Reklama

pátek 22. února 2019

Daily Beast: CIA obvinila Rusko ze „záměny" střely 9M729 na briefingu

Demonstrace 9M729 pro vojenské atašé
- kou-
22.2.2019 RiaRu,  DailyBeast a PrvníZprávy
CIA tvrdí, že ruské úřady nepředložily raketu 9M729, její dokumentaci a související vybavení na briefingu 23. ledna pro zahraniční zástupce.
Uvedl to Daily Beast, citujíce zdroje obeznámených se zprávou rozvědky.
To je cynická lež a dělají z nás idioty, reaguje Rusko.


Dne 23. ledna představilo ruské ministerstvo obrany na briefingu zahraničních vojenských přidělencům raketu 9M729 komplexu Iskander-M, kterou USA považují za porušení smlouvy INF a vysvětlovalo její vlastnosti. Ministerstvo prohlásilo, že na briefingu byli pozváni vojenští atašé a zástupci vojenského diplomatického sboru OBSE, BRICS, Evropské unie a NATO, stejně jako některé další státy. Ministerstvo poznamenalo, že vojenští atašé Spojených států, Británie, Francie a Německa, stejně jako zástupci Evropské unie a misí NATO v Rusku se briefingu nezúčastnili.

Podle americké zpravodajské služby, o níž Daily Beast píše, na briefingu, kterého se Spojené státy nezúčastnily, byla představena „jiná raketa", údajně vydávaná za 9M729.


Podle CIA a National Geospatial-Intelligence Agency (NGIA), kontejner pro vypuštění rakety, který byl ukázán na briefingu, nebyl pro 9M729 „dostatečně velký". Navíc americká zpravodajská služba tvrdí, že raketová jednotka 9M729 používá vypouštěč, který se liší od vypouštěče, který byl uveden na briefingu.

Americké zpravodajské agentury také tvrdí, že během briefingu Rusko „téměř nepodalo nic na podporu svých prohlášení", že neporušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Navíc CIA a NGRR opět vyjádřily tvrzení Spojených států, že v průběhu provedených zkoušek raketa raket 9M729 přesáhla 500 kilometrů. Americká rozvědka se domnívá, že 9M729 je pozemní mobilní verze Kalibru, námořní řízené střely s doletem do 2.350 kilometrů.

Obvinění, že Rusko na briefingu o smlouvě INF představilo ne 9M729, ale jinou střelu jsou falešné a cynické lži, reagoval Franc Klincevič, člen výboru Výboru pro obranu a bezpečnost ruské Rady federace.

Jsme považováni za idioty. Tvrdí, že Rusko zorganizovalo cirkus pro celý svět, že představilo falsum a nikdo jiný si toho nevšiml? Zvláštní lidé, měkce řečeno. Zostuzují se před celým světem,“ citovala Klinceviče RIA Novosti.

Podle něj jsou taková obvinění fejkem, který bude vyvráceni odborníky z jiných zemí, včetně Evropy. „Dnes je trend informační války nastaven tak, že je lež hlavním nástrojem. Tyto lži maskují skutečné cíle: Američané potřebují opustit smlouvu INF k nasazení raket proti Rusku v Evropě," řekl ruský senátor.

Cynismus a nečestnost těchto lidí jsou děsivé," dodal.


19 komentářů :

 1. Další zoufalá snaha Ušáků cokoliv zvrátit. Doporučuji Tadesco.cz z 18. 2. 2019 "Zbankrotovaná americká vláda vydává falešné dluhopisy. Tento zoufalý čin udržet se nad vodou je předem odsouzen k neúspěchu". Takže asi tak, hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to není jediné - někde bylo že zlato nadívaj wolframem

   Smazat
  2. 8:58
   Google "salted gold bars". Maj toho plnej Fort Knox.

   Smazat
 2. Já si myslím,že Rusové američanům nemusejí vůbec nic dokazovat!Je to jen dobrá vůle,kterou projevili.
  Usa stále myslí,že tímto se vyhnou svojí destrukci.Myslí si,že se bude bojovat především Evropě,jak to vždy bylo!Je to velký omyl!!!Rusové vědí,kde má had hlavu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nema cenu se s nima vubec bavit nebo poslouchat ty jejich zvraceny silenosti .bez konce , jde take o zdravi ,kazdej den prichazi s necim , co by jim zaridilo v normalnim svete misto v psychiatricky lecebne v oddeleni pro zvlaste nebezpecne pripady..

