Reklama

neděle 6. ledna 2019

Zeman nepanáčkuje na zapískání, a tak byl naléhavý zájem na jeho nezvolení. Exministr Ivan David promluvil i o těch, kteří se zmocnili ČT a nakládají s ní, jako by byla jejich

6. 1. 2019      Parlamentní listy
Prezident Miloš Zeman je při všech výhradách osobou, která nepanáčkuje na zapískání. Přestože jeho nezvolení bylo naléhavým zájmem těch, kteří pomalu ztrácejí půdu pod nohama, nepomohlo jim k tomu ani to, že ovládají veřejnoprávní média. Tradiční pravice už dokázala, co dokáže, tradiční levice dokazuje, že ustoupila natolik, že už nemá co nabídnout, a tak není divu, že voliče nejvíce oslovuje velký pragmatik Andrej Babiš. Při ohlédnutí za minulým rokem bývalý ministr zdravotnictví Ivan David také tvrdí, že největší příležitost k manipulacím veřejným míněním stále mají Český rozhlas a Česká televize, tedy ti, kteří se jich zmocnili a nakládají s nimi, jako by byly jejich.
 
Rok 2018 byl na domácí politické události dost bohatý. Volili jsme prezidenta, konaly se komunální a senátní volby, vznikla nová vláda. Čím to, že i druhá přímá volba hlavy státu vyvolala takové emoce jako první zvolení Miloše Zemana? Je to způsobem volby, že je do ní každý občan vtažen na rozdíl od předchozího parlamentního rozhodování, nebo to je především osobou vítěze?
Prezident je mimo jiné symbolická figura. A ONI pomalu ztrácejí půdu pod nohama. Porazit Miloše Zemana byl proto JEJICH naléhavý zájem. Jenže nejméně vadit šéfům akademických ústavů a rozdělovat peníze v Akademii věd není kvalifikace postačující pro oslovení váhajících voličů – jak se ukázalo. Hezky to vystihla jedna moje bývalá kolegyně: „Nikdy by mě nenapadlo, že budu muset volit Miloše Zemana.“ ONI ještě mnohé ovládají, zejména Český rozhlas a Českou televizi, ale mohli se přesvědčit, že ani to nestačí. Mně dělají starosti příští volby. Najdeme důstojného kandidáta, nebo strpíme nějakého „kisku“? Miloš Zeman společnost nerozděluje, ta je rozdělená a nevím, jaké vnější ohrožení by muselo nastat, aby byla sjednotitelná. Současný prezident je při všech výhradách osobou, která nepanáčkuje na zapískání. V Evropské unii patří k výjimkám. Naštěstí, ale stačit to nebude.

V protestech proti své osobě si s prezidentem vůbec nezadal premiér Andrej Babiš. Jeho kritici mu mimo jiné vyčítají předlistopadovou minulost, kauzu Čapí hnízdo, střet zájmů a evropské dotace pro Agrofert v době, kdy stojí v čele vlády, kumulaci politické, ekonomické a mediální moci,  ale i to, že se jeho kabinet opírá o podporu komunistů. Své odpůrce rozlítil i prohlášením, že nikdy neodstoupí. Diskvalifikuje ho něco z uvedeného z výkonu funkce premiéra, nebo jako vítěz voleb a s důvěrou Sněmovny má na tuto funkci „právo“ a pouliční protesty proti němu jsou bezpředmětné?
Nepatřím k obdivovatelům krajně pragmatického premiéra. Celý život dokázal být zadobře s každým, kdo pro něj byl důležitý, a perfektně ovládá „má dáti - dal“. To je program, se kterým může být úspěšný podnikatel, ne země. Před listopadem byl pro Andreje Babiše důležitý někdo jiný, s někým jiným bylo třeba být zadobře. Pamatujeme si vtip z tehdejší doby: „Jak se máš?“ „Výborně!“ „To musíš být pěkná svině!…“ I dnešní doba má své slovy Karla Kryla „skromný úředníky“ a také dojiče systému, ovšem ty mladší bez minulosti. Z Čapího hnízda nic nebude. A když v čele vlády může být miliardář, proč by nemohl požívat „rovných práv“? Miliardář má v politice střet zájmů už z definice. Většině miliardářů stačí řídit běh věcí ze zákulisí, a starají se jen o svůj kšeft.

