Reklama

středa 20. února 2019

Česku hrozí arbitráž za znárodnění OKD, český prezident a premiér obdrželi z Londýna ultimátum od bývalého likvidátora NWR, že český stát musí do 3 měsíců vyplatit bývalým akcionářům NWR stovky milionů eur! V opačném případě postoupí americká arbitrážní firma celou věc Světové bance a její arbitrážní komoře! Záchrana OKD vyjde nakonec český stát hodně draho?


-VK-
20.2.2019  AENews
Ze švýcarského bunkru Zdeňka Bakaly přichází hlasitý smích a jistě nejen on má důvod k velké radosti. Včera unikla na světlo informace v českém tisku, že bývalý likvidátor NWR chce zažalovat Českou republiku za poškození bývalých akcionářů společnosti, která vlastnila OKD [1]. Podle bývalého likvidátora NWR, Charlieho Lightfoota z americké firmy Jenner & Block [2], která ovšem působí z Londýna, ale jinak je registrována v americkém státě a daňovém ráji v Delaware, poškodil český stát v roce 2016 věřitele NWR tím, že de facto znárodnil OKD a vlastním restrukturalizačním nákladem převzal trvalou kontrolu nad těžařem, aniž by došlo k uspokojení pohledávek zahraničních investorů.


Ty se odhadují až za více jak 20 miliard korun. Insolvenční správce Lee Louda ale tehdy většinu těchto pohledávek popřel a neuznal, a to z toho důvodu, že se jednalo pouze o účetní investice, které se nikdy neobjevily v účetnictví OKD, ale pouze v účetnictví NWR jako majitele OKD. Jak se totiž ukazuje, tak v době, kdy Zdeněk Bakala vlastnil NWR jako majitel OKD, tak do NWR proudily půjčky a investice z ciziny, které ale nikdy nedorazily do OKD.

Zdeněk Bakala, bývalý majitel OKD.

Investoři si tak mysleli, že investují do uhlí a do OKD, ale ve skutečnosti Bakalova tehdejší NWR peníze podle všech indicií posunovala někam úplně jinam, jenom ne do OKD. Lee Louda jako insolvenční správce tak odmítl zahrnout pohledávky investorů NWR do pohledávek OKD. Běžný laik nemá sílu se v tomto spletenci vyznat, ale ve stručnosti šlo o to, že NWR byla matka, zatímco OKD byla oddělená a plně samostatná dceřinka.Dalším spletencem bylo vlastnictví NWR, protože Zdeněk Bakala nevlastnil NWR přímo, ale skrze britskou firmu BXR a ta skrze další firmy CERCL a Arsental. Vlastnictví OKD tak bylo na ose Zdeněk Bakala -> BXR -> CERCL & Arsental -> NWR -> OKD. Český stát se v roce 2016 dohodl s věřiteli OKD na restrukturalizaci, ovšem dohoda proběhla pouze s věřiteli OKD, nikoliv s věřiteli mateřské firmy NWR. Aby tomu byla nasazena koruna, objem pohledávek věřitelů OKD, jako byly ČEZ a další firmy, jsou naprosto zanedbatelné v porovnáním k pohledávkám zahraničních investorů vůči NWR.

Bakala převedl potápějící se a vytunelovanou OKD jako už mrtvou schránku na minoritní investory a věřitele, ti teď chtějí své peníze po českém státu


Český stát se tak v roce 2016 rozhodl restrukturalizovat pouze OKD, ale nikoliv bývalé Bakalovo NWR. Bývalé proto, že Zdeněk Bakala se v roce 2016 zbavil svého kontrolního balíku v NWR a vzápětí se odstěhoval z ČR do luxusního “bunkru” ve Švýcarsku, odkud se od té doby do ČR už nevrátil. Bakalův podíl v NWR v roce 2016 byl zdarma převeden na NWR [3] jako nulitní podíl, tzn. že menšinoví akcionáři v NWR (rovná se naivní věřitelé) se stali novými majoritními vlastníky NWR, a to úplně “zadarmo”.

Podmínkou českého státu pro pomoc OKD bylo, že v NWR nebude figurovat Zdeněk Bakala a jeho firmy a řetězce jeho firem. Jenže, celé to dopadlo jinak, než jak to bylo plánováno. Investoři NWR, kteří po odchodu Bakaly se stali majoritními akcionáři NWR, byli úplně odsunuti od kontroly nad OKD, resp. nad jejími zisky. V posledních 2 letech se cena uhlí stabilizovala a dokonce jde nahoru, ale stát odmítá bývalé akcionáře NWR vyplatit.

