Reklama

středa 13. února 2019

Američané válku ve Vietnamu prohráli

Tribun
13.2.2019 Tribun
Tvrzení, že Američané válku ve Vietnamu prohráli, není tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát. Už mnohokrát jsem se setkal s mýtem, nikoliv nepodobným tomu, který byl tolik oblíbený ve Výmarské republice, že Američané válku ve Vietnamu neprohráli, ale že je k ústupu donutili zrádci a zbabělci doma, kteří nechtěli pokračovat ve spravedlivém boji za správnou věc.


Jak ovšem ukazuje Erik Siegel ve svém referátu o dokumentární sérii Kena Bursta The Vietnam War, Američané válku ve Vietnamu prohráli i vojensky, protože nedokázali naplnit své strategické cíle. Cílem USA ve vietnamské válce totiž nebylo obsazení území – Američané těžce dobyté pozice často po pár dnech opouštěli jenom proto, aby je za pár týdnů znova dobývali – ale vyčerpání nepřítele. Americká strategie byla založena na tom, že způsobí Severnímu Vietnamu ztráty takového rozsahu, že se stáhne a na své strategické cíle rezignuje on. Tato strategie ale USA nevyšla. Přestože ztráty způsobené nepříteli byly skutečně masivní – jenom mrtvých v celé válce byly 3 milióny, i když ne všichni jdou přímo na konto Američanů, na které je zato třeba přičíst tisíce postižených dětí, které se v důsledku použití chemických zbraní Američany rodí ve Vietnamu dodnes – vůli Severovietnamců k boji nezlomili. A to je to, co rozhoduje válku, nikoliv absolutní počty padlých. Proto Američané ve Vietnamu regulérně vojensky prohráli.

A o co v té hloupé, zbytečné a kruté válce, kterou jsou dodnes mnozí schopni oslavovat a její hrůzy omlouvat jenom proto, že jí propaganda dala nálepku boje proti komunismu, vlastně šlo?

Osud samotného Jižního Vietnamu, který vedl zkorumpovaný, nepopulární a místy velmi represivní režim, byl až druhořadý, hlavním motivem od počátku až téměř do hořkého konce bylo „odvrátit ponížení“, ať už národní nebo osobní politické.

Tedy důvody extrémně hloupé a nicotné. Jako ostatně téměř vždy.
120 komentářů :

 1. Američané vždycky všechno vyhrajou, protože lítají vysoko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (08:31):
   A i kdyby lítali sebevýš, stromy do nebe jim tak jako tak nevyrostou.
   Svět zítřka už pro ně nebude mít ten "půvab" světa včerejška.

   Smazat
  2. https://twitter.com/cyrikou/status/1094205660844212224/photo/1

   Smazat
  3. Objektivní a velice poučné:

   https://uloz.to/hledej?q=The+Vietnam+War

   Smazat
  4. Podle OV Hlodafce dějiny nejsou nic neměnného.
   Vždycky je možné najít nějakou vrstvu dvěstě tisíc pobitech (nebo to bylo poblitejch?) sudeťáků.

   Která všechno změní, pokud se o ní ČvŤ ve škole šikovně zmíní.
   Taky můžou za hrdinu určit afghána, co měl zabít Chanukoviče, ale těsně ho minul. Udělali to v jednom filmu promítaným ve školách.

   Zapomněli říct, že Anna Germanová byla lepší a prezidenta mu před nosem stopila. Do Charkova a na Krym.

   Pak pravila, že ji svou nanicovatostí (Chanukovič) tak otrávil (nedal berkutům ten příkaz, který všichni chtěli), že už by to podruhé neudělala, co to může být?
   Mosad?
   Bývalá milenka, ostuda.

   Smazat
  5. amik dokazal akorat humanitarně bombardirovat ato nejen nicotne nevalčici čechy a zaběry o te humanitě ve vietnamu dokazuji že na nějaky ten dolarek na humanitu nekoukali a to že donuti korejce ke sjednoceni aby mohli dokončit oblehani ruska z druhe strany nemusi nikdo pochybovat i ten korejsky soudruch se da za špinavy peniz vždycky uplatit tře naleštěnymi konzumnimy cinkrlatky a řečičkami jak je veliky i když je ve skutečnosti trpaslik

   Smazat
  6. Máte pravdu. O tom svědčí i tento přehled o divných válkách NATO:
   Nezákonné války vedené některými členskými státy NATO
   1953 – Írán: britská tajná služba MI6 a americká tajná služba CIA zosnovaly svržení demokraticky zvoleného premiéra M. Masadeka. Cílem této operace bylo dostat pod britskou a americkou kontrolu íránskou ropu.
   1954 – Guatemala: na základě operace americké CIA byl svržen demokraticky zvolený prezident J. Arbenz. Důvodem byla pozemková reforma, která ro USA byla nepřijatelná.
   1956 – Egypt: Francie, V. Británie a Izrael zaútočily s cílem získat kontrolu nad Suezským průplavem. Tento pokus nebyl úspěšný.
   1961 – Kuba: USA zosnovaly pokus o svržení vlády F. Castra. Masivní výsadek podporovaný letectvem se vylodil v Zátoce sviní. Invaze byla neúspěšná.
   1964 – Vietnam: pod falešnou záminkou incidentu v Tonkinském zálivu zahájily USA válku.
   1986 – Nicaragua: USA byly Mezinárodním soudním dvorem v Haagu odsouzeny za vedení tajné války proti Nicaragui.
   1986 – Libye: USA bombardovaly Libyi .
   1989 – Panama: vojenská intervence USA s cílem svrhnout a zatknout prezidenta M. Noriegu.
   1991 – Jugoslávie: bombardování letectvem členských států NATO.
   1999 – Srbsko: bombardováno letectvem USA, SRN a některými dalšími státy NATO. Výsledkem bylo nezákonné odtržení Kosova.
   2001 – Afghánistán: USA, V. Británie, Francie, SRN a některé další členské země NATO nezákonně napadly Afghánistán.
   2003 – Irák: USA a V. Británie pod falešnou záminkou, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení (ZHN) zahájily útok na Irák.
   2011 – Sýrie: USA, V. Británie, Francie, později i SRN, spolu s Katarem a Saúdskou Arábií zahájily válku v Sýrii.
   2011 – Libye: USA, Francie a V. Británie zahájily bombardování Libye s cílem svrhnout prezidenta M. Kaddáfího.
   2015 – Jemen: byl napaden Saudskou Arábií. Tuto nezákonnou agresi podporují USA, Francie a V. Británie.
   Zdroj: D. Ganser. Nezákonné války. Jak země NATO sabotují OSN. Kronika doby od Kuby po Sýrii. (vydala Grada Publishing, a.s., rok vydání 2017)

   Smazat
  7. 7:08 I civilizace musí zareagovat silově na násilné akce rudých a jiných barbarů! Ovšem historicky je právě Rusko, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  8. Jako vtip dobré. ... 😉

   Smazat
 2. Pouze hlupák opakuje lež stále dokola. Došlo k podepsání dohody, a ne kapitulaci USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K podepsání dohody došlo proto , že USA prohrály !!

   Smazat
  2. 9*:30 Jak jsem již napsal, hlupák opakuje stále dokola.GRATULUJI.

   Smazat
  3. Především došlo k sjednocení Vietnamu. Teď jde oto, jestli se sjednotí i Korea. A když tak po Německém(anexe Německé demokratické republiky) a Ruském vzoru(Krym)- pod ideologii Demokratizmu, nebo po vzoru Vietnamu- ideologie Komunizmu. Nebo jako Čína s Honk-kongem a Tchaj-wanem: dva režimy - jedna země.

   Smazat
  4. USA jednoznačně prohrály! Ubozí rákosníci jim nakopaly tu pruhovanou prdel s hvězdičkama!

   Smazat
  5. Jasně. Nikdy nic nevyhráli. Ani tu II.sv.by bez Rusů nevyhráli .Kolikrát musel Stalin spustit ofenzívu, aby oni neměli nakopanou příděl.Třeba v Ardenách.A taky ať řeknou kdo s Adolfem čile obchodoval. Oni zdecimovat špatně vyzbrojené původní obyvatelstvo.To jim jde pologramotům.

   Smazat
  6. 11:04
   S Adolfem čile obchodoval Stalin, vymaštěný rudý idiote. Na základě smlouvy Molotov Ribbentropp. A nejen že s ním čile obchodoval, ale ještě si s ním čile rozdělil Evropu.