Říci v pravou chvíli „Nikdy neodstoupím!“ je přece krásně demoralizující pro soupeře. Rozlícení je ještě víc shazuje... Nemáme zákon, který by miliardářům zakazoval koupit si vlastní politickou stranu. V antických Athénách mohl být ostrakizován každý, jehož vliv by ohrožoval demokracii. Jenže Andrej Babiš dělá, co může, a drtivě vítězí. Ani nepotřebuje překračovat demokratická pravidla. Čím více se jeho oponenti vztekají, tím více ukazují svoji neškodnost. Každý má právo ANO v demokratických volbách porazit. Jenže tradiční pravice už dokázala, co dokáže, tradiční levice dokazuje, že ustoupila natolik, že už nemá co nabídnout, a tak zbývá Velký Pragmatik, nedostatečně diagnostikovaní Piráti a mainstreamem ostrakizovaný Okamura. Skutečných osobností pramálo. Přitažlivý program není vidět. V případě jedněch neexistuje, v případě jiných není na očích.

Jak lze na první rok vládnutí kabinetu Andreje Babiše pohlížet? Bylo líp, jak slibuje slogan hnutí ANO? Projídáme budoucnost, jak státní rozpočet a údajné rozhazování vlády tepe opozice?
ONI budoucnost prožrali už dávno, dnes už se jen paběrkuje. V některých ohledech může být líp, v jiných a pro jiné bude hůř. Jak se říká, sliby se slibují, blázni se radují.

Prezident a premiér jsou nejčastěji zmiňováni, když se mluví o tom, že česká společnost je rozdělená. Byla v minulosti svornější? Jsou Miloš Zeman a Andrej Babiš viníky, že národ není jednotný? Nebo ti, co se nedovedou smířit s prohrou? Nebo média, která spory a konflikty ještě více podněcují? Nebo někdo jiný?
Společnost byla, je a bude rozdělena zájmy. Nové je jen to, že stále více lidí si své zájmy uvědomuje. Probrali se z fascinace velkými slovy a nereálným očekáváním. Těžko dnes přijít s uvěřitelnými sliby. Většinu národa, dokud je ještě aspoň trochu národem, sjednotí spíš pocit reálného ohrožení. Ohrožení je, pocit zatím u podstatné části populace chybí. Snaha aktivistických médií, která ovládají ONI, se mi jeví jako kontraproduktivní. Jak se říká ve skupinové psychoterapii, zatím dochází k „městnání tenze“.

 
Podobné lamentace jako nad rozdělenou společností zaznívají i nad tím, že je naše demokracie v ohrožení. Vnímáte rovněž takové nebezpečí, a v čem především spočívá?
Demokracie je v ohrožení vždy. Jak pravil, tuším Pinochet, demokracie má v sobě zárodek svého zániku. „Demokracie“ se jeví jako demokracie, pokud nejsou zájmy skutečně mocných identifikovány jako rozporné se zájmy lidu. Pak začne demokracie vadit, už ji nelze předstírat. Andrej Babiš to, co zbylo z demokracie, neohrozí, ani kdyby chtěl, Miloš Zeman demokracii ohrozit nikdy nechtěl, bez ní by nebyl zvolen, demokracii neohrožují ani ti, kteří nechtějí respektovat, že byl demokraticky zvolen. Ohrožení demokracie přichází od špiček nadnárodních korporací a od těch, kteří jim vědomě či nevědomě slouží.


Z volených zástupců lidu jsou v Česku bezesporu nejvíce stranou pozornosti europoslanci. Jen ve chvíli, kdy někteří z české jedenadvacítky hlasují spíše v zájmu Bruselu než vlastní země, nejčastěji jsou zmiňováni Jaromír Štětina, Stanislav Polčák či Luděk Niedermayer, se o ně trochu zvýší zájem. Co si o našich zástupcích v Evropském parlamentu myslíte?
O některých si nemyslím nic dobrého, například o těch jmenovaných. Jak napsal Gabriel Laub: „Posaďte je do první řady a budou tleskat čemukoli.“ Některým europoslancům bych dal spíše plusové znaménko a některé blíže neznám. Osobně znám jen některé, nejvíce Jana Kellera, který tam napříště, bohužel, už nebude.


Koncem května se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Jsou v české společnosti takové nálady, aby poslala tentokrát do Bruselu sestavu bez eurohujerů, případně minimalizovala jejich počet, ale takové zástupce, kteří by hájili hlavně její zájmy?
Europoslance nominují politické strany. Teoreticky mohou vzniknout nějaké nové, ale je vyloučeno, aby získaly potřebný vliv. V ČR se už nic převratného nestačí stát. Nečekám významnější změnu. Tu by mohla představovat SPD, ale bude systematicky upozaďována. Největší příležitost k manipulacím veřejným míněním „českého národa“ stále mají Český rozhlas a Česká televize, tedy ti, kteří se jich zmocnili a nakládají s nimi, jako by byly jejich.


