Reklama

pátek 22. února 2019

Europoslanec Jan Keller: Považuji se za stoprocentního euroschizofrenika

Euoposlanec profsor Jan Keller
Milan Mundier (vedl rozhovor)
22.2.2019 Literárky 
Francouzský prezident Macron si počká, až bojůvky vandalů úplně zdiskreditují hnutí žlutých vest a pak přijde s ještě tvrdšími požadavky, hospodářská krize nás nemine a levicí paralyzuje krajní liberalismus v anarchistickém podání, tvrdí europoslanec a sociolog profesor Jan Keller.


V uplynulých týdnech se hodně mluvilo o nové dohodě, kterou spolu uzavřeli německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron. Co přesně bude tato dohoda znamenat pro další fungování Evropské unie?

Někteří se domnívají, že tato dohoda žádný zvláštní význam nemá, jedná se podle nich jen o čistě protokolární záležitost. Mohou mít pravdu, ale nemusí. Dohoda může být významná ve dvou případech. Pokud se podaří Evropskou unii úžeji integrovat, pak je dohoda jasným signálem i pro ty méně chápavé, kdo bude takové Evropě zcela jednoznačně určovat kurz. A pokud se naopak Evropská unie oproti dnešku více rozvolní, zůstane tady dvoučlenné jádro, které na sebe bude nabalovat ty země, jež se nechají ochotně vést. V obou případech by se to dělo pochopitelně pod heslem naprosté rovnosti všech zúčastněných. Vždyť takto jsme si rovni už nyní.

Co si myslíte o současné politické, ekonomické a sociální situaci ve Francii? Nakolik ovlivnily bouřlivé protesty žlutých vest politiku prezidenta Macrona?

Obávám se, že ti, kteří hledali ve žlutých vestách revoluci, se spletli. Toto hnutí slábne, ztrácí podporu veřejnosti, stále více lidí si přeje jeho brzký konec. Jsou takoví, kteří se domnívají, že na bázi internetu lze vytvořit nový revoluční subjekt. Domnívám se, že tak by tomu bylo jen v případě, že bychom si revoluci definovali jako tlachání on line. Macron si počká, až bojůvky casseurs (vandalů, kteří demonstrace zneužívají k páchání škod a násilí) zdiskreditují hnutí žlutých vest úplně. Pak přijde s požadavky ještě tvrdšími, než byly ty, proti kterým hnutí vzniklo. Ekonomové jeho požadavky brilantně zdůvodní, v případě potřeby dodá zvlášť pádné argumenty policie.

Na britské politické scéně teď panuje velké napětí kvůli blížícímu se odchodu Spojeného království z Evropské unie, brexitovou dohodu, se kterou přišla premiérka Theresa Mayová, odmítli dokonce i někteří poslanci z její strany. Nakolik je podle vás pravděpodobná alternativa takzvaného tvrdého Brexitu? A podaří se premiérce Mayové celou situaci nakonec ustát?

Necelé dva měsíce před plánovaným odchodem Británie neví ani Tereza Mayová, s jakou pravděpodobností dojde k tvrdému Bexitu. A už vůbec netuší, zda tu situaci ustojí. Nebudu se tvářit, že mám lepší informace než ona. Zrovna dnes se na jednom výboru Evropského parlamentu rokovalo o riziku tvrdého Brexitu. Poslanci se napříč frakcemi jednoznačně shodli na tom, že je to velice vážná věc, a proto bychom ji rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Z toho vidíte, že Brexit se řeší.

Jaké jsou dnes podle vás vztahy mezi Evropskou unií a Spojenými státy? Někteří v souvislosti s nimi mluví o obchodní válce…

Vztahy mezi EU a USA se probírají především s ohledem na obranu a bezpečnost. Toto téma zatím spotřebovává tolik politické energie, že úvahy o budoucím vývoji obchodních vztahů stojí momentálně někde na okraji. V Bruselu je stále připraven tým vyjednávačů, který začne opět souhlasit s dohodou o volném obchodě (TTIP), jakmile se Trumpovi něco nemilého přihodí.

Někteří ekonomové varují před příchodem další krize. Také se obáváte toho, že období prosperity brzy skončí?

Žijeme v nejlepším ze známých ekonomických systémů, jehož součástí jsou pravidelné krize, které ruinují zvláště střední a nižší vrstvy společnosti a dávají šanci na další zbohatnutí těm, kteří už tak mají nejvíc. Otázka nezní, zda krize přijde, ale co to je „brzo“. Naprosto exaktní úvahy o délce trvání této časové jednotky rád přenechám ekonomům. Velkou komparativní výhodou jejich vědní disciplíny oproti jiným společenským vědám je, že ať řeknou cokoliv, vždycky se to nakonec tak či onak splní.

Zanedlouho vám skončí mandát europoslance. Na co jste za těch pět let práce v Evropském parlamentu nejvíce hrdý? A co byste dnes naopak udělal jinak?

Myslím, že spokojený můžu být s tím, že jsem v klíčových případech hlasoval podle svého svědomí, i když jsem byl informován, že to není právě optimální strategie pro budování politické kariéry. Co bych udělal jinak? Hlasoval bych jinak v případě zákona o držení zbraní. Pokud se nechceme v tom nejhorším přiblížit USA, měli bychom držet linii nastoupenou Marií Terezií, která měšťanům i sedlákům zbraně odnímala. A to i přesto, že si stěžovali, že bez pušek se zejména v zimě nedá ubránit ani v nejbližším okolí Vídně početným smečkám vlků.

Považujete se dnes za eurooptimistu nebo za euroskeptika? Řekl byste, že je pro nás členství v Evropské unii stále přínosem?

Považuji se za stoprocentního euroschizofrenika. Na jedné straně dobře vím, že ve věku ekonomické globalizace jsou národní státy – a hlavně státy muší kategorie – dalekosáhle bezmocné vůči tlakům velkých financí a nadnárodních firem. Tady nás může ochránit jen co nejvíce integrovaná Evropská unie. Na druhou stranu nevěřím, že poté, co by se Evropská unie takto úzce integrovala, postavila by se za jiné zájmy než za zájmy velkých financí a nadnárodních firem. Zdůvodnila by si to blahodárností volného obchodu a osladila by to frázemi o tom, že i sociální požadavky jsou jistě důležité. Pokud vám to silně připomíná něco ze současnosti, nemýlíte se.

Jak vidíte budoucnost sociální demokracie, za kterou jste před pěti lety kandidoval do Evropského parlamentu? Co by měla udělat pro to, aby se k ní její voliči vrátili?

Kdybych to věděl, poradil bych jí. Ale já to nevím. Proti levici obecně hraje několik trendů, a to zdaleka nejen u nás. Uvedu jen některé z nich. Levice se hlásí k progresivismu, tedy k ideji pokroku celé společnosti. Protože dnes je už trochu staromódní hovořit o pokroku, mluví se raději o modernizaci. Součástí progresivismu je ovšem mimo jiné také rostoucí individualismus. Sám o sobě není individualismus nic špatného. Pokud však překročí určitou míru, vede k neochotě angažovat se pro věci veřejné a nechat se pohltit svým sebezájmem. Píše o tom už Alexis de Tocqueville, když pojednává o demokracii v Americe. Pro levici tím vzniká past, protože individualismus je mnohem více slučitelný s pravicovými než s levicovými ideologiemi. Problém je i v samotném progresivismu. Ten je vlastní právě tak liberální pravici jako levici. Dokonce ho původně hájila právě liberální pravice ve své kritice starého režimu a jeho konzervativních opor. Navíc levici paralyzuje krajní liberalismus v anarchistickém podání. Ten ztotožňuje jakoukoliv organizovanost s latentním totalitarismem, což je v praxi perfektní recept na zcela spolehlivou politickou impotenci. K pikantnostem dnešní postmoderní doby patří to, že pravice dokáže být ve věcech svého zájmu mnohem méně individualistická a „třídně uvědomělejší“ než současná levice. Je ostatně známý výrok amerického magnáta Warrena Buffetta: „Dnešek je dobou třídního boje, a my boháči jsme ho vyhráli.“ Všechny ostatní potíže naší sociální demokracie jsou ovšem její vlastní zásluhou, a tady jí zvenku snad ani poradit nelze.

Jsou tací, kteří si myslí, že naše společnost prochází morální krizí. Zhoršují se mezilidské vztahy, dochází k rozpadu tradiční rodiny a oslabování střední třídy. Jaký názor v této věci zastáváte vy?

Jsem v této věci velký optimista. Myslím si, že v žádném z indikátorů stavu společnosti, které jste uvedl, na tom nejsme o nic hůře než stará říše římská v dobách svého úpadku. Škoda, že se o tomto období už na školách moc neučí. Studenti by byli v obraze a z učiva by mohly odpadnout nejnovější dějiny, které jsou beztak, jak nás učí BIS, pod ruským vlivem.

Chystáte v brzké době nějakou další novou knihu? A pokud ano, jakému tématu se budete tentokrát věnovat?

Dlouhodobě si připravuji podklady pro tři knihy. Ta s názvem Věčně mladá společnost bude pojednávat o vývoji společnosti v generačním pohledu od konce 60. let minulého století. Její první část se bude jmenovat Mládí jako ideál, část druhá ponese název Mládí jako povinnost. Další knížka bude o charakteru dnešní politiky a bude obsahovat podrobný slovník výrazů, které jsou v politice často používány, a ještě častěji zneužívány. Bude se jmenovat Hybridní politika. Třetí knížka by měla být poměrně obsáhlým přehledem současné francouzské sociologie. Dnes se všichni orientují na sociologii anglosaskou, přitom ta francouzská je opomíjena neprávem. Už proto, že popisuje poměry, které jsou naší české společnosti mnohem bližší než třeba ty americké.


- - -


125 komentářů :

 1. "Žijeme v nejlepším ze známých ekonomických systémů, jehož součástí jsou pravidelné krize, které ruinují zvláště střední a nižší vrstvy společnosti a dávají šanci na další zbohatnutí těm, kteří už tak mají nejvíc."

  Začátek souvětí bych od zástupce za ČSSD neočekával -> "nejlepší která okrádá".

  K čemu je inteligence (tedy Vy pane profesore), která nenavrhuje cíle? Profesora asi Brusel semlel a navrhuje nám canyoning s EU. Je možná opatrný, protože alternativní zřízení k "nejlepšímu ekonomickému systému" podporující běžné lidi jsou průběžně demokraticky rušeny (Jugoslávie, Libye, Sýrie, Venezuela ...) nebo se po nich stále jde. Asi tuší, že jiný směr přinese problémy vůdci a zem je případným kobercovým náletem spravedlivých přesvědčena o své chybné cestě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Preslapnete si a prectete si to jeste jednou.

   Smazat
  2. Profesor Keller je velmi vtipný, sarkastický muž. Rád ho čtu a jeho ironii rozumím.

   Leo

   Smazat
  3. Pro 9:32 Proč přešlapovat? "Žijeme v nejlepším ze známých ekonomických systémů" - toto zkrátka není axiom ani popis reality. To může "tvrdit" pravice.
   Levice má navrhovat alternativy, protože to co ruinuje nemůže být nejlepší. Toto konstatování je z principu rezignací levice a to, co píše dál to už nijak nezmění, i když to popisuje realitu. Keller byl tlačen do EU z ČSSD, tj. levicí. Pokud to chápe on i socdemáci takto, tak je jasné, že nemá co by navrhoval jako řešení pro socdemáky a obě strany jsou se stavem spokojeny.

   POzn. Nepsal bych sem, kdyby to znělo:
   - Žijeme v "nejlepším ze známých" ekonomických systémů ...
   nebo
   - Žijeme v ekonomickém systému ...

   Chápete rozdíly?

   Smazat
  4. Pro pana Lea :
   Ano, to je pravda, ale nic to nemění na tom, že se mu již cca před 6 - 7 lety "ohnul hřbet". A vypadá to, že již na stálo.
   Pavel p

   Smazat
  5. Pavle, nechápu. Jak se mu "ohnul hřbet"? POdle mých informací tomu nic nenasvědčuje.

   Leo

   Smazat
  6. Pan KELLER je dalši intelektuál,který chce marnit čas knižkami popisujicimi,jak sám píše poměry.

   ČR tzv intelektuálové totiž jakoby nic jiného neuměli!
   Jak to vypadá nenašel se ani jeden,který by dokázal vytvořit vizi pro ČR JAK OPRAVDU DÁL.
   Vi někdo o takovém člověku,který by měl odvahu a schopnost něco takového sepsat?
   Jak se zdá máme se i na tomto webu zabývat diskusemi o ničem podstatném.
   Dokonce se nesmime ani zeptat,kdo zákeřným a podvodnickým způsobem dodal do zákona č.141/1961Sb trestniho řádu k neškodnému §7 dalši zmetek hrozby totálni cenzury §7b.

   Smazat
  7. Článek v tom směru §7b je na Zvědavci,když si kliknete tady vlevo na Zvědavec tak to nefunguje.
   Neni vůbec divu je tam totiž článeček

   "My vás umlčime" a to je aktuálni!

   Smazat
  8. Málo znáte pana Kellera , proto jste nepochopil. Mimochodem , pan Keller a Kateřina Konečná jsou jediným dobrem , které v EUnasramentu máme. To ostatní je vlastizrádný sajrajt sloužící západním kolonizátorům.

   Smazat
  9. Tak at se oba zástupci spoji a sepíšou opravdový knižky co maji občané dělat se svými zástupci,kteři jim berou slíbenou svobodu a demokracii a Konečná doporuči svému šéfovi,aby odstranil ze svého vedeni diversanty a otevřel web KSČM který by se podobal Nové republice s požadovanou OTEVŘENOU PŘIMOU DEMOKRACII OBČANSKÉHO TYPU

   a neodkopával své voliče zcela záměrně na FB do chřtánu kapitalistovi CUCKERBERGOVI,kterému tam komunisti naháněji členstvo a jejich voliče vyrábět mu kapitál a penize a ti trottli čloenové strany to dodnes nepochopili co za pakáž jejich šéf poslouchá!

