Reklama

úterý 26. února 2019

Co ukázala sociální vzpoura ve Francii

Václav Umlauf 
26.2.2019 E-republika
Ptejme se proti Kellerovi: Co ukázalo hnutí Žlutých vest? Za prvé a zásadně demaskovalo to, o čem v krátkém textu není zmínka, což je represivní a antidemokratický režim jednoho procenta. Tato elitní skupina vlastní stát a od 99 % požaduje jediné, totiž chození do práce.


Jan Keller měl rozhovor v Literárních listech (Europoslanec Jan Keller: Považuji se za stoprocentního euroschizofrenika - na Nové republice vyšlo ZDE) a z něj bych rád komentoval tento telegrafický přehled vývoje ve Francii.

Co si myslíte o současné politické, ekonomické a sociální situaci ve Francii? Nakolik ovlivnily bouřlivé protesty žlutých vest politiku prezidenta Macrona?
Obávám se, že ti, kteří hledali ve žlutých vestách revoluci, se spletli. Toto hnutí slábne, ztrácí podporu veřejnosti, stále více lidí si přeje jeho brzký konec. Jsou takoví, kteří se domnívají, že na bázi internetu lze vytvořit nový revoluční subjekt. Domnívám se, že tak by tomu bylo jen v případě, že bychom si revoluci definovali jako tlachání on line. Macron si počká, až bojůvky casseurs (vandalů, kteří demonstrace zneužívají k páchání škod a násilí) zdiskreditují hnutí žlutých vest úplně. Pak přijde s požadavky ještě tvrdšími, než byly ty, proti kterým hnutí vzniklo. Ekonomové jeho požadavky brilantně zdůvodní, v případě potřeby dodá zvlášť pádné argumenty policie

Začněme od konce. Pan EU-poslanec za socany zásadně nepoužívá termín "korporátní fašismus". To chápu, protože nejsem poslanec. Ale jeho analýza s tímto termínem pracuje implicitně, protože ukazuje, jak Macron v zájmu jednoho procenta dokončuje převzetí státu do korporativně-fašistické struktury. Z hlediska laskavého cynika Kellera platí, že Žluté vesty jsou obětí vlastního ne/úspěchu. Ulice vládnout nemůže, nová partaj slušných lidí není ve Francii na obzoru (to je bohužel fakt). A sociální hnutí s převahou anti-sociálních živlů (částečně placených tajnou policií), bude brzo převálcováno skrze násilí provozované státem. Lidé to podepíší jako za Hitlera ve 30. letech a ve Francii (kterou máme oba rádi) bude korporátně-fašisticky vymalováno.

Tak se ptejme proti Kellerovi: Co ukázalo hnutí Žlutých vest? Za prvé a zásadně demaskovalo to, o čem v krátkém textu není zmínka, což je represivní a antidemokratický režim jednoho procenta. Tato elitní skupina vlastní stát a od 99 % požaduje jediné, totiž chození do práce. S tím samozřejmě u nás není problém. Český reálný socialismus byl na této devíze založen a jeho pohrobci nám dnes vládnou ve stejném stylu. Rozdíl je jen kosmetický, že totiž zisky z montoven (a ne z kompletní výroby jako za socialismu) jdou na Západ místo na Východ.*/ Jenže ve Francii byl jiný druh socialismu spojený jednak s reálným tržním hospodářstvím a jednak s republikánskou ideologií. To první se změnilo na korporátní kapitalismus jednoho procenta a to druhé na korporátní fašismus jednoho procenta. Tato transformace bez problémů proběhla v Česku po plyšáku, či po hadráku, jak se už říká. Ale ve Francii prozatím narazila, a to pořádně.

Potlačení hnutí Žlutých vest nebylo a dodnes není dáno jen pouliční a policejně řízenou vandalizací demonstrací. Macron musel sáhnout hluboko do represivního aparátu policie, která byla už tak přetížená běžnými trestnými činy způsobenými postupným rozpadem společnosti, nefunkčností vykradeného státu, nárůstem uprchlíků a teroristů, kteří se postupně vracejí za Sýrie a Libye. Policejní odbory a běžní strážci zákona se prakticky ve všech oblastech postavili na stranu hnutí a vesele s nimi debatovali při demonstracích, místo aby je macronovsky mlátili pendrekem po hlavě. To měli buď nařízeno (protidemonstrační jednotky CRS), nebo alespoň povoleno. Ale hlavně došlo k tomu, že slušní policisté se probrali a začali si klást základní otázky, zda tento typ fašismu je opravdu republikánská Francie, v jejímž jménu skládali služební přísahu. Vím, že toto video je jen pro znalce francouzštiny, ale je skvělé. Tento policista už má disciplinární řízení právě za zveřejnění tohoto rozhovoru o sebevraždách policistů. V době kritického týdne demonstrací v lednu se stříleli v průměru dva policisté denně. Tak se podívejte na slušného policajta jménem Alexandre Langlois (šéf policejních odborů VIGI), který mluvil pravdu o Macronově režimu ve Francii a nejspíš na to doplatí služebně.Langlois je naštvaný, mluví rychle a používá hodně technických termínů, ale je to tvrdá obžaloba macronismu ve Francii. Vedení policie jim lže do ksichtu, dává jim falešné informace do terénu, aby vyprovokovalo policejní násilí a táhne káru s Macronem. Policisté jsou zneužiti k represi oprávněných požadavků a mají za úkol šikanovat spoluobčany, k nimž sami patří. Přitom existuje padesát dalších věcí, které by měli dělat, ale místo volna, spaní a normální činnosti pro bezpečnost občanů musí být dva měsíce v kuse v ulicích, den, noc a dokola. Takže hnutí Žlutých vest demaskovalo skrytou fašistickou tvář Macronova systému. Tento prezidentský hezoun si fašouny kolem sebe drží trvale, viz náš článek o aféře Benalla (Macronův sestup do pekel).

Se žlutými vestami se probrali i slušní profesionální novináři v mainstreamových médiích. Ani ve Francii jich není mnoho, u nás asi žádní, nebo o nich nevím. Podívejte se na toto video, kde známá novinářka Laetitia Monsacré s dvacetiletou praxí sledovala na ulicích den za dnem demonstrace a mluvila se všemi účastníky, včetně policistů.Novinářka tvrdě obžalovává své kolegy ze lhaní a manipulace s fakty ve prospěch macronismu. Ano, dobrá otázka. Proč jsou její kolegové tak prodejný dobytek? Protože jejich presstituti se bojí jako naši presstituti, že je vyhodí z korporátních novin a přijdou o práci. A mezitím začali stávkovat ve Francii i učitelé a možná se přidají další profese, takže o zábavu bude postaráno.