Vzhledem k nástupu nejrůznějších hnutí v členských zemích EU, která nynější Unii nejsou příliš nakloněna, je reálné, že by se Evropská unie z nynějšího chrliče příkazů a zákazů mohla změnit v něco, co by svým členům dalo více volnosti a povolilo jim trochu tu svěrací kazajku?
Ne, to není reálné. Vládci Evropské unie se dosazují sami a nezmění se. Dokážou ale svých chováním vyvolat velkou nelibost, a ta už nejméně dva roky narůstá. Rozpad EU je ale záležitostí řady let, i když rozkol existuje a rozpad už začal. Oni jsou jasně odhodláni zničit národní státy a od toho neustoupí.


Česká republika čelí už nějakou dobu kritice z EU, že se „nestaví dobře“ k migrační krizi. Dokonce belgický premiér Charles Michel týden před svou demisí prohlásil, že země V4 svým postojem k migraci vyvolávají otázku, zda by měly zůstat v schengenském prostoru. Česko bylo jednou z pěti zemí, které hlasovaly proti přijetí Globálního paktu OSN o migraci, pakt o uprchlících ale podpořilo, ačkoli měl Andrej Babiš jiný názor než ministr zahraničí Tomáš Petříček. Jak si tohle vysvětlit? Není to signál ke změně českého postoje k těm, kteří přicházejí nyní do Evropy ze Sýrie, z Afriky i odjinud, a byla by taková změna namístě?
Země V4 možná vypadnou z schengenského prostoru, ale ještě dříve to, co zbývá z Belgie, přestane být Belgií. Pakty jsou deklarace. Důležité je, co se stane, až vznikne tlak na praktické naplňování deklarací. Andrej Babiš se po stopadesáté v životě snaží, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Petříček se jen snaží, aby se vlk nažral. S vlkem stojí a padá. Odpor proti masovému příchodu neuplatnitelných a už i jen tím nebezpečných lidí se nezmírní. Naopak. Propagátoři imigrace začnou zalézat do děr. O to bych se vsadil.


Šéf české diplomacie Tomáš Petříček sklidil koncem roku z vícero stran kritiku za vyjádření svého úřadu, že české ministerstvo zahraničí považuje zákon o banderovcích za záležitost Ukrajiny. Jeho spolustraník a bývalý první místopředseda ČSSD Michal Hašek reagoval, že se jako občan České republiky za takové stanovisko stydí, protože je urážkou oběti banderovců za války i po válce, včetně Čechů a Slováků. Jak na vás dodatečně jmenovaný ministr za dva a půl měsíce ve funkci zatím působí?
Sdílím stanovisko Michala Haška, a to bez ohledu na oběti banderovců v Čechách a na Slovensku. Stačí oběti polské, ruské a židovské, stačí evidentní fašismus a kolaborace s nacismem. Pan Petříček na mě působit nemůže, ani já bohužel nemohu působit na něj, jinak bych působil, aby zmizel.


Co byste přál České republice do nového roku? Kam bychom měli v roce 2019 směřovat?
Měli bychom co nejvíce zůstat národním státem. Nemíním národ ve smyslu genetickém, to je zejména ve střední Evropě naprostý nesmysl. Myslím „politický národ“, myslím lidi, kteří se hlásí k tradicím národní kultury a chtějící nadále tvořit komunitu, která zastává společné zájmy na společně obývaném území. Měli bychom, co nejvíce to půjde, prosazovat „politiku všech azimutů“ a nenechat se vtáhnout do her velmocí. To znamená co nejvíc se zbavit jejich sluhů. Přál bych České republice, aby se to podařilo, protože jinak dlouho nepřežije.

50 komentářů :

 1. Shoda. Nemám co dodat. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stav v ČT nevadil Bohoušovi a jak vidno nevadí ani Andrejovi
   jeden za 18........

   Smazat
  2. ani kobliha chceli zustat se nemuže ukazat jako diktator a zrušit nabobtnalou čete s neuvěřitelnym počtem přisatych pijavic už jen protože by to sročko kavarna nepřežila a milouš ten je rype se svymi ujetymi napady o dobrovolne platbě nebo omezenim ze statniho rozpočtu co že vlastěně jedno i druhe pitomost ale zato z hlavniho vudcova stanu a tak dale na teto hovadině nikdo nebaziruje

   Smazat
  3. Pane doktore, Zeman panáčkuje a Vy to moc dobře víte a taky víte před kým, jen se to stejně, jako všichni ostatní bojíte říct naplno, ale ono se to už ví...

