Reklama

úterý 8. ledna 2019

Zavraždit spoutaného člověka je bestialita

Pavel Opl
8. 01. 2019 blog autora
V České republice, bohužel, hrdinský čin odměněný státním vyznamenáním. A co když se to stane znovu ?
Opět se v internetovém prostoru objevilo video, ve kterém Mašín bagatelizuje svoji vraždu - podřezání příslušníka SNB v Čelákovicích.
video zde : https://www.stream.cz/krvava-leta/10029550-protikomunisticka-odbojova-skupina-bratri-masinu-jak-probihalo-prepadeni-sluzebny-snb-v-celakovicich

Vražda spoutaného člověka je naprosto zavržení hodný skutek a ten, kdo jej provedl by měl být po právu nazýván lidskou bestií a tvrdě odsouzen.

Ctirad Maším se touto lidskou bestií stal, když spoutaného příslušníka SNB podřezal poté, co se na stanici bezpečnosti dostali ke zbraním, po kterých tolik toužili. To, že naprosto nelidsky 50 let poté do kamery povídá, že onen příslušník se asi divil, když se probudil a byl mrtvý, ukazuje jeho naprostou zvrácenost.

Takovýto čin by neobstál ani v zuřícím válečném konfliktu. Jakákoliv rétorika o boji proti režimu je zvrácená a účelová a nemůže nijak ospravedlnit tento hrůzný čin.

Přesto byla tato lidská zrůda a členové jeho skupiny vyznamenáni státním vyznamenáním a to v naší zemi a v době údajné demokracie.

Jenom naprostý pomatenec, může v dnešní době tento skutek obhajovat. A dokáží si všichni ti schvalovači představit, že by tím zavražděným byl jejich tatínek, syn, bratr ... ?

Příslušníci na místním oddělení policie (tak by se to nazývalo dnes), jsou v drtivě většině normální slušní lidé, kteří rozhodně nejsou žádní političtí a prorežimní fanatici, ale řeší méně závažnou agendu přestupků, přečinů a trestných činů, které znepříjemňují život všem slušným lidem na daném spádovém území příslušného oddělení.

A když si události promítnete do časových souvislostí, tak i dnes máme obrovské množství lidí, a stále jich přibývá, kterým se vůbec nelíbí režim, ve kterém téměř 30 let od sametové revoluce žijeme.
Dokážete si představit, že by se opět objevila skupina lidí, kteří by s rétorikou boje proti současnému režimu přepadla policejní stanici, zavraždila některého z příslušníků a šla se prostřílet tam, kde by si myslela, že jim bude lépe ? A že by je dokonce někdo opěvoval jako protirežimní hrdiny a chtěl pro ně vyznamenání ?

To je naprosto nepředstavitelné a neakceptovatelné a to říkám jako člověk, který dlouhá léta pracoval jako policista na různých úrovních a jako člověk, kterému se současný stav v naší zemi hrubě nelíbí.
Jsou věci, které se dělat nesmí. Nikdy. Kdo takovéto činy schvaluje je stejný zločinec, jako pachatel. A kdo takovéto lidi vyznamenává, snad ani není člověk ...


- - -

82 komentářů :

 1. Je smutné sledovat, jak se slovanský český stát mění ve fašistickou diktaturu velkokapitalistů. Jak jsou glorifikováni sprostí a cyničtí vrazi, jsou oslavováni bestiální váleční zločinci typu Bandery, je oslavován ukrajinský fašistický režim, který má na svědomí desetitisíce zničených lidských životů lidí ubitých a umučených fašistickými ordnery, padlých v nedobrovolných bojích proti svým spoluobčanům a zabitých při bombardování a ostřelování obytných čtvrtí na Donbase. Je smutné sledovat dílo údajně naší a údajně veřejnoprávní údajně české televize, která přes všech odpor tvrdošíjně oslavuje fašismus, překrucuje dějiny, vytváří strašlivé nepřátele, pořádá hony a mediální štvanice na demokraticky zvolené představitele státu a jeho orgánů, oslavuje válku a vraždění, zamlčuje a bagatelizuje zločiny velkokapitalistů ve všech jejich agresích ... ... ... Co je ovšem nejsmutnější, je fakt, že je stále mnoho prosťáčků, kteří věří v hodného Havla, v hodné velkokapitalisty, v hodnou US armádu a zběsile nenávidí to strašlivé Rusko. A to vše díky své pohodlnosti, neznalosti a bezcharakternosti. Dalo by se říct, že to je jejich věc. Ale bohužel není, protože jsou součástí společnosti a tato společnost ponese důsledky jejich postojů jako celek. Ale je to asi na některé příliš složitá úvaha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pomalu začínám chápat, že fašismus nelze porazit obyčejnou demokracií.

   Vymazat
  2. Pane A9.11, veď je to všetko jeden pes. Demokratizmom vytlkať fašizmus je ako vytlkať klin klínom. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  3. Včera běžel na ČT2 "cestopisný" pořad z Litvy. Nemoderátoři Vladyka a Štěpánová přesvědčivě vysvětlovali, jak ruští hrdlořezi vraždili nebohé litevské esesáky. Kapitalistická demokracie je příbuzná fašismu.

   Vymazat
  4. 13:44 Daleko od pravdy není! Židobolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven! Ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Vymazat
  5. „Neradujte se z jeho porážky, lidé, protože ačkoli se mu svět postavil... a zastavil to zvíře, fena, která jej porodila, je znovu v říji."
   Bertolt Brecht

   Jen dodávám, dnes už to není říje. To zvíře se znovu narodilo a teď jen sílí...
   J.C.

   Vymazat
  6. Co jsou to vlastně za lidské zrůdy, kteří chtějí zlegalizovat jejich zločin?

   Vymazat
  7. 17:05 - Byly to tzv. lidské zrůdy jako Topolánek, Nečas, Vondra etc.

   Vymazat
  8. Vcera Masinove dnes fanaticky hrdlorezove Islamu. Vcera Tisove a jiny parasiticky fasisti a dnes opet ti sami na scene , lizaji boty zase germanum.. A EU a Merkel je podporuji v miliardach a ve zbranich aby mohli bestialne masakrovat , bezbranne ..

   Vymazat
  9. 13:44 Ta věc je složitější. Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije je podčlověk. Stoddardova kniha ve kterém pojem poprvé formuloval - "Revolta proti civilizaci" (1922) popisuje tehdy aktuální událost převzetím moci v Rusku bolševiky. Dokazuje, že byla země spravována nejvíce degenerovanými lidmi co kdy chodili po Zemi! Fašismus v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Sociální republice Saló) je apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí oněch výše definovaných podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Vymazat
  10. 9:03 Přesně tak pane napsal jste to za mě souhlas.

   Vymazat
 2. Když začaly zprávy na seznamu, tak jsem byl zvědavý, co to bude zač. Dnes už to vím - je to obyčejná surová propaganda, kdy se redakce vyhýbá nesouhlasným názorům čtenářů a následně zablokovaným diskuzím, kdy šíří cíleně mohutnou kavárenskou propagandu ve stylu Kárla von Schla, zaměřenou na nekavárensky orientované občany, kteří jsou nucení denně projít přes jejich portál do své nejrozšířenější emalilové pošty z dob, kdy byl ještě portál český. Co to koupili Němci a řídí to, tak to tak taky vypadá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano..., cílená, hnusná, štvavá, nenávistná, pomlouvačná propaganda. To hovado Havel by měl z nich radost, jak naplňují jeho pokřivené heslo o lásce a pravdě proti lži a nenávisti.
   Když vznikly ta jejich "zprávy", tak byl na každého z nich emailový kontakt. Dnes se jich nedopátráte. Asi ví, proč se tak obrňují. a pokud jim přece jen napíšete kritiku. Ignorují vás.

   Vymazat
 3. Nezavraždili jediného komunistického funkcionáře, neudělali jedinou kloudnou protikomunistickou akci, která by stála za to. Likvidovat pouze ,,obyčejné" lidi, jen proto, že se chci prostřílet na Západ? Toť můj jediný cíl! Chrabří Banderovci se přes nás chtěli taky prostřílet a spoustu nevinných povraždili. Jaký mezi oběma rozdíl? Nemnohými oba velebeni a přitom naší západní parašutisté jsou napadáni (dnes už nejen lancmanšaftem) že spáchali na Heidricha odsouzenihodný hanebný teroristický útok, protože byli v civilu a byli občany Protektorátu, tak že to byla svým způsobem i vlastizrada. Bože vidíš to? V jaké době to žijeme? Sodoma, Gomora...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně popsáno, jak autorem článku, tak oběma diskutéry 9:04 i 9:14 , přidávám pouze to, že jsem rád prožil svůj čas v dobách, kdy poctivá práce byla oceňována dle zásluhy a zločiny trestány tak, jak zákon určil. Zločinec Mašín je na stejné úrovni nemorálnosti, jako ocenitel medailí předsedy vlády. Kdo neví, kterého myslím, je beznadějný ignorant a současný úděl si se vším všudy, plně zaslouží.

