Reklama

čtvrtek 7. února 2019

Boj o ropu a poklonkování české vlády americkému agresorovi

Tomio Okamura
7.2. 2019   Rukojmí
Česká vláda dnes po vzoru některých zemí EU uznala předáka opozice Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem Venezuely, přestože tato země má svého legitimně a demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura.Tuto pozici Babišovy vlády odmítám.

 Babišova vláda jen slepě poslouchá diktát Bruselu a Washingtonu a jedná v rozporu s našimi národní zájmy. Venezuela, která má největší odhadované zásoby ropy na světě, musí již patnáct let čelit silnému tlaku těch, kteří by bohatství z této strategické suroviny chtěli lidu ukrást pro svůj privátní prospěch. Odsuzuji vměšování do vnitřních záležitostí suverénních států. Problém je, že Spojené státy ingerují do suverenity národních států. Jižní Ameriku označují za „svůj zadní dvorek“ a dle Monroeovy doktríny považují oba americké kontinenty v širším slova smyslu za své území.

Jakékoli vnější vměšování do záležitostí suverénních zemí jen vyostřuje konflikt uvnitř země a často vede ke krvavé občanské válce. Viděli jsme to v občanské válce ve Španělsku, kde se vměšoval na jedné straně Sovětský svaz, na straně druhé Německo a Itálie. Občanská válka v Sýrii byla zapříčiněná vměšováním USA. To přivedlo do celého konfliktu Rusko, Írán, státy Zálivu či Turecko a válka se jen prodloužila. Venezuelci by se měli dohodnout hlavně mezi sebou, nebo se stanou novou Ukrajinou či novou Sýrií a budou jen ve vleku toho, co budou určovat velmoci.

USA se ostatně vůbec netají svojí dlouhodobou snahou destabilizovat situaci ve Venezuele, která patří mezi státy s největšími zásobami ropy na světě a získat zde silný vliv. K tomu byl také vypracován dosti podrobný plán spočívající v podporování tamní opozice, narušování ekonomiky země, narušování vnitřního trhu, cenovým spekulacím, v sabotážích směřovaných do oblasti těžby ropy, rozvodných sítí i narušování jiných sektorů, dále vyvolávání veřejných protestů a násilných střetů s ozbrojenými silami apod.

Jakoby se opravdu v mnohém opakoval neúspěšný puč proti Chávezovi z roku 2002. Tehdy byl tento charismatický politik jen na velmi krátkou dobu uměle zorganizovaným pučem podporovaným USA sesazen z postu prezidenta (narychlo byla vytvořena nezákonná proamerická vláda, kterou USA okamžitě uznaly jako legální, ta však nezískala podporu chudých obyvatel země, kterých je většina a musela stejně rychle odstoupit). A tak se Chávez pod masivním tlakem lidu proti tomuto puči již za tři dny vrátil zpět do čela země.

Levicové vlády v Jižní Americe se k moci dostaly řádnými volbami, které příslušné mezinárodní organizace nijak nezpochybnily. Na rozdíl třeba od zločinného diktátora Pinocheta a spol., který by se k moci svobodnými volbami nikdy nedostal.

Zdlouhavá krize ve Venezuele oficiálně nemá racionální vysvětlení, kromě vtíravého pozadí o ochraně údajně pošlapávané demokracie v této zemi. Ve skutečnosti se zde zkřížily ropné zájmy USA a Ruska, a nedávno zde byla zpozorována i syrská stopa. O úloze Sýrie ve venezuelské krizi hovořil v rozhovoru pro Fox News 13. srpna ředitel CIA Mike Pompeo, který mezi hrozbami pro USA ve Venezuele uvedl Írán, Hizballáh, Kubu a Rusko. Podle jeho názoru ti všichni „vystupují proti zájmům USA, proto se Venezuela „může proměnit v nebezpečnou zónu pro Spojené státy“. V této souvislosti Pompeo zdůraznil, že nevylučuje vojenské řešení této „hrozby“.