Zdeněk Bakala a Václav Havel, výkvěty české polistopadové transformace.

NWR totiž v roce 2016 po odchodu CERCL a Arsental se totiž transformovala do Ad Hoc Group (AHG), což je opravdu trefný název, protože firma vznikla opravdu jen ad hoc za účelem provedení restrukturalizace OKD s tím, že český stát firmu zachrání a investoři v AHG se po záchraně dostanou k čisté OKD, která bude zbavená dluhů. Jenže, takovou drzost Andrej Babiš nemohl připustit, protože by mu to zlomilo politický vaz před volbami 2017, i když z hlediska mezinárodního práva by to nikoho nepřekvapilo. Stát chce zachránit největšího zaměstnavatele v regionu a investoři chtějí zachránit své investice. Jenže celé to dopadlo tak, že český stát zachránil OKD, ale firmu již nevrátil pod kontrolu investorů sdružených v AHG, a to s jednoduchým odůvodněním, že stát zachránil OKD, ale k záchraně NWR (rovná se věřitelů v AHG) se nikdy nezavázal.

Bakalův bunkr na břehu Ženevského jezera


Zahraniční investoři tak nasypali miliardy korun do Bakalovy NWR, aby peníze byly použity na investice do uhlí a těžby v OKD. Peníze však z NWR nikdy do OKD nedorazily a podle bývalého ministra spravedlnosti Roberta Pelikána bylo takto z NWR vytunelováno a odejito až 100 miliard korun, které nikdy do OKD nedorazily od zahraničních investorů, kteří naivně sypali peníze do mateřské firmy NWR. Koncem roku 2016 OKD dokonce zažalovala svoji bývalou mateřskou NWR o 25 miliard korun, které měly přijít do OKD, ale nikdy z NWR nedorazily a namísto toho je NWR použila na dividendy a vyvedla je ven z holdingu [4].

Bakalův úkryt v Ženevě. Foto: BLESK.

Miloš Zeman v roce 2016 hovořil dokonce o 150 miliardách vytunelovaných z OKD, přesněji ale řečeno z NWR [5]. Když situace došla do stavu, že na Ostravsku ze dne na den přijdou o práci desítky tisíc lidí a propuknou občanské nepokoje a demonstrace, tak Zdeňku Bakalovi došlo, že to už začíná smrdět. Své akcie zdarma převedl minoritním akcionářům v NWR, tedy investorům, kteří dostávali za své investice minoritní akciové úpisy. Jakmile se Bakala akcií zbavil, odstěhoval se natrvalo do Švýcarska do přepychového “bunkru” na břehu Ženevského jezera [6]. Stát si uvědomil, že nemůže nechat padnout největšího zaměstnavatele na Ostravsku, a tak musel do OKD vstoupit a provést restrukturalizaci na základě dohody s NWR, která se už transformovala do AHG.


Stát bude čelit arbitráži za to, že nechce zaplatit investorům NWR peníze, které svěřili Zdeňku Bakalovi pro jeho OKD na Ostravsku, a které Zdeněk Bakala z NWR vytuneloval a odvedl


Jenže stát odmítá uvolnit akcionářům po bývalé NWR výplatu jejich pohledávek po tehdejší Bakalově NWR, protože ty peníze nikdy fyzicky nedošly do OKD. Nebyly tedy použity pro OKD a český stát poradil AHG, aby zažalovali Zdeňka Bakalu za poškozování věřitele, protože podle všeho to vypadá, že jejich investice, které mu dávali do NWR, nepoužil pro OKD, ale ty peníze zmizely neznámo kde. A český stát logicky argumentuje, že nebude za Zdeňka Bakalu platit jeho investorům peníze, které jim odklonil. Zdá se to logické, že?

Jenže, je v tom jeden velmi drsný a nebezpečný háček. Česká republika má totiž uzavřené smlouvy o ochraně investic jak s Velkou Británií, tak s USA a dalšími zeměmi, ze kterých pochází investoři Bakalovy bývalé NWR. Český stát tak může být žalován za to, že neochránil cizí investice v ČR, když český stát nedohlédl na účetní audity a kontroly v OKD a nepřijal opatření k tomu, aby varoval investory v holandské NWR před dalšími investicemi do české OKD formou aktivního opatření.

