Reklama

pátek 4. ledna 2019

Zajatý ukrajinský voják hovořil o panice v řadách Ozbrojených sil Ukrajiny


Alexandr Gusar
4. 1. 2018     politnavigator
Během neúspěšného výpadu byl vojáky DLR zajat voják Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU). Zajatec hovořil o plánech ukrajinského velení uspořádat v reakci na to rozsáhlou ofenzívu ukrajinských sil. Oznámil to během briefingu oficiální zástupce operačního velení DLR Eduard Basurin, informoval korespondent PolitNavigatora.


Podle jeho vyjádření zajali vojáci republiky jednoho z ukrajinských vojáků, který byl opuštěn svými kolegy při panickém úprku v důsledku nevydařeného průlomu na území DLR.

"Při předběžném výslechu se vyjasnila zajímavá fakta. Konkrétně byly potvrzeny údaje, které jsme zveřejnili již dříve, o plánovaném útoku ukrajinské velení směrem na Mariupol, při němž právě 128. horská úderná brigáda měla být jednou z hlavních sil útoku", oznámil Eduard Basurin.

"Zajatý voják mluvil o tom, že zprávy o útoku způsobily paniku v řadách ukrajinských okupačních sil, protože drtivá většina jeho kolegů přijela do konfliktní zóny s jediným cílem - odsloužit si příslušnou dobu v příkopech, vydělat si trochu peněz a vrátit se co nejrychleji domů. Podle něj se nikdo nechystá riskovat svůj život pro zájmy oligarchů", dodal oficiální zástupce ozbrojených sil DLR.

Ukrajinský válečný zajatec mluvil o absolutní nechuti Ukrajinců sloužit v OSU a o špatném morálním a psychickém stavu vojáků v přední linii.

"Zajatec řekl mnoho zajímavých věcí o tom, jak vojenské úřady plní plány při doplňování brigád, posílanými do bojové zóny, "dobrovolníky", a také o špatném morálním a psychologickém stavu vojáků v přední linii. Vojenští komisaři loví společně s policií občany v odvodním věku, vyšetřovatelé zahajují falšovaná trestní stíhání na základě vykonstruovaných faktů. Pak jsou zadržení postaveni před volbu - jít do vězení nebo jako "smluvní dobrovolník" bránit Porošenkovův režim", uzavřel Eduard Basurin.

Bylo sděleno, že lékaři diagnostikovali u zajatce podchlazení, nyní je mu poskytováno kvalifikované lékařské ošetření.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Jsou to dementi a s nimi všichni kdož podporovali, nebo podporují fašistickou,kyjevskou, banderstánskou bandu. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dědeček pravdu má

   Smazat
  2. Dle mého názoru je to stejný scenář jako USARMY
   nakonec je to je publikováno i v ami filmech. Buď vězení nebo armáda.

   Smazat
  3. Zabili trafikantku.
   Pro jednu stuvesantku.
   To taky napsal Rudý Dědeček.
   Zajatí Čepiga a Myškin se k otrávení bezdomovce plně doznali.
   Teď je nemůžou najít.

   Smazat
  4. Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
  5. 19:52 Už zase tapetuješ bludy, pořád stejné žvásty, stejná slova, pokolikáté už ? Nietzche, "pan Hitler", kecy o nadlidech, chorobné vidění sebe sama jako vynikajícího jedince ... máš v té hlavě hnědý sajrajt !

   Smazat
  6. 21:17 Tak furt se mé tapetky přesahují rudocancy místních čechomužiků o úžasném "obránci světového míru" Putlerovi a skvělém životě v jeho žebrakostánu, či "nezbytnosti" opětovného zavedení sociálismu u nás, aby nezůstali "otroky kapitalismu", jako já (blondýn se sukovicí) zde! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   přesahuju tebe s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě zde - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0
   a   Smazat
 2. Znám několik příslušníků "naší" armády, znám se snimi dobře a na dotaz, co budou dělat když dostanou rozkaz jít do války na východ odpověděli ( nezávisle na sobě ) víceméně stejně, jako ten Ukrajinec. Do armády šli pro prachy a protože "přeci nebudu dělat s ukroušema u pásu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neuposlechnutí rozkazu
   zák. ust. §375 odst. 3
   8 až 20 let odnětí svobody nebo vyjímečný trest.

   Nikdo svéprávný ti nic takového neřekl i kdyby si to třeba i myslel.