   Smazat
  7. 11:11 a mnichovský obchod s Adolfem uzavřel kdo? a to už v roce 1938. Zlato z anglických bank mu vydal kdo? , vymaštěný bílý, žlutý, černý, případně jakkoliv barevný idiote

   Smazat
  8. 11:18
   Mnichovský obchod uzavřeli podobní idioti jako jsi ty.
   Idioti, kteří obětovali malou, nedůležitou, bezvýznamnou zemi za vyhnutí se konfliktu, válce, které se samozřejmě nakonec stejně nevyhnuli.
   Idioti jako ty, kteří naprosto stejně obětovali pro ně bezvýznamnou Ukrajinu, idioti kteří by stejně tak nechali napospas Litvu, Lotyšsko, Estonsko...

   Smazat
  9. 11:28 stačí použít trochu dějepisu a jsi argumentačně v prdeli, viď, ty malý idiotku a teď už sypej pro tabletku

   Smazat
  10. Pánové, prosím nenadávejte si, máte každý svůj názor, bylo by třeba trochu studovat, abych se přesvědčil, zda mám či nemám pravdu. Jinak jsou to "názory" IV.cenové skupiny a ty jsou velmi tvrdé.

   Smazat
  11. 11:28 jsi unikát, nedej se zviklat, takhle betálně blbej je málokdo. Když s touhle inteligencí půjdeš ke Krausovi, tak ti za ty frky pěkně zaplatí.

   Smazat
  12. Vymaštěný nerudý a velmi nerudný idiote, amíci tu válku ve Vietnamu prosrali a byli při tom už tak zoufalí, že min. války finančník Mc Namara dal rozkaz k použití atomové bomby, ale pres. Nixon toho idiota včas zastavil a pohrozil mu zavřením do blázince a co se týče toho obchodování s nacistickým hitlerovsým Německem, tak naftu do jeho ponorek, které potápěly konvoje v Severním moři i s amer. námořníky, dodával tvůj kamarád Rockefeller přes španělské přístavy na Malorce a dokonce i v roce 43 v červenci, v průběhu bitvy u Kurska dostal Dolfa 12.500 tun motorové nafty. Všechny aditivy nezbytně nutné do leteckých paliv dodával celou válku taky "Rocky", jinak by Goering, tlustej jak herink, velel pěchotě a ne letectvu...
   A pokud ten hlupák s nalepovacími vlasy nevycouvá z té Venezuely, budou mít amíci Vietnam tam u nich doma a nebude jim nic platná ani ta jeho hladová zeď, až se hladové a nasrané obyvatelstvo Jižní Ameriky na přání demokratických sluníčkářů pohne na sever...USA jdou do prdele a to mílovými kroky...

   Smazat
  13. ...všichni jsme někde viděli,..jak se rvou o poslední místa v helikoptéře aby mohli uprchnout...

   Smazat
  14. 11:56 Američané ji nemohli prohrát a to byl důvod, proč ji "vietnamizovali". Dobrá taktika, když jeden chce, aby se žluté opice navzájem vymlátily. Jenže jim k tomu zapomněli darovat ňáký to atomový Anče, aspoň jedno ke každý jihovietnamský divizi! - https://www.youtube.com/watch?v=AWyVd1iKa-I

   P.S.: Nikdy není pozdě! Příští vietnamsko-čínská válka by mohla bejt jaderná!

   Smazat
  15. Dohody že se Vietnam osvobodil celý.

   Smazat
  16. O tom, že ve Vietnamu prohrály USA a byly donuceny uzavřít dohodu s Vietnamem, může pochybovat jen imbecil. Ale i taklví mezi námi žijí.

   Smazat
  17. Jsem zvědavej, kdo bude v Afghanistánu tu kapitulaci podepisovat. Doufám že tam nepošlou někoho v zastoupení. Třeba našeho Petříčka.

   Smazat
  18. 9:25, ano žádná kapitulace, ale mezistátní dohoda, přesně tak se prezentuje výsledek války ve Vietnamu. USA nikdy nekapitulovaly, narozdíl od ostatních zemí planety, jsou to vítězové už několik století.

   Vietnam dopadl pro Američany velmi dobře, jelikož se stal spolehlivým protisovětským a protičínským partnerem. Vietnamci Sověty zrovna nemuseli a Číňanů se báli. Ani z jedněch neměli nijaký užitek po roztržce s USA museli začít sami o píky. Po několika letech budování socialismu značná část i těch "severních" pochopila, že Amerika by nebyla klasickou koloniální zemí jako Británie nebo Francie, a že si tehdy koncem šedesátých let zbrzdili šanci rychle napředovat podobně jako Korea. Ale Vietnamci jsou pracovití a nadaní lidé. Dnes je spolupráce s USA základem pro jejich stabilitu, ekonomiku a bezpečí. Země se už třicet let rozvíjí raketovým tempem a je to znát.

   Smazat
  19. 20,05 Petříček by na to byl velmi vhodný týpek. Když mu Pocha nalajnuje , co má říkat, tak se nesplete.

   Smazat
  20. Anonymní13. února 2019 9:25 - 100x opakovaná lež se stává pravdou.

   Smazat
  21. 20:38 má pravdu. USA nekapitulovali, uzavřeli dohodu o míru, která pro ně byla výhodná. Během cca 15ti let pak
   uzavřeli ještě několik dalších jako základ dobré spolupráce, která funguje dodnes. Amerika tedy ve Vietnamu neprohrála, naopak, a sanaci válečných ztrát přebral SSSR. Následně USA byli po patnácti letech ten hodný strýček, který přinesl fungující ekonomiku, prosperitu, bezpečí a blahobyt. Toho by se za SSSR Vietnamci nikdy nedožili. Dnes mají USA všude ve Vietnamu pomníky, o Rusech nechtějí nic slyšet.

   Smazat
  22. 21:30
   To jsem vůbec netušil, že USA toužily po spojení severního a jižního Vietnamu a zavedení komunistického režimu. Tady se ale člověk dozví věci :-DDD

   Tady postavili Vietnamci varovný pomník zavrženého tyrana Lenina:
   https://cz.depositphotos.com/93553196/stock-photo-lenin-monument-and-park-in.html

   k němu připomínka tyranské vlajky:
   http://www.wonka.cz/wp-content/uploads/2018/06/IMG_2503-768x576.jpg

   a nenáviděný tank T-50:
   https://www.globaltravelpress.com/wp-content/uploads/2016/09/DSC_0055-1-1024x681.jpg

   Vedle toho vzpomínka na blahé časy války:
   https://www.alamy.com/stock-photo-war-memorial-hanoi-vietnam-78361451.html

   památník velkým přátelům USA - bojovníkům Viet Congu:
   https://www.alamy.com/stock-photo-war-memorial-to-the-viet-cong-american-war-vietnam-15938777.html

   nesmí chybět pomník milovanému bombardéru B-52:
   https://www.alamy.com/smashed-american-combat-aircraft-as-a-memorial-to-the-vietnam-war-image62029491.html

   ani vzpomínka na krásné časy přátelské harmonie z éry kolonizace Francií:
   https://www.globaltravelpress.com/2016/09/14/hanoi-vestiges-of-war/

   Smazat
  23. 22:40
   nemám čas se s vámi zapodívat, ale občas si zkuste promluvit s Vietnamci. A hlavně sledujte jejich politiku. Na historii nezapomínají, ale jsou už mnohem dál. S Američany udržují kontakty již od počátku 80.let a jejich spolupráce roste. Dnes jsou jejich vztahy více než přátelské, dá se říct i vřelé, mají společné nepřátele - Čínu a Rusko. Číňsnů se bojí, ale respektují. Rusy opovrhují (i celou východní Evropou), protože východní Evropa mentálně na východní Asii nedostačuje.

   Mimochodem, oni kvůli turistům klidně postaví i sochu Hitlera. Lenin je v tamním prostředí ovšem přirozenější.

   Smazat
  24. ještě dneska je ve vietnamu popularni pisnička neli hit od naši vlastičky o pruhovanem praporu a otom jak rano letěla letka americkych bombardaku nad hanoji a kteři misto baličku čoukolajdy hazeli napalm nato určitě radi vzpominaji všichni demokradi kteři ameriku tak miluji že raději zustali v doliku a v kolonii čezka tam by totiž museli to co doma nemusi a to tvrdě makat jinak by pochcipali jako vši po terpentynu

   Smazat
  25. 6:03
   Bohužel zrovna tento týden cestu do Vietnamu nemám, snad přespříští, přinejhorším až v březnu. Ale určitě tam na skok zajedu, přeptat se na jejich názor.
   Nikde nikdo, kromě vás, netvrdil, že Vietnam zamrzl v 70 letech a dodnes tam Viet Cong buduje bojová postavení proti američanům. Avšak nejen uvedené fotky, ale i prostá logika je poněkud v rozporu s vašimi názory. Já nemám Vietnamce za debily.

