Reklama

pátek 1. února 2019

Disneyland klausovské dynastie

Václav Umlauf
1. 2. 2019  E-republika
Klaus a jemu podobní rozjeli český privatizační disneyland. Na nové lidové veselici dané sňatkem Pravdy a Lásky se cinkalo klíči a k tomu vyhrával Clintonův saxofonový dixieland. Po ukončení první fáze všelidové veselice vzniklo nové a radikálně vulgální náboženství zvané „neoliberalismus“.

Občanský aktivista a komentátor mého typu má perverzní radost z působení prosovětského činovníka (latinsky agens) a pak banksterského Santa Clause angažovaného v roli moderního zakladatele české vytunelované státnosti. Dnes je tento neoliberální činovník opět v kurzu, především na ruských kanálech. V roli politického Ferdy mravence pokračuje i jeho syn. Ten zatím připomíná spíše brouka Pytlíka, ale to je v pořádku, protože i jeho moudra téměř každý den cituje nějaký český mediální kanál. To mi jako filosofickému obraceči mediálního hnoje nijak nevadí. Čtu nástup politické dynastie klausovců v Čechách perverzně, a tedy od počátku k dnešnímu konci (per verso, latinsky „naruby, pozpátku, obráceně“). Vystoupení obou pilných činovníků v hlavních korporátních médiích představuje klasickou mediální zábavu pro lid (lat. vulgus). Na druhé straně za naše daně platíme vulgární rusofoby, takže je všechno v pořádku. Lidová veselice zdárně pokračuje jako nekonečný příběh boje dobra se zlem, kdy proti ruským medvědům bojují američtí elfové. Úlitba bohům nalevo a napravo je dána v požadované ekvilibristice politicky korektní zábavy (lat. aequilibrium, rovnováha). Jedno procento neokoňů se může dál věnovat své oblíbené činnosti založené na rabování zdejšího obsazeného území (lat. colonia).

Perverzně spravovaná kolonie, v níž je lid vulgárně politicky baven a brutálně oblbován, ta žádné problémy nemá. Jedno procento se však začalo požírat mezi sebou kvůli nedostatku zdrojů, což jimi opečovávaný lid sleduje s nelibostí. Jednoprocentně opečovávaný lid dobře ví, že se má jako prase v pozdně-kapitalistickém žitě. Proto je rád, že si může alespoň trošku zamlaskat, pochopitelně opět lidově. A stejně vulgární telka mu ukazuje okolní svět jako nebezpečné místo, které je zcela nevhodné k životu. Takže zdejší plebs nestávkuje jako jinde a nebouří se. Ale na druhou stranu vidí, že tvorové tohoto zajímavého zvířecího druhu (latinsky species) začali u koryta specificky česky a obecně nechutně mlaskat a že tam pro něj mnoho nezbylo. A to vůbec nevidí do sklepa, kde už pro něj zbylo tolik co nic.

Šrot z koryta záhadně zmizel a 99 % plebejců zbyl jen finanční šrot, což jsou všelidové dluhy, kam se podíváš. K tomu viz článek Banksterské praktiky současné ČNB. Takže hlavní lidovou zábavou je dělání dluhů, umořování hypoték a útěk před exekutorem. V případě oidipovsky slepé ČNB je to útěk před zdravým rozumem. Osvícení vládci kolonie vidí, že to není dobrý způsob božské a vulgární komedie zvané „vláda lidu“. Osvícencům a korytářům všeho druhu svitlo, že v Česku chybí politická dynastie na americký způsob lidovlády. Dynastický vůdce pak pokorným a pilným dává císařský chléb a řídí ke spojenosti všech politické karnevaly, sezónní výprodeje, trvalé slevy a gladiátorské hry pro lůzery.

