Reklama

úterý 5. února 2019

Chápeme strach pana ministra, kdyby přišli o svůj jednostranný propagandistický nástroj, byl by to jejich konec

5. 2. 2019 ceskamedia (podstatně kráceno)
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD): "Já bych chtěl úvodně jasně deklarovat a vyzvat všechny kolegy a kolegyně v Poslanecké sněmovně, aby tyto zprávy byly schváleny. Je totiž zřejmé, že neschválení výročních zpráv by bylo politickým tlakem, který by mohl znamenat odvolání Rady České televize a nutnost volby rady nové. A pro tento krok opravdu nevidím žádný důvod. Dle mého názoru Česká televize funguje dobře, plní svoji úlohu a hospodaří transparentně, což dokládají právě výroční zprávy, o kterých se dnes jedná.

-----
Česká televize i Český rozhlas jako veřejnoprávní média, hrají v dnešní společnosti důležitou roli. Patrně ještě větší než před několika lety, kdy ještě neexistovaly stovky jiných informačních i dezinformačních zdrojů, které se snaží tvářit jako objektivní zpravodajství. Žijeme v demokratické společnosti a já budu dělat vždy vše pro to, co je v mých silách, abychom v ní žili i nadále. Hodnoty, jako jsou nezávislost médií a svoboda slova, které právě veřejnoprávní média reprezentují, musíme ctít a chránit. Já doufám, že moji kolegové v Poslanecké sněmovně sdílejí obdobný názor. Výroční zprávy České televize schválíme a zamezíme tím snahám ohrožovat nezávislost naší veřejnoprávní televize.
-------
A na závěr. Zcela jistě se zde objeví taktický manévr o sloučení projednávání jednotlivých zpráv. Ten považuji za účelový. ---- Vytvořit politický tlak na Českou televizi tím, že se například neschválí dvě zprávy a bude tady prostor pro to, aby při třetím projednávání třetí výroční zprávy se potenciálně vytvořil ten obrovský tlak na veřejnoprávní média. ---- Vážené kolegyně, vážení kolegové, nenechme se unášet opravdu jinými zájmy než jen těmi racionálními. "

46 komentářů :

 1. Propaganda je propaganda...Ale tihle jsou lepsi......ti nas jeste donutili si ji sami platit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta sesle nějak láká tydlety absolutně přesvědčené, jako byl Herman.

   Staněk?
   Kde se to bere, vzlíná z odkalových jezírek?
   Vždycky si žil v poho a bude dělat vždy vše pro to, co je v mých silách (česká syntax a stavba věty u nejvýš posazené češtinské prdele v království), abychom v ní žili i nadále, nejdřív na Tři krále.
   Až se rum zas koupí.

   Smazat
  2. Tak se rozhlizim kolem a vidim ., ze se nemocnice vyprazdnily v Midle East a africe a jinde s tema nevylecitelne nemocnyma a kdo by se o ne staral..Pryc s nima do EU a Australie..
   Taky pribylo blaznu vseho druhu , vyprazdnili na nas psych.asylum, vsude ..
   Zeny a divky pak jsou vedeny k tomu aby ,milovali sve afroaraby a tak se zrusi znasilneni a vrazdy a spousta jinych zlocinu... Kdyz budou souhlasit , ukaznene,se vsim zlociny nebudou..

   Smazat
  3. Televizi jsem odnesl ke kontejnerům a odhlásil na poště, nikdo Vás zatím nenutí jí platit a sledovat jí a nechat se sledovat od ní.

   Smazat
  4. Ste uďál špatně.
   Televizi ste měl odhlásit na Hlavním Wilsonově nádraží, konec nástupiště 13 a pak asi 500m štěrkem k lampárně.
   Vlastní přístroj jste měl odnést na poštu a nevyplaceně zaslat paní Schillerové jako fyzický důkaz.
   Model Orava?

   Smazat
  5. Pokud kdokoliv osloví na veřejnosti jakékoliv shromáždění větou, která začíná slovy: " Já bych chtěl úvodně jasně deklarovat..."měl by být vypískán, protože jeho "češtin" není způsobilý pro veřejné projevy. Pokud stojí za řečnickým pultíkem pan ministr kultury, měl by být od pultíku sesazen a následně i z postu ministra kultury, naší těžce zkoušené země. A.Š.