   Chladnější vztahy k Číně mají samozřejmě svou logiku(čínsko-Vietnamská válka), vůči Rusku však nikoli(vyjma té vaší). Víte o tom, že je stále otebřenou otázkou obnovení Ruské vojenské základny ve Vietnamu? Nebo že Vietnam uzavřel s Ruskem dohodu o dodávce zbraní v hodnotě miliardy dolarů? To vše jistě jen z hluboké nenávisti vůči Rusku a jako signál oddanosti USA(ve vaší "logice").

   Smazat
  26. 11:04 Je to naopak, bacha! To právě Rusák pokud se ocitnul bez kvalitních spojenců, všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani jako stát neexistovali! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak, kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  27. A co se týče USA, tak ti opravdu za své přežit vděčí právě Rusku - http://www.radiodixie.cz/clanek/ruske-lode-v-americkych-pristavech-zachranil-car-v-obcanske-valce-unii

   Ale zaplatili jim za to více než dostatečně. Protože program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
  28. @ Anonymní 13. února 2019 9:25

   "Došlo k podepsání dohody, a ne kapitulaci USA."

   ...tak, tak. Víme. To je něco úplně jiného...
   Stejně tak, jako když v Koreji američani neustupovali, jenom "postupovali vzad"... ,PP .)

   Jak psal někdo předemnou: "Hlavně se nedej zviklat!"

   Smazat
  29. 7:48

   prosím vás nechte těch hloupostí. Vy si myslíte, že nikdo jiný nemá kontakty s Vietnamem a Vietnamci? Zato silně pochybuju, že vy ano. Nikdy jsem neslyšel, že by kdokoliv z Vietnamu měl něco proti Amíkům. Opak je pravdou. Vietnamci Američany obdivují a uznávají, hlavně dnešní mladá generace. Ale i ti starší. V podstatě pro většinu lidí pod 55 jsou USA vrcholem, kterého chtějí dosáhnout. Sice za svůj vzor považují Čínu, ale to jen jako konkurenční prostředí. S tou ruskou základnou, to je asi vtip, že? Zajímalo by mě, odkud to máte, protože vietnamská vláda se proti těmto zvěstem dost ostře vyhradila.

   Smazat
  30. Hodně významné byly protesty proti válce ve Vietnamu studentů na univerzitě v Kentu, kde národní Garda postřílela tyto studenty. Vlna odporu po celé USA proti zabíjení svých dětí zastavila tuto válku.

   Smazat
  31. 12:57
   Co by proti nim také měli mít, že? Za nic neumí být Vietnamci vděčnější, než za upálené nohy od napalmu, geneticky poškozené děti, nebo řádně pročesaný rodokmen. Dodnes se nesmířili se sjednocením své země a dali by cokoli, jen kdyby se mohli znovu rozděli, nebo lépe, kdyby je převzala nějaká koloniální správa. Když ne americká, tak aspoň Francouzská. Samozřejmě že ty pomníky Vietnamci zhotovili jen z recese, speciálně pro mě a komunistickým systémem se snaží zalíbit se USA, k nimž se všichni, do jednoho každé ráno a večer modlí. To je přeci naprosto logické, no ne?
   http://www.pravdareport.com/news/russia/139123-cuba_vietnam/
   Mimochodem, Rusko provozovalo tamní základnu do roku 2004.

   Až budu velký, tak bych chtěl být také tak chytrý jako vy. Vaše mentální pochody, argumentační smrtšť a neprůstřelné důkazy odrovnají naprosto každého. :-D

   Smazat
  32. Vážený pane z 13.čas 16:37- Ta vaše tzv. "vietnamizace války" byla zypický projev modu operandi židovské finanční mafie okolo FEDu, která ovládá USA a cizíma rukama nechá vybojovávat své zájmy, rukama manipulovaných hlupáků a to proto že židů je málo a hlupáků naopak spousty a to i nás, jak usuzuji z těch komentářů...k"vietnamizaci války" bylo přistoupeno v poslední fázi konfliktu, kdy už bylo jasné, že ani ti hloupí američtí knechti ze severozápadu nejsou schopni Vietkong porazit a nejsou dáleochotni chcípat za zájmy Sionu a proto začala generalita z Pentagonu zapojovat místní jihovietnamské hlupáky a pomalu vycouvávat. Oběti války dosáhly cca 10 us-boys denně a s tím se už američtí vlastenci nechtěli smířit a začali konečně o té hloupé válce přemýšlet...V obdobné situaci jsou USA dnes v Afghánistánu neúspěšně se znažíce sebe nahradit Afghánci a zatím co oni stahují svůj obřezaný ocas mezi nohy a potají jednají s Tálibánem, nastrkuje tam náš vrchní velitel ČA Moše Zeman ty naše hlupce, přestože tam měli pouze tu místní armádu trénovat, dnes přebírají krok po kroku úkoly Američanů...
   Stejný scénář je nachystán v pláni "s názvem "Steel rose" i pro východoevropské hlupáky, kteří už dnes trénují prošlapávání průchodů americkým jednotkám v minových polích ruského pohraničí, ten sionistický flašinet hraje totiž furt stejnou odrhovačku, jen čím dál tím falešněji a je s podivem, že se stále najde tolik idiotů, kteří v jeho rytmu tancují...

   Smazat
  33. 18:28

   zato vaše duševní pochody jsou dávno známé, nalinkoval je váš soudruh Brežněv. Ten soudruh, co zavinil zničení vašeho Vietnamu. Co navezl, vycvičil a vyzbrojil bolševické teroristy, kteří následně uchvátili celou zemi a fakticky do Brežněvovy smrti tuto zemi devastovali. Ó ano, za tohle jsou Vietnamci velice vděční. Před 35 lety se konečně zbavili vlády podporované Brežněvem a jeho klikou, a vydali se na cestu prosperity. Obrátili se na Západ, konkrétně na Německo. S Amerikou mají dohodu o přátelství a spolupráci už 15 let. Co se týká běžných Vietnamců, ti mají jasno už dávno. V 80.letech jsem byl s nimi hodně v kontaktu, a už tehdy mně říkali, že Američany moc nemusí, ale tu válku Rusku nikdy neodpustí. Rusy nenáviděli už tehdy. Dnes tito lidé mají cca 60 let. Jejich potomci jsou ještě ostřejší, a ti Ameriku zbožňují.

   Smazat
  34. 6:50
   Mohl byste prosím ve své oslňující oduševnělosti podrobněji rozvést, jak "nalinkoval mé duševní pochody soudruh Brežněv"?
   Mohl byste prosím doložit, že to byl Brežněv, kdo zakázal v jižním Vietnamu volby, které měly po porážce kolonialismu vést ke sjednocení Vietnamu, což vedlo k rozhodnutí severního Vietnamu sjednotit zemi silou? Mohl byste doložit, že a jak Brežněv vnutil Vietnamcům komunistickou ideoilogii, že "navezl, vycvičil a proti vůli Vietnamců vyzbrojil bolševické ´teroristy´, kteří tuto zemi do Brežněvovy smrti devastovali"? Mohl byste prosím doložit, že Ho Či Min byl terorista a diktátor, který byl a je nenáviděn všemi Vietnamci a rozvést svou hypotézu, jakým způsobem donutil Vietnamce k boji proti američanům? Mohl byste prosím doložit, že po Brežněvově smrti Vietnam odvrhl komunismus, dal se po vzoru USA na kapitalistickou dráhu a přijal američany "exportované" politické zřízení? Mohl byste prosím doložit, že Vietnam zavrhl Ho Či Mina?
   Mohl byste prosím rozvést svou úvahu o tom, co vede Vietnamce k tvorbě a udržování artefaktů na jejichž zlomek jsem dal ověřitelné odkazy?