Ve skutečnosti není informace o umístění libanonského Hizballáhu ve Venezuele, hlavního spojence syrské armády na zemi, nic nového. Nespokojenost v západních a izraelských médiích začala růst už před 10 lety, kdy Hugo Chavez navázal protiváhou k blízkovýchodní politice Bushe mladšího při zničení Iráku úzké vztahy s Íránem.

Už v roce 2008 byla zřízena letecká linka Caracas-Damašek-Teherán, což výrazně usnadnilo spojení s vlastí mnohamiliónové libanonské komunity v Latinské Americe, která se tam formovala od poloviny 19. století. Za Chaveze posílil Hizballáh svou přítomnost v takzvaném „pohraničním trojúhelníku“, kde se sbíhají hranice Brazílie, Argentiny a Paraguaye.

Ve skutečnosti existují libanonské komunity v řadě zemí v Jižní Americe a tvoří 3% populace kontinentu, ale převládají v Brazílii (7 čili 13 milionů lidí) a Argentině (1,2 milionu lidí). Například současný prezident Brazílie Michel Temer má také libanonské kořeny. Nicméně po roku 2005 začala americká média rozvíjet téma nástupního prostoru Hizballáhu v Paraguay a Venezuele v důsledku nelegálního obchodu s drogami a se zbraněmi.

Pod tlakem USA zahájila paraguayská vláda loni boj proti Hizballáhu právními metodami a vyvíjí tlak na libanonské podnikatele, kteří údajně se skupinou spolupracují. Samotný Hizballáh se stal středem pozornosti amerického Kongresu také v létě roku 2016, kdy izraelský profesor Emanuel Ottolenghi vystoupil se zprávou o síti Hizballáhu v Brazílii.

Je příznačné, že v létě 2016 také proběhl v Brazílii převrat, v jehož důsledku byla k moci dosazena vláda, která je loajální vůči americkým ropným společnostem. Koncem roku se však pro ropný průmysl v USA neočekávaně objevila nová a neúprosnější „ruská“ hrozba. Ve Venezuele pro splacení dluhu byla s to ropná společnost PDVSA prodat Rusku 49,9% akcií rafinérie Citgo, kontrolované USA.

V současné době je už tato možnost zmrazena rozhodnutím parlamentu, který je v opozici vůči Madurovi. Washington se přesto obává, že ropný průmysl Venezuely, který se příliš rychle vyvíjí s účastí Ruska, a rovněž s největšími zásobami uhlovodíků v zemi na světě, může popohnat nezávislý chod země, která je ještě k tomu spojena s Blízkým východem. Není vyloučeno, že nedávné úspěchy Hizballáhu v Sýrii američtí generálové rovněž spojují se zázemím v Jižní Americe.


Připomeňme si, že na konci července Hizballáh s podporou syrské armády dosáhl důležitého vítězství nad skupinou Al-Káida a DAEŠ na hranici Sýrie a Libanonu, v hornaté oblasti Ersal. Navíc se tato bitva stala první společnou bitvou libanonské a syrské armády v historii. Pro USA, které udělaly hodně pro rozparcelování Libanonu a Sýrie, je tato spolupráce nebezpečným signálem. To je důvod, proč na pozadí sjednocení nových spojenců v boji proti terorismu a posílení Hizballáhu věnuje Washington stále více pozornosti svému „měkkému podbřišku“ na „zadním dvorku“. Je evidentní, že zničení „fronty Hizballáhu“ v Jižní Americe je na programu již od loňského roku, kdy byla vyměněna vláda v Brazílii, a nyní došla řada na další baštu ve Venezuele.

38 komentářů :

 1. Prezidentem Francie je Marii Le Pen. E.Macrona, který sfalšoval svobodné demokratické volby, ať žluté vesty pošlou do Bastlily!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Cechach zase vladne Americkej velvyslanec.
   A opakuje se to co naridi..

   Smazat
  2. A taky ten predeslej porad na cechy dohlizi..

   Smazat
 2. Tomio máte můj hlas ve volbách. Na Strakovku kašlete, tam Vás nikdy nic pěkného nečeká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale, ale, pane Okamůro,

   jaké poklonkování ?
   Nebyl jste náhodou mezi tou podlézavou chátrou
   v Parlamentu,která ocenila projev Ryana potleskem
   a ovacemi ve stoje ?!
   To nebylo asi podle vás poklonkování
   protože voliči jsou blbí a tuto vaši podlézavost
   zapomenou, nebo prominou jako chvilkovou slabost ?!