NWR totiž byla holandská společnost registrovaná v Amsterdamu a investoři tak de facto investovali do holdingu a nikoliv přímo do koncové firmy OKD, která spadala pod holding NWR. Problém je v tom, že český stát vytrhl OKD z holdingových struktur NWR a později AHG, což podle mezinárodního práva opravdu lze přirovnat ke znárodnění, pokud stát odmítá uvolnit majiteli soukromé firmy pohledávky investorů mateřské firmy. Říká se tomu “legitimace pohledávek z titulu práva majitele mateřského holdingu” a mezinárodní právo nezná delegitimaci vlastnického práva z titulu ochrany zaměstnaneckých míst v konkrétním regionu.

Čisté ale politicky zcela neprůchodné řešení bylo nechat firmu padnout. Investoři tak přijdou o investice legitimním způsobem a pokud mají pocit, že jejich investice nebyly správně použity bývalým majitelem NWR, potom na něho mohou podat žalobu. Jenže, proč by žalovali Bakalu, který byl skrytý za řetězcem firem BXR, CERCL a Arsental s mlhavou šancí na úspěch, když mohou žalovat přímo český stát za znárodnění OKD a záchranu pracovních míst pro lidi na Ostravsku? Zdeněk Bakala tak může stát české občany další pořádný balík peněz.

-VK-
Šéfredaktor AE News

66 komentářů :

 1. Velice sympatické, milé tváře těch dvou dobráků. Pravda a láska z nich čiší na dálku.

  OdpovědětSmazat
 2. Zdenku, Zdenku...kdy budes mit dost? Ze te takovy zivot muze naplnovat? Kam slapnes, tam trava neroste, kam se vychcijes, tam to pachne, kam se podivas, beda tomu mistu...dokazal jsi vydelat, ano, ale cos po sobe zanechal ?!? Kolik lidi si dokalicil? Co s tebou chlape? Slak te traf!
  My, ostravaci ti nicmene dekujem za tu lekci. Jestli se z toho nepoucime a nebude mit jasno v tom, ze kdyz napriklad takovy V.Dlouhy otevre hubu, tak nebudeme pochybovat ze budem obdareni snuskou vylhanych frazi...nechali jsme si vzit doly i s byty, hodne pudy z Ostravy patri bakalove fa Asental Group, nechali jsme si ukrast vodu.....nebohe mesto, nebohy lid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po mě potopa. Je boháč,ale do knihy dějin se zapsal jako likvidátor OKD.Zda je toto restrukturalizace socialistické ekonomiky,vlastně prodání.Když kupoval sídlo ve Švýcarsku,hned mi bylo vše jasné.

   Smazat
  2. ...a je to pravda ?!....

   Smazat
 3. Tohle je obecně známá metoda USA na tunelování jejich kolonií. Vina padá na toho kdo ten zákon na ochranu investic schválil a podepsal. Je ovšem trochu sporné jestli měl jinou možnou, protože kdyby jsme nešli Amíkům na ruku, tak by nás jednoduše rozbombardovali, jako bývalou Jugoslávii.

  Ještě příklad jak to funguje: najde se nějaká lokalita a na ní vzácná rostlina. Investor to ví a na tom místě naplánuje projekt. Pak pomocí zelených se udělá halo a musíme chránit přírodu a projekt stát zablokuje. No v třetí fázi se požaduje náhrada za zmaření investic v zablokovaném projektu.

  Ty lidé, kteří chtějí náhradu za zmařené investice OKD jsou Ti stejní, kteří ho z Bakalou za babku od státu koupili. To že Bakalu nezatkli je proto, že nad ním drží Washigton ochranou ruku a může se nás dokonce napást dvakrát. Jó Amerika je nejlepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:09
   Nesvádějte vše na cizinu. Tohlo prasáctví udělali námi volení blci. A to že není na Ruzyni je také
   vinou naši neschopné vlády. Stejně tak to dopadne i s lin´tiem. Babiš hodně kecá a hovno dělá.
   V.V.

   Smazat
 4. 13:09 USA a rozbombardovat naši zemi ? Nesmysl, jedině snad humanitárně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha není Bělehrad. Pražskou kavárnu nedáme ...