   Vymazat
  2. Největší Benešova chyba byla, že kvůli utajení nenechal (ministra spravedlnosti měl, jmenovat tribunál by nebylo tak těžké) Heydricha odsoudit jako vraha.
   Protektorát byl protiprávní státní útvar vzniklý zabráním našeho území, chráněného dalšími třemi signatáři Mnichovské smlouvy.
   Žádost senilního a chvílemi umírajícího dědka fýrovi o ochranu neměla bez rozhodutí parlamentu žádný význam. Heydrich se vydal do Čech vraždit naše lidi a podle toho dopadl, jen se z toho trochu vytratila logika zločinu a trestu.
   Pokud někdo v SRN dnes vydává Protektorát za právoplatný státní útvar, je také urychleně třeba ustanovit tribunál, koupit nějaké bicykly, baloňáky a aktovky a jednat.
   Na battledressech bych netrval, je to formalita.
   Legionáři byli také pěkná směsice.
   Stačí, když budou mít od soudu pověření jako vykonavatelé.

   Vymazat
  3. 15:04 Nevím co byla největší chyba huhˇavého křiváčka Beneše, ale ten čechoslovákostán byl také jen ubohý zednářský pasquil, upečený na Pařížské konferenci masonských loží po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa byla součást komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Vymazat
  4. 09:14
   Myslíte "vraždu" Heidricha? No vždyť jsme se jim prostřednictvím Havla již omluvili..., nebo ne? Tak snad již dají Kubišovi a Gabčíkovi pokoj a konečně vrátí jejich hlavy. Co?
   J.C.

   Vymazat
  5. Pro 1553, mluvte za sebe. Československo i když stát s chybami byl o několik řádů lepší, než současná nesvéprávná kolonie, za první republiky, po osvobození i za socialismu nám alespoň patřil náš stát, ti Francouzi i Sovieti nás okradli o mnohé,vměšovali se do mnohého, ale ta morální bída a zmar, politici téměř výlučně v cizích službách, to bylo snad jenom za protektorátu B und M. Prohlašuji že to byl i můj stát, čest jeho památce, RIP. Naštěstí si pamatuji i dobu před převratem, který si musel i své heslo o lásce ukrást. Na druhou stranu bych své často protivné a nesnesitelné spoluobčany nevyměnil za žádné na západ od našich hranic a nebo za "Velkou louží", howgh

   Vymazat
  6. 18:19 Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z. Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné!

   Vymazat
 4. Zbývající soudruh Mašín se potřebuje vrátit do "drahá česká vlast", protože je v USA bez peněz a jeho důchod ohrožen. Tady dostane všechna možná zvýhodnění, ale hlavně důchod "odbojáře".

  OdpovědětVymazat
 5. Tato lidská zrůda Mašín byla vyznamenaná jen zase jinými zrůdami ,kterých je v Česku stále dost . A ovčané v Česku si je stále po hadráku 89" stále ve volbách volí a volí...

  OdpovědětVymazat
 6. Nevím zda-li se dá nazvat morální útěchou, že společnost, která toto umožňuje skončí hodně zle. Mladší ročníky si tyto zvrácenosti všichni vypijí až do dna-to je zákonitost, která se nedá "ukecat". Mají nejvyšší čas to alespoň začít mírnit např. u voleb. Volit KSČM je alespoň částečná omluva.

  OdpovědětVymazat
 7. Však to byli obyčejní, prachsprostí kriminálníci, takže nenáviděli policajty takříkajíc principielně, neboli je měli za své osobní třídní nepřátele. Nezapomínejme na dvě věci - jeden z Mašínů usiloval o přijetí na vojenskou školu, ale neuspěl (chtěl sloužit v "totalitní" Československé lidové armádě, komunisty prolezlé skrz naskrz); matka Mašínů byla členkou KSČ, chtěli-li tedy vraždit komunisty, mohli začít doma v kuchyni... A napadá mě i třetí věc - Mašínové nakradené peníze použili k hedonistickému způsobu života, nikdy jimi nepodporovali třeba oběti režimu, jejich rodiny nebo pro podzemní činnost en bloc....

  OdpovědětVymazat
 8. Mašínové a spol. nedostali státní vyznamenání, ty jsou definovány zákonem a jejich udělení má daná pravidla, nýbrž jim – myslím, že Alexandr Vondra - doručil od Topolánka do USA jakousi medaili premiéra vlády.
  Tyjátr, který čeští antikomunisté vytrvale provozují okolo připomínámí násilného odporu proti předlistopadovému režimu, je ve světle toho, jak nakonec tento režim skončil, scestný. Ukazuje jejich nekritickou zavilost - intelektuální slabost a suterénní morálku.
  Předlistopadový režim rozhodně neporazili ozbrojenci typu Mašínů, různí agenti a špioni v továrnách, na úřadech, školách a v armádě, nýbrž byl položen silami rozdílu mezi slovy a skutky. To, že ozbrojené excesy jsou patrně slepou uličkou, si uvědomoval Západ od počátku – nikdy neuvedl v chod Churchillův plán Nemyslitelné, útok na SSSR hned po 2. světové válce. Odpor veřejnosti proti válce v Evropě byl značný a imperialistické války byly proto vedeny jen daleko v Asii. Tam to skončilo nerozhodně v Koreji a prohrou kolonialistů ve Vietnamu. Násilí jako řešení se tudíž ukázalo definitivně jako slepá cesta. Akceptaci protivládního násilí v evropských lido-demo nepomohly ani idiotské krvavé politické stalinistické procesy, kterýžto morální a intelektuální úlet mocichtivé socialistické věrchušky už navěky svojí tragédií kompromitoval levici. Ke vzkříšení násilných metod nedošlo ani po událostech v r. 1956 a Západ násilí v evropských lido-demo definitivně odtroubil. Soustředil se na informační válku a tu kvůli debilitě (ideologické, politické, ekonomické, sociální a propagandistické) a nemorálnosti představitelů socialistických států vyhrál. Souběh brežněvovských a biľakovských žvástů o vyspělosti socialismu konfrontovaný s realitou politického života, sociální úrovně, řízení ekonomiky v socialismu na jedné straně a na druhé straně mix svobodoevropských a hlasoamerických povídaček s nedostatečným poznáním skutečnosti kapitalistické (i evropské, natož mimoevropských postkolonií, plus vymírání vzpomínek prvorepublikových) vytvořil v myslích nadkritického počtu občanů socialistických států dostatečnou motivaci ke změně dosavadní politiky a iluzi o cílech a metodách.
  Mašínové nikdy nezaútočili na ty, kteří nesli největší zodpovědnost za chyby, omyly a svévole 50. let, pouze na poslední kolečka stalinistické mašinérie. Jejich „úvahy“ o útoku na Gottwalda apod. nikdy nepřekročily úroveň hospodských řečí; stejné řeči vedly tehdy a v následujících desítkách let stovky tisíc či možná miliony návštěvníků českých a slovenských hospod a vináren, mnozí opakovaně, takže asi i mezi čtenáři NR jsou pamětnící takových hovorů.
  Jestliže ale někdo chce oslavovat mašínovské řezníky, odkopává své nítro, kvalitu svého intelektu a morálky. Obhajobou této hlouposti a zvrhlosti sotva ve společnosti získává mimo svůj okruh. U oponentů jednoznašně posiluje odpor proti sobě a mezi nerozhodnými vytváří též odpor nebo alespoň potenciál pro rozmýšlení a odmítnutí takových metod a zpochybnění režimu, který neodmítá takou ideologii a politickou praxi.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen malé doplnění: za uloupené peníze Mašínové kupovali motorku, nábytek, vodovodní stavebniny atd. Vraždili, aby se dostali k penězům a pak peníze utráceli za své soukromé potřeby. Loupeživí vrazi byli Mašinové, nikdy se za své zhovadilé činy neomluvili, neprošli očistou pokání.
   Budou se v pekle smažit, spolu s Topolánkem, Vondrou a dalšími jejich obdivovateli.

   Vymazat
  2. Mašínové nikdy nezaútočili na ty, kteří nesli největší zodpovědnost za chyby, omyly a svévole 50. let, pouze na poslední kolečka stalinistické mašinérie.
   XXXXXXXXXXXXXX
   Chyby, omyly, svévole ....
   Hm, a co takhle zločiny ve velkém, to se nedělo?
   Nemalujte si to narůžovo, to byla zlá doba, než se bolševikům podařilo zpacifikovat a okrást hodně velkou část obyvatel.
   Všichni nebyli dělníci z montoven.
   Postižených byly statisíce, ne li miliony.
   Jestli tomu říkáte "chyby, omyly, svévole", potěš koště.
   A to nemluvím o druhém kole, po r.1968, a o důsledcích
   40 let vlády bolševiků.