   Předem za vaše odpovědi děkuji a už se moc a moc těším na spoustu legrace při jejich čtení. Tak žádné zdržování, dejte se do psaní, ať je pořádná sranda. Smích prý prodlužuje život, tak na mně nešetřete. :-)

   Smazat
  35. 8:06

   Už jste se vykecal, vy plácale? Neskutečná snůška blábolů jak z Rudého Práva. Už jen na tomhle je vidět, kdo formoval vaše myšlenky, a jak známo, diskutovat s fanatikem nemá význam. Já jsem vám jasně napsal, že Vietnam nepopírá dvou historii, je to hrdý a svébytný národ. Jenže na rozdíl od vás, oni přistupují k historii i současnému dění reálně a s porozuměním. I malé dítě u nich ví, že svoji státnost získali díky Francii. Nebýt této země, žádný moderní Việt Nam by neexistoval. Stejně tak dobře vědí, kdo vyprovokoval rozdělení a následné bombardování, když se zoufalí obyvatelé nedokázali ubránit postupujícímu bolševickému teroru a poprosili Američany o zásah. Také Čína podpořila snahy Saigonu o nastolení pořádku. Bohužel, nepodařilo se, a Vietnam upadl pod sovětskou nadvládu, na což krutě doplatil, a ze slibně se rozvíjející země se stala zničená ruská kolonie ovládaná rudými rabujícími klany. Naštěstí to po patnácti letech skončilo. Hrůzy této doby se vážou pouze k SSSR a vyslaným rudým komisařům, takže Ho Či Min, který se snažil sovětům v posledním období své vlády vzdorovat, je stále významným člověkem pro svůj lid.
   Od roku 1986 Vietnamci využili začínající rozklad oslabeného SSSR. Vietnamští patrioti po vzoru Číny uzavřeli první dohody se Západem, kde figurovaly také USA. Od té doby se Vietnam poprvé po dlouhých letech ocitl mimo červená čísla a už se nikdy neopakovaly žádné epidemie a hladomory jako v době ruské nadvlády, zmizely i pracovní lágry, děti se z rýžových polí přesunuly do škol, zmizela všemocná tajná policie, dost často řízená přímo KGB. Země se začala měnit a od poloviny 90.let, kdy uzavřeli první významnou dohodu s USA se mění doslova raketovou rychlostí. Vietnam je dnes vyspělou zemí třetího světa s plně gramotným obyvatelstvem a stal se jedním z asijských tygrů, kteří mají podobně jako Čína svoje sítě po celém světě. Období ruské nadvlády se tam bere jako doba temna, na které pamatují ještě i dnešní čtyřicátníci, a raději o Rusech s Vietnamcem ani nemluvte.
   Jen tak naokraj. Úředním jazykem je vietnamština. A druhým nejrozšířenějším je angličtina, v podstatě na úrovni úředního, a mluví s ní cca 78% obyvatelstva. Pak francouzština (12%) a čínština. Následuje khmerština a malajština, ostatní - thajština, lao, další dialekty čínštiny a horských kmenů je pod 1%. Nikde nevidím ruštinu. Zato v poslední době roste obliba němčiny a zájem mezi mladými je masový. Vzdělaná mládež do 30ti let je dvojjazyčná, Vietnam+english, a jako další jazyk přibírá čínštinu nebo němčinu. Ruština se nevyučuje vůbec. Už jen na tomhle je zcela jasné i úplnému blbovi, jak to s jejich vztahem k Rusákům je. Vám evidentně ne.

   Smazat
  36. 10:17

   Děkuji za snahu, ale na tyto fantasmagorie se vás nikdo neptal. Vy jste sjetý, nebo je to u vás ustálený stav?

   Takže si to dejte ještě aspoň jednou a pomalu. Můžete si u toho dělat poznámky a třeba si to i rozdělte na více etap. Nespěchejte na sebe, pěkně pomalinku, žádný stres. Berte ohledy na své možnosti:

   Mohl byste prosím ve své oslňující oduševnělosti podrobněji rozvést, jak "nalinkoval mé duševní pochody soudruh Brežněv"?
   Mohl byste prosím doložit, že to byl Brežněv, kdo zakázal v jižním Vietnamu volby, které měly po porážce kolonialismu vést ke sjednocení Vietnamu, což vedlo k rozhodnutí severního Vietnamu sjednotit zemi silou? Mohl byste doložit, že a jak Brežněv vnutil Vietnamcům komunistickou ideoilogii, že "navezl, vycvičil a proti vůli Vietnamců vyzbrojil bolševické ´teroristy´, kteří tuto zemi do Brežněvovy smrti devastovali"? Mohl byste prosím doložit, že Ho Či Min byl terorista a diktátor, který byl a je nenáviděn všemi Vietnamci a rozvést svou hypotézu, jakým způsobem donutil Vietnamce k boji proti američanům? Mohl byste prosím doložit, že po Brežněvově smrti Vietnam odvrhl komunismus, dal se po vzoru USA na kapitalistickou dráhu a přijal američany "exportované" politické zřízení? Mohl byste prosím doložit, že Vietnam zavrhl Ho Či Mina?
   Mohl byste prosím rozvést svou úvahu o tom, co vede Vietnamce k tvorbě a udržování artefaktů na jejichž zlomek jsem dal ověřitelné odkazy?


   Nadále se těším na spoustu legrace. Tak žádné zdržování, dejte se do psaní, ať je pořádná sranda. Smích prý prodlužuje život, tak na mně nešetřete. :-)

   Smazat
  37. 16:33

   je mi vás líto, ale právě jste podal důkaz o vaší mentální indispozici. Že překopírujte svou slátaninu s "úpravou" , ještě neznamená, že se z toho stane hodnotný text. Navíc i na ten blábol jsem vám již odpověděl.

   Smazat
  38. 19:57

   Opravdu na zodpovězení těch několika jednoduchých otázek nemáte? Skutečně to ani nezkusíte? Hodnotný text je očekáván od vás, ne ode mě. Nenecháte se vyhecovat?
   Pak možná nebudete až takový blbec, jakým se jevíte.
   Každopádně škoda, opravdu jsem doufal, že bude převeliká sranda. Škoda.

   Smazat
  39. 22:57 Ani Vietkong i s podporou celé severovietnamské armády, ba dokonce i kdyby se k ní připojil Pathet Lao a Rudí Khmérové, ba i ČLOA, by nedokázali odtama US Army vyhnat, kdyby se zrádci ve Uošingtnu nerozhodli že to skončí an echaj žlutý vopice se mlátit dál mezi sebou! To bylo velice chytré rozhodnutí při zpětném pohledu, ze kterého americká vláda těží dodnes! - https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/obama-vietnam-embargo-zbrane.A160523_082618_zahranicni_aba

   Smazat
  40. Nechci nikoho nutit k historickým exkurzím, ale po roce 1492 se se stěhoval do Ameriky celý svět, další vlny byly významné v minulém století. Není náhoda, že po WWII, se zde ocitla špička německých vědců. Tato globální směs skutečně operuje se špičkovou technikou a špičkovými vědci, ale jako národ obdařen výjimečnou inteligencí to nefunguje. Např.A.Einstein nebyl původem Američan i když si to často lidé pletou.

   Smazat
  41. 15:43
   Jistěže s národem to nemá moc společného. Je to hlavně otázka peněz. USA zbohatly na první a ještě více na druhé sv. válce. Proto měli na stahování mozků z celého světa.

   Smazat
 3. V jednom se USA po Vietnamu poučily. Od té doby všude, kde to jenom jde, tak už jenom konflikty vyvolávají a následně do nich zatahují další státy, aby samy USA obětovaly co nejméně své živé síly. Americký voják má totiž mnohonásobně vyšší cenu, než kterýkoliv jiný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zároveň Amíci nepouštějí novináře do první linie, ale oblbují je speciálně vyškolení důstojníci v různých press poolech. Manipulace od začátku, lži na pochodu!

   Smazat
 4. Na to, že války jsou, dalo by se říci, jejich hlavním oborem činnosti, tak výsledky mnohdy nebývají moc přesvědčivé. Lépe se jim vede na poli propagandy, což má však také velký význam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavním oborem jejich činnosti je věda, technika, pokrok. Jen díky nim klepeš svoje blbosti do počítače a každý si je může přečíst, jen díky nim používáš internet, smartphone, jen díky nim existuje celá slavná NR...
   Jsi zcela omezený idiot.

   Smazat
  2. 11:03...taky po prohrané válce tvrdili, že jim válku prohráli novináři...my pamětníci jsme viděli masivní protiválečné demonstrace v US...

   Smazat
  3. ...válka ve vietnamu byla v US krajně nepopulární..myslím, že měli asi 50 000 mrtvých..
   později bylo natočeno Xfilmů a taky dobrých, realistických filmů z tohoto období, z bojů v džungli ve vietnamu a v ulicích v US při demonstracích s policií a nár. gardou..

