Reklama

pátek 1. února 2019

Das Investment: investice do Ruska slibují investorům dvojnásobný zisk

1. 2. 2019    russian
Ruské akcie jsou pro investory stále atraktivnější, tvrdí Das Investment. Země překonala recesi, v současné době posiluje svou finanční nezávislost a prohlubuje obchodní vztahy s Čínou. U dlouhodobých vkladů umožní ruská burza investorům zdvojnásobit své peníze, tvrdí autor článku Guido von Schemm. V mainstreamových médiích na Západě se prakticky nic dobrého o Rusku neříká, píše Das Investment. Současně se USA a evropské země snaží s pomocí sankcí zpomalit ekonomický růst Ruska. A celkově nejsou v poslední době ruské akcie mezi investory příliš populární, uznává autor článku Guido von Schemm.


Ale ti, kteří chtějí nyní investovat své peníze, by neměli věnovat pozornost těmto věcem, vždyť hlava Kremlu Vladimír Putin "klidně a nerušeně vede svou zemi k novému hospodářskému růstu" a také oslabuje závislost na USA a Evropě. Kromě toho má přece Rusko silného spojence v Číně. Takže má smysl se s ruským akciovým trhem obeznámit, radí autor.

Údaje o Rusku jsou tak dobré, že je těžké tomu věřit, pokračuje list. Státní dluh činí pouze 15% HDP. O tomto ukazateli si mohou ostatní země nechat jen zdát. Pro srovnání: v Německu tvoří 64%, v USA 108%, v Japonsku 236%. Ruská ekonomika každoročně roste o 1,8%. Současně je míra nezaměstnanosti v zemi nižší než 5%. Agrární ekonomika byla restrukturována a modernizována. Rusko je největším vývozcem pšenice na světě a také surovinovým gigantem s obrovskými zásobami mědi, niklu a uhlí, připomíná Shemm.

Putin dovedně snižuje závislost své země na Americe a Evropě tím, že aktivně nakupuje zlato, což chrání zemi před valutovými riziky a také západními sankcemi, protože Washington nemůže zmrazit transakce ve zlatě. Navíc v létě roku 2018 Centrální banka Ruska výrazně snížila své rezervy v dolarech.

Rusové mají další ekonomické "eso v kapse", zdůrazňuje publikace. A sice projekt Nové hedvábné stezky. Čína do něj investovala 900 miliard eur. Rusko počítá s politickým a ekonomickým přínosem a proto tuto iniciativu podporuje. Její podstatou je zlepšení dopravních spojení z Číny do Evropy a Afriky. Za tímto účelem budou modernizovány přístavy, silnice a železnice.

Čínské firmy investují zejména do ruské části Hedvábné stezky, protože slibuje největší zisk. Na pozadí tohoto narůstá objem rusko-čínského obchodu. Čína již vytlačila Německo z místa hlavního hospodářského partnera Ruska.

A tyto finanční podněty budou přínosem pro ruskou ekonomiku. Recese je překonána, konstatuje autor. Ruské akcie se stávají velmi atraktivními. Některé akciové společnosti slibují dvojciferné výnosy z dividend. Na ruské burze vkladatelé, kteří se odváží investovat s horizontem nejméně 5 let, budou moci své peníze zdvojnásobit, je přesvědčen Shemm.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

  1. Tak to bude Čína a Rusko budou největší ekonomiky světa.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. ---tak to budou ...

      Smazat
    2. A jestli neumřeli, tak si tam žijí spokojeně dodnes, dobrou noc děti.

      Smazat
    3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

      Smazat
    4. 23:36 Přesně tak a západní dlužníci půjdou do kopru včetně ČR.

      Smazat
    5. Přesne tak. Táto dlhová Euro-Atlantická bublina pôjde do kopru! Ešte tu chvílu poletuje, ale až narazí, nevyhnutne praskne a vyvalia sa z nenažraného bolševického Eurosojúza všetky páchnúce ztuchnuté vnútornosti tak ako volakedy z toho Sovietskeho sojúza. Buďto ešte ukrajinskú časť Russka zožerie celú, alebo sa ňou zadrhne. Môj profil Ukrofil.