   Vymazat
  3. 15:44
   ...a kolik let jste si odžil v té zlé době? Kolik vám "ukradli"? Kolik jste trpěl vy?
   Popište to, než zase začnete žvanit jako kolovrátek to své nekonečné klišé...
   Komunista jsem nebyl a představte si, že dobrou půlku svého života jsem v té době žil a mohu říci, že se mi žilo dobře. Na rozdíl od současné doby, kdy vám za posraný nedoplatek hrozí exekuce. Kolik lidí již takto bylo okradeno současným domůkratickým zmijím. Kolik vražd a násilí se po tom hadrovém převratu uskutečnilo, dnes krade i církev. Ukradli nám i důchodový fond a tím i roky důstojného důchodu, kdy budeme dělat o pět až deset let dýl. Co melete pořád o zločinu minulého režimu. Dnes ho máte málo? Jděte se vycpat komediante.

   Vymazat
  4. Pro (15:44)
   Také je tam na margo té doby a událostí ve východním bloku včetně ČR uvedeno "idiotské krvavé politické procesy stalinistů", "morální a intelektuální úlet mocichtivé socialistické věrchušky", "tragédie", "kompromitace levice".
   Rozhodně nemám sebemenší iluze o tehdejších poměrech a politických představitelích. Klidně to nazvu zločiny, to mi nečiní problém, ale snažím se dostat hlouběji, k příčinám a motivaci těch zločinů - a to byly chyby, omyly, svévole. Kdyby to byli všichni zločinci, tak by neprováděli za čas žádnou nápravu, žádné rehabilitace. Určitě byli v silovém aparátu mentálně vyšinutí lidé, devianti, vyšetřovatelé a dozorci, kteří se ukájeli na vězních, ve vysokých postech byla ta duševní porucha jiná, tam bychom asi našli příčiny asi v nějaké hodnotové oblasti, to by lépe odpověděli psychologové a psychiatři. V nejvyšších patrech politiky v ČSR ale nebyli až tak přepjaté osoby, tam šlo u těch aktivních spíše o nadměrný strach a podlézavost sovětskému vedení, než o vlastní iniciativu masových politických zločinů (Stalin, Ježov, Jagoda, Berija, ...).
   Proces byl tehdy ale dvojkolejný, na jedné straně emancipace nižších vrstev, na druhé persekuce. Nedívejte se na tu dobu jen skrze černé brýle prvorepublikové střední a nejvyšší třídy. Ty skutečně přišly o své postavení, moc, mnozí o majetky, ale jejich bývalí zaměstnanci a podřízení už nemuseli žmoulat čepici před šéfem, najednou měli nárok na dovolenou, stálý příjem, jezdili na rekreace ROH, dostávali byty, maso už nebylo luxusem, dokonce v 50. letech byli i ty později chybějící banány, o nich se mohlo těmto lidem za 1. ČSR jen zdát. Zřizovali se knihovny, vznikl Klub čtenářů a do domácností se knihy jen hrnuly, konaly se zájezdy na divadelní představení atd. Poměry nebyly ani zdaleka tak černé, jak se to dnes podává, a nebyly ani jen černobílé.
   Skutečně statisíce lidí byly nějak postiženi, ale i "buržoazní synek" I. M. Havel se dostal na zahraniční studia, dcera jednoho z ľuďáckých propagandistů studovala VŠE a její budoucí manžel byl na stáži v USA. V uranových dolech byla dřina a nevhodné podmínky, ale našli se muklové, kteří tam pracovali i po propuštění, protože mzdy tam byly velmi vysoké, že i divizní lampasáci záviděli. Pétépáci se dnes prezentují jako oběti - politicky jimi nepochybně byli, jen asi z vrozené skromnosti však zapomínají dodat, že jejich žold byl díky odměnám za pracovní výsledky násobně vyšší než bojových záklaďáků, takže na opušťáku byli oni favority místních děvčat.
   Z jiných končin - sotva Vás nedávno mohla obejít vzpomínková kampaň ohledně úspěchu československého pavilonu na Expo 58 v Bruselu. To ani dnešní propaganda nemohla zamlčet, tak alespoň vynechávala slovo "socialistický". krom toho pomlčela ještě o jednom - že socialistické Československo zopakovalo úspěšné umístění své expozice, světový primát, v r. 1967 na Expu v Montrealu. To byl a je totiž doklad, že nešlo (v Bruselu) o ojedinělý úspěch, nýbrž že zde byly dlouhodobě příznivé podmínky pro tvořivou práci. Ani náhodou nebyly ideální, drtivá většina nápadů musela být trpělivě a promyšleně prosazována, ale dnes to není jiné, jen měřítkem není tajemníkova představa ideové čistoty, ale peněžní zisk. Dnešní propaganda s chutí píše o trezorových filmech a pronásledování umělců, nějak jí uniká, že všechny trezorové filmy nejprve nějací členové KSČ odkývali, schválili scénáře, obsazení, výrobu. Pak později jiní členové té samé KSČ (přiznejme poněkud prořídlé) film zakázali, aby na podzim 1989, ještě před listopadem, další členové opět té samé KSČ (opět drobet pozměněné) je uvolnili do distribuce. (Než vyrobili kopie pro kina, tak přišel samet a body za konec cenzury slízla nová věrchuška...)
   (pokr.)

   Vymazat
  5. (dok.)
   Kdyby byly tehdejší poměry v ČSR (ČSSR) tak drsné, jak je vykresluje dnešní propaganda, tak by tady socialismus tak dlouho neexistoval. I když vojáci z povolání a policisté byli dobře placeni, o stranickém aparátu to už tak nelze říci (byl na tom v 80. letech hůř než SSM) a dobře placená povolání byla k mání pro všechny (do dolů, železáren, na svářeče mohl jít každý, náboráři se mohli přetrhnout). Ale hlavně - nebyly žádné tradiční vojenské, policajtské, aparátčické rodiny, až na výjimky každý z vyšší nomenklatury (nemluvě o kádrech na úrovni OV KSČ) měl příbuzné mezi obyčejnými lidmi, takže mohl velmi dobře vědět jaká je skutečná situace. Karierní postupy byly daleko dosažitelnější oproti Západu (tam především záleží na tom, do jaké rodiny se narodíte, z 80 % jsou posty v politice, justici, armádě a managementu korporací obsazeny dětmi příslušníků těchto skupin).
   Ohledně okradení - stejné a to ještě nespravedlivější okradení spáchali polistopadoví vládci vysokou inflací a rozevřením mzdových nůžek. Měna z r. 1953 postihla držitele vkladů, ale nepostihla pracující na jejich mzdách a platech. Mezi těmi držiteli vysokých vkladů byli i pěkní vykuci, podvodníci, keťasové, lidé profitující z válečných poměrů, takže tam bylo učiněno určité spravedlnosti zadost. Pitomost byla postihnout trafikanty a jiné, co nestihli odevzdat tržby večer před měnou apod.
   Na konci režimu měla spousta lidí daleko víc nemovitostí, než jejich západní vrstevníci. Ano, panelákové byty nebyly nic moc, ale kolik francouzských učitelů, techniků, dělníků mělo a má krom bytu chalupu či chatu?
   Ohledně církevního majetku došlo ke krádeži až za Nečase, protože drtivá většina majetku katolické církve a řádů měla od Bílé hory povahu veřejnoprávní (viz tahy Josefa II.), zatímco nečasovsko-kalouskovská parta jim to dala do soukromého vlastnictví.
   Předchozí režim nadělal spousty pitomostí a neštěstí, spáchal různé zločiny a způsobil řadu tragédií, řada z toho dosahovala konkrétní míry dle konkrétních zúčastněných osob - někteří blbost přidali, někteří mírnili. Současná propaganda - a toho je případ Mašínů důkazem - není s to objektivně jej popsat. Maluje jen na černo, zatímco nostalgici zase na růžovo. Nic z toho nám nepomůže v dalším směřování ČR. Na bludech, lžích, polopravdách nelze vystavět životnou myšlenku, déle životaschopný společenský program. Třeba střízlivé, nepředpojaté, objektivní hledání, respektovat plusy i mínusy, neuváznout na jevech, pátrat po podstatě, po příčinách, odlišovat obecné a zvláštní, probírat, co přičíst dané struktuře, vztahům s procesům a co bylo dílem jednotlivců, jejich nadpráce, jejich povinnosti, jejich intelektu, hlouposti, odvahy, lhostejnosti, vazalství, charakteru.
   KR