Lid pod dynastickou vládou je opět spokojen, neb vidí osvícené vůdce a v případě chronické nouze vystřídá jednu dynastii za jinou. Proto má prosovětský činovník a jeho rodina zásadní americký zájem na ustavení tohoto bohulibého režimu. Český pravicový cézaropapismus za Klausovy vlády hezky fungoval skrze ideologickou symbiózu arcibiskupského sídla a prezidentského paláce. Zavedením osvíceného panovníka z politické rodinné dynastie bude dosaženo ekvilibria na všech stranách. Apolitický ČEZ tomuto barnumskému cirkusu radostně zasvítí. A neoliberální bůh kapitálově zainteresovaný na ČEZu tomuto sňatku nové pravdy a nové lásky jistě požehná, s nukleárním svitem v očích a se zbožnou slzou na líci. A další církevní liberálové řeknou, jak je to hezký a genderově vyvážený sňatek. A tentokrát to nebude neuspořádaný chaos vedený disidenty, jako to bylo před 30 lety. Konečně to bude sňatek z rozumu, neb tak si to přeje globální Realpolitik jednoho promile sídlícího na bankovním Olympu. Finální odhalení a tedy pravda (řecky alétheia) celého svinstva ukazuje toto zajímavé video, které zveřejnila hlásná trouba opačné korporátní pravdy. Ex oriente lux, tak se podívejme na reportáž videokanálu RT News.Město založené šílenstvím jednoho procenta se nachází tři kilometry od historického města Mudurnu v severozápadní provincii Bolo v Turecku. Cituji z RT: "Zvláštní design identických miniaturních zámků byl přizpůsoben vkusu hlavně arabských investorů projektu Burj Al Babas. Projekt vyvinutý skupinou Sarot zahrnoval také nákupní centrum, hotel, mešitu a slavné turecké lázně." Osud a antikapitalističtí bohové tomu chtěli, že projekt zcela nevyšel. Z původně plánovaných 732 vil bylo dokončeno pouze 587. Pak se společnost dostala do finančních problémů a dlužila 27 milionů dolarů. Přibližně polovina vil byla prodána kupcům z Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie. Domy jsou prakticky prázdné a nikdo tam nebydlí.

Perverzně doufám, že tam jsou ulity i peníze z mých daní, které mi vulgárně a božsky ukradlo české jedno procento. Nové božstvo investovalo nakradené, leč jinak poctivé korunky do lukrativních saúdskoarabských stavebních projektů prováděných v dluhových dolarech. Tak se vraťme k dynastickému počátku, neb slavíme 30 let od zahájení této všelidové veselice. Babišova vláda a politické bratrstvo do ní chtějí letos investovat fůru peněz. Máme na co těšit, vulgární podívané bude dost. Co ale není a nemá být vidět, to je český národní zájem. K tomu jsme psali dva důležité články:


Jak je vidět z témat a hlavně z textu těchto článků, mým problémem není všelidová veselice, ale legitimita vlády nových zbohatlíků. Tak se podívejme očima článku Requiem hloupé a obelhané generace za 17. listopad na vytunelovaný český zájem. Klaus a jemu podobní rozjeli český privatizační disneyland. Ruská garmošková častuška byla zapomenuta. Na nové lidové veselici dané sňatkem Pravdy a Lásky se cinkalo klíči a k tomu vyhrával Clintonův saxofonový dixieland. Po ukončení první fáze všelidové veselice vzniklo nové a radikálně vulgární náboženství zvané „neoliberalismus“. Na jeho show se prodávaly vstupenky za naše daně, protože jak dnes už dobře víme, nic není zadarmo. Vstupenky se doprodaly, mafiáni sbalili kasu a odjeli do daňových rájů. Domácí výtečníky pak dosluhující Ferda mravenec amnestoval, aby společně mohli dál dělat ty drobné práce všeho druhu. Americký dixieland a k němu přifařený český disneyland mají ve středním věku drobné neoliberální obtíže s dechem, odborně zvané „krize růstu“. Zlodějna a její následek (anglicky scam and slum) jednoho procenta měl růst do nebe. Ejhle, on ten český disneyland roste do země, jak ono turecké hospodářství na videu. Objektivně viděno jde vskutku o krizi růstu, což korporátní presstituti jistě budou tvrdit během celého roku všelidových oslav. To není vulgární, ale neoliberálně božské, viz předešlá argumentace.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

Přečtěte si


Archiv tématických čísel

2017

2016

2015

201455 komentářů :