   Smazat
  10. Vcelku logická odpověď zní, že to teprve nyní přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus, blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky. Ony dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu?

   Smazat
  11. Komunisti nemaji schopné managery,kteři by jim dokázali pomoci k novým výšinám.
   Hleď jim ty vole 8.31 pomoct a vem si k tomu návod z Ameriky, článek,který tady někde už vyšel

   RUDÁ ZÁŘE NAD WASHINGTONEM a svoje čučmakoviny si zastrč do zadku!

   Smazat
  12. 9:32 Já tě podezírám že si sám vyletěl z jednoho zadku! A si tuším kterýho! Myslím že tu je dokonce zachycen přímo ten okamžik tvýho výletu!:-))) - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  13. Pane Leo,
   vedou mne k tomu tři navzájem se podporující skutečnosti.
   1. Pan Keller se postupně „sžil“ se systémem.
   Důkaz : porovnejte míru kritičnosti jeho veřejných projevů před cca 7 lety a z poslední doby.
   Dřív byla kritičnost břitká, demaskující. Dnes „ironická, všechápající“.
   Ano, je mnohem jednodušší a ekonomicky výhodnější, být vysokoškolský pedagog a europoslanec, než být „stále rebel“.
   2. Jeho dokladovatelná míra „solidarity“ s europoslanci - kolegy ze stejné europoslanecké frakce.
   Mohl být i v EU parlamentu solitér - „rebel“, jako jeho bývalý kolega Ransdorf (který i přes své lidské nedokonalosti, byl zásadový odborník, na což asi doplatil životem).
   Ještě profesní drobnost: Na začátku hlásal, že se učí od francouzských sociologů, pak dlouho ne, teprve teď na ně zas občas odkazuje.
   3. Jeho odborná neochota přiznat, že Evropská unie je „sociální konstrukt“. Tedy neživotný „revoluční“ projekt. (Proto se dnes často používá termín „neomarxisti“).
   Již Masaryk razil tezi, že přirozený vývoj jde evoluční, nikoliv revoluční cestou. V případě „revoluční změny“, totiž vždy dochází k vývojové retardaci a po výrazných společenských turbulencích, opět k návratu k evolučnímu vývoji.
   Tento projekt je tedy i z logiky věci naprosto neživotný!
   A to i přesto (či hlavně právě proto!), že je prosazovaný silou shora, z „hlubokých mocenských struktur“, ovládajících jednotlivé vlády.
   (S pravděpodobností hraničící s 99% se jedná o tytéž struktury, které vybavili Izrael atomovou zbraní z francouzského území, bez vědomí zákonné francouzské vlády – to je veřejně dohledatelný fakt!)
   Pan Keller má dost faktů, znalostí a zkušeností, aby toto viděl, chce-li to vidět.
   Pavel p

   Smazat
 2. Proč boháči vyhráli protože levice neexistuje jen pomocníci boháčů. A aby nebylo hůř tak levicový volič musí volit pravičáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Anonymní23. února 2019 8:33

   Jste buďto hlupák nebo fanatik. Svou fašistickou propagandu byste měl jít provozovat někam jinam!

   Já nejsem dlouhodobě nadšen z toho, kolik místa tu podivná sebranka zabírá - je to zčásti díky tomu, že je povolen anonymní přístup.
   - To ale NENÍ podstatou existence Nové Republiky!

   Takže byste radši měl zalézt do své smrduté díry.

   Smazat
  3. Kopecký
   jde s vámi souhlasit až na to,že tu kritizujete psani pod anonymitou.
   Nám je jasné,že jste taky kdovikdo,schovávate se za pseudonymem ,nevite,že vnitro dostalo nové antony, cenzuru internetu a koncentráky budou následovat,tak pište k věci a nechte v tom Rakuisku,nebo kde jste kostel ve vesnici!

   Smazat
  4. Jako anonym byste udělal nejlíp, kdbyste držel zobák! - Chcete snad vidět mé doklady?

   Smazat
  5. Pane Kopecký přiteli,

   vy vážně nevidite,že v dnešni době křiváků a udavačů je ten co žádá jako vy ,aby jsme tu dali kopii občanky podezřelý,že naposledy hrál Brettschnajdra ve Švejkovi?
   Je to jenom přátelské upozorněni,aby jste si uvědomil jak opravdu na webu vypadáte,ale když to chcete,klidně pokračujte, nikdo vám to nenapíše tak jako já,ale pomyslí si to jen a pak budete muset vaši policii sdělit,že tu nejsme v hospodě u pana HAŠKA!

   Smazat
  6. Opakujete jen běžné přiblblé klišé a to je velice pohodlný postoj. Ani v nejmenším mě nezajímá, chcete-li podobnými řečmi zamaskovat vlastní zbabělost nebo máte-li při tom jiné motivy.

   Co mě ovšem maličko zajímá, je to, proč vlastně svým spoluobčanům, krajanům (možná i svým dětem?) dopúoručujete předposranost jako historicky osvědčenou metodu jak přežívat?

   Smazat
  7. Pane Kopecký ve Španělsku byli hrdinové občanské války,kteři se odvážně producirovali před zákopem.No fašisti udělali bum a bylo po nich.
   No co kdyby jste raději vpálil tady lepši rady k věci.
   Přiznejte se,že na to nemáte nervy a možná i rozum,co náš borče?

   Smazat
  8. Anonymní23. února 2019 22:36

   Víte o mně úplné hovno a jen uboze žvaníte, anonymní masturbante! - Howgh.

   Smazat
  9. Když tu budete nadávat jak dlaždič,nic tu k věci neumite dát, hned bude vidět,že jste moc rozumu nepobtal, pane indiáne!
   Neměl by jste raději konzumovat ohnivou vodu?
   Uklidněte se starouši,praskne vám žilka a budete za sebou tahat nožku!

   Smazat
  10. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." Existuje pouze kasta pánů a kasta otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše Podčlověka tolik pase ...

   Smazat
 3. Je smutné, že "alespoň neškodič" Keller nechce nadále hájit zájmy lidí,ČR v EU a rození ????? (chybí výrazivo, protože i sprostá slova jsou slabá) se snaží stále držet židlí a výhod (Telička, Štětina ...).
  Stále platí staré a pravdivé: "Dělnická třída požívá plody své práce ústy svých vůdců (po novu - volených zástupců)."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dávat dohromady profesora Kellera s individui jako jsou Telička, Štětina a pod. je projevem idiocie. A s kategorií "dělnická třída" dnes nikam nedojdete. Pan profesor je sociolog a ne nějaký nevzdělaný vůdce vykřikující hesla snadných programů. S "dělnickými vůdci" jsme se přes zločiny 50.let a potlačené reformy let 60tých dostali k sovětské okupaci, zločinné normalizaci a stagnaci 80.let. To chcete opakovat? Já jsem myšlením vlevo a demokrat, nechci skončit jako Záviš Kalandra!!!!

   Smazat
  2. Pro 10:02
   Co jsem napsal špatně nebo nepravdivě nebo jako idiot? "Keller nás již nechce zastupovat v EU, Telička, Štětina ... chce!"

   Co je dne nepravdivého na tom, že velká skupina dělá za almužnu a produkuje hodnoty a jejich "vůdci" se mají X násobně lépe?

   Proč mi podsouváte to další po: "A s kategorii..."? To z hesla (stále pravdivého i po změně režimu) nelze vydedukovat, takže svou idiocii jste si mohl odpustit. Díky demokrate.

   Smazat
  3. Nerozčilujte sa pane A10:20, nad Pepkom-demokratom10:02. Práve takí čo majú plnú hubu demokratizmu, sú jeho najväčšími škodcami a najväčším nebezpečím. A tak sa vehementne bránia opakovaniu okupácie ze Sovietskeho sojúzu, že ich to dovedie k okupácii ze strany Európskeho sojúzu. Už teraz sa Vám preháňajú cudzí vojaci krížom-krážom po Čechii, stavajú si tam základne a predsunuté stanovištia, "iba také malinkaté, nebojte sa" tak ako volakedy príslušníci Waršavskej zmluvy pred tkzv."okupáciou". Choďte pekne do Srbska a pozrite sa ako sú schopní Vaši "ochráncovia" brániť u Vás Európske hovnoty. Skutočne si myslíte že "okupácia" u Vás začala len samotným pozývacím dopisom v r.68? Alebo po prekročení hraníc? Prechodom cez vaše územie? Po usadení sa v kasárňach? Po výmene vojakov W.Zmluvy za stabilizačné jednotky Sovietskeho zväzu? Zrejme hej, inak by nespomínal iba ich. Zločinná stagnaci a normalizaci si ešte užijete, ak hneď nezačnete aj Vy niečím podobný ako Brexit. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  4. Ukrofile, Ukrofile, bylo by lepší, kdybys pozorněji četl a nedělal ukvapené závěry. Ty ani nepoznáš tendence a východiska pisatele 10:02. To není žádný Pepa Vyskoč. Ale ty jsi dost možná trouba.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Co tu vališ za slátaniny 8.37 to neumiš napsat koho budeě valit do Evropy a proč stručně a jasně?

   Smazat
 4. Podlide,zdegenerovani,podradni.Slovani a žide?Americky fasoun ten vas Stoppard.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoune, jste neuvěřitelné hovado! -

   Tom Stoppard se narodil ve Zlíně jako Tomáš Straussler. Jeho otec zahynul, když Japonci na jaře 1942 obsadili Singapur. Matka si pak vzala britského důstojníka Stopparda.

   Smazat
  2. Pane Kopecký, jde o jiného Stopparda.

   Smazat
  3. Kdo jste a odkud víte, že "Bagoun" mluví o "jiném Stoppardovi"? A no kterém?

   Smazat
  4. 21:17 Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  5. Anonymní24. února 2019 7:53

   Hmmm, takže Vy si tu vesele pokračujete - pochopitelně ANONYMNĚ - v šíření zasrané propagace fašismu...

   "Bagoun" nerozezná písmenka, takže se mu "d" obrátilo hlavou dolů a vyšlo mu "p". Dokonce dvakrát. Že nejde o překlep je jasné - stačí se podívat na klávesnici. - Od té doby se neozval - buď mezitím umřel - nebo jste to Vy a netroufnete si už podepsat ani přezdívkou.

   Jste opravdu pěkná svoloč! Nezbývá mi než - po kolikíté už? - Nové republice pogratulovat ke skvělé čtenářské obci.

   Smazat
  6. 18:21-Opustíte-li tuto svoloč, nebudete muset NR gratulovat. Jste tu ze zájmu nebo pracovně? Začínáte se vulgaritou "svoloči" vyrovnávat, jen z druhého břehu.

   Smazat
  7. Zase jste porušil zákaz, pane Povolný. Asi si nemáte s kým popovídat a přemohlo Vás to?

   Pokud máte pro ty kreatury, které tu vytvářejí takovou pěknou a družnou atmosféru plnou vážného přemýšlení a vzájemného respektu, výstižnější označení, pak sem s ním !
   V opačném případě raději držte zobák a račte táhnout do prdele!

   Smazat
  8. 21:24 a čímpak jsem Váš zákaz porušil? Dodržuji Vaše přání neoslovovat Vás jménem! Jste již dementní? Od té doby jste pro mne nula a jen pro přesnost uvádím k posměchu vídeňáka alias, alias jen číslo jeho žbleptu.

   Smazat
  9. Kopecký je důkazem, že když s nikoliv nevýznamnou zásluhou českých národovců bylo za Říše zlikvidováno něco okolo 300 tisíc židů, cikánů a komunistů, tak se záhy ukázalo, že to v tom posledním případě rozhodně nepostačilo ... a v těch prvních dvou se ukázalo, že to byla spíš chyba, protože tím etnikem co nejvíce škodí nejsou Židé, ale slovanští podlidé jako celek, jelikož populace ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Kdežto Židé byla populace, kterou naopak - alespoň počátku, by velice potřeboval a kteří stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.

   Smazat
 5. Jsou lidé, kteří nedokáží dobře ekonomicky fungovat v tomto systému tak, jak je nastaven. Znám řemeslníky, kteří mají zlaté české ručičky, dříve pracovali v různých podnicích - po jejich zániku se ocitli v prostoru, který je pro ně neznámý. Jsou učitelé, kteří se nesmířili s byrokratickým systémem , který rozbíjí vzdělanost - a jsou první na řadě, když se propouští, přestože jsou dobrými odborníky, ale nechtějí se účatnit toho, co vzdělanost ničí. Jsou pečovatelky, které obětují i kus soukromého života pro pomoc jiným - a samy žijí na hranici minima. Jsou básníci nebo malíři, kteří nemají podporu státu a jsou umělci (taky umělci), kteří si tu podporu vykřičeli. Kteří z nich jsou podlidmi?
  Zdena Radičová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pani Zdenko,

   nevyžádali jsme si na vás od pana JM spojeni,vidime tu,že by jste snad ráda pokračovala v diskusi o jeho vizich ,pro naši možná budouci republiku.
   Bohužel i na tomto webu začalo docházet k destrukci těchto snah a strachu z jejich podpory.
   Nikdo z tzv intelektuálů ČR,nevime tu o žádným z nich ,který by byl schopen dalšimu negativnimu vývoji bránit a jedině co vidime jsou stížnosti,kdy autoři nejsou schopni napsat na konci svých nářků nic co by se dalo identifikovat jako konkrétni vize a doporučeni budoucnosti pro občany.

   DOPORUČUJEME VÁM SI PROSTUDOVAT ČLÁNKY NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ NPV.

   Pokud jim nerozumite můžete zkusit i sama o nich vést diskusi,chce to odvahu,vidite,že ani tento web k ni odvahu nemá a bude dále mit pravděpodobně pštrosi reakci a s ní jak to vypadá asi i skonči..