   Vymazat
  6. 22.34
   Proces byl tehdy ale dvojkolejný, na jedné straně emancipace nižších vrstev, na druhé persekuce. Nedívejte se na tu dobu jen skrze černé brýle prvorepublikové střední a nejvyšší třídy. Ty skutečně přišly o své postavení, moc, mnozí o majetky, ale jejich bývalí zaměstnanci a podřízení už nemuseli žmoulat čepici před šéfem, najednou měli nárok na dovolenou, stálý příjem, jezdili na rekreace ROH, dostávali byty, maso už nebylo luxusem, dokonce v 50. letech byli i ty později chybějící banány, o nich se mohlo těmto lidem za 1. ČSR jen zdát. Zřizovali se knihovny, vznikl Klub čtenářů a do domácností se knihy jen hrnuly, konaly se zájezdy na divadelní představení atd. Poměry nebyly ani zdaleka tak černé, jak se to dnes podává, a nebyly ani jen černobílé.
   xxxxxxxxxxxxxx
   Vůbec to neporovnávám s první republikou, to je blbost.
   Svět se po válce od podlahy změnil.
   Porovnávám se Západem, nebo Rakouskem.
   Bezpochyby, s využitím Marshallova plánu bychom byli 100% někde jinde, než pod bolševiky. Nemusel být r.1948, bolševický převrat, likvidace demokracie, likvidace kapitalismu, likvidace celých tříd, kriminalizace nevinných lidí, jen proto, že měli jiný názor, nebo majetek. Zničení průmyslu, zničení podnikavosti lidí, debilní centralismus, atd. Že byly rehabilitace? No a co? Kdyby nebyl bolševický převrat, nebyly by bolševické zločiny, a nemusely by tím pádem být rehabilitace.
   K čemu byly těm mrtvým, zmrzačeným, okradeným a zničeným lidem ty rehabilitace?
   Pochopte už konečně, že revoluce pod praporem liberté, egalité, fraternité, končí vždycky stejně,
   nejprve teče spousta krve nevinných lidí, a pak si noví vládci přisvojí majetek těch bývalých vládců, a jsme tam, kde jsme byli před revolucí.
   Těch 40 let vlády bolševiků nás přišly draze, nepředstavitelně draze.
   Fakt si myslíte, že by, nebýt bolševického převratu, bylo dnes vše, jak za první republiky?


   Vymazat
  7. Pro (15:44)
   Přiznejte, kolik lidí zařvalo po Havlově amnestii? Nebyl to pokus vyvolat občanskou válku, jak se to podařilo na Majdanu? O tom se nemluví.

   Přiznám se, že mne překvapuje, kolik lidí bylo ublížených za komunistů. Narodil jsem se na malém městě těsně po válce. Doma se nemluvilo o tom, jak se páchaly zločiny, nebyl důvod. Rodiče byli bezpartijní a věděli moc dobře, jak se za demokracie první republiky žilo. Můj první bratr tehdy zemřel, protože rodiče byli chudí. Nevím, co pro ně udělala dobrého Horáková. Zkuste mi to vysvětlit. Nedostali jsme nic zadarmo, až na to, že otec dělník měl stálou práci a dokonce v penzi mne ufinancoval na střední škole a pak na vysoké škole, i když maminka nikdy nepracovala, protože za milované první republiky práce pro ni nebyla a po válce už byla nemocná. Dokonce tehdy byly i rodiny rozděleny podle majetku. Vzdálená sestřenice ve stejném městě byla velmi překvapena, když ji otec pomáhal opravit dům, že jsme rodina.

   Když čtu výše napsané zvratky nenávisti k minulému režimu, tak pečlivé dbám na to, aby informoval své děti o tom, odkud pocházejí. Mají se dobře, ale i za komunistů by se měli dobře, protože jsou všichni pracovití a vystudovali.

   Vymazat
  8. 23:56
   Západ není jen Německo a Rakousko, ale také spousta chudých a nestabilních zemí, jejichž bídu a beznaděj od konce války Češi a Slováci nepoznali.
   S využitím Marshallova plánu bychom jistě byli někde jinde, než pod "bolševiky". Byli bychom pod američany. A co se hospodářství týče, víte o tom, že Marshallův plán přijala i Británie? A víte o tom, že se potácela v hospodářské krizi ještě dlouho po tom, kdy my už jsme měli opět funkční hospodářství? Marshall nemarshall.
   Proč vám vadí rok 1948? Vždyť většina lidí jej podporovala a považovala za svou emancipaci, za své vítězství. Vy máte nějaký zásadní problém s principem demokracie? Jaká je vaše idea řízení? Fašismus? Diktatura oligarchie?
   O jakém zničení průmyslu to píšete??? Vždyť vy vůbec netušíte k čemu se to vyjadřujete. Laskavě se aspoň pokuste napřed dovzdělat, než zde začnete zase trousit rozumy.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Industry_of_Communist_Czechoslovakia
   Srovnejte s dneškem

   Debilní centralismus? Podívejte se na vývoj v Číně a na Západě. Přitom kde byla ještě před 30 lety Čína a kde byl Západ.

   Vymazat
  9. Už není co znárodňovat, arizovat, vyhnancům zabavovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat, zpronevěřit či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři, grantoví politologové, sociologové, psychologové i psychiatři a další lemplovští králíkárenští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející troškovití režiséři, šašci a písničkáři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude, ani čeští soudruzi ze svého.
   Komunistický manifest marxových, škromachů, skálů, paroubků, falmerů, doubravů, žantovských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, hamplů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne, včetně alimentů, na úkor těch produktivních občanů a důvěřivých věřitelů státu. Dluhy se neplatí ! Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lenivé lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.
   Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického a pomlouvačného pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné h-vno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.

   Vymazat
  10. Pro (23:56), (16:31) a další čtenáře
   Klidně porovnávejte Československo s Velkou Británií, Rakouskem či jiným západním státem. Pokud to ale chcete učinit seriózně, spravedlivě, tak musíte k nim přičíst stav jejich kolonií, resp. států v neokoloniální závislosti, nechť již přímo skrze státní mechanismy nebo přes vazby nadnárodních korporací. Kvůli těmto vykořisťovatelským vztahům oslňovaly západní metropole naše turisty, neboť řadu věcí a surovin ve výrobním řetězci pořídily za pár šupů. Koncem 80. let za stejnou práci v průměru dostal pracovník v USA 100 peněžník jednotek, v západní Evropě 66, v Japonsku 50, v lido-demo asi 25, v Jižní Koreji 17, ale na Madagaskaru jen 2. Takže šití šatů a obuvi, montáž elektrotechniky, dobývání surovin, pěstování ovoce aj. pořídily nadnárodní korporace daleko levněji, než socialistické státy, a ani to nebylo vždy zrovna v příkladných demokraciích.
   Dnes drancování přírodních zdrojů a lidských sil v třetím světě pokračuje a už z toho profitují i naši lidé – kupř. lacinými oděvy a obuví, kde tyto práce u nás takřka vymizely. Třeba už jen dovoz žoků bavlny do ČR, resp. SR byl dražší než dovoz hotových výrobků z ní.
   Marshallův plán – ekonomická pomoc ano, ale za něco – komunisté nesmí být ve vládě. Zeptejte se ve Francii a Itálii. Takže si vyberte: ekonomický rozvoj nebo demokracie? Obě velmoci si pojišťovaly své předpolí. Takže když měřit, tak stejným metrem.
   Likvidace tříd nelituji, je to doklad existence vykořisťování. Nikdo nemá žádné právo žít z práce jiného či jiných, pokud nejde o dobrovolnou solidaritu. Tudíž otrokářství, feudalismus, kapitalismus či jiné systémy, kde dochází k vědomému vykořisťování, žití na úkor jiného či jiných – ať se historicky znemožní a jdou do pekel; a k tomu slouží i NR. Pokud litujete zániku kapitalismu, tak o vypovídá o Vašem charakteru. Je příznačné pro zastánce kapitalismu, že o vykořisťování, o žití na úkor jiných cudně mlčí. Blábolí o svobodném rozvoji jedince – a vytýkají levici, že chce kolektivismus. To je mýlka nebo pomluva. I levice chce svobodný rozvoj jedince – leč s „drobným“ dodatkem – ne na úkor jiných! To, že někteří levičáci blouzní o upřednostnění kolektivismu je buď důkazem nepochopení dialektiky nebo jde o manipulaci kohosi egoistického v zákulisí.
   Souhlasím naprosto s Vámi v odsouzení kriminalizace nevinných, justičních zločinů, různých deportací, násilné kolektivizaci, výhazovů z práce, postihování příbuzných, zákazu cestování atd. - to jsou neskutečné pitomosti politických idiotů, jednak egoistických, kariéristických mocenských hajzlů, jednak naivních hloupých pomahačů. To navěky pošpinilo věc levice. Ono totiž platí, že čím vznešenější ideály, tím větší lumpárny za ně můžete schovat. Obecně to bylo popření dialektiky („jednota a boj protikladů“ – tj. respektuji existenci protikladů, oni nezmizí, nezničím ty „nepřátelské“, jen když tak sublimují v nový jev, ale musím s nimi pracovat, předcházet jejich extrémizaci, vyostření sporů, držet je v mezích dle „přeměny kvantity v kvalitu“ a vnímat to, jak se bude situace měnit jako „negace negace“), humanismu, rovnosti, základních levicových idejí a hodnot.
   (pokr.)