   Smazat
  4. 11:22
   Nejsem si jist, jestli "klepu svoje blbosti" na síti vymyšlené Švýcarem skrze čínský počítač, zrovna a pouze díky USA, ale to, že USA vedou války prakticky nepřetržitě celou svou historii, je nepřehlédnutelný fakt, stejně jako jejich výdaje na zbrojení, které jsou největší na světě, dalece převyšující všechny ostatní státy. Dělá to cca 20% federálního rozpočtu, vedle nichž se výdaje na vědu ve výši cca 1-2% krčí jako úkropek. Kdyby někdo měl tak omezené schopnosti vnímání reality jako vy, i z těchto čísel by mohl snadno vyčíst, jaké mají USA priority. Ale to vás nemusí zajímat, vy jste přeci zamilovaný. Hřeje vás láska ke Spojeným státům americkým a ta je nade vše. To je dojemné.
   Velice mi lichotí, když mě nazývá idiotem takový nevídaný velemozek, jako jste vy. Opravdu povznášející pocit.

   Smazat
  5. JéKá,
   kdybyste mlčel, zůstal byste filosofem.
   Internet samozřejmě vznikl v USA původně jen pro vojenské účely, později se masově rozšířil také díky USA.
   Osobní počítač vyvinula US firma IBM, jako procesor, srdce počítačů, používáte produkty US firmy Intel, jako OS používáte produkt Windows US firmy IBM, atd atd.
   První, komerčně úspěšný smartphone uvedla na trh US firma Apple.
   Jako webový prohlížeč používáte pravděpodobně Chrome od US firmy Google, používáte Youtube, pravděpodobně Facebook. Všechno US projekty a firmy.
   Nová Republika běží na platformě Blogger, která je produktem Google.
   atd atd.
   Na zbrojení dávají USA 3.1% jejich HDP, Rusko dává 4.3% HDP, takže o 40% víc vzhledem k výkonu své ekonomiky.
   Věda je v USA financována v drtivé většině z privátních a univerzitních zdrojů.

   Takže ano, jste zcela omezený idiot, vašim výplodem v 14:50 jste tento fakt potvrdil.

   Smazat
  6. Počítač vymyslel člověk s ne anglickým jménem a ne firma. Většina vynálezců a vědců tam jsou cizinci. Jo kradou všechno.

   Smazat
  7. 15:17
   Tak ještě jednou a pomaleji, USA vedou války prakticky nepřetržitě celou svou historii, to je nepřehlédnutelný fakt, stejně jako jejich výdaje na zbrojení, které jsou největší na světě, dalece převyšující všechny ostatní státy. Dělá to cca 20% federálního rozpočtu, vedle nichž se výdaje na vědu ve výši cca 1-2% krčí jako úkropek.
   Něco se vám na tom nezdá? Co konkrétně?
   Takový gumový údaj, jakým je HDP, ten si můžete vsunout tak akorát do kloaky, ten není pro výdaje, zvláště pak americké federální, určující. Ten priority neurčuje. Kdybyste nebyl tak nekonečně bystrý, třeba byste si také všiml, jaký je v USA pravidelně boj o rozpočet, nikoli o HDP. Ani nevím, netušíte jestli už překonali rozpočtovou nouzi, nebo ještě pořád nemají na výplaty úředníků?
   Ale abyste ten HDP neplácnul jen tak zbytečně, víte o tom, že (oficiální)zadlužení USA už přesahuje celoroční HDP a dynamicky narůstá? Co vaše láska? Musíte strašlivě trpět. Ale pokud láska nebolí, pak prý není opravdová.

   Obávám se, že s tou platformou propojování datových jednotek(mimochodem jedné z mnoha), která byla zavedena v původních primitivních sítích, byste si konkrétně vy rozhodně neporadil. To, že se sítě staly obecně použitelnými a vznikl internet přístupný nejen vědcům a nedšencům, je právě zásluhou onoho Švýcara.
   Osobní počítač sice vyvinula firma IBM(která se možná stala tak významnou korporací i díky spolupráci s nacistickým Německem), ale nebyla jediná a kdyby nebyl prosazen jejich počítač, byzpochyby by se stal platformou nějaký jiný.
   Když už máte tu péči, mohu vás uklidnit. Nepoužívám žádný ze špionážních systémů, ani smartphony, ani windows, ani facebook a google, jehož jeden ze zakladatelů je původem Rus, se snažím nepouštět do svého soukromí více, než je nutné. Ale děkuji za starostlivost, moc to pro mě znamená.

   Nemlčte, vás si s filosofem určitě nikdo nesplete a navíc jste zábavný.

   Smazat
 5. 9.48 popsal jsi se správně. Jsi dvojnásobný hlupák, nebo jen stupidní havloid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vykašli se na Pepka Vyskoče:-). Pornoherec Janda mu po gardisticku zavelel: "Na stráž!".

   Smazat
 6. V afghanistánu si domorodec vyříznul sandály z ojeté pneumatiky a seřezal nejlepší armádu na světě. Jsou to, ale paradoxy.

  OdpovědětSmazat
 7. Američané ve Vietnamu prováděli neskutečné zvěrstva, které nai Hitler neprováděl. Američané ve Vietnamu zničili část území, které nikdy nebude možné obhospodařovat jak lesnicky, tk zemědělsky protože toto území je kontaminované Americkými chemickými zbraněmi, které jsou mezinárodně zakázané. Američané dodnes používají chemické zbraně a to naposledy předvedli v Sýrii a také v Anglii. To že to prostřednictvím svých kolonii svedli na Rusko, to je už druhá věc a je to jenom důkaz, že ti co koupou za USA jsou kolonie USA. Američané pokračují v politice Hitlera.

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud budu soudit válku ve Vietnamu, vidím v první řadě spoustu mrtvých na obou stranách, spoustu zmrzačených, jak fyzicky, tak duševně. Předpokládám, že duševní problémy mělo v důsledku svých zážitků mnohem více Amerických vojáků. Vyrovnat se se stresem v boji a následně do toho pustit myšlenky na oprávněnost své činnosti rozhodně mnoha z nich nepřispělo.
  Američané tam neměli co dělat, byla to jen agrese.
  Agrese, kterou platil Americký daňový poplatník, agrese na které vydělal zbrojní průmysl. V čím zájmu se nechali Američané zabíjet, mrzačit, v čím zájmu bojovali a místy se dopouštěli válečných zločinů?
  Podepsáním dohody o ukončení bojů asi vyhrálo hlavně civilní obyvatelstvo .. být Američanem, do prsou se rozhodně vítězně bít nebudu.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 12:07
   Zalez, nácku!

   Smazat
  3. Copak obřezanče, rejpl jsem tě to zkaženýho zubu?!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Pro pana ABC :
   Promiňte, ale asi byste si měl nastudovat fakta o válce ve Vietnamu.
   1. Američané se chtěli stát místní „koloniální velmocí“ na místo Francouzů, proto převzali jejich místo ve válce.
   2. Jestliže někdo nedokáže ovládnout a podrobit si zem, kterou vojensky napadl, tak logicky danou válku prohrál. = Amíci válku ve Vietnamu prohráli!
   3. Američané masakrovali, mučili a zabíjeli obrovské množství civilních obyvatel, dle hesla „lepší mrtvý, umučený rákosník, než živý rákosník“. Pojem „rákosník“, jako mnoho jiných podobných „věcí“ se pak z Ameriky přenesl k nám.
   Jakým způsobem válčili Američané, o tom hovoří stručně tyto fakta :
   Amíci plošně a ve velkém rozsahu používaly napalm z letadel. Na boj zblízka plamenomety.
   A hlavně z letadel (kromě bombardování) rozprašovali Agent orange, směs dvou jedovatých „herbicidů“ obsahující dioxin!
   Sami amíci „přiznávají“ (tzn. co mohli, to zatajili) rozprášených 70 tisíc tun!
   Látka zasáhla přes 4 miliony obyvatel Vietnamu, z toho tři čtvrtiny trpí nemocemi a defekty do dnes[29] .
   A protože zasáhla genetickou výbavu, stále se rodí defektní jedinci (v nesrovnatelně větší míře než se rodilo v Hirošimě a Nagasaky po svržení pum dohromady).
   Počty mrtvých :
   Na vietnamské straně.
   4 miliony vietnamských civilistů a 3 miliony geneticky postižených.
   1 milion vietnamských vojáků (severních a jižních dohromady).
   Americká strana „přiznává“, že ztratila 58 202 vojáků (asi 8000 padlých letci).
   Těžce raněných bylo 153 000. Vietnamem prošlo 2,6 milionu amerických vojáků.