 1. Krásně popsané! Je to asi náhoda, že mě právě před několika hodinami napadlo totéž. Mladý Klaus se dere k moci líbivými slovy. Co bude, až se k ní dorve? Zatím sice mluví rozumně, ale podobně rozumně mluvil i Zaorálek, než se stal ministrem. Mladému Klausovi bych z principu nevěřil už jen proto, že je to Klaus.
  Příliš mi to připomíná rodiny zbohatlíků v našem "vzoru na věčné časy a nikdy jinak" - v USA. Takže pokud si, milí voliči, přejete založit dynastii vládců podle vzoru, jen do toho, Vivat Klaus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PRVNI OBČANŠTI AKTIVISTÉ ZAČALI NAVRHOVAT NÁPRAVU

   Nepolitická občanská společnost voličů zkratka MY OSV ,která může dosáhnout až 8 395 132 voličů tu uviděla zajimavý návrh!
   Jsou tu prý v ČR neziskovky,které pohlcuji naše penize.
   Dobrá a co kdyby se to naše množstvi MYs začalo taky domáhat té neziskovky,která by si dala za cil a funkci, ten Klausem na hřbetě přismyčeným kapitalismus bez přivlastků,který jak dnes vidime vycházi z gangsterismu přeměňovat na

   TYP SOLIDÁRNI SPOLEČNOSTI,KDE VLÁDA BY PŘEJIMALA ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU,HOSPODÁŘSKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU!

   Ten totiž funguje více méně i u sousedu,kteři válku prohráli a dnes plati 10 eur na hodinu a brzy i více!
   Takový stát a jeho instalace je totiž obsahem hned prvniho článku Národniho programu voličů zkratka NPV.
   Nejlépe by bylo,kdyby se voliči VŠICHNI přidali a ti kteři jsou proti,by tu mohli napsat proč!?

   Ono totiž prý liberálnim demokratům,že by naše nepolitická Solečnost voličů dostala do ruky kladivo a pak by se problémy mohly stát hřebiky a zůstalo by jenom slovo DEMOKRACIE,kdy přivlastky jakéhokoli druhu znamenaji dalši diktaturu,viz lidová demokratie atp..

   CO VY NA TO LIDOVI KOMENTÁTOŘI A KOMENTÁTORKY?

   Smazat
  2. 10:41 Tak se mi zdá že nám nic jiného nezbude než Klause ml volit lepší než by vyhrál nějaký vítačský pravdoláskař.

   Smazat
  3. KLAUSOVI ML.AKTIVISTÉ ODV UŽ TELEFONOVALI ON SE BOJI

   vzkázal totiž že mám na požadavek zařadit si do svých papírů NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ nesmi odpovědět a předal nám telefonni č.nějaké Němcové.

   Ptali jsme se tam ,ozvala se asistentka nějaká prý inženýrka a řekla nám,že VOLIČI SE ZBLÁZNILI ještě se nestalo nikdy,že by měli nějaké požadavky a programy.
   Asi si tam v tom ODS myslí,že nás dali dobře zpracovat vykastrovanému tisku a tv,kteři nám zas ukradnou zmanipulovanými informacemi a porušovánim zákonů naše hlasy a tedy i naši moc občanů,proklati zloději!

   Smazat
  4. Mladý Klaus je skutečně "výjimka" v ODS, co se týká některých názorů. ALE, v přímé konfrontaci s "protivníkem", ať z vlastních řad a nebo z "opozice" se mi jeví jako neprůbojný, mdlý, prostě není dost razantní na obhajobu svého vesměs racionálního myšlení.

   To mu ubírá na "síle", ke škodě jeho strany. A to ODS vůbec nefandím. Bylo by pro něj lepší se přidat k názorově stejné partaji a nebo uvažovat o založení nové strany.

   Smazat
  5. KLAUS ml. se boji jednat.
   I kdyby založil nějakou novou stranu musel by udělat svůj program a všechny programy kromě NPV jsou prý tak jedině na hovno..
   No kdyby totiž opravdu vzal voličský NÁRODNI PROGRAM ,aby ho voličsto instalovalo starý táta by ho hnal do kouta klečet na hrachu!
   Představte si,že by mu musel vysvětlit,že jeho kapitalismus bez přivlastků chce zbořit!
   Ten starý KLAUS by si z toho hodil mašli!