   Vymazat
  11. (pokr.)
   Mohl byste doložit zničení průmyslu? Jakého? Kde? Poválečné dějiny Slovenska, nejen ekonomické, ale i sociální a společenské jako celku, jsou charakterizovány jako industrializace Slovenska! Tatra Smíchov se stala největším výrobcem tramvají na světě, ČKD Lokomotivka vyrobila největší sérii dieselelektrických lokomotiv na světě, L-39 se staly nejrozšířenějším cvičným proudovým vojenským letadlem na světě, dvoumístné kluzáky L-13 Blaník nejpočetnějším cvičným kluzákem na světě, řada Z-26... Z-726 nejúspěšnějšími akrobatickými letadly, textilní tryskové stavy předběhly dobu, zetory se vyvážely do 80 států, flexaret byl vynikající dvouokou zrcadlovkou pro amatéry, roční výroba bot na hlavu byla nejvyšší na světě. Uměli jsme investiční celky (elektrárny, železárny, cementárny, cukrovary) – a kolikpak jsme jich to vyvezli za posledních 30 let? Vám snad připadá za hospodářský a technický pokrok dodávka potahů sedaček, výlisků, odlitků, světlometů do meďourů, bavoráků, opelů, volkswagenů, toyot atd.?
   Žel, ruku v ruce k umem československých techniků a dělníků kráčelo idiotství nadkritického množství klíčových řídících pracovníků ve státním a stranickém aparátu. Scestný, přežilý ukazatel hrubé výroby, nesvéprávné podniky, podkapitalizované, žijící z podstaty, vleklé výstavby a opravy, zaříznuté inovace, nekončící reorganizace... Přemrštěný centralismus, byrokratizace, voluntarismus, neodbornost, ideová zaslepenost, porušení základních ekonomických pravidel prosté a rozšířené reprodukce a i Marxových (!) vzorců vztahu výroby výrobních prostředků a spotřebních předmětů. Právě to poslední dokládá falešnost socialistických pupíků, kteří se Marxem, Engelsem a Leninem zaštiťovali, propaganda z nich dělala bohy, ale pupíci jejich poznatky a myšlenky ignorovali.
   Asi se neshodneme na termínu „bolševický převrat“. I Pavel Tigrid přiznával, že to bylo v rámci ústavy. Pokud by to bylo mimo rámec, Edvard Beneš by to nepodepsal, neměl už co ztratit, resp. věděl, že už by to nestihl napravit jako Mnichov.
   Rehabilitace – ty jsou právě dokladem zdravého, lidského jádra komunistického hnutí a řady jeho tehdejších představitelů. Když odešli Stalin a Gottwald, tak titíž, kteří stáli kolem nich, poměrně rychle skoncovali s procesy (žel ještě pár poprav proběhlo), začali hledat a odsouvat viníky a rehabilitovat poškozené. Nešlo to rychle, politiky a aparátčíky, kteří měli nejvíce ruce od krve, kteří neměli daleko k násilí, jen tak lehko nevyšachujete. Jen pitomci a neználci si myslí, že to může jít šmahem. To jen v revoluci, nikoli v evoluci. Trvalo to deset let, než Vilo Široký skončil ve vládě. Ale Novotného vedení to nakonec udělalo a šlo by dál, nebo jeho pokračovatelů, kdyby nedošlo k srpnu, pak dubnu, vítězství biľaků, indrů a šalgovičů a k normalizaci. Britové přiznali svoji zodpovědnost za vraždění a mučení domorodců kdesi v Africe pod rovníkem (Tanzanie, Kongo či kde), které masově prováděli ještě koncem 50. let v rámci koloniálního, protiosvobozeneckého boje, až po půl století. Tehdy už skutečně většina mučených byla v nebi, takže se ani směšných finančních náhrad nedočkali. V tom se ukázala mravní síla komunistů - těch skutečných, nikoli těch jen papírově vedených v členské evidenci podle názvu Komunistických stran, stalinistů, maoistů, pragmatických kariéristů a dalších příživníků na levicové rétorice (a podobných příživníků na rétorice konzervativní, liberální, sociálnědemokratické) – protože uznali chybu své organizace, svých představitelů, i svojí a snažili se alespoň cosi ještě zachránit a napravit. Toto ti úžasní Britové, Amíci a další blahoslavení buržoazní politici a hnutí – krom Charlese de Gaulla neudělali. Tam to museli udělat až další politické generace a někde na to stále ještě čekají.
   (pokr.)

   Vymazat
  12. (pokr.)
   Za revoluce pod heslem „Volnost, rovnost, bratrství“ nemohou ti vykořisťovaní, utlačovaní, ani za prvotní použití násilí. To jde za šlechtou, za buržoazií – ony vykořisťovaly, nespravedlivě vládly, řídily společnost, dělily vytvořené hodnoty, týraly, opovrhovaly poddanými, podřízenými. Tolik ozpěvovaný W. Churchill, když v polovině 40. let zuřil v Indii (britské kolonii) hladomor a v Bengálsku zemřelo při něm dva až tři miliony lidí, se – dle jeho osobního tajemníka – o něj zajímal jen jednou: „Zemřel už Gándhí?“
   Souhlasím s Vámi, že až příliš mnoho revolučních kádrů ustojí opozici, pronásledování, týrání, bídu a hlad– a neustojí, když se dostane k moci, k příjmům, majetkům, statusům. (Ze soudobých českých dějin: kolik vrcholných politiků vyměnilo manželky, když se dostali nahoru....)
   Když už píšete, jak přislo draze „40 let vlády bolševiků“, tak si upřesnětě kolik koho a udělejte i účet za posledních 30 let. Udělejte rovněž účet za USA (po 2. světové válce 40 silových intervencí v zahraničí), Británii, Francii, Belgii, JAR, Blízký východ, Střední východ (kdopak to nakreslil hranice Indie a Pákistánu?), Španělsko, Portugalsko, jihoamerické diktatury... Ano, Mao se s tím rozhodně nemazlil, ale jeho spolupracovník Teng Siao-pching to otočil, stejně tak Nikita Sergejevič se odvrátil od svého šéfa Josifa Vissarionoviče. Obojí nebylo bez krve, ale stihla to samá politická generace. To krom vzpomínaného de Gaulla (a pak trochu podobným způsobem Arafat s Beginem, ovšem jen dočasně) nikde žádná buržoazní politická strana neudělala.
   V tom je i částečná odpověď na Vaši narážku na 1. ČSR. Nejsem zastánce ahistorických spekulací právě proto, že svět je v pohybu. Poválečné Československo by bylo samozřejmě jiné, kdyby předúnorová pravice netlačila ve vládě na pilu. Dalo by se rozumovat, zdali by vydržela pět let do Stalinovy smrti kličkovat. Avšak za poválečné poměry v ČSR si mohla pravice – v tomto případě nejen domácí, ale zejména také německá, francouzská, britská a italská – samy. Nutil ji někdo do války? Nechali 15 let Hitlera žvanit a konat, podporovali ho, platili. Nemohli se tedy divit, že své výhružky židům a bolševikům realizoval. A když prohrál, tak prohrála i pravice, poněvadž prapor hlavního vítěze byl rudý. Dovolím si ještě podotknout k úvahám o nebolševických poválečných letech, že předválečné Československo se rozpadlo na českou a slovenskou část v rukou pravice, dohromady jej slepila levice, resp. levo-pravá vláda bez agrárnického pilíře předválečné pravice, a opět se rozpadlo za vlády pravice. Takže nežijte v iluzi o nějakém poválečném rozkvětu nebolševického Československa. Itálie byla a je hospodářsky podobně územně rozdílná (sever-jih) jako 1. ČSR (západ-východ). Na rozdíl od ČSR/ČSSR tak vypadá dodnes a skoro ji to trhá na půl. Vydrželo by poválečné pravicové Československo, kdyby rozvoj zaostalých krajů měl dělat soukromý sektor? Ekonomicko-sociální rozdíly trhají Španělsko, rozervaly (za pomoci Západu) Jugoslávii, a teď se zakously do EU.
   (pokr.)