   Na závěr dva odkazy a jednu perličku:
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dokumenty-prinaseji-novou-pravdu-o-vietnamske-valce/r~i:article:518412/
   - před 10 lety i „aktuálně.cz“ občas přineslo „učesanou“ pravdu. Zde se dozvíte v noticce, že důvod, pro který USA oficiálně vstoupili do války proti Vietnamu, tzv „incident v Tonkinském zálivu“ z r. 1964 byl celý Američany vylhaný!
   http://www.krysstal.com/democracy_vietnam_mylai.html - fotky z My Laiského masakru civilního obyvatelstva (ta slavná fotka tam chybí).
   Perlička, jak funguje cílená propaganda (včetně filmů, ala „Rambo“) :
   82 % amerických veteránů, kteří se zúčastnili těžkých bojů, si myslí, že válku prohráli pouze kvůli nedostatku politické vůle vedoucích představitelů země. S tím souhlasí i téměř 3/4 veřejnosti!
   Pavel p

   Smazat
  6. P.S.: A to jsem úmyslně pominul drogy, které američtí velitelé nutili svým vojákům, hlavně letcům!
   Pavel p

   Smazat
  7. 14:17
   Uš ste něgdy řídil tryskový letadlo (i starý, jako Prantom 4) pod vlivem marijány?
   No vy asi jo, jak tak na vás koukám.

   Smazat
  8. Pepku, jsou i jiné drogy, než ta tvoje marijána. Třeba na zvýšení pozornosti, proti únavě atd. Kapiš?

   Smazat
  9. Neříkej mi pepku,když tak Palmere,ale jinak jsem brňák Ing.Bořivoj Pauk,majitel pavlačového domu v České ulici v Brně.A to ty nemáš rudohnědej idiote.Kapiš.Pro toho v 5:10

   Smazat
  10. Paulu, ty šmudlo zaostalé, založ si svůj černo-hnědý web a tady s těmi svými zvrhlými texty neotravuj! A piš to štatlařinou. Pak se možná u některých blbů chytneš.

   Smazat
  11. V reálu nás žlutý skrčenci nikdy neporazili, pouze vyjímečně v roce 1905 to nandali Rusákům, ale to bylo od samýho počátku dílem rejdů bandy okolo Jácoba Schiffa, která v roce 1975 financovala hnutí tzv. hippís a kterým šla na ruku i slabost tehdejšího prezidenta Nixona, autora výroku: "Vietnamčíci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" Ovšem na ztráty to bylo v obou těchto konfliktech jednoznačný, zejména v tom druhým: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny.

   Smazat
  12. 9:12-není to špatné, Vaše úvaha, které k dokonalosti chybí již jen pochopit, která rasa na tom vydělala!

   Smazat
  13. 14:15

   všichni tito mrtví jdou na vrub Rusku, které se rozhodlo zase zničit jeden stát a podporovalo teroristy. Velmi dobře víme, že teroristé nejdřív uchvátili sever země a posléze postupovali na jih. Amerika chránila zoufalé obyvatelstvo na jihu Vietnamu a nasadila životy svých rodáků na ochranu civilistů. Rusko vyslalo své hrdlořezy na podporu teroristů. Vietnamci si to dobře pamatují, proto Rusy dodnes nemůžou ani cítit, zatímco Američanům jsou neskonale vděčni.

   Smazat
  14. 15:21 Je to přesně tak! - https://eurozpravy.cz/zahranicni/asie-a-australie/156340-z-nepratel-jsou-spojenci-obama-ve-vietnamu-chvalil-vzajemne-vztahy/

   Smazat
  15. Pane Povolný,
   zkuste se vyjadřovat srozumitelněji. Takhle není jasné, jestli Vaše poznámka z 14.2. v 12:45h byla jen ryzí ironie nebo jestli jste zastánce mezirasového vybíjení. A vtipné to také není.
   Protože my jsme ti, kteří se dlouhodobě snažili ovládnout ty druhé!

   Pro A z 14.2.-12:21 h a A z 14.2.- 17:15 h :
   Podle toho, jak si navzájem dosvědčujete, že vy jste ti, kteří mají pravdu, tak soudím, že jste jedno a to samé „pracoviště“ a tak pro vás oba dohromady :
   Chvilku jsem si myslel, že je to snad nějaký recesivní vtip, než jsem uvěřil, že tyto pologramotné vývody, myslíte vážně!!
   Jsou opřené o naprostou neznalost reálných historických faktů (navíc bez problému vyhledatelných v jakýchkoliv, dokonce i „prozápaďácky“ orientovaných zdrojích – např.Wikipedie!)
   Vietnam, neboli Francouzská Indočína, byla francouzskou kolonií od r. 1854. A již od cca r.1895 proti tomu existoval ozbrojený odpor Vietnamců a to až do doby porážky Francouzů v r. 1954 bitvou u „Dien Bien Phu“ (s krátkou epizodou Japonců během II. sv. války) a následného předání „štafetového kolíku války“ Američanům.
   Vietnamci historicky nemají rádi Číňany ( již od r. cca 100 před n.l. museli z jejich rukou vybojovávat průběžně samostatnost). Viz. též krátká 15 denní čínsko-vietnamská válka v r.1979.
   Rusům někteří „multi-kulti“ Vietnamci neoprávněně dávali za vinu, že je po válce s US nechali hospodářsky „ve štichu“.. Byla tam opravdu velká bída. Obou těchto skutečností obratně využívali amíci „vyhození oknem, když se vraceli lísat kanálovou rourou..“ Teď už jim to také není nic platné, i Vietnamcům už se „rozsvítilo“..
   Pavel p

   Smazat
  16. 14:54 Měli se držet civilizace! Byly to hovada psiskožroutský! A jsou dosud. Jeho císařská výsost Bao Dai by žádný komoušský a jiný žluťácký zvěrstva nedovolil, byl to poctivý katolík ... podobně jako Jeho excelence pan prezident Diem! Ale to né! Opice si musej zvolit do čela nějakýho prašivýho komouše! Pingla z Paříže! Hnus bambusovej!

   Smazat
  17. Pavle p a 16:33, má poznámka byla vskutku ironická. Nejsem zastánce mezirasového vybíjení, byť je chápu jako boj o životní prostor. To válka ve Vietnamu nebyla. Tam šlo o vliv a zisky jiného etnika, velice vlivného ve vedení válčících států(SSSR, USA, Francie) v teritoriu tč. Vietnamu! Jiné varianty, současné, si jistě odvodíte sami.
   Speciálně pro 16:33, co máte proti psužroutům? Bao Dai, Diem a katolík?!? Svět je dostatečně velký na "košer" jídla pro všechny chutě ale příliš malý pro košér etnikum.

   Smazat
  18. 19:21 Psoužrouti jsou jen podlidé. Psosmažci to už nejsou ani to! To je úlpný hmyz! A ti co provozují halal jsu taktéž podlidé! Patří do ZOO. Pan Hitler sice zavedl přísná pravidla na ochranu zvířat zejména našich společníků - pejsků a kočiček, ale současně se stavěl proti spravedlivému zařazení výše popsaných poloopic! - https://g.cz/kdyz-byl-cernoch-atrakce-lidske-zoo-navstevovaly-do-poloviny-20-stoleti-desitky-milionu-zvedavych-navstevniku/

   A s jedněmi (kteří aspoň nechávali psy a kočky na pokoji) se dokonce spolčil! To mu vytýkal jako jednu z mála věcí i pan Ben Klassen.

   Smazat
 9. You know after a hard day I decided to have fun and play games of chance I climbed a bunch of sites and only on this I understood what was happening prosperous play slots online now I sit and spend all the time on this site

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Good for you, moron. You should also spend some time learning the basics of English.

   Smazat
  2. Jste na českém webu, piště (či naučte se) česky.
   Pavel p

   Smazat
  3. Американские говна достали на хуй.

   Smazat
  4. όσες γλώσσες ξέρεις, τόσες φορές άνθρωπος είσαι

   Smazat
 10. Američané svým způsobem válku ve Vietnamu vyhráli.Na úkor životů Vietnamců a svých lidí si vyzkoušeli nové zbraně hromadného ničení atd. atd., zlikvidovali přebytky zbraní ve skladech zbrojařských firem které tam jen rezivěly. No i dnes tam jsou určitě taky přebytky, které by bylo třeba zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:05
   Němci také svým způsobem válku vyhráli. Na úkor životů ostatních národů Evropy a zvláště SSSR si vyzkoušeli nové zbraně a zlikvidovali přebytky tak důkladně, že po válce mohli téměř začít nanovo.