   Smazat
  6. Pan Umlauf zase perfektní. Jenom jak z toho ven?

   Smazat
  7. JAK Z TOHO VEN? ZKUSIT SI PROSTUDOVAT A POCHOPIT

   články Národniho programu voličů a požadovat,aby si je politické subjekty osvojily TEDY UKRADLY!
   Oni totiž prvni pochopili co pro ně znamenaji a zavedly okamžitě na ních tvrdou cenzuru.
   Jejich zděšeni je vidět.
   Boji se NPV zveřejnit a v tisku a tv nejen vysvětlit co obsahuji jednotlivé články,ale zablokovali komplet jeho jakékoli zveřejnováni ,takže máte zůstat u Jiráskova románu TEMNO!

   Samozřejmě,že stávajici strany a hnuti nebudou mít na NPV zájem a tvrdit,že se jim voliči vnucuji, což ty prý spratky voliče doposud nikdy nenapadlo dělat!
   Koleduji si tak o kompletni výměnu!
   I když se todá udělat vznikem nových stran a hnuti,půjde to jen za předpokladu,že jim budeme k jejich prý programům vnucovat NÁŠ VOLIČSKÝ.

   Jinak ani vznik nových polit.subjektů nepomůže!

   OVŠEM JE TŘEBA POČITAT S TIM,ŽE BUDOU ŠOKOVÁNI A ŠERMOVAT S TIM,ŽE VĚCI "JAKO"NECHÁPOU A NEVĚDI,ŽE MAJI ZASTUPOVAT TY KTEŘI JE VOLI A PROTO s nimi jejich POŽADAVKY V NPV!

   Smazat
  8. Křivá a drzá huba a Klausova řiť - nejlepší kvalifikace pro vrcholovou politiku?
   Zákeřný Putinův agent Hovnoňuch Pružinskij tlačí všude svého inkludovaného zapšklého křivohubce, který je mu celoživotní přítěží stejně jako Lívie, žehlící synáčkovy rozvody? Už není co znárodňovat, arizovat, vyhnancům zabavovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat, zpronevěřit či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři, grantoví politologové, sociologové, psychologové i psychiatři a další lemplovští králíkárenští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející troškovití režiséři, šašci a písničkáři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude, ani čeští soudruzi ze svého.
   Komunistický manifest marxových, škromachů, skálů, paroubků, falmerů, doubravů, žantovských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, hamplů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne, včetně alimentů, na úkor těch produktivních občanů a důvěřivých věřitelů státu. Dluhy se neplatí ! Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lenivé lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
 2. ...po 89 se říkal bonmot :"..kdyby komunisti neotravovali s estébákama a nechali jezdit po světě, kam chtěli...tak tady mohli bejt pořád..."

  OdpovědětSmazat
 3. ...oprava.."nechali jezdit po světě, kam kdo chtěl..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směšný "bonmot". Zavřít lidi do koncentráku byla pro komouše nutnost. Jinak by jim v této zemi zbyli jen důchodci a hloupí neschopní jedinci. Mladí , výkonní a schopní by pláchli na západ do jednoho. Kdo by na komouše potom dělal?

   Smazat
  2. 12:06 opět opakuje své nesmysly. Mám dojem že socík snad ani nezažil. A nebo je to retard.

   Důkazem jeho lhaní a překrucování je osud Jugoslávie. Lidi od 60.let mohli jezdit po světě kam chtěli, Jugoška nebyla žádný "koncentrák". Fungoval trh i soukromníci.

   Nakonec museli Jugoslávii rozbít Němci pomocí ustašovců, a Američané prostřednictví džihádu a bombardování Srbů v Bosně a narkomafie a leteckou agresí na Kosovu.

   Jugoslávie je totiž ze všech soc. zemí srala nejvíc, protože její model byl pro lidi přítažlivý a obešel se bez nadnárodních korporací! Proto se tam muselo vraždit, když zvonění klíči nevycházelo.

