Reklama

sobota 9. února 2019

Dopisy z Vídně: Obléhání Vídně

Turci v roce 1683 Vídeň nedobyli
9. 2. 2019 Outsidermedia
Žádné obavy… tentokráte se nejedná o obléhání města Turky, ti jsou už dávno všude a že je Vídeňáci chtě-nechtě musí považovat za starousedlíky svědčí skutečnost, že Kebab vytlačuje „Vienerschnitzel“ z jeho privilegované pozice už i v nejzapadlejších okrscích, nemluvě o centru města.


Ne, ne tentokráte převzal roli dobyvatele náš tyrkysový kancléř Sebastian Kurz za účinné podpory modrého vicekancléře Hans-Christiana Stracheho. Kdepak se na ně hrabe Kara Mustafa, velkovezír obléhající Vídeň v roce 1683. Tihle dva jsou totiž, coby strategové mnohem mazanější. Nenápadní. Sem-tam zašermují jatagánem, sem-tam zatroubí k útoku a než se nepřipraveni protivníci rozhodnou bránit, zatroubí na ústup. Takové to mýrnix-týrnix, kde zůstane napadená strana vyjevena a nejistá, jestli vůbec o nějaký útok na jejich pozice šlo - a druhá strana se stáhne do týlu, aby zkoncipovala rozhodující útok na nepřítele zdecimovaného, nerozhodného a používajícího strategii, která i doposud věrné spojence odpuzuje....píše naše dopisovatelka z Vídně...

Před pár týdny se odehrál menší útok na hradby města vídeňského starosty Ludwiga. Předcházející sesazený starosta Häupl označoval, stejně jako následník Ludwig, totiž Vídeň přívlastkem „mé město“ a jeho obyvatele za „své Vídeňáky“. Oba neměli tím na mysli zbytek zdecimovaných starousedlíků, ale spíše statisticky vyčíslený počet osob, o které se jako „starostliví starostové“ musí starat a jeho blahu obětovat své vlastní.

Čím byl tento útok vyvolán? Nu, po dlouhé době se vláda rozhodla upravit výši příspěvků sociální podpory. A zohlednit škemrání průměrných občanů, kteří denně do práce chodí, tam pracují a večer se unaveni vracejí domů, za což dostávají příslušnou mzdu. Tutéž částku, málokdy o něco menší a někdy dokonce vyšší (pokud jde o rodiny mnohodětné, čili migrantské), dostávají občané permanentně nezaměstnaní, žijící z tzv. „sociální podpory“. Vídeň „vede“ v počtu občanů, o které je takto postaráno a ti se za to na oplátku starají, aby to tak zůstalo.

Stačí jim k tomu, lidově řečeno, jenom „dělat děti“. Pokud jsou ve věku, kdy to už nejde, stačí „vyrábět“ nemoci, zdravotní potíže anebo se vymlouvat na nevstřícné zaměstnavatele, kteří je odmítají, přestože se ze všech sil snaží do pracovního procesu znovu zařadit. Že se jim to někdy deset i patnáct let nepovedlo, svědčí o asociálním přístupu většiny zaměstnavatelů, kteří v dochvilnosti příchodu, dodržování odpracovaných hodin a usilovnosti v práci nehodlají slevit. Po těchto trpkých zkušenostech se vyvine v člověku obranný reflex, projevující se tím, že pracovní možnosti nabízené Úřadem pro zprostředkování práce (AMS) raději předem odmítají a uspokojí se s nezaměstnaneckou podporou, která je stejně jenom o dvě, maximálně tři stovky nižší, než by dostali regulérně za měsíc vysilující práce.