   Smazat
  6. 16:28
   Co byste taky chtěl.
   Sociální demograt.
   Ve dne škodil, v noci krad.
   Žádné pískání.
   Si neveme k srdci.
   Předpřipravené hromádky dlažebních kostek.
   Rodný jazyk pomstíme.

   Smazat
  7. NOSITELÉ OHLUPOVACICH PODVODŮ Z ČSSD SI ŽÁDAJI V NICH POKRAČOVAT

   takový odpad národa,jako je Anton Staněk ČSSD a strany,které je podporuji nesmime volit.
   Jsou to od přirody přiživnici a chodici nebožtici usilujici bez skrupuli o naše ohlupováni a zmanipulováni tak,že nám ukradou náš hlas a tedy i naši moc zmanipulovaným tiskem a tv,přitomtakové volby nemusi vůbec platit, patři na hřbitov,dřive než udělaji ještě vice škod!

   Smazat
 2. Začerněné smlouvy a naprosto drzá nemožnost veřejné kontroly = transparentní hospodaření podle ministra kultury? Není pan ministr Staněk náhodou ministr prázdných keců?

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11...absolutní souhlas...

   Smazat
  2. už se dohodli aj sudrucheštěbak neni proti hospodařeni natož dělat nějaky audit takže to vypada na pakt o neutočeni oni nebudou patrat a on bude platit z ciziho kolik si řeknou to jen aby se vědělo oč tu běži a na vočany udajne koncesionaře se tak nějak zvysoka a tradičně kontinualně sejři tojen proto aby jsme věděli proč nam přidal aby si honorace mohla vic nahrabat ach jo ta inflace tolik podporovana dotovanym komunistou eštebakem

   Smazat
 3. Kdyby se radši pan Staněk postaral o to, aby jsme tyto dezinformační média nemuseli platit.

  OdpovědětSmazat
 4. Je třeba si poznamenat jména těch, kteří budou hlasovat pro schválení a všemožně jim to "osladit" do konce života (politického)!

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Antonín Staněk je drzý vtipálek

  OdpovědětSmazat
 6. Hh stejně se protinárodní čssd nezachrání už aby skončili na smetišti dějin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni se zachránit nechtějí. Všichni si přejí aby ČSSD konečně zkrachovala, ale jsou ve straně proto, aby vytvořili dojem, že za dluhy a krach kdysi slušné strany právě oni nemohou. A chtějí být u toho až se zhasne, že se v tom fičáku napakují.

   Smazat
 7. No, zejména Babiš by si měl uvědomit, že má ojedinělou možnost změnit stav, ve kterém jsou média hlavního proudu jednoznačně proti němu. Já nebudu pitvat, do jaké míry mají v jeho konkrétním případu pravdu, ale drtivá většina koncesionářů vnímá českou televizi, jako klubko hadů vyhřívajících se na jejich břichu. A za jejich peníze.
  Tahle šance na změnu se nemusí hned tak opakovat a v případě Babiše může tlak naopak narůstat. Bezděky se mi vybavil Putinův výrok. Je li konflikt nevyhnutelný, udeř první. Ke druhému úderu již nemusíš mít příležitost.
  A já k tomu dodám pouze tolik. Udeř tak, aby se protivník už nemohl zvednout. Jinak vstane a ztluče tě jak žito.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrá slova pane Hricaku,je možná změna? V současném světě kdy někteří dosazuji do funkce nezvolene presidenty, kdy mocnější vyhrožují likvidaci slabším,kdy takzvane bezpečnostní informace se využívají k likvidaci volné obchodní soutěže......nedovolí bohatí nějakou zásadní změnu a jen přitáhnout šrouby palečnic..

   Smazat
 8. Výroční zprávy České televize schválíme a zamezíme tím snahám ohrožovat nezávislost naší veřejnoprávní televize. Toto v únoru 2019 může prohlásit v poslanecké sněmovně jen dementní blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. on jen tak vypada ale ve skutečnosti je tajrdlik koblihuv ktery se už vyjadřil že se to musi schvalit tečka

   Smazat
 9. Socan cituje pravičáské Kalouskovy střevní výlevy a socanskej senát se stal víc pravicovej, než celý demoblok dohromady - svět se v zádel obrací!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD jenom chladně kalkuluje na zisk hlasů od voličů, pro které jsou ODS a TOP 09 příliš LEVICOVÉ...