   Smazat
 6. Jiří Jírovec22. února 2019 12:46

  Problém ČSSD a svým způsobem i KSČM je v tom, že neexistují nástroje, jejichž pomocí lze cokoli změnit. Politici nejsou ochotni k jakékoli spolupráci, raději se tlučou po tlamě (s velkou pravděpodobností jen před kamerami), ale není s nimi žádný rozdíl protože mají stejně nacpané peněženky i tuk v podbradcích.

  Nemohou nic vyřešit, protože by museli by jít proti ideologickým schématům, na nichž jsou postaveny jejich respektivní stranické programy.

  Je to model Titaniku, kde do poslední chvíle hrál orchestr, dokonce možná i hymnu, přestože loď šla ke dnu. V Česku je viditelně pod vodou 10% našeho šífu a nahoře pořád zní odrhovačka, že jsme se nikdy neměli lépe.

  Pro zatvrzelce, kteří to nechápou, se vysílají nebo tisknou desetiminutovky nenávisti k minulosti i ke světu.

  Noví mládežníci nevědí o světě nic, ať již prošli drahými středními školami, londýnskou School of Economics nebo plzeňskými právy. Byli v bublině, která je bezpečně chránila před okolním světem. Vím o čem mluvím, zažil jsem takový rok na Queen's University v ontárijském Kingstonu.

  Poslouchal jsem presentaci ministryně Maláčové o nově zřízené Důchodové komisi. Bylo to tlachání o tom, co všechno budou diskutovat, jaký mají harmonogram, jak se budou usilovně scházet a dají vše na internet.

  Jenže nula od nuly pojde, protože ministryně nemá odvahu jít anonymně mezi lidi, aby situaci viděla a zažila na vlastní oči.

  Poslankyně Jana Černochová (ODS) mě nějakou dobou krmila dojemnou historkou o tom, jak se z výše poslanectví snižuje na starostenskou úroveň a pije kafe s nějakou stařenkou.

  Proč nemá Jana Maláčová poradenský panel sestavený z bezdomovců? Mohl by zasedat někde pod mostem, a patrně by se dozvěděla o tom, co potřebují k životu. Jenže to by nebylo dost důstojné.

  Čtu články Jana Kellera docela rád. Bohužel ani on nepřichází s řešením. Brání se, stejně jako jeho kolegové, stát se sociologem 4.0. Nepochybně ví proč.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane JIROVEC,
   odpovědi na vaše otázky vám tady napsala jasně nepolitická špička aktivistů Společnosti voličů,kterou jste však ignoroval a děláte to dodnes.
   Za toto úsilí kterému jste nedal dodnes podporu ani vy, ani občané je začal tento web jak si mi občané stěžovali ,mazat!
   Je vyloučeno,že vaše tvrdošijná aktivita ve směru našich stávajicich politických struktur o nápravu tam najde podporu!.
   Naopak postavi se ván tam KAŽDÝ do cesty a vy to za ta léta snahy tam prorazit už dobře musite vědět!

   Smazat
  2. Pane Jírovče, nemám ve zvyku přikyvovat, ale s vámi souhlasím. Situace je vážná, snad ještě ne zoufalá. Kdyby existoval pevný bod, tak pohnem světem, ale pohyb v mlze mezi lží a pololží,pak najít pravdu je kumšt. Jen se podívejte jaký koktejl nám nabízí levice s pravicí. Naši politici nemají žádnou dlouhodobou vizi, řeší jen aktuální průšvihy a současně zadělávají na nové. Brání své kompetence, ale přiznat si osobní zodpovědnost to nefunguje. Úsměvný je jejich boj o placené obědy pro školáky, ale případné penále pro Huawei za 40 mld se neřeší. Nemít zkušenosti s útratami za zbabrané akce (Nova, krevní plazma, POLDI, MUhelná, OKD, solárbaroni, či lithium), které zaplatil stát, tak by mi jich bylo líto. Demokracii, kterou nám dopřáli je možnost jít k volbám. Má to však háček, strany si své programy navzájem opisuji a kandidáti jsou jen jimi vybraní. Úplný průšvih lze přečíst v tisku (nealternativním) že za volební pořadí zájemce platí. Mám strach o demokracii, protože ji fandím. Nebudu bědovat nad celosvětovým vyvojem, to je kapitola sama pro sebe. Za sebe slibuji, že Těličku, Štětinu ani Jourovnou volit do Bruselu nebudu.

   Smazat
 7. S tím Makrolónem je to přesné, nechá "děcka" vyblbnót na ulici a až se unaví, utáhne ještě víc šrouby. Myslím, že Maduro by měl uznat nějakou viditelnější žlutou vestu prezidentem Francie, masové nepokoje jsou holt masové nepokoje, to se nedá nic dělat. A vesty potřebují podporu zvenčí, Makron se tam bude držet jako to klíště:-). Politika mě zajímá, ale já už fakt někdy nemůžu z toho fujtajblu, být informován a zároveň nepropadnout trudomyslnosti, na to jedna "Polární noc, co má zvláštní moc" nestačí. J.

  OdpovědětSmazat
 8. J.Keller má vždy pohotovou a vtipnou odpověď. Skeptický nadhled nemůže ale být inspirací. Škoda, že se mu už nedaří přidat jako V.V.Putin konkrétní směr.

  OdpovědětSmazat
 9. Copak může uspět klasická levice v současné realitě mladších tlf.mobilních(možná už i debilních) mladých voličů ? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale samozřejmě že může. Má např. ukázat cestu k startovnímu bydlení, k demokratizaci pracovišť, k vyšším platům a kvalitnějšímu školství, k okleštění vlivu oligarchů a nadnárodních korporací, jak z dluhové pasti aniž by ji cálovali chudší a méně vlivní, jak se nezúčastnit imperiálních válek a jak neděla zástěrku agresorům z NATO atd. atd. atd.

   Panelové diskuze Nové republiky mnohým hodně napovídají.

   Smazat
 10. Nechápu zdejší čtenáře, kteří jsou zklamáni z pana profesora Kellera. Cožpak se již mnohokrát nevyjádřil, že je sociolog, který to dotáhl na profesora a za svoji parketu si zvolil překládat do češtiny francouzské sociology? On je s touto pozicí spokojen a nehodlá předvádět nějaké hrdinství a kousat ruce, které ho živí.
  A také nikdo nemá právo, na něm nějaké hrdinství vymáhat. To může každý předvést sám za sebe. Je jasné, že bez boje, se svět peněz nezřekne ani haléře. A dokud se svět práce bude stydět vyhlašovat a prosazovat své požadavky, spasitel z hůry, se nezjeví. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane P.K.Keller kdyby chtěl objevil by se tady oa pokud nevi,co je bezceler a jak ho napsat, tak tu má materiálů dost.
   Kdosi s nim prý mluvil a hučel do něho at prosazuje přinejmenšim on a jeho straně doporuči ten
   Typ solidárni společnosti,kde vláda ṕřejimá odpovědnost za politickou,ekonomickou a sociálni prosperitu.Na to se vykašlal a držel pusu a krok!
   Ten člověk se tak dostal do EU proto,že to své havarujici straně odmitl doporučit a to vy nazýváte kousánim do ruky která ho živi?
   On přeci musel vědět,že tato strana bez vize KRACHNE,ale raději zvolil lákavé misto v EU parlamentu,aby si polepšil a nyni mohl psát v klidu ty svoje knižky.
   Neni divu,že nyni jeho strana dostane možná ránu z milosti a bude následovat osudu toaletniho papíru,který už posloužil.

   Smazat
  2. Anonymní22. února 2019 19:33
   „On přeci musel vědět,že tato strana bez vize KRACHNE, ..“
   On není věštec a navíc snad ani není členem té strany. A i kdyby byl, myslíte, že Hamáček by se nechal od něho někam nasměrovat?
   Chtěl jsem říct, že pan Keller píše vtipné postřehy a není namístě si od něho slibovat více. I když, každý se může nějak vyvíjet. P.K.

   Smazat
  3. Profesor Keller není členem ČSSD. Byl Zelený, ale včas od nich utek. Zkrátka je to nezávislý vysokoškolský pedagog.

   Smazat
  4. 20:22 Pokud platí výše napsané, tak je/byl oproti jiným zástupcům v EU lepší tím, že nám neškodí, a ani to už dělat za ty drobné od EU nechce. Má teoretické znalosti, umí reagovat, myslí mu to, ale končí popisem objektivní reality. Cestu dál a směr není ochoten definovat. Nechce překročit svůj stín. Za stávající období načerpal zkušenosti, kontakty v EU. Ted si můžeme hledat nového "učedníka do EU".

   Tak tedy pane profesore, děkujeme za Vaši dosavadní činnost. Doufám, že Vaše budoucí aktivity budou přínosem pro Vás i společnost, že plánované knihy budou chloubou knihoven. Nikdo Vás nutit sloužit národu nemůže.

   Smazat
  5. Pane P.K.
   pan KELLER je profesor.Takovému borci by nemělo činit potíže napsat BEZCELER, knižku s nazvem

   Jak jsem vydupal a zavedl v blbé ČR plné gangsterismu fungl nový stát s názvem

   SOLIDÁRNI SPOLEČNOST ,KDE VLÁDA PŘEJIMÁ ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU,EKONOMICKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU

   Přitom musi platit za práci 10 eur na hodinu.

   a dal ho el HAMAJDĚ ze strany ČSSD,aby přestal s rozflákávánim své strany na sračku!

   To by měl aspon zkusit a nevymlouvat se,že by radši hrál v cirkusu HUMBERTO ,nikomu neškodil a sepisoval knižky o sociologii a empyrismu ,kterých se nenajime!

   Smazat
  6. Anonymní22. února 2019 23:05
   Ty Vaše fantazie, jak dáte někoho s někým dohromady a oni NĚCO udělají, je ztráta času. Já to mám vyřešeno, volím SPD. P.K.

   Smazat
  7. "Já to mám vyřešeno, volím SPD."
   Amen!

   Smazat
  8. Pane PK.

   klidně volte SPD,ale prozatim si nedalo do Programu ziskat většinu ve Sněmovně a podle poslednich zpráv je s bidou okolo 5% a taky se tak chová.
   Okamůra odmitá voliče ,nechce si osvojit jejich články hotového programu a zpívá jako pták nic nevidíci a neslyšici s názvem tetřev hlušec,který čeká až do něho nasypou broky a on půjde na pekáč!

   Smazat
  9. Cinknuté průzkumy mají za cíl poškodit SPD před nacházejícími volbami do Evroparlamentu. Stejně to, co vyvádí Kuras a další nebo masové označování SPD za fašistickou. Samozřejmě bez jediného důkazu. Při výběru mezi stranami jsem nenašel jiné "menší zlo", než SPD a k volbám půjdeme s celou rodinou.

   Smazat
  10. Jen žádný strach - k "poškozování" SPD není zapotřebí ani cinknutých výzkumů ani Benjamina Kurase nebo kdokoli další. Ti se spolehlivě zlikvidují sami.
   To, že v každém národě je podobných blbečků jen omezený počet, je prostě přirozený fenomén.
   S předstihem jsou i v tomhle na špici, jak ukazuje historická zkušenost, Němci.

   Smazat
  11. Nemusime přece hanit SPD,možná bychom ji mohli i pomoci, zkusmo tu rozebrat co vlastně chce v EP dělat s čim tam jde.
   Pane PK mohl by jste zkusit najit jestli někde píši co tam maji za jakýsi druh Programu?
   Prozatim se nikdo se strany občanů nepokusil rozebirat proč vlastně voli a zdá se,že voli jen podle vzhledu a pak se všichni divi,že svoliči si dělaji vrtuli!

   Smazat
 11. Keller je sociolog. Není bojovník, ale my taky ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak založme misto Frankfurtské neomaristické skoly,které se tu řidi námi zvoleni trpajzlíci, skolu naši Českou, at ti chudi duchem vidí,kde tu hraje muzika a jsme dobři borci jak swiňa,co se dokáži učit rychle a zvykli už i z minulosti na Lojzu Jiráska a jeho dobu TEMNA a jak ji dát do čuňě!

   Smazat
 12. Mě stačí, že, dle jeho vyjádření, prostý lid by jednoznačně totálně odzbrojil. Ty kecy o ekonomice si může nechat, toho jsme naposloucháni až do aleluja. Odzbrojit národ je počin veskrze nepřátelský a vlastizrádný -to je pro mne důležité vědět. To stačí.
  V podstatě mi připadá, že vlastně vůbec neví, na kterou stranu se jednoznačně přidat, nechce si to rozházet ani s národem, ani se zločinným Bruselem. Prostě sedět na dvou židlích. Děkuji, nechci a pro sebe ho odepisuji. S takovým člověkem nelze budovat budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 13. Keller není sociolog, ale Jidáš - viz. jeho hlasování v EU parlamentu proti Maďarsku, za kvóty, atd.
  Nechápu jeho drzost se tady stále a stále prezentovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš velmi dobře, že to je hoax. Keller se k tomu hlasování a jak to vlastně bylo několikrát vyjádřil.

   Smazat
 14. Važme si každého, kdo není Eurohujer! Že s každým ve 100% nesouhlasíme nám jen může rozšířit obzory a komunikační schopnosti se domluvit, co(ž) je podstatné!
  Keller je důležitější jako sociolog v poradenství politikům a v médiích, ne jako "paňác" v Bruselu. Možná to sám pochopil. Do Bruselu volme charakterní rváče a strany a krátce před volbami se domluvme na jménech na sociálních sítích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co tak trochu upravit váš přispěvek ve smyslu zkusit hledat a doporučovat osobnosti hned,možná,že se podaři některé kandidáty tadu dostat,ať vysvětli co tam chtěji dělat.
   Nejlepši by bylo volit ty strany které budou v Bruselu propagovat

   rozpuštěni EU,KTERÉ SE REFORMOVAT NECHCE A JEN VYDÁVÁ ROZKAZY JAK MÁME NAROVNÁVAT NAŠE ROHLÍKY A OKURKY!

