jim všemocní funkcionáři přidělili role třeba pyšné princezny či jiné feudální vykopávky.

Leč vraťme se k shora uvedené soutěží: „Letos si připomeneme 30. výročí sametové revoluce a jak víme, některým umělcům bylo – ať už po ‚osmašedesátém‘ či později – zakázáno vystupovat a až po revoluci jsme opět mohli slýchat jejich písničky. Každé kolo letošní Křížovkářské kvalifikační soutěže bude věnováno jednomu zpěvákovi, zpěvačce či skupině a pod tajenkovými výrazy najdete pár titulů z jejich tvorby.“

Jistě bychom mohli redakci vytknout, že dělí historii na před a po roce 1968, vždyť komunisté dusili národ před i po. Chápeme to však jako rozumnou taktiku, neboť pak bychom museli spílat třeba i takovým hrušínským, růžkům, bohdalkám a spol., což by mohlo vzbudit zbytečné otázky všudypřítomných rejpalů.

Tož máme se na co těšit a soudruhům, pardon pánům z Křížovky a hádanky přejeme hojnost materiálu.

Silně to připomíná tiskovou akci po atentátu na Heydricha, kdy všechny noviny musely povinně vyjít v černém a kdy byl v jednom časopisu narychlo umístěn na první stranu portrét zastupujícího říšského protektora pod titulem „Radost ze života“.

Jsme zvědavi, jestli Křížovka a hádanka náhodou nepředběhla vzorný reklamní magazín Českých drah, který se zostouzení bývalého režimu věnuje jubileum nejubileum.

A proto končíme pozdravem, který právě přichází do kurzu: „Na stráž! Světovou válku uhájíme!“


- - -

67 komentářů :

 1. Opět perfektní článek pana Sýse.Jinak doporučuji poslední knihu autora-U snědeného státu.

  OdpovědětSmazat
 2. Vypelíchaný samet? Jak pro koho, pro některé aspoň obroušený šmirgl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vypelichaný samet neznám. Znám hadrák. U sametu jakéhokoliv si představuji něco vznešeného a to u r. 1989 naprosto není vhodné. Byl to prostě jenom
   H A D R Á K.
   Václav

   Smazat
  2. Já tomu říkám kabátová revoluce. Každý, kdo mohl, převlékl kabát...

   Smazat
  3. 21:48 Hlavně, že k tý revoluci došlo, ať už jí budeme nazývat jakkoli.

   Smazat
  4. 8:35
   Revoluce je vám málo platná, když jste v ní přišel o majetek. Banky jsou zahraniční, fabriky taky a vy máte bilionový dluh na krku svém a krku svých dětí.
   Ten průmysl vznikal 150 let. Tak hodně štěstí, já tu za tak dlouhou dobu nebudu.

   Smazat
  5. Protože tu měla bejt kontrarevoluce! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za veký kulový, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali, co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě měl nacisticku helmu! A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede v čele Bundeswehru na Leopardu (to je tank!). Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů přes prázdniny v podnájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je jen takový pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě zdeptalo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 - jó to byla panečku Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 3. Jsem znal jednoho příživníka a lupiče, který rozvracel tehdejší ekonomiku tím, že nemakal. Ke svému úžasu jsem jej později spatřil na Hradě, kde byl prezentován jako poradce pro řešení romské otázky. Po pár letech změna kvalifikace na podvodníka. Takže za sebe, já vývojem překvapený nejsem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já znám jednoho, který rozvracel socialismus tím, že vykrádal vesnické prodejny Jednoty. Vždy(po plyši) se v hospodě stavěl jako zarytý antikomunista a politický vězeň. Rád se nechal poslouchat. Chápal jsem ho, než mi později jeden z jeho kamarádů řekl, v čem ten jeho "odboj" spočíval.
   Jinak osobně žádného bojovníka proti komunistům neznám, tak jsem přišel o radost, že znám aspoň jednoho.

   Smazat
  2. Také znám jednoho příživníka ze Zlína, bývalého prodavače zeleniny a nedostatkového masa (to všechno na jednom stánku.
   Dnes dělá poradce pro energetiku europoslanci JUDr.Polčákovi. No a co ?
   Vlastní vilu za 10 mega ve Zlíně no a co ?
   Holt nova doba...

