Reklama

sobota 23. února 2019

Dejme Mach. Putinovo poselství dohnalo leckoho k "prasečímu kvikotu"


Michail Šejnkman
23. 2. 2019 ria (+audio)
Zdálo se jim, že to vymysleli skvěle: obkličují Rusko ze všech evropských stran raketami, zatímco oni sami se dívají zpoza oceánu. Ale, jak se zdá, sekli se. Protože Rusko má právě "Machů" dost. Zase zaspal to nejzajímavější. Ach ten věčný rozdíl v čase. A hodiny srovnat neumožní. Tak se stává, že Putin jej stále předhání. Zdálo by se, že to on, prezident USA, první odstoupil od smlouvy INF, ale pokud se něco stane, tak stejně nedoběhne dokonce ani k bunkru. I když to vypadalo, že to skvěle vymysleli: obkličují Rusko ze všech evropských stran raketami, zatímco oni sami se dívají zpoza oceánu, jak se tam navzájem vymazávají z povrchu země. Ale zdá se, že šlápli vedle. Rusko má přece těch Machů jenom na jediném Zirkonu devět. A těch Zirkonů mají hned 40, mohou "máchnout" z kteréhokoliv místa ve světovém oceánu. Včetně toho nejbližšího k jedné velmi výjimečné zemi.

Vždyť Rusko s takovými produkty na palubě povrchových a podmořských plavidel nemusí dokonce ani Kubu nastrkovat. A ani ve Venezuele není proč se rozmísťovat, takže nadarmo to tam Státy se svým Guaidó rozpoutaly. Bylo by samozřejmě zajímavé rozložit jim ruskou základnu pod nosem, aby cítili její horký dech a neustále se ohlíželi. Ale tak vůbec nevědí, odkud jim to přiletí. Vědí jen, že při rychlosti 11 tisíc kilometrů za hodinu se to ani nikdy nedovědí.

Když se Trump probudil, v novinách už napsali, že Putin mu vyřídil plamenný pozdrav. Tentokrát nežádal "vyslechnout hned". Jenom doporučil počítat. Rychlost ruské odpovědi, která bude hypersonická. Odpovíme, řekl, asymetricky, ale určitě. A nejen těm, kteří vystřelí, ale i těm, kteří to nařídí. "Řídícím centrům", doslovně řečeno. Někde to pochopili okamžitě. Ale se slovesem "přichrochtávat" se nevypořádali hned. Ačkoli první, co přisluhovači udělali, bylo to, že vypravili ze sebe tytéž zvuky, které byly již dotaženy do "prasečího kvikotu".

"Vaše hrozby, křičí, jsou nepřípustné". Kde ale našli hrozby? A kdyby byli vnímaví, pochopili by, že jim přejeme dobro. Namísto neustálého přispívání svými pěti kopějami do americké pokladničky, kdyby popřemýšleli: je záhodno svou pětikopějku někam dobře vložit. Žili by si v klidu a chrochtali by si pro potěšení. Takže to je ona "magická síla umění" vyjadřovat své myšlenky. Putin přece nikoho konkrétně nezmínil.

Takže, oh, kolik nádherných objevů nám prezentoval Poselství duch. A žádný Oxfordský slovník si nemusí lámat hlavu s volbou slova roku. Tím spíš, že budou ještě nejednou podhrjukivať ("přichrochtávat"). Ačkoli, proč "budou". Je to pro ně Present Perfect Continuous. Začalo to v minulosti, pokračuje nyní a zatím to neskončilo.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. No, samozřejmě jsou otázkou skutečné parametry avizované ruské zbraně, její nosnost a spolehlivost. Podstatnější je, že Marx měl pravdu v úsudku o přechodu kapitalismu do imperialismu, že americký prezident a generál Dwight Eisenhower dobře předvídal nebezpečí produkovaná vojensko-průmyslovým komplexem, co je ale jednodušší, než s nevím kterým myslitelem zopakovat: "Státy se chovají jako lidé ...", s dodatkem - některé státy jako zločinci. USA zcela viditelně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechcel by som na vlastnej koži pocítiť či tie parametre sú alebo nie sú skutočné.