   Smazat
  2. Blbečku, lidská komunikace je víc než zkurvené paragrafy.

   Smazat
  3. 4:56
   Pokud opovrhuješ zákony naší země, stejně tak jako třeba islamisté, tak táhni někam do Afriky a nesmrď tady.

   Smazat
  4. Ernest Hemingway:"Pokud vás pošlou do války, obraťte zbraně proti těm, co válku rozpoutali". Největší pacifisté jsou vojáci - ti totiž umírají vždy první. Války vždy rozpoutávají politici, na ně je třeba upírat pozornost.

   Smazat
  5. To je tak vždy. Ale bude záviset jak mocné jsou represivní složky. Jinak osm let v báni je furt lepší než zdechnout v mladém věku. Zvlášť když máš bránit takovou svoloč.

   Smazat
  6. Chytráku 16:44, dnešní zbraně a válečná technika netřídí na slabé a nezdařené, ale bere všechno, co zasáhne. Snad krom té honorace v těch nejdokonalejších krytech, kam zalezli i slabí nezdaření díky balíku peněz a samozřejmě, přednostně silní nezdaření díky svému ničemnému charakteru. Dojde na ně nejspíš stejně, ať už vylezou nebo zůstanou zalezení. Friedrich Nietzche sem, Friedrich Nietzche tam. Už s tím ty troubo netapetuj.

   Smazat
  7. 16:44, dementní tapetář nepochopil, že válka naopak zabíjí ty nejschopnější, a "odpad" přežívá. Jednak všichni ti, co neměli "odvodové parametry", fyzické, psychické a mentální, a jednak všelijací spekulanti. U nás to bude jednoduché. Do války půjdou ti nejschopnější muži, ženy pošlou do fabrik a předhodí migrantům z Afriky, na které budou makat jako otrokyně a rodit jim děti. Budou muset strpět různé zvrácenosti, které jsou nejen v liberální Evropě, ale přichází taktéž s oněmi migranty. Drogy, prostituce, homosexualita, pedofilie, různé kulty... jen bez evropského sociálního a právního zázemí, bez občanské společnosti. Přesně tak upadl Řím. Impérium zaplatilo za svou existenci v dějinách vysokou cenu.

   Smazat
  8. Hmm, za RAKOUSKO-UHERSKA PŘEŠEL DO RUSKÉHO ZAJETÍ celý český pluk i s hrající plukovní hudbou. Vojáci cestou na frontu parodovali starou písničku. "Červený šátečku kolem se tóoč kolem se tóoč, kolem se toč. My táhnem na Rusa, nevíme próoč, nevíme próoč, nevíme proč...

   Takže, pane auditore 13.58, lze-li přeběhnout do zajetí k vítězi, možná přežijete. Přeběhnete-li ovšem k poraženému, jako Vlasovci například, budete mít smůlu... jako byste padl při útoku za cara Porošenka a Langšádlovou...

   Smazat
  9. Mír přináší bohatství, bohatství přináší zpupnost, zpupnost přináší válku, válka přináší chudobu, chudoba přináší pokoru, pokora přináší mír.

   Smazat
  10. 5. ledna 2019 8:35

   Skoč si k psychiatrovi. Je to akutní.

   Smazat
  11. 15:51 Tam skončíš sám v důsledku výše popsaných faktorů degenerace ... ale akutní to není, možná tak dopadnou až tvý ještě zdegenerovanější potomci:)

   Smazat
  12. 18:23 Bejvávalo že ve starověku padl velitel i se svými legiemi, ale ta doba je dávno pryč! I tak za každého takového v boji padlého vojevůdce bylo obyvatelstvo v zázemí mravně posíleno, tudíž se to vyplatilo. Dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 3. Jakýpak pokoj a pořádek může panovat ve společnosti, kde je občanská válka a u moci jsou ukrajinské figurky americké globální politiky. Smůla, že jim chybí osobnost, jakou je v Sýrii Asad.

  OdpovědětSmazat
 4. Tomu Anonymovi - já jsem byl na vojně 18let a o "neuposlechnutí rozkazu" něco vím. Všechno jde, tak jako vždy "šly" modrý knížky. Vojáci si vždycky poraděj, švejkovina je náš patent.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neuposlechnutí rozkazu lze,
   pokud dotyčnému hrozí smrt.