   Smazat
  3. 12:07 pro úplnost - je to i bývalý vekslák. Že se s tím ten magor Polčák ještě chlubí tak nevím co si o něm mám myslet. Asi ho budu muset "znovu" volit do Bruselu.
   Dneska patří nejmenovany podnikavec mezi lepšolidi. Je to možné dohledat na adrese Filmové ateliéry Fabianka 557 Zlín-Kudlov

   Smazat
 4. Je srandovní číst od pana Sýse, jak se zrovna on obouvá do "nepracující inteligence".
  Ale chápu, že on převrat před třiceti lety nikdy nezkousne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je za hloupou poznámku od Anonyma 14:01. To je nějaký šílený Havlův kádrovák, co si v makovici jen přepóloval dobro a zlo, ale jinak je to stále stejná zabedněná paranoidní nenávistná svině.

   K.

   Smazat
  2. 14.44

   Čína je zářným příkladem tvého bludu. Proč myslíš že ji západ tak nenávidí?
   Fénix povstal z popela, jestli tvá vědomost sahá tak hluboko, abys věděl co Fénix byl.

   Smazat
 5. Velmi pěkné pane Sýsi, ono je jedno, zda jste redaktorem ČT, magazínu ČD nebo Křížovky. Všichni tihle lepšolidé a lokajové režimu pořebují stále připomínat ty "hrůzy socialismu", protože i přes dílčí nedostatky byl a je nmohem lepší a perspektivnější než tento fašistický kapatalismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do prdele s tou diktaturou, kterou lidé v prvních svobodných volbách s chutí a rozběhem odkopli až do vesmíru.

   Smazat
  2. A že ten tvůj milovanej socialismus už nikde na světě nefunguje?

   Smazat
  3. 14.39 Kdyby byly svobodne volby dnes,t.j.referendum,vetsina by odkopla do p.dele tenhle podvodny a rozkradeny bordel,ktery si rika liberalni demokracie.

   Smazat
  4. Bagoune, a co by teda vyhrálo?

   Smazat
  5. Možná socializmus a la Čína. Každopádně suverenita, neutralita, odchod y koloniálního jařma.

   K.

   Smazat
  6. 16:48

   Jenomže, právě vy, komouši, jste žádnou změnu za žádnou cenu nechtěli připustit. Takže na čím hrobě teda vlastně pláčete a koho vlastně z krachu té hnusné totality obviňujete?

   Krom toho, je obrovský rozdíl v mezinárodní síle a možnostech 1.4 miliardové země a 10 milionové zemičky. To snad chápe i hňup.

   A ten zdejší cenzor už mě sere.

   Smazat
  7. Koumoušové pustili moc na chodník ve chvíli, když zjistli, že za nimi už nestojí pracující. Bez boje, bez teroru. Dokonce jejich poslanci jednohlasně zvolili Havla prezidentem. Tak o jaké dikatuře a zločinech stále mluvíte?

   Jinak chválím cenzora, že zasáh proti sprosťákům, kteří si hrají na demokratz a lepšolidi. Jen tak dál, milá redakce, jen do nich!

   Smazat
  8. 17:01
   Pustili moc, protože věděli, že Sovětské tanky na pomoc proti lidu těmto vlastizrádcům na pomoc tentokrát už nepřijedou.
   Diktaturu a zločiny komunistů s vámi fakt nemíním rozebírat, protože jen trolíte.

   Smazat
  9. 16:56 Když vás ten zdejší cenzor tak sere, tak proč sem furt lezete? Změňte logál. Budeme sice bez vás zoufalí, ale pochopíme to. Jste svobodný člověk a máte právo volby. VŠUDE vás přivítají s otevřenou náručí. Budete si pak moci s láskou říci: "Nikdo mě tu nesere, moji sluníčkáři mi rozumějí!"

   Smazat
  10. Nebojte se,opět se vracíme ke starým dobrým zvykům, už zase mezi čerstvé pečivo se propašuje tvrdé, mezi brambory v síťce naleznete 1/3 černajících, u baleného masa narazíte občas na zvláštní datum trvanlivosti, nebo žádné datum. Určitě vás pobaví vyrobek, když se dovíte, že je vyroben v EU. Možná příště zjistíte, že vyrobek je z planety Země. To jsou jen marginálie. Horší je novodobé kádrování jsem totiž hlupák, který volí úplně špatnou stranu. Skutečně, jako občan se nevyznám ve všech finesách, balíčcích, slevách, akcich, providerech a svych právech. Proto ďěkuji, že se mi chce někdo věnovat a dopředu mi určí co je pravda a co lež. NNegramota

   Smazat
  11. 17:25 Protože já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat! A levičáckou čecholůzu a podlidi jako jsou lžidvořáci a židavidi je třbea rozdrtit v první řadě!