   Smazat
 11. Nechápu o čem se tu bavíme, nechápu proč vznikl tento článek. Žádné výročí vietnamské války není, co jsem se bavil s pár Vietnamci tak s USA vycházejí dobře a žádnou zášť vůči Amíkům necítí. Tak vocogou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:24
   Zkuste si ten krátký článek přečíst ještě jednou nebo dvakrát, jednou určitě také pochopíte o čem je. K tomu snad žádné výročí zapotřebí není.
   Těch "pár Vietnamců" určitě hovořilo za všechny Vietnamce, za povražděné i za ty, kteří následky exportu americké "svobody a demokracie" nesou dodnes.

   Smazat
 12. Jak se vyhrávaj války - po tom co tam bylo nasazeno půl milionu vojáků (z nichž 58.000 mrtvých je zaregistrováno na památníku v Arlingtonu)a nespočet civilních zaměstnanců.

  Stačí si zadat "Last helicopter" a objeví se mnoho odkazů s fotografií poslední helikoptéry n střeše US vyslanectví v Saigonu - zatímco do zahrady se vbourává Severovietnamský tank, na př. https://en.wikipedia.org/wiki/The_liberation_of_Saigon,_1975 (česká verze se pochopitelně nevyskytuje...)

  OdpovědětSmazat
 13. Trochu více fotografií:
  https://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2015/04/30/vietnam-remembered-the-fall-of-saigon-in-photos-40-years-later/?utm_term=.b4e710996719

  OdpovědětSmazat
 14. US army ve Vietnamu zvítězila, ale pouze ve vesnici My Lai, kde s vypětím všech sil povraždila, zřejmě v rámci svých nejlepších tradic, několik stovek vesničanů, včetně kojenců. Velitel celé akce nebyl kupodivu popraven, ale v podstatě oceněn symbolickým trestem, což je ostatně také tradice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velitel dostal 3,5 roku domácího vězení. Celý zločin byl armádou a vládou pečlivě tutlán a tajen i když už se to provalilo. Těch pár vojáků co jim v tom snažilo zabránit, bylo při vyšetřování prohlášeno za zrádce a oceněno až po 30 letech. Tak tolik k US army a vůbec.

   Smazat
 15. To co prováděli američani ve Vietnamu nemá období po druhé světové válce. Válka v Jugoslávii byla proti tomu sousedská pranice.Malý rákosníci porazili nejsilnější armádu světa,jejichž vojáci nosili obří prezervativy,ale to jenom v kapsách (-:
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 16. Vietnam jsou dnes dějiny, kde prostě USA válku prohrály a musely z Vietnamu upalovat tak, že ani nestačily všechny svoje lidi stáhnout! To je fakt, o kterém není potřeba hovořit! Jiné "zločiny" USA jsou daleko aktuálnější a pro celý svět daleko bolestnější! Irák byl napaden na základě vylhaných důvodů, USA obelhaly vlastní občany, obelhaly OSN a celý svět a bylo povražděno statisíce lidí! Irák je dodnes naprosto rozvrácený stát, který je pro celý svět potencionálně velikým rizikem, protože zde vznikl Islámský stát, který "infikoval" "vražedný" islám do celého světa! Následovala Sýrie a Afganistán je už jenom karikaturou téhož,kde se také schyluje ke stejnému scénáři, bohužel i za naší účasti! Astronomicky a nesplatitelně zadlužené USA jsou dnes doslova politickou "rakovinou" světa a jejich politika jak zakrýt dluhy, je vyvolat válku za každou cenu,protože jim nic jiného nezbývá! Nevím, jak celá věc dopadne, ale proč se máme nechat zatahovat do války s Ruskem,když nám od Ruska žádné nebezpečí nehrozí ! Jak se vyjádřil pan pplk. MUDr. Obrtel, / který byl na několika misích i v Afganistánu, ale vrátil všechna vyznamenání/že je NATO zločinecká organizace a jeho hodnocení je přesné a platí! USA už nikdo soudný nevěří a proto také je dnes zbytečné se o jejich vyhlášeních bavit, včetně těch posledních ze zasedání NATO, kde jsme opět bez důkazů slyšeli, jaké je Rusko nepřítel, se kterým je nutno bojovat!

  OdpovědětSmazat
 17. Tak to je proti odhodlaným vlasteneckým lidem nemůžou imperiální žoldáci vyhrát je třeba jít domu z Sýrie a Afghánistánu.

  OdpovědětSmazat
 18. Položil bych otázku, když dovolíte. Pokud USA vietnamskou válku vyhrály, jak je možné že tu zem neovládají, nemají tam základny, armádu a loutkovou vládu. Pochopíte výsledek takového "vítězství"? Vždyť to odporuje jak dějinám tak elementární logice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou šlechetní a proto takové nízké zájmy nikdy neprojevují. Nic neleží na srdci američanům více, než je svoboda a demokracie s pravdou a láskou. Vždy jim jde především o blaho země jíž věnují svou dobročinnou péči a největší odměnou je spokojené, usmívající se, bezstarostné obyvatelstvo. To ví každý a kdo to nechápe, ten je zatvrzelý komunista, který zaslouží jen dlouhé mučení a smrt!

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prý tyto stránky spravuje lékař-psychouš,to by pak dávalo logiku,že zde může prezentovat své ego šuk podepisující se radosta.Lidský pan doktor si nevezme na svědomí,že když to pacientovi smázne,tak on si to ze zoufalství hodí!

   Smazat
 20. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 13. února 23:55.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 21. Ruso-sověti válku v Afghánistánu a Západní Asii VYHRÁLI !!!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Nalijme si čisté vodky: Zatím ještě nemůžeme pořádně popřít jistá nám DĚSNĚ nepříjemná tzv. fakta; zatím ještě ne.
  Například, že nepřemožitelná Sovětská armáda DOČASNĚ ustoupila z
  • Afghánistánu
  • části Evropy (z bývalé a budoucí Německé demokratické republiky)
  • části Západní Asie (z ČSSR, PLR, MLR, BLR, a částečně i z Ukrajinské sovětské socialistické republiky)

  Samozřejmě: Po celkovém a KONEČNÉM vítězství nad kapitalismem a demokracií zrušíme tzv. internet, takže snadno změníme i minulost. A kdo bude i potom tvrdit, že někdy (KDYKOLI !) Rusové odkudkoli ustoupli, tak bude spravedlivě potrestán, dle již dnes existujících Leninsko-putinských pravidel.

  Na druhou stranu: Tvrzení, že Ruso-sověti válku v Afghánistánu a Západní Asii prohráli, není tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát - UŽ DNES !

  Ano, musíme si PLNĚ UVĚDOMIT, co vlastně způsobilo dočasný ústup našich starších ruských bratří: Nebyla to ani:
  • porážka v boji
  • rozpad hospodářství SSSR a ostatních socialistických států
  • kolaps idejí Vědy Věd (marxismu-leninismu-stalinismu).

  Ano, dočasný ústup Rusů z osvobozených území způsobila PODLÁ ZRADA, doslova Удар в спину.
  A kdo bodl do zad celý velký ruský národ?
  No přece podlý zrádce Gorbačov, placený agent Euroameriky!
  Jinými slovy: Pouze rodilý (i když odrodilý) Rus způsobil dočasnou porážku Ruska!!

  Ano, z MRAVNÍHO hlediska Ruso-sověti válku v Afghánistánu a Západní Asii VYHRÁLI !!!

  I proto jsme my, roduvěrní Češi, nikdy nepřestali Veliké Rusko a Rusy vroucně milovat, přes všechny pokusy Euroameričanů, našich dědičných nepřátel, o naše poevropštění.
  Kdepak poevropštění! My Češi jsme opravdu mladší bratři Rusů – proto raději zemřeme, než bychom odhodili náš západoasijský původ a způsob myšlení.