   Když se podívám na youtube a záznam z oné události,
   chce se mi nad vámi a ostatními tleskači ZVRACET !

   Tak se tady pokrytecky nepohoršujte nad nějakou
   Venezuelou, informované občany tím neohromíte...

   Vy a vaši poskoci měli před projevem Ryana odejít
   ze Sněmovny, ale k tomu měli koule pouze komunisti,že ano.
   Špíno !

   Smazat
  2. Anonymní7. února 2019 13:13
   Abyste neustrnul a lépe pochopil politiku SPD, ve vztahu k USA, zasílám jeden bod z vyjádření předsednictva SPD, ze dne 5.2.2019:
   „EU přilévá olej do ohně. Odmítáme eskalaci napětí s Ruskem.
   USA s podporou NATO vypověděly dohodu o likvidaci raket středního doletu. Rusko následně oznámilo, že bude reagovat stejně. To znamená, že dalším krokem bude tlak na rozmísťování raket v zemích východní Evropy. V takovém případě se však jedná o krok k válce s Ruskem, kde nasměrování odvetného úderu Ruska bude mířeno na státy východní Evropy. Hnutí SPD tento krok jednoznačně odmítá a podporuje veškerá jednání vedoucí ke snížení napětí mezi oběma velmocemi nejlépe prostřednictvím nové smlouvy. Je však potřeba zdůraznit, že na oboustranném vypovězení smlouvy má svůj podíl i Evropská unie. Pomyslným přiléváním oleje do ohně ze strany Evropské unie je totiž i podpora politiky ukrajinského prezidenta Petra Porošenka včetně účasti našich vojáků v rámci předsunutých sil NATO do oblasti pobaltských států.“ P.K.

   Smazat
 3. Když jsem ve druhém kole prezidentských voleb byl nucen volit mezi dvěma narcistními elitáři, odvolil jsem menší zlo, toho méně želé; a asi jsem tehdy chybu neudělal.

  Kdybych ale musel totéž promýšlet dnes, už bych možná poprvé nešel k volbám, bál bych se, že do té ruky dostanu hned potom gangrénu.

  O co jednodušší bych to měl teď, být Slovákem;
  Slováci mají už za 5 týdnů své prezidentské volby a v případě kandidáta Štefana Harabina celý jeho dosavadní život i všechna jeho jasná nevyhýbavá prohlášení nasvědčují tomu, že v tomto Visegrádském prostoru bychom v něm mohli získat dalšího lídra kalibru Viktor Orbána.

  Viz mj. https://www.harabin-2019.sk/
  a taky si třeba zadejte vyhledat 'harabin' na youtube.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co se Babiše týče, od něj jsem ani nic dobrého neočekával, je to kšeftař, za pár stříbrných Čehúňov v pohodě prodá.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas, ale třeba i Harabin zklame, nikdo nevíme kdo koho v zákulisí podporuje. Bureš je bez komentáře.

   Smazat
  3. Zemana jsem šel volit i v druhém období, přestože vím velmi dobře KDO je.
   To je politika a jiná nebude.
   Je to jako střílet puškou přes rameno.
   Annie Oakleyová to uměla.

   V parlamentních volbách jsem se nenamáhal nikam chodit.
   Právě kvůli té gangréně.
   Do žumpy se bez gumovejch rukavic nemá sahat.

   Ohledně Guaidó: na serveru Schall und Rauch mají fotku, která ho přesně charakterizuje, eventuální demonstranti by si to měli vytisknout.
   Je vyškolený agent hnutí OTPOR a absolvoval jejich kurz: "Jak udělám revoluci?", kdo je OTPOR jistě každý ví.
   Zavraždili Miloševiče a rozpoutali převraty v asi 10 zemích.
   Minimálně.