   Smazat
  2. No já mám takový dojem, že za chvíli, budou spacáky v Praze těžko k sehnání. V.J.Horák

   Smazat
 10. Andrej Babiš


  @AndrejBabis
  SledovatSledovat uživatele @AndrejBabis
  Víc
  Jak asi víte, v březnu se budou ve Sněmovně projednávat Výroční zprávy @CzechTV. I když jsme vůči ČT často kritičtí, a řekli jsme to i jejich řediteli u nás na klubu, požádám poslance hnutí ANO, aby se nepřipojovali ke KSČM a SPD a hlasovali PRO schválení všech Výročních zpráv.

  OdpovědětSmazat
 11. Jistě, dokud vysílají v našem zájmu, tak jim budeme schvalovat výroční zprávy. Jinak je ta televize úplně nezávislá, ani ten divák jí do toho nemůže mluvit, jenom platit za něco, na co už drahně let nekouká. To je jako platit pekaři za to, že mám vál na těsto a nikomu to nepřijde divné.

  OdpovědětSmazat
 12. Arogance ČT nezná mezí. Kdyby si seriál Most! dovolil vysílat Soukup na Barrandově před 22.00 hod. tak dostane flastr za květomluvu jako řemen a je za ptase. Když to vysílá ČT 1, ve 21.05, tak ta lidská anatomie kupodivu nikomu nevadí a je to umění, tedy asi jako narvat pinďoura do análu. Koncesionářské poplatky prý platíme za to, aby ČT mohla točit i pořady vysoké kulturní úrovně, které by komerčním televizím nevynesly. S tímhle seriálem by ovšem uspěla každá a pro diváka by byl zadarmo. Ovšem po 22.00 hod. a s pípáním, tedy v podstatě bez zvuku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MOST by si měl náš kulturní ministr pustit v neděli před obědem.
   Větší píčovinu jsem neviděl. Hlavně, že je toto výjimečné dilo genderově vyvážené...

   Smazat
  2. Seriál MOST! Berte jako dílo, momentálně postižených lidí a s realitou to nemá, ale vůbec nic společného! Často chodíváme nebo jezdíváme na kole, jak na hrad Hněvín, tak na vrchol Resslu, vedou tam stezky, cyklostezky i silnice.

   Nikdy za celý svůj život v Mostě jsem neviděl ani neslyšel o Cikorce, která by dobrovolně, jen tak vyšlapala stoupáká na tyto vršky, odpověděli by Vám:„Proč bysem tam chodil/a, voni tam dávaj něco zadarmo!", „Proč chodit za nic zbytečně do kopce, deb.le!“.

   To samé na Autodromu, vtupenka na závody od 500.-Kč/osoba!? Ta Severka se nachází cca 4km od toho domu, kde natáčeli. Zanedbaný dům po hodně starém dědovi, dnes za pár korun na prodej! Pražané, ten dům na Vás jenom čeká "Vítku rychle ho dodělat!".

   Za ním je velká vilová čtvrť, tam pokud projde Cikorka, místní bijou na poplach. Jsou zde jako pěst na oko. Tam bydlí lékaři, advokáti a papaláši?! Bydlím o padesát metrů nad tím inkriminovaným domkem a vidíme na něj z okna.

   Tuto sobotu jsme jeli autem v polodešti k babičce na víkendovou návštěvu a nemohli jsme u Severky odbočit v křižovatce stály auta a řidiči s osádkama se v polodešti fotili před tou hospodou, která však dnes vypadá jinak než v seriálu? Aby mohli své fotky, okamžitě vložit na Facebůůk, DEMENTI ...?!?

   Nehledě na ukradený výraz Kaiserovi a Lábusovi v rodině Tlučhořů:„Páťa DYCKY Páťa“! Autoři, styďte se vykrádat hlášky skutečných machrů humoru ...