   Smazat
  2. 0:40- jednak nemáme seznam kandidátů a také naše favority jsou schopna média dehonestovat pro nerozhodnuté voliče. Proto překvapivé preference sdílené po sociálních sítích jsou tak účinné! "Odkoukáno" od Sorošových nevládních organizací. Učit se, učit se, učit se!

   Smazat
  3. Jestliže chtěji být kandidáti zvoleni měli by ziskat naši solidaritu a proto by měli mit odvahu nás zastupovat a být známi .
   To,že to došlo tak daleko s nynějšim tiskem a tv,že se musi brát ohled na jejich moc by se mělo zkusit konečně lámat.
   Vždyt neumime ani vyzvat naše prý zástupce,aby zjistili jak a kdo dal do zákona ten policejni stát.
   Budeme li se dále krčit dostaneme obuškem ještě vice přes ohnuté hřbety!

   Smazat
  4. 16:59-máte pravdu, "neumíme ani vyzvat naše zástupce...", tak co s tím? PIŠME JIM TEDY PŘÍMO, KDYŽ NEČTOU NR!

   Smazat
  5. Prý někdo z OSV s nima,tedy našimi prý zastupiteli, chtěl mluvit přimo.No to dopadlo!.ONI MAJI STRACH Z VOLIČŮ!!!
   ODS nebojsa KLAUS nechtěl do Programu voličů nahlédnout ani za kus šunky.
   Vzkázal po svémasistentovi,že se maji ti agresivni voliči obrátit na jakousi prý čarodějku Němcovou.
   No nedalo jim to a fakt to zkusili.
   Ozvala se jim tam jakási prý inženýrka asistentka.
   Když ji řekli,že maji články Programu,kterými ODS prorazi strop až do politického nebe,nebot Program přicházi přimo od voličů a tak maji vitězstvi předem v kapse, tak zvolala

   "VY JSTE SE ZBLÁZNILI,KDOPAK KDY SLYŠEL,ŽE BY VOLIČI NĚCO CHTĚLI A DALI DOHROMADY!"

   No nekoleduje si tato ODS o to,aby ji voliči poslali do nebe přimo k pánubohu,který je má určitě rád?

   Okamůra má komisi , ta schvaluje body jeho programu.
   No tak dva z nich prý zastihli aktivisté z toho našeho OSV přimo a informovali je,že pokud chce ten přeceda hrát v padlarmentu prvni housle,že by měl mit noty od svých obdivovatelů voličů,kteři mu tam hezky upravi na cestu červený tepich.
   Pozorovali pak zda se ten tetřev pohne a zajisti TÉMĚŘ OKAMŽITĚ OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII podle návodu z jejich programového článku č .2.kterou lze opravdu zajistit téměř okamžitě a bez peripetii.
   Způsobi snad i kontrolu našich zastupitelů dnem i noci a VŠEMI obyvateli ČR.
   ASI SE CHYTIL ZA NOS A POCHOPIL CO BY TO ZNAMENALO.
   No a tak v tom směru přimé demokracie hned a levně dnes a zitra radši nic neudělal,dál balamuti jeho voliče a použivá známé taktiky pštrosa s hlavou v písku a hlavně se neozvat!!.
   No vykládali toho vice a já se chechtal co to máme za zastupitele!

   Smazat
 15. Myslím, že příspěvek pana Jírovce naprosto vystihuje realitu a už není co dodávat.
  A myslím, že rozumím, proč prof. Keller už nekandiduje do EU parl. Asi už nechce dál dělat, že nevidí tu namol potácející se kreaturu, co si říká president či co evropské komise.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To,že pan Jirovec nemá žádná doporučeni a program co dělat ,nám tu nepomůže a pan Keller nechce už nic dále dělat to samé.
   Radši hledejme co máme ve vlastnim zájmu vyžadopvat po našich zástupcich s naši občanské a voličské strany.
   Vzdyt vidite,že právě to nám námi zvoleni křiváci budou brzy informačnim a jiným terorem blokovat!

   Smazat
  2. Prvnim a jasným požadavkem NA NAŠE ZÁSTUPCE bude muset být reformováni EU zda maji plán co a jak chtit v našem zájmu reformovat.
   Ten kdo má dalši návrhy by je měl tady urychleně napsat.
   Zjistěme kdo z našich zástupců už něco konkrétniho má a to včas a v našem zájmu!
   Co chce pan Okamura,kdo to dovede rozebrat?

   Smazat
 16. Honza Keller je špičkový sociolog, v politice odvedl a odvádí pro občany tohoto státu a EU více než drtivá většina českých, resp. evropských politiků. A je mistrem intelektuálního humoru.
  Napsal tisíce článků o tom, jak to nedělat, jak nepodvádět, jak nedělat hlouposti, kdo je gauner, na čem stavět, na co si dát pozor, jak to vlastně funguje. Každý má dost možností, aby z jeho poznatků vyšel a vyvaroval se známých chyb a omylů a přitom zcela svobodně hledat cestu k naplnění svých politických cílů. Honza na tisíce cest a výhledů napsal cedulku "tudy ne", "takto ne". Kolik politiků se našlo, aby se s ním spojilo a jeho vědomostí využilo? Kolik občanů, kteří čtou jeho knihy a komentáře za ním přišlo, že by s ním chtěli být v jedné straně a dělat politiku?
  Místo toho se zde najdou pitomci, kteří netuší, že v rozhovoru ironicky použil několik profláknutých frází vykutálených a gaunerských politiků a napadají jej jako jejich autora, počínaje tím o nejbáječnějším současném světě, za který si to Klaus tehdy před cca 10, 12 lety slušně v médiích slíznul.
  Honza má načteno řádově více, než průměrný Čech, v minulosti několikrát popsal hlasovací smrště v EP i to, jak to potom dodatečně napravoval. Přesto se zde najde kupa neználků, žvanilů, hospodských znalců, kteří místo u pípy sedí u počítače, a vynášejí rezolutní soudy. Jak tito na vše experti a vždy čistí nesou svoji občanskou zodpovědnost za současnou českou společnost? Scestnými glosami v internetové diskusi? Hm, to je fakt terno. Kolik z nich udělá něco pro změnu společenského stavu poté, co zvedne zadnici od počítače? Kolik přispěje Nové republice, e-republice, Swtorovi a dalším na provoz webu? Kolik je aktivních v nějaké místní občanské iniciativě, sdružení, neřkuli v politické straně. Znáte skutečné mechanismy vnitrostranického života? Zkoušeli jste jako aktivisté prosadit něco ve veřejném prostoru, mezi dalšími lidmi? Zameťte nejprve se sebou a když to zvládnete, tak to bude nejlepší vklad pro to, abyste mohli zamést s darebáky a hlupáky v politice.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znovu. Honza už ví jak to EU parlamentu funguje, zná, má načteno, má kontakty, umí reagovat, umí popisovat, je vtipný, spoustu hlasování zachránil, ale dál to dělat nechce!
   Takže ti, co nás prodávají a jsou tam nadále, ti své zkušenosti zúročí. My si budeme hledat dalšího slušného, který pak zhnusen opět žumpu opustí. Tak takto nezískáme mnoho.

   Otázka na Honzu Kellera. Jak dlouho trvá, než člověk jazykově zdatný získá v EU parlamentní praxi, kontakty, důvěru ...? Jak dlouho to trvá, když neumí řeči? To Telička bude cizákům sloužit od první minuty zvolení. A to je ztacemý čas proti nám.

   Smazat
  2. Máte trefné poznámky, ale nemůžete nikoho do toho nutit. Je ale určitě možné se na Jana Kellera obrátit.
   Je ovšem rovněž otázkou, zda se mají ti nejlepší zahrabat v orgánu, který je jen tyjátrem pro voliče.
   Model EU je postaven velmi fikaně. To, co chtějí prosadit její šéfové, to zmáknou zaúkolováním premiérů, vlád a národních parlamentů během max. 3 až 6 měsíců. Tj. prací s jednou personální partou a v jedné kampani. Naopak odpůrci musejí své záměry uskutečňovat dlouhým během přes volby národních parlamentů, kde hrozí obměny sborů, takže společný tlak na ústředí EU se vyvozuje velmi složitě, pomalu a s velkými riziky výpadků v týmu, způsobené úplně jinými problémy než jsou unijní. Možná, že je proto jednodušší jít cestou odchodu, což ale vyžaduje mít nevydíratelný stát a neřeší problém evropské spolupráce, která je objektivně nutná a výhodná - pokud se dělá férově.
   Je to na Nobela. Buď vymyslet nebo ....
   KR

   Smazat
 17. Ale "Honza" nic pro změnu poměrů neudělal, je mi líto. Má sice načteno, to ano, i nainspirováno, ale nemá vůbec buňky na politiku. Nevyužil své pozice jako europoslance ani Ň.Nebyl vidět, slyšet.Nemyslím, že měl využít něčeho pro sebe, haha, ale pro nás, které tam měl jaksi zastupovat. Když v roce 15 pochyboval velmi vědecky, že migrace je řízená, když rozumoval, že společná evropská armáda bude l e v n ě j š í, dokázal pouze chladný mozek, chladné srdce a paradoxně -jako dítko socialismu bohužel je i skalní individualista. Zcela sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HONZA JE OBLIBEN ,NEBOŤ JE SOCIOLOG A ZKOUMÁ

   sociálni život jednotlivců,skupin a společnosti.
   Zdá se,že je jejich pozorovatel jako v akvariu a empyricky to chce sepisovat.
   Sociologie je prý věda,která se považuje prý za konkurenci marxismu a proto je hojně snad i dotována majiteli velkých peněz.
   Pokud Honza nechce nic pro nás občany jiného udělat než nás pozorovat budeme si muset pomoci sami.
   Jeho článek je pěkný a stálo by za to ho využit.
   Možná,že by se dalo zkoumat s naši strany co vlastně naši zástupci v tom EU chtěji připravovat za dalši podvody.Článek se dostal mezi nejčtenějši a kdyby jsme tady dali pár tonů NAŠI muziky, tak by se to možná Honzovi do jeho akvaria i hodilo!

   Smazat
  2. Domnivám se,že v důsledku toho,že EU žádným státem neni,bude prvnim gigantickým podvodem ukradeni suverenity a s tim i kasy všech států a secpáni jich pod FRANKONĚMECKO,které na to vezme EU ARMY podporovanou jejich afrikacorpsem pod taktovkou a penězi neziskovek toho zmetka Sorose a Rotschildova bilého koně makarona!

   Smazat
  3. Pro (11:39)
   Nebyl vidět? Za pět let v EP napsal zhruba tisícovku komentářů pro Právo. Valná část byla o unijních problémech. Který jiný český europoslanec a politik vůbec takřka denně informuje české voliče o politickém dění.
   Promiňte, Jste idiot, protože popíráte i ta nejviditelnější fakta.
   Ukažte nějakého europoslance, který sám pohnul unií nebo třeba politikou ve své zemi. Jak to měl udělat? Skočit z 10. patra nějaké eurobudovy? Zjistěte si nejprve, jaké možnosti vystupování europoslanci mají. Jak v EP, tak v domovských zemích.
   Plácáte nesmysly, protože politice nerozumíte a vůbec netušíte, jak to v ní chodí. Jak fungují strany, jak státní orgány volené a aparát, jak unie, její orgány a aparát.
   Navštívil Jste někdy své poslance, či europoslance; mají své kanceláře a poslanecké dny. Byl Jste se alespoň podívat v sídle EP v Bruselu? Europoslanci mají právo tam pořádat zájezdy, stačí se jen přihlásit.
   Zdá se, že ani to Jste pro svůj odborný politický růst nebyl ochoten učinit.

   Víte, velikost trpaslíka je v tom, že daleko doplivne. Je to Váš případ, neboť Vaše znalosti jsou trpasličí. Na rozdíl od Vašeho ega, s nímž vydáváte rezolutní soudy. Vaše konkretizace jeho "přešlapů" navíc odhalila, že blízká nule je i Vaše schopnost rozlišovat podezření a fakta či oddělit seriózní a ironická tvrzení.
   Netrapte se ale zase kvůli tomu tolik, těch lidí, kteří jsou s to podezření vydávat za doložený fakt, jsou davy. Proto jsou to také davy. A smysl pro humor, tím spíše intelektuální, stojící na určité sečtělosti, také nemá každý. Obojí můžete dohnat, stačí koukat na peripetie kriminalistů v detektivkách a více číst o politice, společnosti, nejen vědecká díla, ale i krásnou literaturu.
   Je víkend, můžete začít
   KR

   Smazat
  4. 12.23

   Máte asi pravdu,prvni co je nyní očividné chtěji naši podvodnici v parlamentu zalepít občanům huby podvodným a protiústavnim PARAGRAFEM 7b tedy policejnim státem a tedy dalšim gangsterským činem, proti kterému snad ani nebude protestovat ta Okamůra,která nechce vůbec téměř geniálni občanskou přimou demokracii,kterou začala požadovat Společnost voličů a SPD ohlupuje nás,voliče,už ve svém názvu,že je pro přimou demokracii,kterou uskutečnit nemá vůbec zájem a s ni i podporu voličů.
   Chce prý být v Prlamentu dávat tam návrhy,ale bude vědět předem,že si z něho budou ostatni prý naši zástupci dělat šašky,nebot si do svého Programu nechce dát ziskáni většiny v Parlamentu,takže....

   Prý se ani nesmíme ptát kdo ten policejni stát dal odsouhlasit a který padouch ho tam vlastně vecpal,k radosti vlády neomarxistických podvodniků!

   Smazat
 18. Dostal pan KR do své dřevěné kedlubny šupu a třepe se zlosti?

  Je samozřejmé,že aparáty stran strachy bez sebe NIKDY nedovoli,aby námi zvoleni poslanci jenom cekli v náš voličský prospěch,okamžitě leti na dlažbu a tam umiraji se svými hypotékami.
  Toho by si měl pan KELLER jako sociolog všimnout,ale on ne.
  Všechno za něho zas musi dělat občané,tak se nerozčilujte pane KR a hleďte je podpořit,patřite do jejich Solečnoísti voličů,nebojte se nyc se fám nestane!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, ale zase plácáte. Nechtěl byste nechat na chvíli vaši klábosnici odpočívat a věnovat se jiným zálibám?