   Smazat
 2. Putin jim uklouzava z lopaty na chystanem funusu. Nedavno zkrachovala zeme , bez nadeje na cokoliv a v udesne krizi a tim vice vynika dnesni zazracny vyvoj vedeny Vyssi moci , jak jinak to vysvetlit, kdyz to vylitlo tak rychle a najednou a z niceho. Ani penize nemeli...
  Ale je to stale dokola , existence vsech zivych , vcetne prirody a kosmu, je pro USA nejtezsi zlocin , odpusteno je pouze tem co uz bezpecne neziji...A bez nadeje ,ze by kdy ozili...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nebylo by na škodu, kdybychom z té země slyšeli také o jiných technologických úspěších, nejen ve zbraních. Výroba něčeho takového vyžaduje samozřejmě zásadní objevy, hlavně v oblasti materiálů a to poukazuje na vyspělou materiálovou chemii. Ale to nestačí. Kde je Rusko třeba v oblasti biotechnologií, které dnes hýbou světem? Nebo technologiích 5G, když svého času to byli oni, co startovali na projektech 3G? Rusové zásadním způsobem ovlivnili pokrok v oblasti kvantových počítačů. Jenže v Británii. Rusko jako země z toho nic nemají, spíš naopak.

   Slíbilo se zlepšení života a opak je pravdou. Slíbilo se zlepšení podmínek pro inovace a stále žádná změna. O výzkumu vesmíru se pořád jen vydávají velkohubé žvásty, ale celý projekt se zbrzdil díky bezuzdnému rozkrádání několika jedinci.

   Sociální nůžky se tak rozevírají stále víc a Rusko se začíná podobat Latinské Americe. Pokud jim budou lidi ze země jenom utíkat a nebudou se vracet s poznatky, tak jako v Číně, Indii Turecku..., zánik je na dosah blíž než by bylo milé. I když je nutno říct, že situace v Rusku není tak strašná, aby se nevraceli a v mnohém tady působí fanaticky rusofobní kampaň.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 6:23
   Umíte rusky? Jste schopen se připojit na jejich weby, na jejich zprávy?
   U našich sdělovacích prostředků úspěchy Ruska v jiných oblastech, než je vojenství nehledejte a nečekejte.

   8:56
   Proboha... Vám už nezbývá, než si pozavírat okna, utěsnit škvíry ve dveřích a pustit si ruský zemní plyn.
   J.C.

   Smazat
  4. O nic jiného nejde, jen je to boj o trhy a boj o suroviny, které by měli být zadarmo. Ukázka je Irák, Afganistán, Libye a nyní Venezuela. To je kapitalismus, který jsme chtěli a tak si nestěžujme. Volili jsme Babiše a co dělá?

   Smazat
  5. Presne tak, pane A10:29. Je dobre že ste spo enuli tie štáty ako napr. Libie... Pepek Vyskoč6:23, vie velmi dobre že v tých pretekoch v zbrojení nejde o nič iné, len aby Russká vláda bola nútená stále prostriedky štátu plýtvať na zbrojenie, aby na ludí n a na sociálne programy nezostalo nič. Ale vždy je lepšie ak prepadnú pozuby ozbrojenú schudobnenú Russkú krajinu, ako relatívne hospodársky pokročilejšiu, ale takmer bezbrannú Juhosláviu, Líbiu, Irák... Ak by tam nabehli až do Moskvy, našli by len zhorené ruiny a mrzli by im tam akurát zadky ako Bonapartistom z Francúzska a Nacistom z Nemecka.

   Smazat
  6. 6:23
   Jste jenom zaplacený, nebo tak blbý. Hlavně se podívejte, kam seme to dotátáhli od hadráku v naší slavné svobodné rebublice?
   V.V.