Další důležitý krok je debakl intelektuálních elit. Ve Francii se mohli zamyslet dokonce i zástupci republikánské pravice, což v české zlodějně a lhaní není pro modré straky všeho druhu vůbec možné. Povstání Žlutých vest ukázalo, jak chudoba začala rozežírat stát zevnitř, jako rakovina. Na ulici vyšli lidé, kteří už dávno nevěří žádným politickým žvástům zprava nebo zleva. Pravice by mohla vytáhnout proti Macronovu fašismu s tím, že má republikánskou tradici silné střední třídy, která má kulturu, vzdělání a dobré srdce. Přesně tyto vlastnosti ukazovaly slavné filmy v 70. letech. Bohatí jednoho procenta měli své enklávy, ale Francie patřila všem Francouzům. Střední třída jde do kytek se stejnou rychlostí, s jakou jedno procento vykrádá a demontuje sociální stát. No a ti chudí si oblékli vesty a šli do ulic, protože už nemají co ztratit - tedy kromě oka nebo ruky při střelbě do demonstrantů. Levice je ještě trapnější, protože nechce uznat základní pravdu. Ve Francii běží nová forma třídního boje. Tak jsem zvědavý, kdy známí a vlivní píáristé jako Keller konečně přestanou mluvit do korporátní trouby ironicky zvané "Parlamentní listy", vyhrnou si rukávy a pustí se do práce. A bohužel se to netýká jen tohoto pána, ale nás všech.


*/  Pozn. red. N.R.: za reálného socializmu zisky nešly "na Východ", jak mylně uvádí autor, ale zůstávaly doma.

78 komentářů :

 1. každa vzpoura proti vrchnosti musi byt potrestana a o tom se nikdy a nikde nebudou vest žadne dialogy jen komunisti v 68 a 89 z neznalosti zkoušeli dialogy a jak to dopadlo vi určitě každy kdo si tohle přečte a tak i frantici nam davaji signal že nelze a to ani nahodu při vědomi že lepe už bylo ale už nikdy nebude

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NEPOLITICKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ A JEJI ŠPIČKA

   skvělých vizionářů,kteři umi navrhovat národni zájmy ve vizi pro ČR tedy v našem Národnim programu voličů/NPV/,by chrochala blahem,kdyby z ničeho nic pan Umlauf začal rozebirat jednotlivé články NPV,nebot má pravdu v tom,že ostatní naše bidné elity zaživaji opravdový debakl,když nechápou vo co ide!
   No toho KELLERA jsme v OV bantovali před lety,aby dělal pořádek s tim svinským kapitalismem bez přivlastků co vycházi z gangsterismu a řekli mu jak!
   Naše podiveni bylo OBROVSKÉ on nevěděl vo co de!
   Člověk se snaži a ty elity to maji všechno v patě!

   Smazat
  2. Pane Umlauf,

   kdosi se tu zmiňoval zda by nešlo uvažovat o založeni možná z počátku jen virtuálně o Křesťansko Sociálně Demokratickém Hnuti KSDH,které by nahradilo havarujici ČSSD a známé křiváky z KDU,kdy voliči musi trpět,že nemaji na výběr.
   Ono je tu také pan Novotný,bývalý policejni president,je tu pan Koler,válečnik,který by mohl informovat o Švýcarské a izraelské armádě,pokud by mu to dovolili, nebot ten divoch a smějici se bestie by se mohl urvat a pod tim Šwajc army křižem se dát na křižovou válku a dalši,kteři by dokonce chtěli udělat to NATO pro ČR zbytečným,nebot něco takového by určitě bylo tomu bohu k chuti a vy pane Umlaufe by jste mohl psát plamenné články a angažovat teďka tu cirkev,když se topi v penězich a bude prý islamizována,když pro křiž nic neudělá a z jejich kostelů maji být podle EU mešity.

   Smazat
  3. 16:15 Ty jo, co to hulíš za matroš?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Ono to asi nebude tak jak nám to předkládají. Macrona v Latinské Americe přivítala žlutá vesta a nikdo jiný, nikdo z vlády ! To přece byl jasný vzkaz, že Macron leccos posral. Neniní samostatný, neumí a má blbé poradce. Že by však nějakej řidč vedl žluté vesty ? To je blbost. Na to musíte mít zaplacené aktivisty - jako u nás. Vyšší pán než Macron mu jen pohrozil, aby neposlouchal Deep State, ale Trumpa. Macron toho moc nepobral a tak má dále problémy a Deep State musí své síly dělit mezi Trumpa, Macrona a Madura. Proto dojde k porážce Deep State a předpokládám proto zvolení Trumpa na další období, což signalizuje proces přeformátování USA. Přeformátování Evropy je pozastaveno, protože nebylo dobře řízeno. Vyšší pán(skupina) má problém s personálním obsazením řídících pozic. Holt nejsou lidi !

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. PANE UMLAUF CO ŘIKÁTE,ŽE SE CHYSTÁ VYLOUPENI OVČANŮ

   monumentálnich rozměrů ve zdravotnictvi?
   V důsledku absence článku č.1.NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ maji být občané dále vylupováni v rozměrech mamuta.
   Neexistence solidarity je má stát dalši miliardy a představa,že jejich olupováni skonči ohnou li hřbety se ukazuje jako hloupě naivni!

   Smazat
 2. Fláterník Umlauf je skutečný nešťastník a chudák. Z jeho blábolů přímo tryská deprese, vnitřní zoufalství. Nepřináší vůbec nic pozitivního, ani náznak nějakého řešení čehokoli, ani náznak naděje. Jen zmar. Zcela přesný opak toho co by měl dělat skutečný duchovní.
  Umlauf je Halík naruby.
  Kdykoli vidím jeho jméno jako autora, vím, že už nemusím číst dál. Bude zase jako kolovrátek do nekonečna omílat bláboly o jakémsi 1 procentu (jak na to číslo přišel? Proč ne promile, půl procenta, dvě procenta, 5 procent?) a nesmysly o "korporátním fašismu" (jím vymyšlený nesmyslný pojem, který nemá s realitou nic společného.
  O tom co je to z fanatika svědčí fakt, že i Keller a Parlamentní listy jsou pro něj málo radikální, či dokonce nepřátelé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žijeme v korporátním fašizmu a jen duševně slabší individuum to nechápe.