   Smazat
  2. 14:07
   Sabinov?
   Jsem myslel, že nejvíc je desítka a pak četa patlostřelců.
   U nás se jedna slepá nedávala.

   Smazat
  3. V roce 1969 jsem odmítl jednomu podplukovníkovi splnit rozkaz (s jednou nepatrnou poznámkou), a nedostal jsem za to nesplnění ANI DEN ZARAŽENÝCH VYCHÁZEK (natož tak Sabinov). Mám na to kompletní dělostřelecký oddíl jako SVĚDKY.

   Pro uklidnění: nejednalo se o politický problém, ale o buzeraci.

   Smazat
 5. Proboha, ty rudi dementi v duchodovem veku zde porad tvrdili, ze na novy rok Ukrajina napadne snad cele Rusko a ted k nicemu nedoslo. Tak co vy rudi hulibrci, co tomu rikate?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to se přece stalo, akorát ta akce nestála ani za malý článeček.

   Smazat
  2. Hele hulibrku, hlavně si počkej. až budou přes něs utíkat banderovci na západ, jako po válce. to bude střelnička, půjdou k zemi tak jako po válce. Možná jich střelím víc, neá děda, ten za to má metál.

   Smazat
  3. 14:23, rudí dementi, ty idiote, nejsou v důchodovém věku, jedná se o obránce Donbasu. Na základě informací od svých zpravodajů o svozu chemikálií, dopředu oznámili na veřejnost své podezření. To se vyplatilo v r.2014, když se v Doněcku sešlo větší množství zahraničních novinářů a specialistů a tehdy dostali informaci o chystaném útoku na chemičku Stirol a její zásobníky. Publikace zpravodajských informací nebo pohrůžky je taktéž způsob boje, retarde.

   Smazat
 6. Proč by utíkali?
  Petříček je vládním speciálem navozí a udělá si z nich ochranku.

  OdpovědětSmazat
 7. http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-12?full=1

  OdpovědětSmazat
 8. Přiznám se, že jsem z článku nepochopil kdo na koho a kdy měl nebo má zaútočit ?

  Kdo na koho ?
  " Konkrétně byly potvrzeny údaje, které jsme zveřejnili již dříve, o plánovaném útoku ukrajinské velení směrem na Mariupol,.."
  Mariupol je na ukrajinský - budou útočit sami na sebe ?!

  Kdy ?
  "Během neúspěšného výpadu byl vojáky DLR zajat voják Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU). Zajatec hovořil o plánech ukrajinského velení uspořádat v reakci na to rozsáhlou ofenzívu ukrajinských sil."
  Zajatec zřejmě byl předem informován ukrajinským vedením, že v reakci na jeho zajetí bude provedena rozsáhlá ofenziva ukrajinských sil ? Pozoruhodný to zajatec...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Originální článek je v pořádku, na NR je špatný překlad.

   Správně je - voják informoval o plánech UK fašistů na rozsáhlou ofenzívu a o reakci UK vojáků na tyto plány.

   Tidehunter

   Smazat
  2. L.S., lehce nejste v obraze. Útok na Mariupol chemickými zbraněmi = "false flag". Už to chápete?

   Smazat
  3. 18:26 A to ten útok chemickými zbraněmi má provést Ukrajinská armáda, sama na sebe ? Neuvěřitelné...!

   Smazat
  4. Takze ještě jednou pro LS. FALSE FLAG! Opravdu netušíš o čem je řeč? Raději se nepouštěj do diskuse, nebudeš za blbce.

   Smazat
 9. Mluvte každý za sebe a nemluvte za druhé.Nikdo neví,jak to ve skutečnosti bylo a zprávy z jedné strany je nutno konfrontovat se zprávami druhé strany.V tomto případě se více ztotožňuji se zprávou DLR,protože ukrové nic neřekli a tedy ani nepotvrdili a ano nedementovali.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. Však se také každý kluk v odvodovém věku snaží dostat ven z Ukrajiny. Samozřejmě si také vydělat, ale vedle toho i vyhnout se povolání do armády.
  Pak se není co divit, že armáda pučistů nedokáže zlomit odpor obyvatelstva Donbasu. Odhodlání hraje velice významnou, možná zásadní roli.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak to je kdo by chtěl spáchat dobrovolně sebevraždu však nás prasečenko a jeho fašisté „chrání" před Ruskem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.