   Smazat
  12. 22:50
   Není nad to vést válku proti dávno mrtvým nepřátelům. To je pro chcípáčky jediná příležitost, jak posílit své zmrzačené sebevědomí bez rizika dalších škod. Tak do toho, vy náš chrabrý rachitický hrdino!

   Smazat
  13. 8:20 Když píšu "bolševismus", mám na mysli obecně všechny ty zednáře, liberály, socialisty a jiný xindl, programově hlásající xenofilii a protivící se přirozenosti, tedy rasismu bílého muže, jenž je vyjádřením nikoliv pouze jeho nadřazenosti, jak nám lžou, ale též jeho poslání a zodpovědnosti za osud Země a civilizace, které je jediným tvůrcem! I proto lze dnes s určitostí tvrdit, že WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen Němci! Slované by sice bývali byli z velké části odsunuti za Ural, ale tím by toto území osídlili naší rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě dočasně zakonzervoval stav který tu dnes dožívá, který se stal ale neudržitelným. SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 6. funguje a ako, ale znova len pre vyvolených - a kultúra - no - pozrel som si pár - ehm, zakázaných filmov, i ťaj, bisťu, nič moc, a aj TV sa vrátili k zaslúžilým a dobrým filmom - čím to?

  OdpovědětSmazat
 7. Anonymní14. ledna 2019 14:44
  A že ten tvůj milovanej socialismus už nikde na světě nefunguje?
  ============================================================
  Rád bych se zdvořile zeptal očividně sečtělého a světa politiky znalého pána, proč asi musel být rozbombardován socialismus v Jugoslávii?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V jaké Jugoslávii? Co to melete za nesmysly? Máte aspoň nejzákladnější povědomí o historii a zeměpise?
   Je neuvěřitelné jaké absurdity si k obhajobě údajného fungování socialismu musíte vymýšlet.

   Smazat
  2. Komunistická Čína.

   V ČÍNĚ nepotřebovali nic privatizovat, ani "reformovat“ a už 2 roky
   jsou nejsilnější ekonomikou světa.
   Do Číny si nepustili žádnou Rotschildovu, Morganovu, Rockefellerovu či
   GoldenSachsovu banku a to ani přes bílé koně, navzdory nabízeným
   výhodám.
   - Za dva roky vyprodukovala Čína víc cementu než USA za celé 20.
   století.
   - Délka vybudovaných cest – 4 mil. km
   - 300 tisíc mostů po celé zemi, z nich přes 1000 s délkou víc než 1
   kilometr.
   - V roce 2016 postavili most z Hongkongu do Macau.
   - Předtím tam cesta trvala 1 hodinu na rychlostním člunu.
   - Za jeden rok se autopark Číny zvětšil o 20 miliónů automobilů.
   - Každý rok se v Číně postaví 100 nových letišť.
   - Dále se například postavili gigantické viadukty s délkou 150 km a
   tunel o délce 28 km .
   - Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu projede 510 mostů a
   236 tunelů rychlostí 250 km/hod.
   - Za 30 roků v Číně zvětšili obytnou plochu 8 x a byty se přidělují i
   bezplatně.
   - Za 10 let bude v Číně 220 měst s počtem obyvatel přes 1 milión.
   ----------
   Celá tato statistika je reálná díV ČÍNĚ nepotřebovali nic privatizovat, ani "reformovat“ a už 2 roky
   jsou nejsilnější ekonomikou světa.
   Do Číny si nepustili žádnou Rotschildovu, Morganovu, Rockefellerovu či
   GoldenSachsovu banku a to ani přes bílé koně, navzdory nabízeným
   výhodám.
   - Za dva roky vyprodukovala Čína víc cementu než USA za celé 20.
   století.
   - Délka vybudovaných cest – 4 mil. km
   - 300 tisíc mostů po celé zemi, z nich přes 1000 s délkou víc než 1
   kilometr.
   - V roce 2016 postavili most z Hongkongu do Macau.
   - Předtím tam cesta trvala 1 hodinu na rychlostním člunu.
   - Za jeden rok se autopark Číny zvětšil o 20 miliónů automobilů.
   - Každý rok se v Číně postaví 100 nových letišť.
   - Dále se například postavili gigantické viadukty s délkou 150 km a
   tunel o délce 28 km .
   - Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu projede 510 mostů a
   236 tunelů rychlostí 250 km/hod.
   - Za 30 roků v Číně zvětšili obytnou plochu 8 x a byty se přidělují i
   bezplatně.
   - Za 10 let bude v Číně 220 měst s počtem obyvatel přes 1 milión.
   ----------   Smazat
  3. "V Číně nepotřebovali nic regormovat"

   Dál číst netřeba, blbe.