   Smazat
  4. 13:23 Povídej a nepřeháněj experte , ať se nebojím!
   V.J.Horák

   Smazat
  5. 14:28 To ví krom tebe asi každej, že český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
   Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU - kleptoman Klaus a jeho poskoci hájkové, zahradilové a insemínové. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ten ale ještě nestihl lézt zároveň do řiti i Číńanům!

   Smazat
  6. 16:55
   Tenhle patří mezi bojovníky proti neexistujícímu komunizmu a bojovníky za šíření nenávisti proti Moskvě, kteří skvěle zakrývají nástup současné panevropské totality a neomarxismu, proti kterému se již téměř nemůžeme bránit.

   Smazat
  7. Horáku, ten šašek Zeman panáčkuje před každým, kdo má šábesdekl a je to jedno, jesti je z Tel Avivu, Moskvě, nebo Washingtonu, v privatizaci jim rozdal celou ekonomiku a teď za ně nechává chcípat hlupáky v Afghánistánu a jinde na světě...A tolik vyloženě pitomostí ten samolibý páprda už dlouho nevypotil, co v poslední době. Jako např. že "se v Afgh. bojuje za Prahu...", nebo že prý "je Izrael jedinou hrází pronikání Arabů a teroristů do Evropy"!!! Když přitom ten terorismus na SV se pěstuje právě kvůli a v důsledku politiky Izraele a spol., kdy to vyhání nasraný Araby nejen z Palestíny, ale i z Iráku a Sýrie a židi, konkrétně Soros tu migraci přímo organizují a platí ve spolupráci se zrádci v EU...Navíc se staví do pozoru před EU, chce zavést euro, pověstil eu-fangli na Hradě a jako vrchní velitel ČA potupně nechal podřídit těch pár vojáčku co máme ve 4. brigádě rychlé erekce z Chrudimi, pod 10.tankovou divizi Bundeswehru, kterému velí potrhlá potratářka Uši fon der Leyno a jejichž předchůdkyně,skončila i od nás ukradenými LT-35 40km před Moskvou(asi se chystaj na repete s tím rozdílem, že tentokrát dodáme nejen materiál, ale i kanonefutr)...Největší tragedie na tom je, že byl z těch kandidátů nejmíň špatnej, ale lidi jsou tupí a nejsou si schopni ani věci srovnat v palicích a fakta si ani zapamatovat na pár tejdnů...a ty k nim Patříš zcela určitě!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně soudruhu radosto. Tato tvoje vize by byla pro národ něco jako záchrana. Sjednoťme se /my dva/ a něco pro to udělejme.

   Smazat
  2. Zachrante Radostu ! Uz nechce byt Euroameričan !

   Smazat
 3. Skvělý článek, díky.

  OdpovědětSmazat
 4. On ten Radosta jaksi ještě nepostřehl, že kdysi zaostalá Čína vyslala na odvrácenou stranu Měsíce sondu a Apple se hroutí vlivem čínského knowhow. Ale popisuje svoji situaci správně a pravdivě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:16 Všechno co je v Číně, Koreji a Tchai-Wanu jsou pouze kapitál a technologie převedené z USA. Tak nevím čemu tleskáte.

   Smazat
  2. Důležité není kdo dodá mouku, ale kdo prodá koláč.
   V.J.Horák

   Smazat
  3. 14.06 - Ono to není o tom, kdo komu tleská. Pražská kavárna nechápe, že to, co se odehrává, není hokejový zápas, ale historická nutnost.
   Pročpak asi Řím nahradil rozdrobené Řecko, proč asi periferie Evropy - Anglie tak expandovala a proč zaostalé USA dnes dominuje světu. Alespoň se zamysli mamlasi.
   To jsou stejné řeči, jako když řeknete, že Hitlera neporazili zaostalí ruští mužíci, ale zima. Ten fašismus a domělou nadřazenost prostě nemůžete z mozku vypudit. Svěráka nemám rád, ale zcela platí jeho fráze - soudruzi v NDR, někde jste udělali chybu.

   Smazat
  4. 4:17 Je to dáno Vůlí k moci té dané konkrétní rasy! Na počátku 20. století ovládali lidé evropské krve celý svět: tvořili třetinu jeho obyvatel, přímo vládli polovině jeho rozlohy a kontrolovali Afriku, Indii, jihovýchodní Asii i části čínského pobřeží; jejich technika, průmysl, filozofie, věda a umění neměly sobě rovné; svět patřil jim a pouze jim. O století později je však všechno jinak: lidé evropského původu nejsou ani 9% světové populace a jejich země zaplavují neběloši; svůj průmysl i technologie ochotně přepustili svým potenciálním nepřátelům; jejich státy, sociální systém i média ovládají parazitičtí cizáci a nemilosrdnou řečí demografie hledí do očí nepříliš vzdálenému biologickému zániku a vyhynutí. Dík zkurveným komoušským rasozrádcům, jejichž sebeobviňující dogmata svědčí o ničem více než o upadající a své již tak dost omezené území nebránící rase a nikoliv o rase dobyvatelů, průkopníků a objevitelů kterou jsme donedávna bývali!