   Smazat
  2. Kdyby někdo bombardoval Prahu, platil by do Tel Avivu a WJC těžké odškodné... Takhle dehonestovat Malý Jeruzalém...

   Smazat
 5. Česká republika má totiž uzavřené smlouvy o ochraně investic jak s Velkou Británií, tak s USA a dalšími zeměmi, ze kterých pochází investoři Bakalovy bývalé NWR. Česko se může na zloděje s přehledem vysrat a může tvrdit že byli odškodněni obálkovou metodou ať dokáží že ne na hajzly je potřeba použít jejich způsob chování a Bakala jednou z té díry vyleze a to bude jeho konec !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu odškodnění obálkovou metodou nerozumím, mohl byste to vysvětlit?

   Smazat
  2. Vysvětlení pojmu obálková metoda. Tak například obalíte sýr Goudu 10% do strouhanky z pečiva a usmažíte nebo neusmažíte a dáte jej do mrazáku. V tom je skrytý náznak, jednou s té díry vyleze. Myšleno z mrazáku a my si ho, myšleno Bakalu usmažíme, nesmí se roztéci. V podstatě to je recept ku smažení potravin a Bakali v krátkosti tzv. jinotaj.

   Smazat
 6. No není ten úsměv pana dámského krejčího překrásný? Ze špatného krejčíka se stal skvělý finanční magnát. Neříká se tomu americký sen? :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano úsměv má magický, uhranul jím Maláčovou, ale když se dozvěděla o nakradených penězích v České republice, málem dostal vale.

   To posloužilo těmto oboum krasavcům jako námět na trhák "Odcházení"! Všechno špatné je k něčemu dobré, tímto se řídili oba vytlemení lupiči.

   ®

   Smazat
 7. Slovenský štát by nás byl zválcoval svými tanky.
  Bombardování by přišlo až po válce, kdy by USA od nás odtrhávaly Národopisné Slovácko na postavení základny.
  Se Zdeňkem jsme vlastně udělali štěstí.
  Jen se divím, že nikdo nežádá o jeho vydání.
  Asi se všichni bojí, co kdyby začal mluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až se vrátí premiér Babiš z USA bude jasná JE z USA.
   To je totéž jako OKD či Vodňanská drůbež, nebo se pletu?

   Smazat
 8. To bude nějaká mejlka, vždyť to tam těm zdůrazňuji: „Panům Horníkům“ (syn je taktéž zaměstnán v tomto velmi důležitém profesním oboru v Ú/L kraji!), vše čestně včetně bytů OKOUČOVAL, místopředseda EU, europochcanec, exkomunista Pavel TELIČKA (*24. srpna 1965 Washington, USA), syn bývalého českého komunistického diplomata Františka Teličky?!

  "Člen představenstva těžařské společnosti New World Resources (NWR), pod níž spadá i OKD. Od prosince 2008 do prosince 2011 byl členem dozorčí rady společnosti RPG Byty!".

  Ten má co vysvětlovat celému našemu národu, ale zejména horníkům z OKD. A jeho znovuzrozený hrobník A. Bavič, který jej vykopal z hrobu zapomnění rovněž. Po novinářích nic nechci, jsou to vesměs "kuřbuřti", prodejné děvky!?

  Bohumile Sobotko, kdepak si???

  ZDAŘ BŮH!


  Ramón HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a proto volte někdo to tele, toho politického turistu Teličku znova do europarlamentu, v Česku by mohl škodit daleko více, už to prokázal

   Smazat
 9. Ten Bakala mně nějak připomíná Číňana. A Číňani mají na podobné šizuňky efektivní nástroj. Posílají za svými tuneláři do světa tzv. "návratové komando", které je dopraví zpět do Číny spolu s vyvezenými bankovními konty. Tato praxe je hodná následování :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klidně bych těm Číňanům zaplatil. 20 miliard pro vás, když si odvezete Bakalu a nám dovezete 100 miliard, které v ČR ukradl. Bakalu můžete vzít do Číny a vymámit z něj víc, nebo si s ním dělat, co chcete, nám postačí těch 100 ukradených miliard.

   Smazat
  2. 15:18
   Ono je celkem jedno zda Bakala peníze vrátí nebo ne, stejně by je dnešní mnocipán zkonfiskoval pro svou potřebu. Nejdříve se musí udělat pořádek ve stání správě a soudech.
   V.V.