   Smazat
  4. Anonym 15:45 je asi propuštěný chovanec z nějakého ústavu pro duševně postižené.

   Jugoslávie byla federativní socialistická republika, ekonomiku měla smíšená a tržní, podniky byly privatizované (z velké části patřily svým zaměstnancům), společnost byla multietnická, multireligiózní.
   Byl to předobraz nekapitalistické, lidem přívětivé, spravedlivé společnosti bez vykořisťování.

   Státy, které tehdy zakládaly Evropskou unii musely zničit svou ideovou a hospodářskou konkurenci v zárodku.

   Stalo se za pomoci chorvatských ustašovců, bosenského džihádu a kosovsko-albánské narkomafie.

   Původci a financiéři této války: sjednocené Německo, Velká Malá Británie a chirakovská Francie. A samozřejmě Velký Bratr za oceánem - světový četník, soudce a kat v jedné osobě.

   Kdo říká, že EU je mír v Evropě, tak lže!


   Naštěstí si výše jmenovaní na dnešní Čínu netroufnou.

   Leo

   Smazat
  5. Z Leoša se na stará kolena stal sluníčkářský propagátor multikulturalismu :-D

   Ne, hloupý Leošu. Ta uměle držená, nesourodá "multietnická a multireligiozní" společnost dopadla tak jak dopadnout zákonitě dřív nebo později musela. A ty to dobře víš, tak tu nežvaň hlouposti a neobviňuj z toho Německo, Británii a Francii, zlý, drzý a sprostý hlupáku.

   Smazat
  6. Anopnym 17:34 je hloupý, nevzdělaný a jako většina hlupáků i povýšený pitoma. Pane Leo, s idiotem jeho kalibru není radno ztrácet čas v "diskuzi".On není zvyklý přemýšlet.

   Smazat
 8. Mily pane Sysi,moc jste mne pobavil.Take uz mam plne zuby tech "utiskovanych"hercu a herecek,kteri hrali cely zivot v elitnich divadlech a v kazdem druhem filmu a neslezli z tv obrazovky.Po sametovem podvodu jim spadly šupiny z oci a vida!mame zde zastupy utajenych disidentu.Že je huba neboli.A "zakazovanych" "umelcu" pisnickaru mame plne ČT Art.Umeni si veru predstavuji jinak.

  OdpovědětSmazat
 9. Anonymní14. ledna 2019 15:45
  V jaké Jugoslávii? Co to melete za nesmysly? Máte aspoň nejzákladnější povědomí o historii a zeměpise?
  Je neuvěřitelné jaké absurdity si k obhajobě údajného fungování socialismu musíte vymýšlet.
  ============================================================
  "Jugoslávie (Jugoslavija, srbsky Југославија) byl stát existující v letech 1918–2003 na břehu Jaderského moře, s hlavním městem Bělehradem. Jednalo se o mnohonárodnostní stát jižních Slovanů. ..."

  V čem že je problém, provoku? Že to byla Socialistická federativní republika Jugoslávie až do doby, kdy byla "rozpadena", a zbytek humanitárně odbombardován? A proč asi se socialistická Jugoslávie nepřidala k "pádu" komunismu v ostatních zemích? Jak to, že se k tomu pádu režimu a rozkladu Jugoslávie muselo "demokraticky" pomoci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi ale hrozný blb. Já tě nemám čas ani chuť vzdělávat. tak jen velmi krátce:

   Nesourodý a neživotaschopný slepenec "Jugoslávie" se začal rozpadat už v 80. letech k čemuž přispěla těžká ekonomická krize.
   Už v roce 1991 se odtrhlo Slovinsko a celá "Socialistická federativní republika Jugoslávie" se rozpadla v roce 1992. Hned potom začaly války mezi jednotlivými státy.
   Nálety NATO proběhly až v roce 1999.