   Panu KR nesaháte ani po kotník, profesoru Kellerovi ani po plosku chodidla.

   Smazat
  2. Nelžete Brouku,

   Dejte tady důkazy pro svoje impertinence,je nám tady jistě jedno kde má ten KELLER ty chodidla,dokud tady nedorazi a nedá tu vysvětleni proč tedy nechce napsat pořádný bezceler, jak jeho sociologie zachránila ČR od osudu banánové republiky a nebude nás vést VPŘED tak je to v prdeli no ni?

   Smazat
  3. Pro (22:59)
   Prozradím Vám sladké tajemství. O tom, že ČSFR/ČR/SR se stanou banánovými republikami nerozhodla sociologie a sociologové, nýbrž politika a politici - V. Havel, V. Klaus, M. Zeman, V. Dlouhý, J. Lux, I. Kočárník, K. Dyba, T. Ježek, R. Češka, J. Čarnogurský, M. Mečiar, J. Rezeš,... celá plejáda premiérů, ministrů, zejména průmyslu a obchodu, zemědělství a financí, a v neposlední řadě davy poslanců, kupř. 3T, kteří zasadili těžký úder našemu družstevnictví, zvláště zemědělskému.
   Doplňte si vzdělání a zamyslete se nad svojí schopností myslet.
   V ČR je v každém okamžiku minimálně 303 zákonodárců národních a unijních plus prezident, takže jeden Keller to fakt nevytrhne. Kdybyste nebyl líný, tak Jste si našrotil jeho odborné publikace, třeba počínaje Abecedou prosperity přes jeho Úvod do sociologie po Tři sociální světy. Mj. byste třeba pochopil, že nestačí mít jednoho skvělého politika, protože ten potřebuje také voliče a pak tým dalších politiků, kteří budou prosazovat a realizovat požadovanou politiku. Na to. abyste nebyl na ministerstvu za naprostého pitomce, potřebuje alespoň pět dalších lidí, ale k tomu, abyste ministerstvo řídil a nebyl hračkou aparátu, potřebuje 15 až 20 lidí a to ještě nemáte jistotu, že vás někdo nepodrazí.
   KR

   Smazat
 19. Honza si to u lidí hodně pokazil. Je tomu dávno, co byl u levicového lidu velmi oblíben. Zvali ho na besedy a s netrpělivostí čekali na jeho komentáře. Teď svou funkci v europarlamentu končí. Kdo ví, jestli by byl vůbec za socdem zvolen, kdyby náhodou chtěl? Rád píše, a proto by mu měli jeho fanoušci dopřát klidu. Do práce zpět ho asi vezmou. Studenti ho měli rádi.

  Kdy si to vlastně Honza pokazil? Vzpomeňme vyznamenání od Zemana společně s podivným Bělohradským. Pak oznámení, že bude kandidovat do Evropského parlamentu. Objížděl předvolební schůze, na kterých se s ním velmi rád ukazoval Sobotka. Socdem upadá už více než 10 let. Jeho příznivcům určitě došlo, že jde o pokus tuto neoblíbenou stranu zachránit. Před tímto rozhodnutím vypadal Keller jako univerzální levicový politik nebo spíše myslitel. Nevím, které sloveso by jeho změnu nejlépe popsalo. O levicovosti socdem se sice může psát, ale těžko tomu uvěří lidé, kteří se neušpinili členstvím v socdem. Pánové, kteří ho blahoslavíte, raději šetřete slovy. Keller pokračoval v posílání příspěvků do Práva, které muselo levicové čtenáře ztratit. Netiskli ho na stránce publicistiky ve slušné společnosti. Mitrofanov a jiní odpuzovali. Pokládám za mrhání penězi Právo kupovat. Nepřidalo mu ani členství v socdem klubu v Bruselu. Jméno Poche není třeba vzpomínat.

  Někdo tady připomíná, že nedával návod na řešení. Totéž chtěli po Oskaru Krejčím. Ten to odmítl, protože v souladu se svým postavením tvrdil, že může stav jen popisovat. Měnit stav mohou jen politici se vzděláním a moudrosti. Pokud si vzpomínám, věrně popisoval život lidí na Ostravsku. Až teď si uvědomuji, že nikdy nevysvětloval, proč se tak stalo a kde byla chyba. Dalo by se to vysvětlovat tak, že jako bývalý komunista mohl být napadán a k profesuře by se nedostal. Celý život se vlastně pohyboval v prostředí univerzity mezi lidmi se stejným životopisem, kteří patří lidsky a odborně k tomu nejlepšímu, co univerzity mají. Kapitalismus na Ostravsku nezaváděl a zlodějských privatizací se neúčastnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oskar Krejčí získal profesuru na Slovensku, v ČR neměl šanci. Žádný z blízkých poradců vrcholných politiků (a Oskar byl takovým pro dva premiéry) těžko může říci, že se na změnách stavu nepodílel. Samozřejmě, konečná forma rozhodnutí je na politikovi, ale spoluzodpovědnost poradců je zřejmá. Oskar ovšem, domnívám se, může mít klidné spaní.
   Ohledně Václava Bělohradského - má velkou zásluhu za vysvětlení zásadního rozdílu mezi fašismem a komunismem, z níž vzešel komunismus nesrovnatelně lépe) a dostatečnou rehabilitaci levicových idejí v ČR mezi lidmi masírovanými antikomunismem. To, že nepadne vždy každému do noty, je přirozené. Jen sektáři to nechápou.
   Kam měl tedy Honza Keller psát? Na nějaký web s půl tisícovkou čtenářů? Psal pro sto tisíc či desítky tisíc čtenářů. Na výsledcích voleb 500 ovlivněných voličů nepoznáte, 100 000 už ano.
   Mudrujete nesmysly. Nechápete, jak jsou naplňovány demokratické mechanismy, jak efektivně ovlivňovat občany. Musíte jít do otevřeného prostoru, často s jinými hráči, oponenty a tam získávat hlasy. Ponecháte-li je ostatním, tak je nezískáte. Jak se mají dozvědět jiný názor, pravdu, fakta, když jim je nepředložíte?
   Opakuji, jděte do politiky, nemusíte hned do stranické, stačí občanské sdružení hájící třeba alej, památný barák, jiné trasování silnice atd. A pak zkuste kritizovat roli jedince v dějinách.
   KR

   Smazat
  2. Vážený KR, já a Bělohradský máme stejnou osobní zkušenost s fašismem. Jen mého strýce pověsili v Osvětimi za to, že vybíral peníze pro rodiny, ze kterých někoho uvěznili. Bělohradský zdrhl velmi mlád a co mi ten emigrant může vyprávět o tom, jak se tady žilo za komunistů. Žil v cizině obklopen lží a lež se tady pokouší importovat. Ať jde radit do Itálie, tady je návštěvník a nemá se srát do něčeho, čemu nerozumí. V době, kdy se rozkřikla informace o tom, že se Keller nechal zlákat socany, se vědělo, že socani mají své dny (nebo lépe roky) sečteny. Sobotka byl velmi nepopulární a lidi ho hodnotili jako nemehlo. Dopracovali to až k Petříčkovi, kterého nechá chladným i Bandera a Šuchevič. Já se do vaší politiky nepletu. Názory si nechávám svoje, jak si můžete výše přečíst.

   Smazat
  3. NEMÁ SMYSL SE TU DOHADOVAT NAD ROZLITÝM MLÉKEM

   je tu nějaká naděje,že se pan KELLER přidá ještě včas na stranu občanů voličů, nebo už ne?
   Dnes je už každému jasný mechanizmus olupováni voličů o jejich hlasy tiskem a tv a mechanizmus toho,že naši námi zvoleni zástupci nás voliče a naše požadavky nesmi zastupovat ,jinak budou svoji verchuškou vyhozeni na dlažbu!

   TADY JDE O TO,ZDA NĚKDO KONEČNĚ NĚCO PROTI TOMU UDĚLÁ A vymysli i JAK!

   Do této kategorie patři i to,že se musel ten chytrý Honza přizpůsobit,aby mu snad jeho slunce vycházelo včetně jeho článků,které režim dovolil, nebot prý nic asi tolik světoborného neobsahovaly nebo co nebo jak? Jak to vlastně je?

   Smazat
  4. Pane KR, ještě poznámka k Právu …
   Porybný si Právo přisvojil. Na stránky pustil ty nejodpornější antikomunistické obludy, jako třeba Hanák. Proč tam Keller mezi ně lezl? Pokud vím, Kellera vzali do strany ještě za středoškolských studií. Stal se vyvoleným nomenklaturním kádrem, aniž něco významného udělal. Mne vzali do strany v asi 33 létech věku, až jsem za sebou něco měl, co instituce, kde jsem pracoval, potřebovala. Byl to jeden z průmyslových výzkumných ústavů. Počítala se práce v laboratoři, patenty, publikace. Dříve mi to bylo jedno, kdo kde píše. Teď tomu rozumím v souvislostech.

   Smazat
  5. Anonymní 23. února 2019 16:55

   Vážený anonyme,

   to, co píšete o Porybném a o (původně Rudém) Právu, je - pokud jde o fakta - zcela korektní.

   Jiná otázka ovšem je, k čemu může být prospěšný Váš postoj, který zavání kádrováctvím?

   Nemělo by snad být důležitější to, co lidé dělají dnes a tady? Nejsem přitom zastáncem nějakých "tlustých čar za minulostí".

   Připomenu jen - a nevím, zda Vám to bude příjemné - že velice podobně jako Vy argumentují i lidé jako Kalousek, Daniel Herman a většina dnešních prorežimních novinářů. - Nebo mi to jen tak připadá?

   Smazat
  6. Pro (16:26)
   A také tam Porybný pustil Martina Hekrdlu či Petra Schnura.
   Jste zaslepený. Významné politické proudy nejsou úzce sektářské, jsou v nich lidé, jejichž názory nejsou totožné, ale nějak se překrývají. O tom, že ČSSD jde do kopru, se mluví asi deset let, o KSČM 25 let, o ODS se to ví od začátku...
   Na SŠ jste se členem KSČ nemohl stát z věkových důvodů, jen kandidátem a kandidátskou lhůtu jste musel dokončit na VŠ. Navíc šlo o výjimky, daleko větší šanci jste měl na SOU. Na VŠ to také hned nebylo.

   Víte, s kým se dělají nejlepší kšefty? Nikoli s hloupostí, se zaslepeností. I rozumem málo obdařený člověk časem pochopí, kde chybuje, zaslepenec nikoli.
   Přeji pěkný víkend
   KR

   Smazat
  7. Pane Kopecký a 18:08,
   Do kopru fakticky jde ČSSD od časů Špidly, totéž se tvrdí o komunistech a jaksi to nevychází. Už geniální Zeman předvídal po převratu zánik komunistů za nějaký rok. Ukázalo se, že měl špatný odhad. Asi se obklopil falešnými pochlebovači nebo svět neviděl takový, jaký je, ale jaký chtěl vidět.

   Nikdy jsem se politikou neživil, přesto se mi po převratu změnil život. Adaptoval jsem se. To vaše osočení z kádrování je ve skutečnosti sebeobrana. Třicet let se tvrdí, že komunisté byli zločinci. Ke mně se to dostalo přes děti. Domnívám se, že i když bývalí komunisté o tom mlčí, vadí jim to také. Nedivím se, když komunista přeběhl k ODS, ale u přeběhlíků k socanům mi to vadí.

   Smazat
  8. Anonymní23. února 2019 18:45

   Děkuji za připomínky. - Vaše replika je jedna z mála, co tu vůbec stojí za zamyšlení.
   Slovům o sebeobraně nerozumím.

   Sociální demokracie je ukradená (nebo, chcete-li, "privatizovaná") značka. Čímž nechci tvrdit, že všichni straníci či voliči ČSSD to takto chápou. Jistě je dost těch, kdo by s tím něco udělali, alespoň v rámci usilování o "menší zlo".

   -- Jenže si laskavě uvědomme, že celá ta slavná První republika trvala pouhých 20 let.

   -- Co dokázali lidé, včetně politiků, rozumí se, protože ani ty nelze považovat za množinu jedinců "mimo" společnost, za těch uplynulých 29 let??!

   Smazat
  9. 21:36
   Být členem socdem znamenalo si trhnout ostudu. Měl jsem kamaráda, který po volbách zemřel. Měl nevyléčitelnou nemoc, takže ho jejich výsledek zřejmě trápil. Byl u nás v městě jediný člen a pro svou stranu přímo dřel. U nich se vyplňuje spousta hlášení a při komunálních volbách oblítával lidi, aby jim šli na kandidátku. Našla se jich jen třetina a jeden z nich prošel. Jeho manželce se mu jeho angažovanost vůbec nelíbila. Druhý kamarád se chlubil styky v Praze a komunistům se posmíval. Teď už zmlkl. Keller mohl vědět, co dokáže socdem z Ostravy. Byli tam rozhádaní a neměli dobrou pověst. Jejich bývalý poslanec je na útěku. Jako bývalý komunista protestoval, když protiromská starostka Mariánských Hor vzala do rady komunistu. Místní tisk bavil Ostraváky hádkou dvou jejich členů o místo na kandidátce. Oba byli bývalí komunisté.