   Stačí se podívat jak "funguje" EU s velkým deficitem demokracie.

   Nebo naše "demokracie", která nám ústavou slibuje 25 let institut lidového hlasování a dodnes nic.

   Nebo jak funguje mediální scéna včetně tzv. "veřejnoprávních médií".

   Nebo jak se změnily strany s programy pro lidi na "strojky na peníze" sloužící různým mafiím.

   Jak celá politická scéna slouží cizím zahraničním zájmům a postrkuje nás čím dál tím víc na hranu světové války.

   A lidi se nemohou ani ozvat a když se ozvou, mainstreram je udupe s nálepkami "extremistů", "Putinových švábů" nebo "fašistů".

   Leo

   Smazat
  2. Leo,

   vidím, že takových hlupáků jako je Umlauf, kteří by si měli zopakovat základní školu, je tu více.
   Aby byl fašismus fašismem, musí splňovat tyto základní podmínky:
   radikalismus, autoritářská až diktátorská vláda, ultranacionalismus, násilné potlačení opozice.


   Není nic vzdálenějšího pravdě, než nazvat dnešní Evropu fašistickou. Svědčí to jen o hlouposti a ignorantství pisatelů.

   Ale když ono to slůvko "fašismus" je tak neodolatelně sexy. A vy za každou cenu potřebujete svému ideovému nepříteli nasadit psí hlavu...

   Smazat
  3. Existuje řada forem.
   A různé soft-fašismy

   Smazat
  4. 9:47
   "soft-fašismus" není fašismus. Nic takového neexistuje. Stejně jako neexistuje "soft-vražda".
   Nazývejte věci pravými jmény. Dnešní vládnoucí liberalismus, podpora menšin, podpora imigrace,..., je v přímém protikladu s fašismem.

   Smazat
  5. Nemusíš Pepku8:51 "fráterník Umlaf" ani číst, ani reagovat na něj:-). Nemusíš vůbec nic, jedině, že bys to měl příkazem od svého šéfa pornoherce Jandy. Tak dej bacha na svého šéfa a poctivě pracuj, neboť ti natrhne prdel.

   Smazat
  6. Ale Přechytralý Anonyme, to co jsi vyjmenoval v Evropě skutečně funguje - "radikalismus, autoritářská až diktátorská vláda, ultranacionalismus, násilné potlačení opozice.
   "
   není nic radikálnějšího, než genderová politika v podání EU, rozklad národních států a nahrazení novým ultranacionalizmem - vnucené Evropanstvím v pojetí kolonialistická nadřazenosti, extremistický akt přijetí masové migrace nepřizpůsobivých kulturně a civilizačně zcela odlišných lidí, vnucování "evropské" agendy i za cenu cenzury, lhaní, vyhazování z práce, omezování nezávislých informačních zdrojů atd. atd.
   Ale co je hlavním rysem fašizmu: násilím páchaným na většině lidí prosazuje zájmy korporací, v případě EU především nadnárodním korporacím se sídly většinou v USA!
   Takže pro mne žijeme skutečně v korporátním fašizmu, Umlauf má pravdu a vy se se svými zastaralými učebnicemi "politologie" běžte bodnout!

   Leo

   Smazat
  7. Leo má pravdu. Klanově-korporativní skupina si to umí zařídit - u nich záleží na ziscích a ničem jiném a k tomu sem tam kousek moci. Socík, fašismus nebo genderismus atd. - to je jedeni, vydělávat se musí a kdo to bude kazit půjde z kola ven. Silnější vyhrává a bere vše.

   Smazat
  8. Současný boj o podobu světa se dostal do fáze programového matení pojmů, což způsobuje bučicímu (nemyslícímu) dobytku zmatek v příjímání cizích názorů (svoje nikdy neměli anžto nejsou schopni žádný názor vypotit). A tak dobytek zmateně pobíhá, bučí a kolabuje. Nosatí páníškové mají obrovské zkušenosti se zaváděním zmatečních pojmů.
   Demokracie (vláda lidu pro lid) je tak nahrazena korporátním fašismem, kdy o právech a povinnostech vyděšených ovčanů rozhoduje koupená skupina zastupitelů, třesoucí se na jidášský groš a osekávající práva gojímů kde se dá. Připravte se na daně (výpalné) z komínů (ekoteror), daně ze studní (nadspotřeba), daně z motorů (oteplování, zejména gejů), limity na cokoliv po vzoru Číny (neposlušným omezí internet, nákupy, vycházky a vzdělání i s pracovními příležitostmi). Jenom mravní (poslušní a vstřícní) gojové budou přijímáni mezi jelita (slouhy páníšků) a dle toho honorováni (podíly na úžernickém lupu). Cíl zlaté miliardy bude splněn na 400%, což znamená, že zlatých zůstane 250 milionů, ostatní půjdou na zpracování do energetických zdrojů (nejste hodni ani toho, aby vaše srdce pohánělo oběh páníška).

   Smazat
  9. Také to tak vidím, jenom bych to tak dobře nenapsal. Je to určitě nejlepší příspěvek ze všech. Možná nebudete rád, že Vás chválí Rudý dědeček, ale co naděláme, že?

   Smazat
  10. Jen malá poznámka: lid nejsou dobytek!

   Smazat
 3. Korporátním kapitalismem autor nejspíš myslí dnešní krajně nedemokratický režim řady zemí, vyznačující se tím, že volení i nevolení politici, úředníci i celé vlády rozhodují výlučně podle vůle vlivných korporací. Kdo zavedl tento pojem, nejspíš nechtěl používat známý pojem imperialismus, který se na většinu dnešních kapitalistických států hodí velmi přesně a není třeba hledat jiný název. Že imperialismus vede k fašismu, jasně dokládají dějiny i dnešní realita. Osobně bych ale byl pro to, nevymýšlet nové pojmy a nazývat věci pravými jmény.