   HUAWEI®

   Smazat
  3. https://uloz.to/live/!LxgrykpWMCT3/ct-serial-most-mezi-mesty-ukazujici-problemy-broumova-a-horovic-v-cele-jeji-siri-a-nahote-avi-mkv-mp4

   HUAWEI®

   Smazat
 13. vyjádření p. Staňka je pod úroveň,najde se někdo, kdo ho vyzve k odchodu, protože ČSSD ho jistě nevymění,ta bude hlasovat PRO

  OdpovědětSmazat
 14. Výroční zprávy České televize schválíme a zamezíme tím snahám ohrožovat nezávislost naší veřejnoprávní televize. Toto v únoru 2019 může prohlásit v poslanecké sněmovně jen dementní blb.

  OdpovědětSmazat
 15. Republiku si rozvracet nedáme!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Všude ty samý ksichty, při pravidelném sledování se nechá poměrně snadno zjistit, kdo jim dneska nepřišel na šichtu. Ta TV už dávno privatizovaná je, akorát díky námi zasílaným prachům nemůže krachnout.

  OdpovědětSmazat
 17. Co už všechno kolem této obzvláště vypečené vysílačky bylo a není síly, která by s tím udělala pořádek. To nevěští nic dobrého.

  OdpovědětSmazat
 18. Poslanci vládní smečky-socani a ANO stávající stav nechtějí měnit,zřejmě se bojí kurev v čt z obavy,že na ně něco mají jiný důvod snad nemůže nikoho napadnout.

  OdpovědětSmazat
 19. No, už může být ČT v klidu, pan Babiš a ANO ČT podpoří! Je mi z toho špatně a z voličů pana Babiše ještě víc!

  OdpovědětSmazat
 20. Informace k instituci, která jako jediná dosáhla po roce 1989 plného KOMUNISMU - vše ZADARMO a bez KONTROLY, jedná se o ČKTv Stračí hory, Praha tj. Česká Komunistická Televize, mylně nazývána pouze veřejněprávní ČTv.

  Česká televize a Rada ČT si může oddechnout. Premiér Andrej Babiš veřejně oznámil, že požádá poslance hnutí ANO, aby podpořili výroční zprávy ČT i když podvádějí v účetních čachrech (klientelismus kamarádů vycucávajících peníze lidu Českého v ČT, důkazy zmařeny začerněním faktur!). Fuj!

  "Podivín Andrej Babiš, pojďme si vyjmenovat milníky, kdy se ANO svléklo donaha:

  1. Milník - ač mělo těsně po volbách ANO jasně a opakovaně deklarovanou většinovou podporu menšinové vlády ze strany SPD, KSČM, tak se spojili s ČSSD, pro kterou ANO tam bytostně před volbami, nemělo dobrého slova.
  2. Milník - hlasování poslanců za ANO v europarlamentu v rámci nelegální migrace, všichni pro rovněž podpis Marakéšské dohody, frekventantem pohotovostního pluku VB, mlátičkou Metnarem (stejně jako poslanec Ondráček)?
  3. Milník - odmítnutí vlády ANO, vyšetřovat, stíhat, soudit a odsoudit privatizační zločiny. Přece v jakékoliv civilizované a právní společnosti, se trestná činnost stíhá, soudí a spravedlivě odsuzuje.
  4. Milník - ač si nejen ANO, vědomo vytrvalého, soustavného porušování zákona § 31 odst. 2 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasovéhoa televizního vysílání, zákona č. 483/1991 Sb, § 2 o České televizi, ze strany »VEŘEJNOPRÁVNÍ« ČT, ČRo, tak za prvé, nikdy nezasáhlo a za druhé, hlasuje pro přijetí cinklých zpráv, smluv, faktur ze strany ČT.. Nechť je vneseno světlo tam, kde doposud vládne černočerná tma.., Antihydra".

  HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele huhňavej, my si toho všeho jsme dávno vědomi.
   O Bábovi víme, co si myslet jaxme ho viděli poprvé.

   Blátisravskej šibal.
   Přišel nás vobrat na kost, ponivač na Slovači by už dávno šel za Pápajovcema.
   Káter 4x5 metrů by po ňom zbyl, jako po ostatních Janošících.
   SIS má někde na semtex sklad.