   Smazat
 20. Občane tedy už museli zpozorovat,že neschopnost navrhnout řešeni situace,která trvá 30 let nelze očekávat od tzv elit je to empyricky jak by řekl Honza vyloučeno.
  Buď toho nejsou schopny,nebo se maskuji,že to neumi či dokonce "NECHTĚJI".
  Honzu pozorovatele,sociologa a sepisovatele tisice článků,které však občanům ČR nic nepomohou,nemaji totiž to pravé ořechové ,je možné do toho zařadit.
  Bohužel musime mezi sebou sami najit ty,kteři takových návrhů na nápravu budou schopni.
  Proto je tady žádost,aby občané takové zkusili hledat a hlavně najit!.
  Ono bude stačit možná vymyslet Program a zkusit,aby ho článek po článku ve vlastnim zájmu voliči pochopili.
  To by šlo i tady na webu,ale i tu by to museli čtenáři po redakci chtit a ne domnivat se že se to bude řešit samospádem,nebo až se to nějakému doktorovi zachce,což už je empyricky potvzeno,že se nestane!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejste vy ti banditi,kteři chtěji útočit bez důkazů proti panu doktorovi.
   Kde jsou důkazy?
   Stejně vás všechny vymažou a budete mrtvi a všichni vaši voliči tomu ještě zatleskaji!

   Smazat
  2. 15.52

   POSLOUCHEJTE VY ZMETKU.JE NÁM ÚPLNĚ JEDNO,ŽE NÁS MÁZNOU

   timto způsobem máznou sami sebe tj občany voliče a pokud u vás českého pračlověka,.který tady spadl do diskuse ze stromu,kde spal ve své banánové republice ,hodlá dále spát se nevyvine pojem solidarita tak at ho konečně vyměni ty kohorty afrikacorpsu FRANKOGERMÁNŮ,což je jasným cilem uskutečňovaným salámovou metodou každý den našimi neomarxistickými zástupci,kteři jsou ve skutečnosti jen přiživnici na svých voličich.
   Dali jsme co jsme mohli,pokud chcete důkazy tak se podivejte pod nadpis MANIFEST A STANOVY,kde už v roce 2014 popžadoval pan Grega odpovědi na které se sanažila vznikajici OSV vést dost marně virtuálni dialog v domněni,že ty cile webu nejsou bluff!.
   Ted,když hrozi brzký konec tohoto webu,kterému jak se zdá se zdejši lidovi komentátoři ani nechtěji bránit už to můžeme dát tady taky k diskusi!

   Smazat
 21. 21:31Naprosty souhlas, taky mi to tak pripada co se tyka jeho navrhu na odzbrojeni......vubec tomu nerozumi a nevi o co jde.

  OdpovědětSmazat
 22. Zdejší rozhádanost je vodou na mlýn všem nadnárodním korporacím. Čím víc se tu budeme kádrovat, tím víc oslabujeme náš stát. Zeptám se vás, děláte to z blbosti, nebo schválně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neberte to tak tragicky. Tyto spory jsou asi věčné. (1.) Protože neexistuje žádný politik, který by bez výhrad vyhovoval všem. To si ovšem mnoho lidí neuvědomuje a každého, kdo vykračuje za hranice jejich sektářského pohledu, mají za zrádce. (2.) Ačkoli se do omrzení připomíná, že politika je umění možného, zase se najde nemalá parta diváků, která jen s povrchní znalostí věci vynáší rezolutní odsudky, aniž by jen měla zájem zamyslet se nad alternativami, které měl dotyčný politik na výběr.
   Lenin již před asi 110 lety psal o dětské nemoci levičáctví. On už je dávno pryč, ale ta nemoc opět trápí českou k levici se hlásící populaci v rozsahu přímo epidemickém.
   Nezbývá než vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat a nelámat hůl nad nikým, kdo zrovna nepochopí, kdo trucuje, kdo tápe, kdo zrovna svůj vektor trochu odchýlí ze směru, ale stále tam je složka doleva. Lidí aktivně usilujících o levicovou politiku zase tolik není, tak je třeba pracovat s tím, co je. Občas se takto kočkujeme, ale důležité je zabrat společně, když jde o vážné věci - ne o křesla, o životopisy apod., ale o ochranu životního prostředí, o mír, o spravedlnost a solidaritu, třeba o mzdy, daně, důchody, sociální pomoc, bytovou politiku, výchovu a vzdělávání, o potraviny, nevydíratelnost ekonomickou a politickou, o humanitární pomoc, o právní stát, demokracii, mezinárodní právo, národní památky a kulturu atd.
   Ne každý je schopen si sestavit žebříček hodnot dle objektivních potřeb svých a společnosti a kvůli podružnostem, osobním frustracím ideologické zaslepenosti shodí společnou věc. I to se stává, ale je třeba jít do toho znova a furt. Hloupost a zlo rostou stále a nezbývá než je kosit, kosit a zase kosit. Je to ostatně dobrý trénink myšlenkových a organizačních sil.
   KR

   Smazat
  2. Diskuze není rozhádanost.

   Smazat
  3. Tak pane KR ,

   co by tedy měli zastávat v EU námi zvoleni zástupci,budete něco navrhovat co by jsme my občané voliči měli vědět a žádat za náš hlas namisto koblihy s propisovačkou a korálky?

   Smazat
  4. Pro (23:19)
   Minimum je vrátit se před Lisabonskou smlouvu. EP však není orgán, který by něco zmohl. To je instituce pro parádu, aby se hloupí voliči mohli hádat a napadat poslance nešťastné z toho, jak jsou bezmocní pro komisi, radě a i aparátu. Europoslanci ale mají dost možností na medializaci tristního stavu EP a EU, aby voliče upozornili na demokratický deficit EU a na to, jak se velectěná instituce stala nástrojem korporací.
   Gro je však na domácí půdě členských států, protože o budoucnosti EU nerozhodují europoslanci, ale premiéři, vlády a národní parlamenty. Součástí toho je pracovat na tom, aby členský stát nebyl vydíratelný - ekonomicky (energie, potraviny, obchodní vazby, finanční toky, obchody, banky), sociálně (nenechat rozhádat profese proti sobě dle principu "rozděl a panuj"), politicky, bezpečnostně. Určitě to chce celoevropskou frontu "Jiná EU je možná, jiná EU je nutná". Přitom nemůžete moc spoléhat na eurovelmoci (SRN, F), protože ony mají z eurokolonií profit.
   Tolik ve zkratce.
   KR

   Smazat
 23. Jen poznámka na okraj:
  Vlna zášti, která se zvedlav posledních letech proti Janu Kellerovi je pozoruhodná. A to jak ta zprava, kde se to víceméně muselo čekat, tak ta ze strany levice, či častěji pseudolevice.
  Myslím, že to o lidech, kteří se na tom aktivně podílejí, celkem dost vypovídá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kellera všichni znali, Pocheho až poslední rok. Celá skupina socialistů v EP byla v nesouladu s tím, o čem Keller mluvil než padl do léčky sociálních demokratů. Ransdorf svou funkci zvládl mnohem lépe, ale uštvali ho. Největší urážky na jeho adresu vyslovil Soukup. Zeman měl vyznamenat Ransdorfa dříve než Kellera.

   Smazat
  2. 21:39 Kellera nekriticky obhajujete. To, že se mi nelíbí nějaké jeho hlasování, názor? To, že jako spisovatel používá ironii bez uvozovek nebo uvozeno "prý" je moje chyba? To mám hledat významy a smysl jako v Semaforu před plyšákem. To že má nějakou historii, minulost a že není bez hříchu zrozen mu nikdo nevyčítá. Plácnu to znovu.
   Znovu. Honza už ví jak to EU parlamentu funguje, zná, má načteno, má kontakty, umí reagovat, umí popisovat, je vtipný, spoustu hlasování zachránil, ale dál to dělat nechce!
   Takže ti, co nás prodávají a jsou tam nadále, ti své zkušenosti zúročí. My si budeme hledat dalšího slušného, který pak zhnusen opět žumpu opustí. Tak takto nezískáme mnoho.

   Otázka na Honzu Kellera. Jak dlouho trvá, než člověk jazykově zdatný získá v EU parlamentní praxi, kontakty, důvěru ...? Jak dlouho to trvá, když neumí řeči? To Telička bude cizákům sloužit od první minuty zvolení. A to je ztacemý čas proti nám

   Smazat
  3. Protože jsem napsal odpověď panu Leovi z 22.2. v 13:51 h až dnes 24.2.a visí v diskuzi kus od začátku, tak ji ještě jednou dávám sem dolu. A k tomu připisuji krátkou poznámku. Protože vidím, že celá další diskuze se točí pouze kolem dvou věcí:
   Kolem pana Kellera a kolem toho, co můžeme my (a kdokoliv jiný) udělat pro nápravu daného stavu.
   Jak píšu níže (a vidím, že nejen já), tak pan Keller nemá zájem něco zásadního dělat (třeba se to objeví v jeho knihách..).
   Jestli to, co tady propaguje jeden diskutující, má nějakou šanci, je třeba zvážit.
   Jinak asi stále zatím platí jen jedno : vzdělávat se, působit příkladem a podporovat ty aktivity (hnutí apd.), které jsou smysluplně nejkritičtější k současnému systému. A to i za cenu, že vybíráme „nejmenší zlo“. A vzbudit co největší odpor vůči „přílepku“ v zákoně Nic dalšího se v současnosti asi nedá dělat. Ale kohokoliv, cokoliv konstruktivního napadne, napište článek, či aspoň příspěvek do diskuze.

   Pane Leo,
   vedou mne k tomu tři navzájem se podporující skutečnosti.
   1. Pan Keller se postupně „sžil“ se systémem.
   Důkaz : porovnejte míru kritičnosti jeho veřejných projevů před cca 7 lety a z poslední doby.
   Dřív byla kritičnost břitká, demaskující. Dnes „ironická, všechápající“.
   Ano, je mnohem jednodušší a ekonomicky výhodnější, být vysokoškolský pedagog a europoslanec, než být „stále rebel“.
   2. Jeho dokladovatelná míra „solidarity“ s europoslanci - kolegy ze stejné europoslanecké frakce.
   Mohl být i v EU parlamentu solitér - „rebel“, jako jeho bývalý kolega Ransdorf (který i přes své lidské nedokonalosti, byl zásadový odborník, na což asi doplatil životem).
   Ještě profesní drobnost: Na začátku hlásal, že se učí od francouzských sociologů, pak dlouho ne, teprve teď na ně zas občas odkazuje.
   3. Jeho odborná neochota přiznat, že Evropská unie je „sociální konstrukt“. Tedy neživotný „revoluční“ projekt. (Proto se dnes často používá termín „neomarxisti“).
   Již Masaryk razil tezi, že přirozený vývoj jde evoluční, nikoliv revoluční cestou. V případě „revoluční změny“, totiž vždy dochází k vývojové retardaci a po výrazných společenských turbulencích, opět k návratu k evolučnímu vývoji.
   Tento projekt je tedy i z logiky věci naprosto neživotný!
   A to i přesto (či hlavně právě proto!), že je prosazovaný silou shora, z „hlubokých mocenských struktur“, ovládajících jednotlivé vlády.
   (S pravděpodobností hraničící s 99% se jedná o tytéž struktury, které vybavili Izrael atomovou zbraní z francouzského území, bez vědomí zákonné francouzské vlády – to je veřejně dohledatelný fakt!)
   Pan Keller má dost faktů, znalostí a zkušeností, aby toto viděl, chce-li to vidět.
   Pavel p

   Smazat
  4. Velmi obezřetný bych byl k nejmenším zlům. Okamžitě je třeba dát najevo, že dotyčný překročil červenou čáru a netleskat mu. Nejmenší zlo je Zeman. Před volbo nemusel slíbit vůbec nic. Po úspěšné volbě necítí také žádnou povinnost pracovat ve prospěch svých voličů. Tlak na něho omezují blbí prdelkáři, kterých je i na NR dost. Už se může svým voličům je vysmívat, komu naletěli, protože tvrdí, že už nemůže prohrát. Tady na NR asi není nikdo, kdo by osobně šel bojovat za Prahu do Afganu, nebo hodil přes palubu lidi ve spárech exekutorů anebo souhlasil s únikem kapitálu do ciziny. Hloupí kriplové budou vzlykat, že on nemůůůůůůůže. Jedno však bezpochyby může, a to každý týden se Soukupem o tom mluvit.

   Smazat
  5. Pro Pavla p
   Za ta léta, co sem přispíváte, Jste se toho moc nepřiučil, takže dál kloužete po povrchu, protože se nesnažíte proniknout do dění, poznat politiku zevnitř, pochopit ji a její procesy, získat relevantní, pravdivé informace, nikoli dojmy, a pohnout se svým rozumem.
   Jan Keller odkazuje na francouzské, a nejen francouzské, sociology po celý čas. Stačí ho číst a poslouchat.
   Rebelem byl dostatečným, protože ač za ČSSD a člen sociálně-demokratické frakce, často hlasoval s GUE/NGL, tj. s europoslanci za KSČM. Vaše představa o Mílovi Ransdorfovi jako rebelovi v EP je scestná. Rebelem byl doma, v EP byl členem GUE/NGL (radikální levice a severští zelení) a odtud už fakt není kam doleva vybočit. V EP byl nezpochybnitelnou jazykovou hvězdou tlumočící pro kolegy odkudkoli a odborníkem s fenomenální pamětí a tedy orientací v číslech, souvislostech apod.
   Ohledně evolucí a revolucí. Je čas revolucí a čas evolucí. Nemá význam postupovat hlemýždím tempem, když je společnost nastavena na zásadní změny, a nemá význam vyzývat k revoluci, když nikdo nepociťuje nutnost změny.
   Kdyby se Honza sžil se systémem, tak by v EP zůstal, protože i dnes by pro ČSSD byl tahounem. Co víte o P. Pocovi? (a že odvedl kus poctivé roboty ohledně TTIP). M. Pocheho patrně znáte jen díky tahanicím o post ministra zahraničí a co byste nám pověděl o O. Sehnalové?