   Leo

   Smazat
  3. Přiblblý Leošku,
   nesourodý mnohonárodnostní slepenec "Socialistická federativní republika Jugoslávie" se rozpadla už v roce 1992, ale prakticky už v roce 1991 kdy se odtrhlo Slovinsko.
   Jugoslávie se rozpadla po hluboké ekonomické krizi v 2. polovině 80. let a po hádkách o budoucím uspořádání po Titově smrti. Probáhaly velké rozepře mezi prozápadním, prodemokratckým, bohatým severem a chudým, zemědělským jihem.

   Za tvé sprosté, hloupé a drzé obviňování Nemců, že rozvrátili Jugoslávii a podporovali tam vraždění, bys zasloužil rozkopat ten tvůj rudý rypák. Ale ne pacifistickými Němci.

   Smazat
  4. Anonymní1. února 2019 10:45
   To by tu možná byli, ale byli by tu sami, ostatní by utekli. Za toho „komunismu“ existovala vláda nomenklatury, takový „hezký“ kastovní systém. Rodiče dělali politiku a potomci ekonomiku v různých podnicích zahraničního obchodu. Na studium zahraničního obchodu, se nikdo jiný, než příslušník nomenklatury nedostal, viz Babiš. Tolik k tomu ztracenému ráji.
   To co říká autor je dobrý postřeh, ale opět bez objasnění příčiny. Ale ta lekce z latiny, není k zahození.
   Byla to také klausova špína, jako jeden z důvodů, proč jsem hlasoval pro vstup do EU. V naději, že u nás udělá pořádek. Dneska už vím, že když si nedokážeme udělat pořádek sami, jiný ho za nás neudělá. Nebo udělá takový, že budeme v ještě horší situaci, než před touto pomocí.
   Je třeba si položit otázku, proč lidé V.K. juniora volí, když musí vědět, že otcův stín nepřekročí a jeho špínu bude krýt a ne vyšetřovat, nebo dokonce napravovat. Samozřejmě ho volili staří odéesáci, kteří si od něho slibovali vzrůst preferencí. A nejspíš oprávněně předpokládali, že řeč se mluví, ale odéesácká krev se nemění. Ostatní možná jenom pro známé jméno a z nedostatku jiných vhodných kandidátů, kteří by dávali naději na vyvedení z toho globalizačního hyperliberalismu (kromě kandidátů SPD, která je však pod trvalým mediálním útokem a sabotáží).
   Podobně to vidím i u prezidentských kandidátů. Pokud by Klaus senior kandidoval na prezidenta a byli by tam konkurenti jako posledně, tak mu dám hlas, přes všechnu nechuť vůči němu a špatnou zkušenost s ním. P.K.

   Smazat
  5. 13:04
   Musíte být úplně mimo realitu, nechce se mi to počítat, ale na konci 2. mandátu by měl Klaus starší přes 90 let. To fakt nee.

   Smazat
  6. 12:45- myslíte, že podobně dopadne EU po odchodu VB?

   Smazat
  7. KDO BY JEŠTĚ MOHL PŘIPADAT V ÚVAHU NA MÍSTO PRESIDENTA

   Klaus mladši to moc neumi a nechce přimý kontakt s voliči a jejich podporu osvojenim si jejich Národniho programu,nehledě k tomu,že papa to tady už zdemoloval s jeho kapitalismem bez mantinelů a je při chuti pokračovat.
   Koho by jste nominovali,škoda,že doktor David stále neuvažuje naformovat politické tlapky nepolitické OSV a nedá dalši impulsy článkům Národniho programu voličů a oni musi všechno zas dělat sami,jinak se nepohnem z mista ...

   Smazat
  8. Leo to vystihl ve výstižné zkratce. Hysterická
   reakce 1245 prozrazuje nedostatek vlastních argumentů.

   Smazat
  9. 15:24
   Argumentů jsem napsal dost. Problém bude asi s tvou schopností číst, hloupá, rudá trubko.

   Pořád tady vzhlížíte k Číně a závidíte jí tu její růst a litujete, že jsme kdysi nenastoupili její cest.
   Ale Čína byla schopna, na rozdíl od vás, zastydlých bolševiků, najít problémy, přiznat si je, pojmenovat je, najít jejich řešení a to řešení realizovat.
   Čína problémy přiznala a začala je systematicky a pragmaticky napravovat. Provedla volnotržní reformy, pustila do země západní investice, vyslala studenty na západní univerzity atd.