   Smazat
  7. 8:07, ano, rusky umím a čtu, právě proto tlumočím jejich názory, i když je pravda, že v Rusku je mimořádně obsáhlá názorová společnost. Ačkoliv jsem kritizoval, to ještě neznamená, že neuznávám úspěchy, které tam bezesporu jsou také. Kdyby nebyly, nemohli by mít ani takové zbraně. Spoustu věcí, o kterých nic nevíme, vyrábí sami a jsou velmi kvalitní, a je obdivuhodné, že jako jedna z mála zemí zvládli svou vlastní konstrukci a výrobu CPU, což je vysokotechnologický výrobek. Jen jejich potenciál je mnohem vyšší a v poho by mohli konkurovat v mnoha oblastech Evropě i USA. Takhle konkurují hlavně ve zbraních. A nutně potřebují sevřít sociální nůžky, bez toho to půjde ještě hůř.

   Smazat
  8. Jak jednou prohlasil muj svagr: "pokud nekdo sedi na svetove zasobe surovin, nemusi vyvijet nic jineho, nez zbrane, aby mu nekdo jiny ty suroviny neukradl. Vsechno ostatni si nakoupi." Co se tyka biotechnologii, tak tam je RF mnohem dal nez mnohe Evropske zeme, protoze GMO potraviny, jsou v RF zakazany. Co se tyka 5G siti, ty si nejspis nakoupi u Huawei a mozna jeste dostanou velkou slevu :-) ...a tak by se dalo pokracovat.

   Smazat
  9. 17:42 A realita - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
 3. Pěkný článek jestli usa něco začnou tak jsou za chvilku bradou vzhůru. Podle mě mají Rusové i obranu proti usa jaderným raketám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl bych dost nerad, kdyby to chtěl někdo ověřit. Také doufám dojde na ty co řídí vlády. Ti jsou skutečně za vším zlym

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. A proto byli první ve vesmíru, a proto měli první sondu na měsíci, první sondu na Marsu, a proto dnes kolem země obíhá kosmická stanice Mir, která vozí i anerické kosmonauty. Chlape, dejte se vyšetřit, trpíte animozitou...
   J.C.

   Smazat
  4. https://youtu.be/VIpgqepDOSA

   Doporučuji zhlédnout, aby bylo jasno kdo co umí.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Leda hovno, páč tito kremlovoři co Chujlostan vlastní - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   nedovolí, aby jim taková loutka jako Putler zničila majetky na Západě! Oni tam mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   To on moc dobře ví a jen žvaní aby byl důležitej! Vedl by normální slušnou válku, jakou natrénoval v Sýrii a na Ukrajině. A tam se to vleče dlouze, jen obléhání Pitěru dnes by trvalo třeba i deset let! A na to sere pes, zkrátka v okamžiku kdy by se tankové svazy NATO dostaly k Uralu, Putler by požádal o příměří a začlo by jednání! Musel by odsotupit, to dá rozum - za příslib amnestie, zatčen a postaven před Mezinárodní tribunál by byl později novo vládou. Pak by došlo k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát by byl důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě by živel "Rus" nesměl mít většinu a rozhodovací práva. Nesměl by se v úředním styku používat jejich jazyk. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část by se demarkačními liniemi rozdělila pod správu OSN a vyspělým Západním státům by se přidělil status protektora. Poté by byla provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak by se přistoupilo k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. A nic víc ..

   Smazat
 4. Rusové po všech těch podrazech ze strany "demokratického" Západu jistě už nejsou tak naivní aby jim věřili . Západ donutil Rusy aby se spoléhali už jen sami na sebe . Určitě pokud představí nějaké své nové zbraně tak je to jen část a to hlavní si nechávají pěkně pod pokličkou . Až v případě nutnosti bude tato poklička nadzvednuta a celý ten šílený zdegenerovaný Západ se bude moc divit . Asi tak jak se před časem divili Číňané při provokacích proti Rusům na řece Ussuri . Zbyly tam totiž po nich prý jen knoflíky od uniforem .A dodnes nikdo neví co se tam vlastně odehrálo a to už je to pěkná řádka let a v té Ussuri už uplynulo mnoho vody .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Usuri došlo k tzv."Vypaření čínských divitzí" po nasvícení zbraňovým systémem z kosmu. Opravdu po nich zůstali jen kovové knoflíky od uniforem.