   Smazat
 10. Přemýšlel jsem, jak tu havlobandu napříč politickým spektrem, co táhla a táhne naši zemi do bažin zlikvidovat nějakou nekrvavou nenásilnou cestou. Myslím, že jsem na to přišel. Chtělo by to jim rozeslat toto video, aby to s nimi všemi jeblo naráz.
  https://www.youtube.com/watch?v=OIbBcXquXAU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. obávám se, že po podpisu ruské penzijní reformy by tuto zpěvačku mohli někde lynčovat :-)

   Smazat
  2. No, myslím že Rusové nejsou blbí a ví, že to spískal Medveděv. Jo a prý klesla Putinovi popularita z 80% na 70% - fakt hrůza, jak je neoblíbenej.

   Smazat
 11. Lidé zlatí, neplačte. To jste si přeci vycinkali, tohle, privatizaci bez odpovídajících informací, církevní restituce a další a další podařené žertíky. Daří se vám fantasticky, vy máte mandarinky, banány, no a Bakala, Kožený, Krejčíř a další mají melouny,tak nezáviďte. Kapitáni českého průmyslu vystřižení jak z bondovky a tady jim to, díky vám a odborníkům vyšlo a prošlo. Anketní otázka, kdo pronesl větu "Víc takových Kožených"?.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:38 tak si vzpomínám, že mi včera Zdenda říkal, že na ostravsku privatizoval "zlatý důl", tak to bude asi ono. Vy napřed tvrdíte, že stát neumí hospodařit a zavážete tentýž stát k ochraně cizích investic. Gratulace, velká gratulace.

   Smazat
 12. Dobře, ale zajímalo by mně, jestli to naši mocní věděli a s tím rizikem do toho šli), nebo jestli se nechali hloupě nachytat na švestkách. Babiš by smlouvy měl umět, tak i znát pravdu. Úplně se děsím, že by Američani investovali v Temelíně a Dukovanech, to bychom to mohli po nějakém maléru rovnou zavřít.

  OdpovědětSmazat
 13. Navrhuju OBČANSKÉ ZATČENÍ

  Občané se nakonec asi budou muset složit na občanské zatčení nebo zničení jeho nemovitostí té bakalovské svině nebo něco podobného.

  Bohužel to vypadá, že pokud nenastoupí tvrdé, skoro až mafiánské metody, tak svině typu Bakaly budou vesele okrádat, vymáhat, podvádět celé státy, tedy všechny z nás. Na soudy a právníky on má ukradených peněz dost, takže tam se to jen povleče.

  Druhá malá šance je, že se Babiš alespoň na chvíli najde své koule a opravdu se naštve a udělá protiakci, tedy půjde do přímé války. Bohužel on asi není ten typ. :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stát zaplatí škodu stonásobně, jako v 1969 zaplatil vymlácení nevyhovujících prostor Aeroflotu... Vraťte se do \brusele, provokatére.

   Smazat
 14. Nedá se nic dělat. máme kapitalismus se všemi jeho nuancemi,
  kličkami, paragrafy mnoha významů, superprávníky a veškerou
  tou pakáži kolem.
  Nemusí se ani znárodňovat, což de jure ani nelze, stačí jen
  zkusit něco maličko napravit, aby na to nedopláceli lidé.

  OdpovědětSmazat
 15. Do budoucna se bude muset něco změnit, protože: a) zadlužení je už 5 biliónů korun, b) za rok přestane ČR dostávat dotace z EU a staneme se čistým plátcem (eufemistický výraz pro "tunelovanou zemi"), c) odvody z Česka rok od roku nekontrolovatelně rostou, dnes ofiko 400 miliard za rok (ale v r. 2002 to bylo jenom 20 miliard !), d) Česko má už dva roky po sobě status "rozvojová země", což je pro členskou zemi EU poněkud urážlivé, e) stát místo omezení tunelování formou arbitráží je stále v pasivním postavení - viz třeba Mostecká uhelná, kde se chudinské Česko v klidu nechalo klidně okrást, ale prostředky kápů MUS si pro sebe vysoudilo Švýcarsko?! Takhle to dál nejde, soudruzi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZLATÉ levné RVHP... ZLATÁ účelná VARŠAVSKÁ SMLOUVA... ZLATÁ DOBA, KDY U NÁS CIZÁKŮM NEPATŘILO NIC!

