Reklama

středa 20. února 2019

Děti a drogy: Krystalické dobro 

Ivan David
20. 2. 2019  
Přednáška v panelové diskuzi v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 18. 2. 2019

4 komentáře :

 1. Vcelku podnětné, je zajímavé, jak vůbec nevadí obrovská dostupnost drog v současnosti, i nadbíhání různých neziskovek, streetworkerů, rozdávačů stříkaček. Je jasné, že tupě trestat pěstitele pár rostlinek marihuany je nesmyslné a špatné. Ale nedělat nic proti rozmáhajícímu se ilegálnímu trhu s pervitinem, marihuanou, heroinem, atd., to je špatné. Chápu, že by ubylo nejen dalších uživatelů drog, ale v posledku i různých příživníků z neziskovek. Něco jiného je substituční léčba, něco jiného pak servis s výměnami s jistou klientelou. Už celý obor adiktologii považuji za umělý a zcela nadbytečný. Problém závislosti je problém velmi mnohovrstevnatý a řešit by se měl celospolečensky, což je dnes prakticky nemožné. Ale aby se na něm přiživovala rostoucí skupina zajišťující servis, to nic dlouhodobě nevyřeší. Různých podržtašků, poraděnků, kecálků a pripičkinů máme už tak dost.

  OdpovědětSmazat
 2. Kvůli silnému echu je špatně rozumět.

  OdpovědětSmazat
 3. Zejména lŽIDvořák je známý feťák, čichač prdů téhle ugrofinské poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

  On a jeho banda čechomužyků se po nafetování začnou trápit hrozbou, že zůstanou součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání nás stůj co stůj zatáhnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

  OdpovědětSmazat
 4. Ne, že by si kapitalismus nevěděl rady co s drogami! Ale in neví, čím tento báječný kšeft nahradit! Všechny konání jsou jen "aby se zdálo" že stát chrání před totálním zdrogováním svůj národ. Ale když ti politici v tom jedou plnou parou, partaje to mají jako tantiémy! A to úsilí vydávat drogy za léky! Léčebné konopí - léčebné opium, morfium... Ale ono jde jen o úlevu umírajícím, někdy zdlouhavé, od toho vědomí bolestné smrti. Žádné konopí samozřejmě neléčí žádnou nemoc, jen s mírní tíže na duši, je to druh eutanázie a já proti ní nic nemám. Jiný druh je sebevražda a také v těchto případech - ač hřeší proti křesťanskému Bohu - nic proti ni nemám. Ta ovšem vyžaduje odvahu a tu všichni nemáme!
  Jinak by měl být národ veden trochu více k životu - ale k životu patří smích - kde ho vzít, když vtipálci, humoristé, karikaturisté vymřeli se socíkem. Jak to? Nebo snad myslíte, že "MOST" či kaměňáci český humor zachraňují? Kdy se narodí zase nějaký Dietl, abychom nemuseli kopírovat zahraniční předlohy!!! Jak to, že nemám vtipného scenáristu, ani ťuk. Co vychoval socík, to už vymřelo a co by vyrostlo dnes, je potlačeno, protože dělat si srandu z diktatury kapitálu, to bylo snad naposledy za Voskovce a Wericha. Proč asi jsou zakázané dnes jejich filmy, i Chaplinovy filmy??? Takže smutnému, naštvanému národu v bezvýchodné situace lze nabídnou k zahnání beznadějeuž jen drogy. Ale proč si, když už stát neví kudy kam, si na drogy nezřídí monopol, když už ho pustil na tabák do rukou kapitálu? Ostatně jsme jako stát chlastači alkoholu nevyšší třídy,konečně také v něčem na "stupních vitězů"

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.