      Smazat
    6. To je nesrovnatelný rozdíl! Zatímco ruští "bílí negři" (Bronstein) coby de facto vječně zlití divoši jsou pro civilizaci zcela nepotřební - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

      ... tak žlutej xindl nám může dosloužit tradičně v roli kuliů s touhle slušivou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

      Smazat
  2. Radosto, vy jste tur domácí vykastrovaný. Jinak nelze vaše příspěvky hodnotit.

    OdpovědětSmazat
  3. No, blbost Radosty spočívá v tom, že zřejmě má v Rusku zákaz a tam tedy investovat nemůže. Vloni před topnou sezónou jsem si koupil zaručeně kvalitní infrazářič v Německu vyrobený za nemalý peníz. Fungoval asi měsíc. Když jsem ho rozebíral, objevoval jsem už dnes objevené, je to šmejd, tedy německý šmejd. Tak jsem si koupil evidentně v Rusku vyrobené zboží a šlape bezproblému. Zajímavé je, že ho distribuuje německé firma sankce, nesankce.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

      Smazat
    2. V zájmu civilizace se zlikviduj ty demente.

      Smazat
    3. 8:34, áá pán vypadá jako ruský monarchista... Zkus to vysvětlit členům carské rodiny, která se k současnému Rusku hlásí. Až jim to vysvětlíš (zajisté mluvíš brilantně rusky, francouzsky nebo anglicky) pak od toho pochabého obdivu možná carská ustoupí.

      Smazat
    4. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! Nakonec se svýmu osudu stejně nevzepřeli - - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

      .... a proto je bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

      Smazat
  4. Tak takovou prde... jsem dlouho nečetl. Ani smradlavé hovinko neinvestovat, i to by rus prošustroval.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Ale kdepak: Rusové dokážou investovat NESMÍRNĚ výnosně!

      Vždyť přece všude v Česku i Karlovarsku vidíme výsledky SKVĚLÝCH ruských investic!
      Ano, ruské domy pro nevěsty (lidově „nevěstince“) a ruská kasina – může být něco výnosnějšího?!
      Snad jedině Agrofert, celonárodní podnik, díky dotacím vydřiduchů z EU.

      Prostě: Po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace budeme jenom ČUMĚT, jak naši starší ruští bratři promění Karlovarskou autonomní oblast Ruské federace v ráj na zemi.

      Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


      P. Radosta

      Smazat
  5. Taková celkem naivní analýza. Nic proti Rusku, ale trochu se zde přehání. Je pravda, že jejich ekonomika je poměrně stabilní, navzdory některým analytikům, kteří by rádi Rusko v bankrotu, ale mluvit o nějakém speciálním progresu, a tedy oněch úžasných vyhlídkách, je lehce mimo mísu.

    Fiskální politika je pragmatická, Rusko se slušně vyrovnalo s tlakem a sankcemi, jenže to nestačí. Nemůžete být velmoc a přitom závislý na tom, "co země dá". I když to je dobrý parametr, a co bychom za něj dali.

    Světem hýbou nejen finanční služby a energetika, ale také inovace a technologie a právě v tomto je Rusko na špici jen ve zbraňové a vojenské oblasti. OK, to zajisté dobře, ale jinak to hodně pokulhává. Nemluvím samozřejmě o šití bot, ale o vysokotechnologické sféře, ať už v komunikačních systémech, biotechnologiích, materiálové chemii atd. A schopnost tyto technologie uvádět do praxe s dobrým ziskem. K tomu se váže systém universit. Školy a s nimi spojené vědecké instituce musí dosahovat špičkového standardu a nejsem si jist, jestli je tomu tak i v Rusku.

    Další oblastí, hodně zanedbanou, je infrastruktura. Oni by rádi byli součástí minimálně severní verze Silk Road. Jenže o tom nemůžou jen kecat na tiskovkách, ale dělat konkrétní kroky. Kde jsou nové tratě na masivní přesun zboží, kde jsou vysokorychlostní tratě pro civilní dopravu? To, že se lze dostat vlakem z Hongkongu do Moskvy a odtud v tom samém vagonu třeba do Londýna, je sice hezké, ale za současných podmínek hodně nekomfortní. V Rusku významně poklesl počet regionálních letišť, zatímco jinde rostou. Kde jsou dálniční sítě, tak obvyklé už i v Africe? Mají sice hodně dobré federální trasy, ty ale v některých parametrech nesplňují certifikaci dálnic.