   Smazat
  2. 16:34
   Stát se nenechal okrást. Tehdy byl ministrem financí náš "oblíbený" KALOUSEK. Švýcaři ho dokonce vyzývali!! aby se připojil k náhradě škody, ale Kalousek to záměrně ignoroval. Škoda přes 20 miliard. Díky šmejdovi Kalouskovi.

   Smazat
  3. Anonymní 20. února 2019 17:54

   V tu dobu tomu lidoveckému vyjebánkovi Kalouži, ještě nabízela německá vláda (záznamy získané německou rozvědkou) o nezdaněných a ulitých penězích, našich mocipánů v Lichnštejnsku (daňový ráj, majstrštyk z pera Jeana-Claudea Junckera předsedy Evropské komise!). "Uhlíři, zaplatils Králi daně!"?!

   Zájem o tyto velké ryby lupiče z České republiky, jejich identitě a výši daňového lupu, neměl Kaloužek pražádný zájem. Jednalo se asi o 200 velkých podvodníků, "INVESTIGATIVCI" zrovinka onemocněli nemocí šílených krav (BSE) stonali, nikdo se na nic neptal?! Jen jsem zaslechl, že německá rozvědka měla v BANKÁCH své lidi a to bylo pro Kalouži nefér hra, ty důkazy ...


   HUAWEI®

   Smazat
 16. Pěkně jsme se nechali vyrabovat.

  OdpovědětSmazat
 17. Škoda ze nám nepomohli Ruské tanky,tak jak v roce 1968.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No fuj. To je "úvaha" hodná bývalého okresního tajemníka nebo báby z kádrového.

   Smazat
 18. noviczech
  ...povím vám příběh z Německa, z jednoho města. Samozřejmě demokratické jednání, jako s Bakalou!
  ...Majitel firmy umřel a zůstala firma asi se 120 zaměstnanci! Město, s dluhem 1,4 miliardy euro ale chtělo firmu zachovat (funguje dodnes i po více jak 10 letech), tak vypsalo na firmu konkurs s nabídkou. Firmu koupil angličan za symbolické 1,- euro (jedno euro) a dostal k tomu od města darem 20 milionů euro! Za 7,5 milionů si koupil v Londýně byt a zbytek koupil závodní koně a prošustroval peníze na dostizích. Když zaměstnanci nedostali výplaty, dali majitele k soudu. No a ticho po pěšině, asi jako u Bakaly! Otázka: Jak by jste reagovali jako právníci? Sami vidíte, že problém není v Bakalovi, ale v ....?, přemýšlejte, máte na to pár ..minut,hodin,dní, roků...? Kdo ví, že ..... :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:24 "...Sami vidíte, že problém není v Bakalovi, ale v ....?" - Jaký problém? Angličan prostě UMĚL
   VYDĚLAT PENÍZE! Jako spousta oslavovaných šikulů u
   nás: "Jen více takových Bakalů", (nebo říkal Klaus
   ...Kožených?) sck

   Smazat
 19. Když tak čtu o té bakalovské obludnosti, nemohu nevzpomenout na Klausova slova: "Ještě víc takových Kožených" a bakalů všelikých! Po jejich řádění si budeme všichni rovni. V bídě, svrabu, neštovicích.
  I gumovému kalouskovi musím dát po letech za pravdu! Nikdo jiný se nedokáže postarat o svůj majetek tak, jak to dokáže činit privát. Ten totiž dokáže jít i přes mrtvoly ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:28 místo cyankáli je možno provést seskok padákem od jistého M. Kalouska. Poslední cesta prý skýtá překrásný výhled a tělo jen tak nikdo nevyhrabe.

   Smazat
 20. To jsme opravdu tak hloupí? Psí držky se nám zase budou smát a vydírat nás? Aby si je už konečně peklo vzalo! Nebo aspoň
  kriminál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:37 ano, opravdu jsme tak hloupí a obávám se, že v tomto oboru máme ještě rezervy

   Smazat
 21. Chtěli jste ve vládě odborníky, leč pouze Bakala jim říká díky, on má bunkříček ve Švajcu a vy hnáty v balastu.
  Dluhy se musí platit, leč Zdenda na tom nebude tratit.
  Stojí za ním celá vlast, takže asi zdraží chlast,cigára, chudák horník ten se na to pěkně nafárá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bakala má záložní bunkr dokonce i v Česku na Modravě. Asi jenom pro Maláčovou, z Prahy je to blíž :-)