Vicekanzléři Kurzovi, jinak velkému diplomatu a opatrnému řečníku, uklouzla tentokráte na adresu vysokého počtu nezaměstnaných ve Vídni věta: „Ve Vídni vstávají brzy ráno většinou jenom děti, které musí jít do školy…jejich rodiče nemusí vstávat, protože nepracují….“. No to si dal! Ve starostovi Vídně se probudil ochranný element (asi pochopil v podtónu, že se za tento stav dává vina jemu osobně) a vyvolal kampaň stylu „No pasaran“… (Tak tohle ti, milánku, neprojde…)

Celý týden jsme se těšili, rozčilovali, pohoršovali nad slovními souboji, ve kterých lítala obvinění (starosta Ludwig, který toto konstatování považoval za urážku všech poctivých otců rodin, odcházejících za prací už v pět hodin ráno, bez bližšího udání jejich počtu) a vysvětlování kancléře „jak to bylo vlastně myšleno“. Že prý určitě ne jako urážka.

Naše kanastová runda označila kancléře i vicekancléře po jejich „vysvětlování“ za zbabělce.

Franz hned objasnil, že to bylo myšleno přesně tak, jak to bylo na adresu té „líné pakáže“ vyřčeno. Nynější starosta - a ten předešlý také - obhajují lumpy, budižničemy a „přilezlou havěť“. Juki, rozená Srbka, vzala do ochrany Jugoslávce a spol. a řekla, že její krajané všichni pracují. Monarchistka Edeltraud upřesnila, že usilovnost jejich krajanů spočívá v tom, že ve skutečnosti berou nezaměstnaneckou podporu a k tomu si přivydělávají ještě i načerno. Já radši mlčela, kdoví jak bych po analýze prácechtivosti mých krajanů i sama skončila. Soustředila jsem se radši na azylanty, kteří by pracovat chtěli a nemohou, protože jsou rakouským obyvatelstvem ostrakizováni. Tito naši hosté jsou predestinovaní pro noční směny, protože ožívají až v noci. Ale jak se mohou zapojit do pracovního procesu v této době, když vláda uvažuje už v dohledné době jim zakázat vycházky do města po dvacáté hodině večerní ? Takhle to teda s tou vizí paní Merkel o přílivu kvalitních pracovních sil pro Evropu asi nijak slavně nedopadne. Z debaty jsem se stáhla poté, co ultrasocialista JUDr. Heinrich vyslovil podezření, že jsem xenofobistka.

Dopisy z Vídně: Být či nebýt…?

Přes rozdílnost názorů byla tato naše amatérská debata na mnohem větší úrovni, než o týden dříve v televizi „naživo“ vysílaná , ve které „soudruh“ Ludwig, starosta města Vídně, zaujal „k urážkám kancléře“ své stanovisko. Nejdříve si vyprosil jakékoliv útoky na údajně stoupající kriminalitu ve Vídni. Vídeň je to nejjistější místo na světě!!! V této souvislosti zažádal hned o zvýšení policejní ochrany v počtu dvou tisíc policistů, kteří by ale měli být přiděleni pod jeho osobní komando….

Ministr vnitra Kickl reagoval na to další urážkou, když oznámil, že to považuje za „fašankový žert“.

Dále starosta navrhl, aby se „na zkoušku“ zakázalo nošení zbraní ve dvou zónach: Praterstern a Lokál Flex. Kdo bude „přichycen“ v těchto zónach se zbraní, (teda s nožem) tomu bude „hrozit pokuta“. Tohle opatření by mělo platit od února, po dobu tří měsíců. Akorát když si ženy začnou oblékat letní šaty a bikini, mohou si testosteronem napumpovaní Afghánci a Čečenci vyndat konečně zase svoje nože ze šuplíků, bez toho, aby bylo ohroženo jejich kapesné.

Ministr vnitra Kickl nebyl schopen se k tomuto návrhu vyjádřit. I když je normálně na všechno připraven, tímto návrhem starosty byl převálcován. A tak otázka obyvatel dalších „ohrožených zón“ , které si afghánské a čečenské bandy „rozdělily“ pro své války: proč se „jejich mafiánům“ také nezakázalo nosit zbraně, zůstala zatím nezodpovězena.

- - -

11 komentářů :

 1. Jo měl jsem problém s panem Haidrem(nevím zda píši dobře jeho jmého), ale za toho (kterého pravděpodbně zlikvidovali) by k tomuto hnusu nedošlo. No dějiny se nedají vrátit. ještě dodávám i pošpinili.
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 2. Vnuk má v Schule der Stadt Wien jednoho spolužáka černého jak bota.
  Všichni mu věnují nadměrnou pozornost a je přehnaně populární, jeho kulatá matinka taky.
  Jinak tam nějací Slovinci a Češi jsou, ale inkognito.
  Turek ve třídě žádný, asi spějí do oběda jako i rodiče.