   Smazat
  2. 15:08 No jo, vesmírné civilizace udeřily - v touze se pomstít za naši okupaci! Mířily na Rusáky, ale páč se bohužel už dávno od mongoloidů prakticky nelišej, smetly omylem ty druhé!:-)))

   Smazat
 5. Jde také o něco jiného a co si myslí USA,že mají Rusko stálým sledováním,pod drobnohledem,jakékoliv ohrožení vypuštěním raket,okamžitě zaznamenají a něčím to z vesmíru zneškodní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9:00
   Vraťte se na zem americký hovnožroute, ten pád bude jednou velice tvrdý.

   Smazat
  3. Na Amiky Yellowstone , a to jen na tu severní ,vlast původních obyvatel!!!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 17:48

   debilní tapetář

   Smazat
  6. Tak! A pokud navíc těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   budeš krýt záda, rudoprde, nikdo a nic na světě je nezastaví!!!

   Já bych to nepodceňoval! Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2! Toho dokáže zničit jen pravý sibiřský Bojaryšnik"! Kdepak, na Rusáky, oni vědí moc dobře že na jejich lítající či plovoucí šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Proto se tolik specializují na pozemní síly a takový vyšší level, zbraň "posledního soudu" je samotný Putler! Jednak je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Jak může někodo být takové bezcené lidské lejno? To snad nai není možné takovému hnisu nadávat...

   Smazat
  3. 13:36 Kouk si se do zrcadla, čechomužyku, nebo jsi zavzpomínal na svýho fotra? Dobře si ho pamatuju, toho udavače v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů! Vím jak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a pak přikvačil odkudsi ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal tobě a podobnejm rudejm čůrákům pořádnej rejhanec přes plány! Atak se dneska snažíš do toho házet rudý vidle a zabránit aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace aby pohledal! Proto je nejvyšším zájmem této země zlikvidovat tě a tvou sortu čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání stůj co stůj zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 7. Ano jedno podzemni mesto je kousek od Kocourkova

  OdpovědětSmazat
 8. noviczech
  ...než tady někdo začne kritizovat Rusko, ať se podívá na západ, za hranice česka, v Německu přemýšlejí politici o zákonu "Důchod pro chudé", odpracujete 35 roků a budete mít nárok na 951,- euro důchodu. Kdo vůbec nepracoval, dostane 870,- euro podpory, nebo zaplacení nájmu a na zbytek 430,- euro. Tento člověk má často víc k životu, než ten co 35 let pracoval. Jsou v Německu lidé, kteří si mohou dojít někam na kávu JEDNOU ZA TŘI MĚSÍCE, čeští zaslepenci a hlupci, toto je dobrá západní demokracie! Ale to vám nikdo nebude v ČT říkat, šel by asi opět do Buchenwaldu...!!!
  ...vzpamatujte se lidé...!!!
  :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Rusové koketují s podmořským dronem Poseidon. Tento útok na USA vymyslel prý na Západě oslavovaný Sacharov. Bezobslužná ponorka dopluje k břehům USA a odpálí atomovou bombu, která vyvolá vlnu tsunami, která zničí všechny přímořské státy na východě a západě. A strategická výhoda být za mořem se mění ve výhodu octnout se v análním otvoru. V USA by se mohla zavést výroba/stavba arch Trumpových.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak třeba jim to tam za vodou taky někdy prokape do hlaviček. Hlavně je třeba si uvědomit, že když Amíci a jejich "spojenci" napadnou Rusko, tak svět za pár okamžiků končí. Chudáci, co by na chvíli přežili...

   Smazat
 10. obě strany ..moc dobře ví, že jaderné zbraně jsou pod plnou kontrolou těch , co nyní hlídkují kolem naší planety , ...takže k žádné jaderné válce , nemůže dojít !!!!

  OdpovědětSmazat
 11. 13:17
  Zase jeden idiot. Dřív v kostele hrozili bohem. Dnes idioti vidí za vším pastevce z kosmu.
  V.V.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.