   Smazat
 22. Bakala vytuneloval, okradl obcany v CR! Bakala ukradl byty....!!! Trestny cin je ukrast 5000 kc. Bakala ukradl tisice-krat vice, takze zaslouzi trest tisice krat vetsi nez bezne...tj trest smrti !!! Skodna se musi likvidovat.
  Tak lidi, porad nechate Bakalu se smat a nebo ho potrestate !? Vite, ze v CR se pravo u oligarchu neda vymoct, tak pravo je to na vas!!!
  dustojnik-val.vetetan

  OdpovědětSmazat
 23. Už někdo spočítal, kolik nás OKD a podobné tunely stály jen na základě tzv. arbitráží? Jak je vidět, i arbitráže jsou výborný kšeft, ba světový. Diag Human.... Nova - kdo tehdy vlastně ukradl těch 12 miliard??? Takže to je pokračování "vítězství" listopadu 1989. Jakou vinu nese Havel, jakou Klaus.... Koho jsme kdy za tyto podvody - kdysi jsem četl, jak kdosi prodal jinému Karlštejn, což bylo zábavné - soudili a odsoudili. Vždyť se nám Západ směje do ksichtu, jak nás dostal, obral až na kost a i za ty kosterní pozůstatky státu chce zaplatit!!! Od r. 1989 žijeme v jednom velkém, převelikém podvodu, doba TEMNA (kdy katolická církev se drala do útrob českého národa, aby z nich rozsápáním vyklovala pro sebe bohatství) byla proti této současné době, době gangsterského kapitalismu - jen malou epizodou. A pak chcete se někdy přiblížit na úroveň aspoň Řecka? Ne, skončíme daleko hůř, než dnes západním kapitálem zruinovaná a vydrancovaná Venezuela.

  OdpovědětSmazat
 24. Nevím, co pořád všichni máte za problémy. Vždyť náš pan prezident Havel říkal, že konečně žijeme v právním státě. I pan Ruml to říkal, tak co ?

  OdpovědětSmazat
 25. Jak je vysmátý xindl zlodějský chtěl by ho cyp střelit.

  OdpovědětSmazat
 26. Já si taky myslím, že samostatnost ČSR od doby Rakouska byl nesmysl, vždy o svoje postavení usilovaly jen elity a takzvaný národ jen zneužívaly. Onen národ vlastně ani neexistuje, kdyby skutečně byl, tohle by si nenechal líbit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív se naučte volit správné lidi. Tím to začíná.

   Smazat
  2. Tyhle kecy hodné svatého Václava mě vždycky po ránu rozesmějí. Postav se, vole, do čela, ať tě uvidím.
   Předpokládám, že máš tolik peněz a možností, abys mohl tenhle prolhaný systém rozložit. Už je pozdě na nějaké pohádky.

   Smazat
  3. Samozřejmě že neexistuje! Tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z divochů lidma, ale tu jste nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
  4. 08:17 ty máš určitě obě ruce permanentně přifačované k tělu, abys permanentně nevztyčoval některou z pazour. Ty tvoje tlachy jsou akorát k smíchu teutone, recituješ z říšské učebnice dějepisu a myslíš, že jsi chytrý.

   Smazat
  5. 08:17 jistě chápeš, že s ťunťama tvého typu není žádný problém se na něco vymluvit, viď

   Smazat
  6. Anonymní 21. února 2019 8:45

   Dobrý! Máte smysl pro humor 1***. Ten germán Pauk je pronajimatel všeho říšského po restitucích 89 v Brně, většina mu dnes padá lůzrovitě na hlavu a on stále tasí pravici, nemá čas na opravy!

   HUAWEI®

   Ps. Na veřejnosti prý haijluje po disidentsku jazykem, zuby má přito v kapse.

   Smazat
  7. Doplnění: ... zuby má přitom v kapse, společně s kuličkama, bajonetem a orlicí ...