    Pak finanční centrály. Pokud chcete být akceptován jako progresivní země a velmoc k tomu, musíte mít burzy s velkým obratem, bohaté banky a všeobecně uznávané obchodní centrály, které lákají obchodníky z celého světa.

    Až tohle v Rusku bude, pak ano, má slušně našlápnuto na skvělou budoucnost, kam se lidé pohrnou a budou kupovat nemovitosti, aby tam žili a pracovali. Zatím tam převládá kompradorský offshore kapitalismus, kde místní magnáti v zemi pobývají jen nejnutnější dobu a zbytek života tráví v Londýně, v Dubaji a na plážích Bahamas.

    Od bankrotu 1998 opravdu hodně pokročili a velkým úspěchem je současná stabilita. Jen od té doby uplynulo 20 let a od té doby měla proběhnout nejen rekonstrukce jejich vojenské moci, ale alespon také dálniční infrastruktury. To přece narozdíl třeba od Kataru dokážou hravě vlastními silami.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Naprostý souhlas. Držím jim palce, ale to neznamená, že nemohu být k nim kritický.

      Smazat
    2. Něco na tom bude, co jste napsal... Já bych naopak Rusům přál, aby si uchránili své přírodní bohatství, o které již průmyslové země přišly. Ruku v ruce s ekonomickým rozvojem jde totiž ničení životního prostředí. Ano, západní země mají sice i v nejprůmyslovějších oblastech čistý vzduch, ale zkuste např. v zemích |Beneluxu najít kousek divočiny! Myslím, že Rusko může mít mnohem větší prospěch z toho, že si zachová své přírodní bohatství, než aby svou zemi přeměnilo na jednu velkou fabriku a prošpikovalo ji sítí dálnic tak, jako se to děje nyní u nás. Možná lidé jednou budou ochotni dát mnohem více za čistou vodu, čistý vzduch, pobyt v čisté přírodě než za novou značku auta nebo mobilního telefonu. A v tom vidím budoucnost i příležitost pro Rusko.

      Smazat
    3. 11:23 "Taková celkem naivní analýza." - A že jste
      na zlehčení té celkem naivní analýzy spotřeboval
      tolik slov? Verfluchtes Investment! sck

      Smazat
    4. sedět na stovkách bilionů dolarů v surovinách je vskutku stabilní pozice. To ví každý debil, na to nemusíte studovat ty vaše pseudo univerzity.
      Rozhodující je však najít miliardy otroků, kteří o celém světě z těch pohoří surovin vytvoří výrobky za otrocké mzdy - zboží a pod záminkou potřebnosti a pocitu být in, ty nesmysly koupí, aby nechali nahrabat té chátře iciků.

      Smazat
  6. To co jim vyčítate by je přivedlo rychle do stavu jaký je v západním světě a o to většině nejde.

    OdpovědětSmazat
  7. myslíte před válkou a po válce, až se bude zametat popel?

    OdpovědětSmazat
  8. !!! POZOR - CENZURA !!!

    !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

    Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
    Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

    TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

    Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
    Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
    A to IHNED!!
    Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

    Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
    Myslete proto hlavou, ano?
    A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

    Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 2. února 0:23.


    P. Radosta

    OdpovědětSmazat
  9. Investice do Velikého Ruska se nám vrátí STONÁSOBNĚ, jako vždy!

    Máme s tímto druhem investic OBROVSKÉ zkušenosti, my Češi: Již od počátku 40. let minulého století jsme do Velikého Ruska (tehdy SSSR) investovali všechnu svou důvěru – a náš zisk předčil veškerá očekávání!

    Ano, Veliké Rusko, do něhož jsme investovali VŠECHNO, nás plně podpořilo v našem:
    1. konečném řešení otázky menšin (viz odsun Němců, Maďarů a německojazyčných Židů)
    2. konečném řešení problému s buržousty (viz Benešovy dekrety, znárodňující TÉMĚŘ všechno)
    3. odporu vůči agresivním USA a Evropě (viz naše odmítnutí tzv. Marshallova plánu)
    a bylo hotovo: Měli jsme náš VYTOUŽENÝ národní socialismus.