   Smazat
  5. Tak konečně jsem P. Radosto pochopil tvoji bolest.
   Ty máš zřejmě za souseda Vietnamce a ten je mnohem úspěšnější jak ty. Přirovnal bych tě k jedomu magoru, co ožralý spadl ze schodů a teď sedí na vozíku ochrnutý a šmíruje za oknem sousedy. Máš-li problém, zas tu nalep tu svoji tapetu.

   Smazat
  6. Číňani na Měsíc nic neposlali, je to fejk! - http://www.osel.cz/3126-jsou-cinske-snimky-mesice-prave.html

   Smazat
 5. Souhlas, s jedinou poznámkou: Větu o tom, že oponenti Babiše, čím více se vztekají, tím více ukazují svoji neškodnost, bych opravil na neschopnost.

  OdpovědětSmazat
 6. Níže uvedený text jsem převzal odjinud
  a domnívám se, že je výstižným hodnocením současného stavu v naší zemi.

  V ČR, v důsledku působení vnitřních i vnějších podmínek
  postupně vyrostla poměrně vlivná skupina mladých a vzdělaných lidí, kteří se prostě rozhodli vsadit na budoucí vliv EU, na chod naší země a spojit s ním svou budoucnost.

  Je to stejné, jako když před osmdesáti lety někteří z našich předků vsadili na Třetí říši a před padesáti lety na Sovětský svaz a jejich názorové a hodnotové struktury, včetně pravidel a zákonů, ať již byly pro ČR a její lid jakkoliv ponižující,nebo dokonce zničující.

  Současná doba přeje těm, kteří ochotně přebírají cizí názory. Z vychytralosti,ale především za peníze a prebendy. Jak říkával Jan Werich – z vlastní blbosti nebo za cizí peníze.

  Takovým klasickým komparzistou je současný ministr zahraničí ČR.

  Tato doba nové normalizace a jejich slouhů, jejich normalizátorů, inkvizitorů a denunciantů také někdy skončí, neboť je pouhým pšoukem v přirozeném vývoji nadnárodních procesů řízení světa.
  Teď mohou občané pouze tiše zuřit, že sedli na lep těm sviním, které tady po roce 89 nasměřovaly náš stát do současné reality, protektorátu EU.

  Něco jako státní převrat, ať už ze strany mlčící většiny, nebo těch kolaborantů z cizí mocí, je pouhá science fiction.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělý komentář!!!

   Smazat
  2. Máte za 1 s hvězdičkou. V.J.Horák

   Smazat
  3. Ale ta "stará normalizace" nikdy neusilovala o likvidaci českého národa.

   Smazat
  4. 8:19Ta mladá vzdělaná vlivná skupina snad ani neusiluje o likvidaci českého národa. Jen jí je osud národa celkem šuma-fuk. K ní patřící jsou dobře jazykově vybavení takže je jim vlastně jedno, kde budou žít.
   Klíče jsem už dávno, jako asi mnoho dalších, hodil do kanálu, ale opravdu mohu jen tiše zuřit.Q.

   Smazat
 7. ČT24: demonstrace v Paříži - co si to lidi dovolují -*- demonstrace v Budapešti - Orbán dělá vše špatně. V Paříži na demonstrující stříkají vodou a střílí na lidi slzný plyn -*- v Budapešti demonstrující jdou ulicí. V Paříži je to naprosto vše O.K. demokratické -*- v Budapešti za demokracii bojují. To je moje srovnání vysílání ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to by je museli vymést
   od ředitele až po poslední ficku...

   Smazat
 8. Na tento článek bych reagoval tím, že Babiš a jeho hnutí ANO cílevědomně ničí malé podnikatele a střední třídu a chudým hází kurky a kosti od prostřeného stolu. Jak jinak si vysvětlit to že nechává bujet "neziskovky" které nejsou žádnými neziskovkami ale placenými agenty cizích zájmů a ještě jim ze státního (zmrzačeného) rozpočku bohatě přispívá a aby to nebylo tak průhledné tak jim přispívají ještě i další vládní resorty (školství, obrany, vnitra a jiné). Také ta "naše" ČT a ČRo, které povinně platíme za jejich proti národní propagandu. Bohužel na politické sceně vidím jen jednu stranu která je v parlamentu jako vlasteneckou -SPD - a jinak stranu která je mimo parlamet tj. Dlělnická.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno dobře,
   milý Václave, až na tu vlasteneckou SPD.