   Smazat
  4. http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2019/02/guaido-hatte-keine-chance-bei-neuwahlen.html
   To je odkaz na ten článek s Vámi zmiňovanou fotkou

   Smazat
 4. Vážený pane předsedo,

  nerozumím Vašim postojům. Myslel jsem, že jste předsedou strany hájící národní zájmy a tradice. Nebyl to právě A. Pinochet, který obnovil v zemi, byť represivním a násilným způsobem, víru v tradice a křesťanské hodnoty. Nebyl to Pinochet, který zachránil tradiční vlastníky a potomky západních (tzn. kulturně evropských) kolonistů před vyvlastněním. Nebyl to naopak S. Allende, který se hlásil k marxismu a internacionalismu?

  U Venezuely chápu lépe Váš postoj, nicméně se mi zdá, že Vaše argumentace je vedena spíše ideově, odporem vůči vměšování se do vnitropolitické záležitosti suverénního státu, než sledováním českých zájmů. Českým zájmem, vzhledem k členství v EU a NATO /ať s ním nyní souhlasíme či nikoli/ je přeci podpora spojeneckých vazeb. Koneckonců Guaidóa podpořil i Viktor Orbán a konzervativní Polsko uznalo Guaidóa za prezidenta. I naši spojenci z V4 tedy udržují v tomto ohledu pro-západní postoj. Opravdu nám pomůže zůstat stranou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan předseda je chytrej člověk a ví, že pořádek si má udělat každá země sama, též jsme nebyli rádi, v 68.

   Smazat
  2. Vážený pane A z 13:04 h :
   Vaše argumentace má jednu zásadní slabinu :
   Dle Vás, věrnost „spojeneckým závazkům“ má přednost před morálkou a etikou!
   Jestliže náš spojenec bude fašista a sadistický zabiják a mučitel civilního obyvatelstva, tak mu k tomu poskytneme prostory a otevřeme věznice, aby naši vrazi mohli jít pomáhat?! A ještě mu budeme gratulovat?
   Protože je to naše povinnost nebo, že je to pro nás „ekonomicky“ výhodné?

   Viz Ukrajina, její Azovští neonacisté, provádějící válečné zločiny a hlásící se k banderovcům, svým vzorům.
   Více na „krotké Wikipedii o Volyňské masakru :
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajinsk%C3%A1_povstaleck%C3%A1_arm%C3%A1da#cite_note-13
   A o uznání důchodů a finančních náhrad pro ještě žijící válečné ukrajinské zločince v počtu 1201 osob:
   https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/banderovci-valecnymi-veterany-stvrdil-porosenko_507898.html
   Dále - náš ministr zahraničí se svým vyjádřením k této realitě : „.. že je to složitá vnitřní věc, kterou nám nepřísluší soudit..“.
   Pominu-li morální rozměr, tak i my jsme jimi byli postiženi, když se probojovávali k Američanům.
   Dále viz. Litva – člen EU, kde jsou povolené a oslavované výroční pochody, litevských nacistických veteránů.
   Pinochet, který bestiálně umučil cca 3.000 lidí, mučil, věznil a pronásledoval cca 40.000 lidí.
   Opět „krotká“ Wik.: https://cs.wikipedia.org/wiki/Augusto_Pinochet#P%C5%99evrat_a_vl%C3%A1dnut%C3%AD_junty

   A to pro tentokrát pominu, že spojenecké „závazky“ byly uzavřeny bez našeho souhlasu.
   Nebo snad bylo vypsané referendum o našem vstupu do NATO?
   Nesliboval náhodou Havel, že se NATO rozpustí? ..
   Pavel p

   Smazat
 5. Co chtít od země jež v minulosti vydala bez boje své území? Morálku? Odvahu? Suverenitu? Neumíme hájit své zájmy a tento mindrák si léčíme hájením těch cizích. A jsme v tom opravdu dobří, v Mali, Afghanistánu a všude, kam nás jako své poskoky pošlou.

  OdpovědětSmazat
 6. A toto je i postoj SPD, doufám? Babiš se soustavně odkopává a dost lidí snad to jeho lavírování už i vidí. Takže Tomio bravo a vydržať!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD je jediná možná volba.Ve Francii LePen a Maďarsko s Orbánem, možná i Rakousko a to by se mohlo spojit.Nic lepšího nevidím.U nás i prezident sklamal, tak musí být obnova od základu.

