Reklama

sobota 16. února 2019

Co nám dnes schází

Jiří Jírovec
16. 2. 2019
Bývala to taková tabulka. Pod nápisem "Co nám dnes schází" byl seznam poživatin a drobných potřeb. U každé položky byla překlapovací pacička,  která směrovala hospodyni k obchodu. Po bálu, který uspořádal president Zeman, vyjevila jakási Františka, co dámám a pánům chybělo k dokonalosti. Kdyby bývali měli tabulku, na níž by  místo soli, mouky, chleba a koření byla slova smoking, frak, a motýlek,  mohli se vyhnout jejímu posměchu.


Etiketa, vy kluci pitomí, musí být. Tak po švejkovsku vyzněla obava  Františky, hrozící se, že by u každého stolu seděl host bez etikety.

Zemanův tmavý oblek byl prý příliš lesklý a vázanka modrá, střevíce málo společenské, Babišovi se krčily kalhoty, dámy měly nevkusné přehozy na  cestu od auta ke vchodu, boty na tanec v igelitových taškách a kdoví jaký  neznačkový sajrajt měly v kabelkách, kdyby se do nich dalo nahlédnout.

Hrad bez etikety, toť zhoubný příklad pro poddané. Tak se stane, že jen  málokdo chodí na procházku se špacírkou, jí na alpace, má psa s rodokmenem  a pije podřadné krabicové víno. To pak mnohý zanedbanec zapomene, že míval domov a jde si ulevit pod most.

Společenský vzestup nastal za presidenta Havla. Po počátečním úletu  zmizely z hradních chodeb koloběžky a vodku nahradil kvalitní alkohol.

Žaket, frak nebo smoking, stejně jako nelesklý tmavý oblek, motýlek a  kravata ztrácejí na významu úměrně vzdálenosti od Hradu, František a Špačků.

Pro důchodce je upozornění na chybějící chleba, máslo, mléko, salám a sýr  zbytečné. Když potraviny schází, hodí cosi přes sebe, vezme igelitovou  tašku a jde za akcí do nejbližšího obchodu.

42 komentářů :

 1. Tak to dopadá, když má někdo ukrutnou potřebu za každou cenu něco napsat, ale nemá co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tím myslíte p. Jírovce nebo tu lepšolidskou Františku? Ta by totiž za Havla psala, že když dorazili kámoši z disentu v tričku, tak to mělo styl...

   Smazat
  2. Tak to dopadá, když má někdo ukrutnou potřebu za každou cenu k článku něco napsat, ale nepochopí jeho smysl.

   Smazat
  3. Supman 16. února 2019 3:18

   A vypotáceli se s pochcanýma riflema od rozkroku až po kolena i s manželkama se valejíc po chlastačce, před podnikem na zemi, ČR obletělo foto (Plastic peapl, Havel, Olbraitová a spol.). Třída A+++.

   HUAWEI®

   Smazat
  4. 11:46 Tak pořád lepší než tvůj fotr! Dobře si ho pamatuju, toho udavače v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů! Vím jak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a pak přikvačil odkudsi ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal tobě a podobnejm rudejm čůrákům pořádnej rejhanec přes plány! Vzpomínáš?:)))

   Smazat
 2. To je bohužel lepšolidská slabost, naparovat se stylem z butiků v Pařížské. Mají pifku, že když konečně na ty cyngrlata nahrabali "odkláněním" různých rotpočtů, tak je nikdo na Hrad nezve...

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To opravdu sedí od Radosty: (???)

   "Havel byl typický lepšolid, z rodiny HODNĚ lepších lepšolidí. Sebrali jsme té jeho vykořisťovatelské, vzdělanecké famílii skoro všechno, přesto zůstali lepšolidmi, mizerové."

   "... se uměl oblékat a chovat jako lepšolid."

   Smazat
  2. ... jóóó Véna flaška Ruzyně ... ten bez poradců si uměl navlíknout tak vytahaný svetr a potrhaný džíny ... ale měl tu noblesu, jako Khárl, proto si ho taky pozval !!!

   Smazat
  3. S panem Radostou souhlasím a vy dva chudácí 7:38,7:48 si trhněte. Díky pane Havle za zase krásný dnešní den. Bez rudých vemen.!

   Smazat
  4. Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
  5. 9:25 Tak to je zase dokonalej slint. Jak píšete, soudruzi v Moskvě už dopředu věděli,od 60 let, co se bude dít v ČSSR v roce 89 .( ASI NĚJACÍ JASNOVIDCI) Proto na dlouhou dobu dopředu asi 25 let si připravovali pana Havla coby prezidenta. Proto si pan Havel odseděl 5 let aha.A to, že zlehčujete práci pana Kocába svědčí o tom ,že jste velký hlupák, nebo blázen.Tak tohle nevymyslí normální člověk, z jakého blázince tohle píšete?

   Smazat
  6. Já se netrefuji jen na nějakou osobu. Mířím přímo na české soudce, co předvádí v práci, za to by dělník letěl, ani by neměl čas vybrat si skříňku. Něco podobného se děje v policii, ale i v armádě. Dokud budou ministři typu Hamáčka, Maláčové, Petříčka, ale i Metnara či Plagy, tak nemáme šanci v ničem.