   Místo blbého žvanění se vzdělávej.

   Smazat
  2. 16:51
   Vlastně by si se mněl vzdělávat ty. Jsi naprosto hloupý a nevzdělaný. Jugoslávie byla trnem v oku SSSR a také západu. Proč? Protože dělala svoji politiku. SSSR skončilo a bylo třeba zničit i Jugoslávii. To že někde se vyskytují problémy se neřeší bombardování. a útokem na suveréní stát. Ale to ty při své blbosti a politické aroganci nepochopíš. Nevím kolikrát si navšitívil Jugoslávii. A Amerického zmrda nebudu přesvědčovat. Nestojíš mi za to
   Václav Vodrážka Plzeň

   Smazat
  3. 17:20

   Jsi schopen, ty blbe Vodrážko, pochopit, že se "Socialistická federativní republika Jugoslávie" rozpadla a přestala existovat v roku 1992 a bombardování k ukončení válek mezi nástupnickými státy o 7 let později s tím nemá naprosto nic společného? Nebo potřebuješ tento jednoduchý fakt namalovat?

   Smazat
  4. Chorvatští ustašové - fašisté, byli od konce války podporování Spojenými státy a především německou spolkovou zpravodajskou službou. (Např. na našem území proběhl atentát na civilní jugoslávské linkové letadlo, ke kterému se přihlásila organizace ustašovců sídlící ve Skandinávii. Podporováni Německem rozpoutali válku proti vlastním spoluobčanům srbské národnosti. Podobně v menším to před tím proběhlo ve Slovinsku (viz např.poprava neozbrojených jugoslávksých vojenských nováčků - Srbů, Černohorců a Makedonců na rakouské hranici. Natočeno rakouskou televizí. Popravu provedli Slovinci hlásící se k Bílé legii - fašistické organizaci z doby WW2).
   První bombardování území Jugoslávie proběhlo už v Bosně v roce 1995 a ne až v roce 1999.
   V roce 1999, když už byla albánská UČK vytlačena z Kosova, nasadilo NATO svoje letectva v bombardovací teroristické akci, kterou neschválily orgány OSN, tedy dopustily se mezinárodního zločinu!

   Aby státy NATO zničili socialistickou Jugoslávii, musely nasadit hodně peněz, zbraní i mediální propagandy. Do propagandy patří i tzv. soud v Haagu (ICTY)

   MM

   Smazat
  5. Ignorant anonym 17:27 se nerozpadla sama od sebe, ale za silného vojenského, finančního i propagandistického tlaku států NATO. Především Německa a USA. Proce to bzl dlouhý, byla porušována ústava federace, která jasně definovala, jakým způsobem mohou ze svazku federace odejít. Kdyby Němci, Britové a především USA nevyzbrojovaly ustašovce, UČK a bosenské muslimy, k žádnému "rozpadu" by nedošlo.

   Ale vysvětlujte to omezenému, nadávajícímu, nedovzdělanému a agresivnímu tupounovi.

   Smazat
  6. 17:20
   Pane společného je víc než si myslite. Prosím buďte laskav a netykejte každému. Nejsme v KSČ ani v LM.

   Smazat
  7. 17:42 Tak především tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Bude nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy smísením s novými kolonisty. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita i v těchto zaostalých státech! O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk Západní - tedy jediné skutečné civilizace!

   Smazat
  8. Anonymní 17:42

   Přestože jsou to známé skutečnosti, je třeba je stále připomínat, aby lháři a hlupáci nezačali sami věřit svým lžím. Zvláště se nesmí zapomínat na roli Německa, když dnes jsou se vším zlem spojovány jen USA, jako by ostatní byli svatí.