   Smazat
 7. Novým, velkým problémem je, že nás zradil Zeman.
  Vypadá to, že opravdu "skáče“, jak si přeje Světový židovský kongres v Americe a Tel Aviv.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel , po hadráku 89" jsme žádné terno s prezidenty neudělali . Ještě žila jaká taká naděje se Zemanem . Zřejmě se pomátl nebo byl k tomuto konání donucen . Už tím , že prohlásil prezidenta Ukrajiny Porošenka prezidentem míru , tak už vyslal signál , že s ním není něco v pořádku .A to jsem ho volil . Stokrát škoda !

   Smazat
  2. kenedy prohlasil v německu ich bin berliner a zeman v usraeli ichbin jude a neni to tak dlouho

   Smazat
 8. Izrael a AIPAC dava Americe instrukce aspon pres 100 let. Sionisticka mafka vlastni USA a vetsinu sveta. Vetsina ovci zatim doufa ze volby neco zmeni. Zidi jsou mistri klamani a podvodu a zatim se jim dari.

  OdpovědětSmazat
 9. Drahý Pitomio,
  politik který nerozezná propagační kampaň namířenou proti největší ekonomice V4 Polsku,
  a přihřívá si polívčičku na údajném zkaženém mase,
  nestojí za nic *...https://youtu.be/Y_-OCqxo-X0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown7. února 2019 15:41
   Sám jsi pitomio Unňoumo. Výroba potravin je strategická záležitost, jako zbrojní průmysl. Vlastenec Okamura chápe, že když budeme příliš závislí na dovozu potravin, je to podkopávání naší suverenity. A to je v rozporu s programem SPD. P.K.

   Smazat
  2. Polské hnusné maso: Okamura udeřil na EU. A informace o nočním vývoji

   05.02.2019 8:42
   Evropské země postupně zjišťují, kam všude bylo dovezeno maso z polských jatek, kde se zpracovávaly nemocné krávy. Do Česka se podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího, až 600 kilogramů hlásí Slovensko a další stovky kilogramů pak Francie nebo Portugalsko. Zasaženo je podle Evropské komise nejméně 14 zemí, unijní úřady zahájily vyšetřování. O kauze píše na svém facebookovém profilu také šéf SPD Tomio Okamura.


   Polské hnusné maso: Okamura udeřil na EU. A informace o nočním vývoji
   Foto: JK
   Popisek: Tomio Okamura


   „Naše zemědělství bylo zlikvidováno politikou Evropské unie a musíme dovážet ze zemí EU pochybné potraviny. Maso z problematických polských jatek, ....

   Smazat
  3. Pitomio jen konstatuje co všichni vědí a svým
   osobním přístupem bez důkazů k Polsku,
   poškozuje skupinu V4 !
   Jestli to dělá úmyslně nebo z pitomosti vlastní pýchy, nechť si odpoví jeho voliči*

   Smazat
  4. 7. února 2019 17:31
   ...inteligentní voliči.
   Kdyby byl opravdu vlastenec a ne propagandista,
   více než o islám,
   staral by se o loupež tisíciletí katolickou církví páchané pomocí církevních restitucí*

   Smazat
  5. Takze abychom "neskodili" V4 budeme jist odpad?

   Smazat
  6. Unknown7. února 2019 21:05
   Podle mého mínění, není v zájmu českých občanů, jako konzumentů potravin z velké části dovážených z Polska, nepostihovat hamižnost výrobců potravin na polském území. Kvalita těchto potravin je dlouhodobě špatná (těch afér s polskými potravinami již bylo více).
   Ohánět se V4 je hloupost. Nejde o náš vztah k Polákům, ale o usměrnění výrobců potravin na polském území. To je v zájmu i polských občanů. P.K