   Vy, na rozdíl od Číny, reálného zhodnocení vašich "kvalit" nejste schopni ani po 30 letech. A ještě dnes stále dokola opakujete jak jste byli skvělí, jak hospodářství pod vašim vedením úžasně šlapalo, jak skvělé podniky a technologie jste měli, jak jste je vyváželi do celého světa, jak vám celý svět záviděl.

   Není divu, že s takovými mimoni a neschopy, jakými jste vy a jací byli ve vedení, naše země musela nevyhnutně skončit tak jak skončila. Nemáte nárok si na nic stěžovat.

   Smazat
  10. 12:06 postrádáte nejen jakoukoli znalost, ale i logiku. To tvrdím se znalostí řady exulantů, mezi nimi i příbuzných. O navrátilcích nemluvě.
   12:45 vaši kulturní i vzdělanostní úroveň dobře ilustruje sprostý tón textu při hloupé, nedoložitelné argumentaci. Ani se nedivím, že takové povaze současný nemravný režim mentálně vyhovuje.

   Smazat
  11. 1:05 Jasněěěě! To řiká ten pravej! Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus, blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky. Ony dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu? Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat
 4. Umlauf je tak hloupý, že netuší, že karikatura kterou uvedl svůj článek se vysmívá právě jemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepochopil's. Tak se neztrapňuj!

   Smazat
  2. 12:24
   Tak mi to teda vysvětli, schválně :-D

   Smazat
 5. Tož, máme tady ideální kandidáty na prezidenta. Soukupa a po dnešním dni i Volného :-D

  OdpovědětSmazat
 6. SOUKUPOVI UŽ VEDENI OSV NECHALO VZKAZ,ALE NEOZÝVÁ SE TADY

  možná,že voliče vůbec nechce nebot si nedal do svého programu a tak neosvojil Program voličů,takže je to slabota,no ni?
  Počkáme a zurgujem to!

  OdpovědětSmazat
 7. Už teď se moc těším na letošní listopadový vřískot našich zastydlých bolševiků a na záplavu propagandy na těchhle stránkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro tebe je každý s jiným názorem či jiným viděním světa "bolševik", který píše "propagandu"- Inu, vzbuzuješ pouze lítost.

   Smazat
 8. Vždyť to dopadlo dle vůle lidu (ulice, Václaváku), tak co se čílíte. To nás měl spasit podnikatel v červeném sáčku a co měl bílé ponožky? Vždyť tu nebyl žádný Baťa. K dokonalosti nám nechybí ani klenoty architektury té doby, na truc králíkárnám se stavělo podnikatelské baroko (stejně jako v Turecku). Chce to správný chlapy a OSV nás asi nespasí, je příliš vlezlá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny Baťe, podnikavé, schopné a chytré lidi komouši buď vyhnali, nebo před nimi museli utéct. Další, těžko napravitelný zločin komoušů.

   Smazat
  2. OSV NEMÁ V ÚMYSLU NĚKOHO ZACHRAŇOVAT KDO SÁM NECHCE

   na to se můžeme vykašlat.
   Co nam to přinese sedřit se jako kobylky a ještě poslouchat,že se vnucujem.
   Uvažte,že se vnucujeme jen těm dubovým hlavám ,které stejně nic nepochopí a chtěji to nalit pohodlným trychtýřem .

   Tak at se obráti na tisk a tv ti jim vysvětli co je potřeba a pak z toho dostanou jen sračku.
   Kromě toho někteři voliči už za 14 dni nevi kde hraje muzika,tak tu dáváme naše bugi bugi jako repete a vidite ,že neexistujou lepši bubenici ani noty.
   Dejte tady radši sami něco do pranice volové a nečekejte,že budeme všechno za vás dělat a vy mizerové budete hrdi,že jste majitelé režimni tv.
   Nemůžeme za to,že jsme kvitka z čertovy zahrádky, jsme chytři jako opice a musime všecko vám ostatnim těžkým nevzdělancům opakovat jako za strejdy Lenina učit se ,učit se, učit se , než jim ta rajská hudba vize ČR ŠTASTNÉ BUDOUCNOSTI dojde do kedluben,které vykazuji prý po 30 letech jenom dřevo či co!