   Smazat
  9. 8:14 Nesporně! Protože kdo studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, tomu nemůže uniknout množství německých jmen na seznamu. Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí a nade vše velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje. Proč potom Německo, mohli byste se zeptat, mělo zpoždění za Francií, Španělskem a Anglií v získávání kolonií a založení vlastní říše? Odpověď leží v jeho Achillově patě. Žádný národ nemůže přežít pokud je vnitřně rozdělen. A žádný jiný národ netrpěl tolika rozkoly a vnitřními spory jako právě Němci. Od dob Římanů, přes vládu Karla Velikého a další staletí bylo Německo rozdělené na malé knížectví a království. Snad od dob pádu Babylonu nebyl nikdo tak ovládán židovskými lichváři jako malá knížectví v Německu. V 15. století se stále více projevovalo, že Německo se stává novou mocí v srdci Evropy a díky svým lidem, řemeslu a technologii jako byl např. knihtisk, brzy ovládne Evropu. Pokud existuje něco co Židé nechtějí a nemíní tolerovat, je to fakt, že by se bílí lidé jako Němci sjednotili a ovládali světovou politiku. Asi v této době začali Židé propagovat to co je v pozdější historii známé jako "Velká Schizma", jehož 500. výročí nedávno proběhlo. Židé zorganizovali protestantskou reformaci a s ní i bratrovraždy neslýchaných rozměrů. Židé kteří křesťanství vytvořili, a pak ho 1500 let skrze hierarchii římskokatolické církve ovládali, církev zkazili do takové míry, až byl průměrný "Věřící" zcela znechucený výstřelky církevních prelátů a připravený povstat. Pak Židé vždy přivedli loutku, pokaždé jinou, která měla vést povstání proti církvi, která se tak měla již podruhé rozpadnout, tentokrát od Německa a Švédska přes Francii po Anglii. Po asi století tlení tyto nepokoje propukly do ohnivé bitvy Němců proti Němcům. Dnes to nazýváme třicetiletou válkou v letech 1618 až 1648. Po skončení tento tragický rozkol zanechal Německo rozpadlé a krvácející, 5/6 majetku bylo zničeného a 1/3 obyvatel zabita. Když toto vraždění nakonec ukončil vestfálský mír, jehož znění nenapsali Němci, ale okolní vnější síly, které nechtěly vidět sjednocené Německo, zůstalo rozdělené na 300 knížectví, tedy mnohem více než tomu bylo před válkou. Tato krvavá a odporná zkušenost sebedestrukce vrátila Němce možná až 300 let zpět co se týče vývoje jejich státnosti a stála je světové vůdcovství. Taková byla situace v Německu až do příchodu Bismarcka, který německé státy sjednotil ale rozpoutal válku proti Němcům v Rakousku, které v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 porazil. Tato bitva a vítězná válka proti Francii v roce 1870 sjednotila německé státy pod vedením Pruska, a Bismarck korunoval krále Wilhelma I. za hlavu německé říše. Německo bylo opět na cestě ke sjednocení a světovému vedení i když bez Němců z Rakouska. Navzdory času který Německo ztratilo zatímco jiné velké evropské národy získávaly kolonie, bylo Německo najednou světovou mocí s níž bylo třeba počítat a neúprosně se stávalo nejsilnějším národem Evropy a druhýmna světě. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu. Dvacáté století mělo být německé století, a ačkoli to byl v tu chvíli národ poměrně militantní, první válku rozhodně nezačal – a druhá byla pokračováním té první.

   Smazat
 10. Osobně si myslím, že tituly zasloužilý i národní umělec si takoví herci, jako R. Hrušínský, Hlaváčová, Sovák, Gott, Bohdalová Janžurová, Horníček, Galatíková a skoro všichni, kteří je dostali, zasloužili. Mnozí ve své skromnosti, že si tato ocenění nezaslouží, po hadráku vrátili. Zřejmě ale bez finanční odměny, kterou za to dostali. Jejich věc. Zůstali z přeživších dnes jen profláklé celebrity, bez respektu a autority, živících se potupně v ubohých seriálech. Budiž jim to přáno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli-že,by zdejší diskusní příspěvky byli na úrovni tohoto........to by se diskutovalo,tedy bylo by o čem.
   Oni někteří ti ublížení,nevrátili ani prachy za tituly,ale ani prachy za studia,ale hlavně nevrátili sebe sama,protože po hadráku se již ničím neproslavili.

   Smazat
 11. Anonymní14. ledna 2019 16:51
  Ty jsi ale hrozný blb. Já tě nemám čas ani chuť vzdělávat. tak jen velmi krátce:

  Nesourodý a neživotaschopný slepenec "Jugoslávie" se začal rozpadat už v 80. letech k čemuž přispěla těžká ekonomická krize.
  Už v roce 1991 se odtrhlo Slovinsko a celá "Socialistická federativní republika Jugoslávie" se rozpadla v roce 1992. Hned potom začaly války mezi jednotlivými státy.
  Nálety NATO proběhly až v roce 1999.