   Pro představu, jaký má pohled na tuto problematiku, předsednictvo SPD, ze dne 5.2.2019:
   „Naše zemědělství bylo zlikvidováno a musíme dovážet pochybné potraviny z EU.
   Maso z problematických polských jatek, kde se porážely nemocné krávy, se dostalo i do České republiky. Jednalo se zhruba o 300 kilogramů hovězího v Praze, Varnsdorfu, Novém Bydžově a Kostelci nad Labem. Česká republika je připravena zavést mimořádná veterinární opatření, kterými by se omezil obchod kvůli hovězímu masu s Polskem, ovšem až po konzultaci s Evropskou komisí. Bez toho nejde dělat nic! Navíc v prohlášení zaznělo, že maso z Varnsdorfu bylo již zkonzumováno. Z našeho pohledu se jedná pouze o pomyslnou špičku ledovce. Je nad vší pochybnost jasné, že masa bylo mnohonásobně více, než je uváděno. Podle toho, co vyznělo z polské reportáže, to budou stovky tun celkově do 14 států. Ministerstvo zemědělství následně vyzvalo naše občany, aby se polskému hovězímu vyhýbali a dali přednost domácí produkci. U nás však v současné době převažují prázdné chlévy bez hovězího dobytka. Ještě v roce 1990 přitom bylo Československo plně soběstačné ve výrobě masa, zemědělské výrobě a v produkci nezávadných potravin. Nyní, když díky politice Evropské unie bylo zlikvidováno naše zemědělství a třeba i tradiční cukrovarnictví, jsme nuceni dovážet ze zemí EU různě pochybné potraviny a napodobeniny s náhražkami potravin. Hnutí SPD v této souvislosti vyzývá své členy, příznivce a voliče k maximální účasti v blížících se volbách do Evropského parlamentu, abychom mohli čelit diktátu Evropské unie nejen v takovýchto kauzách, ale i v mnohem důležitějších věcech. Projekt Evropské unie je potřeba nahradit novým formátem co nejužší dobrovolné rovnoprávné spolupráce suverénních národních států. Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu a hnutí SPD bude podporovat potravinovou soběstačnost našeho státu v nejzákladnějších komoditách, abychom byli připraveni na výživu obyvatelstva ČR pro případ války, ekonomické či migrační krize.“

   Smazat
  7. Unknown7. února 2019 21:13
   Unňoumo, ty jsi pitomio. Poslanci SPD hlasovali pro zdanění restitucí, takže ten zákon byl přijat i díky aktivitě SPD. Co více, jako opoziční poslanci s 10%, pro to můžou udělat?
   SPD s tímto gigantickým převodem majetku nesouhlasí. Takže pokud by měli dostatečný počet hlasů, aby byli vládní stranou, nejspíš by se snažili v tom udělat více. P.K.

   Smazat
  8. Inteligentní voliči,
   dej odkaz na stejně horliví článek tvého idola, jako jsou horlivé články pro zákaz islámu.*

   Smazat
  9. Proč Pitomio nevykřikuje o zákazu katolické církve, ba naopak, mele o jakém si křesťanském původu kultury..
   Po hlasování ve sněmovně, čeká angažovaný senát a kdyby náhodou, pak čekají angažované soudy.
   Pitomio to moc dobře ví*

   Smazat
  10. Unknown7. února 2019 22:29
   Unňoumo, mě jsou Tvoje city a pocity u zádele. Neumím měřit horlivost. P.K.

   Smazat
  11. pk- díky, dostatečný argument zastánců Pitomia*

   Smazat
  12. Unknown7. února 2019 22:35
   Unňoumo, pro plynulost naší diskuse, Tě musím odkázat na příspěvek 22:00, zvláště druhý odstavec. P.K.

   Smazat
  13. 15:41
   To není žádná obchodní válka. To může říkat třeba i presiden Zeman (který mimichodem tyto potraviny nežere) U Soukupa debilně připomněl, že se provokativně osolil v Polsku (jeko že se nebojí posypové soli) Hloupé, hloupé, hloupé. A to u Soukupa také nedořešili to že resturace vydávala maso za Argentinské! Obr podvod. Ale vy si věřte čemu chcete třeba i BIS.

   Smazat
 10. Alespon on je normalni.Tak nejaka zachrana.Diky nasim soucasnym soudruhum (americka lobby) jsem na politiku uplne zanevrela

  OdpovědětSmazat
 11. Souhlasím s panem Okamurou zahraniční politika ČR stojí za pendrek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.