   Smazat
  3. Jak to tady čtu,tak mi OSV připadá jako náboženská sekta, která touží lidi spasit.

   Smazat
  4. 20.16
   ALE, ALE K VĚCI CHLAPE!UVEDEME PŘIKLAD!

   Mezi voliči je mnoho věřicich,kteři voli KDU a ta pak propaguje návrat Landsmanšaftu a dalši maras.

   NAVRHNĚTE POLIT. STRANU NEBO HNUTI,KTERÉ BY BYLO BLÍZKÉ BOHU A VYRAZILO DECH VŠEM POLIT.STRANÁM OD ČSSD POČINAJE A KDU KONČE!

   Sekta totiž voliči nemohou být,je jich přiliš mnoho no ni?!

   Smazat
 9. Lide český, vše je OK, do Prahy přijede balkánská řeznice pomáhat "svým koňům" ve volbách do Europarlamentu. Můžete ji navštívit v Bakalově Aspenském institutu humanitních studií! Vše je na dobré cestě, zvláště, když je garantem soudruh Bakala od Bodamského jezera :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.protiproud.cz/politika/4248-eurovolby-se-blizi-baziny-mobilizuji-do-prahy-prijede-balkanska-reznice-ma-s-sebou-noty-v-kavarne-horkne-sojove-latte-nekonecne-dlouha-chapadla-thinktanku-zatopime-jim-volbou-fasounu-cihla-do-skleniku.htm

   Smazat
  2. Navrhuji založit Svaz přátel Bodamského jezera.

   Smazat
  3. It's a good idea ! Palce vám drží Přátelé italské opery včetně Psí dečky.

   Smazat
 10. ...před časem jsem byl v USA na severu...jedna fabrika vedle druhý a všechny prázdný...tak jestli tohle je budoucnost...?!...amerika akorát tiskne peníze jako hajzlpapír a vyrábí zbraně..."tak potěš panbůh"..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. u nás budou prázdný nejenom fabriky, ale hlavně ty skladové areály. Snad udělají díry do stěn, aby tam mohly hnízdit alespoň vlaštovky :-)

   Smazat
  2. Jenom jestli tak trochu nekecáte.

   Smazat
  3. ...nedávno dávali na čt.2 dokument "Detroit" město automobilového průmyslu..možná, že ho mají v archívu...dnes město duchů..

   Smazat
 11. Že má mladý Klaus rozumné názory (některé) na školství, to vítám. Ale jak se pustí do ostatních problémů, začíná být vidět, že není právník ani ekonom, a dostává se do zbytečných sporů, není to diplomat. To jeho otec nebyl taky, ale tenkrát se mu to ty první roky tolerovalo - říkalo se arogantní, ale náš a k tomu umí. Pak se vypracoval, ale tu amnestii mu v životě nezapomenu, a i kdyby teď mluvil zlatě svatě a založil sto dvacet institutů VK, už mu nikdy neuvěřím. Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Arogantní se už neříká, dnes se používá na špinění nepohodlných lidí slovo "populista a xenofob".

   Smazat
 12. Každopádně si Klausové jistí své výdobytky.Buď starý prezidentem,nebo mladý premiérem.Opravdu,žádný Klaus,ať mluví jak chce dobře,ale to co způsobily této republice,nejde odmávnout rukou.Teď se projevuje Julínkova reforma zdravotnictví,nejsou lékaři,zubaři,sestry,léky a někdo by chtěl dát ODS hlas,takového poslat do blázince.

  OdpovědětSmazat
 13. Článek kritizuje zadlužování státu, ale kritizuje Klause, který peníze dluhy nedělal a zrovna tak Babiše, který hospodařil za rok 2018 s přebytkem a přitom zbylo i na důchody, ale né 40Kč jako u "nejlepšího" ministra financí EU za rok XY. Právě na výše jmenované nadává kavárnu, jak může. Jo kdyby to bylo o ministřech a premiérech za ČSSD, tak to by byla jíná, ale to jsou jejich lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:26
   Nesouhlasím, to si myslíte, že odliv investičního kapitálu tu zavinili důchodci, matky s dětmi, nebo učitelé či tramvajáci? Ne, to měli hlídat ekonomové v čele státu. Pak, když tu už nic nezbylo, tak se pozval zahraniční kapitál, který si tu rád zainve stoval a má z toho dividendy. A já se mu nedivím.