  Hnutí žlutých vest mne zaujalo od prvého okamžiku tím, že protestovalo proti drahotě. To naši pracující, organizovaní v apolitických "odborech", pokud stávkují či demonstrují, tak většinou hlavně za zvýšení mezd jen pro sebe. Čímž vlastně demonstrují za zvýšení inflace, zatímco žluté vesty demonstrují proti inflaci. Z toho musí jít pohůnkům kapitalistů opravdu mráz po zádech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste taky "pohůnek kapitalismu". Máte počítač, internet, jistě smartphone, velkou LCD televizi a hromadu dalších zbytných věcí, které nepotřebujete, ale chcete je. A chtěl byste ještě víc. Jen se děláte lepším.
   Když po vás budu chtít vyjmenovat konkrétně ty korporace které tu vládnou, tak zůstanete jen čučet. Jsou to Apple? Microsoft? Google? Amazon?
   To jsou ty největší korporace světa. Dejte konkrétní příklad, kdy se co rozhodovalo podle jejich vůle.

   Smazat
  2. A co takhle zavádění "Velkého bratra" 5G a hysterické řvaní o Hulawei, terý ho chce zavýst taky a umí to líp? Zavádění všech plateb až po souhlasu Velkého bratra - bezhuotovostně? Demonstrantům prostě přestane odpovídat počítač a chcípnou hlady.

   Smazat
  3. Zapomněl jste na velké banky, které mají největší vliv.
   Ale dejte Vy konkrétní příklad, co podstatného se kdy rozhodlo podle vůle občanů? Církevní "restituce" snad? Rozbití Československa? Výprodej národního bohatství, surovin? Vysílání vojáků na zahraniční mise?

   Smazat
  4. Trouba Přechytralý Pepek argumentuje věcmi, ale co majetky, zájmy, vztahy - podívejte se na Trumpa - ani lidmi zvolený prezident nemůže pořádně vládnout, protože společnost řídí jiní, nevolení, přesto mocní!

   Smazat
  5. 9:42 To je vtip? MS je jeden z nejsvinštějších molochů na světě. Zbrždění rozvoje IT v důsledku jejich naprosto nehorázné korporátní politiky, koho nemůžeš koupit, toho zničíš, se dá jen stěží odhadovat. Nicméně zlikvidování konkurence, zparchantění trhu tak, že si vylobbovali faktický monopol, zavlečení jejich proprietárních formátů a špiclování pro americké tajné služby do téměř všech států, to všechno mluví celkem samo za sebe.

   Dnes jsme došli tak daleko, že lidem vůbec nepřijde na mysl, že tak jak jsou nuceni počítače a vše kolem používat, to vůbec nemusí vypadat. Viry, malware, stupidní systém nefungujících aktualizací, neúměrné nároky na hardware atd. berou lidi jako nutné zlo a pokud to vůbec řeší, svádějí to na kdehoho jiného (líní programátoři, špatní indičtí programátoři, nutnost pokroku aj.), ale hlavním původcem vší té zoufalosti je MS. A úniku z toho moc není, provázaností s US vládou a bezskrupolózní likvidací konkurence dosáhli stavu, kdy se rozhoduje jen podle jejich vůle. U nás třeba nákupy počítačů do úřadů a škol, viz Autocont a aféra kolem projektu "Internet do škol". Užiteční čeští idioti upevnili postavení MS na trhu přesně tak, jak si jejich americký páníček přál.

   Smazat
  6. Tím MS myslíte firmu MaloMěk?

   Smazat
 4. Výborný text, děkuji za něj. Narozdíl od Kellera, kterého v poslední době uhranulo bezobsažné slůvko neomarxismus, V.Umlauf velmi trefně a významově korektně popisuje současný stav jako korporativní fašismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalibore ano.V.Umlaufovi dekuji take ja.Neni co dodat k jeho clanku.Presny .

   Smazat
  2. Ono to "bezobsažné" slůvko neomarxismus není bezobsažné. Znamená pohrdání vědeckou analýzou a podsouvání zločinného záměru vědecké teorii. To přece odhlasoval i náš parlament, že marxismus je zločinecká ideologie.

   Smazat
 5. Skvěle jsem rád že se i lidi na západě probudili a nenechají ze sebou orat.

  VOLIČI ČTĚTE:

  Multimiliardář Soros, masová migrace, Babiš. Vedoucí tuzemské politické hnutí ANO nehájí národní zájmy, tvrdí předseda SPD Tomio Okamura.

  OdpovědětSmazat
 6. Není podstatné, jak se systém nazývá, ale jak se chová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je ono!

   Smazat
  2. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902269309046-tomio-okamura-soros-babis-ano/

   Smazat
 7. Dobře dělají Francouzi. A když uvážíte, že my jsme na tom ještě mnohem hůř s úrovní platů, důchodů, cen, kvality potravin atd... a sedíme doma u Čt, je to smutné. Naposledy nás masově vyhnaly do ulic uzavřené hranice a západní pozlátko. Hranice jsou dnes dokořán až moc, pozlátko všude, ale "kdo to má?" a nezdá se, že bychom byli spokojenější. Ale asi čekáme na nějaké povolení se ozvat, nebo co. Ale proces je úplně opačný, stále více se utahují šrouby a ten trend bude pokračovat. Nevím, na co čekáme. J.

  OdpovědětSmazat
 8. Řekl bych, že v článku kritizovaný názor pana Kellera, nemá chybu. Chápu to tak, že odhaduje, že Macron nechá ty protestní akce zdegenerovat a Francouzi s takto vybitým emocionálním potenciálem, potom přijmou pokračování jeho politiky. To mi přijde docela realistické.
  Pan Umlauf napadá pana Kellera: „Tak jsem zvědavý, kdy známí a vlivní píáristé jako Keller konečně přestanou mluvit do korporátní trouby ironicky zvané "Parlamentní listy", vyhrnou si rukávy a pustí se do práce. A bohužel se to netýká jen tohoto pána, ale nás všech.“
  Ale panu Kellerovi, na základě jeho názorů, nevzniká povinnost jít na barikády. Proto také není na místě ho urážet, že na těch barikádách nestojí. Vždyť ani ten pan Umlauf, který tedy sebekriticky přiznává, že ta výtka se týká i jeho, žádná řešení nenabízí. Ano, nesouhlasí s korporátním fašismem, který se podle mého názoru udržuje na základě doktríny liberalismu. Ale nenavrhuje, co by mělo ten liberalismus nahradit.
  Podle mého názoru, by to měl být návrat k národním zájmům, avšak nikoliv izolacionismus. Takže v rámci Evropy národů, nebo V4, nebo Československa. Čím dříve se to stane, tím demokratičtější to bude, bez překmitů k extrémním nacionalismům. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umlauf chce jen rozbíjet s tím, že když všechno současné rozmlátí, tak se na Zemi potom tak nějak automaticky snese ráj.
   Před takovými hloupými fanatiky a falešnými kazateli se člověk musí mít na pozoru.