   Smazat
  2. Díky za skvelý názor pane A14:23! Moja máti má na toho Babiša ale iný názor: Že je to slovenský anděl, který si nabral na rohy u Vás toho viac než unesie. A teraz Vy Češi naňho nadávate, že je to "slovák", pretože vy Slováky bytostne vraj nenávidíte:-). K tomuto stihomamu - k takému psychyckému stavu sa sa dopracovala ešte za mládí, keď po vojne prebiehali atnické čistky a ona sa odsťahovala z hôr na "dolniaky" do južného Slovenska, vyplniť medzeru po "odsunutých" maďarov. A doposial sa nezbavila tejto choroby z povolania, že je to vaša národnostne motivovaná nenávisť voči blahoslavenému, ničím nepoškvrnenému rodákovi -slovákovi - zo Slovenska. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 21. Je asi typickým rysem demokratů cokoliv vnucovat ostatním?Celá naše politická garnitura,prezentující se jako bytostní demokraté,co jim tolik záleží na svém propagandistickém nástroji a jejich příznivci z řad
  veřejnosti,by mohli financovat ČT na základě dobrovolnosti.Proč mají tohoto sterilního molocha
  platit ti,kteří jeho objektivní informace nepotřebují.
  Není žádnou sci-fi,že by si příznivci ČT mohli zakoupit předplacené karty a po zasunutí do přístroje
  sledovat své oblíbené reportéry a analytiky až do aleluja.Příznivci tohoto média by jistě na platbě
  nešetříli,ostatní by byli tohoto jha oproštěni.Přístroje na předplacenou kartu by jistě
  dodaly čínské nebo korejské firmy.Stejně nás vládní
  garnitura nutí k nákupu nových přístrojů.Postačí z rozhodnutí vlády prodat frekvence a změnit vysílací
  kodek.

  OdpovědětSmazat
 22. Členové vládní smečky jsou natolik odtrženi od reality,že nechtějí vědět že většina občanů na prolhanou čt a čro sere a to z vysoka.

  OdpovědětSmazat
 23. Jedno je příspěvku toho pokleslého soc.-dem. činovníka přece jen potěšující.
  Je zřejmě, že má strach.
  Strach z toho, že by se ČTV stala objektivním (a vyváženým) veřejnoprávním médiem. A přestala vysílat své propagandistické sračky dobré leda tak pro vymývání mozků těch, kteří si to nechají nebo na to mají pajšl.
  Pokud však bude zachována Rada pro R+TV vysílání, změna, které se činovník děsí, nehrozí. A jen o to mu vlastně kráčí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za situace, kdy se media stala pouhým instrumentem politického marketingu očekávat u medií veřejné služby, že by zůstala mimo tento stav bude asi pouhým zbožným přáním. Media se stala mocenským nástrojem a vlivové skupiny soupeří o jejich zapojení ve svůj prospěch. Pojem "media veřejné služby" v mezích zákona je sice pěkná teorie, ale skutečnost posledních dvaceti let ukazuje spíš na jakousi falešnou privatizaci ČT zaměstanci a vlivovými skupinami mimo demokraticky volené instituce. To je problém.

   Smazat
 24. Názor ministra Staňka neodráží realitu, kritických připomínek televizních koncesionářů. Je to postoj klienta České televize, postoj účelové participace na mediálním mocenském centru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s 21:59.Navíc je ale potřeba zodpvědět otázku:Koho klientem jsou media? Potažmo: Koho zadání plní media? Media veřejné služby nevyjímaje. Realita je totiž taková, že o jejich tolik zdůrazňované nezávislosti se jejich koncesionářům může jenom zdát. Tady se původní snaha zákonodárců po mediích "mírného pokroku v mezích zákona" evidentně minula účinkem. Naopak podobně jako u jiných zákonných norem, ani tady mediální praxe v žádném ohledu nerespektuje ducha ani literu zákona. Právě naopak. Instituce zřízené pro jeho dodržování, naopak často slouží k zakrývání prohřešků proti plnění úkolů veřejné služby. Ano je nejvyšší čas toto mediální spiknutí proti demokracii změnit. Současný ministr je žel ve střetu zájmů.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.