  Díky tomu budeme prvním západoasijským národem, jenž okusí slast opětovného plného osvobození od NATO a EU, od kapitalismu a demokracie.
  Ano, nepochybujeme o tom, že Veliký Putin, BJJP, navštíví dřív osvobozenou Prahu než osvobozený Kyjev.
  (Mimo jiné i proto, že majdanští fašisti budou v Kyjevě zatvrzele hájit každičký dům, proti ruským osvoboditelům, takže z celého města zůstanou jen ruiny. Zato my Češi dokážeme Pražáky odsunout či jinak humánně zlikvidovat bez velkých bojů, tudíž Praha zůstane zčásti stát, snad, doufejme. A během slavnostního uvítání Velikého Putina, BJJP, před ruiny chytře postavíme davy školní mládeže s prapory a transparenty, že.)

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vnimaňje, vnimaňje! Žádný ohlas! Tomáš Fuk

   Smazat
 22. Kdyby válku ve Vietnamu vyhráli tak tam, s prominutím, smrdí dodnes. Prostě zjistili, že je to tam dlouhodobě neudržitelné, tak švihali domů. Zanedlouho totéž předvedou v Afghanistánu, kde tedy taky jakoby vyhráli. Oni si ty své debakly neuvědomují, nebo nepřipouští,což je bezesporu pozoruhodné.

  OdpovědětSmazat
 23. Pokud je mi známo, tak samotné USA porazily v poslední době tak akorát Grenadu. Jinak je to bída, včetně záminek k agresím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak oni především od roku 1945 žádnou válku nevedli a předtím každou vyhráli! Kdyby ne, neexistovali by už! Kdežto např. Rusáci každou druhou válku prohráli a všechno přežili, dík tomu že se mohli vždy vykoupit územím! Poláci a Švédi jim vzali Ukrajinu, Bělorusko a Pobaltí, oni se stáhli a poté co protivník upadl do nesnází, hned toho využili a získali to nazpátek! Pak o to zase přišli svou blbostí, ale opět využili vhodný mezinárodní konstelace a získali vše zpět. A opět o to přišli, tentokrát i bez vyhlášené války! Doufejme že už natrvalo ...

   Smazat
  2. 17:24 celá tato diskuse je o tom jak dostali nabacáno ve Vietnamu. Kdy pak to asi tak bylo? V Afghanistánu se plácají dosud, ale třeba máte nějaký stroj času a žijete v jiném časoprostoru. Teď je například únor 2019, snad je tomu i uvás.

   Smazat
  3. 17:40 S žádným Vietnamem nebyla USA nikdy ve válce! Od roku 1945 USA nevedla s žádnou zemí válku, protože pokud by jim ji nějaká vyhlásila, přestala by záhy poté existovat! Totiž blbínku, v roce 1945 jsme vstoupili do jaderného věku, ale to ti nějak asi uniklo:)))

   Smazat
  4. Anonymní 8:16
   Panečku, vy jste ale hlava :-DDD

   Smazat
  5. 8:39 Na to není třeba, to jsou kupecký počty. No kdo vyhlásil krom Osy vyhlásit USA válku? Slováci jsou s nima ve válečným stavu, to jo, jenže se k tomu radši nehlásej! :-DDD Jinak o žádným jiným státu nevím. Ty snad jo? Povídej ...

   Smazat
  6. Dokonce na taktice odmítnutí války s komoušsejma státama byla strategie USA nazvaná "zadržovní komunismu"! - http://ceskapozice.lidovky.cz/konec-valky-ve-vietnamu-ponauceni-pro-usa-a-zapad-po-40-letech-plz-/tema.aspx?c=A150501_114648_pozice-tema_lube

   Šlo pouze o vojenskou podporu legitimní vlády Vietnamské republiky, ve které tato zvítězila! A to jednoznačně porážkou a de facto zničením Vietkongu v ledu 1968 ofenzíva Tet). Vietnamští komunisté v roce 1973 na pařížských jednáních souhlasili s mírem s tím, že Jižní Vietnam zůstane nekomunistický. Zdálo se, že Američané ve vietnamské válce zvítězili a ministr zahraničí USA Henry Kissinger a jeho severovietnamský komunistický protějšek Le Duc Tho získali Nobelovu cenu za mír.

   Zlověstným znamením však bylo, že Vietkong mohl zůstat – byť už nebojoval – na území jižního Vietnamu a jihovietnamská vláda byla přinucena jeho představitele vzít do koaliční vlády. Americké jednotky se stáhly z Vietnamu, přičemž Nixon a Kissinger slíbili Jižnímu Vietnamu ochranu a pomoc, kdyby byl opět napaden. Jenže pak v USA došlo k změně prezidenta (Watergate) a následné zradě republiky. Ta se pak ocitla sama proti další komunistické agresi a té bez pomoci USA podlehla. Takže nemást a nelhat tu!

   Smazat
  7. Ještě je dobrý připomenut co severovietnamský komouše přimělo zasednout k jednacímu stolu o ukončení OBČANSKÉ války (ne války s USA, po takové by jim tam zbyl jen dvojnásobně velký Tonkinský záliv!). Nebyla to porážka ofenzívy Tet, ale malej vánoční dárek! Cituju:

   Po volbách 1968 nastoupil nový prezident, republikán Richard Nixon, který od svých demokratických předchůdců zdědil válku, již intelektuální a mediální elity nepodporovaly. Nixonovým cílem byl „mír se ctí“ a „vietnamizace“, tedy takové vycvičení a vyzbrojení jihovietnamské armády, aby se sama ubránila. To se mu částečně podařilo, a aby přiměl severovietnamské komunistické vládce k míru, nařídil v prosinci 1972 masivní několikadenní, takzvané „vánoční“ bombardování severního Vietnamu.

   A to rozhodlo ...

   Smazat
  8. 16:50; 16:55
   Jihovietnamská "legitimní vláda" se chopila moci skrze zfalšované referendum, zinscenovaném za pomoci CIA. Jednalo se tudíž o vládu zcela nelegitimní, loutkovou.
   Jak si vysvětlujete podporu Vietkongu od obyvatelstva jižního Vietnamu?
   Jak mohl Vietkong zůstat, když byl, podle vás, zničen již v roce 1968???
   Pokud se bojů mezi Vietnamci a armádou jižního vietnamu masivně účastnila mj. americká armáda(která v ní přišla o 60 tisíc vojáků a spoustu techniky), pak je poněkud nesmyslné označovat to za "občanskou válku".

   Smazat
  9. 21:26 Referenda se běžně falšujou všude a nemaj žádnou legitimitu. Co nějaká CIA zinscenovala není podstatná, celou komoušskou partaj (nejen tu indočínskou odnož partaje Marcelka Kašénka) zinscenovali teroristi z Kremlu (tzv. Kominterna). Takže nějakej pingl z Paříže co se dal k rudým teráčům má nulovou legitimitu oproti Jeho císařské výsosti Bao Daiovi! Nevěřím že francouzské parašutisty u Dien-Bien-phu mohli porazit nějaký zaostalý psiskosmažci z džungle! I v tom měli na tuti prsty moskevští teroristé! A ani to nebyla žádná "válka", proboha! Kdyby Francie byla s Indočínou ve válce, to by pro žluťáky nedopadlo dobře! Válka se vždy vede od vyhlášení jedné z vlád vládě druhé do kapitulace jedné z nich a pochybuju že by žlutý opice bombardovaly čímkoliv Paříž, ale Frantíci by dříve či později atomem smazali ty indočínský díry se zemí a jejich obyvatele zahnali trvale děr! US Army tam jen zastupovali francouzskou policii. Komouši se jim vzdali poté co dostali přes dršku v Saigonu, Hue a jinde a co jim srovnali se zemí kus Hánoje a slíbili že budou hodný, ale jak se poldové stáhl, opět zaútočili a zákeřně zničili legitimní vládu republiky (kterou posvětil císař). Nepřebírejme rudý pohádky a nenazývejme policejní akce "válkama", proboha! To by pak bolšánský teroristi vedli "války" prakticky nepřetržitě od roku 1917!:))) Toť vše.

   Smazat
  10. P.S.: Vietkong byl vymazán vojensky! Tedy jako reálná síla. Jasně že jeho zbabělý teroristický vedení zůstalo kdesi v dírách schovaný a přežilo! Až dostanou Rusáci v Sýrii nakopáno tak i "vojensky zničený" Islámský stát nominuje do budoucí vlády svoje lidi! To jsem mě za t, že tohle je jasný ...

   Smazat
 24. Za to, co ti pindostánský šmejdi dělali za zvěrstva ve Vietnamu a jiných zemích jim bouchne ten jejich kopeček v tom jejich parku (možná zadostiučení pro původní obyvatele,kterým to ukradli a s požehnáním zkurveného "kongresu"vystříleli bizony).

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.