   Smazat
  2. 20:32 - investiční kapitál? To myslíte "moderní" a technologicky vyspělé socialistické továrny? Ano, ty továrny fungovaly, ale ne v podmínkách kapitalismu. Kdo to měl ohlídat a jak? Udělat nějaký systém státních dotací a jak přerozdělovat peníze? To jako zachovat socialismus a vypůjčit si na modernizaci továren, nebo jak to myslíte? Kdo byl u toho, když se prodaly doly a voda?! Klaus? Co vlastně ti tramvajáci a matky s dětmi chtěli? Co čekali? Pane, nikdo z nás netušil, do jakého svinstva lezeme a když je konečně v čele státu odborník a skutečný ekonom, který má výsledky, tak se ho snaží všemi prostředky odstavit, spokojené lidi na Majdan nenaženete.

   Smazat
  3. Píšete hlouposti. Továrnám tehdy stačilo nechat prostředky, které samy vydělaly a poskytnout překlenovací úvěry na zachování hladkého provozu. To mělo hospodářský smysl.

   Ale to se k vládě nesměli pustit nýmandi, kteří nikdy nic neřídili, nepodnikali, jen okopávali kotníky.

   Ale za to všechno si můžeme sami. Byla to naše volba. dneska bychom spíš měli hledat cestu k nápravě, jak z toho ven!

   Smazat
 14. Taky přidám trochu latiny. Není napsáno nic, co by už nenapsali Římané a před nimi Řekové. A na ČR tohle pasuje:
  DIVES AUT INIQUUS AUT INIQUI HERES (hIERONYMUS)
  "Boháč je buď nepoctivec nebo nepoctivcův dědic."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní1. února 2019 19:57
   „Není napsáno nic, co by už nenapsali Římané a před nimi Řekové.“
   Tomu bych věřil. Jak vidět, i naše moudrost, že „Za každým velkým majetkem je nějaký zločin“, pochází z té antiky. P.K.

   Smazat
 15. Bohužel, šakárna je to v této kotlině napořád. Nic kloudného se tu nikdy nezrodilo, jen švejkovina kvete. Problém v. Klause je v tom, že zakořeněný v socialismu, věřil, že na všechno je lék čistý kapitalismus. V geopolitické situaci, kdy došlo ke zhroucení SSSR, socialismus v ČSFR neměl šanci, všechny větší národní podniky nebyly schopny transformace na jiné trhy a zahraniční kapitál by je stejně zničil, tedy zbyla jen rychlá privatizace, neboli rozkradení státu. Alespoň něco zůstalo v českých rukách, jinak by to tu bylo hak ve Venezuele.
  Pan Umlauf je exemplář žvanila, který jen ještě umocňuje zjitřené pocity po Klausově privatizaci, lék však nemá.
  Ukočírovat státní sektor nebylo možné, nebyli na to ani vyškolené kádry. Kdyby tehdy existoval takový Babiš, jistě by si nějak poradil, ovšem, kdyby byly v pr... ryby, nebyly by v rybníce ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakujete jen lži uchvatitelů majetku, kteří zničili český a slovenský průmysl a obě naše země změnili v kolonie!

   Lidé na tu práci tehdy byli, ale nebyla vůle ani fištrón.

   Smazat
 16. Ad 6.58
  Nebyl řešením ekonomických vztahů s východními zeměmi tzv. barterový obchod? Bylo nutné opustit východní trhy tak rychle? Jak je možné, že např. s Čínou po našem odchodu vesele obchodovaly západní firmy? Proč jsme museli být kvůli disidentům, kteří obdivovali dalajlámu, papežštější než papež? Byly skutečně slovenské zbrojovky tak nekonkurenceschopné? Nebo to byla jen úlitba západním sponzorům našich disidentů?

  OdpovědětSmazat
 17. Stačí se zeptat kohokoli, v našem případě Václava Klause ml. zda je demokrat. To znamená, zda je pro to aby vládli všichni. Jeho odpověď vše vyjasní.

  Štefan

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.