  Místo blbého žvanění se vzdělávej.
  ============================================================
  No ty jsi fakt ještě blbější, než analytik z Evropských hodnot. Koho ty chceš vzdělávat, ty hnido, vždyť nemáš ani páru o tom jak to ve skutečnosti bylo. A hlavně, kolikrát jsi, ty šupáku, navštívil Jugoslávii, když ještě fungovala jako stát?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tehdy ho papínek ještě tahal v pytlíku.

   Smazat
  2. 19:55
   Nejste náhodou pedagog Hnízdo ?

   Smazat
  3. Hnízdo to nedal a raději skočil do Vltavy...

   Smazat
  4. Chceš snad označovat hnidou, odporná rudá tlamo, patřící k lůze co ani neudrží moč (jako ten na 58 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   někoho z těch, kdo pouhou Vůlí dokáží přinutit vodu téct do kopce? (viz tu na čase 2:30) - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  5. Tobě do huby netekla leda halda hoven a chcanek,ty scheissekopf untermensch!!!!!!!☺

   Smazat
  6. 8:36 Přesně! Nějakej komoušskej póvl nás tu má co "poučovat" o jakýmsi azbuckým kozojebistánu!!!!!!!☺

   Smazat
  7. 10;27
   Takhle mluvit o fotrovi ty jednobuněčnej Gonokoku,že se nestydíš!!!!!!!
   Vona ta věta vlastně pasuje i na tu VERBEŽ z HANTECE-ŠALINGRADU jménem PAUKOSRAČKA!!!!!!!☺

   Smazat
  8. 10:59 Takhle na tebe řve primář když mu 10x denně dovezeš na stůl špatnou mršinu, jak jsi vječně zlitej? A nás tu pak "voslňuješ" ...


   P. S.: Ještě tak tušit co to znamená, viď, PUTLERSRAČKO!!!!☺

   Smazat
  9. A kdes ty jednobuněčnej Gonokoku sebral,že jsem zřízenec,kterej něco vozí?????!!!!!!!
   Ty seš blbej,jak cesta uASS herců na Měsíc!!!!!!☺

   Smazat
  10. 14:50 Nepindej a uháněj, tepl(ick)ej zřízenče, primář cink, že máš na příjmu další komoušskou zdechlinu! A moc nečuchej jejich posmrtný prdy, pak tě z toho šálí zrak a nepřečteš správně cedulku na palci a to je důvod proč na tebe doktoři řvou "ty jednobuněčnej Gonkoku"!!!!!!☺

   Smazat
  11. P. S.: Douč se radši azbuku" - abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahy cestuješ, když se tvůj pán rozhodně jednou za měsíc k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 12. Pane Sýs pěkný článek žádný „samet" neslavím to mi zařídili jiní.

  OdpovědětSmazat
 13. V 70. letech pro mě byla Jugoslávie západ.
  Jugoška rozhodně nebyla jako Husákovské Československo nebo nedej Bože něco jako Sovětský svaz.
  Jugoši měli soukromé podnikání, mohli si jezdit kam jim libo, třeba makat do Říše.
  Vzpomínám jak v polovině 70. let stavěli Jugoslávci tehdejší Petrochemii v Litvínově. To byli kingové - platili je ve valutách (i když samozřejmě směšně), ale černý trh, bony - žili si u nás jako pašové.
  Kdo chce zavzpomínat na doby, kdy Jugoslávie byla na svém vrcholu, doporučuji zhlédnout Jugoslávský seriál co běžel i na naší tehdejší TV - Horký vítr (Gorjačij vetar) na uloz.to. Možná si ještě vzpomenete na příhody Borivoje Šurdiloviče alias Šurdy.

  OdpovědětSmazat
 14. Putine náš, jenž jsi v Kremlu,posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá jako v Rusku, tak i v Evropě. Chléb náš vezdejší dej nám dnes a odpusť nám naši blbost, jakož i my odpouštíme našim lepšolidem a neuveď nás v pokušení ale chraň nás od EUSA neboť tvá je moc i sláva navěky. Howgh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:30
   ...neboť tvé jsou suroviny, rakety i propaganda na nebi, tak i na zemi.

   Smazat
 15. Vypelichany samet by se dal prejmenovat na Svatek vsech vyzirku

  OdpovědětSmazat
 16. Vypelichyný Sýs

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.