   Já považuji za současné jediné vlastence, ať už si kdokoliv myslí co chce, současnou KSČM.

   Za jeden z hlavních znaků vlastenectví totiž považuji nepodlézání cizím mocnostem, nebo jejich zástupcům.

   Nějak jste všichni tak tolerantní, nebo spíše zapomnětliví, že když přiletěl Ryan za Pelikánem, aby mu vysvětlil, že vydání hackera Nikulina do USA má přednost před vydáním do Ruska ?!

   A pak přednesl před okouzleným Parlamentem projev plný falše s přátelstvím "Na věčné časy."
   A ta podlézavá chátra,
   která prý zastupuje své voliče, mu pak aplaudovala ve stoje ! Vlastenci by před projevem tohoto reprezentanta válečnické politiky USA odešli ze sálu, tak jak to udělali zástupci za KSČM.

   Na youtube najdeš záznam, stačí zadat Ryan ve Sněmovně. Ani ten potlesk ve stoje tam nechybí, HNUS.

   Smazat
 9. Je pravda, že nemálo středněvěkých a mladých vsadilo na EU a s představou její vlády spojili svoji kariéru, ale ta kariéra nepřežije rozklad EU, takm jako u jejich předchůdců nepřežila rozpad sovětského bloku, pád Třetí říše ne bo rozpad Rakousko-Uherska. Ti nejhbitější přesednou na nové koně. Mnozí z nich se opět budou na bourání rozkládajícího se aktivně podílet tak jako nedávno mnoho kariéristů z KSČ.Dnes jsou oporou eurounionismu, zítra budou jeho hrobaři. Tak to bylo už ve Starém Egyptě, úpadek moci-nové božstvo-nová dynastie a její sluhové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pane David, máte velkou Pravdu. V Německu hned po válce ti nižší gestapáci a ssmani si zabírali centra měst, archívy byly zničeny a nebo přepisovali po Židech na sebe! Toto mám z dobrého zdroje. Navíc, ale už mimo, hned po válce byla v ohromná zločinnost a prostituce, ...a to mě moc připomnělo "naše osvobození" po 89tém roce. Bezpráví..., bez zákona, bez respektu!

   Smazat
  2. Jasněěěě! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončily přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z! Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural!

   Smazat
 10. Západ předstírá demokracii a je to čím dál více zřejmé. Demokracie je bezpečí a prosperita všech. Dlužno dodat skutečná demokracie.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 11. Jo skvělý článek musíme podporovat Zemana a Babiše ať si nás klidně vyloučí už aby to bylo.Měli bychom co nejvíce zůstat národním státem.

  OdpovědětSmazat
 12. Dokud nebude platit, že kdo pracuje se má mít dobře. Budou systémy a režimy padat a bude to rychlejší. Přeci nelze tvrdit, že čínský mobil je horší než západní, proto že čínský systém nedovolil americké NSA libovolný vstup. Přitom se vyrábějí ve stejné továrně. Tak kdo nás oblbuje? Není to náhodou naše BIS? Ta by měla mít jiné úkoly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:28 Ohledně mobilů to bude zřejmě strukturovaná lež, každý si v ní má najít to své. Manipulováni budou zřejmě všichni kromě autora.

   Smazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 6. ledna 1:24.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Děkuji Mudr. Davidovi za kvalitní a konzistentní názory, kterými hají zájmy doufám nemalého množství slušných a zodpovědných lidí.

  OdpovědětSmazat
 15. Zeman panáčkuje a lže nebo z nás dělá neužitečné idioty! To je neoddiskutovatelné!

  Jinak by netlachal, že okupace Afghanistánu ze strany západu i nás je v našem bezpečnostním zájmu proti Tálibánu, který míní zaútočit na Prahu, pouze na Prahu? Zbytek republiky Tálibánci na mapě nenašli?

  Jde o rabovací, ekonomicko - geologockou okupaci cizý země i z naší strany s lživou záminkou, stejně jako okupace Iráku. Šmíráci z loutkové České vlády, zbystřete a zaznamenávejte si !!!

  Nerostné bohatství!

  Nejvíce nerostných surovin v sobě skrývají hory. Geologové v nich objevili zásoby kamenného uhlí a v posledních desetiletích i ropy. V horách se odedávna nacházely drahokamy a polodrahokamy, zejména malachit a lazurit.