   Jak to bylo dříve báječné, když všechny ty nesmysly hospodských štamgastů zůstaly schovány mezi stěnami dané putyky a navíc se daly svést na nějaké to promile.
   Nespoléhejte na mainstream, diskusi po články na webech, ale choďte i na přednášky, semináře občanských sdružení, naučte se samostatně myslet a nespoléhat na citáty jiných.
   KR

   Smazat
  6. Díky za Váš názor.
   Určitě Vám nebude vadit, když ho podrobím kritice.
   Z Vašeho názoru, bez jakýchkoliv faktických argumentací, vyplývá následující:
   1. Za celou dobu, co sem přispívám, jsem se nic nepoučil, kloužu stále po povrchu, chybí mi vzdělání, znalost politiky zevnitř, pravdivé, relevantní informace a „vedu hospodské řeči“ bez hlubších znalostí.
   2. Nemám spoléhat na mainstream, diskuzi pod články, ale chodit na přednášky, semináře, učit se „samostatně myslet“ a „nespoléhat na citáty jiných“!
   To se asi mělo týkat mého připomenutí Masarykova názoru, že kvalitní vývoj se neubírá revoluční cestou. Napsal jsem to s vědomím toho, že se dopouštím naprostého zjednodušení do jedné věty, obsáhlé a složité problematiky, jako je jeho teoretické práce „Světová revoluce“! Jinak opravdu neznám jediný případ, kdy bych se „takzvaně“ schovával za názory jiných!

   Pokud v čemkoliv, co jsem kdykoliv řekl, nemám pravdu, prosím, pane KR, dokažte mi to!
   Pomocí faktů nevytržených z kontextu.
   Ukažte mi, kde kloužu po povrchu, kde nerozumím politice (nezaměňujte s politikařením!!), či kde mi chybí samostatné myšlení.

   Že se snažím vždy psát tak, abych byl co nejsrozumitelnější pro všechny, možná zaměňujete za nedostatek vzdělání. Možná, nevím.
   Že se mi dnes nedostává většiny konkrétních zákulisních údajů z jednotlivých politických a vládních stran a subjektů, je naprosto jasné, protože od doby, kdy jsem rezignoval na politickou činnost, jsem odkázán jen již na několik svých známých z této oblasti, na „drby“, na občasná náhodná setkání a jinak hlavně na veřejnou prezentaci politicky a ekonomicky činných jednotlivců a „politikum“, které prosazují.
   To je reálný fakt, který kompenzuji množstvím, ne zrovna povzbuzujících zkušeností, z veřejnoprávního života.
   Studia na školách, či seminářů od různých institucí, jsem si za svůj život užil víc, než dost.
   A že bych ukončil své vzdělávání, jsem si také zatím nevšimnul.
   Nebo že bych vysedával po hospodách (chybí mi čas).
   Následuje pokračování
   Pavel p

   Smazat
  7. Pokračování:
   Když se o někom, kdo je veřejně činný (v politice, ekonomice, či kultuře) vyjadřuji, není-li to nezbytně nutné (a i tehdy to má své hranice), nezatahuji do toho jejich soukromí, či mé soukromé styky s dotyčnými, mínění blízkého okolí o nich, či mé osobní mínění o nich. Držím se faktů (jak jen to zvládnu).
   Takže například nebudu tlumočit drby ze zákulisí, ať už je to z jakékoliv polit. strany, ale budu pracovat pouze s tím, jak se dotyčný jeví na veřejnosti.
   Když už jste mluvil o panu Ransdorfovi, jakou měl fenomenální paměť a že byl rebel pouze v Čechách ne v EP (zapomněl jste „nějak“, jak ho v EP pronásledovali!), že tam víc „doleva nemohl“ a že pan Keller by určitě ještě byl přínosem pro ČSSD (a že se vždy odvolával na Francouze – ano ve svých pracích ano, ale na veřejnosti delší dobu ne!) dále, že nic nevím o staronových kandidátech P.Pocovi (biolog-biodiverzita v EU apd.), O.Sehnalové a hlavně o M. Poche (česky snad Pochovi), pochopil jsem, že jste straník ČSSD.
   A asi značně nekritický.
   Váš názor na reálné společenské procesy „revoluce a evoluce“, je jak ze „stranické příručky“.
   Kdyby to tak bylo jak Vy říkáte, nikdo by nemanipuloval s veřejným míněním a nevytvářel by „barevné revoluce“!
   Že fandíte TTIP je smutné. Chcete-li vědět jak se dělá propaganda prostudujte si toto :
   https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/transatlanticka-dohoda-o-obchodu-a-investicich-mezi-eu-a-usa-ttip-41079.html#!&chapter=1
   Zpět k ČSSD a těm dotyčným.
   Hodnotím jejich veřejnou prezentaci, ne stranickou disciplínu.
   Pan Keller na rozdíl od pana Koukolíka „slevil ze svých požadavků na sebe“.
   Tečka.
   Bude-li to jinak, rád to jako první budu všude říkat.
   K panu Pochemu.
   Zde jste teda „zabodoval“!
   Ten totiž svou „tolerancí fašismu“ ( = „..je to vnitřní záležitost Ukrajiny..“), konkrétně nového zákona o rehabilitaci a odškodnění válečných a genocidních zločinců – banderovců.
   A dále zasahováním do vnitřních záležitostí suverénního členského státu OSN Venezuely, naši republiku zcela zostudil!!
   (Nebavím se o pravidelných pochodech neonacistů v Litvě, které nejen jeho, ale i ostatní „politiky“ v EU, také nezajímají!)
   A nepovídejte mi nic o „politice možného“ a o “stranické disciplíně“!
   Proč mohl N. Farage v EP neustále kritizovat a bojovat proti Evropské unii a demaskovat ji?!
   To měl jako „frakčně domluvené“?!
   (Víte, že převážná většina poslanců Evropského parlamentu je přesvědčená, že je EP a celá EU chytřejší než Rusové a Američani dohromady?! A že jim to nakonec „natřou“?!)
   Zpátky k nám.
   Když nemusí Slováci lézt amíkům do zadku, tak proč musíme my?!!
   A nejen to.
   Bohužel pan Poche, společně s Babišem a Zemanem výrazně omezili naší možnost, samostatně se rozhodovat (a dál ji omezují)!!

   Mohl bych rozebírat další Vaše věty, ale radši si počkám na konkrétní fakta z Vaší strany.
   Zdravím
   Pavel p

   Smazat
  8. Pro Pavla p
   Jste naprosto mimo. Nejsem straníkem ani v ČSSD ani v jiné straně. Právě proto, že jsem ke stranám, přesněji řečeno k mnoha jejich šéfům kritický, ale objektivně.
   Je mi záhada, jak Jste dospěl k tomu, že podporuji TTIP. Dovoluji si tvrdit, že jsem pro informování české veřejnosti o jejích negativech učinil dost, troufnu si říci, že jsem nepochybně v první 50 aktivistických odpůrců, možná ve 20. Kdybyste boj proti TTIP sledoval, včetně mainstreamu, tak byste věděl, že P. Poc byl jedním z největších českých kritiků.
   Aktivní jsem i v dalších oblastech, včetně boje proti fašismu, ať minulému, nebo aktuálnímu, kupř. na Ukrajině.
   Ohledně Míly Ransdorfa Jste opět naprosto mimo. V Bruselu ho pronásledovali čeští novináři, nikoli europoslanci, mezi nimi měl dobré renomé. To jsem i uvedl proč.
   To, proč jsem zmínil, abyste chodil na semináře, tak pokud byste navštívil některý s Honzou Kellerem, tak byste nemohl napsat pitomost o tom, že by pozapomněl na francouzskou sociologii.
   Stejné pitomosti píšete o evoluci a revoluci. To, že někdo nazve převrat revolucí, ještě z toho revolucí neudělá. Příklady, že pro revoluci musíte mít podmínky, dokazuje příběh Che Guevary, příběh ruských revolucí 1905 a 1917, příběh vzniku 1. ČSR, příběh února 1948, ale i příběh r. 1989, příběh ČLR a jiné. Na nich vidíte, jak se mění, vyvíjí společenské vědomí, co je pro jeho promítnutí do politických činů udělat.
   Vaše chápání politiky a vědomosti o ní, opakuji, jsou povrchní (viz P. Poc, viz evoluce/revoluce aj.). Místo objektivního pohledu, snahy dobrat se pravdy, prezentujete své zaujaté představy a to - vzhledem k té neznalosti a nepochopení - v dost rezolutních soudech (což odpovídá tomu nepochopení).
   Už jsem Vám napsal, co máte dělat. Chcete-li být fundovaným v politice, vylezte ze své jezevčí nory a opět se vnořte do (veřejně aktivní) občanské komunity.
   Víc už pro Vás udělat nemohu.
   KR

   Smazat
  9. Stručně :
   - TTIP je 100% podraz na lidi !
   Nepíši byla, protože se nezmění-li se radikálně současná politická konstelace, tak se zas,třeba v jiné podobě, vrátí!
   Kde se veřejně o ní pan Poc takto vyjádřil?
   Říkáte, že jste byl v první 50 aktivistických odpůrců TTIP. Dobře. Jak veřejně se to projevilo?
   Stačí mi i odkazy na komentáře.
   Říkáte, že jste – cituji: „Aktivní ..včetně boje proti fašismu, ať minulému, nebo aktuálnímu, kupř. na Ukrajině…“
   Proč potom hovoříte o panu Pochovi v jednom pozitivním souvětí společně s panem Kellerem, Pocem a pí. Sehnalovou, v rámci jejich zásluh a pracovitosti?! To se nedá vnímat jinak, než že fandíte ČSSD (tedy máte k ní „nějakou vazbu“) a panu Pochovi.
   - Pan Ransdorf tedy nebyl zatčen ve švýcarské bance a nestěžoval si, že je mu znemožňovaná práce v EP? To všechno zvládli čeští novináři (kteří nejsou nikým zvenčí řízeni)?
   (Jen tak mimochodem, jak se dostali „čeští novináři“ k osobním údajům Babiše mladšího, bez pomoci „zvenčí“? Totéž se dělo, jen trochu jinak, u pana Ransdorfa.)
   Ještě k panu Kellerovi, kterého si zjevně velmi vážíte. Ano, já jsem si ho také velmi vážil. Teď si ho již jen vážím a to zvlášť po odborné stránce. Ano, vždy odkazuje na zdroje (což musí každý odborník!)
   Ale v běžné veřejné prezentaci (rozhovory, glosy, komentáře, apd.) na začátku své veřejné činnosti, byl výrazně skromnější než později.
   Jeho veřejná kritika společenských nešvarů byla hlubší, adresnější – opravdu stačí pro porovnání vzít několik článků z dřívější a z pozdější doby.
   Stejně tak, ale současná společnost víc potřebuje „odhalení zákonitostí dnešních pohybů (posunů) společenského vnímání, než mapování jejích okrajových jevů! A která vědní disciplína v interakci s ostatními obory se na to víc hodí než sociologie?
   Zkusím to přiblížit ještě jedním příměrem :
   Kdo vyzdvihuje „cimrmanovštinu“ jako ryze českou formu humoru, nemá pravdu. Dopouští se toho bez znalosti skutečných souvislostí.
   Pravda je tato : pan Svěrák, p. Šebánek s p.Smoljakem byli obdivovatelé a průkopníci „patafyziky“ francouzského bouřliváka A. Jarryho v Čechách.
   Pro potvrzení si stačí pročíst pár čísel časopisu Světová literatura kolem roku 1965.
   Po příchodu „bratrů Rusů a ostatních bratří“, při normalizaci, aby mohli dále umělecky existovat, se z toho vytvořila „ryze česká záležitost“ a Div. Járy Cimrmana a „cimrmanovština“ v této formě, se dál etablovali.
   Pokud by průběžně (nebo později) odkazovali na svůj inspirační zdroj, bylo by vše v pořádku. Takto to silně zavání „přisvojováním si zásluh“.
   Je to „nuance“, ale kupodivu je podstatná.
   Stejně tak je nuance, zda se zabýváme „podstatným“ nebo „okrajovým“ jevem při formování společnosti. Apd.
   Pokračování následuje
   Pavel p

   Smazat
  10. Pokračování 1.
   -Naposledy k p.Ransdorfovi. Cituji Vás :“.. Ohledně Míly Ransdorfa jste opět naprosto mimo. V Bruselu ho pronásledovali čeští novináři, nikoli europoslanci…“
   Nikde jsem nenapsal, že ho pronásledovali „europoslanci“ i když teď napíšu, že ho mnozí cizí europoslanci ostrakizovali.
   Dále cituji: „..Stejné pitomosti píšete o evoluci a revoluci.. To, že někdo nazve převrat revolucí, ještě z toho revolucí neudělá(-kde jsem to napsal?!) Příklady, že pro revoluci musíte mít podmínky, dokazuje… příběh vzniku 1. ČSR, příběh února 1948, ale i příběh r. 1989, příběh ČLR a jiné. Na nich vidíte, jak se mění, vyvíjí společenské vědomí, co je pro jeho promítnutí do politických činů (chybí slůvko „třeba“) udělat…“