   Vymazat
  13. (dok.)
   Prostě svět je složitější, než vytrubují propagandisté. Jedné, druhé, třetí, …. desáte strany. Každý má svoji nikoli pravdu, nýbrž polopravdu. A třeba je skládat, dvě polopravdy dají tak ¾ pravdy, tak to chce víc a víc úhlů pohledů. A tom jsou cenní a napřed ti, kteří dovedou své pohledy korigovat, rozšiřovat, kombinovat. Proto jsem vyzdvihl ty, kteří sami přistoupili k rehabilitacím. Kteří, omluví-li se, tak přidaji i vysvětlení k poučení okolí, aby nebylo slepé. Pomáhá to – pokud není zaslepené...

   K textu (16:31)
   Tento text je intelektuálně a morálně nekrytý. Jeho cílem není diskutovat, vyměňovat fakta, argumenty, názory, nýbrž svými nálepkami, vyčpělými frázemi, pomluvami, scestnými představami, svojí fantasmagorií, svojí iracionalitou budící emoce chce naopak diskusi rozbít.
   Je podobný nekrytým penězům, které chrlí rotačky kvantitativního uvolňování, je inflační a infikovaný. Je to text přiživující se na původním smyslu textů – předávání informace, kdy už ale nenese žádnou informaci, jen zapleveluje informační pole, je podvodem na potenciálních čtenářích.
   Lživý svým obsahem a podvodný svým záměrem odhaluje a charakterizuje své autory. Jako podvodníky. A jejich konání jako podvod vůči ostatním. Podvod je nástrojem egoismu proti ostatním, proti komunitě, prosti společnosti. Je to nástroj kořistění, přiživování se na díle někoho jiného, vykořisťování ostatních. Společnost, kolektiv, tým není silný lží, podvodem, ale pravdou. Neférovost, nespravedlnost, lži a podvody každou společnost dříve nebo později rozklíží.
   Jestliže otrokářské kořistění bylo otevřeně násilné, kdy otrokář měl v moci otroka ve dve v noci a měl na starost jeho práci i regeneraci, feudál své kořistění zefektivnil a soustředil se již jen na pracovní výkon – a ať si poddaný svůj ostatní život už zařídí vlastními silami na vlastní zodpovědnost někde na dosah pracoviště. Kapitalismus své kořistění staví na podvodu. Na iluzi vykořisťovaného o svobodě, na lžích o svobodě, ač každý je vpleten do společenských struktur, vazeb a procesů, v nichž jediných může uspokojit své potřeby a zájmy.
   Trollení zřejmým falešným textem je znakem krize kapitalismu. Už nebalamutí sladkými sliby, sny, iluzemi, nemlží, nemanipuluje, nemotivuje, neláká k zapojení do kapitalistické směny reálné práce za iluze, za falešnou důvěru, ze nekryté peníze. Již nestaví, už nemůže. Tak alespoň boří, narušuje, rozděluje, aby se jako třetí smál, když se dva perou. Už nemá síly, nemá lidi, když musí najímat takové intelektuální a mravní kreatury jaka je pisatel (16:31). Kapitalismus a buržoazie ve své zaslepenosti pracují na svém historickém znemožnění. Vrší o sobě tolik lží a zaměstnává tolik hloupých podvodníků, až o něm vyjde pravda najevo.
   KR

   Vymazat
  14. 0:20 Kryndy rudé pindy! Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Šťastně se zbavili "neužitečného idiota" Dubčeka. Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Teď rafinovaně a štvavě svádí všechno svinstvo střídavě na ekology, restituenty, cizince, pokrokáře, eurofily, finančníky, katolíky, (ne už na tajné spoluhráče z KSČM, jakož ani na elitou StB předem vypěstované tržní a podnikatelské oligarchy) a každý solventní daňový plátce i nesolventní volič je jim dobrý v jejich absurdní oposmluvní frašce: „Každý chvilku krade pilku“, trvající až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy. Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Vymazat
  15. Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje. Ani „levicová“ křídla v šovinistické, izolacionistické a kleptokratické nabídce nezůstávají pozadu a občas si s „pravičáky“ navzájem prohodí klíčové členy (Rath) a papouškované fráze.
   Šarlatánský systém, založený na zhruba rovnoměrném zisku „standardně klauzemanovsky“ získaných hlasů pro falešné, umělé, neautentické a následnické partaje, vzniklé rozpadem nádoru KSČ, nutno nahradit občanskoprávním adresným a zpětnovazebním systémem, z občany permanentně individuálně prověřovaných nejlepších zastupitelů - bez ohledu na jejich partajní příslušnost. Každé jiné řešení je „falešný a prázdný“ šarlatánský trik.
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce politického padělku - jepičí a neživotné ČSR: TGM).

   Vymazat
 9. noviczech
  ...moje máma by řekla "hloupá Boží hovádka" (já: "česká hovada). Podívejte se co se v české televizi hraje, dále, pořad +1 hodina. Samé americké blbosti, vraždy, kultura odpovídá politice, nebo ...politika odpovídá kultuře! Když dáme vládnout Idioty jako v devadesátých letech, co z toho vyšlo! Kdo zarazí toto vše, ani pan Zeman, ani pan Babiš! Reklamy mažou lidem mozky a proto můžou někteří takové perverzní proslovy zveřejňovat. Co učí učitelé a profesoři na školách. Kdy se z naší země stane opět PRÁVNÍ STÁT???: Lidé " vzpamatujte se", dokud je čas, protože ....?!!!!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V této zemi už nerozhodujeme.

   Vymazat
  2. Hlavne ale ze si deti mohou svobodne hrat na maminku a tatinka a nebo dva chlapeckove na maminky a dve holcicky svobodne na lizpicnice jiz v plnem sexualnim veku 5 let Zdar pervertum zde vicepresident ve sluzbe zidu Biden Josef o buzerantech:
   http://zemavek.sk/joe-biden-zidovski-lidri-pomohli-k-uspechu-homosexualnych-manzelstiev/

   A co potom chcete kdyz vlada podporuje zvracenosti president je napul a zidi kteri to vse ranuji jsou z 80% perverts

   Vymazat
 10. Vrahove i jejich podporovatele musi skoncit jako vrahove rukou soudcu, nebo rukou vlastencu. Tak jsme prisahali a tak se stane !!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
 11. „Příslušníci na místním oddělení policie (tak by se to nazývalo dnes), jsou v drtivě většině normální slušní lidé, kteří rozhodně nejsou žádní političtí a prorežimní fanatici, ale řeší méně závažnou agendu přestupků, přečinů a trestných činů, které znepříjemňují život všem slušným lidem na daném spádovém území příslušného oddělení.“
  Trochu to na mě působí jako autorova neznalost a neschopnost pochopit atmosféru v období přebírání komunistické moci. Zbytečně jitří atmosféru. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad P.K. 12:21:
   Já jsem tu atmosféru tehdy zažíval a musím říct, že k ní především přispěli Mašínové a podobní lotři.
   Takže žádná omluva pro sprosté loupežné vrahy Mašíny a tu jejich bandu!

   Vymazat
  2. 13.59
   Já jsem tu atmosféru tehdy zažíval a musím říct, že k ní především přispěli Mašínové a podobní lotři.
   xxxxxxxxxxxxxx
   Máte to trochu popletené.
   Mašínové byli až DŮSLEDKEM bolševického řádění, nikoliv naopak!
   Napřed byl bolševický převrat, diktatura, a až pak byli Mašínové = nebýt bolševického převratu, nebyli by Mašínové.
   Aby bylo jasno, neschvaluji činy Mašínů, které postihly obyčejné pěšáky.
   Kdyby podřízli Gottwalda, tak by si to vyznamenání zasloužili.

   Vymazat
  3. To napadlo i Zemana. Nebylo to od něho hezké. Co přeje jiným, mohou také jiní přát jemu. Gottwald se může vykázat aspoň nějakým přínosem, Zeman je podle profesora Zeleného z Ameriky jen žvanil.

   Vymazat
  4. Ad 17:38: Mašínové a jim podobní svými lotrovskými činy pomohli komunistům zdůvodnit jejich teror!!!
   Takže, co bylo dřív? Vejce nebo slepice?

   Vymazat
  5. 17:38
   Přesně tímto stylem se obhajuje spousta zločinců. "Kdyby mě neprovokovala neustálými výčitkami že nemáme peníze a že všechno propiju, tak jsem ji nezabil. Sama je toho vinna."