   Smazat
  2. 12:30- Vy asi neznáte zákon o zachování hmoty a akci a reakci? Když z povrch Země zmizíte, neztratí se Váš potenciál energie, jen se promění v něco užitečnějšího.

   Smazat
  3. Mirku Povolný!
   Když diskuter 12:30 zmizí z povrchu země, tak se stane paradox proti zákonu o zachování, neboli na zemi nepřibude ani ten pověstný pšouk.
   No a my máme jako vždy dvě základní možnosti:
   1) stavět a budovat to co nám je ke spolupráci nabízeno tj. korporátní fašismus otrokářské, davově elitární společnosti
   2) likvidovat korporátně fašounskou společnost (společenskou izolací jejích tvůrců) a až po likvidaci zrůdného systému začít pomalu, veřejně a otevřeně budovat zezdola systém nový, vpravdě demokratický, spravedlivý a rovnoprávný.
   Pokud to nedokážeme tak na této planetě jako civilizace končíme (jako mnohé pidlivizace před námi).

   Smazat
  4. 20:42-stále věřím, že zvládneme za 2) na jedničku.

   Smazat
 9. ŠPIČKA SPOLEČNOST VOLIČŮ SOUHLASI S PANEM PK,ŽE JE TŘEBA

  definovat co jsou národni zájmy a začala je formovat do Národniho programu voličů.
  Nejprve jsme si mysleli,že bude jednoduché vysvětlit,že je třeba nahradit kapitalismus bez přivlastků v ČR ,který vycházi z gangsterismu přičemž návod na jiný stát je definován hned v prvnim článku NPV.
  Už druhý článek mluvi o OBČANSKÉ PŘIMÉ DMOKRACII,kterou lze zajistit téměř ihned a bez peripetii A NEMÁ HO ANI SPD tudiž asi nepochopila o co jde nebo se dělá hloupá.
  V NPV JE obsažena i PRŮBĚŽNÁ kontrola politických subjektů,čehož se právě VŠECHNY POLIT.STRANY A HNUTI boji.

  V důsledku totálniho selháni a očividného debaklu ČR elit docházi k tomu,že občané obsah NPV,který popisuje národni zájmy zdá se nemohou pochopit a tak i kdyby jsme tu o dalšich článcich psali nedokáži hledat sily najit sily k uskutečněni NPV a tim i k realizaci.
  Je dost s podivem,že tak dobrý lidový komentátor jako vy pane PK to asi také nevidi.
  Pan KELLER byl a je individualista,sociolog a pozoruje nás tu jako v akváriu,ale nebude pravděpodobně nikdy schopen navrhovat řešeni.
  Tak se aspon všichni pomodlete za skvělé úsili OSV a uvidite na nebi prima vycházejici hvězdy vize budoucnosti ČR!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní26. února 2019 13:03
   „Tak se aspon všichni pomodlete za skvělé úsili OSV“
   Pomodlím se za OSV, aby je osvítil duch svatý a také volili SPD. P.K.

   Smazat
  2. ŘVEME TU Z VÁS SMÍCHEM pane PK STEJNĚ JAKO V PARLAMENTU

   naši prý zastupitelé z toho prima samuraje Okamůry když dává návrhy o kterých on dobře ví,že se jim ostatni parlamentnici budou chechtat nebot si ta Okamůra zapomněla dát do Programu,že se musi víc snažit a dosáhnout VĚTŠINY v Prdlamentu a to by pak jeho kolegáčky ten smích přešel.
   Nu což nevite náhodou pane PK jesti spolu s bráchou už nelouskaji kakarám?

   Smazat
  3. Anonymní26. února 2019 13:58
   Hádám, že T.O. nic nelouská, ale pláče nad Vaší zabedněností. P.K.

   Smazat
  4. NEMŮŽEME BÝT ZABEDNĚNI,PROTOŽE JSME NEJCHYTŘEJŠI

   možná jak to vypadá z celé ČR a okoli,takže se na nás všichni lepí,akorát ta Okamůra má asi pořád absenci,ale

   MOŽNÁ TO VYHRAJE

   nebot jednoký samuraj je mezi těmi slepýši topíci se v politické korektnosti, králem,ale to by musel dát na naši radu,která je dnes ještě zdarma,jinak bereme 1900 žabek na hodinu a to je ještě láce štipat takové polena!

   Smazat
 10. Za prvé, nechápu Francouze, že si zvolili Macrona. Aby si mohli začít dělat pořádek doma, musejí nejdřív opustit bruselský diktát. A Macron jasně avizoval, že EU neopustí.
  Měli by šanci, kdyby si vybrali euroskeptika, a tu možnost měli, a potom, když by se uvolnilo bruselské sevření, mohli začít pracovat na změně doma. Pro nás by to mělo tu výhodu, že jsme se mohli svézt s nimi kousek na vlně. Bruselská klika by musela výrazně ubrat, nebo by se zcela rozpadla.
  Pokud bude existovat EU v současné podobě, žádný národ sám o sobě nic nezmůže. Naopak, Brusel tlačí na zvyšování spotřebních daní, aby měl peníze na svůj drahý provoz a sociální experimenty. A každému, kdo se byť jenom pokusí o odchod to dají pěkně sežrat. tak že ten kdo maká a platí daně bude čím dál chudší. A naopak, ten, kdo se veze a žije z peněz druhých se bude mít stále lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmarjapano, vole, právě Francouzi spolu s Němci jsou EU a Brusel!

   Smazat
  2. 14:24 Myslite,ze se Macron Francouzu ptal?