   Smazat
 3. Ne prakticky nemožné prokázat svou nevinu, když protistrana dál a dál přináší jen svá vyfabrikovaná podezření a nikoliv důkazy.
  Podobné je to i s bitvou o globální komerční ovládnutí komunikační technologie 5G a likvidaci čínského konkurenta Huawei.
  US huni jsou tím už trapní jak lopuch ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o zdravi a nikdy nepristoupi na nic. Neuznaji vubec nic POZOR JSOU TEFLONOVY a i , ho..no...
   tak sklouzne z takovy panve bez nasledku...V nejhorsim , vylezou z der druhej den a zacnou s necim jinym , a tak to jde do nekonecna...
   Nic normalne lidskyho se jich nedotkne ani vrazdeni ani masakry zen a deti, Bolton a spol., ktery planujou denne proti vsem koncinam sveta..Dneska Venezula a zitra Iran , protoze tam skonci zakaz prodeje zbrani Iranu v 2020. A tak musi spechat na vsechny strany s valkami...A nic je nezastavi...A chtit na nich aby porozumeli zakladnim lidskych vztahum , kdyz jsou nakazeny vzteklinou , je nad jejich bezmozkove moznosti..

   Smazat
 4. A byla to opravdu ta raketa, za kterou ji Rusové vydávali?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příště tě pověříme, abys to osobně skouknul a vyšetřil. Ju?!

   Smazat
  2. Tak ju, já to okouknu a dám vědět.

   Smazat
  3. 8:50
   Když to říkají američané, kteří jsou si tak jisti, že ani pozvání na briefing přijmout nepotřebovali, tak to musí být pravda. Na briefingu Rusové podstrčili místo rakety Iskander rouru od záchodu, ale to se přepočítali v erudici západních expertů. Už po zevrubné prohlídce bylo jasné, že to Iskander není a po telepaticky provedeném molekulárním rozboru vyšlo najevo, že je to zmiňovaná roura, a to přímo z Kremlu. Rusové v ní totiž zapomněli kousek hovna, což prozradilo jejich podlý plán. Příště musí být pečlivější.

   Smazat
  4. 10:15 umíš alespoň azbuku, abys to mohl na ní přečíst?

   Smazat
 5. Tento poznatek CIA má svoji váhu nezúčastnil jsem se, ale dělají z nás idioty. Proč se by se asi rusové namáhali něco takového dělat. Idioty ze sebe děláte z vlastní vůle a s nadšením !
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 6. Jen cia opětovně lže snaha hodit odstoupení od smlouvy INF na triko Rusku.

  OdpovědětSmazat
 7. Rusové tyhle rakety rozmisťují co nejdál na západ. Amíci křičeli, že je Rusové mají v Kaliningradu/Královci. To proto, že mají krátký dolet, a plnili podepsanou smlouvu. Amíci, známí podvodníci a lháři, si pro své "smlouvou zapovězené" rakety připravily odpalovací rampy v Rumunsku a Polsku, v Pobaltí. Na Černém i Baltickém moři stále provokují us-torpédoborce s týmž arzenálem.
  Tak kdo koho ohoržuje? Kdo koho podvádí?

  OdpovědětSmazat
 8. Kdyby byla opačná situace, tak ti šmejdi pindostánský by to tak udělali!! Kdepak, dokud se zbytek světa nevzbouří, ty kurvy tady budou škodit....

  OdpovědětSmazat
 9. Rozhořčení CIA o ostatních je zřejmě "oprávněné".
  Po "shlédnutí" rakety 9M729, její dokumentace a souvisejícího vybavení na briefingu 23. ledna 2019 pro zahraniční zástupce si doma vše v klidu "zrekonstruovali" a následně zjistili, že raketa 9M729, tak ji ruská strana předložila, nelétá... Není to k vzteku...?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruské rakety Američané znají, těch se nebojí. Jiné kafe jsou bambusové tyče Vietnamců, z těch mají obavu, nikdy totiž nevěděli, ze které strany jimi dostanou po palici, proto raději z Vietnamu utekli.

   Smazat
 10. Jenom idioti prodávali Winchesterovky Indiánům a nyní by chtěli aby Medvědi předvedli své nejmodernější zbraně. Ti za mořem uměli šachy jedině přes Bobbyho a toho nakonec vyobcovali na Island za pravdu, podivný národ. Kopírují řím a neumějí latinsky...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.