   Vymazat
  6. 8.23
   To je sprostá vražda, exces, který se nedá obhajovat, nikdy a nikde.
   Mě by zajímalo, jak se obhajovali bolševičtí funkcionáři, kteří posílali nevinné lidi na šibenici, nebo do uranových dolů, a kteří zničili desítkám, stovkám, tisíců lidí život.
   Bolševici přece prosazovali do praxe heslo o tom, že když se kácí les, lítají třísky, není liž pravda?
   A každá akce vyvolává reakci.
   A o tom byl můj příspěvek.
   Že nebýt bolševického puče, nemusely být popravy nevinných lidí, nemuseli být nevinní lidé zavíráni do vězení, do uranových dolů, nebyli by lidé okradení režimem, neutekly by statisíce lidí do emigrace, nemusely být rehabilitace, nemusel být r.1968 - okupace, nemusela být normalizace, a nakonec gigantické rozkradení státního majetku po r.1989.
   A nemuseli bychom se dohadovat kolem Mašínů, prostě by nebyli.
   Dovedete si představit, kde jsme mohli být, nebýt bolševického puče?
   A kde jsme teď?
   F prdeli, a máme holé řitě.

   Vymazat
 12. Miloslav Wach8. ledna 2019 12:58

  Tedy, vážení, to je balzám číst normální diskuzi normálních lidí (tedy až na poslední, ovšem tradiční, výjimku) pod smysluplným článkem! Díky, člověku to vlévá trochu optimizmu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radosta je nesporně agent (nasazený rusofob - lze vysledovat podle článků, kde zaclání), který to tady jenom zapleveluje svými tapetami

   Vymazat
  2. Radosta je hovno, které smrdí. Nevím, která služba by takového blbce zaměstnala. Snad ho najali katolíci.

   Vymazat
  3. 0:24 Nicméně ať tak či onak, nad místním ansámblem užgryndaných čechomužiků, pravidelných to konzumentů výblitků lžidavida a lžidvořáka, ční jak Mount Everest nad hromadou jačího trusu při jeho úpatí! :)

   Vymazat
 13. 10:02 jeho sestra Zdena, která mně připomíná pohádkovou ježibabu, vysoudila (díky ohebným paragrafům) majetek, potřebují ještě prachy od českého státu na zvelebení statku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prý muzeum? Čeho? Loupeživých vrahů?

   Vymazat
 14. Mašínové byli nesporně sadističtí, zákeřní a ziskuchtiví vrazi. Medaili jim poslal Topolánek, který neoplýval ani intelektem, ani vzděláním, ani mravními zásadami. Dobře jim tak...

  OdpovědětVymazat
 15. 12:58 Právě jsem našel na webu krátkou zprávičku o výsledku výzkumu internetových trollů. Tento výzkum provedli kanadští psychologové s tím, že trollové jsou psychicky nemocní a že jejich osobnosti jsou charakterizováni "černou čtyřkou": reprezentují sadismus, bezprincipnost, narcisismus a psychopatii. Každopádně platí heslo "nekrmte trolly!" a to nejenom v případě Radosty a Pepka Vyskoč :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Ad 11:00
  Výborně napsané, gratuluji Vám, děkuji.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 17. Mašínové byli stejnými teroristy jako dnes ti Aláhovi hoši. Útočili zbaběle na nevinné oběti. Rozdíl mezi nimi a dnešními Aláhovími čmoudy je v tom, že čmoudi jsou ochotni spáchat sebevražedný atentát. K tomu Mašínové nemněli odvahu.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 18. Pokud chtěli Mašínové bojovat,tak měli zaútočit na soudce politických procesu.Zavraždit neozbrojených a svázaných vězňů mohli jen Německé fašistické hovada . Gestapo na konci války postřílelo drátem svázané Ostravské skauty. Dnes mají mohylu na Ivančeně pod Lysou Horou .Podřezání omámeného policisty je bestiální čin .
  Marcel

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bratre Radosto Tve uvahy a informace mne primo hreji casto i telesne citim ze neco je ve slipech pri cteni tvych rudych informaci mam pocit ze nadchazi NOVA ERA ,semici rajtujou v Blaniku a cesti hrdinove jiz brousi kosy a vidle ,hrdinstvi je preci nase narodni tento.Diky, jsme na jedne lodi Venca Mazal mne nenecha se take vyjeviti a stale maze me basne ac neskodne casto zdravici i jeho .Zdar a silu najdes v syru

   Vymazat
 20. Vážení.Bestiální vraždu provede vrah...Víte jaké dopisy zasílal R.Mašín V.Havlovi-jsi zloděj,udavač,vlastizrádce atd.Kdo chce tak ví,že alkoholik Havel celý život pouze škodil republice za čož byl vynášen do nebes.Nebyl sám,kdo zapřičinil rozkradení a zničení veškerého nár.hospodářství,soběstačného zemědělství a potravinářství.Největším zločinem bylo zničení vědy,školství.kultury a zahraníční politiky.Přímo vlastizradou je prodej energetiky,plynárenství a VODY!!!Jak budou souzeni lidé,kteří to provedli? Jako v USA-náš vzor! Tam už to začalo 2.1.2019.President Tramp plní slib voličům a začíná ukončovat 200 let soustavného "osvobozování" všech zemí světa.Konečně skončí 2.svět.válka a bude osvobozeno NĚMECKO /Am.okupanti mají tajnou smlouvu do r.2099!/ J.Korea,Japonsko a další desítky zemí,kde mají základny.Vojenské tribunály už řeší 870 000 žalob na bývalé prezidenty,CIA,FBI,bankéře a všechny váleč.štváče.Miliony jeho voličů jsou ochotny dnem i noci chránit "Bílý dům".Celá Evropa je pokakaná...Mamá Merkel se radí v Bruselu co dělat...Už týden všichni MLČÍ.Kdo nevěří:https://beforeitsnews.com/v3/conspiracy-theories/2019/2502638.html, HTTPS://BEFOREITSNEWS.COM/V3/ALTERNATIVE/2019/3656362.HTML.

  OdpovědětVymazat
 21. I za války by to bylo válečným zločinem. Spáchat to v době míru je skutečně zrůdnost a kdo se toho dopustí, měl by být nadobro izolován od normálních lidí. V hlavě to nemůže mít v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18.44
   Nemluvte o válce, válka sama je válečný zločin.
   Za války žádné zákony neplatí, jenom jeden - buď zabiju já tebe, nebo ty mě.
   To je jediný zákon.
   A vítěze nikdo nesoudí.

   Vymazat
  2. 20:25
   I válka je ošetřena ženevskými konvencemi, resp. právě pro případ válek byly sepsány. Konkrétně na toto by se vztahovala konvence o zacházení se zajatci.

   I za války samozřejmě zákony platí, může však být problematická jejich vymahatelnost. Nicméně každá válka někdy skončí a pak se řeší třeba právě takové excesy. To může být problém i pokud je dotyčný na té "správné", vítězné straně. Avšak nikdo nemůže předem vědět, jestli bude vítěz nebo poražený a jak přísně tedy na jeho počínání bude pohlíženo. Perverzní zrůdy by tedy měly také zvažovat, jak moc je moudré dát průchod své přirozenosti.

   Vymazat
 22. ....Topolánek, Vondra a také náš ,,slavný" senát. Mašínová,ta sice nevyznamenává, ale schvaluje. Měla by být proto náležitě ,,vyznamenána", nána, nána, nána.

  OdpovědětVymazat
 23. Nikdo zde nezmínil autora toho hrůzného videa.Je jím jakýsi "spisovatel"Jiří Padevět.Jestliže taková oportunistická kreatura působí v našich masmédiích,je to s touto společností bezpochyby špatné!!

  OdpovědětVymazat
 24. Nikdo nechtěl psát o takovém ochránci vrahu.
  Tak si představte pratelé zeleného údolí že Mašínové čekali na válku USA proti ZSSR . Koho chtěli bombardovat,ty zničené trosky měst a vypálených tisíce vesnic? Zabíjet lidi z rodin které měli minimálně jednoho mrtvého . Nebo těch statisíců sirotku . Pane Topolánku koho jste to vyznamenal ? Taky proto jste skončil v prezidentských volbách vyoraná myš .

  OdpovědětVymazat
 25. Topolánek je vyoraná myš. Ten člověk má v Ostravě tak bídnou pověst, že na jeho místě se stáhnu do soukromí a držím hubu. V práci měl před převratem pověst lenocha. Ten, kdo ho vedl při diplomce, se k tomu nechce hlásit. Co mu za totáče chybělo? Studoval prestižní vojenskou střední školu. Vysokou dodělal jen díky manželce, kterou jako ojetou opustil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale pry ma koule ke kolenum ten Tupolanek mys

   Vymazat
 26. Vyoraná myš byla na fotografii se stojící kládou v jižní Itálii . Myslím že ho pozval Beruskoni na opalovačku . Jeho poslední znemožnění byla kandidátůra na prezidenta za pět dvanáct . ODS jde ke dnů .