   Smazat
  3. 14,24
   Obávám se, že EU už se nedá specifikovat pouze národností. Brusel dnes zastupuje nadnárodní korporace a především kapitál. Tam už neplatí Francouzi, nebo Němci.
   Aby jsme se mohli alespoň dílem vrátit k národnostem, musí být nejdříve výrazně oslabena moc Bruselu.

   Smazat
  4. Hricak,
   Je vám doufám jasné,že musime najit jedině ty zástupce,kteři budou mít v Programu ne vystupováni z EU,ale hlubokou reformu EU,která neni státem,ale chce ukrást státům suverenitu a vyloupit jejich kasy.
   Proto je třeba žádat,pokud nedojde k reformě dejme tomu na svazek nezávislých států podobný možná OSN rozpuštěni EU Parlamentu a zrušeni jeho komisařů.
   Dourová tam nařidila na př.cenzuru celého EU POMOCÍ

   PODVODNICKÉ SMĚRNICE KOMISE EU JI PRÝ NADIKTOVANÉ SOROSEM.

   DALŠI PODVODY MAJI NÁSLEDOVAT!

   Smazat
 11. Oznaceni Neomarxismus je velmi ucelove a vychytrale...Je to snaha zdiskreditovat veskerou levicovou politiku.Kdyz si vsimnete celkoveho zapasu,ktery za tim probiha...Prosazovanim mensin a jinych sexualnich zamereni dociluji toho,ze lide uz skoro protestuji proti veskerym "socialnim ochranam"...To je podle mne i cely cil jejich snazeni

  OdpovědětSmazat
 12. 13:03 Pan profesor Keller se považuje za stoprocentního euroschizofrenika, který pozoruje různé umlaufy jako rybičky v akváriu, za nimiž vlají nitky jejich hovínek. I ťuknul svým článkem profesor na skleněnou stěnu jejich
  vodního světa a hlehle! Utrhly se všechny od svých nití, jež dopadly sem do diskuse. sck

  OdpovědětSmazat
 13. Takové šmejdy jako je 15.15 nám tu posilaji vysoké školy a vnitro ČSSD to nemaji lepši matroš?

  OdpovědětSmazat
 14. Je to všechno jenom fraška hlupáků a pro hlupáky. Pjakin naprosto jasně vysvětluje o co kráčí. Francie po nedodání Mistrálů Rusku, (na nátlak Ušáků) ztratila kredit svéprávné suveréní země. No a teď jim Ušácká státní elita chce vyrobit barevnou revoluci, s vytvořením co největšího bordelu, o což se snaží po celém světě, protože chtějí za každou cenu vyvolat chaos a válku, ve které by zlikvidovali svůj astronomický dluh, ve finále se ještě napakovali, jako zatím vždycky a vyztužili své uvadající libido. Jenže se jim to nedaří a jdou opět do kopru, kdyby se ale dařilo mají ještě připravené svoje muslimáky z no gou zón a to by bylo jiné kafe. Doufejme tedy že půjdou do brusele. Rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
 15. Kdyby neměli strach z celonárodního povstání tak by vytáhli na žluté vesty těžké zbraně. Johanz z Mallevilu.

  OdpovědětSmazat
 16. Pana Umlaufa si vážím, ovšem jeho tvrzení, že zisky "z výrob (ČSSR) šly na východ je, doufám že nevědomá, lež. Pracoval jsem ve velkém podniku, který převážně do SSSR exportoval investiční elektroniku. Znám tehdy platnou metodiku cenotvorby, k cenotvorbě a realizovaným cenám jsem z osobní zvědavosti získal přístup (nic tehdy utajovaného). Výrobnímu podniku se takové výroby nad jiné vyplatily, vyplatily se i zaměstnancům především dělnických profesí, které byly odměňovány v téměř nejvyšší "tarifní stupnici" (nezaměňovat s tehdejšími "kvalifikačními stupnicemi"). Konečnou cenou pak byla cena dohodnutá Podnikem zahraničního obchodu a tou byla cena vždy vyšší, než ta, která byla dána platným kalkulačním vzorcem, který bezpečně zobrazoval víc než nákladovou cenu se ziskovou přirážkou pro výrobní podnik (vždy vyšší pokud šlo o náročnější výrobní obor). Jak jinak by mohl vzniknout dluh, který ČR a SR donedávna Ruská federace splácela? To jste, pane Umlaufe, při vší serióznosti, přehlédnul?

  OdpovědětSmazat
 17. To vás čtenáře tady nenapadlo založit vlastní politickou stranu ? Navzájem se podporovat, posunout se bez závislostí na současných politických stranách a nabírat přívržence přes alternativy a otevřené debaty? Proč ? A proč se spoléháte na SPD a nebo jinou "zkratku", které tak jako Zeman ve skutečnosti hraje úplně jinak, než jak to vypadá. Copak jste si toho nevšimli, že když dojde na opravdový befel stojí všichni v jedné řadě proti vám ? Jste tak naivní ? Pořád ještě je "jakás takás" demokracie a je tu spousta politiků, která by přešla na vaši stranu a nejsou to úplně špatný lidi, ale už mnoho času nezbývá a nebudete mít příležitost. Takových zdrojů a tak málo spolupráce. Žádné. Přitom vás je tolik. Jste jak slon co je přichycen řetízkem. Stačí aby jste sebrali odvahu a začali. Kdokoli z vás. Úplně kdokoli. umíte se navzájem prezentovat online. Umíte se sociálníma sítěma, umíte diskutovat. Ale posměchu kterého sklidíte je mnoho, protože jste naivní a nechápete to, že se jen čeká na vás. Jak dlouho ještě budete snášet posměch ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve svém věku asi posměšně i umřu!

   Smazat
  2. 19:34- a proč bourat nebo opustit již dobyté bašty?

   Smazat
  3. Anonymní26. února 2019 19:34
   Není třeba se přetahovat s SPD o stejné voličské hlasy. SPD pracuje dobře. P.K.