  Jsou známá i naleziště rudy a dalších barevných kovů, např. chromu, mědi i vzácných kovů jako např. beryllia, zlata a stříbra. Pro hospodářský rozvoje země mají význam ložiska vápence, azbestu a stavebního kamene včetně mramoru. Nedávno byla v zemi objevena ohromná ložiska kovů, především lithia, železa, ale i kobaltu a uranu zejména vzácných Lanthanoidů a Aktinoidů, Lanthanoidy jsou skupinou čtrnácti chemických prvků následujících za lanthanem, které doplňují jeho elektronovou konfiguraci do orbitalu 4f, jsou silně elektropozitivní.

  To představuje budoucí naději pro tuto zemi, která jinak nemá žádný těžební průmysl ani odpovídající infrastrukturu, takže země nedokáže své přírodní bohatství využít dříve než za několik desítek let???

  Ohromná a zatím prakticky nedotčená ložiska v Afghánistánu popsali američtí a britští geologové, jsou ještě bohatší, než se původně očekávalo! Hodnota surovin by mohla dosáhnout až 3 bilionů amerických dolarů.

  "Bezpečnost je naprosto klíčová otázka pro využití těchto nerostných bohatství," konstatoval Libor Frank z Ústavu strategických studií.

  Nemusí jít nutně okamžitě o celou zemi, ale alespoň o oblasti, kde se naleziště nacházejí. Tady podle Franka musí důležitou roli alespoň v počátcích sehrát mezinárodní jednotky NATO!"? Říkejme tomu obrana proti vývozu terorismu ze strany Tálibánu! Viz. prezident Miloš Zeman.

  ®

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jediné (Izrael, Afganistán) mě na M.Zemanovi štve.
   Co štve, přímo sere. V.J.Horák

   Smazat
  2. V.J.H., nejste jediný koho to séře a ještě bych k tomu přidal jeho "nevědomost" o okupaci našeho pracovního trhu německými, švédskými i finskými a dalšími zahraničnímy Personálními Agenturami (pasáci otroků) a jejich pražských nohsledů.

   Mladých nevytížených, nepracujících sil, mrkněte na ně na vyhledávači jen v Praze, bez poboček a položí Vás, jejich počty! Parazité, kteří hromadně náborují cizince a našinec je ve své zemi neuplatitelný, včetně cikánů (ty miluji, za toto však nemohou).

   Dokonce jsem mu ohledně tohoto problému napsal e-poštou, osobní dopis přímo na jeho adresu - absolutně ignoroval i Středula (ČMKOS)! To je byznys s výpalným od pracovních otroků, přehlíženo, jako by neexistovalo !!!

   S tou Izraelí je mi jasné, že jde o věc ryze spekulativní a vypočítavou, víme jakou moc mají židé po celém světě... Bez této podpory, by už dávno nebyl v úřadu, můj názor!

   ®

   Smazat
  3. Doplnění k 14:36

   Kdo je to ten Český stratég Frank, pro boj proti "terorismu" od afghánského Talibánu?

   PhDr. Libor FRANK, Ph.D. - Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií - Univerzity obrany

   https://www.unob.cz › cbvss ›

   ®

   Smazat
  4. https://www.unob.cz/cbvss/Stranky/cv_frank.aspx

   Smazat
 16. Copak kdyby si zprivatizovali mediální kovbojové jen ČÉTÉ a ČR, ale oni si zprivatizovali i tzv. Radu, tedy pro jistotu hned obě dvě a to vše jako prezent sobě sami vedle těch 7 miliard, co na jejich hrátky se státem a občany musí lidé platit. Dost mi vadí primitivní vulgarity, ale v případě ČÉTÉ neznám ani dost drsnou vulgaritu, která by vyjádřila stav této jímky nevědění a nevědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31
   Souhlasím s Vámi, ale o nevědomosti a nevědomí Vámi uvedných nejsem přesvědčen. Protože mají přístup k daleko více informacím než běžný občan jsou to naprostí zmetkové, kteří za groš prodají i svou rodinu a o vlasti nemmluvím - to je pro ně sprosté slovo.
   Václav

   Smazat
  2. Ad 17:31. Souhlasím, že mají informace lepší než kdokoliv jiný, ale dovedou je obrátit tak lehce naruby, že ze sebe dělají, nebo musí dělat blbce. A proč ne, když to nese!? Včera utřel Babiš Moravcovi ústa. Moravec byl z toho vzdutý a brunátný.

   Smazat
 17. Pane doktore Davide,
  již dlouho jsem nečetl tak dobrý článek.
  Ďěkuji.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 18. Ano, náš Miloš panáčkuje pouze na soudružsko-soukmenovecký pokyn!