  OdpovědětVymazat
 27. Právě jsem našel na webu krátkou zprávičku o výsledku výzkumu internetových trollů. Tento výzkum provedli kanadští psychologové s tím, že trollové jsou psychicky nemocní a že jejich osobnosti jsou charakterizováni "černou čtyřkou": reprezentují sadismus, bezprincipnost, narcisismus a psychopatii. Každopádně platí heslo "nekrmte trolly!" a to nejenom v případě Radosty a Pepka Vyskoč :-)

  OdpovědětVymazat
 28. Čin Mašínů je naprosto stejný, jako čin Maročanů, kteří nedávno podřezali krky dvěma Evropankám a natáčeli si to na video. V mých očích není většího zločinu, než zabíjet bezbranné. Už i proto jsem byl vždycky proti zákazu trestů smrti, což považuji za zhovadilost rádoby humanismu.

  OdpovědětVymazat
 29. Aha, takže komunisti mohli stavět koncentráky a uranové lagry pro své politické protivníky.Ale komunistům se ublížit nemůže.Byli to bojovníci za svobodu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale MAšínové žádnému komunistovi neublížili. Oni toho měli jen plnou hubu. Vraždili nekomunisty a to ještě ze zištných důvodů. Pokladníka fimry zabili jen proto, aby se zmocnili výplat zaměstnanců a pak ty peníze použili pro svou osobní potřebu. Tedy žádný odboj, pouze loupiživé vraždění!!!
   Nebyli to "bojovníci za svobodu", ale psychopatičtí vrazi!

   K.

   Vymazat
 30. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svoje příspěvky z 8. ledna.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 31. Popravit svázané kavárenské bestie je Leninsko-putinská humanita!

  Že se s nimi vůbec mažeš, drahý soudruhu a soukmenovče Oplte, s těmi samozvanci a zaprodanci Mašíny!
  Je přece ÚPLNĚ JEDNO, jestli ti kavárníci naše soudruhy a soukmenovce podřezávali nebo stříleli: Byli to nepřátelé míru a socialismu, tak na šibenici s nimi!
  A předtím do výslechové místnosti, kde z nich humánně vymlátíme dobrovolné doznání k čemukoli.

  A když nevymlátíme, tak vymáčkneme: S.s. Alois Grebeníček, tatínek soudruha a soukmenovce Mirka Grebeníčka, dokázal NÁDHERNĚ drtit varlata pravičáků a křesťanů – vážně jedna radost!

  Ano, my komunisti a putinisti se s nepřítelem nepáráme, většinou, protože párat člověka zaživa je práce pro vraha: Páraný sebou hází jak šílený, musí být PEVNĚ přivázaný.
  Navíc řve, jako by ho na nože brali. A ten svinčík potom, všude …
  A to raději vůbec nepíšu o tom smradu, když páranému třídnímu / národnímu nepříteli prořízneš tlusté střevo.

  Ne, už ani slovo o metodách našeho tradičního třídního / národního boje proti Mašínům, buržoustům, kulakům, kavárníkům a spol., nebo naše mladé odradím od vstupu do SNB resp. StB.
  Což bych opravdu nechtěl: Vždyť brzy, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace se vyrojí noví Mašíni, nové Horákové, noví Havlové atd.
  Proto potřebujeme mladé VÁBIT, nikoli odrazovat od práce v bezpečnostních složkách našeho budoucího socialisticko-babišistického státu.

  Proto jen shrnu: Když my humánně věšíme / střílíme atd. svázané primitivní antikomunisty (antiputinisty, antibabišisty, antizemanisty …), je to NAPROSTO v pořádku.
  Ale když tyto podlé kavárenské bestie vraždí nás komunisty (putinisty, babišisty, zemanisty …), je to DĚSIVÝ HNUS.

  Tomuto přístupu k věci se říká marxisticko-leninsko-putinská dialektika. Což jistě dobře víš, drahý s.s. Oplte.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 32. Rodina Mašínů: Lepšolidi, kulaci, rozvraceči, prozápadní teroristi

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Jsme zde mezi svými (s trapnou výjimkou „zdejšího“ smradlavého cenzora, prý kavárníka Jandy), proto sdílíme stejné názory, stejnou víru v nezbytnost osvobození Česka od tyranie NATO a EU.
  Sdílíme také – samozřejmě – i stejné znalosti, načerpané dílem v dávných vyučovacích hodinách marxismu-leninismu, dílem z dnešních Leninsko-putinsky pravdivých masmédií typu Sputniku, Parlamentních listů atd.

  Proto víme, jaký kavárnicko-kulacký ksindl jsou tihle Mašíni, VŠICHNI, generace za generací:
  Stará rodina zarytých kulaků, čili typických rozvracečů našeho zemědělství.
  Víme, že po r. 1945 jsme museli kulaky zlikvidovat jako třídu, abychom zajistili výživu našemu proletariátu. (Náš národní Vůdce Babiš je dnes likviduje stejně nelítostně, za což jsme Mu nekonečně vděční.)

  Víme, že zarytý kulak Josef Vladimír Mašín starší, otec obou pozdějších teroristů, se choval TRVALE jako třídní a národní nepřítel:
  1. Brutálně masakroval rusko-sovětské komunisty a rudoarmějce (1918 – 1919)
  2. Odmítl přímý rozkaz nadřízených, a chtěl se bláznivě postavit na marný odpor německé branné moci, jako kdyby byl nějaký Polák či jiný špatný Slovan (14. 3. 1939). Naštěstí mu vlastenečtí čeští důstojníci v té šílenosti zabránili, a rozbili mu přitom hubu, hezky česky.
  3. Spáchal řadu teroristických útoků na české pracující: Vyráběl podomácku bomby, maskoval je jako kusy uhlí, a tajně vkládal mezi „obyčejné“ uhlí do kotelen, do tendrů lokomotiv. Nic netušící topiči do kotle přiložili plnou lopatu uhlí, a – „plameny rudé ztad syčí a letí“ – následný výbuch je oslepil. (1939 – 1941)
  4. Když byl za tuto teroristickou činnost zatýkán, použil proti zasahujícím policistům brutální násilí, včetně střelby. Srovnejme si to s odpovědným chováním národního hrdiny Julia Fučíka, jenž spořádaně odložil obě nabité pistole, aby se nikomu nic nestalo, a teprve pak vystoupil z úkrytu a vzdal se orgánům bezpečnosti.
  5. I během výslechů bylo chování lepšolida-kulaka Mašína děsné, ve srovnání s chováním našeho proletářského hrdiny Julka Fučíka: Odmítal vypovídat, lhal, slovně i fyzicky napadal vyslýchající …

  Připomeňme si, že i jeho manželka se chovala podobně, jen o pár let později.
  Proto byla právem odsouzena, naším československým Lidovým soudem, k přiměřenému trestu – na 25 let odnětí svobody, za schvalování atentátů svých synů proti našemu lidově-demokratickému zřízení.

  Nuže, nemůžeme se divit, že z takového kulacko-kavárnického hnízda vylítli bratři Mašíni, bytostní rozvraceči.
  Když si uvědomíme, že oba budoucí teroristi chodili do školy s Václavem Havlem, jehož na kolenou houpal R. Heydrich (a možná i sám Hitler!) …

  Když si připomeneme, že sestra obou teroristů, Zdena Mašínová mladší, považuje NAŠI SOUČASNOU BABIŠOVSKO-ZEMANOVSKOU normalizaci za něco špatného …

  Tak máme jasno: Měli jsme je humánně zlikvidovat ROVNOU, a nečekat na jejich teroristické činy – Havly i Mašíny, celé rodiny!

  Ano, kulaci, kavárníci, a vůbec lepšolidi jsou ROZENÍ nepřátelé nás horšolidí – třídní nepřátelé.
  Třídní původ se prostě nedá změnit.
  Takže jsme dobře udělali, když jsme znárodnili majetek jak Havlů, tak Mašínů, i všech ostatních fabrikantů, kulaků, kněžourů, bankéřů, uhlobaronů a jiných podobných.

  Ovšem špatně jsme udělali, že jsme JEN ČÁST třídních nepřátel humánně zlikvidovali - na rozdíl od našich starších ruských bratří, kteří třídní nepřátele vylikvidovali VŠECHNY.
  TUTO CHYBU NESMÍME OPAKOVAT !

  Připomeňme si, drazí soudruzi a soukmenovci, že opětovné osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace se blíží NEODVRATNĚ.
  Neodvratně proto, že si příchod ruské armády-osvoboditelky toužebně přejeme, my všichni horšolidi, v čele s našimi národními Vůdci Milošem a Babišem.

  Prostě: Po osvobození od NATO a EU musíme rychle vylikvidovat všechny současné „Mašíny“ a „Havly“, abychom za nějakých 40 let zase nesplakali nad výdělkem, jako v roce 1989.

  „Není člověk, není problém!“ (J. V. Stalin)


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.