  OdpovědětSmazat
 3. Největším Vídeňákem byl bezesporu dr. Karl LUEGER. ZA JEHO STAROSTOVÁNÍ město, tehdy NAŠE HLAVNÍ MĚSTO, živnosti - celý střední stav vzkvétaly; CIZÁČTÍ VETŘELCI se chovali jako slušní poddaní, nebo postrkem zmizeli z mocnářství. Zemřel 10. 3. 1910.Za čtyři týdny v neděli bude 109. výročí jeho úmrtí. Pozvedám pohár k uctění jeho památky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z divochů lidma, ale tu jste nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy.

   Smazat
  2. 9:05 ty nejsi elf, tys král elfů, založ Elfoviny, na to dotaci dostaneš.

   Smazat
  3. 15:55 Od koho a na co, husitobolševický pomatenče? Nebýt porážky čertových vyznavačů na Bílý hoře, po nějakých čecháčcích by se slehla zem! Lutheránci a jiní jejich spřeženci, jako Śvédi, by se s námi nesrali! Po 30-ti letý válce tu převažovalo německé obyvatestvo. Hovořil o tom velice dobře a zasvěceně i pan Hitler: "Nelze vyloučit, že během dvou staletí vyřešime národnostní problémy. Na začátku třicetileté války k tomu málem došlo. Ve čtyřicátých letech minulého století se každý Čech styděl mluvit česky.

   Byli hrdi na to, že mluví německy, a největší pýchu pociťovali, když byli považováni za Vídeňáky. Zavedení všeobecného rovného tajného volebního práva v Rakousku muselo vést ke krachu němectví. Sociální demokraté šli zásadně s Čechy, k tomu vysoká šlechta. Německý národ je pro šlechtu příliš inteligentní, šlechta potřebuje něco na způsob malých okrajových nárůdků.

   Češi byli lepší než Maďaři, Rumuni a Poláci. Vytvořili pilnou maloměstskou třídu, která si byla vědoma svých hranic. I dnes k nám vzhlížejí se vztekem, ale zároveň s bezmezným obdivem: my Češi nejsme určeni k vládnutí!

   Člověk se učí vést jen tím, že ovládne cizí národy. Češi ztratili své pocity méněcennosti, když se během času cítili nadřazeni ostatním rakouským okrajovým národům. Stav před březnem 1939 si už nedovedeme představit: bylo to něco nemožného! Po staletích sebepozorování se musíme naučit aktivnímu postupu. To bude trvat padesát až sto let. Uměli jsme ovládat jiné! Rakousko je nejlepším příkladem. Kdyby se byli Habsburkové nespojili s opačnou stranou, tak by 9 milionů Němců zvládlo 50 milionů těch ostatních." Vlčí doupě 22. ledna 1942

   Smazat
 4. http://svobodnenoviny.eu/rakousko-bile-divky-zacaly-nosit-islamske-satky-aby-zabranily-obtezovani-od-muslimskych-migrantu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židovky zase nosily ve třicátých letech křesťanské křížky, aby splynuly než jim zákon nařídil žluté hvězdy...

   Smazat
  2. A pak, že si nezvyknem! A jak rádi, někteří (-které). Q.

   Smazat
 5. Turka s bát nemusíme a ani těch Metnarem podepsaných "nezávazných" Marakéší zařizujících masovou imigraci, neb už domluvil s Bakšišem i tou vycpaninou z Hradu proklamující příslušnost k "vyvoleným" hlídání pořádku těmi nejpovolanějšími a to US.army:

  https://www.hlavnespravy.sk/minister-obrany-metnar-nevylucil-zakladne-usa-na-uzemi-ceska-podla-rusov-ide-o-ospravedlnovanie-odstupenia-usa-od-medzinarodnych-dohod/16654

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.