  Kdepak, aby ve svém požehnaném věku a zdravotním stavu panáčkoval na písknutí – vždyť by to ani neslyšel!
  Ale jakmile dostane vlídný pokyn od Vůdce všeho Slovanstva, Velikého Putina, BJJP, nebo od Velikého soudruha Si Ťin-pchinga, generálního tajemníka Ústředního výboru KSČ a prezidenta ČLR, tak panáčkuje doslova NÁDHERNĚ!

  Ano, když náš národní Vůdce Miloš panáčkuje v Moskvě, Pekingu, nebo na Pražském hradě, tak naše národní a třídní hrdost roste do ZÁVRATNÝCH výšin!
  A když s ním panáčkuje i náš druhý národní Vůdce Babiš, v dojemné souhře, tak jsme šťastní BEZMEZNĚ.

  Ano, my horšolidi jsme šťastní jako blechy, že ve svém čele máme opět takové osobnosti, jako byli naši drazí soudruzi a soukmenovci Husák a Štrougal.

  Na co se nejvíce těšíme, my horšolidi?
  1. Na osvobození naší vlasti od okupace NATO a EU.
  2. Na odsun Pražáků a lepšolidí, nejlépe na Příbramsko a do Jáchymova, kopat uran pro potřeby ruského energetického a obranného průmyslu.
  3. A především na TRIUMFÁLNÍ příjezd Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.

  Ano, Veliký Putin, BJJP, jednoho krásného dne přiletí na Letiště Václava Klause staršího (dnes ještě pořád odporné „Letiště Václava Havla“).
  Po srdečném uvítání Stranickými a státními představiteli nasedne do OBŘÍ limuzíny ZIL, a pojede Prospektem Velikého Putina (dnes ještě pořád odporná „Evropská třída“) na Pražský hrad.
  Po obou stranách Prospektu Putina budou jásat NESČÍSLNÉ zástupy našich pracujících, pionýrů, příslušníků našich a ruských ozbrojených sil.
  Všude budou PŘEKRÁSNÉ ruské a české prapory, moře třepetalek, OBŘÍ portréty národních Vůdců, transparenty s pozdravy a přísahami!
  Všude ÚŽASNÁ radost, zpěv a smích!

  A jestli se nám budou Euroameričani a lepšolidi smát, že panáčkujeme Vůdcům, tak jim to jednou ŘÁDNĚ spočítáme: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Pozor :

  Potřebujete půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoliv typu úvěru? Nebo jste finančně znepokojeni? Máte povinnost zaplatit? Poskytujeme úvěry kterékoli části světa, úroková sazba z úvěru je 3% ročně, s dohodnutou dobou trvání, bez ohledu na lokalitu nebo stav úvěru. Chcete-li získat úvěr ještě dnes Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailové adresy společnosti na adrese: potterscredit@yahoo.com:

  POZNÁMKA: Nabízíme minimálně ($ 5,000 / €) maximálně ($ 500,000,000 / €) E.T.C. Žádost o úvěr musí být uvedena v US DOLLARS nebo EURO a jakákoli jiná použitá částka CURRENCY.

  Zájemci o úvěr musí vyplnit žádost o úvěr níže pro schválení.

  (INFORMACE O PRÁVECH)

  Plné jméno: ......................
  AGE .............................
  CIVILNÍ STAV ..................
  Adresa: ...........................
  ? Ara ....................................
  Státní ...................................
  Telefon: .....................................
  E-mail: .....................................
  Povolání: ................................
  Měsíční příjem: ............................
  Náboženství: ..................................
  Následující osoby: ...............................

  (INFORMACE O PŘIJÍMÁNÍ)

  Částka požadovaná jako půjčka: .....................
  Doba trvání úvěru: .............................
  Účel úvěru: ................................
  Collateral: ................................
  Už jste dříve požádali o půjčku? ..........................
  Režim úhrady: Měsíční nebo roční?
  Mluvíte nebo mluvíte anglicky? .............................

  Děkujeme za čekání na rychlou reakci, jsme Vám k dispozici.

  Všechno nejlepší,
  James Potter
  Vedoucí spolupráce

  OdpovědětSmazat
 20. PŘÍLEŽITOST:

  Vyžádejte si nouzový úvěr?
  Máte problémy se získáním úvěru na místní pracovní kapitál
  bank a dalších finančních institucí?

  Tato služba poskytuje finanční podporu jednotlivcům,
  podnikatelé a ženy v podnikání.
  V případě zájmu nás prosím kontaktujte e-mailem:
  potterscredit@yahoo.com: Jsme vám k dispozici.

  Pošlete nám e-mail na adrese: potterscredit@yahoo.com:
  získat formulář úvěru.

  Všechno nejlepší,
  James Potter
  Vedoucí spolupráce

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.