    Ano, mít doma socialismus (nebo dnes putinismus-babišismus) – to se vyplatí!
    A mít doma nepřemožitelnou ruskou armádu – to je doslova PENĚZI K NEZAPLACENÍ !


    Proto si volíme naše národní Vůdce Miloše a Babiše, aby se nám vrátil náš vytoužený socialismus, dnes tedy v inovované podobě putinismu-babišismu.

    Proto podporujeme Velikého Putina, BJJP, aby se k nám CO NEJDŘÍVE vrátila Armáda Ruské federace, a ochránila nás před běženci, USáky a Evropany.
    A když to opravdu chceme, tak to mít budeme.

    Navíc: Když budeme po osvobození od NATO a EU opravdu POŘÁDNĚ makat, v Agrofertu a národních podnicích ČLR, tak …
    Tak není vyloučeno, že již naši vnuci budou žít v komunismu, díky naší investici do Velikého Ruska a Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
    Což by byl zisk JAKO PRASE, beze srandy, úplně a zcela vážně.

    Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


    P. Radosta

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Ty hruzy si vychutname, cim dele v te kolonii USA a EU zustaneme. (Migrace, genderove silenstvi, NATO zakladnu s atomovkami, ubytek populace a prestarnuti, o nas bez nas, stale vetsi naklady pro rodiny a duchodce). Francie a Nemecko zalozily Chalifat, bezte se tam podivat, stoji to za to. Rusove v 1968 z naseho pohledu vynegovali sympatie z osvobozeni od Skopcaku v 1945. Ovsem invazi v 1968 posunuli uchvaceni nasi zeme zapadem o 21 let do tohoto raje dekadence, cenzury a neustaleho zbrojeni.
      Pred sametem byla sice bida a nesvoboda, ale pomerne poradek, zeme nezadluzena. Dnes? Pracujeme jenom na nase oligarchy a zahranicni korporace, kteri zem a nas okradaji s pomoci politiku a vlady. Na zisky a odtok kapitalu se musi zavest zdaneni, aby alespon cast nam zustala!

      Smazat
  10. Rusko-čínská spolupráce = OBŘÍ pracovní příležitost pro celičký náš národ!

    Jen Nesmrtelný Lenin ví, proč naše drahá soudružka a soukmenovkyně Grulichová řádně nedoplnila článek Němce Schemma: Vždyť v něm chybí PODSTATNÁ informace o důsledcích výstavby Nové Hedvábné stezky ČLR !

    Přitom ty důsledky jsou NESMÍRNĚ PŘÍZNIVÉ pro celý, celičký náš národ!
    Ano, po úplném dokončení Nové Hedvábné stezky ČLR budeme mít práci ÚPLNĚ VŠICHNI !!!
    A to vyplatí, jak říká kuchař Láďa Hruška, dobroděj nás horšolidí.

    K věci:
    Dobře polovina našeho národa dostane práci na překládce zboží mezi rychlodráhou ČLR a ruskou širokorozchodnou železnicí. Ano, hrdí Rusové si nenechají narušovat svoji ZÁSADNÍ koncepci totální nekompatibility s Evropou, a čínští soudruzi zase budují svou rychlodráhu s evropským rozchodem.
    Ve výsledku se bude čínské zboží a ruské suroviny překládat, na hranicích mezi Velikou Čínou a Velikým Ruskem, možná v místech zaniklého (dnes ještě existujícího) Ázerbájdžánu.


    Druhá polovina našeho pracovitého národa bude uklízet kolem železničního koridoru, na celé délce mezi ČLR a Evropou. To bude práce na celý život, pro řadu generací našich potomků.

    Prostě: Máme se nač těšit, tak se tedy těšme.

    Kdykoliv střílíš, soudruhu,
    přibij si v duchu do kruhu
    tvář žoldnéřů, tvář sprostých vrahů,
    kteří své zločiny přenášet chtějí do Číny,
    pokořit chtěli by Moskvu i Prahu.

    (Jaromír Nohavica st., 1952)


    P. Radosta

    ----------------------------------------------------------------------------------
    Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

    OdpovědětSmazat
  11. Zadam administratora, aby s tou buzeraci nekonecnymi obrazky uz jednou provzdy prestal!!!!

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.