   Ohledně Vašeho chápání evoluce/revoluce – nepoužiji Váš slovník, ale opravdu Vy jste ten, který nerozumí těmto skutečnostem.
   K Vašim příkladům se ještě vrátím, teď k samotným pojmům.
   Revoluce a evoluce jsou jevy zkoumané hlavně z pozic filosoficko-politicko-sociologických.
   Dle A. Heywooda v knize „Politologie“ :
   „Revoluce je lidové povstání, jehož součástí je mimoprávní akce mas, kterou se usiluje o změnu politického systému, nikoli jen vládnoucí elity.“
   (Uvozovky zde a dále, používám pro označení názvů a pojmů, nikoliv ve smyslu pejorativním!)
   Filosof R. Scruton (v „Slovníku politického myšlení“) tvrdí, „že jak význam slova, tak jev, který označuje, se liší od definice k definici“.
   V osmdesátých letech dvacátého století se však definice pojmu revoluce (dle něj) ustálila na vymezení následujícím:
   “Rev. znamená jakoukoli rozsáhlou přeměnu, k níž dochází zároveň na sociální a politické úrovni, a která maří očekávání a sociální konformity, jež byly ustáleny v předcházejícím řádu natolik, že určovaly veškeré důležité formy sociální interakce”.
   Evoluce :
   Můžeme ji chápat jako „kulturní evoluci“ to znamená vývoj adaptivních vlastností a vzorců chování, založených na předávání kulturních znaků, skrz sociální učení a jejich vzájemným ovlivňováním. Celý proces na rozdíl od biologické evoluce probíhá jak horizontálně, tak vertikálně. A používáme zde pro předávanou informaci pojem „mem“ (od r. 1976).
   Též ji můžeme nazývat pojmem „sociální změna“, což je sociologicky neutrální označení pro pojem „vývoj“ (evoluce, pokrok). Podstatné je, že je to souhrn mnoha faktorů, určujících společnost, jejichž výsledným působením dochází k „sociální změně“. „Sociální změna“ popisuje výraznou proměnu norem, institucí, kultury, sociální struktury či hodnotového systému.
   Já jsem pojem „evoluce“ použil v souvislosti s T.G.Masarykem, ve „smyslu pravděpodobně nejfunkčnějšího modelu“ vývoje společnosti jak to já vidím.
   Že je to již tradice od dob K. H. Borovského a F. Palackého a že její zastánci soudí, že je to jediná možná cesta, jak dojít k trvalé pozitivní změně společnosti a to přes vnitřní proměnou každého jednotlivce. Té lze dosáhnout pouze hledáním sebe sama, vnitřním sebepoznáním, duchovním obrozováním. Klíčovými hodnotami zde pak jsou vzdělanost a mravnost. Filosof J. Olšovský pro tuto „evoluci“ razí pojem „revoluce hlav a srdcí“. A shodně tvrdí, že bez tohoto jsou sociální a politické změny pouze povrchní!
   Logicky u mnoha náboženských a filosofických systémů najdeme mnoho shodných prvků, ale to je teď mimo naší pozornost.
   Pokračování dál
   Pavel p

   Smazat
  11. Pokračování 2.
   Z tohoto úhlu pohledu, jak vidíte, je vše poněkud komplikovanější. Mnohé, co je dnes označované za „revoluci“ revolucí není (a i obráceně).
   Nebudu zde již dále tuto problematiku rozebírat, jen uvedu pár poznámek k Vašim příkladům.
   (A opět používám uvozovky jako ironii.)
   1. Vznik I. republiky.
   Kdyby nebylo heroického výkonu Československých legií v bitvě u Zborova a následně jejich neuvěřitelně obdivuhodného výkonu při probojování si cesty do Vladivostoku, neměl by nově se vynořivší hegemon – USA, (tlačen vlastním veřejným míněním) zájem na rozparcelování Rakouska – Uherska a s vysokou pravděpodobností (pokud by neexistovaly naše světově obdivované Legie, či nebyly funkční) by opět vzniklo Rak.-Uher. jen jinak (asi federativně) konstituované. A jestli by se to Čechům nelíbilo, tak by s námi zatočili jako s Maďarskou republikou rad, či s Bavorskou republikou rad!
   2. „..Příběh roku 1989..“
   Zde se nemůže jednat o žádnou, natož „sametovou revoluci“.
   Zde jsme byli pouze částí „obchodní smlouvy“ mezi USA a SSSR. Že Američané vrcholné sovětské představitele podvedli (či opili rohlíkem), je pro celý svět smutné, ale už to nebylo součástí našeho problému.
   Jen stručně připomenu: naši „disidenti“ byli již dlouho hýčkaní Západem (peníze z „neziskovek“, „fešácký kriminál“, snídaně se Západními politiky, včasné propuštění, atd., atd.,..).
   Všude to vře, jen Československo se ne a ne rozhoupat.. ( to i přesto, že Gorbačev přijel a naváděl k „revoluci“).
   Tak tomu naše tajné služby a Ústřední výbor SSM společně napomohli. Vytvořilo se příhodné „extrémní“ násilí (tzv. „kotel“ na Národní) a příhodně „byl zabit“ agent Zifčák! Že pak obživl, už bylo nepodstatné.
   „Revoluce“ se rozeběhla..
   (ÚV KSČ v té době již bylo totálně paralyzované, natolik, že muselo být přímo instruované od Sovětů, co nesmí a co má dělat!)
   Pro plné pochopení doporučuji přečíst si knížku pana V. Hanzela „Zrychlený tep dějin“, stenografické záznamy předávání moci od komunistů „Havlovi a spol.“
   Je to žalostné „demaskování“ toho, jak naprosto nebyli schopni chápat, co je moc a jak se s ní zachází! Ale nachystaní našeptávači (poradci) vše zvládli za ně.
   Havlovy „temné nitky ze Slušovic“ včas zafungovaly, to znamená, celý družstevní sektor byl příhodně rozbit (vždyť peníze odtamtud by mohly „nedej bože“ vytvořit výrazný český kapitál).
   Marka místo za 5,- Kč byla silně nadhodnocena, naše podniky prohlášeny za bezhodnotné.
   Havel se stal doživotním „prezidentem“, protože kdyby pustil Dubčeka, jak to sliboval, tak by se nekonal rozpad Československa (a pro jistotu Dubček příhodně zemřel). No dál to znají všichni, kromě současných „mladých“ (jejichž dobře žijící si „špička“, je vykrmována z našich dluhů..)
   3. ČLR – Zde společenské změny nastaly Boxerským povstáním (r. 1899!)

   Ve Vaší reakci na mou reakci, jste mi byl schopen vytknout pouze dva faktické údaje :
   1. Mé nepochopení práce pana Poce.
   2. Mé neporozumění evoluci/revoluci.
   Obojí, přes mé předchozí vysvětlení, jste znova zopakoval. Ostatní Vaše výhrady beru pouze jako „citovou výplň“ bez faktické hodnoty.
   Já jsem Vám znova odpověděl víc než dostatečně.
   Na začátku jsem napsal, že budu stručný.
   Snažil jsem se. Přesto je to velmi dlouhé.
   Omlouvám se za délku všem případným čtenářům.
   A pokud Vaše odpověď nebude obsahovat o jednu, či dvě úrovně, vyšší kvalitu, už Vám nebudu odpovídat.
   Děkuji za ochotu, ale opravdu pro mne nic nemusíte dělat.
   Zdravím Vás
   Pavel p

   Smazat
  12. P.S.:
   Omlouvám se za hrubou chybu, že jsem dostatečně nezdůraznil, že pan Petříček je „hlásná trouba“ pana Pocheho.
   Bylo to způsobeno spěchem a dále tím, že je považuji za „dvoj-jedinou osobu“.
   Co pan Poche řekne, to pan Petříček „vykoná“.
   Jak ostatně dal pan Poche zřetelně najevo.
   Také se omlouvám za několik gramatických chyb.
   Pavel p

   Smazat
  13. Pro pana Pavla p
   Potěšil Jste mne svými posledními větami (21:41). Nemám zrovna čas dávat individuální doučování z politiky, historie a filosofie, navíc někomu, kdo vystupuje jako zasvěcený politický komentátor a ještě před pár desítkami hodin netušil, jak se europoslanec Pavel Poc staví k TTIP.
   Jinak jen letmo.
   Ti, kteří bojovali u Zborova, byli syny, vnuky a pravnuky těch, co četli Palackého, Kollára, Havlíčka, Riegra, Štúra, TGM, Beneše, Zápotockého, Šmerala, Němcovou, Jiráska, Vrchlického a skrze ně se seznámili s Přemyslovci, Lucemburky, husity, Jednotou bratrskou, Bílou horou atd. Jedna bitva u Zborova a sibiřská anabáze legií nemohla změnit naladění domácího obyvatelstva, již vůbec ne úmysly TGM, EB a MRŠ a ani názory a kroky západních velmocí, když navíc Češi a Slováci hodili vidle do představ W. Wilsona na autonomii v R-U a vyhlásili samostatnost. Vycvičení legionáři určitě pomohli při stvrzení hranic nové republiky, ale nebyli to ti z Ruska, neboť tehdy ještě byli na Sibiři, ve Vladivostoku nebo na cestě, ale ti ze západní a jižní fronty.
   Vaše představy o úloze ÚV SSM jsou dětinské. To si fakt myslíte, že ÚV SSM na některém ze svých půldenních jednáních, které byly zhruba čtyři za rok a byl jim přítomen kde kdo, celkem okolo 150 osob, odmával konec socialismu a scénář převratu? Pár jedinců z řad funkcionářů a aparátu ÚV, ČÚV a pražského MV patrně hrálo na odchod jakešovců a prosadili konání pochodu, ale už nečekali tyjátr s "mrtvým studentem Martinen Šmídem". To by Vasil Mohorita a další lidi z jeho sekretariátu nelítali o víkendu po pražských nemocnicích, patologiích a školách a nehledali ho.
   Máte sklon ke konspiracím, jste s to zaznamenat jen některé bezprostřední souvislosti, ale další vazby, vývoj, celkový kontext Vám unikají.
   Uvedl jsem Vám různé příklady příběhů, z nichž některé byly revolucí, některé kontrarevolucí, některé nepodařeným pokusem o revoluci, kde na to nebyly vůbec podmínky, některé evolucí. Nepochopil jste. Nechápete ani úlohu a vztah mas a jedince(ů). Neobejdou se bez sebe a musejí být na změny připraveni oba. Naštvané, ale politicky a organizačně nevyspělé masy jsou jen davem a bez vedení dostanou přes držku, geniální revolucionář bez lidí je sám voják v poli.
   O Pochem jsme se nevyjádřil nijak oslavně, nechápete smysl textu. Byl to jen výčet europoslanců za ČSSD s odhadem toho, jak a proč je asi znáte, pokud je nebo alespoň jejich jména vůbec znáte.
   Podrobnosti o kritice TTIP ze strany Pavla Poce najdete na internetu (zadejte "Poc TTIP"). Mám dojem, že ho jednou s jeho kacířskými názory pustili i do ČT, samozřejmě s nějakým nadšeným obhájcem smlouvy.
   Ad Míla Ransdorf. Pokud to nevíte, Švýcarsko není členem EU, takže tam je nějaký europoslanec moc nemusí vzrušovat. Je možné, že se Míla stal cílem nějaké provokace. Není ovšem zřejmé, zda kvůli sobě či kvůli svému partnerovi, jehož údajnou pohledávku měl ověřit (její pravost by určitě banku nepotěšila). Teplý bonz ale určitě pocházel z domoviny, kde měl Míla řadu nepřátel a ani jeho partner na cestě do Švajcu nebyl andílek (to bylo Mílovo neštěstí, že nedovedl zavčas rozeznat podvodníky), i když není vyloučena následná zahraniční účast někoho "informovaného". Kdyby Míla neměl mezi europoslaneckými kolegy dobré renomé a vliv, tak by nebyl zajímavý pro případnou provokaci.
   K mé činnosti. Nemusím nikomu skládat účty, výčet komentářů ap. Ti, kteří mne znají, vědí, co, jak a kolik toho dělám (povětšinou s nimi). Kde si mohou přečíst, co napíši, kde se mnou mohou hovořit. Pro ostatní to je nepotřebné.
   A protože jsem určitě nenaplnil Váš požadavek o stupních navíc mého textu, tak se loučím a přeji pěkný den
   KR

   Smazat
 24. NA POVRCH DISKUSE VYPLOUVAJI DŮVODY PROČ JSME ROZVOJOVÝ STÁT

  volíme totiž zbabělou a špatnou reprezentaci,která je jenom námi placeným přiživníkem a posluhuje majitelům velkých peněz a své partajni verchušce JAKO TOALETNI PAPÍR!
  Důkazem,že tento ŠPATNÝ vývoj nesmi v ČR nikdo brzdit je věta

  VOLIČI SE PRÝ MAJI ZAMYSLET NAD TIM CO MÁ DOTYČNÝ POLITIK NA VÝBĚR!

  Je to drzá vyhrůžka všem občanům nyni už domorodcům ČR banánové republiky,že maji shrbit hřbety jinak navic ještě po nich dostanou pendrekem!.
  Taková cesta povede k válce a vyhubeni občanů ČR se zánikem státu ČR .
  Ustupováni známe přeci z historie ,stále se ustupovalo Německu, A DNES JE TO TO TO SAMÉ ,jenom pomalu a skrytě ohlupovánim davů,že je to prý ta demokracie.
  Občané nemaji rádi radikálni názory,rádi se shrbi a chtěji klid!

  TO SE BUDE NEOMARXISTŮM,kteři jsou dokonce řizeni islamisty z Bruselu jako pyjáti LÍBIT A BUDOU TO POVAŽOVAT ZA SOUHLAS SE SVÝMI DOSLOVA TERORISTICKÝMI AKTY.

  Ty jak vidite pokračuji podlými zákony,nenápadně dále s cilem vzniku policejniho státu a voliči,kteři jsou považováni za hloupou beztvarou masu to maji ještě platit!

  Ne nadarmo začala odhalovat elitni špička nepolitické Společnosti voličů jejichž členy jste všichni,.tyto podvodnické praktiky a za okázalého ignorováni návrhu NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ zacali být právě oni z OSV za to,že upozornuji,že demokracie je diskuse a v žádném připade to neni vláda menšiny nad většinou podporované terorem cizi doktríny islamismu,které náboženstvim neni.

  JEN SI PŘEČTĚTE JEJICH NÁVOD NA VRAŽDĚNI VŠECH NEJEN ATEISTŮ,ALE I NAŠICH VĚŘICICH,KTERÝ UŽ DOSTAL HANLIVÝ NÁZEV
  !

  Za toto poznáni vám připravi brzy, pokud se bránit nebudeme, režim neomarxistů námi zvolený basu!

  OdpovědětSmazat
 25. Tato křivácká reprezentace začala podepisovat podivný dokument,kterým se ve skutečnosti zavazuje ukrást suverenitu ČR a zničit náš stát do mrtě a k tomu ukrást naši kasu .
  Oni vědi,že EU žádný stát neni a jenukradenim suvertenity státu tentopodvodnický útvat musi zlegalizovat.-
  Kdo to z ČR prozatim popdepsal jsou známé firmy křiváků na př TELIČKA,kteřý si chce udržet koryto za každou cenu a dalši.
  Je o tom článek výše!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.