   ®

   Smazat
  8. 11:46 Bing ho! Ovšem pouze částečně, neboť jde o kompilát uvedeného s panem Krystlíkem a jinými autory - třeba historiky Andělem a Novákem, esi ti teda je jejich prvorepublikové dílo známo, pitomo. Ostatní (8:45 a 8:49) skřekající lejneři putlerovyčové jsou úplně mimo, jako vždycky:-)))

   Smazat
  9. 8:17.. a nepřestáváš být kreténem

   Smazat
  10. 21:47 Neopakuj se rudoprde! Sám jsi jen směsí smradlavej plynů z lejnolíhně týhle ugrofinský poloopice s diagnózou A56! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   P.S.: na této vzácné fotografii je dokonce zachycen přímo okamžik tvýho zrodu!:-))))

   Smazat
 27. Vláda věcí tvých se k tobě, lide, navrátí, lide, navrátí. Slovo lide je možno nahradit konkrétními jmény, ale to paní Marta asi neudělá, že.

  OdpovědětSmazat
 28. Problém je, že kvůli těm dluhům NWR za peníze, které do "OKD nikdy nepřitekly", se vyhlašovalal ta insolvence. Pokud ten dluh "nikdy neexistoval vůči OKD", tak by se insolvence měla zrušit a OKD by se měla vrátit starému vlastníkovi. Ono tady práve smrdí tohle to. Ten dluh jakoby byl (když se to hodilo pro vyhlášení insolvence a přípravu převzetí státem) a pak nebyl (když se to hodilo pro konečné převzetí státem)

  OdpovědětSmazat
 29. Pokud Bakala zaplatil za 49% podíl 5mld KC pred x lety, tak by me zajimalo kolik zaplatil Babis za Agrofert kdyz jej privatizoval a jakou ma cenu dnes? Mozna to bude mnhohem vetsi rozdil. Pred 10 lety stalo vsechno 1/3 ceny proti dnesku a nekdy vice, podivejte se na akcie Aplu, Amazonu. Zkuste si dnes koupit byt za cenu pred 10 lety. Zjistite, ze na to potrebujete nekolikrat vice penez.

  OdpovědětSmazat
 30. O tom jak vymámit zlaté tele z jalové krávy
  Předem upozorňuju že proti krávě nic nemám, je to vysoce užitkové zvíře - na rozdíl od jiného taky "dobytka".
  viz dnešní citace: Česku hrozí arbitráž za znárodnění OKD, český prezident a premiér obdrželi z Londýna ultimátum od bývalého likvidátora NWR, že český stát musí do 3 měsíců vyplatit bývalým akcionářům NWR stovky milionů eur! V opačném případě postoupí americká arbitrážní firma celou věc Světové bance a její arbitrážní komoře! Záchrana OKD vyjde nakonec český stát hodně draho?

  No a při čtení tohoto jsem si vzpomněl na jeden béčkovej western kterej jsem viděl před 30 lety (v dobách kdy ještě naštěstí vše stálo za ho---) na VHS. Byla to bůhví kolikátá kopie z kopie a ubohé tlumočení do češtiny, ale o to mi nejde - jde o obsah.

  V tom filmu se dali dohromady dva lupiči s bankovním úředníkem.
  No a přemejšleli jestli by měli vykrást jednu banku, ale nakonec myšlenku zavrhli s tím že banka má trezor prázdnej. Načež ten bankovní úředník prohlásil že jím ukáže jak vykrást peníze z banky, kde není ani doláč.
  Milí lupiči dali dohromady doláče z předešlých loupeží a bankovní úředník je odnesl do té banky, kde samozřejmě dostal papír aby si tuto hotovost mohl vyzvednout v jiné pobočce (rozuměj - která měla v trezoru příslušnou hotovost). Vzápětí se přiřítili ty dva lupiči s bouchačkama a "své těžce nakradené doláče" si vzali zpět.

  Podobnost s OKD je samozřejmě čistě náhodná a ponechávám čtenářích (jestli to bude někdo číst) aby sami posoudili.

  Ostatně ofce (tedy mi) jistě rádi prohranou arbitráž zaplatíme - stejně jako tehdy kdy se dvě skupiny soudruhů přetahovali o jednu nejmenovanou televizi (11 miliard) - ostatně četl jsem na toto téma zajímavej diskusní příspěvek, kde autor vyjádřil přesvědčení o tom že to celé bylo
  předem domluvené divadlo které jsme samozřejmě zacálovali.

  PS: jen by mě zajímalo proč stát nevymáhá těch 11 miliard po tom železným soudruhoj

  OdpovědětSmazat
 31. Jen další důkaz jací gangsteři vládnou Evropě a světu. Dokonce si tipnu, že mají šanci soud vyhrát.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.