   Smazat
  4. PANE PK OSV JE S VÁMI VE SPORU.JSTE NAŠIM ČLENEM

   s pravděpodobně stejnými cili.Nedáte si šáhnout na Okamůru v domněni,že to umi dostatečně .
   Kdyby to byla pravda měl by v Parlamentu většinu.
   Všimněte si,že je z gruntu solitér nedokáže dostatečně spolupracovat a okamžitě vyhazuje potencionálni,podle něho identifikované konkurenty.
   Tim se neliši od stávajicich stran a zárovenm ukazuje,že NIKDY nemůže dokázat delegovat pravomoci tak,aby se z jeho SPD stala dostatečná sila.
   Zvláště vás znovu upozornujeme,že voliče nechce k sobě přitáhnout jako obrovský magnet tim,že by realizoval NAŠI občanskou VERSI PŘIMÉ DEMOKRACIE,kterou on vůbec asi nepochopil co představuje za silu a trvá neflexibilně na svých prakticky neuskutečnitelných a slabých chimérách.
   Informovali jsme o našem NPV členy jeho komise schvalujici prý články jeho Programu,ale právě proto,že neovládá uměni šéfa rychlé a flexibilni reakce k nápravě, pravděpodobně NIKDY, nemusi dojit a hrozi mu jen okrajová důležitost a možná jen labuti píseň a to i kdyby jakékoli volby se svého tzv.solitérniho hlediska vyhrál.

   Smazat
  5. OBČANÉ NEMAJI RÁDI RADIKÁLNI ŘEŠENI.PŘEDSTAVA JE

   že k řešeni dojde v klidu a tichu.
   Neni tomu tak.Pan Umlauf se může v detailech mýlit ovšem myšlenka založit hned VÍCE hnuti pro zajištěni většiny v Parlamentu je správná.
   Vzniklé subjekty však musi mit v základě podobný program jinak dojde k rozbiti všeho V NEPROSPĚCH VOLIČŮ a to se neomarxistům hodi a vidite,že se snaži podvést znovu voliče zakládánim podvodnických stran ,které maji sloužit k ukradeni hlasů voličů znovu tim zmanipulovaným tiskem a tv s posty vadných ředitelů!

   TO,ŽE TEPRVE TED DOCHÁZI K ODHALOVÁNI PODVODNÝCH MECHANISMŮ POLIT.SUBJEKTŮ JE VINA TOTÁLNIHO SELHÁNI ČR ELIT!

   Nebo je tumezi námi někdo,kdo dokáže jmenovat osobnost,která přicházi s řešenimi?.
   Kdo je ten vizionář máme v ČR někoho?

   Smazat
  6. TY OBČANY,KTEŘI JIŽ POCHOPILI KDE NEPOLITICKÁ OSV

   směřuje,znovu upozorňujeme,že bez kvalitniho a opravdového Národniho programu,který by si mohly i osvojit stávajici polit.subjekty,kdyby chtěly se nikde nedostaneme.
   Tvorba programu NPV už probíhá a členové OSV v maximálnim počtu 8 395 132 dušiček by se s nim měli ve vlastnim zájmu seznámit,rozšiřit ho a hlavně mu porozumět.
   Virtuálni nejméně tři hnuti můžeme zkusit poté založit hned,anebo konstituováni může probihat paralelně.
   To budou muset podporovat i naše elity,které stále nepochopily,že když nepohnou zadkem budou smeteny a umřou jako bídná zviřata, beztoho,aby od presidenta dostaly na hruď plno plechových uznáni!

   Smazat
  7. 4:45, 5:04, 5:32
   „Zvláště vás znovu upozornujeme,že voliče nechce k sobě přitáhnout jako obrovský magnet tim,že by realizoval NAŠI občanskou VERSI PŘIMÉ DEMOKRACIE“
   Nejsem si jistý, zda ten Váš návrh na zavedení prvků přímé demokracie je lepší, než ten který navrhuje zavádět SPD. Ale tu programovou komisi, jste zřejmě přesvědčili, že nikoliv.

   „.. myšlenka založit hned VÍCE hnuti pro zajištěni většiny v Parlamentu je správná.
   Vzniklé subjekty však musi mit v základě podobný program jinak dojde k rozbiti všeho“
   Opravdu geniální, takže je lepší založit čtyři strany se stejným programem, které získají ve volbách každá 4%, než podpořit jednu, která tak může získat 16%?
   Vaše pověření oslabovat jedinou pronárodní stranu v parlamentu, z Vás čouhá, jako sláma z bot. P.K.

   Smazat
  8. PANE PK,KDYBY TO NEBYLO LEPŠI A HNED BEZ PERIPETII

   Pak by tady na NR nebyla ani noha,ale podivejte se na počitadlo.
   To,že jeho komise je sidlem YESMANŮ ukazuje jasně,že věci nezvládá a jako samuraj ho museli bit po hlavě a ted má s bidou pět % a v Programu si nedal dosaženi většiny v Parlamentu nebot je leňura a na to fištrona snad ani nemá,tak ho nechme žit,nebot prý je ten pták tetřev hlušec.
   Nenapsali jsme STEJNÝ PROGRAM,ale podobný program.
   Křesťané snad budou vědět co jim hrozi,Nová republika také a voliči jak by smet.
   Tak jásete máme tu hned

   HNUTI TŘI HVĚZD no ni?
   A VŮBEC CO SE O TAKOVÝCH VĚCECH BAVITE,KDYŽ NEVITE OBSAH NPV

   a tedy nedokážete neštastné OKAMŮŘE dopřát převzetim a osvojenim lepši než horši výsledek,kterým Okamůra může být i vinen!

   Smazat
  9. Programou komisi složenou z yesmenů,která vůbec nevi o co jde,nechápe proč vůbec strana je pro voliče a ne naopak a že voliči budou chtit realizovat svoje požadavky nepotřebuji a k tomu stranu přesvědčovat ta to musi pochopit sama!.

   To je totiž váš základni omyl špatný advokáte SPD,ovšem prý do EU voleb půjde SPD v čele s se zdejšim doktorem,takže se ho přimo můžeme zeptat co vlastně mu ten OKAMŮRA nařidi tam odsouhlasit a jakou má představu on.

   OVŠEM POKUD O TOM OPRAVDU BUDE CHTIT PSÁT A MLUVIT

   beztoho,aby ztratil nervy a odvezli ho na intenzivku!

   Smazat
  10. Anonymní27. února 2019 13:14
   „A VŮBEC CO SE O TAKOVÝCH VĚCECH BAVITE,KDYŽ NEVITE OBSAH NPV“
   Nebavím se o tom tajemném obsahu, ale o Vašich bláznivých návrzích. A ty vedou k rozkládání pronárodních sil, jak jsem Vám již uvedl. P.K.