   Smazat
  7. Přátelé, vy toho radostu čtete? není to ztráta času? Vždyť je to stereotyp. Stačilo mi si přečíst jeden jediný jeho příspěvek a vše ostatním je na jedno brdo. Proč na něho reagujete?

   Smazat
  8. I na jiných webech s diskusemi ovládne diskusi placený kecal, který vcelku zasvěceným způsobem odvede diskusi od tématu článku s úmyslem naštvat typické čtenáře a docela se to daří. Rozumné je ignorovat je, a nebo diskusi vůbec nečíst.

   Smazat
 4. už jsou za vodou a tak kopiruji bolševiky- což jim neděla žadnou namahu -ktere tolik odsuzovali a pořadaji chlastačky apichačky i sorgiemi aby se plebs měl čim bavit za jeho povinne desatky ale jak je zhistorie znamo nadlide tak konali vždy bez ohledu na nějake problemmi ve stilu na horni palubě se porad tanči když v dolni je už vytopino ovšem naš soudruch prasedident se překonal a trsal jak mlady zcepeněly svazak po třech staličnych vodkach a když i zapěl jak kaja za mlada davy čumilu omdlevali no nic honorace se musi taky bavit když vladnuti je nuda

  OdpovědětSmazat
 5. Svata prostoto a něco z hlavy by nebylo,nebo tam nic neni Radosto? Pane Jírovče opět skvělý příspěvek,doufám,že jednou vsechny vaše clanecky a prizpevky vyjdou knižně.

  OdpovědětSmazat
 6. Rudemu dedeckovi Jirovcovi schazi poradna stramanda:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 07:55 tak vyjev tu svojí "stramandu" bílý mládežníku, to bude asi "delo"

   Smazat
  2. Ale ten anál 7:55 na žádnou "štramandu" nemá. Je z Jandova teplého šiku. Jedině snad nějakou transku.

   Smazat
 7. Ta lepšoidka Františka chodí asi oblékaná jako princezna když kritizuje jiné . Není divu , když jí na výbavu šatníku vydatně přispívají zřejmě Bakala se Sorošem .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 08.06 - doplňuji -Bakala z ukradených peněz od ostravských horšohorníků

   Smazat
 8. Vsadím se že kdyby tam byl sám pan kníže ve zmačkaných montérkách, tak ho ta stará filcka vychválí jako největšího elegána. Žvásty této "nestranné" tetiny jsou důležité asi jako senát ČR.

  OdpovědětSmazat
 9. Tady je inspirace proč jít k eu volbám německého důchodce vyhazují z bytu aby tam mohli strčit slimáky:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201902159213470-nemecko-senior-migranti-ubytovani-vyklizeni-byt/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.39 Jo prolhanej Sputnik, ( A CO TAK aronet, nebylo by něco,) tomu muže věřit pouze osoba s IQ pod 50.GRATULUJI.

   Smazat
  2. 10:24 A co informace z lidovek.cz, těm důvěřujete ?

   Člen Strany Zelených chce vyvlastňovat byty, rušit soukromé vlastnictví, poručit Ústavu ČR, atd.
   S tím souhlasíte... ?

   https://www.lidovky.cz/domov/vyvlastneni-bytu-je-normalni-nastroj-lide-prece-musi-mit-kde-bydlet-rika-mlady-zastupitel.A190212_191355_ln_domov_mber?

   Smazat
  3. 10:24 Tak prolhané liberální blitky kde zamlčují zločiny slimáků a nechají terorizovat vlastní občany.

   Smazat
 10. "Jakási Františka", se zúčastnila bálu, který uspořádal na Hradě president Miloš Zeman. Zřejmě "omylem"...
  Až tam zjistila, že není ve společnosti "lepšolidí" a "takyumělců", ale "lůzy", která zapřičinila jeho znovuzvolení. Zůstala "na ocet", tak si alespoň do té "sešlosti" s pocitem uspokojení, jí vlastní, "kopla"...

  Není první, ani poslední, nedávné události prokázaly, že podobní jsou i mezi "přáteli a příznivci" pana prezidenta. Podobně jako Tomio Okamura, když se zařadil na tiskové konferenci po bok "Demobloku, si neuvědomili, že v podstatě tím přešli "na druhý břeh"...

  OdpovědětSmazat
 11. Francka. Chodící strašidlo na hradě.

  OdpovědětSmazat
 12. Jsou mi lhostejní páni hradní, je mi jedno v čem se předvádějí při tanyny ve Španějakém sále. Nechť tančí třeba v teplákách, ale ať nedělají blbce z Podhradí.

  OdpovědětSmazat
 13. Vyčítat prezidentu Zemanovi, že nosí málo společenskou obuv je hodně mimo mísu. Pan prezident hlavně musí obouvat obuv pro diabetiky a ta se jako "společenská" nešije. Podobné kecy se jsem četla, když byl na audienci u britské královny. To by si už konečně módní policie měla uvědomit, když novináře tak zajímá prezidentův zdravotní stav.

  OdpovědětSmazat
 14. Copak Františka, ale takový Ladislav Špaček, to je přímo zástupce Einsteina v salonech gentlemanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:12 Ano, přesně a pan Špaček je také nezaujatý.

   Smazat
  2. 12:12 ..., ale takový Ladislav Špaček, - ten dokázal udržet své vysoké nivó i tehdy, když ho
   Mečiar buransky kopal do prdele, eh´ čo to táram,
   Slovák Mečiar ho kopal do ritě!

   Smazat
 15. Pane Jírovče, rád čtu Vaše úvahy. Ty blbé kecy okolo, pusťte k vodě. Za víc Ti chytrolíni nestojí. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Vnimaňje, vnimańje. Radosta jako ochránce českého jazyka, alespoň něco. Ale aby odpověděl, co tím stereotypem sleduje, neodpoví. Podezřívám ho, že je řízen agenty Putina, protože těmi žvásty zcela jistě získává jeho příznivce! Tomáš Fuk

   Smazat
 16. Vážený P.Radosto , děkuji za upozornění, ale možná mělo být zvýrazněno barevně, velkými písmeny, abych se zastyděl a přihlásil na doučení českého jazyka. Snad bych se naučil skloňovat slovo soudruh(soudruhovi). I já to myslím bez legrace. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane Horáku, nevážený Radosta, či jak se ta kopka toxického, páchnoucího odpadu doopravdy jmenuje, je v podstatě provokatér, který se snaží dehonestovat tento diskusní web. Tuhle smrdutou hnusárnu je třeba opatrně překročit, či přeskočit, a vůbec nereagovat. Jeho rádoby revolučně anarchistické hemzy mají posloužit k tomu, aby se jednou někdo pokusil stránky NR zakázat, protože jsou extremistické. Administrátorovi děkuji za jeho nekonečnou práci s mazáním těchto výblitků. Je to fakt náročné. Ten zmetek ani náhodou nevěří tomu co píše. Je to idiot, který si možná myslí, jak je vtipný a vychytralý, ale tak obrovský blb, aby opravdu věřil tomu co tu publikuje,zajisté ne. Takže ignorovat, mazat, na skládku toxického odpadu s ním.

   Smazat
  2. Já vím pane kolego, ale když on se vtírá a mě to nedá.V.J.Horák

   Smazat
 17. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 16. února 5:18.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 18. Jsme hrdí horšolidi, tak se CHOVÁME jako horšolidi!

  Havel byl typický lepšolid, z rodiny HODNĚ lepších lepšolidí. Sebrali jsme té jeho vykořisťovatelské, vzdělanecké famílii skoro všechno, přesto zůstali lepšolidmi, mizerové.
  Havla jsme kolikrát spravedlivě odsoudili za jeho zločinné myšlenky – strávil v našich věznicích celé dlouhé roky, přesto se z něho nestal horšolid, jeden z nás.

  Ano, Havel, jako OPRAVDOVÝ lepšolid, se uměl oblékat a chovat jako lepšolid. Mizera jeden.
  Měli jsme ho popravit už v 50. letech, byl by od něj pokoj, a my bychom měli klid na práci.

  Naštěstí se věci NÁDHERNĚ změnily, z naší a Putinovy vůle: Dnešní Pán a Soudruh Hradu, náš národní Vůdce Miloš, je a NAVŽDY BUDE jedním z nás, stejný horšolid, jako býval národní Vůdce Gottwald.
  A je to hned poznat, na vzhledu i chování personálu a návštěv našeho Hradu: I když se našinec navleče do sebedražšího obleku, je pořád horšolid, vidlák jaksepatří. Ano, nám horšolidem čouhá sláma z holínek i z bot za 10 000 Kč.
  A jsme na to jaksepatří hrdí!

  Že se do našeho národního Vůdce Miloše naváží nějaká Františka z Blesku, deníku nás spodních 10 000 000 horšolidí, voličů našeho Miloše, ANO a KSČM?
  Ale no tak!
  Vždyť za nějaký čas opět zvítězíme nad lepšolidmi, jako po roce 1945.
  Armáda Ruské federace se vrátí, a s ní i celý náš bývalý krásný budovatelský život, naše osvědčené obyčeje!
  Načež zavřeme hranice, lepšolidi, a nakonec i tu Františku.

  Internet zrušíme, satelitní příjem nepřátelské televize zakážeme.
  A pak už nám nikdo nebude žvanit do NAŠÍ TRADIČNÍ módy - do našich montérek a vaťáků, do hubertusů a důchodek pro starobní důchodce (samozřejmě i pro s.s.Jírovce).
  Nikdo nám už nebude přikazovat, že si máme čistit boty, zuby a používat deodoranty – a to bude hned PĚKNĚ CÍTIT, taková tradiční slovanská svoboda!

  Takže: Jen klid, drahý soudruhu a soukmenovče Jírovče.
  Až se všechno vrátí zpět do starých dobrých kolejí, tak náš tisk bude o našich a ruských Vůdcích psát jen dobře, na věčné časy a nikdy jinak!

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.