   Smazat
  11. Anonymní27. února 2019 13:49
   „.. která vůbec nevi o co jde,nechápe proč vůbec strana je pro voliče a ne naopak ..“
   Strana je pro ty voliče, kteří mají stejný pohled na svět. SPD určitě není stranou pro voliče TOP, nebo Lidovců, a zřejmě ani pro Vás, který jste se k nim takto přiřadil. P.K.

   Smazat
  12. TAJEMNÝ OBSAH VISI UŽ MĚSICE VLEVO POD PLAKÁTKEM SPD

   vize budoucnost ČR. V DISKUSI.
   Pokud si chcete hrát dale na ignoranta Nevšimáka,dohadovat se o punčošce,je to vaši věci.
   My tu nejsme jen pro Okamurovu SPD,která podle vás věci prý nechápe,ale pro všechny voliče a taky tak chápejte Národni program voličů a ne,že ne ANO!.

   Smazat
  13. Pane Pekáč,

   NPV je pro všechny strany a hnuti,které ho pochopí,chtěji ziskat voliče a OSVOJI SI HO.
   Na ostatni by se měli volici vykadit,pokud ne pak at dále trpí své vylupováni a kňučet mohou do piva a do konce svého zbytečného života brečet a brečet a sténat!
   Nikdo jim nepomůže a naopak z nich bude brzy téct syrovátka za posměšného řevu těch,které zvolili!

   Smazat
  14. Anonymní27. února 2019 14:32
   „.. SPD,která podle vás věci prý nechápe,ale pro všechny voliče ..“
   Nevím, že bych se vyjádřil, že SPD věci nechápe. Naopak si myslím, že má na rozdíl od Vás jasno, co chce a co nikoliv. Téměř stoprocentní souhlas voličů (ekvivalent Vašeho programu pro všechny voliče), byl pouze za socialismu a možná za Hitlera. Neboť něco takového, je možné pouze za totality. P.K.

   Smazat
  15. Pane Pekáč,

   dost prázdné debaty ,dokud nerozeberete články NPV a k nim nezaujmete své stanovisko pak si tu pište co chcete.
   Ty vaše srovnáni dokazuji,že máte asi nezi ušima kouli naplněnou vakuen a chcete se bavit o ničem ,tak pište co s vámi?

   Smazat
 18. Francie, kolébka evropských revolt a revolucí, je pernamentně
  ve varu. Prožívají periodicky své malé "únory", které se ale
  nikdy nemohou podařit zrealizovat.
  Frantíci jsou už definitívně ponoření do svého maloměšťáctví,
  svých kavárniček, bordýlků a velmocenských manýrů.
  Pracující člověk nemá čas ani sílu na něco silnějšího. Jako
  tradiční třída ztratili svou sílu drobením odborů, zasviněním
  pracovního "trhu" všelijakými vandráky a hlavně svým pevným
  úvazkem v NATO a EU. S velkým bratrem v zádech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To chcete napsat,že prohnani švejkovšti Češi na to jdou od lesa a vytvářeji tady nejprve svůj prý Národni program, než obléknou žluté vesty,aby jim nepozavirali hned jejich fujery, jak ve frankogermansku a nevystřelili oka a neurvali pracky granatem na demonstraci,jako frantikům,kteři se konečně nasrali?
   Ti Češi co maji očividně jen vystrašené lumiky z KSČM,kde diversanti poroučeji šéfovi,ČSSD ve které jakýsi Pepřek porouči předsedovi prdlarmentu,který dokáže jen točit klikou od flašinetu a řidit akorát svůj zvěřinec Agroferdů, dále osamělého samuraje,který utíná palice svým pomocnikům?
   No štěsti,že je tu aspon Keller,který je prý sociolog tj vědátor a tak pozoruje všechny ty ovečky při tom cirkusovém reji jako v akvariu,aby se teď na to všecko vykašlal a šel psat knižky,které nikdo nečte?
   To je fakt obsada,potěš pán bůh.
   No a ani toho kněze UMLAUFA z e-republiky nenapadne založit "jako" virtuálně to hnuti prý křeštanu,aby aspon zkusil sestavovat v té své elektrické republice články kdo bude křetany kočirovat na převráceni těch neomarxistů na viru,jak nahradi to ČSSD A KDU, kterým za tu jejich falešnou činnost usekne jimi propagovaný prý jakýsi kakarám palice budou muset přitom kostely přeměňovat na mešity! Jejich voliči na to budou čumět jak vyorané myši?
   Teda to je tedy hezká vize jak z kozi pyče ruksak!

   Smazat
 19. „.. prohnani švejkovšti Češi na to jdou od lesa a vytvářeji tady nejprve svůj prý Národni program, ..“
  Nikoliv, tento program nevytvářejí pronárodně zaměření Češi, ale ti, kteří chtějí rozbít jednotu těchto pronárodně cítících lidí.
  Zbytek Vašeho výplodu, už je úplně o ničem. P.K.

  OdpovědětSmazat
 20. PANE PK ZAS LŽETE,KDE MÁTE PRO SVÉ TVZENI DŮKAZY

  Kdyby jste nebyl prázdné Netáhlo,tak dokážete rozebrat jednotlivé články Národniho programu a přesně vypsat,kde vidite chybu!
  Na to nemáte páru,tak přitopte pod vašim kotlem nebo si všichni budou myslet,že kopete za ty neomarxisty a to vám zůstane jako nálepka!

  OdpovědětSmazat
 21. At se ten pan pekač zeptá svého idolu okamůry,proč nechce voliče a odkopáva je na FB k tomu kapitalistovi cickerbergovi,aby mu tan dělali dolary.
  To SPD je na tom tak blbě,že nechce ani svěže upravit svůj web, aby vypadal jako tady NR, nebot čif je líná kůže,která se umi jen dat fotit s babami a nic pro nás voliče opravdu dělat.

  TEN BUDOUCI HAVARISTA ANI NECHCE ROZPUŠTĚNI PRDLAMENTU eu A PRÝ CHCE Z NĚHO JEN VYSTOUPIT

  Co je to za slabota vi jen on sám.
  Tak tu dělejte Pekáč pro něho advokáta,když se on před voliči ten zbabělec schovává a neumi se tu mezi námi ani objevit, ten prý statečný samuraj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní27. února 2019 12:43
   Viz 13:57. P.K.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.